Хорватія в Стилі Експлорер

Автор Golem, 09.10.2019 21:26:19

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

"От приїду я на море, ляжу на пляжі, прийму позу зірочки і буду нічого не робити цілий тиждень"- думав я собі, та помилявся. Вже після першого дня пляжування мені стало нудно і потягнуло на пригоди. То ж замість того щоб набувати ознак негроїдної раси під пекучим сонцем, я троха полазив Хорватією. Що і вам рекомендую зробити.

Мій День Незалежності


та тут тісно як в BMW


Підземні легені планети


Я це зробив!


В цьому звіті буде про:

- Загальний опис Хорватії і як там відпочивається
- Телефомунікаційна вежа коло міста Врсар і Ровінь
- Кабіна Міг-21 і політ над містом Ровінь
- Катання поруч з Дельфінами у відкритому морі
- Військова частна у місті Пула
- Печера з величезними сталактитами
- Музей тракторної техніки
- Грот Ромуальда, руїни замку і всякі дрібнички

Чому Хорватія а, не наприклад, Болгарія? По перше, ми їхали з концерту Металіки і Бункерів в Німеччині. Хорватія це було найближче море. По друге, купатися в Чорному морі з Чорним кочегаром і москалями не дуже хотілося.

Традиційно чисте море






Острів з берегом зєднував місток


А це вже точно не мартин, а чайка!


Острій де я жив


Так, Хорватія дорога бо сюди приїжджає багато Німців та Італійців. Але ж вони теж не дурні, знають де добре! Північ Хорватії це є півострів Істра. Чудові камяні пляжі, тепле і чисте море, але немає гір. Якщо поїхати південніше в Нін, Задар і Спліт то природа буде як в Криму: гори і море. Хоча, як на мене, на півдні Хорватії влітку троха зажарко, а восени починаються шквальні вітри. Основна маса пляжів в Хорватії це камінь. Для тих хто любить бути весь в піску теж є пляжі, але їх суттєво менше. Тому треба гуглити пісок наперед.

Люблю каміння!


захід в море. Зроблено в 1995 році після війни


Відпустка в стилі Експлорер!


ще покищо білий та неголений


Оце я розумію індивідуальний пляж для мене :)


Я був в Істрі, маленьке місто Врсар. Жив на острові в наметі. Дехто подивиться на мене круглими очима: як так в наметі? Який же це відпочинок??? І вони будуть праві. Намет був лише як склад речей, а спав я, насправді, поруч на карематі під відкритим небом. Душ і туалет на острові були, їсти теж. Зато не було шуму, машин, музики і пахлави мєдової. Так як я по натурі зануда то традиційних розваг у вигляді ресторанів та дискотек не потребував. Навпаки, вони мені лише заважали навіть з сусіднього берега.

Острів де я жив


Дозволяється сюди заїхати щоб розкласти речі. на ніц машину треба забрати. паркінг безкоштовний. Але за острів дерли 25 євро




на пляжі є холодильник


Адріатичне море


Ранкові пробіжки, а як без них!


Острів не перенаселений, можна знайти спокійний куточок щоб позасмагати собі


Хто бував на островах той знає, час тут йде своїм особливим чином. Він суттєво вповільнюється та відстає від часу на великій землі. Тому за тиждень на острові відпочиваєш як за два на березі.

Істра загалом і Пула зокрема є доволі популярними точками відпочинку для Українців. То ж якщо ви вже тут, встигли згоріти чи вам стало нудно дивитися на зморшкуватих людей на пляжі - ось опис цікавих місць щоб там можна поексплорити.

Врсар




Центр міста


Там плавають дельфіни


Скільки ж цим воротам років?


Касса коло благальні :)


Тут зранку замітають, щоб острів не був таким хвойовим


Багато зустрічав таких ретро автомобільчиків. навіть ТО проходять!




Walkaround :)


Коло міста Врсар є вежа, найвища точка. З неї гарно видно оливкові сади, захід сонця над морем і саме місто. Неподалік є музей авіації. Можна посидіти в МІГ-21 і політати за кермом на маленькому дирчику. А чом би і ні! Заодно і гляну з висоти чи ніхто в мій намет не лізе.

ех нема пива й розводла


Вид з гори на місто Врсар


Купив оливкову олію з цих садів


Залаз наверх




Знову Врсар і океан




Динамічна індикація, не всі світлодіоди світяться одночасно. Економлять електрику


Приємно усвідомлювати що вона тут


Водозбірник на горі


Зробивши кілька кругів над своїм островом я полетів в місто Ровінь. Дорога пролягала через знаменитий на всю Хорватію свінгерський пляж. Ну як тут не знизити висоту :) Назагал Хорватські містечка всі плюс мінус однакові. Кругла, церква посередині на горбочку, оранжева черепиця на даху і білі камені як бруківка. Симпатично, але доволі швидко приїдається.

Фетиш радянської уніформи для німців


АН-2


Нібив  літаку все мало би бути легке, а тут такі залізяки!


Силова частина і випрямляч


Кабіна АН-2


Скажу чсено, сидіти тут було некомфортно


радіокомпас що працював в парі з передавачем з Бібрки


Для порівняння сучасніший літак


Йду краще посиджу в МІГ-21


Грубий пілот сюди не влізе


Приціл






Червона кнопка Вибух що знищувала коди Свій-Чужий


Дуже цікаві трипозиційні тумблери. Складні у виготовленні але економлять місце коли його немає


Блок прицілу зверху








Частини електроніки від цього МІГ-у. От реально, в літаку вага і місце цінне. А вони стільки ліплять зайвих розємів, екранів і все таке.


Ну дуууже мініатюрні стрілки


Деяким людям би такий регулятор отзивчивости


Надлегкий літак


Зараз буду ним керувати




Мій намет праворуч на галявині


майже як серце


Врсар


Вежа з наклейкою експлорер






А це вже Ровінь, найближче велике місто








Ровінь


Прутень я що тут куплю!




Типове Хорватське місто. Вузькі вулички щоб була тінь і не так пекло


Та ж церква що і з літака


затишна кафешка поруч


Нехай вивітриться запах Полтви з машини


Як Ви думаєте чи далеко вони заїхали? ;)


Дизель на свінг пляжі


Море в Хорватії чисте, дуже популярним є катання на човнах поруч з дельфінами. Просто виходиш у відкрите море і дельфіни самі починають попри тебе грайливо вистрибувати. Хоч дельфіни це тобі не в бункер лізти, але теж дуже дуже цікаво.



















Хоч і зварено з поносом, але смакує як звичайне пиво


Гарно відпочивши потягнуло мене на творчість


Так я писав про німецькі бункери


Довантажую фотки і звіт готовий!


Пула це великий порт з амфітеатром. Фото звідти можна глянути тут. Але мене цікавила закинута ВЧ що поруч. Вхід на територію охороняється, але якшо ти без болгарки то пускають і так. ВЧ знаходилася на березі і колись охороняла порт. Вона десь три кілометри завдовжки і має навіть штаб на острові. Будували її ще до ПСВ, потім перебудовували кілька разів і закинули лише недавно. Тут є багато казарм, технічних споруд, ДОТ-ів, підземних бункерочків в скелях. Але все вже гарно проексплорено місцевими. Мені вдалося вилізти на дах найвищої казарми і там почепити нашу наклейку. Хоча б тут не було всюдисущих графіті.

Коментарі зайві. Закинутий абандон




















ВЧ колись захищала цей канал


Один з адмінбудинків.


ДОТи на підступах до нього








Острів з казармами і дотами. Зараз там будують стоянку для яхт :(




Всередині адмінбудинку










Скільки то дрібних штрихів треба було наносити!


За адмінбудинком




Поворотна стрілка для вагонеток зі зброєю?




Всередині будівлі живіть єгипетські жреці і слідкують за котами


Облом. Вихід на дах надійно спиляний :(




То ж йдемо до наступної будівлі


Територія ВЧ величезна, десь зо три кілометри в довжину. Я оглянув лише найбільші будівлі і не витримав. Ну дуже вже тут жарко лазити. Зате навпроти є порт з купою залізяччя. Можна зробити мокрий інстал і пробратися в нього з моря. Десь 500 метрів вплав. Цю ідею я лишив на наступний раз.

А штукатурку нашо було збивати?


Краса і жара. Перебігаєш як на зоні від тінька до тінька


Порт Пула вдалині


Наступна ціль! Може тут вдасться вилізти на дах




Горище будівлі


тут напевно впав метеорит :)


Ревізія коминів


дах потроху розходиться :(


От ми і наверху


острів з казармами


дах чистий. Сюди ніхто не лазив






Потужна сирена ЦО






Ще один сувенір для тих хто бажатиме йти слідами цього звіту


Сусідній будинок де вихід наверх спиляно


Вертаємся назад


Прощальний погляд на порт


Скільки ж то років воно пустує?




Там є наша наклейка


Острів з казармами


Це вам не цеглу поверх кабеля кидати!


наступна ціль для інженерних військ. Заексплорерити вплав!








Скеля з бункерами всередині




На жаль бункери пусті. Крім стін нічого немає.










Насправді дивно в такій посусі мати затоплений бункер








Хорватія знаменита своїми печерами. Вони тут великі, красиві і їх багато. Звичайно що українські печери найдовші. Але стільки сталактитів, сталагмітів та іншої краси як тут я в нас не бачив. І не треба за ними повзти десятки кілометрів по болоту. Можна зайти не згинаючись. Рекомендую відвідати.

Зараз підемо туди на -60м глибини і -20 градусів температури


Печери в Хорватії


Культурний спуск


перша зала вже вражає


Це все сталактити










Той же прикол що і в нас. Порода насправді напівпрозора і світиться


Мені чимось нагадало череп


По правильному називається плафон






Йдем рівнем нижче




Кому Шаурму?


Ці двоє скоро зростуться


Вертикальне провалля вниз


туди теж можна спуститися на шнурку. Але це атракція на цілий день




Легені підземного світу






Найнижча точка з озером


там є вода. Хто її бачить?






Через мільйон років ця стеля доросте до дна і стане частоколом сталактитів




В озері живіть особливі тваринки


Кольору їм не потрібно як і очей. зато вміють дихати як під водою так і на повітрі


Прощальна фотка і пора виходить


А це вони напевно в Стебнику фоткали?


Навпроти печери є музей тракторів. Мені, як інженеру, завжди була цікава історія техніки. Як людство йшло до сучасного двигуна з common rail. А ішло воно довго і звивистими шляхами. Старі дизелі були примітивні, малопотужні. Їх треба було півгодини гріти перед запуском, про екологію мова не йшла взагалі. Також тут можна навіть побачити паровий трактор і зрозуміти як насправді складно відділити зерно від колоска.

Цей каток клав асфальт на більшості місцевих доріг аж донедавна


А це сучасніші зразки Валєри


Як вам дизельна бензопила?


Один з перший трахторців


А як же американці і без кока-коли?


Все просто. Сидиш на мості і ніякої рами не треба!


Тодішні мотоблоки




А це річ! паровий трактор!!!


Молотилка зерна. Доволі складна штука але без неї руками би тиждень треба було б ціпом махати






Воно відбиває зерно, просіює його від полови, видуває бруд, залишки колосків викидає назовні а зерно засипає в мішки.




зараз це все робить один червоний комбайн epple




Hella зараз виробляє лише запчастини до машин. А колись були повноцінною продуктовою компанією


Чимось схожий на наші трактори


В ті часи двигуни мали гарячі свічки що були розкалені до 800 градусів. Таким чином пальне легше вибухало. А ще ставили масивний маховик щоб крутив це все два холостих такти.


Класичний дизель з якогось бомбіка


Один з перших дизелів. Має деревяний вал щоб ремнем крутити молотилку зерна




А це вже якісь фантазії з зоряних війн. Нога від робота наприклад


Чим почали тим і закінчуємо огляд музею


Ну і на завершення в цих місцях можна оглянути Лімницький канал, природню затоку яку постійно треба було обїжджати. Вона чомусь дуже знаменита і внесена в спадщину Юнеско. Тут же є грот в якому жив сам святий Ромуальд. Цікавий був чоловік, його вважали святим ще за життя, фанатик своєї справи. Все життя шлявся по печерах, заснував купу таки х же спелеогуртків і поназивав їх монастирями, дожив до 80 років

Руїни замку коло Ровіня








Грот Святого Ромуальда


Написано що тут розмножуються кажани. Просять їм не заважати.


Грот всередині. Кажанів там далі справді було дуже багато. Прийшлося втікати


Лімницький канал


Ну і як завжди в Хорватії коло кожного міста мають бути руїни середньовічного замку. Оглядаю це все і збираюся добу до Будапешта :) Хоч слова свого я не дотримався, але відпочинок пройшов на славу. Напевно якби Альпініст та Піхотинець знали що я такий балабол то б поїхали зі мною. А не лишилися бомжувати в Варшаві. Але про це вони обіцяли написати окремий звіт 😉

радар коло Ровіня


Наверху для чогось поставили камеру кругового огляду :(




Радар. камера лише з одного боку.


Якщо крутиться - значить можна покататися!


Якби він не крутився то я б точно заліз. А так то опромінюватися неохота.


Бажаю всім гарного відпочинку в наступному сезоні!


Я спеціально не став писати де точно я зупинявся і що скільки коштує. Це все легко гуглиться і часто змінюється. Пишіть якщо потрібно буде уточнення по місцях що тут описані.
Дігери всіх країн єднайтеся!

229 Гості, 0 Користувачів