Плай + метеостанція за один день

Автор YserL, 22.07.2015 18:23:09

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

YserL

Одноденний похід на Плай по тропі хребта гори Темнатик з споживанням суниці і перепочинку біля метеостації і вузла зв'язку.?
Вирішили прогулятися на один день, полазити по горах.
Виїхали о 07:10 із головного вокзалу електричкою 827 Львів-Мукачево до Воловця. Вартість 24 грн третій клас, 54 грн другий клас.
Приїхавши о 10:13 на вокзал Воловець пройшли через базарчик і автостанцію попід міст. Якщо хочете щось купляти то варто це зробити біля вокзалу, бо по дорозі буде тільки 1 магазинчик, де немає снікерсів, пепсі, живчика і т.д.
Вирішили йти в сторону Темнатику, повернувши на межі села правіше, біля водозабірної станції. Пройшли лісоскладальну території і попрямували далі.
І дорога вперлася в тупік. Спустилися на 100 метрів назад і знайшли стежку яка веде на гору. По дорозі перелазили десь через 10 повалених дерев.

В результаті вийшли на поляну, на якій люди збирали чорницю.

Усі схили просто вкриті ягодами.

Зробили невеличкий піт стоп, поїли чорниці.

І пішли до верху пробираючись крізь кущі. Краєвиди захоплюють.

Вийшли на гору Плай, до вузла зв'язку:

Трохи пофотографували метеостанцію



Зробили привал, зїли канапки, і порямували назад. По дорозі зустрічали машини з ромами, які збирають чорницю. Респект повнопрохідним машинам.

Спускалися назад по маркерах милуючись краєвидами.

На вокзалі подивися на одометр, ітого 23 кілометри за 7 годи з перепадами висоти від 500 до 1341 метра.

Сіли на 828 Мукачево-Львів о 17:41 і поїхали до дому.


Більше фото тут.

YserL

Гарна картинка подорожі:

Онлайн перегляд: http://www.mygpsfiles.com/app/#ltt63qxb тільки 30 днів
Набір висоти:

Олесь

Вдалось виділити один день на поїздку в Воловець, відвідав г.Плай, г.Темнатик, г.Цицьку.
Контраст погоди та температури в горах звісно колосальний, в долині +20 весна все цвіте, піднявшись на Боржаву, там ще зима. Холодно, вітряно, по дорозі трапились інші туристи, але вище сироварні не піднімались. Мабуть, тому що більшість з них намагалась піднятись на вершину в футболках і шортах. А вітер чималенький там, поривами не раз здував мене на метр із стежини.

До сироварні підіймався по червоному маршруту. Моя помилка, правильний маршрут жовтий, червоний же ж впирається в тупик та вирубки.


Ото ж, по вирубках таких підіймався до сироварні. Карпати вирубані майже усі, де ближче до села.




Сироварня, а на горизонті видніється г.Пікуй ( і туди добратись мушу).




Єдиний підсніжник який знайшовся за всю дорогу.


Проліски.






Меморіальна таблиця, В.Чорноволу який тут працював 1969-1970р.


Метеостанція гори Плай. Двоє чоловік працює змінами по тижні, продукти завозять, телевізор мають. Два песики мені штани порвать хотіли.  ;D
Закарпатці люди доброзичливі, набрав у них води і рушив далі.


Руїни радіолокаційної частини.






Цей раритет також знайшов я.  ;D


г.Цицька. Ліс на спуску з гори до Воловця увесь мертвий. З десяти дерев вісім сухостої, а два трухляві і хворобливі.




Залишки шанців із стрілецькими позиціями винесеними вперед, такі ж були на вершині гори Плай, Темнатика, Цицьки і такі ж колись я бачив на Парашці.


Великий Верх все ще зимує.



Повертався о 17:40, квитків придбати не вдалось, неділя повно студентів, всю дорогу простояв. Закарпатці в тамбур цілком відкрито запхали дві величезні сумки коноплі. Нічим не накриті, рослини довжиною 60см. Уся вона поїхала на Львів. І що цікаво, везла її бабулька з величезною біблією (40х20х6см) та вервечкою у руках. Увесь час студентів просила:
- нічого не кладіть зверху, це лікувальні трави, везу на Львів.
Жаль не встиг сфотографувати, людський потік заніс мене у протилежний тамбур.
Така ж, але звісно більша. А цю дбайливо вирощував мій однокурсник, своїм сказав, що різновид папороті це. ;D
Підживлював, підливав добривом, грів лампою. Поїхав на кілька днів, її не поливали вона і загнулась.


Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Олесь

Зимовий Плай. Вчора, (суботу), вирішив вибратись в Воловець, глянути, що там після закарпатських паводків. З трьома пересадками 9:10 був у Воловці. Погода була сприятлива, сонячна, без вітру. Морозець, якщо вірити градуснику який хтось завбачливо прибив до дерева поблизу Сироварні то -9. Місцеві казали, що снігу було по пояс, як і на Ужоцькому перевалі.
Я ж його не застав, під час потепління майже усе розтопилось до голої землі на сонячних схилах. Але позавчорашній сніг все ж добавив колориту в образі 10см "пухкого покривала".

На третьому кілометрі шляху догнав групу туристів, чоловік 15, закарпатці. Вів їх провідник, виділявся будучи лише в футболці, а я ж начитавшись прогнозів погоди з їхніми - 17 вдівся як на полюс.
Трошки пройшовся з ними, назвали вони мене Аляска Кід. Порадили зняти Аляску і йти в одній тенісці.  Пройшовшись в групі трохи, я зрозумів, що мені у групі не комфортно йти. Ну не люблю я, коли позаду хтось відстає, попереду хтось телімпається, і збоку хтось плететься. Тож я покинув групу і пішов вперед.
Вони хотіли іти на Плай, Темнатик, Цицьку.

12:30 дійшов до метеостанції. По дорозі ще зустрів лижника, виявляється працівники станції до Воловця добираються на лижах.
Ось кілька фото цієї виправи.





В тіні термометр показує -9, на сонці ж +2. Зворотня дорога перетворилась у болото, на сонячних схилах.






Зимовий Стій.


 

Великий Верх, снігу збереглось по коліна і вище. Але він підтанув, підмерз і майже не провалюється.


Пікуй, з цього ракурсу виглядає він дуже стрімким і неприступним. Але туди доволі легко піднятись з Біласовиці.




Авангард групи, тицяють палцем в Цицьку, думають як туди добратись. Вертаючись назад, ще раз зустрів цю ж групу.


За тиждень знову передають потепління, а хотілось ще б кудись вибратись. Єдиний мінус, ранішній підйом о 3 ночі.
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Олесь

Відвідав на днях пол.Боржаву, а саме: Плай, Темнатик, Цицьку.
Вітряків на разі не ставлять, працівники метеостанції ремонтують, штукатурять, антени нові поставили.








Хто знає, що це таке  ? Я думав, спалювач відходів, але він повністю пластиковий. І цей агрегат живиться від сонячної батареї.






На Стої трошки снігу ще.




Зустрів двох гадюк, одна більша, шустро втекла. На іншу я вже був готовий, до всяких несподіванок. Тож вдалось зробити кілька фото. Ну і відпустив.


Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Electri4king

Олесь вітряків немає, тому що не виконано один з основних етапів будівництва ВЕС – детальне дослідження вітрових характеристик району. Саме для цього і призначені ті новоспоруджені 120-метрові щогли з "вертольотіками" на різних висотах, вони й знімають покази (швидкість вітру, напрямок і тд). Всі дані логуються і в режимі онлайн передаються на сервер в Німеччину за допомогою тієї штуки з сонячними панелями – CDMA станції. Дослідження проводитимуться мінімум рік, для повноцінного огляду всіх сезонів. В разі позитивних результатів дослідження, на місці тієї щогли в небо піднімуться вітрогенератори. Ось так!
Кажуть, що найприємніша втома, коли ноги болять після тренувань в залі. Але ні, все-таки найприємніша втома, коли вони болять після прогулянок новими містами.

Олесь

О, а такої теорії у мене не було. Хехе, ну й дизайн в того гаджета  ;D
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

DeZer

Невеликий фотозвіт з осіннього Томнатика.
Був невеликий сімейний похід.
Почали підніматись в 11-15, неспішно вийшли наверх Томнатика в 13-45.
З'їли шось смачне спогладаючи гірські краєвиди і неспішно вийшли назад об 14-30.
Спустились в 16-10. Потяг був об 16-55. Ходить тільки по неділях.
Вартість квитка на Потяг 7001/7002 65+65грн станом на 10.2019.
***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***


EOF


Golem

Дякую за допис! Маємо ще одну наклейку в файному місці.

В цій темі 90% про гори і лише 10 про метеостанцію. Тому їй буде доцільніше жити в Природніх обєктах.

Також додам ще лінк на похід до колишньої РЛС на Боржаві. І просто альбом з осінніми фотками з Плаю і Темнатика

Коржик на Боржаві любується Цицькою

Дігери всіх країн єднайтеся!

Олесь

Теж був на Боржаві за день до вас. Золоту осінь не застав, це вже коричнева осінь. Багато туристів, багато хто ходить соло. Ночував поблизу сироварні, неподалік джерела. 






От подобається мені цей камінь, між Цицькою і Темнатиком.






Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

197 Гості, 0 Користувачів