Кулінарія

Автор YserL, 06.10.2009 22:21:51

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

YserL

В когось під час останьої вилазки на Сірку зародилася ідея створити таку тему. Так що ділимося своїми секретами калорійних страв.

Виряд на табір 4 дня:
1.   Крупи:   гречка, рис –0,5 кг
2.   Вівсянка або макарони – 0,5 кг
3.   Пластівці
4.   Овочі
5.   Морква, буряк (1-2 штуки)
6.   Цибуля – 3 шт
7.   Часник
8.   Картопля - 1 кг
9.   Варення (по можливості)
10.   Згущик –1 банка
11.   Хліб – 2 бух.
12.   Приправи – сіль, перець
13.   Цукор – 0,3 кг
14.   Тушівка
15.   Рибна консерва – 4 штука
16.   По можливості – масло, смалець та інші жири.

Речовий виряд
1.   спальний мішок або два коци
2.   наплічник
3.   килимок
4.   "бойовий одяг" (найкраще – камуфляж)
5.   теплий одяг (светр і т.д.)
6.   головний убір
7.   шкарпетки (2 пари прості не синтетичні)
8.   черевики (найкраще – берци) + змінне взуття (кросівки і т.д.)
9.   штормівка або куртка
10.   дощовик
11.   речі особистої гігієни
12.   особиста аптечка
13.   рем. набір, сірники, сухий спирт
14.   миска, ложка, горнятко
15.   ніж
16.   канцтовари (ручка і зошит)
17.   компас
18.   ліхтарик
19.   шнур
20.   поліетилен (3 метри)

Груповий виряд

-   намети відповідно до кількості учасників
-   казани з розрахунку 2 літра на 3 особи
-   сокири з розрахунку 1 сокира на 5 осіб
-   саперська лопатка 1 на 5 особи
-   мотузка (d 10mm X 40 m) з розрахунку на 5 осіб

Golem

Дякую. Скопіюю сюди те, шо ми брали з собою на 2-ох денний похід на Сірку.

Від Інкогніто:

"
1) Спальник;
 2) Килимок;
 3) Ліхтарі - 2 шт. + запасні батарейки;
 4) Документи;
 5) Репіленти від кровососущіх тварєй;
 6) накидка якась на писок (даби не кусали за нього ті кровосусущіє тварі коли дрихнути у спальнику);
 7) манішка, фляга (до-речі, якшо у кого є манішка - беріть, бо наскільки я знаю вона є тілько у мене та Golem'а, що явно замало на таку кумпанію);
  ложко, вилко, тарілко, склянко (у Golem'а тіки 4 стопарика у комплекті);
 9) запасний одяг, шкарпетки, рушник тощо - предмети гігієни тощо;
10) накидку від дощу;
11) хфотоапарат + back'up батарейки(акуми);

із хавки:

   Дуже мені сі сподобали такі півлітрові шкляні закрутки виробництва фірми "Леополіс" типу (рис, гречка, перловка, горох) + курка. Та й зрештою Golem та Zelja зацінили під Червоноградом. Ціна на базарі на Дністерській коло 7 грн. за банко, дуже демократично. Звісно, мяса там небагато. Тому на 2 банки беру одну банку "петуха у власному соці + мархевка + перець + лавровий лист" за 7,80 грн. 2 банки круп + 1 банка "петуха" розігріта у манішці накормит трьох голодних дослідників єдноразово як пити дати. А особливо, якщо до цього буде хліб та якийсь соус (гострий - негострий по бажанню трудящих). Також звісно  рибку пару банок на два дні - ІМХО найкраще "Аквамарин" БиКи у маслі (бо гарно заїдається із вищевказаною стравою у разі потреби). Також канапки та варені єйця на перший день на обід. Мона кавалок копченого сала чи кібаси, троха вогірків, цибулі & часнику. НЕ забувати про NaCl (сіль у народі, вічно забуваю її взяти)  

  При розрахунку кількості необхідної хавки насамперед думаю тре керуватись режимом харчування:

  1) субота, обід - канапки із хати, єйця тощо = швидко та якісно;
  2) субота, вечеря, матрац - хавка описана вище + ГСМ у кількості потрібній організму (по моїх спостереженнях +25% від того шо вважається за максимум --> шоб два рази не бігати. Особисто візьму 1 дм3 горівки + стілько ж пива - до магазину йой як далеко бігти);
  3) легкий перекус із будуна у неділю (доїдання всього незахаваного напередодні) + багато води;
  4) легкий обід у неділю;
"

Від мене:
"
Мій досвід(загальний для всіх походів):
- Переважно всі мають проблеми з зарядкою телефонів, батарейками фотоапаратів, відсутністю або надміром контактів в китайських ліхтариках. Тому прошу людей про це подбати завчасно.
- Ні в якому випадку не можна забувати ложку. Їстимете руками, бо позичити не буде в кого.
- На всіх повинна бути одна і більше сокира чи відповідний ніж
- Завжди незле мати рулон - другий туалетного паперу. Пригодиться сушити шкари(особливо зимоу), розпалювати вогонь, витирати руки і стіл.
- Завжди маю при собі дощовики. Крім затуляння дир в вікнах-дверях, настилки на стіл ще досить непогано захищають від дощу і вітру.
- Шнурок. Хоча б в когось одного мусить бути.
- Штопор якшо плануються дівчата. Знаєте як то буває, "червоне то любов, а біле то міцне..."

Ну і зрештою, брати з собою слід не все те, що може пригодитися. А то, без чого не зможеш обійтися. Йдучи особливо в Гори памятайте, шо все це прийдеться волокти на горбі
"

На рахунок їжі. Завжди і всім раджу поїсти перед походом, будь то 3 ночі чи 7 ранку. Навіть якшо ваш шлунок не привик - треба насилу. Воно си там полежить до часу і потім перетравиться, давши потрібну енергію. Перевірено тисячу разів. Хто не їв зранку - йтиме в хвості аж до привалу.

На обід переважно нема часу шось готувати - тому канапки і чай саме в раз. На вечір - гречка, рис, макарони. Консерви рибні, тушене мясо. Смажені ковбаски як делікатес. Шоколодки, печеня, вафлі - до чаю. На 2 дні вистачить з головою. та й зрештою - вмирають від сприги а не голоду, так шо особливо переживати нема за шо.

Шо було з тим, хто ранком жер мівіну, ігнорував Голема з його гречкою, і відмахувався шо му так добре - можна побачити тут Тоді, до речі, зі значним відривом на вершину піднялися саме добрепопоївші Хуліганка і я :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Також можете писати тут хто шо і як любить - вміє - пропонує готувати.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Condor

Перший список то виряд на табір котрий дуже халтурно складений.
(якщо хтось знає то на Гурби)

Просто оргам пофіг на людей то й писали лівою ногою. 60 % переліченого барахла нафіг не тре

Golem

НЕмаю ніц проти. Але критика завжди повинна бути конструктивною. Просто сказати "То всьо фігня" може кожен. Тому пропоную дописати свій пост з вказанням шо і як має бути. :)

Ну і поділюся тут рецептом фірмових риштуняцьких канапок, без яких не обходиться жодна вилазка чи похід в гори. Беруться свіжі круглі білі булочки. Перед самим походом(а не ввечері перед ним) розрізаються навпіл і мастяться маслом, кожна половинка. Далі накладається тонкий кусок шинки, але без неоднорідностей. Бо їх тяжко прокусувати. Зверху на кожен кусок по 2 сирка плавлених. Тепер половинки докупи і обмотуємо папером чи фольгою. Получаються свіжі, смачні і поживні канапки. Сирки на звичайний сир заміняти не рекомендую. Бо на морозі його значно тяжкіше прекусити.

Чай готую теж не як всі. Маю спеціальний великий чайник. Туда насипаю інградієнти, халиваю кипятком і замотую в рушник на 5-7 хвилин. Троха кипятку наливаю і в термос, шоб прогрівся, заодно і герметичність перевірити. Коли свсьо готове, виливаємо воду з чайника через носик в термос. В результаті ніякої трави всередині, не забивається клапан. Чай гарячий та запашний.

ПС: За цей сезон було більше десяти вилазок на два дні(ну бо більше вихідних нема), з голоду, як бачимо, ніхто не помер :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

Lacerta

Дуже калорійно, смачно, та корисно смакувати вранці кашою. Наприклад вівсянка з зущиком і суховруктами (курага, ізюм, чорнослив, горіхи). Вранці цю смакоту запихнуть в себе важко ;D, але єнергії і сил воно додає

Akella

заварюю каву таким чином як голем чай)+ до всього беру з собою помимо того аналог Риштуновських канапок,тіко замість булочок беру звичайний батон,розрізається поздовж,всередину само собою масла,мисливських ковбасок,а сирки не просто накладаю зверху,а розігріваю до потрібної м"якості і просто намащую поверх ковбасок
також бажано б мати з собою хоча б одну банку морської капусти(тіко Аквамаринівську не беріть-вони її зле промивають і через те пісок скрипить на зубах)-салат,який не який,хоча б зо жменю лущених грецьких горіхів і чорнослив
Akell me nice!

inkognito

Цитувативсередину само собою масла,мисливських ковбасок,а сирки не просто накладаю зверху,а розігріваю до потрібної м"якості

  Не можна цю тему увечері чи до обіду читати...Бо гастрит чи виразка гарантовані  :) Якщо у канапках фігує масло та сирок плавлений - то є їжа тільки на перший день. Особливо літом. На другий день - ффтопку, бо втруїтись можна.
Resistance is futile

Fetole

Хтів б викласти на критику свою думку:
В похід вигідно брати сухарі:
1.Легкі
2.Поживні
3.Не псуються (хоча дивлячись шо з ними робити  :))
4.Можна гризти на ходу (Знаю що погану але якщо дуже хочеться або час піджимає)

2 Марічка:
Вівсянка з фруктами продається у пакетах під назвою Мюслі)
Все, що було вище сказане, частіше всього є моєю суб'єктивною думкою, прошу на це зважати =)

RoMeL

щодо сухарів... рекомендую не купляти їх, а зробити самостійно, берете свіжий чорний  хліб, нарізаєте скибочки і висушуєте в теплому місці.Дуже смачні виходять і їх можна використовувати як ложки, що я і робив в останньому своєму поході (каюсь забув її вдома ;D).Також ми з собою тащили 2 кіло тушонки, зроблену самостійно.Нічого краще я в поході ніколи не їв...Макарони з тушонкою і супчик-харчо з тушонки... мммм, дотепер слюнки течуть :P
Fruere vita, dum vivis

RoMeL

ще згадав... згущонку ми брали у такий пакетах як від кечупа, а не в консервних банках і цукор кістковий запакований окремо по дві штуки  ;)
Fruere vita, dum vivis

kivi

ми на невеличких вилазках робимо таку штуку: чиститься картопля, розрізається навпіл, поміж двома шматочками картоплі кладеться сало обваляне у приправах (тут уже кому яка до смаку - мені і меленого чорного,червого перцю доста). такий гамбургер завертається у фольгу і запікається у кострі. СМАКОТА!!!!

zelja

Зачот ківі за ідею класна штука напевно пальчики оближеш :)

kivi

Інкогніто, Зеля, знайшли ж ви привід зціпитися :)

давайте краще на наступну вилазку зробимо усі варіанти:
- картопля з салом у середині
- картопля турботливо загорнута у сало
- картопля запечена окремо від сала
- сало запечене окремо від картоплі ;D

хто ще знає варіанти? ;)

Lacerta

Цитата: Fetole від 12.11.2009 20:43:57

2 Марічка:
Вівсянка з фруктами продається у пакетах під назвою Мюслі)

Особисто я полюбляю корисну їжу!!! А не те, що продають!!! Бо не все те, що продають корисне(язва чи гастрит гарантована)

А на рахунок картоплі ми колись в поході робили кораблики ;D. Правда похід був буржуйський. Брали ришітку, а на неї кораблики. Хліб, а зверху половинка картоплинки, а потім паличка з салом(як вітрильничок) і все вище напесане пронизується "вітрильничком"

Bigdan

Цитата: Марічка від 11.11.2009 12:39:48
Дуже калорійно, смачно, та корисно смакувати вранці кашою. Наприклад вівсянка з зущиком і суховруктами (курага, ізюм, чорнослив, горіхи). Вранці цю смакоту запихнуть в себе важко ;D, але єнергії і сил воно додає
я тож з ранку в поході таке практикую. Головне шо швидко, калорійно і мало важить. На обід файби або шось в тому роді. Ну а на вечерю гечки звичайно.
Дуже не рекомендую брати макарони і бульбу якшо її не збираєтесь пекти на вогні до сала (слина за комнір тече).

Fetole

2 марічка:
Ті пакети про які я говорю містять ЦІЛІ фрукти - тобто цілі лісові горіхи, ізюм, половинки кураги, арахіс) Єдине що викликає сумнів так це половинки сухих бананів) А ще такі пакети містять кукурудзяні хлопья(сорі незнаю як по укр.) ьа ше багато поживної і корисної фігні. Нажаль не маю під рукою тому точно сказати не можу.
Все, що було вище сказане, частіше всього є моєю суб'єктивною думкою, прошу на це зважати =)

yar-79

Пластівці  ;)

Pasja

Цитата: kivi від 13.11.2009 10:19:55
ми на невеличких вилазках робимо таку штуку: чиститься картопля, розрізається навпіл, поміж двома шматочками картоплі кладеться сало обваляне у приправах (тут уже кому яка до смаку - мені і меленого чорного,червого перцю доста). такий гамбургер завертається у фольгу і запікається у кострі. СМАКОТА!!!!

Смакота...Поживне, смачне, ситне... Нема нічого кращого в поході...

yar-79

Чув що на війні в Чечні дуже цінилися звичайні снікерси, сало, і сигарети. Ну про сигарети-то не до нас, а от інші продукти просто добре і довго тримають організм насиченим і не голодним. Теж, якщо нема часу паритись на копі з обідом, беру зі собою пару снікерсів-день можно інтенсивно працювати і не почуватись дуже голодним!

226 Гості, 0 Користувачів