Три Колектори Скнилівського парку

Автор Golem, 11.08.2020 17:53:16

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Вчора до мене звертався Тарас Бабенчук з питаннями по колекторах в Скнилівському парку. Він готував репортаж і не міг зрозуміти що там і як. От я і вирішив описати все в одному місці.

Значить колекторів там є три.

1)   Всім відомий ПЗК
2)   Притока потоку "Водний"
3)   Каналізаційний колектор з Любінської


ПЗК


Притока потоку Водяний коло Аеропорта


Каналізаційний колектор з вулиці Любінська

З ПЗК все зрозуміло. Про нього є окрема тема. Він залягає на порядній глибині і нікому не заважає. На відміну від притоки потоку Водний.  Вона, як і положено нормальній річці, тече по поверхні. В деяких місцях її закрили в бетонну трубу щоб не заважала дорозі. Але плюс мінус побачити її неважко.


Потік Водний на карті Львова


Притока в Скнилівському парку крупний планом


Озеро з фекаліями і не тільки...


Колектор притоки по Скнилівському парку

Так от, саме ця труба і виходить на поверхню коло нової школи Синк Жлобал (до речі влучна назва! ;) ).  Далі поверхнею притока тече до аеропорта. Там пірнає під взлітну смугу і впадає в річук Зимна Вода. Ніби все як звичайно. Якби це була просто річка чи потік то не було б про що писати. Але ж від нього гамном смердить на весь парк! От школа і зареєструвала петицію щоб закрити цю річку в колектор повністю.


Вихід притоки потоку Водяний на поверхню коло школи


Крупним планом


Не потрібно спеціальних аналізів щоб визначити чи ця вода чиста






Потік в сторону Аеропорта

Але ж фекальний колектор поруч вже є! Навіть два! Він залягає глибше за річку але вище за ПЗК, куди потім і впадає з гучним шумом. Маємо аж два колектори, то ж звідки в річці какашки?


Фекальний колектор поруч зі школою


Вигляд всередині колодязя

Львіводоканал стверджує що існують руйнування старого колектора. От фекалії і попадають у річку. Тому його потрібно міняти повністю. Правда де саме вони попадають і як течуть угору проти сили тяжіння я ще не розібрався. Зазвичай каналізаційні колектори закладають глибоко в землі. Так вони не замерзають + кут нахилу. Підозрюю що і цей йде глибше за наш потік який, я нагадаю, тече просто по поверхні. Тому є ще один варіант звідки в притоці річки взялися фекалії - в неї серуть ті, хто попри неї потім і гуляють. Тобто місцеві мешканці. Dark Wind наприклад підключений в каналізацію. А от його сусіди... 😉


Один з колодязів притоки потоку Водний


Глибина залягання притоки потоку Водний +- метр


Глибина залягання фекального колектора з попереднього фото. Значно глибше. На око метрів 4.

Ну і відео яке зняв Тарас


В будь якому випадку про проблему знають і рано чи пізно її вирішать. Замість того щоб ховати ще одну річку під землю нехай краще очистять її від фекалій.  Знаючи Олександру Сладкову - точно очистять :)


Озерце станом на весну 2020


І це все тече прямо під аеропорт!

ПС: Якщо подібна тема вже була то кидайте її мені. Об'єднаю з цією.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Олександра Сладкова запропонувала дослідити все на місцевості. До нас приєднався Rufus якому качки перелітають через взлітну смугу і спокійно жити не дають. Також був Святодій, Tarik, 2roofs, Альміра, Dark Wind, Drusia і місцева активістка.

Карта Колекторів в цьому парку. (с)Олександра Сладкова


Така от комісія добросовісно обійшла весь парк і постановила:

1)   Озеро з нечистотами розливається через занедбаність каналізаційного потоку з вулиці Дагестанської. Місце, де він зєднується з підземним колектором, зруйноване та захаращене. Вода не має як вільно стікати під землю і утворює навколо озеро з нечистотами. Особливо яскраво це проявляється взимку, бо тоді злив ще й обмерзає.

2)   Притока потоку Водний тече поруч біля школи і далі під Аеропорт. Вона є дренажем Скнилівського парку і «нечайно» каналізацією риганку Пізденний. Тому вода в ньому не є чиста як мала би бути. Ми попіднімали люки і пересвідчилися в цьому на власні очі. Потрібно усунути забруднення потоку і коло школи та взлітної смуги смердіти перестане.

3)   Риганок Пізденний в цьому році викопав дренажний канал в парку. Він йде рівно попри притоку потоку Водний. Який в цьому сенс і який тут прикол мені не зрозуміло. Правильніше було б прочистити існуючий канал ніж копати поверх новий.

4)   В парку поруч з фекальним озером є й природнє. Воно живиться місцевим потічком. Озеро заросло але все таки проглядається. Води з цього озера чомусь зливаються в каналізацію, а не в дощову притоку. Під час злив цей потік піднімає рівень води в ПЗК і докладається до підтоплення вулиці Торфяна.

Наша Комісія


"Гімно" ось тут :)


Озерце в парку що позначено на карті Синім




Потік що живить озерце і йде в паралель каналізаційному потоку. (с)Тарас Бабенчук


Відкритий каналізаційний потік коло зливу в підземний колектор. Навіть качку видно


Цей же потік, вул. Дагестанська. (с)Тарас Бабенчук


Залишки якоїсь замуленої дренажної системи. Що звідки і куда вона мала йти зараз дуже важко сказати. Можливо це мав бути злив з озера.




Засохлі дерева на місці озера з Фекаліями


Привязка дренажної труби до потоку Водний. Взимку тут стояли нечистоти. За спиною в комишах є злив каналізації в підземний колектор.


Ось він!


Видно як вода тікає під землю. Збоку є старе бетонне кільце. Вона обкладене брудом але все таки проглядається.


От чесно. Тільки не розказуйте мені про обслуговування каналізаційних мереж. Та тут монтерів роками не було!


Тобто вся вода стікає ось через цю дирку в землі. А коли води стає багато або дирка обмерзає то переливається і затоплює все навколо.


Поруч вище по течії є ще один колодязь.


Загиблі дерева. Тобто вони спочатку вимахали такі от великі коли все нормально працювало. А коли їх почало заливати каналізацією то й загнулися. Місецві кажуть що це сталося зовсім недавно.


Цей же колодязь зблизька.


Замулений повністю. Видно злив в колектор троха нижче по течії.


Вище по течії від колодязя є наш потічок з озера.


Він просто впадає в каналізацію і теж стає брудним


Ось так виглядає парк у Львові. Ганьба!


Відкрита смердюча притока, що тече в парку, це чистої води каналізація з невеликими домішками природніх джерел. Такою могла б виглядати Полтва якшо б її відкрили. Тому я переконаний що цю каналізацію потрібно заховати в трубу. Це:

1)   Зменшить сморід в парку
2)   Усуне розливи фекалій коло школи
3)   Зменшить наповнюваність ПЗК дощовою водою
4)   Качки перестануть перелітати взлітну смугу з сторони в сторону

Відкрита каналізаційна притока з вулиці Виговського- Любінська. (с)Тарас Бабенчук


Де ширше то вода застоюється і випромінює неповторний аромат. (с)Тарас Бабенчук


Ну а зараз, як тимчасовий захід, потрібно просто почистити та привести до ладу місце з'єднання колекторів. Тоді розливи припиняться а навколишні дерева гинути перестануть. Так як це чисто каналізаційні мережі, то відповідальний Львівводоканал.
Дігери всіх країн єднайтеся!

lvivsky_digger

Докину ще своїх фоток :) Колись давно ще знайшов в Скнилівському парку річку з гувном. Чомусь відкладував постійно написання цього звіту, але раз вже і тему створили, то напишу поки мене не випередили)

Давно то ще було. Осінь 2019, але за раз я все не сфоткав і тому вернувся ще сюди весною.

В парку зі сторони Любінської знайшов люк:


Під ним колектор з гувном:

Глибина два метри. Труба вузька, ні пройти ні пролізти.

Через метрів 50 нижще по течії каналізація виходить з під землі:

Сам портал знаходиться під водою.

Ну а річка тече далі в сторону фекального озера:

Схоже що природніх джерел в цьому потоці нема, найчистіше гувно.

Тече це все вздовж чийогось паркана:


Через пару метрів місток:




І так через весь парк до фекального озера:


А ось і воно:


P. S. Жаль що з вами тоді не пішов( Буду тепер частіше в плани заглядувати
urban explorer

Golem

Зубра зайнята, а Полтву Водоканал окупував. Тому прийшлося кандидату читати Експлорер і шукати собі щось інше. :)




Дігери всіх країн єднайтеся!

158 Гості, 0 Користувачів