Нікольська ДШС. Київ

Автор lvivsky_digger, 04.12.2020 18:03:08

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

lvivsky_digger

Нікольська штольня в Києві. Призначена для відведення грунтових вод з горбів на яких стоїть файне місто Київ. Через 3 кілометрову систему тунелів вода тече прямо в Дніпро.
Для місцевих Ніколка баян але як на мене дуже класне місце щоб просто погуляти без ризику провалитись в якесь гімно або начерпати води в бахіли.
Фотки були не для звіту, (тоді я ще нічого не писав на форумі) тому буде не дуже детально. Якшо буду ще колись в Києві, то може напишу більш детальний звіт.
Фотки літа 2019, Ехх гарні часи були...
Вхід доречі знаходиться прямо біля мусарні)
Звичайний каналізаційний люк:


Спускаюсь по драбині 2 метра і попадаю в класичний для таких об'єктів трапецевидний тунель з бетонних балок в щілини між якими якраз і мають просочуватись грунтові води. Фотки чомусь нема :(

Після метрів 10 через маленьку діру попадаю в зал з розгалуженням:

(1)
З тої діри я вийшов*

Зліва сидить заєць який охороняє вхід в підземелля:

(2)

Піднявшись по драбині можна попасти в основну систему. Але тоді я того не знав і пішов наліво в тунель з тюбінгів:

(3)

Кстаті тоді я поліз зі своїм батьою) Але йому не сподобалось і він після 20 метрів пішов на вихід.
Ну а я пішов далі:

(4)

Тунель приблизно метр 70 в діаметрі. По дну проходять гнилі рельси. В мене бахіл тоді ще не було і я йшов просто в тапках. Доводилось йти по краю тунелю (бо посередині було льодяне болото від якого зводило ноги) через це доводилось ще більше згинатись.

Глиняне болото:

(5)

На стіні часто зустрічались наблички які каверзно чіплялись за рюкзак:

(6)
Хто знає що тут написано? Номер тюбінгу?

По цьому тунелю я пройшов з пів кілометра і наткнувся на шассі від вагонетки.
На скільки я памятаю воно здається могло ще навіть їздити:

(7)

За вагонеткою видно кінець тунелю:

(8.)

Ще хвилина і я був на поверхні:

(9)

І тут я зрозумів що шось тут не так, на фотках в інтернеті тунелі були зовсім інші. Раптом я згадав про той прохід біля зайця.
Вже по землі вертаюсь назад і знов залажу в систему. Тепер повертаю вже на право і попадаю в старовинний тунель!

(10)

Стеля тут ще нижча і доводиться ходити раком:

(11)


(12)

Пару поворотів і я пройшовши десь кілометр попадаю в Каскадну галерею:

(13)
Тут висота стелі вже 3 - 4 метра!

Звідти я вийшов:

(14)

Піднявшись з десяток метрів вверх по течії, попадаю в Царський колодязь:

(15)

Сюди з висоти 20 метрів вічним дощем падає вода
з Аскольдової системи. Це найбільший підземний водопад який я бачив!

(16)


(17)

Розвертаюсь і йду вниз. Галерея зроблена з жовтої цегли, дно вимощене нею ж. Видно залишки шампуня Супер Суса:

(18)

Яка краса!

(19)

Звідси походить назва Каскадної галереї:

(20)

Жителі підземель:

(21)

Метрів 40 від колодязя і висота стелі різко зменшується:

(22)

Ще трохи вниз і вода заходить в вузьку трубу і тече далі в Дніпро:

(23)

Незадовго до цього місця був поворот на право (а може й на ліво), туди я і пішов. Знов низька галерея:

(24)

Тут на підлозі є цікаві утворення:

(25)

Це печерні перлини. Піщинки обростають мінералами і обточуються водою в форму кульок. Яким чином так виходить я не знаю, вода ж тут майже не рухається.

Сотні метрів тунелю усіяні цими утвореннями:

(26)

Найвужча ділянка галереї:

(27)

Через кожні пару метрів в стінах є ніші через які просочується грунтова вода:

(28)

Далі було пару перехресть але куди не повернеш всюди був або тупік або затоплено, а лізти без бахіл в льодяну воду не хотілось та й в деяких тунелях видно було що через два десятка метрів вода вже доходить майже до стелі. Був тілький один нормальний шлях яким я пройшов від Каскадної галереї зо 2 км і виліз через люк десь на Набережному шоссе. Фоток чомусь знайти не можу, хоча я вроді і знімав. Так шо звіт вийшов неповний і є ще ради чого вернутись в Ніколку. Якшо вистачить нервів змонтувати в лагающому редакторі відос з цієї системи, то добавлю його сюди.
urban explorer

_Tarik_

класно !) буду в Києві, то обов'язково злажу )
Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

301 Гості, 0 Користувачів