Винниківський ліс - старовинне підземелля (Цісарська криниця)

Автор explorer, 17.10.2009 00:34:34

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

explorer

Ця тема підіймалась мною ще ~2005 році, коли експлорер ще був блогом, втім за останні роки ніц нового взнати не вийшло про це місце (тільки двері, здається, там перефарбували), потім вона створювалась на першому форумі... Серед перенесених тем на новий (цей) форум я цю чомусь не знайшов / може погано шукав.

Отож, у лісі на краю Винник, між місцями де Личаківська та "фантомна залізниця" входять у Винники, є така собі будівля. Повертаючись з року в рік на те місце, як не підглядали крізь шпарини, ніц крім оригінальної будови замку там не видно. Якщо добре прислуховуватись - чути як іноді десь капає вода.


Одна з найімовірніших ідей - витік якогось, колись важливого, джерела.

Перед входом є обрізок сучасної трубки (один в один як ті, що стирчать з землі вздовж Півд-Зах колектору, чомусь :))


Єдиний напис на споруді: MDCCCXXVI

Арабськими - 1826


Roy

Цікаве місце, видно по фасаду, що там вологість висока, можливо дійсно щось на зразок колодязя там.
Meine Ehre heißt Treue

Roy

В арках, по сторонам, могли стояти фігури божої матері, шось типу освяченого джерела.
Meine Ehre heißt Treue

Golem

Дігери всіх країн єднайтеся!

zelja


explorer

Цитата: Golem від 17.10.2009 04:53:57
Може ти  цю тему шукав?
Нє, ту знайшов :) то інший край міста зовсім. Втім можливо що об"єкти мали схоже призначення.

zelja

А як там двері якось відкрити можна ?
і якшо маєш то кинь ЖПС координати :)

inkognito

 На фото замка не видно, а отож він внутрішній. Думаю краще у місцевих дізнатись, не виключено, що ключ у них.
Resistance is futile

Golem

Шось нині Фенріз дзвонив шо ходив туда. Чекаємо вісточок...
Дігери всіх країн єднайтеся!

explorer

конструкція замку, наскільки я зрозумів, розрахована на дебєлий дрючок, який має відсувати засув змонтований на внутрішній стороні дверей. Там ще ніби упор для дрючка видно, у вигляді пирамідки з арматури навколо дири.

Fenriz

то є ДЖЕРЕЛО. як писалось 18** якогось року) відкрити чи порухати двері не вдалось, сидять на мертво, є якась дзюра, певне для якогось механізма відкривання, ніяких щілин теж нема. знизу між бетонними плитами дзюркотить з середини вода на смак нормальна, чиста. все по кругу страшно заросло кучами травою і всякою фігньою, тому не вдалось побачити об"єкт з  "фантомної залізниці" по останній від дріжджівого заводу пройшлися до винник. красива дорога, рівненька, ше б туди асфальту трошки закатати і була б ідеальна алея для прогулянок, хоча і так непогано. рекомендую прогулятись нею як небуде інших цікавих думок на проведення дня.

саме джерело розміщується відразу на початку перших хат Винник по ліву руку від насипу колії.

Lemberg76

Скажу чесно не мав наміру логінитись на цьому цікавому сайті бо для діггера є вже троха застарий і загрубий але з превеликим задоволенням читаю дописи користувачів і багато цікавого і нового взнав... І тому вирішив поділитись інфою по даній будівлі, оскільки віднедавна маю щестє працювати у славному місті Винники... Так от за тими дверима наскільки я зрозумів з розповіді вельмиповажного чоловіка і корінного винниківця є щось типу водозабору, а простіше джерело, дуже потужне, і вода з нього по трьох дубових(!) австрійських трубах надходить у Винники,правда кудою йдуть ті труби не знає практично ніхто, а хто знає той підсмоктується до них і, кажут, тиску води вистарчає щоб без насоса надходити і на другий поверх будинку... Одна труба йде в сторону шпиталю, друга на табачку, кажуть там нею до сих пір користуються, а третя йде кудись вниз і Винники... А, і ще є четверта але вона заглушена... За тими дверима є видовбаний тунель у скелі довжиною метрів з 30...Кажуть що та вода є дуже добра і що той водозабір був зроблений для цісара австріяцького жиби йому ся добре відпочивало в тих краях... Маю нагоду також її споживати кожен божий день а скажу вам водиця фест добра (як їхати вниз вліво від табачки навпроти памятника Шевченку є один з виходів того джерела... А ключ я так зрозумів має якась поважна особа в Винниках... Хто на жаль не знаю...  :(  Але якби нагло було тре то можу запитати - в писок думаю не дадуть... :)

astrolon

Ходив я нещодавно по фантомній залізниці в Винники, але цього об"єту не бачив :( Ми йшли по самій насипі і не звертали нікуди, може тому і не бачили. Може на мапі відмітите де то є? Ми заходили в Винники з вул. Руської
http://ipicture.ru/uploads/100613/UixR70QV3g.jpg
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

Lemberg76

Якщо це питання до мене то на жаль, як я казав, не мав честі там бути але по опису і по фото то на 99 відсотків то є то що я описав... А от де то є... ???

Stinger

Були якось там з Yar-79, проходили повз нього. об'єкт цей є дійсно джерело, ніц особливого, схожий тільки менше є на погулянці. Як знайти? Тре доїхати до винників, до місця де по праву сторону кінчається ліс і починаються будинки, там заходимо в ліс і йдемо по лісі паралельно дорозі в сторону львова, тнбто повертаємось назад, через метрів 500-800 буде крутий схил і доріжка вниз, спускаємосі і бачемо зліва вулицю, а зправа на галявині цей будиночок...

astrolon

Цитата: Lemberg76 від 13.06.2010 01:06:14
Скажу чесно не мав наміру логінитись на цьому цікавому сайті бо для діггера є вже троха застарий і загрубий
Діггер - це не антропобіологічні данні :) - це стан душі, напевно.
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

inkognito

дуже дякую пану Lemberg76 за цікаву та потрібну інформацію.
Resistance is futile

Lemberg76

Діггер - це не антропобіологічні данні  - це стан душі, напевно.
Дякую за підтримку, але як ся дивив ті фотографії з висоти чи в тунелі річки то аж від монітора відсовувався бо то тре мати не аби який форс туда лізти... Певно таки мій час вже збіг для того, але інформаційно як що шо то любе і різне, поділюсь завше... Але на жаль по фантомній залізниці також ніц не можу підказати, то краще знають більш досвідчені люди які тут дописують... Хоч мені і встид бо мій дідо був машиністом на колії і то все знав... Але на жаль його вже нема, а тре було в свій час спитати... Завжди ми спізнюємось..

astrolon

Цитата: Lemberg76 від 13.06.2010 20:15:27
Діггер - це не антропобіологічні данні  - це стан душі, напевно.
Дякую за підтримку, але як ся дивив ті фотографії з висоти чи в тунелі річки то аж від монітора відсовувався бо то тре мати не аби який форс туда лізти... Певно таки мій час вже збіг для того, але інформаційно як що шо то любе і різне, поділюсь завше... Але на жаль по фантомній залізниці також ніц не можу підказати, то краще знають більш досвідчені люди які тут дописують... Хоч мені і встид бо мій дідо був машиністом на колії і то все знав... Але на жаль його вже нема, а тре було в свій час спитати... Завжди ми спізнюємось..
Від мене теж подяка за цікаву інфу!
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

explorer

Тепер знаємо, що зветься це місце "цісарська криниця", і має чудову статтю на вікіпедії

Ось невеликий уривок

Цитувати«Цісарська криниця» відома з княжих часів і являє собою шахтний колодязь з чистою водою, яка надходить з джерел, через складну систему таємних переходів та галерей, що були споруджені під г. Жупан. З історичних джерел відомо, що ці підземні ходи мали довжину до декілька кілометрів і можливо зв'язували між собою Винниківський замок і Чортові скелі.[2]

223 Гості, 0 Користувачів