Львівська алХімічна Лабораторія

Автор Golem, 28.01.2021 17:08:14

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Вчора побував у Львівській алХімічній лабораторії. Вона моніторить якість повітря та води у місті і заміряє викиди промислових підприємств. АлХімічна – бо здоров'я це золото! І саме на наше здоров'я вони перетворюють свої проби та реактиви.



Вхід в алХімічну лабораторію


Тут аналізують стічні води




Ці реактиви потім "перетворяться" на наше здоров'я




Лабораторія «державна», то ж я очікував побачити тлін, розруху та ветеранів поза-пенсійного віку . Натомість металопластикові вікна, сучасні газоаналізатори та зацікавлені погляди молодих дівчат.

Промислові газоаналізатори для контролю якості повітря


На кожен тип газу потрібен свій газоаналізатор


Сучасна термокамера


Вимірювач рівня pH


Для чого потрібна ця лабораторія? Наприклад їх дані про загазованість використовувалися при проектуванні малого транспортного кільця Львова. А в Зубру стали менше гадити після початку моніторингу. Вони регулярно вимірюють якість води аж в тридцяти шести ключових точках Львова. Це, наприклад, озеро в парку Горіховий Гай, Левандівське озеро, річка Марунька та інші. Якщо показники не в нормі то одразу б'ють тривогу.

Аналіз води з різних водойм Львова


Спектроаналізатор який визначає рівень забрудненості води та його складники


Заливаєш у нього воду і маєш ключові показники


Ухти. Цим спектроаналізатором можна ще й повітря досліджувати!


Спочатку повітря проганяють через цю колбу. Забруднюючі частинки осідають у воді. А потім спектрометром аналізують вже воду.


Роздруківки з точками моніторингу якості повітря в центрі Львова


Таке собі повітря. Краще ніж в Китаї, але гірше ніж у горах


Також вони виїжджають на виклики і вимірюють викиди з труб підприємств. Наприклад «Тойота Центр» на Кульпарківській. Труба їхньої котельні є нижчою за прилеглі будинки. Логічно що на верхніх поверхах смердить.

Чуйник вимірювача швидкості потоку в трубі


Вимірювальний блок. Важливо не тільки що викидають в атмосферу з труби, а ще й скільки викидають!




Допотопний вимірювач швидкості потоку в трубі. Якшо б раптом сучасний прилад зламався, все рівно поміряють. Просто дідівськими методами. Теж стосується і всього решта.


Цього року створили Львівську ОТГ. Лабораторії додалися нові точки для контролю за межами міста Львова. Та ж Полтва на об'їзній чи річка Зимна Вода. Скоро дізнаємося скільки і чого ми, львівяни, віддаємо світу. В 2021 році на вулицях міста планують встановити стаціонарні пункти вимірювання якості повітря. Це дасть змогу цілодобово моніторити львівський смог.

Далі будуть фото газоаналізаторів для моніторингу якості повітря. Хімічна лабораторія це не тільки колбочки та пробірки. Це ще й сучасне обладнання!


Всі ці газоаналізатори робочі та знаходяться в лабораторії


Половина з них вітчизняного виробництва


Вимірювач сірководню




А це один з закордонних приладів




Оксид азоту в нормі


На кожен газ свій газоаналізатор




Повітря з вулиці набирають в таку от ємність. Далі його приносять в лабораторію і вже тут аналізують


Як на мене просто великий бурбулятор


Лабораторія має спеціальний прилад для контролю кількості мікрочастинок в повітрі. Мікрочастинки продукуються здебільшого автомобілями.Ці частинки настільки малі, що вони не фільтруються легенями і тому напряму проникають у крові. А це канцерогени та важкі метали.  Мікрочастинки невидимі, але в рази небезпечніші за сіру пилюку та чорний дим.



Лабораторія володіє неперервними даними про стан довкілля Львова за останні 25 років. Можна порівняти якість повітря/води колись і тепер. Наприклад як вплинули автомобілі та новобудови та навколишнє середовище. Може екологія стала навіть краща, бо ж брудна промисловість у Львові зникла? Зараз ці дані доступні в паперовому вигляді. Тому, ВОЛОНТЕРИ відгукніться! Хто зробить їм СУЧАСНУ БАЗУ ДАНИХ з графіками та доступом через інтернет? Пишіть!

Приклад даних лабораторії. Горіховий гай +- норм. Є органічні забруднення але це не смертельно


Додам троха лабораторних артефактів. Нагадало історію на барі: "Налийте мені десять келішків по п'ятдесят грам. Потім він відсуває вбік другу і десяту стопки. Питаюся чому? - Бо друга погано заходить, а десята завжди зайва :)"


Шафа з витяжкою. Цього року її планують модернізувати


Точні ваги


Ще точніші ваги в боксі без пилюки та зі сталою температурою


Муфельна піч


Промисловий психрометр значно складніший за шкільний


Його калібраційні та повірочні пломби. Без них це буде баЛаболаторія :)


Не знав що в Мукачево був такий завод


А це вже колби для наливок :)


Я спитався: «Чи може до вас звернутися проста людина якщо є підозра на забруднене повітря-воду?». Їх відповідь: «Так, може. Навіть попри 100% зайнятість ми виділим час для такого одиночного аналізу". Лабораторія знаходяться на вул. Тесленка 4 або пишіть на Гарячу лінію міста.

Аж три таблички. Точно не помилитеся дверима


Орієнтир для справжніх дослідників Львова. Вхід в лабораторію в мене за спиною


Дуже дякую керівнику Ігорю Гуменному, Олександрі Сладковій та дружньому колективу лабораторії за проведену екскурсію! Так тримати!
Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

По радону детектору були?
Вже рік лежить сенсор pm1 pm2.5 pm10 треба в хід пустити.

Golem

Цитата: YserL від 28.01.2021 20:59:18
По радону детектору були?

Можливо. Я спеціально не шукав. Там обладнання багато, все може бути :)

А хіба Радон забруднює навколишнє середовище? Це здається природній газ.
Дігери всіх країн єднайтеся!

227 Гості, 0 Користувачів