Потік Іскра, дренажка Сихова

Автор lvivsky_digger, 22.03.2021 12:19:10

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

lvivsky_digger

Крім Зубри на Сихові є ще купа цікавих підземель, в одне з яких я потрапив в сьогоднішньому звіті.
Давно хотів сюди полізти але чомусь весь час відкладував. Як виявилось дуже даремно.

З-під вулиці Зелена недалеко від вул Садибної з під дороги витікає струмок:

(1)


Метрів 20 і він знову ховається під землю через великий портал:

(2)

Більш детально про цю ділянку струмка написано тут

Не знайшовши ніде назви цього струмка я вирішив назвати його Іскрою. Бо витікає він з під заводу Іскра.
В кінці того великого тунелю є більш вузька труба. Туди на цей раз я і поліз. Діаметр труби метр 30.

(3)


(4)

Тут досить сильний нахил. Течія має швидкість приблизно 2-3 метри в секунду.
Якщо стати по середині то обляпає зніг до голови. Намочив трохи сраку поки спускався.
Але стояти можна нормально, бо вода промила бетон і з нього стрирчить щебінь з арматурою. Спуск метрів 7 і далі поворот на ліво.

Половина спуску:

(5)

Цей же ж спуск тільки вже знизу:

(6)

Зверху завалений колодязь, це десь під гаражами.

(7)

Після повороту колектор стає більш пологий і рівень води піднімається:

(8.)

Йдеться дуже легко, мулу нема і стеля не так вже й низько. Так пройшов метрів 30 і попав в перший зал.
За розміром він десь такий як в Зубрі там де водопад біля озер. Хіба стеля трохи нижча.

(9)

Тут вже починаються досить цікаві місця. А саме розвилка. По правому берегу приходить колектор з вул. Соняшникової.
На фото він ліворуч а посередині основний колектор з якого я виліз.

(10)

Притока діаметром десь така ж. І вода в ній чиста як не дивно.

(11)

В залі є ще колодязь без скоб:

(12)

Досить глибоко, метрів десять:

(13)

Вирішив піти спочатку спочатку в притоку, а потім вже йти далі. Течія тут швидка, але води мало:

(14)


Пройшовши 20м попадаю в другий зал:

(15)

Прямо вузька труба з якої тече більшість води. А з права такий самий колектор з я кого я вийшов.

(16)

Валяється стра цегла:

(17)

Сталактити зрослись з сталагмітами:

(18)

Я звичайно не експерт але ця кругла штука нагадує гранату або міну, хоча може просто консервна банка.

(19)

В залі є колодязь але вилізти подивитись де я якось не вийшло:

(20)

А ось та труба з права. Вона вертається назад до залізниці.

(21)

Майже без води:

(22)

Але зато сильно смердить щурами і по всюду валяється їхнє гамно. На кількох з них виросли мохнатики:

(23)

Далі в трубі валяється купа каміння, а за пару метрів тупік з притоками.

(24)


(25)

Можливо це притоки з закинутої насосної станції. Бо я був десь біля неї.

Так як далі не пройти, вертаюсь в зал номер 1 і йду далі основним руслом.

(26)

Ну як так, це ж дренажка. А тече це все потім в Зубру.

(27)

Води тут побільшало, по переду затор.

(28)

Купа каміння і сміття на дні:

(29)

Далі завали закінчуються:

(30)

Вид проти течії:

(31)

Трохи нижче колодязь і струмінь води, який пробив собі шлях через бетон.

(32)

В колодязі пару приток, а глибина вже з 15 метрів.

(33)

Також тут було щось дуже схоже на гніздо:

(34)
Птахи такі палки не принесуть, та й нема їх тут.
Напевно це щурі-мутанти ;)

А стільки тут буває води:

(35)

Йду далі в непроглядну темряву:

(36)

Ще кілька десятків метрів і вихожу в зал номер три.

(37)


(38)

Житель цього залу. Плоский черв який повз по своїх справах вгору по стіні:

(39)

Над ним був колодязь. Нажаль без скоб як і інші.

(40)

Тут глибина різко зменшилась. Метра 3. Це пригодиться нижче.

(41)

Посеред залу острів з каміння, сміття і мулу:

(42)

Валяється пружина від машини:

(43)


(44)

А далі можливості йти в мене нажаль не було. Вода знов піднімається але каміння по якому можна було б йти як раніше - немає.

(45)


(46)

А далі ще глибше. Треба заброди. На фото не видно але за пару метрів затор закінчується і можна йти нормально.
Я пройшов сюди від залізниці метрів 300. Це навіть не четвертина всього що є ще по переду. Знаючи місцевість,
по перепаду висот в колодязях які знаходяться не далеко один від одного я приблизно дізнався куди я дойшов. Це десь біля перехрестя Садибна-Коломийська.
По ідеї зі сторони вул. Кавалерідзе має бути чимала притока. Дуже хочу йти далі, мені б ельку знайти тільки.
Фекальні врізки по дорозі не траплялись, значить основним забрудником є будинки на Зеленій. І ось ще питання, судячи по цій інфі:

(47)

Колектор виходить десь на околицях Сихова. Але куди дівається стільки води? На кінцевій трамваю є портал але це точно не Іскра. Можливо Іскра впадає
в колектор що йде від озера на Вернадьського вздовж околиць. Тільки куди потім?


(48)

Карта де я ходив. Намалював не точно. Червоне - притока в залі номер 1.
urban explorer

Bottlehunter

Круто, дякую за гарну тему.

Твої фотки і опис нагадали мені одну давню історію. Років з десять тому я говорив з місцевим чуваком, що живе в приватному будинку в районі вул. Розвилиста. Почувши, що я цікавлюся різними підземеллями, він розповів, що в них на районі теж є якісь підземні ходи. Ними працівники заводу Іскра виносили лампочки, які "напозичали" на виробництві. На прохідній їх перевіряли, тому вигадали отакий спосіб. Він розповів, що в його сусіда на городі є люк, через який лампочки і вивантажували на білий світ. Зрештою сусідові набридло, що йому регулярно хтось топче бульбу, і люк він зверху чимось приложив. Я тоді трохи скептично поставився до розповіді, а йти перевіряти бажання не було, на тому городі бігав пес розміром з вгодованого поні. Походження підземних ходів мій співрозмовник не знав і на власні очі їх не бачив.
Тепер пазл склався, йдеться точно про цей колектор.

Про водяний млин на Старому Сихові теж чув, але казали, що він був в районі вул. Простора, де було озеро. Кілька років тому його засипали і збудували багатоповерхівки, зараз це місце називається ЖК "Старий Сихів". Хз чи він там взагалі був, може просто переплутали.

ЦитуватиКолектор виходить десь на околицях Сихова. Але куди дівається стільки води?

Відповісти на це питання нам допоможе совіцька кілометрівка. Тут добре видно безіменний потічок, міст через дорогу і озерце, на якому міг стояти млин. Він впадає в Зубру в районі села Зубра. Топозйомка карти - 1984р.



Я також пробував знайти назву потічка на старіших картах, але безрезультатно. Сихів не так давно став частиною Львова, тому детальних мап цих місць не знаходиться.

ЦитуватиСталактити зрослись з сталагмітами

Така штука називається сталагнат, або сталактон (другий термін сам щойно дізнався  8))
Най жиє Гуцулія!

Карабін




де виділено жирнішим червоним колись протікав потічок

https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,1208.40.html

lvivsky_digger

Дочекавшись поки нога трохи зажила, поліз дивитись що там далі.

(1)

По дорозі до нових місць знайшов пару кісток, можливо навіть людських:

(2)


(3)

Поки сидів в камері з труби подув вітер і почувся гул поїзда що проїзжав поруч. Чим не Львівське метро? :)

(4)

Вода цього разу прозоріша

(5)

І ще й тепер тут зі стіни стирчить величезний щурячий хвіст

(6)

Ну а далі я ще не ходив

(7)

Води вище колін. Дякую Вані що підігнав ельку на дн)

(8.)

Через пару метрів різко зявилось багато мулу і довелось навіть трохи проповзти. Фоткати було не зручно, тому фото вже з тої  сторони завалу.

(9)

Далі води менше і ще чути сильний гул десь попереду

(10)

Потім був ще один завал

(11)

І вдалині почав проглядуватись поворот

(12)


(13)

А де поворот там і колодязь. Нажаль з не самими чистими врізками :( Ще й без драбини. Глибина метрів 5

(14)

Після повороту пройшов ще метрів і 50 вийшов в камеру.
Можливо це десь під перехрестям на Кавалерідзе-Коломийська. Точно ніяк не визначити

(15)


(16)

Ну таке я ніяк не очікував тут побачити! Ось і джерело того гулу

(17)

Далі колектор гасить висоту і вода через щілину стікає в нижній рівень.
Сюди я пройшов десь з пів кілометра, значить до Кавалерідзе минулого разу я не дойшов.

(18)



Спуститись може й можна, але сам вирішив не ризикувати.

(19)

Висота метра 2 + там ще й яма має бути під водою. Ну і саме цікаве що камера ця двохповерхова

(20)

Маю підозру що там знизу може бути притока з вул. Кавалерідзе. Думаю якось спустити туди камеру на моноподі і глянути шо там є.

Прямо над водопадом є колодязь. Як завжди без скоб.

(21)


(22)

Імовірно цей же люк на перехресті:

(23)

Треба відкрити глянути, якщо це він, то можна трохи нижще пошукати вхід щоб обійти ту камеру по поверхні.

Ну а я вертаюсь так як і прийшов

(24)


(25)

Де ж цей потік виходить на поверхню? Голем сказав що можливо тут:

(26)

Це прямо біля кнс на Скрипника. По діаметру колектор такий самий і течія там сильна
але перепад висоти якись замалий з вул. Трильовського де протікає Іскра і до цього місця.

(27)
urban explorer

245 Гості, 0 Користувачів