Стругацкие Аркадий и Борис - Пикник на обочине (І просто Фантастична літерОтура)

Автор Fetole, 03.11.2009 21:16:47

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Fetole

Викладаю для загального прочитання книжку братів Стругацьких книжку "Пикник на обочине". Як на мене - геніальне творіння аля Сталкер. Книжка трошки тяжка але маючи цікавість у сфері лазання по радіоктивним зонам з метою назбирати хабара(термін з книжки) читається на одному диханні. Книжка дуже стара, але всім раджу. Повторюю: КНИЖКА ПРОСТО МЕГА!
Ось лінк: http://planetafentezi.narod.ru/arhiv/rasskaz-pno.rar
Все, що було вище сказане, частіше всього є моєю суб'єктивною думкою, прошу на це зважати =)

Golem

Дякую за лінк. Вже Скачау - матиму час спробую почитати. В плані тематичної літерОтури більше захоплююся Станіславом Лемом. Коли прочитаю Стругацького зможу порівняти. А про Лема можу говорити цілком впевнено - прочитав його дууууже багато. Якшо когось цікавить - маю хороші Українські переклади. Все таки українська мова значно ближча мові оригіналу польській, ніж, скажімо, російська: перекладаєтсья практично 1:1. Та й мій нікнейм звідти ж походить. Але попереджаю зразу тих, хто думаю найти в Лема бластери, мегакосмодроми, ядерні вибухи і мутантів. Акцент письменник робить зовсім на іншому, а саме на сприйнятті людиною того всього, її інтерпретації. Ну і звісно ж - філософії.

ПС: колись в глибокій юності подобаусі ми ше Айзек Айзімов. Теж немало перечитав. Та коли троха подорослішау с взєу го книжки в руки - був прикро розчарований приземленістю і явною застарілістю матеріалу.



Дігери всіх країн єднайтеся!

Yuriy

Дійсно книга просто зачьотна, сам недавно прочитав і рекомендую усім.
Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини

ADVENTURE

Fetole

Цитата: Golem від 03.11.2009 21:41:25
Але попереджаю зразу тих, хто думаю найти в Лема бластери, мегакосмодроми, ядерні вибухи і мутантів. Акцент письменник робить зовсім на іншому, а саме на сприйнятті людиною того всього, її інтерпретації. Ну і звісно ж - філософії.
Те саме можу сказати і про цю книжку, але правда фантастики там теж хватає і то... не мутанти і т.п. а sci-tech)
Все, що було вище сказане, частіше всього є моєю суб'єктивною думкою, прошу на це зважати =)

inkognito

   Скромна лепта після Стругацьких (часто згадую їх яко лишнього вжию перорально). "Пикник на обочине" також ІМХО маленький шедевр
 
 1) хто мав нагоду читати "Дисфункцію реальності" Пітера Гамільтона? Себто серію "Пришествие Ночи", від нумера 1 до 6?
 2) аналогічно "Хонор Харрингтон" Вебера?
 3) Метро-2033 Глуховського? Метро-2034 - повний відстій!
Resistance is futile

yar-79

Термін "хабар", тепер використовують всі копачи, які копають війну і не тільки.

Golem

Що ж: перечитав я Пікнік - дуже сподобалося. От уже дві хвилини підбираю слова як би влучніше охарактеризувати. Я нечасто тішуся з того, шо знаю російську мову і можу читати твір в оригіналі. Якісно, добротно зроблена книжка. Витримана в свому стилі якраз настільки, шоб бути і цікавою і небанальною водночас. Динамічний сюжет(шо, як я зрозумів, характерно для Стругацьких), пропрацьовані деталі.

Приємно вразила ідея самого пікніка. Шо не прийшли прибульці шоб встановити контакт. А так, просто тут передихнули обабіч дороги і, подібно лісовим комахав, порпаємся ми в їх смітті. Ідея ненова і правильна, відволікає від свого егоцентризму. Копернік в свій час пострадав, шо припустив шо не весь світ обертається навколо землі :) Але ніц з тих часів насправді сі не змінило. Будь-який профан скаже: "От якби прийшли інопланетяни, дали нам технології і ми б зажили в сто раз лучше ніж до того". Насправді є межа спрощення за якою пропадає сенс що небудь пояснювати. Як Ньютон не зміг би скористатися сучасним літаком так само і Землянам нічого б не дали їх технології. Та шо Ньютон: не всі сучасні держави спроможні відтворити літак чи ракету. Хоча ніби тут всьо відомо. Так от, ідея ніби ненова. Але передана в доступній і зрозумілій формі. Як фільм Матриця відносно просто пояснив ідею субєктивного ідеалізму.

Вертаючись до теми сталкерства. Менгі дуже сподобалося, як автор передає красу та напругу Зони. І недаром він вибрав закинутий завод а не якийсь ліс чи просто місто. Читаючи текст постійно перед очима стояли краєвиди Нового Роздолу. Звичайно, брудна та небезпечна робота значно ідеалізовані. Це подібно як гори: поки сидиш внизу здається як атм класно і прикольно. А візьмеш новачка(і не тільки) вести - так за пів години навантаження він клястиме і шлякуватиме на чім світ стоїть і не радий буде вже тих гір бачити.

Теж і про індастріал: все воно красиве поки про нього читаєш. Самому лазити наважуються одиниці, ше менше  - лазити активно та самовіддано. Не думаю шо доречно наші вилазки називати Сталкерство як і підземні прогулянки - діггерством. Ці слова означають зовсім іншої якості та складності речі. А ми просто споглядаємо і досліджуємо.

На разі можу порекомендувати книжку всім, хто хоче просто почитати, розслабитися і з захопленням поринути у цей світ. Засмоктує і тримає до кінця не гірше як компютерна іграшка. За шо авторам і зачот!

ПС: Чув шо були якісь спроби екранізації. Не дуже вдалі.

Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

маю архів із всіма сталкерами включаючи метро 2033. 79 метрів. У текстовому, fb2 , java форматах. Зара закинув собі java на телефон, почитаю.

zelja

Я теж маю всі книжки сталкера в низу список літератури

-А.Н. Стругацкий, Б.Н. Стругацкий - Пикник на Обочине
-Александр Дядищев, Ежи Тумановский - Тени Чернобыля
-Алексей Калугин - Дом на болоте
-Алексей Калугин - Мечта на поражение
-Алексей Степанов - Дезертир
-Андрей Левицкий – Выбор оружия
-Андрей Левицкий - Сердце Зоны
-Андрей Ливадный - Контрольный выброс
-Василий Орехов - Зона поражения
-Василий Орехов - Линия Огня
-Вячеслав Шалыгин - Обратный отсчет
-Вячеслав Шалыгин - Тринадцатый сектор
-Вячеслав Шалыгин - Чёрный ангел
-Дмитрий Янковский - Эпицентр Удачи
-Роман Глушков - Свинцовый закат
-Роман Глушков - Холодная Кровь
-Роман Куликов, Дмитрий Калинин, Ежи Тумановский и др. - Чистое небо
-Сергей Недоруб - Песочные Часы
Якщо когось цікавиь можу скинути через аську або через ще щось
-67mb


inkognito

 то не того роду література. То воно є на кшталт один раз прочитав - забув. Принаймі для мене.
Resistance is futile

zelja

Але всеодно цікава література я наприклад люблю фантастичні книжки :)

inkognito

Цитата: zelja від 06.11.2009 22:17:01
Але всеодно цікава література я наприклад люблю фантастичні книжки :)

  Звісно, перший раз прочитати супер!  Але у мене спостерігається стійке бажання НЕ перечитувати то ще раз...
Resistance is futile

YserL

прочитав трохи, щось не подобається. а метро 2033 прочитав і ще хочеться читати.

Fetole

Цитата: zelja від 06.11.2009 21:52:19
-Алексей Калугин - Дом на болоте
-Алексей Калугин - Мечта на поражение
-Алексей Степанов - Дезертир
-Андрей Левицкий – Выбор оружия
Оце читав) Особливо сподобалося "дом на болоте"... афігенна книжка. А так... дійсно пікнік з тими книжками по сталкеру не порівняти... Пробував читати ще книжки з серії сталкер, і найбільш нервувало, що у всіх книжках - основною ідеєю є дійти до центра зони :-\ Ніякого різнобіччя (майже ::)).

Цитата: Golem від 06.11.2009 21:19:00
ПС: Чув шо були якісь спроби екранізації. Не дуже вдалі.
Чому ж ? Мені дуже сподобалося... Але дійсно... багато викинуто і фільм ну дуууже психологічний. Раджу всім подивитися!)

П.С. Зеля, почитай Лінію грёз - Лук*яненко С.
Все, що було вище сказане, частіше всього є моєю суб'єктивною думкою, прошу на це зважати =)

Golem

Досить закономірно, шо велика частина форумчан захоплюються саме фантастикою, а не битовухою чи езотерикою :) Раз почаловся обмін книжками - долучуся і я. В аттачменті Солярис (реально, аж серце частіше билося і мурашки по спині бігали як читав) і Нова Космогонія, твір у формі виступу з трибуни: невеликий, але дуже несподіваний. Рекомендую обидва. Солярис на Українській, космогонія - на російській, хоча кого зацікавить - маю друкований Український. Солярис пробували двічі екранізовувати - нічого спільного з книжкою ці спроби не мали.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Chuhaystur

ЦитуватиВ аттачменті Солярис (реально, аж серце частіше билося і мурашки по спині бігали як читав)
- Абсолюто підтримую, теж свого часу читав цей твір. . .просто клас!
Бачиш: в них тут зовсім інший світ..кажуть, в них тут правда на обід.

YserL

Може створити підрозділ книги? або иерейменувати топік

explorer

Цитата: YserL від 08.11.2009 20:00:32
Може створити підрозділ книги? або иерейменувати топік
Добра ідея. Додав новий розділ в гілці "література" - "художня": http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/board,37.0.html

YserL

Читаю солярис, чи то в мене галюніки, але я помоєму бачив цей фільм. Фу, це не галюніки, точно бачив)

Golem

Шоб "Пікнік на Обочинє" з часом не зник з вказаного ресурсу а також шоб звільнити учасників форуму від перегляду реклами на тому сайті: викладаю той самий архів в нас на форумі. Дивіться в аттачментах.
Дігери всіх країн єднайтеся!

514 Гості, 0 Користувачів