Стебниківский калійний комбінат

Автор explorer, 13.03.2007 16:14:58

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

explorer


Стебник - місто засноване у 1596 році, розташоване в Дрогобицько-Бориславському промисловому районі, підпорядковане Дрогобицькій міській раді.
Одне з найбільших в Україні родовищ калійних солей - видобуток припинено. Стебницький калійний комбінат - практично не діє.

Ще 1873 року в Стебницькій соляній шахті виявлені поклади калійної руди.
З 1922 року тут на руднику №1 почали видобувати калійну руду як мінеральне добриво.
У 1946 році потужність рудника довели до 1 млн. т калійної руди на рік.
В 1966 році на базі Стебниківского родовища було створено Стебниківский калійний комбінат. Побудовано рудник №2 проектною потужністю 3 млн. тонн руди на рік.

Початок кінця калійної галузі відноситься до 1983 року, коли в Стебнику сталася екологічна катастрофа — було прорвано дамбу хвостосховища. В річку Дністер вилилося близько 5 млн. кубометрів їдкого розсолу. Після аварії обсяг виробництва зменшили, підприємство стало збитковим. 1987 року було зупинено і демонтовано збагачувальну фабрику. У рудник №2 прорвалися підземні води і після 20 років безуспішної боротьби з водоприпливом шахту закрили. З січня 2003 року вона затоплюється.

*Аналогічно у Івано-Франківській області з 1967 року на базі калійних родовищ калуш-голинської групи працювали дві шахти, а також єдиний у світі калійний кар'єр, які також видавали до 2 млн. тонн руди на рік.


Вдалось відвідати закинутий рудник номер 1 Стебниківського калійного заводу, звідки можна побачити і сусідні шахти та промзону комбінату (збагачувальну фобрику?).
Наразі одне з найбільших хімічних підприємств львівської області вже, фактично, не існує. Сотні будівель колишнього калійного комбінату та прилеглих шахт стоять пусті і закинуті. Більшість будинків і споруд зустрічають табличками "вхід до будівлі загрожує життю", та "небезпечна зона", втім, працівники сюди вже не повернуться.

Матеріали:
http://www.zn.kiev.ua/nn/show/614/54509/
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%B8%D0%BA
http://www.psj.ru/text/200601311603.htm

Фотогалерея:
http://explorer.lviv.ua/photoindex.php?p=0&g=28

Golem

Дігери всіх країн єднайтеся!

inkognito

Коли їдемо, є якісь плани щодо відвідин цього місця в недалекому майбутньому?
Resistance is futile

Golem

В мене є список місць які хотів би відвідати. зараз там 16 пунктів :) Навіть якшо по 2 пункти в місяць інічого не добавляти, то вже на пів рокк наперед маю роботи :) Тому важко сказати коли відвідаємо, як натхенння буде. Але шо відвідаємо то точно.
Дігери всіх країн єднайтеся!

inkognito

   Оголоси будь-ласка "весь список", думаю багатьом буде цікаво, а можливо хто дізнається про нові цікаві місця про котрі доси не знав...
Resistance is futile

cdromchyk

діггер "любитель" - cdromchyk

Golem

Та то ше я як в школі вчивсі десіть років наазд нас тим страшили, шо от-от і впаде. А як бачимо - всьо стоїт. Думаю просто гроші вибирають з держави.
Дігери всіх країн єднайтеся!

atlas1975

Дуже тривалих та сильних дощів в цьому місці ще не було, зарівно як і землетрусу. А гроші красти з бюджету чи з проектів де є спонсори - це прокатана справа в Україні... Так шо й так і так біда... :-\

I_am_name

Побували два дні тому в цьому комбінаті. Там зараз все чудово і безпечно.

Golem

Гарні фото, зроблені зі смаком. Які враження, труднощі? А чи бачили спуски вниз в шахти? НЕ пробували спуститися?
Дігери всіх країн єднайтеся!

I_am_name

Спуски в шахти не шукали, не брали для цього нічого, крім одного фонаріка.


I_am_name

А так труднощів особливих не було )

inkognito

Зачодні фотки, особливо деякі чорно-білі пруть!  :) - EOS 450D зовсім незла зеркалка  :)
Resistance is futile

I_am_name


zelja


Ростислав

Цитата: Taras-Tinian від 17.08.2009 19:02:09
Хочу вилізти на ту вишку :)
Вилізти там можна багато куди. Ми були обмежені в часі, тому вилізали тільки на одну -  найвищу - щоб пофоткати краєвиди :)

gleb

Як там з залізницею? Є якись залишки? Може тепловози або вагончики?

I_am_name

Так, один тепловоз стояв точно і, здається, ще один.

Sunkatalano

Мій одногрупник зі Стебника дав мені кілька фото цього заводу...

Bottlehunter_

Альбом Вконтакті мого знайомого, знимки з шахти в Стебнику, де він був на практиці
Най жиє Гуцулія!

229 Гості, 0 Користувачів