Фантомна залізниця

Автор explorer, 10.01.2007 21:41:38

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 2 Гості дивляться цю тему.

Bottlehunter

Скопіпастив з ФБ групи "Минуле Бережан - Bygone Berezhany". Увагу власне привертає вундервафля для корчування залізничного полотна.

Цитувати
Фантомна залізниця. Як руйнували залізницю Львів-Бережани

Заключним актом будови колії за часів Австро-Угорщини була побудова магістралі з Підгайців через Бережани до Львова.
Поїзди були невеликі - всього 3-4 вагончики і рухалися повільно. Між Львовом і Винниками поїзд курсував 2-3 рази на день. Із Львова до Підгаєць і Бережан - раз на добу.
Одна із станцій перед Бережанами - Гиновичі, після яких потяг в'їжджав на місцевість, що сусідила з багнами й зарослями, за якими був найбільший на Поділлі бережанський став.

Друга світова війна завдала великої шкоди залізницям Тернопільщини.
Німецька адміністрація при відступі завдала відчутних пошкоджень колійному господарству на ділянці Львів-Бережани-Підгайці. При наближенні фронту 22 липня 1944 гітлерівці підірвали частину мостів, колії та станцію Підгайці. За допомогою спеціальний пристосувань, які тягнув локомотив знищувались шпали і самі рейки. Окрім цього значного удару по цій ділянці завдали партизани загону С.А.Ковпака під час їх рейду в Карпати. Після відступу Вермахту більшу частину колії не відновлювали, використавши частину рейок, шпали для військових потреб.

На фото: механізм який пошкоджував шпали рейок (місце - невідоме)


Най жиє Гуцулія!

Wolff

Ось така знахідка )))
У Львові під час ремонту дороги на Винники, одразу при повороті до відпочинкової зони, де колись було озеро, в кущах «відкопали» унікальну скульптуру початку 40-х років минулого століття. Україночка з традиційним вінком-колоском на голові вітальним жестом салютує усім, хто приїжджає до давнього міста Лева.Bottlehunter

Цитата: Wolff від 19.11.2020 20:47:14
Ось така знахідка )))
У Львові під час ремонту дороги на Винники, одразу при повороті до відпочинкової зони, де колись було озеро, в кущах «відкопали» унікальну скульптуру початку 40-х років минулого століття. Україночка з традиційним вінком-колоском на голові вітальним жестом салютує усім, хто приїжджає до давнього міста Лева.

Крутий артефакт! Більше фоток нема?
Як знаєш, що то сорокові роки, а не пізніше?
Най жиє Гуцулія!

Vinil


Vinil

Ще фотка! Станція Личаків


34 Гості, 0 Користувачів