Металеві хвильки на торцях фасадів старих будинків.

Автор Synoptyk, 27.06.2013 13:29:18

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Synoptyk

Їх багато хто  бачив. Спочатку я думав що це "закладні". Але до них нічого не кріпиться. Реклама та дроти йдуть завжди осторонь.
На одних фасадах їх багато...на їнших менше. Разкидані навіть я б сказав по фасадах "хаотично"
Мабуть все ж таки це кріплення от тільки чого та з чим? :)
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Lvivnet

Я думаю це для того щоб будинок не розвалився, там ще стальний прут йде через весь будинок від цієї штуковини до такого ж анкера на іншій стороні.

Synoptyk

Цитата: Lvivnet від 27.06.2013 13:40:23
Я думаю це для того щоб будинок не розвалився, там ще стальний прут йде через весь будинок від цієї штуковини до такого ж анкера на іншій стороні.

Але на самих фасадах я їх (хвильок) не бачив. Там інколи буває "декоративне залізяччя" іншої форми...таке
наприклад як над входом до Львівводоканалу.
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Bottlehunter

Це для укріплення стіни. Але як саме діє залізна кривулька на цегляну стіну, точно не знаю. Треба, щоб хтось з архітекторів чи будівельників пояснив.
Най жиє Гуцулія!

Drusja

Цитата: Lvivnet від 27.06.2013 13:40:23
Я думаю це для того щоб будинок не розвалився, там ще стальний прут йде через весь будинок від цієї штуковини до такого ж анкера на іншій стороні.

Саме воно і там дійсно йде прут через увесь будинок або до міцної внутрішньої стіни де закінчується подібною хвилькою
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Roy

Можливо хвилька більш рівномірно розподіляє зусилля, яке на неї прилягає.
Meine Ehre heißt Treue

inkognito

Цитата: Roy від 27.06.2013 15:19:10
Можливо хвилька більш рівномірно розподіляє зусилля, яке на неї прилягає.

Як на мене зусилля найкраще б розподілив товстий металевий круг...
Resistance is futile

Roy

Але в плані можливої деформації, хвилька краща, ніж круг. В крузі поперечне кріплення було б проблемним.
Meine Ehre heißt Treue

inkognito

Цитата: Roy від 27.06.2013 15:24:45
Але в плані можливої деформації, хвилька краща, ніж круг. В крузі поперечне кріплення було б проблемним.

Цілком згоден, що краща. Але у нашому випадку деформація якраз не бажана, себто чим менше деформується, тим краще. Хоча, можу помилятись
Resistance is futile

Drusja

Форма хвильки як на мене тому, що вона обов'язково зачепить декілька цеглин а не навантажить одну і на відміну від круга по всій її довжині виходить ребро жорсткості також вона менш масивна.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Synoptyk

Інтуїтивно підозрюю, що форма хвилі це просто те, що сьогодні називають "дешево та сердито". На той час
технології дозволяли "економічно доцільно" робити саме так. Зрештою "під хвильку" можна було вмонтувати
чи то металевий круг чи квадрат. Так як зображено на одній з світлин (старий пункт прийому склотари в районі вул.  Скельної).
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Alter

Погоджуюсь із Друсею - якби був прут, то міг би попасти на шов, що не є гуд. Плюс хвилька таки приємніше дивиться ніж кавалок привареної арматури чи якого квадрату. А на рахунок жорсткості, то при такій формі та стальна полоса, з якої вигнутий цей предмет опірматеріалівських здогадок, буде деформуватись в значно меншій мірі, ніж би вона була прямою, тобто і навантаження витримає, відповідно, більше.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Synoptyk

Ось "альтернатива" хвилькам з вул.Б.Хмельницького. :)
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Synoptyk

Ви не повірите.але вони існують.
Так...сьогодні...  блукаючи  Містом у поки що безнадійній спробі
прив'язати ДРУГУ СВІТЛИНУ з НАХТІГАЛЕМ десь біля 16:00 у Краківському передмісті (сподіваюсь для науки це буде важливо) я їх побачив...І не один якийсь там недолугий екземпляр, а цілий табун...косяк... радше навіть фасад.
Я про "прямі хвильки", факт існування яких, до останнього часу заперечувався деякими дослідниками з відверто ортодоксальними поглядами на сучасність. ;D


...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

214 Гості, 0 Користувачів