Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Теми - Rufus

Сторінок: 1
1
Надибав у просторах інтернету цікаву новину.

"З'явився сайт Vkrainа - мультимедійна онлайн-презентація, створена на основі приватної колекції європейських мап XVI-XVIII ст. Колекціонер оцифрував частину своєї колекції старовинних мап, що стосуються території сучасних українських земель. Онлайн-презентацію створено на основі приватної колекції Андрія Осадчука, члена правління компанії "Київстар". На сторінках сайту розміщено 34 спеціально відібрані карти у чіткій хронологічній послідовності. До кожної карти колекціонер надав авторські коментарі, які об’єднуються у стислу історію картографування земель України XVI–XVIII ст."
Повний текст тут.

2
На 16-18 листопада 2012 року заплановані нічні екскурсії Львовом. В липневих заходах взяло участь 6 тис. осіб. Програма заходів знаходиться тут. Для участі в екскурсіях потрібна реєстрація. Минулого року дехто з форумчан відвідував Личаків вночі і підвали Домініканського монастиря. Так що підписуймося :-)

3
Ласкаво просимо всіх, хто хоче більше довідатися про цих тварин.

Місце проведення: озеро за Центром творчості дітей та юнацтва Галичини, вул. А. Вахнянина, 29. Ось тут

Дата проведення: 10 вересня 2012 року.
Початок о 19:30, закінчення о 21:30.
Відбудеться екскурсія парком і розмова про кажанів нашого міста. Протягом екскурсії відбудеться спостереження за кажанами з допомогою спеціального ультразвукового детектора.
Деталі тут і тут


4
Нещодавно доля дала мені чудовий шанс побувати в місці, яке вже обговорювалося на форумі Вже багато років вчені-кажанологи проводять щорічний моніторинг зимівель кажанів. Не оминули вони увагою і Гуменецьку штольню. Вона являє собою багатокілометрові лабіринтові галереї ходів, які утворилися внаслідок машинного видобування вапнякового будівельного каменю у ХХ ст. і тепер майже не експлуатуються. У деяких ділянках підземель ходи розташовані у 2-3 яруси. Ходи в перетині прямокутної форми. Температура повітря у підземеллях 9-12?С. Гуменецька штольня розроблена у товтрі "Гадецька (Збручавиця)" поблизу с. Привороття Друге Кам'янець-Подільського р-ну. Дещо можна прочитати ТУТ Говорять, що у штольні працювали в'язні. Це була дешева робоча сила, бо через страшну пилюку бажаючих добровільно працювати там не було. Штольня справляє сильне враження своїми розмірами. Всі стіни і стеля  - в щілинах від пил машин, що вирізали вапняк. Ходи перетинаються, утворюючи заплутану систему ходів у котрій легко заблукати. В цьому ми самі переконалися. Зараз у штольні вирощують гриби. Потрапити до середини - справа не з легких. На вході - металеві ворота, всередині - сторожі з собаками (одна дуже зла і любить кусати людей за відсутності господаря). Вчених власник пускає, а от посторонніх - зась. Хоча тут можна посперечатися. Всередині ми натрапили на спорудження, котрі використовують для гри в пейнтбол. Проведене світло, позначки на стінах, обгороджувальні стрічки  говорять про двояке використання штольні (для вирощування грибів і для гри в пейнтбол). Гравці залишають після себе купи сміття і різні написи на стінах. Іноді трапляються дірки в стелі чи в стінах, які ведуть на інші яруси. Також натрапили на відгалуження тунелю в котрому стояв хрест.
Цьогорічний облік кажанів показав, що їх стало менше у порівнянні з попередніми роками. Можливо, зменшення їх кількості пов'язане з вирощуванням грибів і пейнтболом.


Обговорення тут!5
Ті, кому не вистачило друкованого буклету, можуть почитати відсканований.  :)6
Хто може в п*ятницю 22 січня зводити кількох чоловік (біологів) в Лощину. Будемо шукати кажанів, тому нам потрібна людина котра добре орієнтується всередині. Бажаючим зголошуватися до вечора четверга, але не більше 3-4.

Сторінок: 1