Хатка в горах, опитування

Автор Bottlehunter, 12.03.2012 12:23:14

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Bottlehunter

Вітання всім!

Маю ідею, але щоб переконатися в її доцільності проводжу опитування. Для мене важливо почути вашу думку, отож висловлюйтесь.

Уявіть собі, маленьку непримітну хатку, десь у самому серці Карпат. Там не часто ходять туристи, більшість людей навіть не здогадуються, що в тій місцинці взагалі існує життя. До села заїде не кожна машина – сталеві псевдоконі не витримують такої краси.

Так ось, ця хатинка – лише для людей, які дійсно хочуть відпочити. Від міста, цивілізації, звичайного гамірного «відпочинку», що його пропонують на протоптаних туристичних маршрутах.

Ця хатка наповнена не музейними експонатами, а дійсно старими речами, якими користувалися у 60-х роках. Там немає претензійних елементів інтер'єру – навіщо дратувати око на відпочинку? Теж немає газу та водопроводу, зате є нарубані дрова та найчистіша в світі вода у колодязі. Звичні зручності перетворяться на екзотику – туалет надворі, а ванна – у тазі. Їжу зварити можна у печі, гоститися доведеться з глиняного посуду. За бажання, влітку можна заночувати на сіновалі, на свіжому запашному сіні під зорями.

Занять на щодень вам вистачить: в першу чергу, доведеться подбати про свій побут. А ще ж є річка та неходжені гори просто за вашим вікном, ліси повні ягід та грибів, і найсучасніше – сільська дискотека, яка від вас буде приблизно через три гори. Добродушні сусіди пригостять молоком та дозволять покататися на їхніх конях.

Такий собі райський куточок в Карпатах. Але без пальм, які малюють на буклетах заморських курортів, а зі святим спокоєм, яким тішилися наші прародичі.

Чи варта така ідея свого втілення? Що вам в ній подобається/не подобається? Скільки готові ви заплатити за такий відпочинок? Можливо, маєте якісь зауваження та пропозиції?

Буду дуже вдячний за кожен допис!

P.S. Автор фото, що нижче - Unforgiven, beskyd.lviv.ua
Най жиє Гуцулія!

Lesyk

Яко спроба пожити аля 60-ті - то я б погодився декілька днів. Але наврядше я б заплатив за це сотнімільйонівдєнєг. І взагалі - це б бцла спроба чогось неординарного, а не "втеча від сучасності",  "психологічний відпочинок" і тирипири. Хочеться відпочити десь у горах - го з наметом. І знайдеш собі ідеальне для себе місце. Як на мене - ідея неайс.

Alter

    То залежно як поставлено питання. Якщо то є організація ось таких от відпочинково-ескейпних турів - то питання тоді - а чим же ж така акція буде вигідно відрізнятись від звичайного проживання у далекому карпатському селі? Тут Лесик правий, якщо буде одна хатка, то грошей тут багато не зрубаєш. А якщо поставити діло на конвеєр, то це вже вийде якийсь свого роду кемпінг, і ні про яку тишу та єднання із первісним мова йти не буде.
    Як на мене, то ідея досить реальна, але знову ж таки треба продумати саме ті нюанси, на які націлений проект. Ну і відсутність сучасних вигод суттєво знизить попит. Більшість народу, якщо їде відпочивати, то хоче мати все готове і красиве, а от при даній постановці питання на то погодяться напевно лиш ентузіасти.

П.С. Якщо хатина дійсно стоїть чорт зна де в горах, сама, і далеко від людей, то я б навіть сам погодився провести з тиждень влітку в горах з друзями при таких розкладах. Намети наметами, але так цікавіше - не скутий готелем і водночас фактично вдома.

П.П.С. Пан Bottlehunter вирішив сіє діло в життя втілити?
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Bottlehunter

ЦитуватиПан Bottlehunter вирішив сіє діло в життя втілити?

Хтів взяти участь в "Нескафе ідея-Х", але спочатку вирішив вияснити, що люди про таку ідею думають, проводжу опитування на різних форумах. Поставив собі за мету вияснити, чи дійсно екотуризм є трендом сьогодні, чи то тільки так туристичні сайти і журнали пишуть.

За задумом то таки має бути хата в селі. Але село - далеко в горах, там навіть дороги нема.
Най жиє Гуцулія!

YserL

Для мене було б цікаво відпочивати у хатці, хотілося б:
- мати воду зі свердловини
- електрику
- інтернет (хоча ні, не потрібно його)
- щоб нікого не було в радіусі 10 км)
- ванну, джакузі, кондиціонер

Таке собі ранчо в горах.

Lesyk

.Я тільки зараз зрозумів що подібні поодинокі хатки посеред Карпат, і щоб були віддалені від найближчого села кілометрів на 5-10 не дуже то водяться. А будувати хату з нуля - туго і дорого. Ше й дорогу розїздять до неї. А наскільки я розумію - то б мала бути поодинока споруда посеред галявинки хз де. Покіщо я не дуже то уявляю реалізацію в житті подібного проекту.

Bottlehunter

ЦитуватиЗа задумом то таки має бути хата в селі. Але село - далеко в горах, там навіть дороги нема.

Лесик, читай трохи, що зверху написано. Я теж не дуже уявляю. Проводжу зараз опитування, хочу знати, що нарід на то скаже
Най жиє Гуцулія!

Golem

Таких хатинок є багато, особливо взимку коли пастухи йдуть собі вниз, деякі з них описані на експлорері, деякі на інших сайтах. Серед туристів звуться "колиби". Живи не хочу :) туристи, зрештою, цим активно і займаються.  Є багато добротних, з вікнами, кількома кімнатами, пічками і лежаками. Можна хоч цілу зиму пересидіти. І все це повністю безкоштовне.

Якшо сидіти на місці і ніде не йти - за 2-3 дні стає нудно. Старих речей теж вистачає, всі нові давно б покрали. Воно все здається романтикою поки ти тут, в місті. В горах все троха інакше і такий пасивний відпочинок доволі швидко перетворюється на тяжку рутину.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Ioan85

Якщо прокласти шлях туди де людей нема, це сприятиме поширенню сміття. Так як багато "туристів" які здатні героїчно занести провізію (бухло, їжу, пластикову тару, одноразовий посуд) інваліди бо нездатні продовжити подорож зі сміттям до смітника

Caesar

Як уже було сказано таких хаток повно. До того ж є багато цілком нормльних хат, а не пастушок-колиб. Багато старших людей не хотіли їхати геть, а молодь перебралась з гір, таким чином після смерті хатки залишились , якщо їх не  розібрали і перенесли вниз.
Якщо постаратись можна найти такі хатки по всьому масиву і спокійно домовитись з власниками. Для цього не потрібно великої кількості коштів, а все там вже і так є. Скільки хороших істрой пов*язаних з такими хатами!)
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.

RoMeL

Як ідея "зеленого" відпочинку думаю нормально, ідеально певно для проведення вікенду, особливо якшо ше не сам  ;) ;... а довше незнаю...
Хоча згадався мені шо то шось схоже літній табір десь в Карпатах в якому я колись був. До цивілізації далеко, хати-колиби...в нас там був ставок, ловили рибу, грали у футбол, у вечері дискотівка , рамантіка  :P чим не ДОМ - 2 ;D
Fruere vita, dum vivis

GreenLION

Яко географ,  що  цікавився даною темую заявляю: зелений, сільський, еко- туризм був дійсно дуже популярний 3-5 років тому (зараз не знаю), особливо для туристів із Західної Європи. Тоді якраз там і був "бум", коли відновлювали старі та будували нові, себто автентичні, хатки з відповідним побутом. І чим далі тим під давніші часи косили (доходило до середньовіччя). Це все вони впроваджували в себе на заході. Для багатьох відкриттям стали звичаї, побут людей із "глухих кутів" колишнього СРСР, де це все що відновлювалося ще було збережене і відновлювати його потреби немає. Мабуть, всі чули випадок із німецьким (може австрійським, ну німецькомовним 100%) бізнесменом, який платив селянській родині з Росії дикі гроші за те щоб викидати гній шуфльою в прямому значенні. Ну подібне, може не таке яскраве і довготермінове дійство в Росій впроваджувалось досить часто. Було декілька випадків "поринання іноземців в шкуру колоритного-селянина" і на Україні, проте, нажаль, це радше вийнятки ніж закономірність. 
Цитата: Golem від 12.03.2012 16:54:49
Таких хатинок є багато, особливо взимку коли пастухи йдуть собі вниз, деякі з них описані на експлорері, деякі на інших сайтах. Серед туристів звуться "колиби". Живи не хочу :) туристи, зрештою, цим активно і займаються.  Є багато добротних, з вікнами, кількома кімнатами, пічками і лежаками. Можна хоч цілу зиму пересидіти. І все це повністю безкоштовне.

Якшо сидіти на місці і ніде не йти - за 2-3 дні стає нудно. Старих речей теж вистачає, всі нові давно б покрали. Воно все здається романтикою поки ти тут, в місті. В горах все троха інакше і такий пасивний відпочинок доволі швидко перетворюється на тяжку рутину.
Підтримую Golema, правду каже. Я наприклад на даний вид відпочинку за гроші б не погодився. При бажанні в інтернеті можна знайти інфу про закинені хатки-колиби, де безплатно получаємо майже аналогічні "самопослуги". Вже не говорю про намет...
Тобто до чого я веду: Ідея то дійсно цікава, але проект не прижеветься в колах типу як на даному сайті. Її потрібно пропагувати і рекламувати в кругах людей столичного типу, які проводять постійні рутинні дні у великих сучасних містах та й не здогадуються , що є на Україні такі мальовничі місця з можливістю поринути в атмосферу старовини. Інший варіант - іноземці, це буде не так штучно, як в них на батьківщині і може їх зацікавити.

Така є моя думка ;).
"Де ліси старі стоять, де панує морок, - там живе душа моя, у високих горах..."

Bottlehunter

ЦитуватиІдея то дійсно цікава, але проект не прижеветься в колах типу як на даному сайті. Її потрібно пропагувати і рекламувати в кругах людей столичного типу, які проводять постійні рутинні дні у великих сучасних містах та й не здогадуються , що є на Україні такі мальовничі місця з можливістю поринути в атмосферу старовини. Інший варіант - іноземці, це буде не так штучно, як в них на батьківщині і може їх зацікавити.

На таку публіку власне і розраховано. На сайті написав, щоб почути думки розумних людей. Твою, наприклад, почув, щиро дякую!

ЦитуватиЯко географ,  що  цікавився даною темую заявляю: зелений, сільський, еко- туризм був дійсно дуже популярний 3-5 років тому

Може маєш якісь статті, посилання на цю тему? Буду дуже вдячний.

Я запостив цю тему не тільки на Експлорері, а й на кількох великих Західноукраїнських форумах, де значна частина користувачів - сімейні люди, віком 25-40 років. Так от, практично всі згідні з тим, що автентичний побут, глухе село, де нікого нема (і коли тебе туди привезуть) - це добре, але відсутність газу і душу - зле. І тепер моя ідея ніякою оригінальністю не відрізняється - таких хат по горах повно.

Сьогодні-завтра перекладу пост на російську і розміщу на форумах Києва, Харкова, Дніпра. Щоб вже вважати міні-дослідження повністю завершеним. А потім вирішу що робити далі - Забити чи рухатися далі...
Най жиє Гуцулія!

Mike

Зайду трохи з ыншоъ сторони...

Вздовж трас та там де є якісь відомі  у туристів місця(всілякі Ворохти, Східниці, Боржави) земля дорога. А у глухих села - ппц дешева. Не стільки проблема заплатити, скільки просто знайти власника(який давно в селі нікого немає і живе в райцентрі чи ще десь).
Зовсім глухе коштує буквально пару тисяч, з електрикою т.п. і т.д. до десяти тисяч.
Мобільний звязок зараз є майже всюди(а як і нема, то точно буде найближчими роками), а значить і інтернет.
Негативом від такої хатини для відпочинку літом є те, що важко обустроїтись. Все цінне що залишиш на відносно довгий час - розкрадуть добрі сусіди. Тобто, поставити там сателітарку, телевізор, холодильник чи ще щось - не варіант.

Мені здається ідея не мала б якогось економічного успіху. А якихось вкладень вона таки потребує, це ж треба хату до краси привести, а не просто мазанку в яку вибагливій міській людині зайти страшно буде...

І як вже зазначив Голем:
- коли ти в такій хаті то комфорту дико не хватає і пофіг на всі романтики. Сильно напрягати себе щоб просто зварити їсти, сходити в туалет чи помитись - це мало кому до душі;
- нема чим занятись. Я можу кілька днів ходити-досліджувати навколишні гори, а на ніч вертатись поспати, проте я - це одиничний випадок, а народ требує розваг, яких у тебе не передбачено.

Цитата: Bottlehunter від 13.03.2012 17:48:49Сьогодні-завтра перекладу пост на російську і розміщу на форумах Києва, Харкова, Дніпра. Щоб вже вважати міні-дослідження повністю завершеним. А потім вирішу що робити далі - Забити чи рухатися далі...
Навіщо перекладати?  :-\ Київляни, харків'яни та дніпропетровці тебе чудово зрозуміють українською...

explorer

колись теж думав про подібну хатку, тільки в трохи цивілізованішому варіанті. І вирішив, що треба або грошей забагато, або там все рознесуть\спалять. А такому будиночку, як описано, імхо, краща альтернатива - намет та колиби\притулки.

32 Гості, 0 Користувачів