Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Messages - mitncik

#41
Цитата: Alter від 02.12.2015 05:37:03В такому випадку логіка вірна - простим смертним на об'єкти ходити нема чого, нафіг теорію техніку безпеки (ті хто "Тру" - ті і так все знають), природній відбір only.
Ну ти коли почав лазити, ти хіба читав якісь "мануали" про поведінку на об'єкті? От особисто я гортав сторінки інтернета і на лурці читав статті про "ігри в реальності" - дозор і т.п. Зацікавився і прочитав вже більш тематичну статтю там про індустріальний туризм(в статті просто описувалося, що є отака шняга, люди лазять по різним підземним і наземним місцям і трохи фоточок), побачив перелік сайтів і передивився їх. В першу чергу мене зацікавили сховища і тому більше часу я присвятив тому як їх можна знайти. А далі пішов шукати і лазити. Але у мене якось без всіляких додтакових мануалів спрацювала логіка і поведінка на об'єкті, і теніка безпеки була в нормі. Якщо людина приходить і цього не розуміє - їй не поможе ніякий додатковий матеріал. Більшість так званих "неофітів" це неповнолітні, і якщо у них немає мінімального розуміння як вести себе на об'єктах - ніякі мануали їх не врятують. От чарівні піздюлі може би і врятували би.

Цитата: Alter від 02.12.2015 05:37:03славетному місту Івана Франка!)
На правах оффтопіка, я тобі відкрию маленький секрет - Іван Франко до міста відношення не має ніякого х)
#42
Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
Я щось не конче ферштейн - якщо ми позиціонуєм популяризацію та розширення експлорингу?
Ну я ніколи не виступав за популярицію, скоріше навпаки.

Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
на об'єкти так чи інакше потенційно має попасти більша кількість юнітів-неофітів?
А це ніколи не зміниться. Ти що думаєш від того, що ти напишеш "листівку", як себе правильно вести - всі зразу прочитають і осознають? Да більшість відвідувачів об'єктів в житті ніколи не чула про форум і про рух діггерства. Для більшості бидла, яке там дестроїть, взагалі важко буде пояснити, що таке об'єкти. Для них це місце побухати і "відпочити" від реального життя, де вони не можуть просто так щось розбити, поламати і розмалювати.


Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
Або по точкам лазять досвідчені особи і ентузіасти, яких до того діла потягнуло на рівному місці і в них (якимось чудом!) появилось розуміння щодо збереження об"єкту - в такому випадку об'єкт може бути (!) більш збереженим на трішки довший час
Об'єкт буде збереженим набагато краще, якщо після його відвідування не писати в назві теми його місцезнаходження. І не викладати фотографї по яким можна оприділити місцезнаходження.

Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
або є сенс массам (ті, хто зацікавляться, звісно ж) розтовкти основні пункти поведінки.
Ті, кому цікаво, самі дійдуть до цього. Я думаю не важко почитавши форум, хочаб мінімально, зрозуміти ці прості істини.


Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01а от якщо прийти у "лисому" і твердому взутті, то можна дуже гарно полетіти з папапету з відповідними наслідками.
Якщо людина дегенарат - це навіки. Насправді це буде природній відбір, і якщо людина не розуміє того, що там може бути слизько і т.п. то, що їй можна на це зробити? Най сі топить.

Цитата: Alter від 01.12.2015 08:07:01
А про Полтву експлорерівська спільнота та журналісти трублять на кожному кроці, якогось-то року в центрі навіть фото-виставка була (теж гайд по об"єктам).
Трублять, але залазів нормальних, наскільки я памятаю, там дуже мало.
#43
Цитата: Alter від 30.11.2015 15:48:30
ЦитуватиНу я ж і кажу, позиціонувати її можна хіба як розважальний контент, а не навчальний "посібник" для лазання

То може є сенс організувати  створення такої собі "пам'ятки експлорерівця", в якій коротко, ясно і лаконічно (на скільки це можливо) сублімувати власні досвіди всіх бажаючих долучитись?
А смисл? Все рівно це ніхто читати не буде. Більшість з тих хто лазить навіть на форумах не сидить, максимум в ткматичних групах вк. Тому це буде неоціненою працею. Звісно можна було би створити по всім моментам і питанням гайд, але потім, якщо дійсно піде в маси, не треба дивуватися чому всі об'єкти понищені
#44
Цитата: Bottlehunter від 30.11.2015 10:07:11
Мені книжка сподобалася самим фактом її існування, написана гарно. І слово "Посібник" в заголовку вжито більше в іронічному значенні.
Ну я ж і кажу, позиціонувати її можна хіба як розважальний контент, а не навчальний "посібник" для лазання :) Більшість скоріше порже з того, що там написано ніж буде виконувати
#45
Цитата: Wolff від 29.11.2015 21:48:51
Як ,що будуть писати як вламуватись в приміщення і т.д. то книжка перейде уформат ,, Посідник починаючого злодія,, ;D. В книжці тільки загальні основи і цікаві місця - цього достатньо, щоб хоч трохи відповісти на питання починаючого експловера і додати йому впевненості у своїх починаннях.
А що є загальними основами? Дивитися під ноги щоб не наступити в гівно, на цвях, не впасти в глибоку і широку дзюрку? Які можуть бути питання? Як залізти на завод/під землю? Так я думаю тут розумово відсталий зрозуміє і без теорії, що щоб попасти на той завод, що за парканом, треба цей паркан перелізти. А все інше можна зрозуміти тільки під час практики, бо інакше прийшлося би дійсно писати "посібник починаючого злодія". Бо основними питаннями стане як попасти за ті закриті двері, як відкрити цю закриту гермодверь, як попасти в ту вентиляційну шахту і т.п.. Це скорше для "диванних діггерів" посібник, які в основному сидять вдома і ніде не лазають. А впевненості більше додасть коли ти залізеш і вилізеш, ще й фоток зробиш нормальних і тобі їх нормально оцінять.

Цитата: Wolff від 29.11.2015 21:48:51P.S Книжка ..12 стільців та Золоте теля ,. по нині вважаться не офіційним посібником починаючого афериста! :)
Але в першу чергу є художнім твором який цікаво читати. І там немає позиціонування, що це має бути посібник для аферистів, на відміну від цієї "праці", яка позиціонується, як посібник починаючого індустрільного туриста


P/S Ну от можна передивится по кожному пункту:
Цитуватипідготовку, тренування, спорядження, різноманітні цікаві місця, техніку безпеки тощо
1. Підготовка - це взагалі якийсь безглуздий пункт, адже ніякої підготовки для полазок не треба. Хіба пройтися пару раз біля об'єкту і пошукати найкраще місце яке підходить під залаз
2. Тренування - ШТА? Коли хтось з нас "тренувався" для полазок?) Ні, ну там спускатися в шахти на мотузці це окрема тєма, там да, можна потренуватися мінімально, але 9/10 об'єктів не потребують нічого в плані тренування. Ну хіба лазить взагалі довбень який через паркан не може перелізти бо підтянутися/віджатися для нього є проблемою
3. Спорядження - ну я взагалі останнім часом з собою один ліхтарик таскаю і фотік з штативом. Ну максимум ще іноді залізо беру, якщо того треба :) Все інше краще вибирати не по списку в книжці, бо половина з тих речей в реальності буде не потрібна, а виходячи з власних потреб на об'єктах.
4. Різноманітні цікаві місця - спірний пункт. По великому рахунку дійсно "цікаві місця" ніхто і ніколи не те що в книжці, а і на форумі ніякому з прив'язкою до координат не напише. А просто подивитися на фотки можна і в інеті.
5. Техніка безпеки - я вже писав, що окремо описувати, що треба бути уважним і не тупити не має смислу. Це все і так логічно зрозуміло, і якщо людина цього не розуміє і покалічиться/вб'ється - це реально природний відбір
#46
Цитата: Bottlehunter від 29.11.2015 19:58:39
Монументальна праця гуру всіх експлорерів світу - Ninjalicious - під назвою "Доступ до всього: Посібник з мистецтва Індустріального туризму" (мовою оригіналу:"Access All Areas: A User's Guide to the Art of Urban Exploration"). На більш ніж 200 сторінках автор цікаво та доступно розповідає про наше спільне хобі : підготовку, тренування, спорядження, різноманітні цікаві місця, техніку безпеки тощо.

Навіть не знаю яка практична цінність цієї "праці". По великому розрахунку до всіх "основ" людина сама приходить десь навіть за пару місяців більш менш активних полазок, а сидіти і читати в книжці як лазити це трохи дивно виглядає. Максимум ще тематичний форум. Все рівно в книжці не напишуть про деталі, наприклад, як відкривати узс без дестрою(або з дестроєм), як правильно користуватися розвідником чи ломом :D
#47
Плани / Re: Київ 2016
22.11.2015 00:35:01
Цитуватипиняється в хостелі
хостели для слабаків, тре на обєктах ночувати х)
#48
Цитата: Alter від 21.11.2015 12:41:58
ЦитуватиНапомним, группа диггеров, пытавшихся проникнуть под землей в Кремль, была задержана сотрудниками ФСО и группой немедленного реагирования полиции  23 апреля 2015 года

Вони або відморожені на всю голову, щоби лізти під Кремль, або лижі не їдуть. Показовий процес, ібо нєфіг під путінським унітазом шастати.
Ну, поперше, дуже самонадіяно думати, що "під путінській унітаз" можна залізти. І "підземелля кремля" це журналістський брєд для нагнітання.
#49
Цитата: maxiWELL від 21.11.2015 10:52:49
Xaolas випередив з коментарем. Головне не перестаратися. Чим менше знають — тим спокійніше лазиться.
Ну, насправді, там самі діггери постаралися собі репутацію таку зробити. Дуже багато людей було які лазили щоб щось вкрасти ітп. Тому в принципі якщо вести адекватну лінію, типу ми тут дивимось на старе, закинуте, не охороняєме то може і заканає. Без згадування, що іноді щось приходиться робити не дуже дозволене :)
#50
А тим часом в сусідній країні сьогодні в першому читанні було прийнято законопроект про кримінальну відповідальність за діггерство, штраф 500к рублів і 2 роки тюрми

Перші посадки:
ссилка
#51
Цитата: Roy від 19.11.2015 23:33:40
О, молодець!  Дякую, що написав!
Я от дивлюсь на стан колектора і акуратність викладеної цегли, і дивуюсь якості та стану. В яких роках побудований цей колектор?
Цей колектор конструював Уільям Ліндлей. Точні роки наврядчи зможу сказати, але він жив в 19ст
#52
Цитата: Bottlehunter від 20.11.2015 10:02:39
То ж не в Лодзі, правда?
Якраз там, я просто лінюся писати звідти. Там ще один звітик пилиться "на поличці", хз коли напишу :)
#54
Ще одна історична річка, яку мені довелося відвідати за час перебування в Польщі.


Сама система представляє з себе, нажаль, каналізаційний колектор, а не річку. Більше би хотілося пройтися суто по річці, в якій немає туману і неприємного запаху. Але, нажаль, саму річку пустили в незручному колекторі. У якого, до того ж, виявился занадто тяжка решітка, яку я підняти сам не зміг. Про ці решітки вже колись непогано написав Фляшкохантер, назвавши їх мишоловкою для діггерів.


Мені в правий колектор, з лівого вдалося зробити тільки одне фото поставивши камеру на решітку.


Великий плюс цієї системи в тому, що зразу після входа в портал починається нормально-прохідна частина. Розмір десь 3 на 3 метри. Вигляд порталу з середини.




Починаю рух вперед. Тут зустрілася перша "творчість" місцевих аборигенів. Добре, що вона ж і остання. Всередині колектору, не дивлячись на "пішохідність" не зустрічається лишніх "малюнків". Бортік на фото служить останньою перепоною від попадіння каналізації в річку у випадку підвищення рівня.


У великій кількості зустрічаються різні "сбойки", а наспрпавді виходи до люків на поверхню. З цього навіть протянуті якісь кабеля.




Сам по собі колектор доволі одноманітений. 2/3 часу він був приблизно таким, за виключенням рідких поворотів.




Іноді, зустрічалися відвітлення. Але пройти їх я не мав можливості.




Тим часом туман все збільшувався і щоб зробити нормально фотографію приходилося дуже старатися. По великому рахунку це останнє фото звідти. Після нього я ще пройшов метрів сто, напевно, і потрапив у ситуацію коли з однієї сторони йшов дуже сильний потік з "яйця", а з іншої сильно лилося з чергової трубки-підключки. В принципі, пройти можна було. Навіть не особливо замазавшись - потрібно було перепригнути пару разів по бортівкам. Але через те що вони були слизькими, а жолоб посередині був глибиною мінімум півметра я не захотів ризикувати. Да і одноманітність системи не сильно вже затягувала.



ссилка на обговорення
#55
Несподівано ця історія про безуспішні пошуки отримала продовження саме сьогодні. Перебираючи варіанти куди би з'їздити на вихідних - випадково було обрано саме Заболотів.

4 ранку, поїзд прибув на станцію. Відправляємось по першому маршруту - до села Тростянець. На старих генштабах там були відмічені вугільні шахти. Нажаль тут нас чекала поразка - замість імовірних входів невеликі горбочки дуже сильно заросші шипшиною, а місцеві в кінець розвінчали міф про імовірність попасти всередину - шахти були засипані ще дуже давно. Тому відправляємось в Джурів. І знову пошуки в лісі, знову місцеві, які кажуть, що тут щось є і майже тицькають пальцем, але від цього толку ноль. В кінці кінців, вже майже вирішивши, що все марно і варто вертатися додому - зустрічаємо чоловіка, що рубав собі на зиму дрова. Поговоривши з ним дізнаємось, що шукати ті шахти тут абсолютно безперспективно, зважаючи на те, що вони були також засипані. Але замість того запропонував нам подивитися на печеру-штольню і погодився відвести до входу - самі би ми ніколи в житті не змогли би знайти це чудо.

Ось так виглядає сам вхід, загублений серед лісів.


Вже потім, коли відзняли все всередині і вирішили трохи погуглити, знайшли досить цікаву інформацію про цю місцину. Приводжу цитату з сайту:
ЦитуватиПохильня. Похильня (штольня) прокладена в твердих піщаних породах на початку ХХ ст. в урочищі Писок для видобутку бурого вугілля, що залягало близько до поверхні. Збереглася майже повністю. Вхід у штольню звужений, шириною біля півметра, однак далі вглиб розширюється і пройти нею можна на півзросту. Довжина штольні становить близько 140 м. Всередині є відгалуження вліво, яке обвалене.

Вхід всередину не дуже широкий, але протиснувшись - бачимо тонель який тягнеться далеко вперед, під гору.


На самому початку висота ходу не велика, але далі збільшується до стабільних 1.5 метрів, які час від часу збільшується до зовсім приємних 2 метрів. Виходимо до першої розвилки.


Рушаю наліво, досить швидко опиняюся перед завалом. Видно, що хід йде і далі, але щоб потрапити туди потрібно трохи розкопати цей завал.


Вертаюся звідти і йду по правому відгалудженню.


Ще одна розвилка. Наліво зразу завал, вправо ще можна йти і йти.


В стінах тут було передбачено освітлення(через рівномірні проміжки видовбані ніші під свічки), а також іноді зустрічаються досить великі ніші справа або зліва. В одній з них знайшли отаке послання від попередників.


Сама ж штольня обжита різними комахами і кажанчиками. Один з такий спав прямо у нас над головами.


Нажаль і цей хід завершився завалом, який вирішили розкопати за наступним разом. Відзнявшися все, що хотілося вертаємося до вихода.


#56
Старий боянчик вирішили відновити. Зібрали підписи і успішно добилися можливості щось робити на території. Але як то буде насправді - невідомо

Ссилк
#57
Цитата: Dexter від 03.09.2015 10:19:30
Недавно горів такою самою ідеєю, зв'язався з Київським знайомим з проханням помогти, на що він сказав " У Львові людей з дахів міліція забирає і приписує всьо що можна, тому лізти в метро безглузда ідея в такі часи".

Певно не з тими зв'язався
#58
Занесло мене на деякий час до цього міста. І, звісно, чому б не спробувати подивитися на підземний світ його. Часу не дуже багато, тому вибираю перший ліпший колектор з тих про які я дізнався і йду до нього.


Це колектор річки-Лодки. Має орієнтовно 12 кілометрів під землею, іноді зверху чути як їздять трамваї - відчуття, що йдеш по тонелю нижче рівня метро :)


Нажаль аккумулятор до ліхтарика зарядити забув, а як пізніше виявилося, що і саму зарядку я забув вдома, в Україні. Тому прийшлося на ходу придумувати новий спосіб освітлення колектора - нажаль спосіб ще не до кінця відпрацьований, тому вибачаюся за шматки мого тіла на фотографіях.


Іноді зустрічаються люки на поверхню, залягання не дуже глибоке



Перша частина колектора досить рачна. Висота по центру десь, напевно, в районі 1.7м, але йти зручніше зкраю - зсередини тече водичка, хоч її і не багато. Через деякий час колектор стає більшим - орієнтовно метра 3 на 5


Дуже часто зустрічаються різкі повороти



Як я вже писав, часу у мене було не багато і йти всі 12км під землею я не мав можливості, тому трохи пройшовшись по колектору вертаюся назад так само як прийшов. Власне на фотографії перехід з великого "діаметру" колектора до меншого


На цьому поки що все. Потім, можливо, коли відвідаю інші системи - напишу ще щось
#59
А взагалі чого так фоток мало? Знімкувало же дуже багато людей
#60
+1, або +2, тут вже як получиться х)