Люди добрі встановив озік на комп і на кпк,цілий день крутив вертів(ніби в колобка шукав дупу),пробував калібрувати карти,привязувати і т.д., нічого не вийшло,я розстроївся плюнув на то всьо і си думаю,може сі знайде такий добрий чоловік який тото раз покаже як то сі робе,я буду вже потімка знав,тій добрій душі поставлю флєшку,потисну краба і буду мав чистий спокій.Дуже прошу.
з Озіком у нас хфайно колєґував eXplorer та RedShift. Здаєсі ніц не плутаю, але все може бути
То треба чекати певне Ромеля або Експлорера. Вони в тому розуміються.
Я прив"язував карту за цим маном http://www.mobilenavigation.ru/page/ozi-explorer-genshtab
Але коли потім перевіряв по гугл ерсу, все одно виходила похибка 200-700 метрів :(
Таким щастям Друся займався , намучився але вийшло супер . Залив усю Україну гентштаб...
:o
Цитата: Цезар від 16.06.2011 23:42:58
Таким щастям Друся займався , намучився але вийшло супер . Залив усю Україну гентштаб...
Хлопаки інструкціями з інтернату вже намордувавсі,нема сили до кінця дочитувати :P,а де Друсю (я) шукати?
Цитата: yaroslav21 від 16.06.2011 23:59:39
:oЦитата: Цезар від 16.06.2011 23:42:58
Таким щастям Друся займався , намучився але вийшло супер . Залив усю Україну гентштаб...
Хлопаки інструкціями з інтернату вже намордувавсі,нема сили до кінця дочитувати :P,а де Друсю (я) шукати?
Ну можна банально в приват написати. :)
Сам кількасот карт понаприв'язував і теж з початку було не просто з тим всім розібратись. Але загалом перечитавши кільканадцять мануалів дійшов істини.
У вкладенні файлик (правда на вражій мові але то нічо) яким сам на перших порах користувався як покроковим мануалом. (Якщо є бажання, і звісно в мене буде час, можу наочно продемонструвати, весь процес привязки в OZI чи GlobalMapper. Останній доречі мені більш симпатичний :) )
Але все залежить що ти хочеш отримати на виході, ту саму карту\картинку з файлом прив'язки (тут OZI the best) чи прив'язаний GeoTiff. Ну і звісно для найкращого результату, треба знати куди це все буде імпортуватись (який навігатор), чи просто для визначення координат по сканованій мапі.
А, і до речі, яку саме карту є бажання прив'язувати, якщо можна посилання чи фрагмент, так буде легше пояснити, та й може вже готова є.
Цитата: yaroslav21 від 16.06.2011 22:52:57
Люди добрі встановив озік на комп і на кпк,цілий день крутив вертів(ніби в колобка шукав дупу),пробував калібрувати карти,привязувати і т.д., нічого не вийшло,я розстроївся плюнув на то всьо і си думаю,може сі знайде такий добрий чоловік який тото раз покаже як то сі робе,я буду вже потімка знав,тій добрій душі поставлю флєшку,потисну краба і буду мав чистий спокій.Дуже прошу.
Задача калібрувати карти чи просто вміти користуватись озіком? У 99% випадків треба просто скачати готові вже відкалібровані мапи. Коли освоїшся з готовими мапами, і зрозумієш як це працює, то питання калібровки мало б відпасти само (це просто вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш)...
Цитата: explorer від 17.06.2011 01:34:47
...(це просто вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш)...
Ну на перший погляд це так, але не потрібно забувати про настройки проекції (центрального меридіану, зміщення), системи координати. З якими новачку не так і просто розібратись. А при їх некоректному вказуванні навігатор може з'їхати на сотні кілометрів від реального місця на карті.
Цитата: Drusja від 22.06.2011 15:14:39
Цитата: explorer від 17.06.2011 01:34:47
...(це просто вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш)...
Ну на перший погляд це так, але не потрібно забувати про настройки проекції (центрального меридіану, зміщення), системи координати. З якими новачку не так і просто розібратись. А при їх некоректному вказуванні навігатор може з'їхати на сотні кілометрів від реального місця на карті.
Новачку з тими настройками і не треба з"язуватись. Найпростіший спосіб калібровки - перенесення координат орієнтирів з вже готової достатньо точної мапи. В цьому випадку всі ті налаштування треба просто скопіювати з мапи "донора" координат. "Донором" логічно використовувати 100к та 50к генштабівки, які є у відкритому доступі в Інтернеті. Прив"язував таким чином купу мап. Найзручніший орієнтир у нашому регіоні, який переважно не зсувається століттями, і позначений на старих і нових мапах - церкви.
+ треба обрати однакові датуми в властивостях вейпоінта з якого береш координати, і в самої мапи що калібруєш.
Цитую кусок свого посту з ОП піся питання про зміщення реальних координат.
Цитата: Drusja від 22.06.2011 15:14:39
Ну з цим я теж мав проблему. Там потрібно коректно виставити настройки проекції (центрального меридіану, зміщення), системи координати.
Я виходив з положення простіше, брав найближчий лист і передирав звідти ці настройки. ;D
Тому це не просто "вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш" а ще трішки копі\пасту ;D про який не зразу здогадаєшся
Цитата: Drusja від 23.06.2011 11:38:04
Цитую кусок свого посту з ОП піся питання про зміщення реальних координат.
Цитата: Drusja від 22.06.2011 15:14:39
Ну з цим я теж мав проблему. Там потрібно коректно виставити настройки проекції (центрального меридіану, зміщення), системи координати.
Я виходив з положення простіше, брав найближчий лист і передирав звідти ці настройки. ;D
Тому це не просто "вказання реальних координат для кількох точок з растрового файлу мапи яку калібруєш" а ще трішки копі\пасту ;D про який не зразу здогадаєшся
Повернувся домів,прочитав,підтверджую,з ним проблєма.
Качнув файли привязки звідси http:// maps.vlasenko.net/mapfiles_map1k.zip (Автор - хтось Олекса Резник)
Загрузив лист генштабу m-35-73 (східна частина львова) разом із привязкою з того архіву в озік.
Поставив кілька точок в озіку і порівнюю їх на вікімапії. Всюди похибка ~100 метрів.
Для прикладу точка - міст кільцевої дороги на схід від Винників у озіку:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/4320/32512/01)
Забиваю її координати у вікімапію і бачу похибку ~110 метрів на пн-сх-сх:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/4320/32512/02)
Це не точна привязка, чи не точна карта генштабу, чи карти гугла ніфіга не точні?
Google вносить рандомну похибку? ??? Цілком може бути...
Цитата: inkognito від 31.03.2012 13:17:10
Google вносить рандомну похибку? ??? Цілком може бути...
Похибка в гугла є, це точно. Але ж точно не 100м))
Цитата: Tinian від 31.03.2012 12:54:26
Качнув файли привязки звідси http:// maps.vlasenko.net/mapfiles_map1k.zip (Автор - хтось Олекса Резник)
Загрузив лист генштабу m-35-73 (східна частина львова) разом із привязкою з того архіву в озік.
Поставив кілька точок в озіку і порівнюю їх на вікімапії. Всюди похибка ~100 метрів.
Для прикладу точка - міст кільцевої дороги на схід від Винників у озіку:
Забиваю її координати у вікімапію і бачу похибку ~110 метрів на пн-сх-сх:
Це не точна привязка, чи не точна карта генштабу, чи карти гугла ніфіга не точні?
Така ситуаця виникає через те, що у картах відрізняються системи координат. У генштабівських використовується "Пулково 1942" - а Google користується WGS84.
Потрібно сконвертувати прив'язку генштабівської карти - щоб була у системі координат WGS84.
Цитата: Drusja від 31.03.2012 16:55:58
Така ситуаця виникає через те, що у картах відрізняються системи координат. У генштабівських використовується "Пулково 1942" - а Google користується WGS84.
Потрібно сконвертувати прив'язку генштабівської карти - щоб була у системі координат WGS84.
Чим відрізняються системи "Пулково 1942" і WGS-84? Різняться і прямокутні і географічні координати? За рахунок чого похибка? Це пов*язано із використанням різних сфероїдів (еліпсоїда Красовського і WGS-84)?
Цитата: GreenLION від 31.03.2012 17:17:47
Чим відрізняються системи "Пулково 1942" і WGS-84? Різняться і прямокутні і географічні координати? За рахунок чого похибка? Це пов*язано із використанням різних сфероїдів (еліпсоїда Красовського і WGS-84)?
Тут (http://www.hllab.dp.ua/Store/texts/gps/datums.htm) це все непогано розписано.
ДУЖЕ цікава стаття! +
Особливо:
ЦитуватиВсе GPS-навигаторы все вычисления производят в своей родной системе WGS-84.
Можливо варто зберігати координати у базі даних у WGS-84.
І домовитися у публікаціях координ обєктів використовувати WGS-84 (в дужках можна град хв сек)
Цитата: YserL від 31.03.2012 18:32:24
ДУЖЕ цікава стаття! +
Особливо:
ЦитуватиВсе GPS-навигаторы все вычисления производят в своей родной системе WGS-84.
Можливо варто зберігати координати у базі даних у WGS-84.
І домовитися у публікаціях координ обєктів використовувати WGS-84 (в дужках можна град хв сек)
Дякую.
Слушна ідея, або хоча б вказувати який датум для кожної групи координат.
Сам декілька разів стикався з ситуацією відхилення в сотню метрів, коли хотів знайти якийсь об'єкт з Wiki на старих картах.
Цитата: Drusja від 31.03.2012 17:50:27
Тут (http://www.hllab.dp.ua/Store/texts/gps/datums.htm) це все непогано розписано.
Щастя і здоровля тобі!!!
Координати співпали як в аптеці :)
Скачав 500метрівки львівської області разом із прив"язками з рутрекера. На кожному листі при порівнянні картами гугла похибка 15-25м залежно від карти і від точки (на одній карті точка А посунута на 15м, точка Б на 21м). Слідкую аби порівнював координати в wgs84.
Drusja, це допустима похибка для генштабівських 500метрівок? І чи можна ці метри списати на
ЦитуватиДетище "холодной войны" система СК-63 своим появлением обязана не геодезистам, а советским контрразведчикам. Идея была простая. Если все карты в СК-42 немного сдвинуть и повернуть, то в пределах одной карты можно будет спокойно строить дома и дороги и сильно ее не секретить.
І ще. Якшо карта відсканована трохи криво (карта виглядає ніби повернута на кілька градусів відносно її центру /чи не обовязково центру/ вліво чи вправо) то це якось впливає на точність координат об"єкта які покаже озі?
Цитата: Tinian від 01.04.2012 14:39:12
Скачав 500метрівки львівської області разом із прив"язками з рутрекера. На кожному листі при порівнянні картами гугла похибка 15-25м залежно від карти і від точки (на одній карті точка А посунута на 15м, точка Б на 21м). Слідкую аби порівнював координати в wgs84.
Drusja, це допустима похибка для генштабівських 500метрівок? І чи можна ці метри списати на
ЦитуватиДетище "холодной войны" система СК-63 своим появлением обязана не геодезистам, а советским контрразведчикам. Идея была простая. Если все карты в СК-42 немного сдвинуть и повернуть, то в пределах одной карты можно будет спокойно строить дома и дороги и сильно ее не секретить.
Похибка я б сказав допустима для Гугла, так як така деталізація в Гуглівських картах не забезпечується, тай й при накладанні GoogleMaps на їхній же супутниковий знімок похибка теж виходить 10 - 20м.
А на рахунок СК-63 то вони і досі засекречені, чесно кажучи ніколи не бачив карти у СК-63.
Ще як варіант можна перевірити у Ozi точність прив'язки і кількість точок по яких ця карта прив'язана, деколи буває що точки трохи сповзають коли прив'язки робились автоматом.
Цитата: Tinian від 01.04.2012 14:39:12
І ще. Якшо карта відсканована трохи криво (карта виглядає ніби повернута на кілька градусів відносно її центру /чи не обовязково центру/ вліво чи вправо) то це якось впливає на точність координат об"єкта які покаже озі?
Перекос карти не впливає на точність - головне щоб точки прив'язки стояли на своїх місцях, а Озік вже відштовхується від цих точок тому карта може бути навіть догори ногами.