Костел Святого Марка с. Варяж.

Автор goom, 09.09.2011 21:17:46

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

goom

Львівська область, Сокальський район, с Варяж. Під'їжджаючи до села, по лінії горизонту в очі врізається два шпилі старого костела. Перша згадка про село в 1419 році. До 1951 р. Варяж належав до Польщі, а 15 лютого 1951 р. переданий до складу УРСР.
Костел належить до доби ранішнього бароко і побудований за проектом Войцеха Лєнартовича у 1688-1693 рр. На даний час перебуває в жалюгідному стані.

goom

Дзвіниця – частина подвір'я сусіднього дому.

goom

Потрапити в середину можна без проблем. З часом дах костелу повністю обвалився, те саме сталось з підлогою. З під заваленої підлоги показує свій скелет підвал костелу. Центральна частина підвалу непрохідна бо закупорена уламками підлоги і перекриттям даху. В підвал в районі головного входу і в районі престолу можна потрапити без проблем. Під престолом в підвалі уцілілий склеп, поховання. Крім того замітив  розкидані фрагменти людського скелету, а можливо скелетів. Припускаю, що свого часу в підвалі костелу знаходились поховання знатних людей і релігійних діячів того часу, напевно в пошуках наживи все було розтрощено.
Входи в башти костелу замуровані, правда в кладці є невеликі проломи, приклавши зусилля туди можна потрапити. Жаль, але зробити це мені завадила відсутність мінімально екіпірування.

goom

В деяких місцях на стінах добре проглядаються фрески які виконані в 1810 р С.Строїнський.

goom

За місцевою легендою з костелу до тепер неіснуючого хутора вів підземний хід.
В селі  за 300 м навпроти костелу стоїть діюча церква Успіння Пресвятої Богородиці (1784)
Напис латиною на фасаді костелу переводиться приблизно так: Мій Боже, оберігай мене від підступу друзів моїх, а про ворогів своїх я сам подбаю.

goom


nepster

Цитата: goom від 09.09.2011 21:22:19
За місцевою легендою з костелу до тепер неіснуючого хутора вів підземний хід.
В селі  за 300 м навпроти костелу стоїть діюча церква Успіння Пресвятої Богородиці (1784)
Напис латиною на фасаді костелу переводиться приблизно так: Мій Боже, оберігай мене від підступу друзів моїх, а про ворогів своїх я сам подбаю.
Переклад зовсім не такий як описано це лище вигадка і чийсь жарт. Напис це цитата з Святого писання на латинскій мові.
"si enim caelum et caeli caelorum te capere non possunt quanto magis domus haec quam aedificav"
А переклад такий
"Ось небо та небо небес не обіймають Тебе, що ж тоді храм той, що я збудував?"
А місце писання в Біблії Старий завіт 1 Царів 8.27

Roy

Трохи літніх фото за 2020 рік.
Всередину не потрапити, двері замкнені. Але при потребі, якщо постаратися, то можна :)
Костел винятково гарний. Впритул суміжний з житловою забудовою, з курочками та іншою господаркою.
























Meine Ehre heißt Treue

Олесь

Костел святого Марка (1688—1693р.)
Варяж - прикордонне містечко. Кажуть, назва походить від варягів, що осіли тут.
Цікаве містечко давнім костелом. Який багато пережив, був не раз грабований, перетворений на склад, спалений, з дірами від куль у фасаді. І з похованнями розграбованими, поруйнованими, відкритими всім зовнішнім стихіям.
Пані Марія, яка проживає неподалік від вхідної брами, відкрила костел і розповіла його історію. Виявляється, поляки приїжджають і тут ще шлюби беруть, мабуть, родичі засновників або місцевих поляків.
IMG-2867-1" border="0

IMG-2874-1" border="0

Надпис на плиті храму - "Ось небо та небо небес не обіймають Тебе, що ж тоді храм той, що я збудував"
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Розписи виконані Станіславом Строїнським.
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Хори
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Рештки гвинтових сходів.
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Фрески збереглись найкраще в захристії, з криптою під ним.
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Крипта та саркофаг під костелом. Давно розграбовані варварами.
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Тлінні кістки магната Марека Матчинського який побудував храм і був похований під ним.
2021-07-29-233433-1" border="0

2021-07-29-233611-1" border="0

Захристіє
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Тут найкраще збереглись розписи.
KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

KODAK-Digital-Still-Camera" border="0

Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

Олесь

Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

246 Гості, 1 Користувач