Останні повідомлення

#92
Фото із 2019 року:

#93
Нещодавно у Львові відкрили новий музей. Він унікальний, адже призначений як для дорослих Львовознавців, так і для дітей. У ньому показано що таке електрика, як вона потрапляє до нас додому та розвиток електричних мереж Львова. Поки малеча бавитиметься котушкою Тесли, крутитиме динамо-машину і запускатиме електричний трамвай, дорослі мають змогу дізнатися багато цікавих фактів з історії Львова. Наприклад, як виглядала та сама електрична батарея в підвалі, через яку горів Оперний театр. Чи як працювали перші, надвисокі, електричні ліхтарі у Львові, або посидіти на електричному стільці. А ще музей повністю безкоштовний. Чіна.


Різні типи лампочок. Можна порівняти скільки вони дають світла та скільки споживають електроенергії.


Старі запобіжники та Польські карти електромереж Львова


Зараз з'єднаюся з ЛьвівВодоканалом


Та сама електрична батарея в підвалі Оперного театру


Робочий макет перших Львівських електричних ліхтарів


Катушка Тесли яка може засвітити лампочку. Гортайте далі, там буде фотографія де лампочка світиться.

Думаєте це черговий відомчий музей з однією кімнатою і фотками працівників на стінах? А дзуськи! Музей Електрифікації займає весь перший поверх. В ньому шість вражаючих кімнат з купою всього цікавого. До експонатів можна підійти, взяти в руки, деякими навіть покористуватися. Скажу чесно, я вражений якістю музею та скільки тут вкладено праці. Так як дітям зазвичай байдуже до сухої історії, тому для них є багато захоплюючих ігрових стендів.


Крім електрифікації тут гарно проілюстровано телефонний зв'язок. Стенд повністю робочий


Реманент тодішнього електрика


Оце я розумію струмові кліщі!


Макет трансформаторної підстанції


Але найголовніше в будь-якому музеї - цікава екскурсія!


Розвиток електрики в старих фотографіях


Цікавий макет для дітей. Людина крутить ручку та виробляє електроенергію. Від неї трамвай починає рух. В кінці статті є відео як це виглядає.

А Ви знали що на початку 20-го століття у Львові існувало більше десяти! приватних електростанцій. А першим будинком з електричним освітленням був не Оперний театр, а Галицький Сейм. За Польщі електричні прилади давали в оренду, а робота в тодішніх Міських Закладах Електричних (MZE) по зарплаті та престижності прирівнювалася до сучасного ІТ-шника.


Робочий макет Львівських надвисоких електричних стовпів. Одна лампа тоді давала світла приблизно як від електрозварювального апарата. Тому її ставили якнайвище


Автентична табличка 1929 року


Так могла виглядати комірчина Миколи Тесли


Лампа що світиться без дротів. Ніби все просто, а вражає!


Наочна ілюстрація струму в газах. Фізика 11-го класу.


Абонемент на трамвай


Старі лейби з німецького електричного обладнання


Історія розвитку лічильників електроенергії. Ще гарна колекція подібних приладів є в музеї Метрології.


Суто Львівський лічильник. Зверніть увагу як мало кіловат люди тоді могли використати в принципі!


Так виглядає з'єднання електричних кабелів в розрізі

Як думаєте: де наступною, після Львова, була побудована електростанція? Ви дуже здивуєтеся, але в . . . провінційному Бориславі! Електрика там була потрібна для видобутку нафти. Коли нафта закінчилася то Борислав продавав електрику Стрию, Дрогобичу та іншим навколишнім містам. І так аж до 1960-х років.


Макет шахти і її електричного обладнання. Ось звіт з цієї ж шахти, Стебник


Цей стовп простояв з 1938 року і аж до Оранжевої Революції! І не зігнив!


Червоні лампочки це електростанції, 1908 рік


Поширений, в той час, електричний ліхтарик

В музеї діють вечірні Екскурсії, сюди можна піти після роботи! Вони, також, приймають організовані групи дітей зі шкіл. Відвідавши інтерактивну екскурсію від Андрія я не пошкодував. То ж сміло рекомендую музей іншим. А ще там тепло і чисто, що приємно вразило.


Андрій показує альбом зі схемами електромереж Львова


Плавкі вставки що працювали як запобіжник


Макет електромережі від електростанції і аж до споживача


Це не карточки КГБ. Це тодішні посвідчення електриків. Давало право на безкоштовний проїзд


Відновлений телефонний комутатор


За таку зв'язку ключів можна і в тюрму сісти :)


Електричний стілець для тих хто буде нищити експонати музею


Величезна заслуга в створенні цього музею належить Андрію Крижанівському. Він же і автор однойменної книжки.


Коротка нарізка як проходила екскурсія в музеї


Наша Група
#94
Ніякий не "дебільний" вийшов звіт, а дуже навіть пристойний! Респект
#95
Дисклеймер: Автор данного звіту не такий крутий як всі ті, хто живуть нра цьому форумі. Багато фото тут не буде, бо я затупок і майже нічого не фотографував. Більшу частину тріпу було закарбованоу  пам'яті, не більше. Здивування автора є звичною справою для всіх вас, але перший звіт писати треба ))



Прохідна заводу, увагу на ній зациклювати немає сенсу, там сидить три чопа, якы деколи обходять деякі цехи.

Далі ми відправились вздовж території заводу, план був відвідати бомбосховище, після чого відправитись на територію заводу.

Ось і цей бомбарь, стан жахливий, купа прогнившого спорядження та ящиків, єдине що змогло вціліти - стелажі та трохи касок.




Стелажі засрані кабелями та іншими атрибутами які можна було б винести, але для чого?
Хай діди далі цим бавляться, чим ще займатись.




Кімната з касками та екіпіруванням, яке вціліло хоч трохи під впливом років. Якість треш, єбучий ліхтар 😔




Далі по плану була територія заводу, магічним способом ми перебрались на територію. Під парканом була велика гірка, потім вияснилось, що це була земля в перемішку з старими лампочками.




Далі ми відправились на цехи, у цьому нам допомгла вентиліяційна труба та прогнивша драбина. Ця драбина ледь не відвалилась разом зі мною, але перелізли всі без жодних проблем.






Пройшовши через цех та перехід між ними, ми почали наш спуск на територію, але по дорозі знайшли відкриті двері, у які і вирішили заглянути.
Все ж, для дігерів немає закритих дверей.
Тут і проявилось моє погане екіпірування та недосвідченність. Було незручно у рваному пуховіку та було б доречніше привезти тактичну куртку та кросівки з Хмеля, але коли то буде.

Ось приблизно так виглядав цех, але то лише менша його частина




Великі станки, скоріш за все саме тут виготовлялись ці славнозвісні лампочки від Іскри (Перший раз почув про них)




Та велика домінна піч, виглядає солідно




Впринципі, більше контенту в мене майже немає, тому доведеться закінчити звіт.





#96
Всяке-Різне / Re: Що таке RDZS?
Last post by Golem - 23.01.2022 08:03:57
Ну і? Ті хто недавно найбільше приймали нові правила форуму, перші ж тут флуд і розводять. :(
#97
Хочу повідомити одразу, дані фото фотошоп, нік видуманий, історію придумиав не на тверезу.

Технічно пробігаємо по тунелю до вбиральені





Поверхом нижче знаходиться вентиляційна кімната






І така сасна форточка



Пробігаючи далі залізли на мостік



Трохи фотодрочі



Трохи пізніше могнтер з вохром попросили їх сфотографувати









Біжимо вдало евакуюватись


#98
Під час візиту в Київ вирішили завітати до колектора "Мандарин"
Про колектори знаю я мало, тому буде більше фото та мінімум інформації.
На скільки мені відомо "Мандарин" це вся система колекторів в Києві, ми потрапили в центральний.

Спускаємось


Ще одна драбина до низу


Закриваємо за собою люк, він тут на ланцюзі


Знайшли затишну кімнату та присідаємо відпочити та погрітись від насиченого дня


Головний вмикач світла на весь тунель





Сам тунель. Їх тут декілька, загальною просяжністю метрів 300












Телефони швидше для все для комунікації поміж робітниками, доречі ловить 4G.





Вентиляція


А тут пахне KFC
\

Система пожежної безпеки







Запіл


Всі дроти підписані







Можемо вилазити і вечеряти



Дякую Вермішелі, 2roofs, Вергазу та Кості за компанію.
#99
Всяке-Різне / Re: Що таке RDZS?
Last post by Roy - 22.01.2022 20:11:57
Без сумніву, подія всеукраїнського масштабу!
#100
Всяке-Різне / Re: Що таке RDZS?
Last post by Svyatodiy - 22.01.2022 20:02:47
Хочу наклейки КЛР_811
276 Гості, 0 Користувачів