Вроцлав під землею

Автор Niesamowite, 15.07.2021 16:09:59

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Niesamowite

Вроцлав місто ста мостів та сотнів гномів.
Всі хто знає Вроцлав з інтернету чи побував там бачили наскільки це красиве місто. Краса міста починається з Ринкової площі на якій починаються пошуки гномів.
Я ж бачив Вроцлав під землею.
1 місце.
На даних фото канал переливу. Він зазвичай сухий але коли йдуть сильні дощі він наповнюється і так як з′єднаний з річкою верхній шар рідини переливається. Тобто каналізаційними каналами в яких пливуть нечистоти вони пливуть нижчим рівнем ніж вода дощова.Це встановлене обладнання для обліку кількості протоку нечистот по даному каналі, на верху вмонтований датчик рівня він огороджений захисним металом від раптових ударів різних деталей які можуть знаходитись в воді.
На даному фото вмонтовані 3 датчики:
1 датчик рівня, та 2 датчики гібридного типу - датчик рівня та датчик швидкості.
Це один з різновидів каналів - він має додаткові борти, до верху він розширюється.Bottlehunter

Круто! Хотілося би більше фоток...

Як там із залазами? Людям, які не мають офіційного дозволу відкривати люки спеціальними ключами, можна відносно легко потрапити всередину?
Най жиє Гуцулія!

Niesamowite

Більше фоток буде + опишу роботу з описом датчиків, тільки трохи часу треба.
З влазами там цікаво, по перше не всі однакові треба спеціальні ключі, спец дозвола це правда треба мати, але якщо цей люк знаходиться на вулиці треба огородити за всіма правилами.
Попасти в середину не є складно тільки у нас була ситуація яку я опишу в наступному пості - дуже велика концентрація газу CH4 і Н2S.

Рекламувати не буду але ось група я її з польської перекладаю і описую чим і що робить фірма - https://www.facebook.com/BMsonicBiotechnika1

Niesamowite

2 місце.
Цікаве місце тим що знаходиться на проїзжій частині міста де пересувається трамвай, роботи виконувались виключно вночі тому що потрібно було 1 пас дороги перекрити транспортом і забезпечити безпечний влаз в каналізацію. Перед спуском в каналізацію опускаємо вниз датчик газу для перевірки ситуації внизу. Це було першим місцем де датчик одразу почав пищати в першому режимі - який сигналізує про мінімальну наявність газів.Ми почали ззовні шукати де іде трубопровід щоб додатково відкрити люки спереду і позаду пункту входу в каналізацію щоб зробити протяг і щоб газів стало меньше. Над входом де ми безпосередньо працювали вмонтували електричний вентилятор (по діаметру люка влазу) щоб навіював всередину повітря ззовні (додатковий протяг).


Це  канал переливу дощових вод який з′єднаний з річкою.
Зверху замонтований датчик рівня в каналі, а знизу 2 датчики швидкості та 1 датчик рівня.
Це датчик рівня який вмонтований в каналі переливу.Це комора в якій розходяться 2 канали переливу і 1 центральний канал.
Гібридний датчик що міряє швидкість потоку і рівень, цікавий тим що монтується в дні каналу.Він розбиває рівень нечистот на декілька шарів і вимірює кожен шар окремо що робить його дуже точним в вимрірюванні.Golem

Дуже годний матеріал! Дякую! Покажу при нагоді Львівському водоканалу. Пишіть ще! :) Буду лайкати
Дігери всіх країн єднайтеся!

Niesamowite

Цитата: Golem від 19.07.2021 14:12:19
Дуже годний матеріал! Дякую! Покажу при нагоді Львівському водоканалу. Пишіть ще! :) Буду лайкати
Ок будемо писати  :)

3 місце - Знаходиться під трамвайними коліями, вхід в каналізацію відбувається з підземного переходу.

Канал починається з форми у вигляді яйцяДуже красиво зроблена стеля каналу у місці де переливи до річки Одри знаходяться.
Вихід безпосередньо на проїжджу частину.

В цьому місці було замонтовано 2 системи вимірювання: витратомір ультразвуковий радарного типу, та  витратомір вмонтований в дно каналу,


[/size]

Niesamowite

ДАТЧИК ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГАЗІВ
дуже чутливий і має декілька режимів сигналізації
Комбінезон для підземних мандрів.
Для робіт супер, десь ходити на далекі відстані - спітнієш, сухим будеш від нечистот але мокрим від поту. Ціна десь 100 американських.

Маска на лице повністю закриває і при зірванні пломби постійно подає повітря на період часу - 10 хв.
Потрібна для аварійних ситуацій щоб якщо різко підніметься газ то щоб мати можливість вийти нормально.
Газ підіймається коли починаєш ходити по дну і зриваєш мул, тому не знаєш коли може це відбутись,
цей пристрій ще ні разу не вживали.Golem

Дякую за опис спорядження. Реально все дуже круто! Мені газоаналізато теж ще жодного разу реально не пригодився. ТАм де я лажу газів нема. Але лізти в невідомий тунель з ним набагато спокійніше. Це напевно і є його основна функція.

Про мій газоаналізатор можна прочитати тут

Наскільки вистачає костюму хімзахисту? Як часто він рветься? Бо у Львів це стається чуть не кожен третій похід коли лізеш в брудні тунелі.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Niesamowite

Цитата: Golem від 23.07.2021 13:55:50
Дякую за опис спорядження. Реально все дуже круто! Мені газоаналізато теж ще жодного разу реально не пригодився. ТАм де я лажу газів нема. Але лізти в невідомий тунель з ним набагато спокійніше. Це напевно і є його основна функція.

Про мій газоаналізатор можна прочитати тут

Наскільки вистачає костюму хімзахисту? Як часто він рветься? Бо у Львів це стається чуть не кожен третій похід коли лізеш в брудні тунелі.

Хім захисту вистачає на пару місяців ми працювали з жовтня 2019 р до весни 2020 в Вроцлаві, то ще цілий мій, а у напарника протікає десь зачіпив об щось. Чоботи супер вони з якісної гуми.

Я описав пристрій DRAGER що його не використовував, а газоаналізатор постійно при нас, декілька разів з каналу вилізали бо вмикався 2 режим сигналізації  :o .
А те що Вам не сигналізував датчик це дуже добре.

Niesamowite

4 місце
Це велике приміщення під землею - комора з кратами,


По ліві стороні на фото крати зі сторони каналізації, за стіною протікає каналізаційний трубопровід і він відгороджений кратами які затримують різні речі щоб не переливались в канал переливу який іде до річки.


Так виглядає трубопровід переливу - який веде до річки.
Замонтована система обліку переливу дощових вод
В Польщі є зобовязання Водоканалу перед містом вказувати кількість води яку вони виливають в річки.
Також є облік стічних яку вони очистили на очисних спорудах, за це вони отримують фінансування.
Це звичайний каналізаційний трубопровід в якому замонтована система до переливу та після.
Висота проходу між коморою та трубопроводом десь 30 - 40 см.Niesamowite

5  місце

По правій стороні іде канал переливу до річки.

Він же ближче.

Сам канал переливу

Система обліку в каналі переливу


Niesamowite

6 місце
Фото з попереднього огляду для встановлення обладнання.
Канал переливу був дуже брудний, це сміття збирається перед заглушкою яка стоїть на виході трубопроводу в річку.Це канал переливу після очищення.


Це канал з іншої сторони - зі сторони трубопровода з нечистотами.
Тут я зустрів свого першого щурика якого злякався... :oЖовтий трубопровід це подача додаткового повітря в місце де ми працюємо.

Це трубопровід з нечистотами, вліво це канал переливу.
Це вже замонтоване обладнання, довжина траси біля 50 метрів. Безпосередньо в цьому каналі біля 20 метрів.
На фото напарник якого найняли на декілька обєктів бо в нього є документи для підводного плавання, технічний водолаз.
Дякуючи йому я дізнався про підводний світ і роблю 1 крок в цій сфері. Можливо на цих вихідних вдасться здати екзамен на курс OWD.
Bottlehunter

Як чистять сміття з малих приток, все руками чи є якась механізація?
І в чому полягає праця водолаза в каналізації?
Най жиє Гуцулія!

Maksym Tkachenko

Цитата: Bottlehunter від 02.08.2021 20:43:09
Як чистять сміття з малих приток, все руками чи є якась механізація?
І в чому полягає праця водолаза в каналізації?
також цікавить це питання , якщо можна детальніше про те, як очищають

Niesamowite

Цитата: Maksym Tkachenko від 02.08.2021 22:12:49
Цитата: Bottlehunter від 02.08.2021 20:43:09
Як чистять сміття з малих приток, все руками чи є якась механізація?
І в чому полягає праця водолаза в каналізації?
також цікавить це питання , якщо можна детальніше про те, як очищають

Чистка каналізації відбувається машиною яка виробляє високий тиск. В Польщі називається WUKO - оператор подає кінцівку металічну яка зєднана трубопроводом резиновим який витримує високий тиск.


Кінцівка має конструкцію кулі спереду металічна з отворами позаду, при високому тиску куля рухається вперед за рахунок тиску (розкручується барабан), виглядає як комета. Коли дійшли до місця чистки вмикається машина на максимум - тобто подається ще більший тиск і починає трубопровід накручуватись на барабан, а хвіст комети все сміття намул і т.д. підтягує з глибини каналу до місця влазу тобто звідки вигідно буде проводити чистку.
Чистку роблять тією самою машиною але грубшим трубопроводом діаметр 150 - 250мм він працює як пилосмок і втягує все багно в ємність яку має машина. Там де трубопровід сухий - так як на фото попередньому то вручну підтягають намул до машини а вона втягує.
В Польщі всі відходи мусять бути вивезені на очищальню, навіть не має думки щоб десь скинути щоб зекономити, тут дуже великі штрафи за це, і будь хто може сповістити вистачить фото номерного знаку і інформації коли.

Але є такі чистки  - це приїзжають бригади і трішки порушать намул перед бурею щоб коли великий потік води прийде він рушить намулом і віднесе до очищальні, тільки я так думающо це просто переношення з 1 точки в іншу на відстань 100 - 500 метрів, щоб був ефект треба часто це робить від початку і до кінця.


Праця водолаза полягає в тому що є досвід в обладнанні під водою, у нас було таке місце де був високий рівень нечистот і там не було можливості щоб в костюмах зайти і зробити монтаж тому що на рівні плечей є місце через яке нечистоти можуть проникнути до тіла, а в обладнанні водолаза є герметичні костюми - і для цих цілей їх було взято.З 9 серпня можливо поїдемо знову в Вроцлав на тиждень щоб пройтися по нашим монтажним точкам, щоб перевірити в якому стані датчики, який рівень намулу, чи немає сміття на трубопроводі. Якщо хтось буде в Вроцлаві залишу свої дані, або кому щось цікаво - фото відео додатково зробити то пишіть по  можливості зроблю  8)

Bottlehunter

Ого, крута машинерія.
Знаходили щось цікаве під землею?

А ось як чистять каналізацію в Празі (спойлер: лопатою і відром переважно  :P)
Най жиє Гуцулія!

Niesamowite

Цитата: Bottlehunter від 03.08.2021 11:07:30
Ого, крута машинерія.
Знаходили щось цікаве під землею?

А ось як чистять каналізацію в Празі (спойлер: лопатою і відром переважно  :P)
Переглянув відео з Праги цікаве і дивне, 20 століття машини різні є автоматика, а вони вручну. Можливо не всі мають бажання машинами такими користуватись тому що тиск розвалює цеглу і руйнує канали (теоретично) Але це не точно.
Це з виставки в Бидгощі 2019р. Машина для каналізації з Німеччини.
Був в Україні на виставці чи в Києві чи Яремчах зустріли керівника водоканалу хотіли показати своє обладнання для аналізу стічних вод - автоматично бере проби, можна запрограмувати по часу, по ріню води, і запитали як Ви робите аналіз нечистот - в який спосіб. Хлопчина бере відро сходить і потім відносить в лабораторію. :o :o :o :o :o :o

Що цікавого знаходили, я ложку думав срібна в Вроцлаві але алюміній СССР. Напарник витягав дикого кабана здохлого з каналізації.

Niesamowite

7 місце. Це обєкт який я запамятав надовго. Висота каналу біля 1.20 см та шириною 90 см.
Працювати не комфортно, вода холодна і постійно прибуває з річки.
Це фото коли ми спустились в канал.

Це підключена машина з викачування води.

А від сторони річки вмонтована резинова груша по діаметру трубопроводу яку вкладають в трубопровід накачують повітрям і вона таким чином затримує подачу води.Датчик відкриття засуви, він потрібний для системи автоматики щоб знати в якому положенні засува.

Це кінцівка пристрою автоматичного забору рідини.

Сам пристрій автоматичного забору проби рідини, він монтується ззовні біля щитка автоматики, і через трубопровід закачується рідина. Людина на верху приходить і збирає проби рідини без потреб сходити в каналізацію.


29 Гості, 0 Користувачів