Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Topics - bodyabighit

#1
Несебир, або Несебар (болг. Несебър) — місто, розташоване на південному сході Болгарії на Чорному морі між курортом Сонячний берег і містом Поморіє. Воно є центром громади (муніципалітету) Несебир Бургаської області.

Географія
Громада міста займає північну частину області Бургас. Стару і нову частину міста Несебир з'єднує перешийок довжиною 400 метрів. У громаді Несебир розташовано найбільшу туристичну агломерацію на болгарському узбережжі Чорного моря «Сонячний берег» (болг. «Слънчев бряг»). Тут працюють 200 готелів з більш ніж 200 000 місць, здається в оренду 630 приватних квартир з більш ніж 35.000 місць, діє близько 1000 підприємств громадського харчування.

Історія
Несебир є одним з найдавніших міст Європи. Вже в першому тисячолітті до н. е. тут існувало древнє фракійське поселення Месембрія. У 510 році до н. е. воно стало грецькою колонією. Греки побудували тут укріплення, агору, акрополь та інші споруди. Велика частина античного міста була знищена землетрусом і опинилася під водою. До нашого часу збереглися лише руїни фортечних стін і веж, побудованих з тесаного вапняку, а також фрагменти агори та декількох будівель. У 1 столітті до н. е. місто було захоплене Римською імперією. Потім Несебир став частиною Візантії. У 9 столітті місто було зайняте болгарами та отримало сучасну назву. Найбільшого розквіту Несебир досяг в 13-14 столітті в період Другого Болгарського царства. В цей період тут було побудовано близько 40 церков.

У 15 столітті Несебир упав під натиском османів. Турки зруйнували його стіни, а також численні архітектурні пам'ятники. У 18 – 19 ст. в історичному центрі були побудовані численні будівлі у стилі болгарського національного відродження.

Текст взятий з Вікіпедії та mandry.clubРуїни оборонного муру давнього містаСтоянка таксі
Руїни Північно-західної базиліки


Туристичний паровозик


Вулички Несебиру


Церква Христа Пантократора 14 століття


Площа Масамбрія


Церква Св. архангелів Михаїіла та Гавриїла


Церква св. Богородиці


Руїни сторожової вежі
Руїни Базиліки 6 століття


Територія на якій антена позначено на вікімапії як прикордонна застава
Прогулюючись по набережній


Пам'ятник рибалки

Старий дерев'яний млин, символ міста.
Перешийок, який з'єднює стару частину міста з материком.
Морські пейзажі
#2
Основна тема тут
#3
Протягом 8-10 вересня у Львові відбувалися екскурсії "Дні європейської спадщини". І от я подумав, а чого б не сходити. Вибір впав на екскурсію заводом РЕМА. На ньому виготовлялося раніше різне медичне обладнання, таке як дефібрилятори, електрокардіографи, апарати для фізіотерапії та ін. З продукцією заводу можна ознайомитися на офіційному сайті. Зараз на заводі також виготовляється різне медичне обладнання, але у невеликих кількостях.
Отож розпочнемо
Біля головного входу розміщений інформаційний щит з назвою заводу і поясненням, що на ньому виготовляютьОсь так виглядає головний вхід заводуЧастина заводського корпусу над головним входомЩе одна інформаційна табличкаЗаходимо через прохіднуІ зразу виходимо на подвір'я території заводуДеякі будівлі на території вже повністю запустілі

Тут присутнє і графітіі старий погрузчик

і собацюра, яка охороняє камаз, що на задньому фоніа ми тим часом прямуємо даліСтаренький Ікарус, не зміг його не зазнимкуватиНайбільший заводський корпусБудівля навпротиОбходимо найбільший заводський корпус з другої сторони

Тут знаходиться колишня пожежна водоймаОсь такий ведмедикЯкась будівля

Прямуємо до входу в корпусНа першому поверсі бачимо такі станочки

Наступна кімната

ТехбюроВихід з будівліЗа склом цех 27

Невеличкий коридорчик.Піднімаємось сходами нагору.Знову коридорчик

#4
Основна тема тут.
#5
Фотозвіт з 1,5 денного походу на Боржаву. Участь в поході брали ІНТРОВЕРТ 997 і я. Прибувши зранку у Воловець вирушили в сторону г. Плай. Пішли трохи не тим маршрутом, що планувалося. В результаті втратили час. Ось, що в нас вийшло. Піднімалися лісовою стежкою, яка закінчувалася тупиком у місці, де закінчувався ліс. Далі йшли на хребет через чорницю. По дорозі натрапили на джерело.


Перепочинок біля джерела


По дорозі на г. Плай


Нещадна вирубка карпатських лісів, земля перетворюється у пісок, внаслідок чого утворюються зсуви


Вдалині видніється стара сироварня


вид на г. Плай


Телеретранслятор


Мобільний передавач "Укртелеком"Mетеорологічна станція "Плай"


Вежа мобільного зв'язку, на якій вгорі робітники проводять ремонтні роботи


Залишки фундаменту на г. Плай

Пейзажі з г. Плай


По дорозі до г. Великий Верх
Гірський хребет


Плай залишився позаду


Зупинилися на відпочинок і нічліг


Сонце йде до заходу
Нічні краєвиди між г. Плай і г. Великий Верх
Схід сонця


Табір туристів


Сніданок


Ранковий туман над селом
г. Великий Верх
Пейзажі з г. Великий Верх


Вдалині залишки командного пункту Боржавської РЛС


Біля руїн старої сироварні


З краю правого боку г. Ціцька


Руїни старої сироварні
Потічок зі штучним міні-водоспадом


Територія з водозабірною спорудоюЦією дорогою ми почали свій підйом на г. Плай

Ось такий вийшов похід. Можна би було розтягнути похід ще на один день, але в неділю прогнозували дощі, то ж ми вирішили вернутися в суботу. Надіюсь в подальшому тема поповнюватиметься звітами з новими фотографіями.

Обговорення тут.
#6
Отож літо вже наближається до кінця, а я ще цього року не ходив в гори. Треба виправляти ситуацію. Тож планую йти на Боржаву.

Орієнтовані дати:  1)18-20.08 2)25-27.08Виїзд зі Львова: 07:15,  827Д Львів-Мукачев

Прибуття у Воловець: 10:18                                 

Маршрут:
                                             
День 1: Залізнична станція Воловець--закинута сироварня--г.Плай (метеостанція)--г. Великий Верх--г. Стій--г.Іволово--руїни вч А 3185

День 2 Варіант 1Спускаємось у с. Вовчий або у с. Оса і їдемо до Львова.

Виїзд з с. Вовчий: 12:34, 6188 Мукачево--Львів

Прибуття у Львів: 17:00

День 2-3 Варіант 2Спускаємось у с. Вовчий або у с. Оса, йдемо 5 км  дорогою вздовж річки, піднімаємось на хребет, проходимо г. Менчилина, г. Темнатик, виходимо до г.Плай і спускаємось у Воловець і їдемо до Львова.

Виїзд з Воловця: 17:39, 828Д Мукачево--Львів

Прибуття у Львів: 20:44

День 2 Варіант 3 Спускаємось у Сваляву і їдемо додому.

Виїзд з Сваляви: 17:06, 828Д Мукачево--Львів

Прибуття у Львів: 20:44
#8
Одного разу вирішили ми з Electri4king пройтися в с. Зашків і с. Зарудці. Отож сіли ми на маршрутку, доїхали села Великий Дорошів і потопали по дорозі до Зашкова. Зашків зустрічає нас ось такою стелою.
Далі совковий пам'ятник на території школи.Якщо придивитись, то видно, що йому бракує кавалок носа. Певно дітвора м'ячем поцілила, як ганяла в дворі школи у футбол.  ;D


Проходимо повз Церкву Святого Архистратига Михайла, 1906 року побудови.На території Церкви збереглася ще стара дерев'яна дзвінниця.
Далі ми доходимо до музею Євгена Коновальця, який на жаль був закритий.
Після цього досліджуємо колишній римо-католицький костел.За який я згадував ось тут


Проходимо повз колишній млин.
Виходимо до озера.
Після цього ми рушили дорогою до села Зарудці.По дорозі нічого цікавого не було.


В Зарудцях було щось на зразок покинутої ферми (ось тут). Територія тоді була ще непозначена й ми вирішили провірити її.


#9
Основна тема тут
#10
Були минулого року з STALKER та ІНТРОВЕРТ 997 біля піщаного кар'єру у селі Виннички ось тут.

І власне декілька фото


Земля тут дуже потріскана
#12
Матеріал минулорічної давності. Спробую згадати як то було. Тільки-но зійшов сніг як STALKER, ІНТРОВЕРТ 997, одна знайома і я вирішили сходити в Давидів. Кінцевим пунктом був Давидівський бункер. А по дорозі за маршрутом STALKER вирішили зайти на кар'єри.

Пройшовши повз Сихівське кладовище звернули наліво. І лісовою дорогою вийшли до ось цього кар'єру.

Поробили трохи знимок згори.Обійшли довкола


і спустились до карє'ру. Далі було довге ходіння по цьому болоті.. То ще було те задоволення.
Ось такий гарний білий пісок.


Наближаємось потрохи до екскаватора.


Ось й ми вже біля нього.
Вибирались звідти ось цією горою. Ще ті спогади.
Далі вернулись на головну дорогу і пройшли ще трохи в сторону с. Давидів і повернули на ще один кар'єр. Але тут були тільки ось такі будівлі.

До кар'єру не підійшли, бо звідти вийшов сторож з псом. Ми поспішили геть. Нам ще треба було встигнути в Давидів.
#14
Отож, десь біля 8 години ранку зустрілась банда біля Порохової Вежі. Це були Le-i-3o, Rufus, ІНТРОВЕРТ 997 , Андрій74 і я. Поздоровкавшись пішли бандою на верхній оглядовий майданчик Високго замку. Наспоглядавшись на ранковий краєвид міста рушили на станцію Підзамче. Десь біля 9:30 сідаєм в поїзд, дві години їзди і ми вже йдемо по колії в сторону села Рокети.


Доходимо залізницею до переїзду, виходимо на дорогу, повертаємо наліво і йдемо по дорозі до лісу в якому мають бути криївки.
Вздовж дороги простягаються поля та канали.


Також тут проходить газопровідпро який попереджає ось такий знакВідкривається непогана перспектива для фото
Доходимо до лісуй починаєм шукати криївки. Через пів години пошуків знаходимо ось таку схему.
Виходимо спочатку до самої криївки.
Знаходимо сховище

і шпиталь


Далі обід на природі і ми знову йдемо, тепер вже в сторону Добротвору. Доходимо до переїзду на якому ми звернули в сторону криївок, робимо спільні знимки

й розділяєомсь. Le-i-3o, Rufus і Андрій74 йдуть в сторону дамби, а ми з ІНТРОВЕРТ 997 йдемо експлорити промзону біля золовідвалу Добротвірської ТЕС. По дорозі нам відкриваються ось такі краєвиди електростанції.
Підходимо до промзони

яка судячи з виду тягнеться аж до самої ТЕС


По цих трубах зола (тобто спалені рештки) разом з водою відводиться у золовідвал.Але про це пізніше. Зараз ми прямуємо до крану що знаходиться найближче до насі бачимо що вдалині хтось йде вздовж колії. Перша думка, що це може бути сторож. Чекаємо поки він підійде ближче. Вітаємось. Слухаєм десь біля 30 хвилин історії про саму електростанцію, обіцяємо що будем чемні  ;D і йдем далі досліджувати територію.

Проходимо повз кран.


Далі під'їздна залізниця йде до ТЕС. Тож вирішуєм вертатись назад.

Екскаватор в зарослях.Якісь промислові будівліМожна би було піти і туди, але треба було шукати шлях, бо територію відділяла канава з водою та й ми хотіли потрапити на кран.

Підходимо до крануй ліземо драбинами вгору.З кабіни вже було винесено все, що можна винести.

Роблю декільки знимок згори.ІНТРОВЕРТ 997 лізе на верх крану, а я спускаюсь донизу й чекаю його внизу.

Йдемо далі експлорити будівлі які вже ближче до головної залізничної колії. На вигляд вони вже дуже бідні.На землі трапляються цікаві утворення.Йдемо далі

З стелі звисають такі дроти (кріплення) з наростами.

Заходимо в одне з приміщень і бачимо ось таке.

За словами ІНТРОВЕРТ 997, це могло би бути чимось від газового устаткування.Досліджуємо решту будівель


Далі прямуєм вздовж труб до золовідвалу


Ось тут починається болото в перемішку з золою. Щоб йти далі приходиться шукати тверду поверхню без болота.

Поруч знаходиться якась величезна яма з водою. Можливо це є хвостосховище.А ми йдемо далі вздовж труб й доходимо до місця, де одна з труб виходить на сам відвал.Піднімаємось на відвалПеред нами відкривається ось таке озеро з золою.Відеопанорама щоби краще передати масштабиОстанньою точкою були два ексаватори, які стояли недалеко звідти.


Вертаємось назад на залізничну станцію Добротвір. По дорозі роблю ще кілька фото.

Сідаєм на поїзд. Їдем до Львова. На одній із станцій до нас приєднуються учасники вилазки з якими ми розділилися. Прибуваємо до Львова й прощаємось з учасниками вилазки на станції Підзамче. Ось такою в нас вийшла вилазка. Всім хто був +
#16
Одного теплого осіннього дня вирушили ми з Electri4king, ІНТРОВЕРТ 997 та STALKER у Винники, щоб дослідити декілька об'єктів. Серед них був і недобудований завод "Бакпрепарати". Тим більше, що вже давно збирались його заексплорити але ніяк не було нагоди. Отож ми вже на його території. Заходимо в найбільшу будівлю. Очевидно це мала би бути адмінка. Всередині все пусто. Все правильно, адже завод недобудований. Ось й ми вже добрались до даху нижчої будівлі.
А ось і перші артефакти, ось такі частини годинників, які розкидані повсюди


Тут мав би бути комин чи витяжка
Тепер йдемо у вищу частину будівлі. Всередині нічого цікавого.
Ось ми вже знову вгорі. Звідси добре видно територію заводу.


А також Винники
Далі приглядаємось до цієї будівлі й берем курс на неї.
Але перше спускаємось в підвал.


Який дуже нагадує недобудоване бомбосховище
Далі вертаємось назад і йдемо до ось цього ангару
Заходимо всередину й бачимо таку картину


Прямуємо до погрузчикаНаш львівський ЛЗА 4081
Решта артефактів цього приміщення
Заглядаємо в будівлю навпроти
Знову пусті приміщенняБіля входу лежить ось таке добро в одному екземплярі

Заходимо в ось цю, останню будівлю ще не досліджену нами.


Тут лежать ось такі ящики, цікаво для чого вони.
Всі будівлі побудовано з допомогою таких конструкцій
Рушаємо до іншої частини цієї будівлі. Там знаходимо ось таке.
Знову підйом сходами на дах. Там знаходимо ще один головний атрибут тру-експлорівця, парвда вже в дещо гіршому стані ніж той, що залишився внизу.
Обережно зазираємо на кпп. Ніби все тихо.
Робимо декілька фото ще звідси. Тут добре видно ТЕЦ-2.
І електропідстанцію, яка розташована поруч з заводом.


Далі спускаємось донизу й деінсталимося з об'єкту.
#17
Основна тема тут
#18
Находившись з ІНТРОВЕРТ 997 та Electri4king по залишках Новояворівської сірки ми згадали, що бачили на карті позначений закинутий басейн. що належав санаторію "Шкло". Отож ми вирушили на його пошуки.

Санаторій нас зустрічає ось такою стелою
План санаторію при вході
Санаторій діючий, хоча на його території є й декілька закинутих будівель


Шукаючи басейн зустріли
На території санаторію є також озерце з місточком


Ось ми вже й найшли те, що шукали
Ще одна закинута споруда біля басейну, можливо це була колись котельня хоча будівля щось не схожа на неї
Ще один закинутий будинок

#20
Запланували ми якось літом вилазку в печеру в Страдчі. У вилазці брали участь я, ІНТРОВЕРТ 997, STALKER та Electri4king. Приїхали ми туди в 9 годині ранку. Вхід у печеру був ще закритий. Відкривався він з 11 години. То ж у нас було ще 2 години вільного часу щоби десь потинятися. Згадали, що на карті бачили недалеко якийсь кар'єр з будівлями які дуже нагадували завод, можливо ще й покинутий. Довго не думаючи ми рушили в сторону кар'єру. І дійсно на території виявився завод. Правда виглядав він не таким вже й покинутим. На його територію тоді вирішили не заходити щоб не привертати зайвої уваги. Ми просто піднялися на верх кар'єру з боку села. Звідти було добре видно всю територію заводу, то ж ми засіли там з фотоапаратами.

Кар'єр з заводом знаходиться ось тут

Кар'єр. Звідси ми робили знимки


Сам завод