Допомога користувачам форуму

Хто ми є?
Explorer.lviv.ua — некомерційний ресурс, створений для пропаганди активного відпочинку, обміну досвідом та спілкування в сфері індустріального туризму, краєзнавства та історії.
Індустріальний туризм (промисловий туризм) — це дослідження туристами територій, будівель та інженерних споруд виробничого або спеціального призначення, а також будь-яких закинутих споруд з метою отримання психологічного, естетичного або дослідницького задоволення. Цей різновид туризму володіє рисами молодіжної субкультури і англійською мовою звучить як "urban exploration" — міське дослідження (з Вікіпедії).

З чого почати?
Якщо Ви на нашому форумі вперше, рекомендуємо зареєструватися та перечитати Правила форуму, що регулюють оформлення дописів та соціальні стосунки на форумі.

Як знайти потрібну інформацію?
Найкраще скористатися Пошуком.
Основні теми на форумі поділені на чотири розділи, кожен з яких стосується певного типу об’єктів, що були досліджені та описані:

  • Інженерні споруди: об’єднує теми, що описують закинуті та діючі заводи, фабрики, колектори, різноманітні будівлі тощо.
  • Військові об’єкти: для опису закинутих військових локацій, бомбосховищ і т.ін.
  • Природні об’єкти: для тем, що розповідають про гори, печери, скелі, ліси та активний відпочинок на природі загалом.
  • Краєзнавство та історія: тут ми описуємо історичні місця та споруди, цікаві події та артефакти минулого, а також розповідаємо про подорожі та прогулянки різними населеними пунктами.
Крім того, є окремий розділ для тих, хто любить пошук з металошукачем, розділ, присвячений спорядженню, та багато інших. Для зареєстрованих користувачів форуму доступний чат, де можна швидко отримати необхідну інформацію та знайти співрозмовників. Правила спілкування на форумі поширюються також і на чат.

Що потрібно знати перед тим, як створювати нову тему на форумі?
Перш за все, скористайтесь Пошуком, можливо, хтось вже описував Ваш об’єкт раніше. В такому випадку краще не створювати нової теми, а просто додати відповідь до вже існуючої. Вітаються інформативні дописи з фото, описами об’єктів, маршрутів та координат. Тобто такі, які будуть цікаві для інших людей і після перегляду яких виникне нестримне бажання нарешті вимкнути комп’ютер та поїхати кудись ;)

На форумі прийнято паралельно із основною темою, створювати супутню в розділі Обговорення. Це робиться для того, щоб зменшити кількість флуду на форумі та перенести балачку в окремий розділ. На тему з обговоренням, як правило, дається посилання в основній темі. Одним з неписаних правил Explorer.lviv.ua є максимальна інформативність, тому намагайтеся не дописувати беззмістовних речень, типу «Я теж там хочу побувати!» або «+1». Вони не несуть в собі жодної корисної інформації і, швидше за все, будуть переміщені модераторами в розділ Смітник.

Як додати фото до допису?
Додавання фотографій описане в цій темі. Рекомендується завантажувати фото на сторонні сервіси типу Google+, оскільки це зменшує навантаження на сайт. Відповідно, сторінки завантажуються швидше і всі стають трішечки щасливішими ;)

Не рекомендуємо використовувати ненадійні сервіси типу radical.ru та схожі. Справа в тому, що зберігання файлів на таких сайтах є тимчасовим, тому через декілька місяців або тижнів на місці фото у Вашому дописі буде просто некрасивий прямокутник. Не дуже приємно, погодьтеся. Не рекомендуємо також додавати розмиті, занадто ретушовані фото, а також кілька знімків, що зображують одне і те саме. Подумайте, чи буде комусь цікаво розглядати одну і ту ж трубу на п’ятьох фото підряд, тільки зняту трошки під іншим кутом?

Як організувати власну вилазку? (або Я хочу в Полтву!)
Найперше, слід знайомитися з Правилами техніки безпеки. Для новачків корисно буде також перечитати тему "Що з собою брати в похід".

Для того, щоб знайти однодумців та компанію для вилазки, рекомендуємо створити тему в розділі Плани. В цій темі потрібно вказати місце, куди збираєтеся їхати, дату та час виїзду, необхідне для подорожі спорядження та іншу інформацію, яка, на Вашу думку, буде корисна для учасників вилазки. В жодному разі не потрібно писати адміністраторам на пошту листи зі змістом: "Я хочу в Полтву. Зводіть мене, будь ласка". Щоб не опинитися в Полтві у прямому сенсі слова :)

Увага! Адміністрація форуму категорично не схвалює проникнення на територію, що охороняється, будь-які прояви вандалізму та аморальної поведінки. Поводячись неадекватно, Ви автоматично налаштовуєте людей проти всіх без винятку учасників спільноти та формуєте негативну соціальну думку про Експлорер.

Як з нами зв’язатися?
З кожним учасником форуму можна зв’язатися через особисті повідомлення. Крім того, додаткові контактні дані можна знайти у профілі користувача.
В разі необхідності надіслати email адміністрації можна на адресу:

Завжди раді допомогти, поспілкуватися та відповісти на всі Ваші питання.