Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Messages - olehz

#1
https://nadoloni.com/power.html - Векторна мапа електромереж (ЛЕП, підстанцій та електростанцій) для усієї планети на основі OpenStreetMap. Оновлюється щодня. Самотужки заніс дані для кількох областей західної України - якби ще знайшлось кілька волнтерів, за місяць-другий можна було б усю країну покрити
#2
Цитата: :-) від 04.07.2015 00:32:48
Я поки чудого не видаляв, бо знаю, що і мій трекер ще той стосовно точності. Яким чином можна перевірити "хто більше бреше", мапа, чи трекер?
Будь-який побутовий GPS-трекер має похибку в кілька метрів навіть в хорошу погоду і без перешкод. Але якщо провести десяткок вимірів, похибку можна звести до одного метра або навіть менше. На практиці це означає, що для точного затрекання стежки по ній треба пройтись кілька разів в різний час

Цитата: :-) від 04.07.2015 00:32:48
І ще питання по Марбл, як часом ви його користуєте, ото собі на Федору зорганізував, зараз намагаюся вивантажити якось Західну Україну на неї, але складно - там ж наче обмеження по к-ті елементів. Як би то оптимізувати? То раз.
А два - от я зараз собі вивантажив, користую собі в офлайні, а потім хтось пофіксив певні ділянки, то воно якось автоматом підвантажиться, навіть якщо я туди не заглядаю, чи як?
Не сильно багато часу на документацію. але у вільну хвилину переглядаю.

Про Марбл нічого підказати не можу - не використовував. Чим Марбл краще за перегляд через сайт? Особисто для мене оффлайн перегляд актуальний лише для навігаторів та мобілних девайсів (там кожен раз треба завантажувати свіжі дані заново). Іншими словами вигрузки Garmin і дампи для OSMAnd (для андроїд-простроїв). Ще пробував друкувати паперові мапи з власним топографічним стилем (але це дорого і не особливо зручніше за навігатор)
#3
Цитата: :-) від 19.06.2015 20:09:44
я про те, що GPX трек йде значно дещо осторонь накресленої на мапі дороги, при тому, що там дороги немає. Як із таким чинити?

Відкрити у JOSM, видалити "косі" ділянки, зберегти - завантажити на сервер
#4
Цитата: :-) від 18.06.2015 20:00:29
Як бути із косяком чи то мого трекера чи то чужого, чи то чужих рук?

Проблема була у тому, що твій логер зберігає одночасно 5 шарів. Якщо лишні викинути все відкривається

#5
Цитата: YserL
Бачу потрібно надсилати в форматі GPX. Закину останій з Роздолу.

А можна мені спробувати з ними побавитись? (Можеш викласти десь на файлхостінгу?)
#6
Цитата: :-) від 04.06.2015 14:51:14
Вітання. маю цілу пачку треків, але часом їду навпростець, можна там їх якось обрізати, щоб ті "напроломні" частини забирати?

Обрізати можна. Наприклад в тому ж JOSM. Відкрити GPX і видалити непотрібні ділянки (ті що були записані навпростець або при негарній якості прийому сигналу)

Париклад, тут гарно видно, що якість прийому між багатоповерховими будинками сильно падає
#7
Хотів би запропонувати співпрацю спільноти Explorer із спільнотою OpenStreetMap. Підозрюю хтось з вас і так використовує GPS-навігатори чи навігаційні аплікації в телефоні. Тому чому б не поєднати покатушки з соціально-корисною справою? Мова йде, як мінімум, про збір GPS-треків для нанесення стежок і доріг (самі по собі супутникові знімки мають спотворення і зміщення. Та й в лісах їх не видно). Як максимум - додавання різних обєктів в базу даних OSM, яка на відміну від різних там вікімапій та гуглів, по справжньому вільна. З даними можна робити що завгодно (друкувати туристичні мапи, придумувати власну стилізацію, завантажувати в навігатори, шукати найоптимальніші піші маршрути з урахуванням різних властивостей дороги, рендерити в 3D, робити різні статичні дослідження і т.д.)

Допоміжуть покращити відкриту і безкоштовну карту, яку ви самі зможете використовувати у своїх навігаторах. По Львівській області лише кілька регіонів можуть похвалитись дійсно детальним рівнем замапленості (наприклад Дрогобицький район чи Сколівські Бескиди), а все через те що нас мало. У цьому плані наша область сильно відстає навіть від Донецької, не кажучи вже про Німеччину чи інші західноєвропейські держави



Особисто я, коли кудись збираюсь їхати, намагаюсь дистанційно замапати територію вздовж маршруту і заливаю промальовану мапу в свій навігатор (не надто довіряю друкованим мапам і гуглам). Ну і будь-хто з вас так само може внести свій посильний вклад:

* Можна мапити карту за допомогою одного з чисельних редакторів
* Якщо у вас є навігатор завантажте GPS треки на сайт, так як трек є одним із основних джерел інформації про дорогу, на відміну від "обрісуєк" типу wikimapia
* Можете в два кліка позначати на мапі будь-які обєкти чи орієнтири
* Якщо у вас немає часу / бажання, знайдіть 5 хвилин - вкажіть відомі вам помилки через багтрекер. Ну або ж хоча б розкажіть друзям про OSM

Лінки:
Мануал з чого почати
Крутий редактор з купою плагінів
Форум
Навігація для телефонів
Карта України для Garmin
Мій сайт

Загалом, писати про OSM можна ще довго. Тому питання і пропозиції вітаються
#9
В Березні випадково натрапив на анонс такого івенту Так я є активним учасником спільноти OpenStreetMap і загалом цікавлюсь мапами, вирішив сходити.
Як виявилось є черговий грантовий проект, що фінансується ЄС. Одним з пунктів якого є розробка/друк/публікація онлайн-мап Нового Роздолу та самої Сірки (типу це має допомогти заманити інвесторів). Як зробити таку мапу прості менеджери уявляють слабо тому і організували цей івент (запросили яких-то викладачів і т.п). З усіх обговорених варіантів, той що запропоновав я (ОСМ) - виграв.

Потім (спасибі спільноті з інших міст) ми дистанційно обмалювали місто з промзоною для створення чернетки. В результаті отримали таке: Карта Нового Роздолу (статистика)
Далі планувалось залучити місцевих волонтерів для уточнення. Я зїздив туди: зібрав GPS-треки по місту і по промзоні (для точної привязки супутникових знімків і вирівнювання вже нанесених обєктів, які зазвичай спотворені) і провів невеличку лекцію для місцевих на тему OpenStreetMap.

Місцевим або влом щось робити, або за складно, але з тих часів правок не було. Там по плану ще якийсь тест для дітей, але я сумніваюсь у його практичній користі.
Загалом веду я до того, що чому б нашим спільнотам не співпрацювати? Підозрюю хтось з вас і так використовує GPS-навігатори чи навігаційні аплікації в телефоні. Тому чому б не поєднати покатушки з соціально-корисною справою? Мова йде, як мінімум, про збір GPS-треків для нанесення стежок і доріг. Чим більше треків - тим точніша мапа (супутникові знімки мають спотворення і зміщення. Та й в лісах їх не видно). Як максимум - додавання різних обєктів в базу даних OSM, яка на відміну від різних там вікімапій та гуглів, по справжньому вільна. З даними можна робити що завгодно (друкувати туристичні мапи, завантажувати в навігатори, шукати найоптимальніші піші маршрути з урахуванням різних властивостей дороги, рендерити в 3D, робити різні статичні дослідження і т.д.)

Допоміжуть покращити відкриту і безкоштовну карту, яку ви самі зможете використовувати у своїх навігаторах. По Львівській області лише кілька регіонів можуть похвалитись дійсно детальним рівнем замапленості, а все через те що нас мало. Тому був би дуже вдячний якби хтось хоч трохи уточнив територію Сірки (підписавши досліджені обєкти). Ну або хоча б в майбутньому не забував завантажувати корисні GPS-треки (стежки, залізниці, грунтовки) у відкриту базу ОСМ.
#10
дякую за мапу. Карта Дрогобича і Трускавця - якраз намагаюсь зробити більш-менш актуальну карту цього регіону. якщо можна викладіть відскановане зображення в більшому розширені. плз