Артефакти давнини у Львові та регіоні

Автор Roy, 08.01.2011 13:14:00

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Roy

На фасаді СШ№17 збереглась ще одна табличка


На вулиці Томашівського цікавий рекламний розпис


там же, на Томашівського. Елемент різьби по дереву, вхідна брама.
Meine Ehre heißt Treue

ZED

На дверях у мою браму (Січових стрільців, 17) також колись були гарні вирізьблені по дереву жіночі обличчя. Є підозра, що вони зараз на горищі. Треба пошукати і, можливо, відновити.

astrolon

Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

Bottlehunter_

Напівстертий напис на вул. Городницькій (бічна Замарстинівської)Най жиє Гуцулія!

Ber)!(cuT

2 SANECKA: Якщо пройтися трохи далі можна побачити старенький будинок 1782 року будівництва. Знаходиться він на території Алмазінструменту
Старенький будинок 1782 року будывництва є колишньою горілчаною фабрикою Бачинського, до Другої Світової ця горілка була дуже якісною і дуже популярною:-)

Anhorda

Візерунки на кам'яних підлогах

Досить часто на підлогах коридорів старих львівських будинків зустрічаються візерунки у вигляді сердечок.
Ось декілька прикладів.

Вул. Бандери, 73Вул. Некрасова, 4Anhorda

Артефакт радянських часів

На фасаді будинку на вул. Левицького, 19 над дверима знаходиться один з небагатьох артефактів, які залишилися у Львові з радянських часів. На металевій табличці зображені зірка, шестерня, головка цукру, серп і молот, два цукрових буряки. Надписи - ГЛАВСАХАР, НАРКОМПИЩЕПРОМ.
Anhorda

Герби і емблеми

вул. Дудаєва, 15


просп. Свободи, 22


вул. Лазнева, 8


вул. Залізняка, 2


вул. Гребінки, 8


вул. Дніпровська, 8


Сторінка з багатьма малюнками повільно вантажиться, тому тут є:
фотоальбом,
який після знаходження нових артефактів поповнюється свіжими фотками.

YserL

Дуже цікаво читати пости Anhorda, а ви досліджуєте Львів для наукової роботи?

Anhorda

Виключно для власного задоволення.  8)
Дуже толковий сайт. Давно його читаю, тому декілька постів - скромна лепта в його розвиток.

Настінні панно та мозаїки

Залишилися в місті переважно з радянських часів. Більшість у хорошому стані. Але частина з них руйнується і буде втрачена, наприклад панно на стіні вежі СК «Спартак».

вул. Пекарська, 75вул. Керченська, 8вул. Таджицька, 15аСторінка з багатьма малюнками повільно вантажиться, тому тут є:
фотоальбом,
який після знаходження нових артефактів поповнюється свіжими фотками.


Anhorda

Вітражі і елементи вітражів

Вул. Липинського, 11
в приміщенні Шевченківської районної адміністраціївул. Герцена, 6
Екскурсіям з Польщі часто показують цей вітраж, але його частина уже втрачена безповоротноRoy

Доволі розповсюджена неймовірної краси табличка, інформує нам про відстані до гідрантів.Подекуди її вже віддирають. Ось під нею побачив такий знак.

Meine Ehre heißt Treue

Anhorda

Флюгери

вул. Кульпарківська, 114вул. Кульпарківська, 124

dvankevich


Alter

Знайшов ось таку скульптуру. Що воно таке я ще і досі до кінця не зрозумів. Може хто пояснить дану явно сатанинську реліквію. Артефакт знаходиться по улиці Краківська.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Bottlehunter

Цитата з сайту "ЗІКа":

Цими днями львів'яни та гості Львова на вул. Руській можуть спостерігати, як із-під нашарувань тиньку оголилися старі розписи та написи з бічних стін палацу Любомирських, який фасадом виходить на Ратушу.

Класичний бароковий палац XVIII ст. на пл. Ринок, 10 вважають однією із окрас центральної частини Львова, оскільки він прикрашений пишним скульптурним декором. Будинок має багату історію, пов'язану як із родовитими власниками (такими, як князі Сапєги та Любомирські), так і з такими визначними зодчими як Бернард Меретин, Ян де Вітт, Мартин Урбанік, Себастіан Фесінгер. У 1772-1821 роках у палаці містилася губернаторська резиденція. Від 1895 року будинок належав українському культурному товариству «Просвіта», яке розмістило тут низку своїх організацій: книгарню Наукового товариства імені Тараса Шевченка, редакції газети «Діло» та журналу «Громадський Голос». У червні 1941 року тут проголошено Акт відновлення української державності і сформовано уряд Ярослава Стецька. 1975 року в палаці відкрито експозицію меблів, срібного та порцелянового посуду з фондів Музею етнографії та художнього промислу. Останні роки на місці однієї із найславетніших українських книгарень в палаці функціонувала «Антикризова кнайпа», тепер – крамниця сувенірів та кафе у внутрішньому подвір'ї.

Наразі достеменно не відомо, чи збережуть фрагменти написів, що оголилися, оскільки проект на реставрацію пам'ятки національного значення управління охорони архітектурної спадщини Львівської міської ради замовляло вже давно. Однак із початком робіт зволікали не один рік, внаслідок чого палац став потребувати не тільки зовнішньої реставрації, а й укріплення конструктивних елементів на рівні фундаменту, підвалів та стін, що потребують стягування.

Цього року з міського бюджету на реставрацію палацу Любомирських вділили 760 тис. гривень і до роботи приступила фірма «Ренесанс», яка розчищає фасад, реставрує ліпнину, доповнюючи втрачені елементи декору, замінює або реставрує вікна за єдиним зразком. Окрім фасаду заплановано полагодити дах будівлі.

Нагадаємо, що цифра у 0,7 млн грн палац на Любомирських фігурувала також і в переліку об'єктів культурної спадщини, що їх управління охорони історичного середовища ЛМР запропонувало для фінансування робіт з реставрації за кошти з державного бюджету, відповідно до протокольного доручення Прем'єр-міністра України М. Азарова «Про підготовку інфраструктури приймаючих міст до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу». При цьому очільниця згаданого управління Лілія Онищенко зазначала, що кошти в держави просили на об'єкти, на яку управління мало проектну документація попередніх років, уже погоджену, але, на жаль, не реалізовану.

Най жиє Гуцулія!

Chasnychka

Я досить впевнена що це з давних часів, але не знаю що це є, хтось знає що значать ці цифри на фото?
Roy

Цитата: Chasnychka від 19.10.2011 20:32:08
Я досить впевнена що це з давних часів, але не знаю що це є, хтось знає що значать ці цифри на фото?Цікаво. Цифри вперше бачу біля кріплення трамвайних проводів. Типографіка по стилю припадає на початок ХХ століття.

Meine Ehre heißt Treue

Alter

ЦитуватиЦікаво. Цифри вперше бачу біля кріплення трамвайних проводів

КЕП підказує, що то може бути нумерація трамвайних опор. Аналогічно як зараз стовби для електричок нумерують.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Mike

Цитата: Alter від 19.10.2011 22:29:34
ЦитуватиЦікаво. Цифри вперше бачу біля кріплення трамвайних проводів

КЕП підказує, що то може бути нумерація трамвайних опор. Аналогічно як зараз стовби для електричок нумерують.
Майже усі об'єкти такого типу мають нумерацію(абсолютно усі свопи, шляхопроводи, ба навіть підземні пішохідні переходи), інколи навіть без явнопомітної нумерації на самих об'єктах. Нумерація не завжди числова, проте переважно.

Пов'язано це з тим, що інколи виникають аварії, поломки т.д. і потрібно якось передавати інформацію де саме це виникло. От за допомогою таких назв і передають.