Пасажі міста Львова

Автор STALKER, 07.10.2012 14:03:23

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

STALKER

Не раз читаючи чи гортаючи якусь літературу про Львів, я знаходив інформацію про пасажі. Тому я рішив створити таку тему, куди би ми могли писати  інфу про залишки пасажів, про місця де вони є(ті залишки), про місця де вони були і звичайно доповнювати це все фотками. 
Отже перша моя прогулянка-це залишки пасажу Міколяша, які знаходяться на вул. Коперника 1.

Пасаж Міколяша був торговою галерею, розташованою між вулицями Коперніка та Крутою, а з 1903 р. – Сенкевіча (а наш час вул. Вороного). Пасаж вважається першим у Львові сецесійним об'єктом, його будівництво розпочалося у 1896-1898 і тривало близько шести років. Роботи виконувалися архітектурно-будівельною фірмою Івана Левинського за проектом Івана Левинського та Альфреда Захаревича.Пасаж Міколяша носить прізвище людини, яка була генератором ідеї його створення. Починався він з аптеки на Коперніка, 1, яка потім увійшла у склад акціонерного товариства, що було створено для проекту «Пасаж». Він складався з проходу зі скляним накриттям, з дебаркадером, де були розміщені і ресторани, і кафе, і бутіки, і кінотеатр, і магазини. Між усім цим була крита прогулянково-відпочинкова зона, яка була утепленою. Взимку відвідувачі Пасажу могли зняти пальто і вільно прогулюватися територією.Більшість людей у Львові вважає, що Пасаж Міколяша було зруйновано у 1941 році, хоча насправді це сталося у 1939 році, коли німці почали бомбардувати Польщу і, в тому числі, і Львів. За радянських часів відбудувати пасаж просто "забули". І до наших днів збереглися тільки залишки колись славетного пасажу.   Взято звідси
Додаткова інфа:
тут
тут
тут
Далі кілька моїх фоток:













Повна версія фоток тут

294 Гості, 1 Користувач