Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Messages - Нелегал

#101
Вул. Нестора Літописця (Рясне-1)
охайно, з квіточками ::) під брамою особняка, але не працює
#102
Роблю аналогічно зі схожою книжкою. Тут її можна подивитись у ПДФ.
#103
Прекрасні фотки! Я й не сподівався такої реакції на цю просту, приземлену тему! ::)
ПиСи: слова Блондинки "Начитавшись вашого, взяла фотік, для компанії собаку, і пішли на прогулянку в пошуках «Смачненького»." мене навіть трохи розчулили  :'(
я засмакував
#104
Цитата: STALKER від 13.03.2016 22:21:48
маю фото майже всіх колонок львівських(ну я так принаймі думаю). Ще хіба 3 не сфоткав. Колекція фотографій величезна. Ще в 2012 році то почав.
Круто! і яка то кількість (приблизно)?
#105
Цитата: Bottlehunter від 13.03.2016 21:49:00
Як будеш мати час і настрій, походи (реально чи віртуально) вуличками в районі Тракту Глинянського, Замарстинова і Старого Сихова. Думаю, щось цікаве знайдеш.
Дякую за пропозицію. Можна буде навіть спробувати якусь веловилазку як потепліє і завершу універ.
#107
Цитата: Maksym Tkachenko від 13.03.2016 17:36:56
Також на вул. Тісна (Левандівка) є дві діючі водяні колонки (фото на жаль, немаю)
дякс за лінк та інфо - те буде подивитись чи вони зараз там справді є, і як працюють - по можливості сфоткати.
#108
Щойно віртуально "прогуглявся" вул. Купчинського - знайшов ще одну!!! :D
Всі знайдені мною колонки додав на мою ґуґл-карту
#109
Якось я натрапив на форумі на тему про брак води у Львові. Згадав, шо в мому фотоархіві маю кілька знимок водокачок (водяних колонок) Міста та й вирішив якось звести це в одну тему.
Зважаючи на те, що Львів на великому Вододілі, можна припустити шо поверхневі води в нас були неглибоко, тому й водокачки ставили у різні роки. Та з часом, на них забили, не доглядали а той зовсім демонтовували. На моїх (і не лише!) фотках колонки різні: є зі Львові, є з області, з різним принципом помпування.
почну з далеку, так як більшість колонок, які знимкував за межами Львова ДІЮЧІ.
Стрий, 2012 рік
Обидві діючі. Вода ринула після кількох секунд качання достатньо потужним потоком. Мають спеціальні носики - швидше всього функціонал, ергономіка - можливість повісити посудину до якої набираєш воду і не тримати її в руках. Зверніть увагу - поряд, за кілька сантиметрів люк в каналізацію.Добромиль, Старосамбірський р-н, 2013 р. Подвір'я житлового будинку. Швидше за все колонка з сссрівських часів - припускаю це бо на трубі є клеймо "Ц 22 р" (цена 22 рубля)
Дубляни (передмістя Львова), січень 2015 р. Клеймо на кришці вказує на те шо це аж з Одеси! недіюча

Львів. більшість (якшо не всі) недіючі.
Вул. Стрийська, 36-40. Взято з блогу. Клеймо під трубою польською
фоткаincognito - його знахідка під Кортумовою горою (вул. Петрівського). Там до 2004 року не було водопроводу, тому для місцевих ця колонка, мабуть, мала велике значення.


Три колонки на Кам'янці (Батарівці) поч. 2012 р.
Недалеко від цього мікрорайону є ліс "Глобус", де є джерела питної води і невеличке озерце. Тобто рівень залягання підземних вод спонукав мешканців пробивати свердловини і ставити колонки. Не дивно, шо тут поблизу одна від одної є (точніше БУЛО) кілька колонок.
вул. Шевченка, 258. Її вже тут нема - не знаю що з нею, але десь в 2013 по ній залишилось тільки порожнє місце, яке нагадує про її існування обнесеною огорожеювул. Брюховицька, 25 -- її також вже тут НЕМА. я її сфоткав у січні 2012.
І найцікавіший експонат доживає віку на Шевченка, 276. В 2012 році я зняв її первісний вигляд.  В 2010-2011 рр., до речі, за докладання зусиль з неї можна було "вижати" воду наполегливим натисканням на кришку.
З тих часів вона "змінилась" -- вандали зняли кришку з польським клеймом, зафарбували її в рожевий колір.

До речі, клеймо - я ретельно погуглив rudolf schmidt bia?a і знайшов інфу шо це робота польської фірми, швидше всього міжвоєнний період.
#110
Погляд зверху на мікро-дільницю, затиснену між залізницею та відрогами Кортумової гори

За Тором
Дільниця "За Тором" (за колією) - один з найменш очевидних мікрорайончиків нашого міста. Це розташований в околицях вулиці Варшавської та видимий лише з вікон потягів київського напрямку закуток, відрізаний від решти Львова залізничною колією. Таке собі мікро-Підзамче, яке теж тулиться до відрогів гори, але іншої - Кортумової.

Раніше це була околиця села Клепарів, але з 1869 року залізнична лінія Львів-Броди відтяла її від решти Клепарова, притиснувши до Кортумівських схилів. Через колію можна перейти зверху, можна скористатися тунелем (який з'явився відносно недавно), але так чи інакше, ця частина Клепарова відірвалася від загального життя. Тут утворився свій власний мікро-клімат.

Дільниця За Тором має свою історію та свої особливості. Активно забудовувати цю частину Клепарова почали ще напередодні І світової війни.

Мало, хто знає, але саме тут (в околицях вулиці Купчинського і далі до Під Голоском) розташовувалася велика спільнота ромів перед тим, як переміститися трохи далі на північ у той район, що завдяки ромам став називатися "Індія". Після виїзду поляків у повоєнні роки роми зайняли тут порожні будинки. Тому, цю частину За Торами називали після війни Циганівкою.
Вілла Яґуся

Ще зовсім недавно, до 2004 року За Тором не було ні водопроводу, ні каналізації. Воду набирали зі спільної колонки на перехресті, а туалети були встановлені на вулиці. З прокладанням нормального проїзду у тунелі, з появою де-не-де асфальту за-торівчани почали теж розбудовувати і ремонтувати свої будиночки. Тому, сьогодні вони набули сучасного пофарбованого вигляду.
Як наприклад, знаменита в околиці вілла "Ягуся" на вулиці Петрицького. На жаль (для історії), останніми роками вілла зазнала значного ремонту і практично втратила свій первісний вигляд. Про те, що це раніше був не просто будтиночок, а панська вілла, свідчить лише збережений напис та барельєф на одній із стін.
Власне, про історію дільниці і про тутешнє життя-буття нам розповіла мешканка "Ягусі" - літня пані, яка приїхала до Львова у 1970-х роках з Росії і з тих пір живе тут, у помешканні чоловіка, почуваючи себе вже справжньою львів'янкою.

З її слів ми довідалися, що вілла належала залізничному інженеру пану Сольському. Збудували віллу у 1907-1908 роках. Вона була однією з перших будівель на цій вулиці.
Пану Сольському вдалося пережити Другу світову війну, як цінному працівнику залізниці. Однак, з приходом радянської влади він був вивезений у Сибір, де й помер.
У віллі залишилася жити його колишня економка, родичка чоловіка тієї пані, що розповіла нам усю історію.
Згодом у віллу підселяли теж багато інших сімей. Наразі тут мешкає дві родини.

Інші мешканці дільниці: поляки та роми
Після війни вся дільниця За Тором використовувалася як проміжний пункт виселення поляків зі Львова. Тобто, поляків, яких виселяли, наприклад, з центральної частини міста, спочатку привозили сюди і тримали аж поки не назбирається достатня кількість для потяга. Деякі з них так і залишися тут жити, уникнувши подальшого виселення. Сьогодні з них вже нікого не залишилося.

Також ми довідалися і про місцевих ромів. Виявляється, таке сусідство не дуже турбувало мешканців дільниці. Спільнота ромів жила спокійно, не привертаючи уваги. Місцеві жителі вважали, що просто "у своїх сусідів не крадуть". Старше покоління ромів справді займалося "циганськими промислами", Так, наша співрозмовниця пригадала сусідку пані Марію, яка старцювала в центрі Львова біля готелю "Жорж". Але сини пані Марії вже працювали на Інструментальному заводі на вулиці Замарстинівській.
Більше фоток і точне місцезнаходженя вілли Яґуся є в оригіналі статті.
#111
екологи міськради перевірили дощ і пишуть шо нешкідливий
#112
Цитата: ІНТРОВЕРТ 997 від 13.01.2016 15:29:16
:'( , гарно , за 40 хв можна десь 150 метрів подолати ( приблизно )
Коли ми вилазили я порахував к-ть драбин у стволі - їх 27.
Ми п'ятеро піднялись ними нагору за +\- за 40 хв.
#113
Цитата: lviv.geek від 13.01.2016 14:59:10
То как я понял, в будущем информация про инсталл будет доступна? Или этого не стоит ожидать ?
Так. Цієї інфи у відкритому доступі не буде полюбе.
#114
Цитата: onyx від 13.01.2016 14:51:48
тру, тільки про шашки я б все ж не згадував, бо то палєво, за яким неминуче слідує пиздюлі начальству шахти і як наслідок завар залаза.
маєш рацію, але така деталь дуже додає звіту колорит і фактаж :)
#115
Цитата: lviv.geek від 13.01.2016 14:54:11
Можно ли координаты залаза в шахту ?
ні. наразі ми однозначно вирішили не афішувати навіть населеного пункту, в якому є доступний інстал
#116
вітаємо на сайті новачка MAGNOWSKI - класний текст і фотки! Чекаю на відео!
#117
подивився фотки - зрзумів шо я такий "найсоляніший" зі всіх - як тільки ми долізли донизу, глянув на всіх, на себе: балахон, штани, шапка - все в сіре. Іто лише початок! але то нормально в такій вилазці. :D Хіба нє?
#118
Bottlehunter трошки розповів дівчинці Єві про Полтву, підземелля, UE.12 хвилин розмови почути можна тут


на її фб про інтерв'ю вона мімішний допис зробила:
Одного разу однією із зупинок ?#?Львівський_трамвай? стала розповідь про лекцію "Екстремальний туризм - двері в невідоме".
Після цього аж самій закортіло полазити біля нашої Полтви, до речі, він розповів, що насправді наша річка не є джерелом частих запахів у Львові. Тоді що ж це?
#119
як результат цієї розповіді планую писати таку штуку як лонгрід. маю таке "партійне" завдання від начальства на роботі.
я про це казав Боді. якшо ніхто не проти, звісно
що таке лонгрід - ознайомлюйтесь тут і тут тут про к-тр Львів тут про Ляльку а це один з кращих вітчизняних лонгрідів
оскільки логнрід вимагає багато роботи, то приблизних термінів коли моя робота буде оприлюднена на сайті ше не знаю, але повідомлю про це за день-два до оприлюднення
#120
Цитата: Alter від 05.12.2015 19:52:07
ПеС. А були вже у звітах фотки із само-фото-палок? Мож де пропустив.
Це буде якась пародія! Я шось не в захваті від того шоб таке було на експлорері. Хіба якшо місцина екстремальна й кращого ракурсу фотки не знайти