Водокачки у Львові та області

Автор Indigo, 13.03.2016 14:08:30

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Indigo

Якось я натрапив на форумі на тему про брак води у Львові. Згадав, шо в мому фотоархіві маю кілька знимок водокачок (водяних колонок) Міста та й вирішив якось звести це в одну тему.
Зважаючи на те, що Львів на великому Вододілі, можна припустити шо поверхневі води в нас були неглибоко, тому й водокачки ставили у різні роки. Та з часом, на них забили, не доглядали а той зовсім демонтовували. На моїх (і не лише!) фотках колонки різні: є зі Львові, є з області, з різним принципом помпування.
почну з далеку, так як більшість колонок, які знимкував за межами Львова ДІЮЧІ.
Стрий, 2012 рік
Обидві діючі. Вода ринула після кількох секунд качання достатньо потужним потоком. Мають спеціальні носики - швидше всього функціонал, ергономіка - можливість повісити посудину до якої набираєш воду і не тримати її в руках. Зверніть увагу - поряд, за кілька сантиметрів люк в каналізацію.



Добромиль, Старосамбірський р-н, 2013 р. Подвір'я житлового будинку. Швидше за все колонка з сссрівських часів - припускаю це бо на трубі є клеймо "Ц 22 р" (цена 22 рубля)




Дубляни (передмістя Львова), січень 2015 р. Клеймо на кришці вказує на те шо це аж з Одеси! недіюча





Львів. більшість (якшо не всі) недіючі.
Вул. Стрийська, 36-40. Взято з блогу. Клеймо під трубою польською




фоткаincognito - його знахідка під Кортумовою горою (вул. Петрівського). Там до 2004 року не було водопроводу, тому для місцевих ця колонка, мабуть, мала велике значення.


Три колонки на Кам'янці (Батарівці) поч. 2012 р.
Недалеко від цього мікрорайону є ліс "Глобус", де є джерела питної води і невеличке озерце. Тобто рівень залягання підземних вод спонукав мешканців пробивати свердловини і ставити колонки. Не дивно, шо тут поблизу одна від одної є (точніше БУЛО) кілька колонок.
вул. Шевченка, 258. Її вже тут нема - не знаю що з нею, але десь в 2013 по ній залишилось тільки порожнє місце, яке нагадує про її існування обнесеною огорожею



вул. Брюховицька, 25 -- її також вже тут НЕМА. я її сфоткав у січні 2012.




І найцікавіший експонат доживає віку на Шевченка, 276. В 2012 році я зняв її первісний вигляд.  В 2010-2011 рр., до речі, за докладання зусиль з неї можна було "вижати" воду наполегливим натисканням на кришку.
З тих часів вона "змінилась" -- вандали зняли кришку з польським клеймом, зафарбували її в рожевий колір.

До речі, клеймо - я ретельно погуглив rudolf schmidt bia?a і знайшов інфу шо це робота польської фірми, швидше всього міжвоєнний період.





Indigo

Щойно віртуально "прогуглявся" вул. Купчинського - знайшов ще одну!!! :D
Всі знайдені мною колонки додав на мою ґуґл-карту

Maksym Tkachenko

З дозволу автора доповню тему посиланням на статтю: http://photo-lviv.in.ua/zabuti-ryativnyky-oblohy-lvova-1918-1919-rokiv/
Також на вул. Тісна (Левандівка) є дві діючі водяні колонки (фото на жаль, немаю)

Indigo

Цитата: Maksym Tkachenko від 13.03.2016 17:36:56
Також на вул. Тісна (Левандівка) є дві діючі водяні колонки (фото на жаль, немаю)
дякс за лінк та інфо - те буде подивитись чи вони зараз там справді є, і як працюють - по можливості сфоткати.

Indigo


Bottlehunter

Ще одна недіюча колонка - на перехресті вулиць Дунайської та Дністерської
https://goo.gl/pac1j9

Як будеш мати час і настрій, походи (реально чи віртуально) вуличками в районі Тракту Глинянського, Замарстинова і Старого Сихова. Думаю, щось цікаве знайдеш.
Най жиє Гуцулія!

Indigo

Цитата: Bottlehunter від 13.03.2016 21:49:00
Як будеш мати час і настрій, походи (реально чи віртуально) вуличками в районі Тракту Глинянського, Замарстинова і Старого Сихова. Думаю, щось цікаве знайдеш.
Дякую за пропозицію. Можна буде навіть спробувати якусь веловилазку як потепліє і завершу універ.

STALKER

маю фото майже всіх колонок львівських(ну я так принаймі думаю). Ще хіба 3 не сфоткав. Колекція фотографій величезна. Ще в 2012 році то почав.

Indigo

Цитата: STALKER від 13.03.2016 22:21:48
маю фото майже всіх колонок львівських(ну я так принаймі думаю). Ще хіба 3 не сфоткав. Колекція фотографій величезна. Ще в 2012 році то почав.
Круто! і яка то кількість (приблизно)?

STALKER

навіть приблизно не скажу. воно розкидано по папках. а папки названо по датах. в один день я ж всі не обійшов.

Блондинка в кедах

Начитавшись вашого, взяла фотік, для компанії собаку, і пішли на прогулянку в пошуках «Смачненького».
З більшості цих колонок ще в дитинстві пила воду, а на обливний понеділок вони  були стратегічним об'єктом  ;)
Нажаль, жодна з них уже не працює.
Отже, смакуйте:


Молдавська 61


Сонячна 44 Раніше тут був дуже гарний стік для води


Сонячна 2


Кобилянської 26


Кобринської 5 Єдина має носик для ведра


Перехрестя Маївського/Виноградна.
Солодка пара: вона, довгонога красуня і він, маленький товстенький і якийсь насуплений  ::)





Це лише частина. Можна знайти ще добрий десяток таких колонок, якщо прогулятись іншими вуличками цього району.

Indigo

Прекрасні фотки! Я й не сподівався такої реакції на цю просту, приземлену тему! ::)
ПиСи: слова Блондинки "Начитавшись вашого, взяла фотік, для компанії собаку, і пішли на прогулянку в пошуках «Смачненького»." мене навіть трохи розчулили  :'(
я засмакував

Maksym Tkachenko

Цитата: Нелегал від 14.03.2016 00:20:02
Прекрасні фотки! Я й не сподівався такої реакції на цю просту, приземлену тему! ::)
Насправді тема досить (!) цікава + про водяні колонки у Львові майже немає  інфи ;(

:-)

Село Вовків, отут на майдані, фото знайду згодом - наче робив колись.
Декольтем своїм мене манила.

Indigo

Вул. Нестора Літописця (Рясне-1)
охайно, з квіточками ::) під брамою особняка, але не працює

Roy

Водяна колонка на вулиці Перекопській, між 8 та 10 номером.
Робоча.



Meine Ehre heißt Treue

Wolff

В Поморянах теж була своя система водокачок  -на жаль на сьогодні не діюча . Самих колонок залишилось не багато , ось декілька фото.





how to deactivate my account

Wolff


Roy

Водяна колонка на вулиці Чубинського, 25
Робоча.


Meine Ehre heißt Treue

Roy

Робоча водяна колонка, вул. Погідна



Meine Ehre heißt Treue

132 Гості, 0 Користувачів