Горища та дахи Львова

Автор gor_qkop, 29.08.2009 22:07:59

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Додам троха нічних фоток з горища на бічній Володимира Великого, зроблені на телефон. Де саме це було сказати не можу, бо сусіди навіть не здогадуються що існує іще одна копія ключа туди наверх. Тому відкривали замок ми тільки коли піднімався ліфт. Щоб звуки глушити. А хто з тут присутніх там вже був або здогадався - то тримайте таємницю будь-ласка ;)

Дивлячись на ці нічні фото та порівнюючи з тим що бачив кілька годин тому але своїма очима - я починаю розуміти як виглядає світ для людей, що сьогодні забули свої окуляри дома.

Вдалині видно Наукову зі Спорт-Лайфом


Взліт Літака з Аеропорту


Високий Замок не такий яскравий як чиясь ялинка перед нами на подвірї


Ми тут пємо каву наче в космічному потягу а в тій найяскравішій будівлі Софт-Серву кипить робота
Дігери всіх країн єднайтеся!

STALKER

Спонтанна вилазка на одне із горищ на вул. Головацького з Санніменом. Дещо цікаве знайшли  :). Номер будинку не вказуєм, так як нас попросив власник кваритири, який нас любязно туди впустив.

Indigo

я у 2017 чи 2018 натрапив на це відео, але переглянув-придумав шо з ним зробити можна, зберіг собі в списку вподобаних на ютубі та ...забув. Сьогодні згадав і думав чи його варто додавати на форум і КУДИ? гадаю шо так, бо це така собі подоба дрон-зйомки центру міста, з різних ракурсів.
Через те шо тут в кадрі чимало дахів, даю в цю тему. Тут дуже чітко видно наскільки в кінці 90-их - на поч. 2000их відрізнялись саме дахи будівель від того шо зараз є. було ДУЖЕ багато червоних тонів, побляклих, без блиску. деякі давні будівлі (храми, універи, оперний мали у своїх дахах зелений колір).
автор залитого відео підписав час зйомки так: "початок тисячоліття (2000 - 2002??)."


Indigo

Протягом лютого побував у двох місцях, що не є якимись горищами чи дахами, але звідти відкриваються досить непогані краєвиди. Шкодую що не зняв це все чимось кращим, а мав тіки смртфн. Ділюсь тим, шо маю
Готель Панорама
баянисте і гламурне місце, але звідти є ракурс в якому одночасно яскравий дах готелю Ріус і старої вежі-книгозбірні на Цитаделі

трохи акцентую


Національний банк, на Коперника.
Звідти цікавий ракурс є на будівлю Трембіти і сусідні до неї, скульптури на них. Ну і отакий ракурс: на лінії горизонту собор Юра, костель Ельжбети і упр. Львівської залізниці. Як не дивно, між ними ніякого новобуда чи совєцької будівлі, тіки крони дерев парку.


vitruxa

Фото з цегляної труби, трамвайний парк(вул.Сахарова).






vitruxa


Golem

Вільна Україна і ЛАЗ десь з 50 метрів


Будинок збудований без хабарів


Податкова і ТЕЦ


Поруч новобудови виглядають як справжній мурашник


Ну і цей Кран став вже символом мікрорайону
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Дах "Одягу з Європи" і "Туалету Керамічної плитки". Наверх йде гарна драбина. Низьким зростом прийдеться підстрибувати до неї.



Руїни енергоблоку ЛАЗ :)


Видавництво Вільна Україна


Символ Району




Споруду зараз орендують багато малих ПП, так шо з фінансами в них не дуже. З кращих часів, коли тут продавали побутову техніку, на даху лишилися сенсори руху. Але по мене ніхто не вийшов. З чого робимо висновок що вони або відключені, або часто дають хибні спрацювання вранці зі сходом сонця, або їм на них просто пофіг. Або все разом :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

Stinger

Вид з горища універу Франка























А також всякі артефакти та старі написи






























Roy

Вид на площу св. Юра, орієнтовно 80-ті роки.
Знято з готелю Дністер.
Фото Василя Пилип'юка



Скан з листівки.
Meine Ehre heißt Treue

Golem

Вигляд на індустріальну Зелену та Фак Парк з готелю Соната. Все клікабельне.

Панорамка всього і зараз


Окремо міст на Сихів


ЖК Пасічний

Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Я, одним словом, не дочекався поки в Свята закінчиться сесія і вирішив викласти свої фотки першим. Звісно шо вони не такі якісні та професійні. Але най будуть для нашої бази даних дахів. А Святодій потім докине своїх. Ріг Київська - Коновальця - Русових.

Два куполи, мої два куполИ. Оба на висоті, в душі моїй оба


Вхід в місцевий підвал


Мене чесно здивувало як люди колись заморочувалися заради естетики. Бо інакшої користі з тих куполів нема. А роботи з деревом багато


Роман тут працює


Вершечок церкви Юра


Сорі за завалений горизонт. Але мусів нахилятися шоб це сфоткати. Реально складна робота!


Завжди він всіх фоткає. А тепер і сам у кадрі. :)


В нас була страхуйка і все таке. Інакше тут доволі слизько та можна поїхати


Колись тут горіла вічним вогнем печінка Данко


Кіл забитий у серце пятої гуртяги політеху


Знищена недбалістю стара ліпнина


Навчаючись у Політесі я часто ходив цими вуличками. І дивився на цю ліпнину знизу. Зараз можу її гарно роздивитися на рівні


Ріг Київська - Коновальця


Роман позичив свою систему нам. А сам лежав шоб не впасти зі сміху як ми карабкаємося по даху


Напевно побачив у вікні солодку парочку


А ні, це лише старенький трамвай з вокзалу їде


Русових і Ельшбети


Ще Свята до колекції


Гарний заіржавівший флюгер. Показував на Варшаву


В кого крутіший фотік той перший займає краще місце


Дякуємо Роману що дозволив нам троха позаважати і помісити бляху
Дігери всіх країн єднайтеся!

reyka

а.. то ви тоді на сходах стояли.))
Мільйон сердець
одне биття
Карпати Львів
на все життя!!!

Golem

А я то думаю чого такий адекватний сусід попався :) Зазвичай треба витрачати 10 хв на пояснення. Приємно було познайомитися :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

Roy

Ракурс такий самий, з різницею тридцять років.
Знято з вежі Бернардинів.



Meine Ehre heißt Treue

Svyatodiy

Дашок на площі Ринок. На даху зустрівся з працівником, який старанно щось герметизував і побачивши мене сказав: "О, Карлсон, який живе на даху".















Один з дахів на так званій площі "П'яти кутів".







Кам'яниця з куполом та скульптурною групою «Поневолена Польща».







У пана Романа зараз обідня перерва і він релаксує  ;)





Крутіть колесико!

Roy

Чому так наш коханий Львів поливає нещадно? Задумався нині собі.
Далі швиденько знайшов відповідь - Львів не має власної, повноцінної ріки, тому з неба нам виділяється компенсація, у вигляді надмірних опадів, щоб ми, бодай трохи поспостерігали за ріками на звивистих вуличках міста Лева.

А коли виникає можливість залізти на бляшану дахівку в таку погоду? Зазвичай це нас не сильно й зупиняє.
Перед нами був житловий будинок на вулиці Котляревського 19, який побудований у 1911 році в сецесійному стилі архітектором Юзефом Ґорнунґом.

На сходовій клітці, окрім деяких збережених автентичних елементів, був чудовий розпис на стелі, з небом та ластівками. Нам якраз туди!

(клікайте на фото - вони збільшуються :) )



Оскільки, будинок розташований на краю пагорба, звідси відкриваються незвичні види на Львів.


Вид на ріг Котляревського та Богуна. Справа, свіжо-замінений червоний бляшаний дах, який контрастує з іншими.


Також, як і цей гофрований сучасний дах. Своєрідний дисонанс на загальному фоні дахівок Львова.
Але зате не тече :)





А ця старенька бляха потребує заміни. Інша річ, як і кому це зробити фахово?



Долина вулиці Сахарова


Процес зйомки by Svyatodiy


І ще такий взаємно постріл


А тепер, найбільш цікаві, як на мене - фрагментарні види.

Флюгери з даної дільниці вулиць. Те, що не побачиш внизу.








Сучасна забудова вносить коректи в краєвиди міста. Проходить час і ми звикаємо до цього.
Але ніколи відразу.





Цікавий ракурс:
зліва новобуд на Кольберга, далі фрагмент кутового будинку на площі Шашкевича (Бандери 6), Ратуша та Латинська катедра, палац римо-католицьких єпископів, та будівля львівського телебачення на Високому Замку.


Сучасні замінені дахи та вежі Львівського органного залу


Вид на  СБУ та гуртожитки на Зеленій


Вид на корпус Львівської Політехніки, що на Бандери. А позаду одинокий шпиль вежі костелу Ельжбети.


Оригінальний ракурс на вулицю Княгині Ольги. Вулиця, яка стрімко змінилась за останній час, через появу кількох ЖК.


Деякі новобудови більш симпатичні та вписались у міській пейзаж.


Вид на дахи вулиць Лук'яновича, Грабовського та Цитаделі


Здається, на цьому даху мають рости гриби :)
Бо є дерева.


Трабант. Золотий та водночас пластмасовий автомобіль. Рідкісне явище! :)


Зелений мох непогано розкис від кількості опадів, тому слизько. На фото видно, як:


Колектив дахоЛАЗів  ;D


Наостанок колега Golem`a, який нас проводив, показав затишне подвір'я-сад, де мешканці мають змогу собі відпочивати.




Подяка хлопцям, зокрема Golem`y за відвідини та компанію! ++
Meine Ehre heißt Treue

Svyatodiy

Докидую свої фото з вилазки.



























Крутіть колесико!

Golem

Андрій був парубок моторний
І діггер хоть куди козак,
Удавсь на всі  дахи проворний,
Завзятійший од всіх бурлак.

Ну це так, про дах Котляревського :) Уточню що заходили ми через підїзд 21 будинку. Але то все в купі по суті :)

Викладу і я кілька своїх скромних світлин дослідників за роботою :)

Плитка при вході. Моя б стільки років простояла!


Вхід на горище через квартиру останнього поверху


Аффтентика


Вид на Котляревського


Підлога горища викладена цеглою


Залаз по подвійним табуреткам і володар Горища




Зверху видно як в різнобій клали бруківку


Тут колись була КВ антена. Погнуло вітром


Кому шо :)


Цей купол гарно видно знизу. Теж колись мав шпиль :(


Рой маскується під колір даху щоб голуби на нього не сідали


Чого не зробиш заради гарного ракурсу!


Долина Студентів. Сюдою йдть вони на пари. І ще річка тече під землею.


Мій великий палець більший за купол Ельшбети


Усміхніться! Вас знімає прихована камера :)


Зараз ми вище Ратуші!


Хто ще похвастається фоткою усміхненого Святодія ;)


Ось через цей бортик нам і не було страшно впасти вниз


"Сусід купить си дивєтку а я куплю форда" (с)БГ


Авакуйовуємся. Внизу нас чекає Опілля


На горище веде кругла вежа. Зараз захаращена як кладовка Плюшкіна




Знак спочатку хотіли вкрасти. А потім виявили що він з шкловолокна


Вежа на дах. Заодно і аварійно-пожежний вихід. Ми йшли останнім її ярусом

Дігери всіх країн єднайтеся!

Roy

Ще один ракурс, з різницею у 30 років.
Знято з вежі Бернардинів, вид на площу Соборну.
Яких років вид вам більш привабливіший?
Як на мене, то старший, верхній. Банально - через однотонність/одноманітність перекриттів даху.
Крім того, площа Соборна з рядком дерев виглядала куди симпатичніше.



Meine Ehre heißt Treue

133 Гості, 0 Користувачів