Реставрація старих речей, технології, засоби

Автор Stinger, 04.04.2013 14:25:03

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Stinger

Часто ми знаходимо гарні речі в не дуже гарному стані, окислений метал, тріщіни, потертості і тому подібне псують зовнішний вигляд часто дуже гарних речей, які би ще могли послужити в хозяйстві, або прикрасити наприклад поличку у вигляді експонату :)  Пропоную в тій темі ділитися та обговорювати способи реставрації цікавих та не дуже речей загального вжитку, та викладати фото речей, яким дали друге життя ;)


В мене наприклад зараз на реставрації знаходиться от така настільна лампа німецького виробництва середини-кінця 30-х років, часів третього рейха

В вечері викладу фото процесу :)

yar-79

Чому ти думаєш що то настільна лампа? Сфоткай платформу-підставку, я думаю-це пристінний світильник.

Roy

Сань, а шнур що з вилкою? Живі ще, чи на заміну?

На днях викладу свою настільну лампу, котру теж маю реставрувати. Тема може бути цікава ;)
Meine Ehre heißt Treue

Stinger

Все ж таки схиляюся до думки що вона настільна, по перше це її формаПо друге це її основа, яка має вивід дроту назад, а не вперед, так, як було би, як би вона висіла на стініІ по третє то відсутність будь яких кріплень в основі і присутність масивного металевого диска в середині, який служить для стійкості лампи в вертикальному положенні, в настінних світильниках такого не використовуютьТепер щодо процесу реставрації :)

Вилка в досить пристойному стані, перебрати, почистити і буде далі ганяти електрони до жарівки."D.R.G.M.- абревиатура Германского бюро регистрации и патентования Вот немного _- большинство предметов экипировки военнослужащих германской армии, производились частными фирмами-изготовителями. Все изготовители кодировались по двум системам - по номеру фирмы в государственном реестре производителей D.R.G.M. или номеру фирмы в реестре уполномоченных производителей партийной и государственной символики RZM (ReichsZeugMeisterei). - может присутствовать логотип производителя согласно государственной системе регистрации и патентования производителей символики D.R.G.M. (введенной в 1936 году и отмененной почти сразу после начала войны в 1939 году). К примеру, клеймо "AEM.A 41": здесь "АЕМ" - является логотипом фирмы, а "А 41" - кодом производителя. Другой вариант клейма - "D.R.G.M. H.R.E.43 D.R.P. angm 19": в этом случае указывается система регистрации - "D.R.G.M.", заказ и год изготовления - "H.R.E.43", логотип фирмы и код производителя - "D.R.P. angm 19". информация с сайта Reibert
Deutsches Reichs Gebrauchs Muster
D.R.G.M. - сокращение от "Deutsches Reichs-Gebrauchs-Muster", т.е. "Образец, установленный в Германском Рейхе",
(Германский Государственный образец)
логотип государственной системы регистрации и патентования производителей."частини контактів патрона теж майже не зазнали корозіївимикач трохи заіржавів, але є в робочому стані, тре тіки почиститина кераміці є маркування PATENT та маленька свастика

Плафон вже почистив, під окислами навіть залишилась чи фарба чи спец покриття

Латунні частини теж почистилися без проблема от залізним не пощастило, але то не біда, все можливо відновитикерамічна ручка вимикача дожила до нашого часу тіки на половину, тож другу половину відновлю з білої керамо-пластики :)На цьому поки все, по ходу буду ще підкидати фото ;)

Stinger

Ось сайт зі схожими по конструктиву німецькими лампами тих часів 

Stinger

Розібрав патрон і почистив контакти :)
Stinger

Процес продовжується  :D

Сьодні ліпив ручку з полімерної глини, ліпив вперше, тож матеріал був для мене новий, але як виявилось немає ніц складного, майже пластилін ;D

Далі поставив випікатися в духовкуПісля випікання пластилін перетворився в пластик... досить міцний для механічної обробки ;) Трохи правда бруднуватий вийшов, але я його потім покрию білою емалю та лакомЗаодно виліпив обідок отвору для ручки, який теж був пошкоджений на половинута контровочне кільцеДалі зібрав все до купи :)


YserL


vitruxa

Метал чистився тільки механічно чи і хімічно ?

Stinger

з початку хімічно (20 хв в оцеті) а потім механічно вручну латунною щіткою, ті деталі що не кислотились - одразу механічно бормашинкою з щіточкою :)

vitruxa


Roy

Ось і моя настільна лампа-грибок, радянського виробництва, орієнтовно 1950-х років.
Лампу хочу відреставрувати, зняти попередній шар фарби, відновити або наново нанести позолоту або срібло, поставити автентичний мега тру вимикач (у вигляді тумблера, або кнопочний), вилку та шнур.
Оскільки, в подібних заняттях в мене досвіду немає, просив б деяких порад у здійсненні задуманого.

Отже, перед нами металева лампа, пофарбована у синьо-сіро світлу матову фарбу, з декоративною алюмінієвою розеткою/накладкою:


Накладка, з відносно збереженим покриттям позолочення. Відразу виникає питання, залишати його як є, чи почистити і наново нанести щось схоже? І як головне?


Шапка лампи кріпиться до жарівки ось за допомогою такої хитромудрої спіралі:
Лампа дає приємне заливне світло. Створює певний затишок у кімнаті:


Також, спіраль дає змогу відрегулювати світловий потік у потрібному напрямку, наприклад для читання:


Місце під вимикач:


Вилка та провід


На жаль в розібраному стані


Низ лампи. Хочу заклеїти його темною бархатною тканиною.


Що мені потрібно з деталей: вимикач тумблер, провід (бажано переплетений нитками) та ебонітову вилку. Може хтось має в себе щось подібне в закрамах, домовимся  ;)

А! І також порад по реставрації загалом   :)

Meine Ehre heißt Treue

Блондинка в кедах

Провід,
переплетений нитками, та ебонітову :D
вилку пошукай на старих радянських прасках

Stinger

На рахунок популярних в 50-ті роки ламп-грибочків, є в мене от така вінрарна кабінетна настільна лампа.
Все рідне, нічого не перероблялося :)

Маркування знизуОсобисто для тебе маю от такий вимикач зі старих запасів, він новий, ніде не використовувався ;)

На рахунок вилки, то є от така вилка, єдине, то те що вона використовується, але ти можеш принести на заміну сучасну євро вилку, а цю забрати собі на лампуДріт в нитковій опльотці я ще пошукаю, думаю десь є...

Roy

Дякую Stinger! +1
Приступаємо до роботи  ;)
Meine Ehre heißt Treue

Stinger

На рахунок фарби на лампі то тут я навіть не знаю, в принципі можно на пробу закинути пофарбовані деталі в розчинник, фарба має облізти, потім шо залишиться - зачистити наждачкою, а можна одразу зачистити вручну наждачкою, не знімаючи всієї фарби, а тільки вирівнюючи поверхню, а потім задути з початку балончіком потрібним кольором, а потім вкрити матовим лаком... на рахунок позолочених деталей теж хз, можно для початку помити і почистити м"якою щіточкою, подивитися в якому воно стані... просто я навіть не знаю де в нас можно буде її наново позолотити, або похромувати, хоча є варіант вкрити глянцевою фарбою прям з балончіка, як я колись вкривав свою ту МНС-ну каску, вона теж вийшла глянцева і блищала як в кота яйка ;)

Sunkatalano

Для зняття фарби я б рекомендував використати засіб "Смывка". З власного досвіду можу сказати, що він набагато ефективніший за розчинники та дозволяє абсолютно без зусить зняти будь-яку фарбу з метелів. Щодо позолоти, то її краще по можливості залишити аутентичною... А дріт, вилку та тумблер можна недорого купити на Торпедо у старців, які тогрують різним мотлохом часів СРСР :)

zelja

Не ну шо сказати ,круто молодці особливо стінгер !!! давай есчо ;)
+

Ioan85

Телевізійна тумбочка кінця 60-тих років.

Зачистив тумбочку наждачним папером, обдертий шпон зашпаклював шпаклівкою для дерева. Зашпакльовані місця помалював фарбою імітуючи фактуру дерева. Потім на тумбочку наносив фарбу з допомогою валика. В залежності від кількості слоїв, залежить на скільки буде проглядати фактура деревини. В даному випадку нанесено 4 слої фарби.

Stinger

+ Гарна тумбочка, маю таку ж саму тільки з квадратними ніжками :)

98 Гості, 0 Користувачів