Цитата: lesok_art від 11.12.2023 22:59:02ДОброго усім дня) А чи має хтось локацію цих печер? не можу ні на яких картах їх знайти (Привіт,
ніби є і на вікімапії, і тут: https://mapcarta.com/N2013486374/Map
This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.
Show postsЦитата: lesok_art від 11.12.2023 22:59:02ДОброго усім дня) А чи має хтось локацію цих печер? не можу ні на яких картах їх знайти (Привіт,
Цитата: YserL від 11.01.2022 11:08:04>> згоден.
ФОРУМ 6
+ висвітлення доступу до об'єктів ЗСУ та об'єктів критичної інфраструктури
Цитата: YserL від 11.01.2022 11:08:04>> знімати і не казати, що не дотичні. Дотичні в більшості випадків, на жаль.
СИМВОЛІКА САЙТУ 1 - Переформатувати - що ресурсу не має жодного відношення до маркування. Ми то можемо заборонити, но що робити коли таке є?
Цитата: YserL від 11.01.2022 11:08:04>> конкретика не працює, узагальнене формулювання має причини: якщо ми пишемо список таких точних сценаріїв, це буде на екран тексту. Крім того, що це ніхто не прочитає (крім того хто хоче демонстративно обійти правила), за пару днів будем мати детальний звіт з методом якого в списку не було. Суто заради хайпу. Вже проходили.
Поширювати матеріали де зафіксовані протиправні дії, вандалізм, - переформатувати: фото з болторезами, гідрокусачками біля замків,
- публікація оголених фото, фото з імітацією статевих зносин - щось в такому вигляді.
Цитата: YserL від 11.01.2022 11:08:04>> не шарю в ліцензуванні, розкажи пліз в чаті щоб тут не флудити.
ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ та ЗМІ
при використанні фото: посилання на сайт і автора обовязкове
додати ліцензію ?
Цитата: YserL від 11.01.2022 11:08:04>> в нас є описано як приймати рішення в спірних питаннях. Для цьго пункту в першу чергу важливо що Бодя розповідає, а не то в якій футболці. Якщо Бодя в інтерв'ю розповідає про свої досягнення під землею, то питань нема взагалі. Якщо Бодя починає заливати про сайт чи спільноту (Бодя: "нашою спільною мрією є вільна Полтва, кожен після реєстрації присягнув на вірність цій ідеї на Пісеннику Дослідника") то це вже зайве.
3. Жоден учасник чи адміністратор без попередньої колективної згоди більшості адміністрації, не має права розповсюджувати твердження від імені спільноти, форуму чи ресурсу у ЗМІ.
- спірне: наприклад Бодя дає інтервю у футболці з логотипом експлорера - як це оцінювати?
Цитата: YserL від 11.01.2022 11:08:04>> Про незалежність цих двох речей знають тільки старі користувачі форуму. Для решти це одне ціле, і через це є проблеми, тому власне це потрібно було закріпити в правилах.
Не згадував би у правилах ГО "Експлорер" - форум не має відношення, но ми її згадуємо.
Цитата: YserL від 12.01.2022 18:34:26Теж там тусив з кінця 80х коли ріс на вул. Хвильового (тоді - Ковпака). Ми територію між Липинського і Лінкольна називали - "свалка", також пригадую ті городики 90х. Рухаючись "свалкою" десь від середини (де стадіон зробили) до Замарстинівської, завжди можна було в купах якогось будівельно-промислового сміття знайти добрі лампочки для ліхтарів, провода, радіодеталі та інші цікаві іграшки :)
Діялянки між Липинського і Лінкольна роздавали як "шкільні" городи.
Також був заїзд, і навіть будиночок біля тунелю, в якому хтось жив. Стояв ще старий ГАЗ.
Колись там садив бульбу, їв зелепухи і бігали між кущами.
Під час великих дощів підмивало грунт, і були провали, небезпечно було ходити.
Цитата: Golem від 10.01.2022 13:54:07
На жаль дані правила були прийняті на ничку без публічного обговорення. Я був з ними незгоден. Тому скопіюю сюди свій пост з розділу "для своїх". Щоб користувачі фооруму знали що існує альтернативна думка.
..
Ну і замість того шоб писати нові правила пропоную закрити цю тему і писати нові звіти!
---
На жаль, активність цих людей була не в полазках чи написанні звітів, а в обговоренні нових правил. Кому що цікаво. :)
Цитата: Golem від 01.12.2021 11:41:29
Пост у ФБ дав цікавий результат. Виявляється це ПЕРШИЙ девятиповерховий будинок у Львові. Так що до нього можна водити екскурсії.
"
Кириллов Виктор
Цей будинок має доволі цікаву історію. У Львові перша багатоповерхова забудова у 9 поверхів, з покращеним плануванням, вбудованим магазином та гаражаим. Авторська робота архитектора (нажаль призвіща не пам'ятаю), цього самого архитектора схожий будинок на вул.Стрийській у підніжжі оглядового кола навпроти входу до Стрийського парку. Свого часу в цьому будинку мешкав диктор львівського ТБ Роман Лемеха. Трудящих там не було. Квартири належали радянській партноменклатурі
Архітектор Олег Радомський.
Житлові будинки у Львові на вулицях Венеціанова, 15 (1965), Стрийській, 28 (1969), Сахарова, 22. Виходить, ця 9-ти поверхівка най старша у Львові.
Halyna Kruk
Будинок був збудований для Академії наук, тому там мешкало чимало професорів та працівників кількох науково-дослідних інститутів, потім у 90-х частина мешканців виїхала, але багато хто там живе уже третє покоління, це будинок, у якому я виросла і прожила останні 40 років.
Родина архітектора там теж мешкала тривалий час, принаймні, моя подружка дитинства розповідала, що її дідусь, проектуючи будинок, зробив один із поверхів на 20 см вищим (якщо не плутаю, йдеться про третій поверх у першому під'їзді). Насправді там багато покращень, яких станом на 1965 не передбачалося у звичайних багатоповерхівках - збільшеного розміру кухня, власна котельня, яка облуговувала будинок, продумані вентиляційні канали із вбудованою електричною витяжкою на кухні, широкі лоджії, подвійні вікна на цілу стіну (навіть на сходових майданчиках) і прекрасний вид на місто.
Від мешканця:
А на Цитаделі, де йде ремонт, буде ресторан
"
ЦитуватиПодорожній!
Зупинись, схили у скорботі голову,
прочитай і обміркуй написане.
На цьому місці стояла стодола.
Дня 21 березня 1944 року, нас
тридцять сім безвиних чоловіків
українців, розстріляли засліплені
ненавістю польські боївкарі.
Незабувай! Іди в глибокий ліс,
там вклонись жертвам польського
села Гуціско, яке було спалено,
людей поголовно розстріляно
в квітні 1944 року.
Історики! Відкрийте злочинців.
Судді! Судіть злочинців за
скоєні злочини супротив людства.
Цитувати
Андрій Байцар
ЧЕТВЕР, 9 СІЧНЯ 2020 Р.
"Цісарська криниця" у Винниках: історія та сучасність
За часів австрійського панування було заведено давати назви багатьом історичним чи географічним об'єктам назву «цісарський», або «цісарська». Не минула ця «мода» і Винники.
1787 р. зі Львова через Винники прокладено Бродську дорогу (цісарську) на Золочів і Броди. Ця дорога і сьогодні проходить біля г. Шипшина.
Біля підніжжя гори розташована «Цісарська криниця». Це — невеличка кам'яна споруда з аркоподібним входом і нішами у стінах з двох боків від нього та викарбуваною латинською цифрою «MDCCCXXVI» (1826) на фронтоні під кам'яним дахом, що заріс мохом і травами. Таких збірників води започаткованих у 20-ті — 40-ві рр. XIX ст. було збудовано декілька на Погулянці у Львові. Від них йшли водоводи до центру міста: Францисканський, I Венглінський, II Венглінський.
Ігор Тимець у книзі «Таємниці тютюнової фабрики» згадує про неї: «Зі збільшенням обсягів виробництва виникли проблеми із забезпеченням фабрики тютюну водою. Криниці, якими користувалися ще з часів існування замку вже не давали необхідної кількості води. Тому в 1823—1826-их рр. у г. Жупан проклали штольні й збудували закритий резервуар, який отримав назву «Цісарська криниця». Вода з «Цісарської криниці» надходила на тютюнову фабрику.
За переказами «Цісарською» її назвали через те, що воду з неї пив австрійський цісар. Легенда частково правдоподібна. За матеріалами М. Влоха, австрійський імператор Франц І під час подорожі Галичиною у 1817 р. відвідав фабрику тютюну у Винниках та оглянув виробництво».
Михайло Влох у розділі «Хроніка тютюнової фабрики» пише: «1817р. Кам'яний збірник на воду, будова нового табачного млина із шлюзою».
«Цісарська криниця» відома з княжих часів і являє собою шахтний колодязь з чистою водою, яка надходить з джерел, через складну систему таємних переходів та галерей, що були споруджені під г. Жупан. З історичних джерел відомо, що ці підземні ходи мали довжину до декілька кілометрів і можливо зв'язували між собою Винниківський замок і Чатову скелю.
1826 р. будують дерев'яний самопливний водопровід від «Цісарської криниці» до тютюнової фабрики, а на місці криниці закрите приміщення розмірами 5 м х 6 м. За переказами, у нішах на фасаді, були встановлені кам'яні статуї (можливо ікони) Матері Божої та Ісуса Христа. Тепер ніша пустує і доля скульптур невідома. Всередині споруди поміщають збірник для води (3 м х 2.5 м х 1.2 м), вода в який надходить, просочуючись через стіни та стікаючи по підземній галереї аркового типу (ширина до 1 м, висота 1,5 м, довжина до 15 м), що прилягає до приміщення з басейном.
Очевидно, що дана галерея і є залишком древнього підземного переходу княжих часів. Ідентичні за розмірами та способом кладки каменю підземні ходи знайдені в 1992 р. на території тютюнової фабрики. На фабриці цей водозбір закінчується біля колишнього приміщення їдальні, де був обладнаний кам'яний басейн з джерелом.
Відомості про перебудову даного водозабору і водопроводу до 1940 р. відсутні. Старожили згадують, що під час Другої світової війни в ходах «Цісарської криниці» переховувалися молоді винниківчани від призову до лав Червоної армії й відправки на фронт, після чого значна частина шахт криниці була замурована, а дерев'яний водопровід було замінено на сталевий D 100 мм, який діє до наших днів. Оскільки водопровід прокладено вулицями: На Куті, Крушельницької, Пушкіна, Жупан, Ринок, то практично кожен житловий будинок цього кварталу користується водою з даного водопроводу. Хоча офіційно до 1976 р. до водопроводу були підключені лише будинки господарів Домазар та Проць (водопровід прокладався через їхні землі).
У період з 1946 р. по 1976 р. приміщення водозабору і водопровід експлуатує й обслуговує тютюнова фабрика. Дебіт води не задовільняє виробничі потреби фабрики, тому в 1976 р. обладнують свердловину біля села Волиця і будують новий водопровід (D 300 мм) на фабрику через південну частину міста. Практично з цього часу водозабір «Цісарської криниці» стає безгосподарним.
За даними Ігоря Германа, який досліджував «Цісарську криницю», дебіт води у кінці 1990-их рр. становив 12 м куб. на добу в зимовий період і до 7 м куб. у літній період.
20 листопада 2020 р. у Винниках відбулося святкове відкриття й освячення комплексного природно-антропогенного об'єкта екологічного та релігійного туризму екскурсійної спрямованості "Стежка митрополита Андрея Шептицького". Монументальні скульптури та «Цісарську криницю» освятив Архієпископ Львівський Української греко-католицької церкви, Митрополит Львівський Ігор Возьняк.
Отже, «Цісарська криниця» є тією історичною пам'яткою, котра приносить практичну користь і донині.
ДЖЕРЕЛА
Байцар Андрій. Винники туристичні: Науково-краєзнавче видання / А. Л. Байцар. — Винники: ТзОВ ВТФ «Друксервіс», 2016, 312 с.
Цитувати«Цісарська криниця» відома з княжих часів і являє собою шахтний колодязь з чистою водою, яка надходить з джерел, через складну систему таємних переходів та галерей, що були споруджені під г. Жупан. З історичних джерел відомо, що ці підземні ходи мали довжину до декілька кілометрів і можливо зв'язували між собою Винниківський замок і Чортові скелі.[2]