Цегельня Берла Нойвонера і Філіпа Вальдмана

Автор Roy, 01.12.2011 03:42:05

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Roy

Приємно, що з давніших часів початку ХХ ст., збереглася до наших днів виробнича будівля фабрики " B. Neuwohnera i Filipa Waldmanna".
Мені відомо, що фабрика займалася виготовленням цегли під клеймами "Waldman", "Neuwohner", "B.N.", та в радянський період "ЛЬВ-2".

Також в цій будівлі було виробництво кахелю до печей та камінів, котрі ще досі огрівають львівські домівки. Такий старовинний кахель, також є хорошим предметом для колекціонування у порівнянні з цеглою.
І я, як не дивно, також цікавлюсь ним, збираю. Якщо цеглу зачасту можна знайти на вулиці та в подвір'ях, то кахель, як не дивно - на смітниках. Тільки тепер, люди починають цінити красу неповторних старих печей та камінів, відповідно з'являється комерційний інтерес на розібрані печі й каміни. Кахель й справді неповторний, подібні зразки не часто попадаються.

Ось зразки кахелю, звідти:Ось такий має вигляд корпус фабрики:Фасад незмінно, протягом років, прикрашає ось така "корона" на вході, та також численні вставки кахелю.
Цікаво, в будівлі за радянських часів також виготовлялася цегла та кахель, правда останній вже значно гіршої якості. За часів незалежності, на території старої кахлярні утворилося ТзОВ "Окс", котре власне продовжує вікову традицію, виготовляє печі та каміни, з оглядкою на минулий стиль, але під сучасні вимоги.
Є фото з старої лінії виробництва кахелю (нової, звісно, по певним причинам не покажу).

Тут все починається з глини, на фото біла глина каолін.


Транспортується по такій от старій вагонетці


Основна маса попадає на конвеєр і в шнек. Там вже добавляються необхідні складники для успішного випалу
Далі, вже шлікер виїзджає прямокутною "ковбаскою", майстер нарізає його на порційні шматки та відправляє в інший цех.


Брикети з шлікеру тепер вже засовують у спеціальну форму, де майстер під дією старого німецького пресу формує майбутній кахель.
Ось форма і прес для прямого кахелю:

А тут прес для кутового кахелю, майстер якраз кладе шлікер у форму


Після пресу - майбутній кахель набув правильної форми


Після того, кахлі складають на полиці та відправляють сушитися у відведене для цього приміщення
Після просушки, завершуючий етап для кахелю є випал у печі. Продукцію поміщають у піч та тимчасово замуровують до моменту випалу.


Правда, стан будівлі зараз не найкращий. З Снопківської височини грунтові води постійно підтоплюють її. Власники своїми силами укріпили фундамент та зробили відвід для грунтових вод.
Ось колодязь викопаний всередині, наповнений грунтовими водами.Стара цегельня працює, дає працю людям та продукцію, і це найприємніше.

І ось кілька зразків сучасної продукції, для прикладу.
Ось їхній сайт.
 

При потребі - обговорення

Meine Ehre heißt Treue

Леся

Стара тема, але може хтось допоможе.  Не видно сайта.  тобто, видно, але не можливо перейти.  ДУЖЕ потрібно купити кахлі.  Який в них тепер сайт?  І ще - де купити кахлі зі старого розібраного п"єца? 

Wolff

Завод по вул. Стуса 25. тел. 25229755
Старі кафельні пєци  ;D треба шукаки по оголошеннях та сайтах ( не часто але попадаються ,що віддають задарма тільки за умови що самі розбирете а інколи і просто так).

Roy

Цитата: Леся від 12.05.2016 14:55:50
Стара тема, але може хтось допоможе.  Не видно сайта.  тобто, видно, але не можливо перейти.  ДУЖЕ потрібно купити кахлі.  Який в них тепер сайт?  І ще - де купити кахлі зі старого розібраного п"єца?
Ось сайт - http://oks-kamin-lviv.uaprom.net/
Можу ще номер керівництва дати, якщо треба.
Meine Ehre heißt Treue

Леся

Я спочатку запитаю, скільки в них той простий п"єц коштує, та ще перевезення.  Хочу такий п"єц як був в нашої хаті.  Вже нема ані хати, ні п"єца. А так хотілося б засинати, як колись, дивлячися на наш п"єц.

Дякую за допомогу!

262 Гості, 0 Користувачів