Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Messages - Golem

#3821
Художня / Мої Креативи
25.03.2009 10:40:56
Мої Креативи

За два роки дописування на Бескиді і Експлорері назбиралося в мене 130 сторінок звітів. Якшо комусь цікаво - качайте і читайте. Є там багато про гори, велосипед, лижі ну і звісно діггерство. Звичайно, перші проби пера були не зовсім вдалі, але я спеціально не виключав з документу їх, так як вони також імстять багато описової інформації корисної при повторенні подорожі. Тому читайте з кінця. ;)

А тут вибране:
То, шо я вважаю найкращим

Критика приймається з вдячність за вийнятком граматики і орфографії :)
#3822
Додаю детальну блок-схему Дрогобича.

План Дрогобича PDF 2Мб
План Дрогобича JPG 18 Мб

Також додаю зменшений один кусок внизу в аттачменті, шоб могти оцінити шо це. Блок схема містить всі вулички і провулки, всі номери будинків. Підписані всі промислові обєкти включаючи підстанції ЛьвівОБляЕнерго. Промарковані всі заклади торгівлі, ресторани і все решта, шо відрізняєтьсмя від жилих будинків. Інформація повністю актуальна станом на 2009 рік. Дуже класна штука. Шкода шо у Львові такого нема.

Нарив також і таку ЧБ карту.
#3823
Зявився в нас людський лічильник. Внизу банер висить. Клікаєте на нього, далі вибираєте загальна статистика і дивитеся
#3824
Можна буде колись. Але тільки на Дрогобич треба день шоб всьо толком оглянути. Самбір троха менший. Але якшо заїжджати у історичні села типу На(х)гуєвич - то взагалі на тиждень мандрівка може розтягнутися. В Стрий - там ше 2 ракетні бази закинуті, треба буде після музею ракетних військ поїхати-порівняти :)
#3825
Карта Дрогобича, 1:12000 1994р. 5Mb


Карта Центру Міста, 1:5000


Карта Регіону, 1:70000


Цікаві місця:
- Закинуті теплиці, навпроти Наливайка в кінці Самбірської Вулиці
- Заводи по виготовленню Друкованих Плат. Кінець Стрийської, навпроти Стадіону поруч вулиці Степана Бандери
- Закинуте АТП на перехресті Нафтовиків і Горішньої брами. Там же і стара пивниця
- Річка Побуж тече через весь Дрогобич і Впадає в Тисменицю. Виконує ту ж роль шо і Полтва у Львові. І розмір такий самий. Але все відкрито, нічого не сховано під землю. дуже цікаво спостерігати за її формуванням від витоків і аж до місця впадіння.

ПС: Окрема подяка Екстремалу за допомогу в склеювання карти. також соррі за дечку розмитість в центрі. Все чітко є на другій. збільшеній фотці.
#3826


Не встиг я вернутисі зі Штатів - як Експлорер пише про закинутий корпус Аграрного університету в Ду-Бля-Нах. Курча, шо за пошлість - в одному слові аж два матюки. :)  Судячи з фоток, це мало б бути шось на зразок будівель за Податковою. Гугл показував, за площею воно ше й навіть більше. Ну шо тут думати, треба їхати і дивитися. Правда були певні сумніви, чи воно того варте. Типу там ніц цікавого нема, все загаджено студіками - аграріями і шо це буде просто змарнований час. Але, як потім виявилося, час був аж ніяк не змарнований. Більше того, обєкт унікальний в своїй незайманості та архітектурі. Всередині майже нема сміття а похилі аудиторії, покручені сходи та амфітеатр справляють незабутнє враження.

Шоб попасти до аграрного університету слід після вїзду в Дубляни одразу ж на першому світлофорі повернути наліво. Ознака - завод Олімпія. Далі їдемо по головній дорозі аж до самого університету. Сюди, між іншим, зі Львова ходить 180 маршрутка, шо значно полегшує добирання. Навпроти головного корпусу стоїть вітряк аля електростанція. Правда збудований він зовсім інакше, ніж його промислові побратими, та й матеріал - бляха, не додає йому солідності. Зато який красивий та блискучий!



Наш обєкт знаходиться за головним корпусом. Прямуємо туди. Напевно була саме якась перерва, бо надворі стояло купа молоді вдітої у чорний одяг :) Ми, а особливо Експлорер в яскраво оранжевій куртці, сильно виділяємся серед усього цього натовпу, на нас звертають увагу - типу "нємєсні", оглядаються. Куртку приходиться зняти. Обходимо весь корпус по периметру - всюди сітка. Правда з протилежної від головного корпусу сторони є ворота закручені аж одним дротом! Вирішуємо дочекатися початку пар та відсутності старших людей і лізти через них.



В загальному, недобудований корпус складається з трьох частин. Високого будинку з бетонних панелей, круглого амфітеарту і зєднувальної ланки із великими аудиторіями між ними. Спочатку піднімаємся сходами бетонного будинку. Поверхи мають одинакове планування, обслідувавши два з них йдемо на аж сам верх без зупинок. Увагу привертають ліфтові шахти, яких є аж 4 на таку незначну площу. На останньоиу поверсі знаходимо вентиляційні установки, а точніше їх залишки, місце під ватру і столик з цегли. Напевно хтось тут "оттягівалса" чи охороняв це все. На останньому поверсі також є багато сучасних пластикових труб від дренажу даху, шоб решта будівлі залишалося сухою.



Піднімаємся на сам дах. Попри загальну закинутість будівлі, дах покритий єврорубероїдом і справляє приємне враження. В куті знаходиться вишка мобільного звязку на 1800 МГц. Стараємся до неї не підходити, шоб не спрацювала сигналізація. З даху відкриваються чудові вигляди на навколишні горби, притрушені залишками снігу, корпуси університету, гуртожитки і Грибовицьке сміттєзвалище. Спускаємся вниз і йдемо по перемичці між амфітеатром і головним корпусом. Тут розташовані великі похилі аудиторії, одна з них є на фотці Експлорера, з неї і почалася вся тема. Під аудиторіями - кімнати підвальних приміщень. Шо цікавр. В Аудиторію є один нормальний вхід знизу, коли попадаєш одразу за трибуну і аж два входи зверху одразу на Гальорку. Напевно архітектори врахували специфіку контингенту, шо тут навчатиметься. Як слушно зауважив Експлорер, політех і близько немає таких корпусів, шо закладувалися тут. Все якесь маленьке тісне та непрактичне.





Проходимо в дальній кінець будівлі. За квадратовою і інчим непримітною зовнішньою оболонкою ховається овальний амфітеатр, більше схожий на якийсь реактор. З одної сторони амфітеатру є підвищення на метрів 4...5, по обох боках від нього сходи, як у квейку. Під трибуною на підвищенні в стінах знаходяться отвори для проекторів. З іншої сторони - півкругла сцена і кілька балкончиків над нею. Стеля амфітеатру всіяна довгими рівними арматурними прутами, які щопівметра вертикально звисають вниз – як у камері тортур. Пригадую у Прохаська в Непростих було шось подібне: в барі стеля також була покрита ножами лезом вниз. Закінчилось це тим, шо одні відвідувачі добряче напилися, взяли свого товариша за руки-ноги і підкинули до стелі. Позаду амфітеатру розташовані двоє дуже мальовничик кручених сходів на другий поверх. Улюблене місце для фотографувань.



Щасливі і задоволені від одержаної дози естетичного та морального задоволення йдемо назад. Виходимо тим же шляхом, через браму в паркані. Ніхто нас не засік. Сдудікам на нас пофіг, а викладачів злосних нема.

Раз вже ми в дуБляНах, то гріх не заїхати на сміттєзвалище. Для цього слід проїхати головною дорогою далі кілька км аж до виїзду на трасу. Потім наліво і за мостом поворот на Глібовичі направо. Височенне сміттєзвалище гарно видно з дороги. Біло - сірі помережені складками, тріщинами та карнизами сміттєві схили і урвища можна побачити по праву сторону. На перший погляд від природніх і не відрізниш :) Проїжджаємо один кпп, за ним другий. Ніхто нас не пиняє, ніхто не зважує. Наша легкова автівка виглядає троха неприродньо в цих краях газонів та зілів. Виїжджаємо на сам верх терикону, утвореного і нашим сміттям також. Всі, хто читав "Мальву Ланду" Винничука напевно уявляли його собі більшим. Зокрема я - точно. Насправді Грибовицьке сміттєзвалище цілком осяжне, не більше кілометра в довжину. Ми були спробували пройти по ньому до іншого кінця, де має бути закинутий погріб, але 10см глинобетону під ногами дуже швидко відбили у нас це бажання. Що ше кидається в очі - то це чайки: справжні, морські. Вони зграями кружляють над купами сміття, пірнаючи в нього неначе у морські хвилі і виринаючи назад із їжею в дзьобі. Напевно і в них є свій інтернет, де хавка на шару інформація поширюється дуже швидко. Далі за Грибовичами йдуть Малі Грибовичі, а за ними і рідні Блюховичі та Шевченка :)



Дорогою назад через Високий Замок ми звернули увагу, шо дирка біля воріт і далі є. А також на бомбік над ним. Треба буде полізти, поки доступно! А заодно і отвір під теелстудією оглянути.

Дякую всім за гарну компанію та першу спільну вилазку оновленого експлорера. Обєкт вартий тих пів дня на його огляд. Хто полізе нашими слідами – викладайте сюда свої враження.



Всі фото тут

Карта

Фото Зелі:













всі фото з повним розширенням тут

Обговорення теми тут
#3827
Ясно. Як матимеш плани - викладай сюда!
#3828
так і є. На Стрийській 48

гугл Мап
#3829
+1 і колеса. Думаю треба буде домовитися за кілька днів перед конкретними вихідними.
#3830
Цитата: zelja від 22.03.2009 14:15:02
Я збирюся йти на цитадель через пару тижнів або коли буде погода краща.

Яка ціль?
#3831
Класно, особливо про росіян. Як інженер-еелктронщик можу з впевенністю сказати. шо побачивши чи навіть сфотографувавши електронний блок управління - ти все рівно ніц в ньому не зрозумієш, ні схеми, ні принципу роботи. То просто маразми системи, де за секретністю приховували свою немічність. І, на жаль, це лишилося ше досі. Кілька прикладів:

- В НІІРТІф в кожному кабунеті була ширма. Якшо в нього заходив хтось чужий - обовязком начальника кабінету лбуло опустити ширму, шоб ворог не побачив чим там інженери азймаються (напевно пють і в карти грають). І то в закладі, вхід куди був строго по пеерпустках і шоб вийти з свого кабінету на коридор слід було написати пояснюючу записку куда і для чого тобі потрібно йти.
- Категорично заборонено робити будь-які фотографії у львівському аеропорту. Хоча всюди решта можна. В Варшаві, наприклад. я фоткав літаки Нато. та й той же аеропорт можна сфоткати з сусідньої закинутої військової частини
- Завод Полярон. Коли наші іноземні гості пішли прогулятися і троха його пофоткали, то за ними почала бігти охорона, шоб "пльонку забрати" :)
- Карти кілометрівки, колись секретні. зараз можна скачати з американського сервера.
- Мости в горах фоткати категорично заборонено :)

Можна ше продовжувати. Шо дасть ворогу фотка командного пункту? Чи двигуна ракети? Він зможе її відтворити, чи  по фотці слабкі місця вичислити? :) В штатах гуляв по національному парку. Зразу збоку було військове містечко, якийсь завод, куля радару, все можна було сфоткати. І ніхто нічого не забороняв.
#3832
Цитата: petryxa від 22.03.2009 21:44:21
досить цікава стаття про тестування батарейок при кімнатній і мінусовій температурі  http://www.fcenter.ru/online.shtml?articles/hardware/tower/25880
мо комусь буде цікаво прочитати

Дуже дякую за справді цікаву статтю.

Інше питання. Якшо так фігово себе ведуть дюрасел турбо, шо ж тоді говорити про більш дешеві батарейки інших типів?
#3833
Цитата: explorer від 22.03.2009 23:17:45
:D

Гарна фотка. Скинь мені оригінал
#3834


Треблянська ГЕС є досить цікавою інженерною спорудою в Карпатах. Живиться вона від Треблянського водосховища, найбільшій гірській водоймі України, правда штучній. Воно розташоване на 260 метрів вище самої електростанції з іншої сторони хребта. Гідроелектростанція збудована в 50 роках і є унікальною, оскільки живиться енергією двох гірських річок - Тереблі й Ріки, природний перепад висот між якими становить 230 м. Між річками споруджено дериваційний тунель завдовжки 3,7 км, яким води ріки Тереблі через ГЕС потрапляють до річки Ріка. Через тунель, вода під величезним тиском поступає по трубі вниз, де і крутить три 9 МВт турбіни. Енергія ця дуже дешева, шкода шо її небагато.

Тут вміщується ціла річка


Підвищуючі Трансформатори


Блок-Схема Електростанції


Черговий розказує про призначення запасного водоводу


Охорона на КПП нічого не вирішує, зате вирішує черговий. Кажу в трубку шо хочемо подивитися на обєкт і чи не могли б провести екскурсію. Після згадки шо бачив їх електростанцію в передачі по телевізору погоджуються і ми щасливі проходимо всередину.  Досить цікаво побувати на діючій електростанції, подивитися на турбіни, регулятори, обладнання, поспостерігати як все крутиться, фунциклює. Послухати захоплюючу оповідь чергового (дуже інтелігентний дядько). Все чисто та охайно.  Черговий проводить цікаву екскурсію, все показує і розказує. Досить незвично бути на робочому обєкті і ні від кого не ховатися :)


Перший генератор на 9МВт


Внизу турбіна


Збуджувач (все крутиться)


Регулятор обертів


Щитова


54р


Хто буде в цих місцях - обовязково відвідайте споруду. Точне місце розташування обєктів вказане на доданій карті. Попри саму електростанцію йде дорога з Міжгіря наХу(й)ст, до греблі - дорога з Синевира в Драгове. В тих краях є ше багато цікавих місць, звіти про відвідання яких можна прочитати тут і тут

Фотоальбом з відвідання електростанції
Фотоальбом з відвідання Греблі

ПС: Кого цікавить фортифікація часів ПСВ - зможуть оглянути лінію Арпада , Фото лінії

Арт позиція №1
#3835
Сайт Державного Архіву Львова

На сайті викладено багато цікавих історичних матеріалів, наприклад заліковка Бандери :)

#3836
Ну незнаю. Шось воно там рахує. Просто переглядів дофіга, до 3000 доходить. А воно напевно тільки різні рахує, чи як?

банер зкопійовано з старого форуму, данина історії. Хояа якшо хтось запропонує кращий - з радістю поміняємо.
#3837
Добре. Кажи шо робити - я спробую в міру моїх дилетантських знань в веб технологіях.

А шо шапці бракує?
#3838
Цитата: inkognito від 20.03.2009 09:00:23
  Привіт! Викладаю трохи фото із Немирівської сірки, все лежить на Picasa - http://picasaweb.google.com.ua/oleg.shewchyk у розділі "Немирівська сірка".

Дякую. Фото зачотні, справді вартує туда поїхати.
#3839
Цитата: The Lone Digger від 20.03.2009 01:57:01
Цитата: Golem від 23.01.2009 13:04:01
крокуючий Екскаватор?
...
вагою кілька десятків тонн
Ти знаєш, скільки важить залізничний вагон?
http://www.1520mm.com/r/production/v61_4179/index.html

Дякую шо знайшов. Мало бути кілька десятків тисяч тонн :) На вікі типова маса 4 тисячі тонн. Вже виправив.
#3840
Ті самі 500 метрівки Львівської області можна скачати також тут тільки сервак там популярний, скачуватися буде не дуже швидко