Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Topics - Блондинка в кедах

#1
Зробили ми з Le-i-3o висновок, що час зустрітись на черговий Сніданок Дослідника.

Місце зустрічі: гора Баба Род
Час: 7.00 Хоча, було б класно зустріти схід сонця. Воно прокидається о 05:46.

Що скажете?
Буду на авто - зможу взяти 4 пасажирів

#2
Цитата: Golem від 08.07.2019 12:06:26
Недавно був присутній на дискусії про Стільсько. Микола Бандрівський вважає що це роздутий на пустому місці комерційний проект. Для туристів. Тому що:

1) За багато років розкопок там практично нічого не знайшли.
2) Немає історичний свідчень про це городище. А Грушевський взагалі вважав шо Білих Хорватів тут не було.

Вагомих аргументів проти цих тверджень я не почув.

Значить треба терміново організувати зустріч з п. Орестом Корчинським. Він практично все життя досліджує тему Білих Горватів, Стільського городища та Ілова. Була б гарна дискусія на тему хто тут  був, а кого не було і бути не могло

Я + на зустріч.
Олесь, в тебе були його контакти, організуєш?!
#3
Друзі, розпродую свої скарби.

- Об'єктив Canon EF 50mm F/1.8 STM‎ + Захисне скло, коробка, документи. Об'єктив практично не використовувався, максимум 100 кадрів. Ціню 2500 грн.
- Об'єктив Tamron SP AF 17-50mm f/2,8 XR Di II VC + Захисне скло, бленда, коробка, документи.
З недоліків: Від використання розтягнулась резинка на кільці зумування і замінена на неоригінальну.
Ціна 5500 грн.

Хто мене знає знають наскільки бережно ставлюсь до речей.
Готова до розумного торгу
#4
Є цікава ідея

Для її реалізації потрібно зібрати веселу компанію 3-10 людей в Залізній Шапці.
До зустрічі, було б добре підготуватись, але це не обов'язково.

Хто за?
Датачас до обговорення. Можна і на цих вихідних ;)
#5
Як я вже писала, скоро припинить своє існування одне з місць, де можна Дешево і Смачно пообідати у Львові.
Пропоную разом сходити на "прощальний обід"

Дата: 05.12.2018 Чому середа?! Та тому, що там неймовіРРРно смачна горохова зупка
Час: 13.00
Місце: вул. Механічна 7 (перед брамою на Алмаз)#7
Пропоную 17.06, тяпниця  :D, десь так на годину 19, зібратись на пивко у пабі  "100 рентген"

Беремо іменні бокали, хто не має – просто гарний настрій і вйо на пивоквас.

Хто зі мною?!
#9
Одного чудового суботнього дня, як і було заплановано, зібралися ми: YserL, Композиторка і Блондинка в кедах катнути ровериками за маршрутом Оброшино – Черляни - Великий / Малий Любінь.
Виявляється, серед «трушних» об'єктів Оброшино є об'єкт ще не описаний на нашому форумі - Метеорологічна станція в Оброшино.
Дістатись до неї дуже просто: їдете ровериком до палацу Архієпископів, проїжджаєте через липову алею і впираєтесь в поле, покружлявши яким в правильному азимуті, ви на місці.Маленька, доглянута тендітною літньою пані територія, з гордою назвою, яку натверезо ледь прочитаєш: Держводагенство України Львівське обласне управління водних ресурсів Львівська гідрогеолого-меліоративна експедиція Оброшинська водно балансова станція. Хух...Як вже писав  YserL, сама станція як була здана в СССР і від тоді там нічого не змінилося. Дані знімаються 2 рази на добу о 9 ранку і 9 вечора, аналогово.  Показники записуються на папір, вручну рахуються, малюються (купа писанини із декількох показників), і завозяться фізично у управління...
Із фінансування тільки мінімальна зарплата. На модернізацію, заміну зламаного/вкраденого обладнання, фарбу, косилки, охорону і т.д. грошей немає. Електрики теж немає, відключили за несплату. Станція тримається тільки на ентузіазмі жіночки, яка колись працювала на схожій метеостанції в Львівському аеропорту, а потім попала під скорочення і була переведена сюди.

Приборів небагато:
Глибинні термометри для вимірювання температури землі на певних глибинах.
В землю, на відстані 50 см один від одного, встановлюють металеві колби глибиною 20, 40, 80, 160, 320 см в які опускають термометри на спеціальних тримачах. Оскільки тримачі давно поламались то зараз їх функцію виконує нитка.Поверхневі термометри вимірюють найвищу, найнижчу і поточну температуру повітря і землі за період спостережень

Прилади для вимірювання вологості

Психрометрична будка з парою термометрів для вимірювання  вологості повітря

Красива двометрова металева квітка має назву опадомір Третякова

Свердловина для вимірювання грунтових вод. На території  їх дві: глибиною 16 і 40 метрівЯкийсь уже давно не працюючий метеорологічний кранФлюгер Вільда для вимірювання напрямку і швидкості вітруБудиночок метеоролога і грядки, на яких досліджують фази росту рослинВ кількастах метрах є джерело з холодною і чистою водоюАльбом
Обговорення некидайтетапком
#10
Привіт.

Замовила на цю суботу (21.05) хорошу погоду в напрямку Львів - Оброшино – Черляни - Великий / Малий Любінь.
Пропоную прокататись. Що скажете?

Орієнтовний час збору: 10.00, вул. Симоненка 5, коло Храму Св. Володимира і Ольги
План маршруту:

1.   Оброшино
- Палац Архієпископів
- Метеостанція, Станція контролю якості води та місце колишнього польового стану

2.   Черляни
- Аеропорт + прилеглі території
- Завод з виробництва дорожніх знаків

3.   Великий Любінь
- Санаторій «Великий Любінь»
- Палац Бруницьких

4.   Малий Любінь 
- Кар'єр 

В Любені можна сісти на електричку до Львова, або повернутись в Оброшино та  протестувати перший в Україні вело вагон.


P.S. якщо матимете час поблукати вікімапією і запропонуєте щось менш «трушне»  ::) буду рада
#11
Маю бажання завтра, 14.05, прогулятись територією Кортумової гори. Хто зі мною?
Не була там ще ніразу.

P. S. де краще зустрітись щоб не й ти туди через кладовище?
#12
9 жовтня в астрономічній обсерваторії ЛНУ імені Івана Франка, що знаходиться на вул. Кирила і Мефодія, 8, починаючи з 19.00, стартує  День, чи пак Ніч ;), відкритих дверей «Нічне небо жовтня».

Детальніше читаймо тут
#13
Шановні форумчани-автолюбителі, прошу Вашої поради у виборі відеореєстратора!
Переглянула багацько моделей різних фірм і цінових категорій, начиталась відгуків і заплуталась  :(

Цікавить саме відеореєстратор, а не 3 чи 2 в 1.

Основні параметри, на які звертала увагу:
1.   Якість  зйомки FullHD
2.   Частота відео від 30 кадрів/с
3.   Кут огляду бажано 130 °
4.   Інфрачервона підсвітка для адекватної нічної зйомки
5.   Хороше кріплення

Що порадите панове?  ::)
#14
Біля церкви Юра у Львові може з'явитися величезна будівля, яка закриє храм з вул. Городоцької.
ТзОВ «Розвиток нерухомості» наполегливо хоче розпочати будівництво житлово-офісного комплексу на Святоюрській горі у Львові: навіть подало до суду на Львівську міську раду, яка нібито затягує із прийняттям рішення про надання в оренду земельної ділянки на вул. Озаркевича, 4.
У позові йдеться про ділянку на Святоюрській горі, поруч із внесеним до списку світової спадщини ЮНЕСКО собором Святого Юра. Саме на цій площі планують збудувати житлово-офісний комплекс.

Можливо, у міській раді розуміють, що будівництво багатоповерхової будівлі з паркінгом та іншими благами цивілізації у такому місці не викличе захвату в львів'ян, тому намагаються різними методами відтягнути прийняття рішення.
Однак позов проти Львівської міської ради товариство з обмеженою відповідальністю «Розвиток нерухомості» таки виграло. Галицький районний суд м. Львова (головуюча Городецька Л.М.) вирішив, що Львівська міськрада незаконно не приймала рішення по зверненнях ТзОВ «Розвиток нерухомості» від 12.12.2011 р., 11.04.2012 р., 02.01.2013 р. про затвердження проекту землеустрою щодо відведення позивачу земельної ділянки площею 0,45 та на вул. Озаркевича, 4-а у м. Львові в оренду терміном на 10 років. Відповідно до рішення суду, яке є у розпорядженні видання, Львівська міська рада повинна внести на розгляд чергової сесії питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ділянки згаданому підприємству.
Хоча, як пояснила начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич, міськрада подаватиме апеляцію на це рішення суду. Відповідно до рішення апеляційного суду жодних ухвал міська рада не прийматиме.
Також начальник юруправління розповіла, що зволікання міста було викликане кількома причинами.
Причина перша: є конфлікт з іноземним громадянином, якому належала частина споруд на згаданій земельній ділянці, і рішенням Галицького суду декілька років тому, без участі міської ради, цій людині було оформлене право власності на земельну ділянку. Станом на сьогодні це рішення є скасоване, однак відбувається спір про виділення земельної ділянки на Озаркевича, 4 між заявником та фізичною особою.
Гелена Пайонкевич запевнила, що жодного конфлікту чи упередженого ставлення до ТзОВ «Розвиток нерухомості» у ЛМР немає. Міськрада просто вимагає, аби земельна документація була впорядкована належним чином та були зняті всі спори.
«Необхідно враховувати, що поруч розташований собор св. Юра і для нас важливо, аби при вирішенні цього питання були враховані інтереси усіх суміжних користувачів», – сказала представниця міськради.

Тож, доки у Ратуші вирішують долю зведення потужного комплексу в кількох десятках метрів від головної святині українських греко-католиків, ми наведемо кілька аргументів того, що це будівництво не піде на користь ні пам'ятці ЮНЕСКО, ні довколишній території.

Аргумент перший – історичний:
Земельну ділянку, на яку відповідно до погодження місця розташування та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою претендує ТзОВ «Розвиток нерухомості», разом з історичною будівлею Лічниці придбав Митрополит Андрей Шептицький за власні кошти. Митрополита запросили стати опікуном Лічниці, а він не тільки прийняв покровительство над нею, але також передав та обладнав своїм коштом (понад 7 тисяч крон) для відділів лікарні дім на узбіччі Святоюрської гори при вулиці П.Скарги, 4 (нині вул Озаркевича, 4).
Ініціатором створення Народної Лічниці був лікар Євген Озаркевич. За задумом Озаркевича, Лічниця мала стати центром української медичної науки, а в перспективі — базою для медичного факультету Львівського українського університету.
Сьогодні Лічниця перебуває у занедбаному стані, працює тільки Шпиталь Митрополита Шептицького. На жаль, будівля Народної Лічниці не є пам'яткою архітектури чи історичною пам'яткою, бо її засновники тоді думали про її функцію – «для несення дарової лікарської помочі мешканцям Львова і цілої Галичини без різниці віросповідання і народності». Але її історична цінність від того не зменшується.
Також на цій земельній ділянці є поховання невідомих львів'ян (їхні тіла були знайдені на вулицях міста і поховані сестрами-монахинями, працівницями Шпиталю під час військових дій 1944 року). Цю могилу з 1944 до цього часу доглядають працівники Шпиталю, на ній відправляють молебні у пам'ятні дати. Якщо «Розвиток нерухомості» розпочне будівництво на Озаркевича, ця ділянка буде знищена.

Аргумент другий – міжнародний:
З моменту передачі установи на баланс Львівської Архиєпархії УГКЦ і до тепер провадяться збори коштів для реставрації і функціонування Шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького в Україні і за кордоном. Про це написала у листі до Папи Бенедикта XVI адміністратор благодійної установи «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького» Дзвенислава Чайківська.
В посланні йдеться про те, що за час існування Фонду вдалося здійснити десятки проектів інвестиційного характеру: замінити вікна, систему опалення та водопостачання, відновити систему протипожежної безпеки тощо.
Надання медико-соціальних послуг потребуючим також здійснюється за рахунок іноземних жертводавців. Благодійну діяльність Шпиталю постійно контролюють закордонні спонсори і, закономірно, що при погіршенні умов надання послуг потребуючим (а в деяких випадках – і повне їх припинення) виникне справедливе обурення жертводавців.
Крім того, за кошти іноземних благодійників, для пацієнтів відділення, які приковані до ліжка і не можуть виходити на вулицю, вдалося облаштувати «зимовий сад», з повністю заскленою стіною.
Перебуваючи в ліжку, хворі можуть милуватися зеленню. Для тих пацієнтів, які користуються інвалідними візками, пристосували вихід у подвір'я Шпиталю. У випадку відчуження земельної ділянки в цих людей буде відібрана така можливість.

Аргумент третій – порушення санітарних норм будівництва:
Згідно з планом земельної ділянки, яку передають в оренду, передбачається відчуження землі по самому периметру будівлі Шпиталю, навіть без мінімальної прибудинкової території (3 метри).
Крім того, невідомо наскільки якісними є експертизи земельної ділянки, оскільки ще в 30-х роках ХІХ ст., коли шпиталь хотіли розбудувати, магістрат кілька разів відмовляв ініціаторам, мотивуючи своє рішення тим, що ґрунт на цій ділянці є занадто вологим для будівництва, поблизу розташована церква, а велика (тоді двоповерхова, а не дванадцятиповерхова, як зараз) будівля закриватиме святиню.
А ще, відповідно до договору купівлі-продажу, ТзОВ «Розвиток нерухомості» придбало котельню, яка обслуговує Шпиталь.
Враховуючи план земельної ділянки, яку віддають товариству, збудувати нову котельню можна хіба на даху Шпиталю, що є абсолютно неможливим.

Фактів, які вказують на недоречність будівництва великого житлового та офісного центру біля церкви Юра, на нашу думку, є достатньо. А от чи є вони вагомими для міської влади, побачимо вже згодом.
Нагадаємо, ТзОВ «Розвиток нерухомості» пробує отримати ці землі в оренду, викупивши нежитлові будівлі, розташовані у внутрішньому подвір'ї шпиталю, котельні і гаражі, ще з 2010 року. Саме в цьому році була прийнята Ухвала сесії Львівської міської ради про погодження місця розташування земельної ділянки. Однак тоді у міській раді заявляли, що така ухвала практично нічого не вирішує.
Стаття взята звідси
#15
У п'ятницю ввечері невідомий викрав трамвай і протаранив ним будинок, розташований на перехресті вулиць Замарстинівської та Гайдамацької.
В результаті аварії ніхто крім будинку і трамваю не постраждав.
Міліція почала кримінальне провадження за ч.1 ст.289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом).
Детальніше читайте тут