Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Topics - Андрій74

#1
Якось в інтернеті попалась мені стара поштова відкритка з видом палацу за 1902р.На 19 грудня зробив собі подарок на св.Миколая ,поіхав на оглядини палацу.


Палац знаходиться в м.Судова Вишня,в південно-східнії частині міста.Був збудований в на початку 18 століття.Спочатку власниками маєтку була родина графів Коморовських.Граф Антоній Комаровський мав двух дочок,які мали унаслідувати спадок батька,нажаль так сталось що ні одна з дочок не були одруженні,ну і відповідно ніхто з них не мав дітей. На початку ХХ століття маєток був проданий родині Марсів.Найбільший розквіт палацу прийшовся на часи знаного естета Яна Станіслава Віталіса Марса,який був власником Судової Вишні на початку ХХ столяття.Після смерті старого власність успадкував внук Кшиштоф Марс,який зремонтував палац після шкоди завданої першою світовою війною.

Родина Марсів володіла маєтком до початку другої світової війни,поки цю територію не віджали совети.Підчас війни маєток знов грабують і нищать.

Павколо палацу є великий парк,територія 6 гектарів.Гугл каже що цей парк посадив ланшафтний архітектор Арнольд Регрінг


У радянські часи палац був переобладнаний в гуртожиток зооветеринарного технікуму.За неньки України в1995р палац згорів,з тих пір стоїть у руїнах,обжитий бомжами і місцевою пацанвою.Цеглою місцеві газди не брезгуютью.В середині находитись досить не безпечно,в любий час щось може впасти на голову.
Сьогодні памятник находиться в власності міста(типу на балансі) ;DРуїни хотіли продати за великі гроші,але потенційні покупці відвертаються від пропозиції.Влада ,після реформи децентралізації почала шукати інвестора,який міг би відновити палац. Влада підготувала конкретний проект,в якому пропонується передати залишки маєтку інвестору за символічну ціну 1 гривня!!!
Так би виглядав палац після реконструкції

[/u
Нажаль нікому руїни не потрібно,багаті дяді хочуть лише тих 6 гектарів землі ,без палацу.От і стоїть памятка архетектури 18-19 безхозна.Шкода.
Кому цікаво приїжжайте,дивіться поки є ще на що подивитись.

[url=https://ibb.co/2YywyRc]

Вилазка вдалась,побільше б таких свят собі робити ;D ;D ;D ;D
#2
Друзі позичу на наступний тиждень два спальника. Віддячу!!!
#3
В 2016р по роботі їздив в Івано-Франківськ,по дорозі вдалось заскочити в місто Галич.Погода була дуже не льотна,тому всього не вдалось облазити,тай часу було мало.Інформація про місто є в Інтернеті:https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%87 Фото самого замку:Прейскурант цін на ескурсію двух річної давності


Панора міста:
В центрі теж є на що подивитись.Хочу в майбутньому виставити в плани цю тему.


Якщо придивитись уважно на памятник ,то можна зауважити що памятник у Львові і в Галичі проектувала одна людина


Ніколи не міг подумати що в Галичі був колись річковий порт,а по Дністру човни ходили, факт на лице(фото)
Хотілось би туди зїздити,але літом!!!!!!!!
#4
На території колишньої мех колони між старими дубами стоїть памятка архітектури(я так думаю) "колона Ісуса Христа Скорботного" На памятнику дата 1761р. В неті майже ніякої інформації не має,або я так шукав.На капличці Боїмів відтворений сюжет "Христос Скорботний",цікавий той факт що таких зображень є лише два по всій Українї.Друге якраз знаходиться на Зеленій 251.Колиць на цю територію Австро-Угорська влада перенесла ЧУМНИЙ цвинтар. Цікаво як ця памятка збереглась за советів. Мабуть про неї забули! Колона розташована так що її майже ні з вулиці,ні з території мех колони не видно,кругом куча ангарів,і забудов. Шкода, якщо теперішній час ,і байдужість знищать памятку.#5
Зовсім недавно їздив в відрядження в Івано-Франківськ.На одні з вулиць наткнувся на зовсім не звичний ліхтар,мабуть це перший експереминтальний в місті,більше не бачив їх.Цікаво як би ми в себе у Львові почали впроваджувати такі технології ,мабуть це була офігенна економія електроенергії. Наскільки мені відомо за бугром це звичане явище.
#6
Вчора ходив трохи з металошукачем.В районі Ставчан надибав ось цей затвор.Панове допоможіть будь-ласка ідентифікувати цю знахідку.До якого типу стрілецької зброї віднести цей затвор.