Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Messages - Le-i-3o

#181
Олесь, звіт крутяцький, так тримати. Плюси в карму.
#182
Є чудова нагода попасти в тур на день незалежності) Я навіть весною трошки фольги по городу де картопля росте порозкидав для тебе)
#183
А я як і обіцяв в пятницю взяв з собою бокал до києва тільки Ви не збирались) наробил купу помилок у Пості на Фб, але підтримав подію яка не відбулась)

На рахунок цієї пятниці ще відпишусь.
#184
Приєднуюсь до попереднього привітання! НУ і всім Петрикам і Павликам Всього накращого!
#185
Цитата: inkognito від 05.07.2016 17:42:16
- на жаль, буду на той час в сонячній Молдові)))
То піднімеш мисліно погар молдавського винця)
#186
По плану мав би бути у Києві, але приготую для Вас сюрприз)
#187
З того що я пройшов на ліхтарику на телефоні думаю від 2км, не менше.
#188
Вони горизонтальні, тобто питання глибини тут не можливе) По довжині незнаю топи там ніхто ніколи не проводив.
#191
Всім привіт! Хочу трошки перенести нас за межі "Lviv and around", і розповісти про маленьке село у Вінницькій області, від якого рукою подати до Молдавського кордону, яке наповнене просто неймовірною кількістю цікавих обєктів.



Звіт планувався давно але якось не було натхнення і так вийшло що 2 роки ідеє розповіді лежала на поличці.

Давайте почнемо з географії: с.Стіна знаходится у Вінницькі області в Томашпілському районі, здавніх давен посення на цьому місці було заховане від навколишнього світу у каньоні Річки Русава. Багато петель русла  річки у вузькому каньоні з відвісними стінами створили природній неприступний барєр для недруга. А саме село проїжаючи повз Каньйон можна і непомітити.




Тянуло в це місце людей здавна, заховане від Ворга і привітне для рідних жителів. Найдавнішу викопану знашідку місцеві шукачі відносять до Черняхівської культури. 

Перша картографічна згадка датуєтся 1648 роком, на карті України Гійома де Боплана. Звертаємо увагу що карта була складенна Півднем до верху.

Тут на карті маємо буквально дві назви Янгород і Чорне.

Згідно з слів місцевих старожилів чорне бо було спалене турками, татарами.
Щодо назви Янгород є дуже багато протирічь у версіях походження, я виберу саму просту як на мене.
В 1580 році землі біля річок Мурафи, Русави, Марківки, Буші переходять у володіння Яна Замойського, який в наступні роки починає масово укріпляти регіон у будувати фортеці у всіх стратегічних населених пунктах. Шаргороді, Ямполі, Комаргороді та сучасній Стіні.
У володіння Замойського були також Драгушовські землі і городище Драгушов.
Яке пізніше було назване Томашполем на чесь сина Яна, Томаша.

Забудови на цьому місці вже почав Томаш, і фортеця у Томашполі що ми можемо бачити на карті Боплана побудовани ним. Взявши доуваги перераховані факти, думаю що назва Янгород була дана вчесть Яна Замойського. Мені так простіше ;D

Співставиши карту з місцевістю розуміємо що фортеця розмішувалась на сучасній замковій горі(звідти і назва) де зараз Церква св.Миколая і козацьке кладовище. Ні з цеєї карти ні з інших джерел невідомо якої вона була і як була побудована.


В свій час Мартин Калиновський Гетьман польської корони коли брав Стіну в 1651 році порівняв її з Камянцем Поділський, процес взяття фортеці доволі яскраво описаний: "Відобравши Шаргород, Черніївці, Мурахву, Садківці і привівши до послушенства, поступився під Стіну — фортецю подібну до Камінця, і завдяки відвазі, наступивши з трьох сторін, взято нове місто з фільварками, обсаджене богатьма тисячами людей".
Нижче зображена схема Військової компанії під час якої Калиновський взяв Стіну.


Ще трошки ясності в опис села потім вніс Ульрих фон Вердум, його щоденник то така собі "Книга про різноманіття світу" Морко Поло, але в маштабах Галичини та Поділля. Щоденники мандрівника є цінним джерелом інформації в Історії маленьких забутих сіл Поділля.

Цікаве речення з його щоденника: "Селяни є невільниками шляхти. Шляхта взагалі безкарно убиває свого селянина, за вбитого чужого селянина платить 7 чи 8 талярів. Буйно процвітають у Польщі всі інші безчинства. Пани самі кажуть, що за гроші у них перед судом можна отримати стільки лжесвідків, скільки злотих буде на це витрачено". Дещо з пого часу зовсім не змінилось.

Ну але ок давайте далі про Стіну, одним з цікавих її обєктів є Церква св.Миколая що на замковій горі


Побудову церкви приписують козаку Нечаю, деякі полські історики стверджують що на одному з каменів у стіні церкви було вирізблено його Імя, отут мені б хотілось набратись терпіння і перелопатити всі джерела і побудувати якусь гарну звязку подій, але я не історик ;D і тому мені буде прощене що зроблю все по амоторські і дуже приблизно.

Загинув Нечай 1651 році під населеним пунктом Красне Вінницької області(умовна могила на фото).

Якраз при тій військовій кампанії коли Калиновський порівнює Янгород  з Камянцем.Отож церква малаб на Той час уже існувати.

Будувалася значить вона  коли Янгородська фортеця вже існувала бо Нечай народився після смерті Яна Замойського. Хоча якщо Укріплення будував Вже Томаш і назвав місто на честь батька після його смерті то церква могла будуватись одночасно з фортецею. Історія така що при копанні "фундаменту" було знайдено камінь на якому було зображенно Святого схожого на св.Миколая, і тут два варіанти або фундамент робився для церкви і при знайдені ікони їй дали назву св.Миколая. Або камінь з Іконою було знайдено при закладанні іншої будівлі і для неї вирішили побудувати церкву. Церква часто служила сховонкою для жителів при турецьких набігах.

Цікава Історія повязує церкву з узорами вишиванок Стінянських майстринь. В вишиванках переважають чорні кольори

Кажуть що раз перед Паскою один поляк-солдат попередив людей, шоб не ходили в церкву святити паски, а шоб тікали у ліс. І ті люди шо пішли до церкви всі були вирізані польським військом. Як тільки батюшка сказав «Христос Воскрес!» почалася різня. Отак поляки захопили село.

Немає в історії привязки до років, прочитавши одного дослідника схиляюсь до думки що події відбувались тоді коли фортеці вже не існувало, бо церква булаб за її надійними стінами та змісту ховатись у лісі у людей не булоб.

А пепер мабуть саме цікаве, мало тексту багато фото ;) Козацьке кладовище, мабуть найцікавіший цвинтар який я коли небуть бачив:












Висота деяки памятників просто вражає












Межі кладовища підходять до самого каньону.


А саме сучасне село яб не сказав що є дуже статистичним, розміщенне в каньоні, на схилах весною цвіте сон трава а самі схили це швидще Стіни всипані скелями. Всі нежилі будівлі так як паркани зробленні з сухої кладки. Трохи фото з села що встиг зробити при проїзді машиною:






Ось такий вот вхід на подвірря хати


І ще один але більш старіший. На території ніхто не проживає, хата напіврозваленна.


Такі "Мури" є біля всі доріг що примикають до схилів.



Все село заповнено такими мурами


В центрі села є джерело яке бє з під каменя, на камені висічений хрест, ще певно з тих козацьких часів.


Хата у центрі села:


Горщики на плоті) все як книжка пише)


І ще трошки сільських мурів








Залишилась лише не розкрита тема Штолень.
Отож уточнивши у знайомих де вони пішли на пошуки, знайшли, за відсутності хорошого світла довго не лазили.
В штольнях різали камінь по місцевому "Ракушняк" розмір ракушок з яких складаєтся 1-3мм. Дуже міцний. В районі таких Штолень є багато. Стінянський Камінь ж Важався найкращим.








Всі штольні були "Колгоспними", камінь різався спеціальними машинами, зараз вони недіючі, але місцеві умільці продовжують різати камінь бензопилами.
До чого це призвело у селі Сапіжанка можна почитати тут

А ще у Стіні є природні печери, але на їх пошуки часу не було. А ще є Сонячна електростанція, і карєр

в який можна вийти зі штолень що були на фото.

Багато чудової історії, Гарна природа, цікаві обєкти і безліч таємниць які ще потрібно розгадати дослідникам) Ось таке воно село Стіна.
Всім велике дякую за увагу.








#192
Промонітор моїх друзів на ФБ))) найдеш хлопаку, зараз на балканах морських зірок досліджує)))
#193
Цитата: linuxoid від 29.06.2016 12:08:54
Весь сучасний спорт то змагання фармацефтів, хіміків та букмекерів, а не самих спортсменів. З цієї точки зору - кіберспорт виглядає куди спортивніше ніж його визнані фізично-навантажені кулєґи
Як не прикро але в чомусь ти правий, проблема допінгу у спорті є серйозною.

Знаю я одного хлопця, спорцмен від бога, не в якомусь виді спорту а просто спорцмен.
Сьогоні тренування на скелях біля моря в Одессі, завтра спелеозбори і Чемпіонат зі спелеотехніки . Після чого тренує дітей  Слеклайну у парку.
Потім біжить Супермарафон(100 км) і пробігає. Тут сам фак долання такої дистанції в голові не вкладаєтся.
Тільки спустився з Петроса в же є пост що переплив Світязь в обидві сторони.
На Казбеку заспівав гарну пісню з прапором України.
Тренування Спелеотехніки у залі.
Відкрив нову печеру.
Футбол і інший активний спорт будьласка, на крутому рівні.
А потім плато Арабіка і найглибша печера світу Вороняча-Крубера.

От дивлячись на ньго мені КіберСпорт спортом вопше не виглядає.
#194
Цитата: Leomund від 29.06.2016 00:40:32
ЦитуватиХто крутіший той хто веде автомобіль чи той хто в доту грає?
Дивне порівняння:)
ЦитуватиНайавторитетніша спортивна організація світу Міжнародний Олімпійській Комітет визнала Шахи спортом, а Кібер спорт ні.
Мені здається що це тільки питання часу, дуже вже багато спільного у кіберспорту з шахами. Як буде насправді побачимо в майбутньому. Сподіваюсь що вже скоро.

Ну порівняння взагалі було твоє:
ЦитуватиЗа вашим прикладом почнемо з далека. На шаховій дошці можливо приблизно 10118 різних комбінацій, це приблизно в 1040 раз більше ніж атомів у видимому всесвіті. Досить таки багато враховуючи що у шахах 6 різних фігур, дошка 8*8 клітинок та 2 гравці. У кіберспортнивній дисципліні Dota 2 грають 10 гравців. 111 різних героїв у кожного з яких від 4 до 14 різних навиків та 6 характеристик а також декілька сотень предметів. Більшість навиків  та предметів можна використовувати по різному і комбінувати між собою. Кількість можливих комбінацій.
І ти будеш мені розказувати скільки показників потрібно тримати в голові автогонщику, чи снайперу?

Ну от і поговорили, питання часу то питання часу. Поки для мене це не спорт. Якщо коротко через невизнання.
#195
Памятаю колись був жарт: Чому у тебе немає дівчини? Бо я Ельф 80 левела)
Думаю розумієш над ким так жартували.
Дякую що пояснив що гравці в доту крутіші за Шахістів, Снайперів і Автогонщиків. НУ чому б і ні.
Одна з основних фунцій ігор це симуляція, симуляція це можливість переживати те чого не можеш пережити в реальному житті(тут мова іде про ігри а не про професійні симуляції. Те де крутіше в Віртуальній реальності чи в реальності? Хто крутіший той хто веде автомобіль чи той хто в доту грає?
Просто і лаконічно: Найавторитетніша спортивна організація світу Міжнародний Олімпійській Комітет визнала Шахи спортом, а Кібер спорт ні. Для мене це крапка. Для тебе ні) Тут дискусія може бути з тобою завершена.(тут 2 реченнями за твоєю порадою)

#196
Цитата: linuxoid від 28.06.2016 19:58:33
Le-i-3o, а як же шахи, шашки, більярд?

Писав що Шахи відносятся до Розомувих видів спорту. Що роблять шахи з людиною: вчать мислити логічно, планувати свої дії, долати труднощі, сприяють концентрації уваги.
3-4 століття до нашої ери, визнанні олімпійським комітетом спортом 1999 році(якщо помиляюсь поправте). Давайте по визнанню опиратись на Олімпійський комітет як саму потужну спортивну міжнародну організацію.

Отож від моменту Перших згадок гри з фішками на дошці до моменту визнання маємо  плюс мінус 24 століття, навіть якщо віднімимо час поки у світі не були розвинені відносно швидкі соціальні комунікації між країнами і континентами всеодно шахи будуть першою грою військової тематики, яка потребує володіння Тактикою та Стратегією.

Отож на мою думку шахи будуть Предком для всіх ігор напрямку стратегія у кібер світі. Вони як мінімум заслужили бути спортом, плюс без фізухи у шахах теж ніяк. З шахами все ок. Шашки і т.д. аналогічно.

По Більярду відпишусь, спорт однозначно, сформую думку.

Цитата: Leomund від 28.06.2016 20:09:00
Le-i-3o, друже ти забув що ніде не сказано що фізичні навантаження є обов'язковим елементом спорту.

ЦитуватиСпорт – це організована по певним правилам діяльність людей, з метою вдосконалення та співставлення своїх фізичних, або інтелектуальних здібностей, а також підготовка до цього співставлення та міжособистісні стосунки виникаючі в процесі підготовки

Більша частина твого тексту наповнена "водою" і до питання "чи являється кіберспорт спортом?" фактично не відноситься.

ЦитуватиІ не треба зараз мені ставити в придлад Шахи, от існували вони купу тисячоліть а спортом були визнанні недавно.
Добре тоді інакший приклад: Автоспорт. Так само визнаний у всьому світі спорт без застосування фізичних здібностей де основну роль грає швидкість реакції. Нічого не нагадує?

ЦитуватиА скільки видів спорту націлено оздоровлення, чи можна досягнути цього сидінням за компютером?
Насправді жодного. Професійний спорт та здоров'я речі мало сумісні.

Тепер по твоїх пунктах:
1)Скільки важних людей стільки і трактувань Спорту, і нічого я не забув я вроді чітко написав:
ЦитуватиУ більшості визначення і трактувань слова спорт у енциклопедіях які можна зустріти пишется що спорт це  "співставлення фізичних та інтелектуальних здібностей".
Читай уважніше! У більшості! Я перелопатий більше 20 джерел і у більшості це було поєднання.
А тепер перечитай текст який наповнений водою і перерахуй собі вголові всі види спорту найвідоміші, всюди є фізуха!!! Тому визначення спорту де поєднуєтся фізична підготовка з інтелектом є найбільш доречне на мою думку.

2)Більша частина мого тесту наповнена хоч якимсь змісто який я в неї зміг вкласти зважаючи на мої здібності і 20хв її написання. В тебе я взагалі ніяких текстітів тут не спостерігав. І я бачу суті моїх думок ти не розумієш. Я не розмірковую над питанням
Цитувати"чи являється кіберспорт спортом?"
Я розповідаю у тексті про спорт, і таким чином показую що на мою думку Кіберспорт таким не є.
А ти в свою чергу більше 2-3 речень не написав.

І скільки я можу повторювати це моя думка, на мою думку, по моєму. Та удосужся мене переконати, написавши хоч якусь агрументацію зліплену з багатьох тез приправлену твоєю думкою!

3)Автоспорт - Немає застосування Фізичних здібностей) Прикинь які перегрузки повинен могти витримати організм людини на Формулі 1, Наскарі, Раллі. НУ і що ти рівняєш . з пальцем. Та це як снайпер який вчить балістичні таблиці роками, і ще купу всякої всячини. Згадую Німецький фільм "Жага швидкості"(той що старший і до гри відношення не має) Момент коли головний герой везе дівчину по трасі і розповідає що цей шматок дороги потрібно проходити по такомуто радіусу бо він у тіні і щеплення машини з дорогою і це дая тобі якісь там мілісекунди переваги, такето!
Вдумайся скільки показників потрібно тримати в голові.

Керувати реальним обєктом в реальному житті це тобі не Б13, Б32 і патрони закупити на швидкість, а потім ну звісно повбивати всіх користуючись реакцією і т.д.

4)От їш ти мясо і не бігаєш, що робится? Судинки забиваются холестерином, серце стає таке як в Старої корови. Бачив колись таке? Я колись таке купив на борщик, розрізав на 4 частини і поклав в морозилку. А той жир з нього ледве позрізав. Ну може поганий приклад. Наше життя нажаль тільки спрямоване на травматизм і тих чи інших сферах діяльності людини його більше чи менше. Погоджуюсь професійні спортсмени мають багато проблем але якщо все в міру тоді здорове тіло)
#197
Цитата: Leomund від 28.06.2016 00:26:27
Цитата: Le-i-3o від 25.06.2016 22:40:51
Я не маю нічого проки компютерних ігор як окремої сфери. Але нерезумію як можна називати спортом сидіння на кріслі і грання в гру) І визнання його спортом для мене є відходженням від канону, чи як ще правильно сказати.

Зранку схожу на стадійон і відпишусь скілько підтянувся.

Якщо кіберспорту притаманні усі елементи спорту (такі як: змагання, тренування, тренери, вболівальники, величезні  гроші), тоді чому його не вважати спортом? А ще якусь сотню-дві років тому назад футбол також не визнавався у світі. Світ змінюється і консерватори лишаються позаду.

Друже ти забув у свому списку основний елемент: фізичні навантаження. У більшості визначення і трактувань слова спорт у енциклопедіях які можна зустріти пишется що спорт це  "співставлення фізичних та інтелектуальних здібностей".

Які фізичні здібності застосовуются у кіберспорті?

Давай подумаємо звідки пішов спорт? Ну мабуть не з Олімпійськіх Ігор.


Бо це вже можна важати професійним спортом.
Для первісної людини непрофесійний спорт був джерелом життя. Не було Ашану і мясного та рибного магазину, тре було бігати, митати списа, кидати каміть, заганяти цілим племям Мамонта до проваля. Все що уособлює собою спорт фізичне навантаження + інтелектуальні здібності. Думаю елемент змагання там також був.
А хто не мав фізичної сили і був хитрим той брав до рук бубна і називав себе шаманом.



Єгиптяни вже заради розваги дивились на акробатику, стрільбу з лука, боротьбу, фихтування на палицях і плавання. Ну як ж без плавання, от впав ти у Ніл і що робити пливи швидко бо кругом Крокодили!


Далі немає багато часу лазити інетом і будувати хронологію становлення спорту, тому дещо буде не попорядку.

Взагалі перелік спортивних розваг по древніх цивілізаціях буде схожий, Стрільба, Метання, Боротьба все сим можна розважити царя і знатну публіку.

Звісно є і багато цікавих древніх видів спорту про які деколи навіть не чули, як дуже локальних так і в маштабах імперій і царств:
1)Наприклад в Йемені з давні часів пригають через верблюдів, суть в тому щоб перепригнути через найбільшу кількість верблюдів.

2)В Афганістані є цікавий вид спорту Бузкаші, чимсь нагаду поло тільки замість мяча чоловіки грають обезголовленою тушою козла. Тут немає комад і воріт грають всі проти всіх. Спорт популярний і зараз.



Навіть марку в Таджикістані випустили на честь цього спорту

3)В деяких регіонах центральної Америки ще досі зберігся такий вид спорту як Улама. Я б назвав його прообазом баскедболу, суть в тому щоб закинути мяча у корзину що на стіні, але увага з допомогою бедра а не руки.

Хоча є варіації гри коли грають ліктями або ключками.
Гру придумали  майя, правда грали не мячем людськи черепами, атентичні поля з кільцями збереглись і по цей день.

А на наступному фото бачемо відтворення гри в ліктєву Уламу. Лікті перевязувались шкіряними шматками для зменшення травматизму.

Впринципі нічого нового, обєктом потрібно попасти в ціль. Ідея тянется з древніх часів.

4)Перетягування канату також починалось не за нашої памяті, вичитав що Вікінги любили перетягувати шкури. Думаю ця забава могла бути популярною у багатьох регіонах планети.
Певно шкури драконів тягали ті кримезні бородаті дятьки)
5)В центральній Америці хокей був вже давно, правда не на льоду і не на траві. Бо шайба була не проста а підпалена)

Гра називаєтся Пелота
5)Гладиаторські бої це звісно криваво, і неймовірно жорстоко але вони були і теж вважаются спортом. Збирали велику кількість людей на колізеях.
Відоме масове дійство, але виявляєтся бій з твариною гладіаторів мав власну назву Венаціо. Тут спірне питання кого було більш шкода людей чи тварин, по статистиіці смертність серед людей була меншою.

А гладіатори в ци боях називальсь Ванантами.
6)Римляни були винахідливими хлопцями і бавились як виявляєтся не тільки на Колізеях.
Навмахія - в дослівному перекладі "Морський Бій", арена заповнювалась водою і на маленьких човнах на цій арені відтворюли відомі морські Бої.

7)Панкратіон - давньогрецькі бої без правил, хоча два було, не можна було кусатись і виколювати противнику очі.


А тепер до професійного, Греки придумали Олімпійські Ігри, вони бігали махаючи голими піпіськами, метали списи і диски. І це вже був перший професійний спорт.

Отож пройшовшись по всіх видах спорту ми доходимо до того ж списку що був написаний:
Цитуватиусі елементи спорту (такі як: змагання, тренування, тренери, вболівальники, величезні  гроші)
Але нікуди без Фізухи, ну от нікуди.

І не треба зараз мені ставити в придлад Шахи, от існували вони купу тисячоліть а спортом були визнанні недавно.
Це розумові види спорту, ну і може десь якимсь боком до розумових можна приписати Компютерні Ігри.
Але В компютерних іграх є більше негативу ніж добра. Скажімо вбивства, на чому побудовано 90% їх.
Або скажімо чи зможеш ти десь в житті вирористати свою реакцію набуту в контерстрайку, чи зможети  співставити вміння користуватись зброєю в реальному світі, хочаб на рівні стендової стільби?
Реальний тол це розвиток тактики і стратегії, для дуже маленького відсотку людей знання лишаются в голові.
І десь може ти і зможеш придумати як кротів Дідові на дачі вивести.
А так реально все залишаєжтся в кібер просторі.

А і про великі гроші, так це бог сьогодення, але чи можна це віднести до критеріїв? Ні.
В порно індустрії теж великі гроші, теж фізуха потрібна, міліони глядачів, ціль такаж як в більшості компютерних ігор дати людині Пережити те чого в неї немає в реальному житті? Отож ще змагання і відносимо до спорту?)

А скільки видів спорту націлено оздоровлення, чи можна досягнути цього сидінням за компютером?

Ну і скажімо, хто чому відасть перевагу для своєї дитини повести на стадіон і привчати до спортивного способу життя? Чи всадити за комп і сказати рубись в ігри годинами будеш такий як Денді кібер спортсменом і зароблятимеш міліони?

Це все моя думка сформовано моїм світоглядом, і на життя заслуговує.

І шановний Leomund про спорт, консерваторів і тих хто залишаєтся позаду, то ти як в воду сірководень з організму випустив, чесне слово)




#198
Цитата: Fozi від 26.06.2016 00:22:37
Цитата: Le-i-3o від 25.06.2016 22:40:51
Я не маю нічого проки компютерних ігор як окремої сфери. Але нерезумію як можна називати спортом сидіння на кріслі і грання в гру) І визнання його спортом для мене є відходженням від канону, чи як ще правильно сказати.

Зранку схожу на стадійон і відпишусь скілько підтянувся.
Ну для тої самої CS, потрібно мати не аби яку реакцію і міцність здоров'я (я просто залишу це тут ;D). Це дико, для тих, хто в це: або не вникав, або не розуміє. В кожного своя думка. Але чомусь, мені це нагадує, думку тих самих росіян, які твердо відкидають все, що виходить за межі їхнього розуміння.
P.S. Дякую, за - в кармі  ;D ;D ;D P.S.S. Ух як бомбить, вже два мінуси  ;D

Сумно кароце це все)
#199
Я не маю нічого проки компютерних ігор як окремої сфери. Але нерезумію як можна називати спортом сидіння на кріслі і грання в гру) І визнання його спортом для мене є відходженням від канону, чи як ще правильно сказати.

Зранку схожу на стадійон і відпишусь скілько підтянувся.
#200
Я розвів срач який не стосуєтся теми, вибачте панство модератори. Але ... як можна Кібер "спорт" спортом важати?

Фозі я з Середи на роботі, моя компанія займаєтся друком, я тобі надрукую бесплатно іменну футболку, але заумови що ми під твоїм ніком напишемо: Дайош визнання Контер Страйку Варкрафту і прочого сколіозного компо-дрочества на рівні з Футболом, Хокейом, Атлетикою(важкою і легкою), Туризму, та іншого спорту.

Як кого образив вибачте, повідомлення заслуговує смітника.