Чорнобиль та Прип'ять

Автор inkognito, 31.03.2009 22:57:41

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

inkognito

   Гамма фон звичайно важливий, але куди важливішим є за умов походу поверхневе забруднення. Це основне, що визначатиме як йти і де спати...А мну здавалось, що поверхневе забруднення переважно бета-активне...
Resistance is futile

Roy

Так, звісно бета. Але в даній ситуації має допомогти дозиметр, бо не рідко плями альфа, бета можуть бути зовсім невеликих розмірів. Тому кілометровка тут вже ні до чого
Meine Ehre heißt Treue

inkognito

  Який саме дозиметр таке усе може?  Якщо гамма-фон можна оперативно оцінити, то як ця справа виглядає із бета?...Про альфа я уже просто мовчу, цілком достатньо гуглянути на предмет альфа-детектора від нашого рідного львівського "Спаринг-Вісту". А також його ціни та масо-габаритних характеристик. Чому кілометрівка недоречна не розумію...
Resistance is futile

Roy

ЦитуватиЯкий саме дозиметр таке усе може?  Якщо гамма-фон можна оперативно оцінити, то як ця справа виглядає із бета?...Про альфа я уже просто мовчу, цілком достатньо гуглянути на предмет альфа-детектора від нашого рідного львівського "Спаринг-Вісту". А також його ціни та масо-габаритних характеристик. Чому кілометрівка недоречна не розумію...
От власне, це проблема троха, включаючи ціну того апарату. На рахунок плям бета забруднення, то може й бути й 1 кв.м, і тому маю наувазі недоцільність саме кілометровки.
Meine Ehre heißt Treue

Roy

     Сьогодні мав цікаву розмову з дядьком знайомим, який з червня 1986-го по листопад працював в зоні, був начальником медбатальйону. Розказував про специфіку своєї роботи там, як власне необізнаним в радіації воякам "клепки" вставляв. Неоминули і тему про похід в зону. Дав рекомендації деякі. Верхній одяг бажано щоб був з такого матеріалу, на якому мінімум збиралось пилюки і легко б змиваволось водою. Взуття прорезинене, можна гумові чоботи. Ночівлю вибирати краще в приміщеннях, в ідеалі на горищах цегляних будівель. Вода, їжа - все з собою. Сон на прорезиненій матерії, карематі, для того щоб відштовхувати альфу (плями забрудення можуть займати зовсім невеликі розміри). Воду якщо десь вже набирати - то не з струмка, а краще з поверхні річки. З рук бажано познімати обручки, перстні, ланцюжки. Обов'язково треба мати дозиметр, дп-5 підійде для бета випромінівання.
    З його полку всі офіцери нажаль загинули. І все через елемантарну недбалість - зривали з дерев фрукти, ягоди, гриби, все їли. Знайомий його, лікар рентгенолог додумався з'їсти зірвані ним же 2 білі гриби, які акурат займали площу відра, як результат, радіаційне ураження кишківника і смерть через тиждень в шостій лікарні москви. А він вижив в цей пекельний період, приймав йод і старався по мінімуму перебувати на недеактивованій території.
Meine Ehre heißt Treue

inkognito

 Цінні поради, дякую!
Resistance is futile

zelja

ага цініні точняк снкс :) чувак !

Chuhaystur

Знайшов, як на мене дуже навіть непогане джерело з корисною інфою на дану тему: http://www.chornobyl.in.ua/pollution_rn_ua.htm Коротоко, ясно, чітко + є карти. :)
Бачиш: в них тут зовсім інший світ..кажуть, в них тут правда на обід.

Roy

Що ж, дійсно так і є, дякую!
Дивлячись на карту європи з забрудненням цезієм-137, уявлєш наскільки це все серйозно...,екксперти магате тоді недарма таку паніку розповсюдили.
Meine Ehre heißt Treue

Dexter

    В чому проблема з водою????
    Якщо буде велика групка можна просто рівномірно розділити воду(добавивши декілька літрів запаски)=)
    Та й я не думаю шо хтось там вану збирається приймати.щоб змити руки і лице не так багато вже й потрібно і то перед їжею і сном.а якшо зранку хтось хоче зуби почистити або подорозі піт змити думаю можна буде трошки потерпіти=)

Akella

Цитата: Dexter від 24.12.2009 17:23:55
    В чому проблема з водою????
во наївний..врахуй шо буде нагрузка на кожного учасника походу-а це лишня втрата рідини через піт,а якщо спека-то взагалі..
найбільша проблема в тому шо в Зоні її ніде дістати щоб була "чиста"
Akell me nice!

zelja

Цитата: Akella від 24.12.2009 17:28:24
Цитата: Dexter від 24.12.2009 17:23:55
   В чому проблема з водою????
во наївний..врахуй шо буде нагрузка на кожного учасника походу-а це лишня втрата рідини через піт,а якщо спека-то взагалі..
найбільша проблема в тому шо в Зоні її ніде дістати щоб була "чиста"
а таке бачили?

Dexter

    Ну я хочаб не говорю що Зону через день патрулює вертоліт=)))не в обіду але не можна вірити всьому шо гноворять=)
   Як ніде якшо вище було вказано що для працівників привозиться в бочках і її там можна набрати=)
   А без нагрузки можна поїхати на платну екскурсію.якби не було труднощів не булоб цікаво..це моя думка=)

inkognito

Цитуватиа таке бачили?
Ужос...Автор відео очевидно амбіцил-самогубець чи перед цим жульєну із чорнобильських грибочків засмакував два рази просивши добавки...
ЦитуватиВ чому проблема з водою?Не зрозуміло? Якщо буде велика групка можна просто рівномірно розділити воду(добавивши декілька літрів запаски)=)
На писок треба 5 літрів води у день як мінімум - і врахуй, що це не легка прогулянка, себто вантаж на хребті буде відчутним. Відси треба ще більше води. На один день туди не сходиш, думаю 3-4 дні як мінімум. Отож отримуй, 15-20 кг за хребтом на кожного учасника (а в наплечнику багацько чого іншого треба нести) як мінімум! А вода для приготування їжі?
Цитувати
    Як ніде якшо вище було вказано що для працівників привозиться в бочках і її там можна набрати=)
А во ті бочки стояті кожні 5 км по Зоні, а над ними написи "Безкоштовна вода для нелегальних дослідників! Спеціально підібране незапальне місце"
ЦитуватиА без нагрузки можна поїхати на платну екскурсію...
Наприклад для мене платна екскурсія просто нецікава як така...Видів уже мабуть сотні, якщо не тисячі однотипних фото - не цікаво  ходити там, де до тебе купа народу була.

Resistance is futile

zelja

Повністю згіден з Інкогніто!

Akella

от хто як думає?скількох годин вистачить щоб об"їздити всі цікаві місця зони?всім відомо що 26 квітня пускають в Зону всіх бажаючих,які досягли повноліття,причому впускати починають в 0,00 годин а вийти з зони треба до 24,00,тобто фактично ціла доба(щоправда половина того часу-ніч)є в розпорядку для дослідження.до Чорнобилю можна доїхати маршруткою Київ-Чорнобиль,а звідти вже калатати пішкарусом
плюси: вам видадуть пропуски за якусь там символічну плату за бланки  попусків і операції по їхоформленню
           знаходження в Зоні цілком легальне
           після виходу вам проведуть дозиметричну перевірку на кпп

мінуси: строго обмежений час для дослідження
           люди  в Зоні(щоправда в основному ті хто там жив до аварії,в них можна випитати багато чого цікавого,я так думаю)
           



але якщо ризикувати не дуже хочеться(в смислі нелегалом)  то можна розглянути і варіант 26 квітня


загалом скажіть своє "фе" або "так" відносно моєї ідеї


на фото-табличка на автобусній зупинці в Чорнобилі,можливо комусь вдасться розглянути точний графік 
фото таблички зроблене моїм другом з Києва який ліз в Зону нелегалом в 2008 році


якщо ж він не надто образиться-то з його дозволу викладу решту фотографій
Akell me nice!

zelja

такий варіант тоже нічо але -
1 Дуже мало часу на дослідження
2 Дозметричний контроль
3 Не так цікаво

Akella

часу мало для повного дослідження,але щоб не підставляти свій зад лізучи нелегалом-цілком непоганий,можна ж з"їздити кілька разів,і щоразу іти по різних маршрутах
а чого поганого в дозиметричному контролі?невже ти хочеш поїхати додому в сильно фонящій куртці або штанах?
чому нецікаво?я розумію,що екскурсії від припять.ком-нецікаво,бо,як було сказано вище навіть фото на тих екскурсіях у всіх одноманітні,а так ,маючи дозиметр і карту заражень сам собі складаєш маршрут
Akell me nice!

zelja

Цитата: Akella від 24.12.2009 20:51:00
можна ж з"їздити кілька разів
Тобото чекати один рік (не дуже мудро)
Цитата: Akella від 24.12.2009 20:51:00
не підставляти свій зад лізучи нелегалом
Кому не підставляючи ? Взагаліто вище було описано нарахунок шмону прияьті блок постами(якшо ти проце?)
Цитата: Akella від 24.12.2009 20:51:00

а чого поганого в дозиметричному контролі?
Невідомо які в них там норми?
а якщо ти там хапнеш на пару мікро рентген біліше норми що далі???

Dexter

  Я згідний з Зелею цілий рік чекати заради того щоб пройти ще декілька кілометрів не вихід..
  На мою думку те що ми хочемо туди пробратися нелегалами надає вилазці більшого "Шарму"...це буде більш цікаво.більш страшно.більш доступно.і відчутя будуть інакші.адже коли ти входи в зону за платню або з дозволом ти частково розумієш що чогось не вистарчає..а от коли нелегально ти відчуєш шо ти на реально закритій території де колись сталася одна з найбільших катастроф світу...і що ти не повинен ні в якому разі попастися патрульці або комусь іншому.і в повному серйозі розумієш шо можна піти на корм тамтешніх тварин.тобто ти відчуваєш що тобі тут заборонено бути.
  А Інкогніто ти мене не правильно зрозумів..ніхтож не казав що це буде легко.я мав на увазі що якщо комусь не подобаються ті незручності які будуть під час нашої вилазки то можна спокійно заплатити декілька $ і ходити за Вумним дядьком екскурсоводом і фотагрувати всім відомі місця.

409 Гості, 0 Користувачів