Вільнюс

Автор YserL, 30.12.2016 15:26:39

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

YserL

Оригінал: http://blog.uaid.net.ua/weekend-in-vilnius/

Якось спонтанно із співробітниками вирішили купити квитки у Литву за дуже смачною ціною від МАУ. Нас зібралося п'ятеро хто мав діючу шенгенську візу.

По дорозі у аеропорт сфотографував літак Антонов, який вивантжував 2 гелікоптери U.N. Фото на телефон на вулиці і на GoPro із терміналу.

Пройшли митний і паспортний контроль. Останні 3 роки питають по батькові і місце народження, через однофамільця/іменем/року. Народ заправився спиртним у дюті-фрі, при купівлі товарів сканують шрихкод із посадкового талону: PDF417, який називають BCBP, який містить прізвище, ім'я, референс замовлення, код аеропорту вильоту і посадки, номер рейсу, дату вильоту, клас, для доступу у лаунж зони, ряд і місце, номер пасажира на реєстрації, і службову інформацію. У нових версіях вже присутній цифровий підпис щоб унеможливити підміну інформації і відвідання зон бізнес класу.
M1PUPKIN/VASYA        EX7RMTN LWOVNOPS 0167 352S008F0067 31C>2080      B0E             0

M1PUPKIN/VASYAMR      EX7RMTN VNOLWOPS 0168 353T017B0057 13B>10B0  6353BPS 2956624042409280

Після посадки лишаються тільки корінці, дехто їх колекціонує.Вилетіли рейсом PS167 Lviv (LWO) - Vilnius (VNO) на Boeing 737-8Q8, бортовий номер UR-PSP, летіли на ешелоні 350 (~10,7 км), тиск в салоні був на рівні 2,3 км.

При взльоті через поворот і нахил літака були відчуття як на атракціоні:Прибули в аеропорт Вільнюса, вигрузили через трап і в автобуси. Різниці у часі немає. В однаковий час прибули літаки Lufthansa і руссофлоту.Доки стояли в черзі з годину встигли зачекінитися, благо є wifi. Тихо завидували citizens-ам які проходили без черги. Пройшли паспортний контроль назвавши ціль візиту, показавши палець, бронювання готелю і зворотні квитки. На виході зловили таксі мінівен, і за 20 євро похали в готель Florens Boutique біля залізничного вокзалу.

Оцінили джакузі у номері і лягли по 2 ночі спати. Інтернет так собі.

Достатньо виспавшись почали досліджувати місто у суботу по 11-дцятій. Більша частина команди пішла у заклад для веганів Holigans, а я традиційно у McDonalds. Біг тейсті меню і є запас енергії на день. Також файний інтернет для IP телефонії.

Зразу на вокзальній площі розміщено несподівано залізничний вокзал.В холі зліва розміщено макет реконструкції привокзальної площі. Дуже добре що зразу біля вокзалу розміщено автобусну станцію.Справа макет якоїсь складної інфраструктури.На станції чисто, купа інформаційних повідомлень.Є каса міжнародного сполучення, каси у яких можна розраховуватися банківськими картками.Є інформаційна служба із розкладами рухів, зокрема і в аеропорт, а в холі гарна ялинка.На другому поверсі варто відвідати музей залізниці, який був закритий через корпоративи.

В країні дуже поширені банківські рішення для вендінгу від Nayax.і IngenicoТакож є комплексні рішення для бізнесу на базі iPad від Revel.Цікаво що у терміналах не дуже поширена підтримка NFC.

Гуляти містом, розглядали цікаві місця. Місто як місто, можете подивитися Орел і решку.Дуже сподобалася ялинка із ярмарком.Освітлення у формі шалаша робить приємну атмосферу.Зразу на площі можна піднятися на дзвіницю.У закордонних поїздках при відвідуванні музеїв дуже економить бюджет посвідчення журналіста.Подивився на ярмарку/ялинку з висоти голубиного польоту.На проміжній зупинці є атракція у вигляді поворотної камери із гарним зумом, можна заглядати у вікна.Поруч розміщена вежа Гедиміна, і є фунікулер, який не працював.Піднялися пішки.Із середини фото не буде, не мають знижок для преси.Краєвиди гарні, особливо вночі.Далі вирішив прогулятися до хмарочосів.Повечеряли, і на наступний день по обіді вирішили поїхати у Тракай подивитися на замок. На автовокзалі зразу біля залізничного голуби в перемішку із ручними воронами і горобцями клянчили перекус.У середині автовокзалу інформативна дошка і графік руху.На автовокзалі у Тракаї сподобалася ручний графік. Олдскул.Ось і Тракайський замок.Літом тут напевно дуже гарно. Лебеді і качки.Зала, у якій 2 музиканти грали на музичних інструментах.Дуже сподобалася експозиція печатей особливо із мінералів.Атракція, яка дозволяє зачекінитися печаттю.Була ідея пропечатати закордонний паспорт.На вечір завітали у Акрополіс, найбільший торговий центр. Із вокзалу їздить швидкісний трансфер.Вирішили із торгового центру їхати на таксі у аеропрот. Викликали Uber. Встигли.

В місті працює злагоджено система громадського транспорту. Для турсистів можна купити одноразові квитки в кіосках або у водія дорожче. А для жителів є безконтактна карта Vilniečio kortelė. Сайт доступний лише литовською мовою. Молодці. Купив собі сувенір за 1,5€, колекціоную проїзні nfc карти.На зупинках встановлені інформаційні монітори із часом прибуття транспорту. Також продубльовані номери на паперовій інфотаблиці.На жаль, не вдалося покататися і скористатися валідатором.Як вирішують проблему голольоду: на зиму встановлюються контейнери для піску, яким посипають тротуари.Актуальна тема для Львова: сортування сміття. Там цим займаються давно, навіть у торговому центрі 4 смітника: сміття, пластик, скло, папір.На вулиці встановлені великі смітники:При купівлі у супермаркеті продукції у пластику чи жестяній банці, до чеку плюсується депозит 0,1€, які можна повернути у пунктах збору.Відволікся, приїхали ми у аеропорт. Пройшли реєстрацію. На митному контролі забрали старий талін (не можна провозити більше 100 мл в одній упаковці у ручні поклажі), посадка у літак. Випускали через гейт поруч із туалетом і гейтом на москву. Ну й контингент туди летів. Завантажилися у два автобуси і похали на стоянку літака. Простояли 20 хвилин, помилувалися аеропортом, і сіли у літак. Вилетіли із затримкою.

Верталися рейсом PS168 Vilnius (VNO) - Lviv (LWO) на Boeing 737-8HX, бортовий номер UR-PSC, летіли на ешелоні 300 (~9,1 км), тиск в салоні був на рівні 1,6 км.

Точка повороту біля Бібірки:

По прибутті паспортний контроль і похід з аеропорта додому.

38 Гості, 0 Користувачів