Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts

Topics - Rufus

#1
Надибав у просторах інтернету цікаву новину.

"З'явився сайт Vkrainа - мультимедійна онлайн-презентація, створена на основі приватної колекції європейських мап XVI-XVIII ст. Колекціонер оцифрував частину своєї колекції старовинних мап, що стосуються території сучасних українських земель. Онлайн-презентацію створено на основі приватної колекції Андрія Осадчука, члена правління компанії "Київстар". На сторінках сайту розміщено 34 спеціально відібрані карти у чіткій хронологічній послідовності. До кожної карти колекціонер надав авторські коментарі, які об'єднуються у стислу історію картографування земель України XVI–XVIII ст."
Повний текст тут.
#2
На 16-18 листопада 2012 року заплановані нічні екскурсії Львовом. В липневих заходах взяло участь 6 тис. осіб. Програма заходів знаходиться тут. Для участі в екскурсіях потрібна реєстрація. Минулого року дехто з форумчан відвідував Личаків вночі і підвали Домініканського монастиря. Так що підписуймося :-)
#3
Ласкаво просимо всіх, хто хоче більше довідатися про цих тварин.

Місце проведення: озеро за Центром творчості дітей та юнацтва Галичини, вул. А. Вахнянина, 29. Ось тут

Дата проведення: 10 вересня 2012 року.
Початок о 19:30, закінчення о 21:30.
Відбудеться екскурсія парком і розмова про кажанів нашого міста. Протягом екскурсії відбудеться спостереження за кажанами з допомогою спеціального ультразвукового детектора.
Деталі тут і тут

#4
Нещодавно доля дала мені чудовий шанс побувати в місці, яке вже обговорювалося на форумі Вже багато років вчені-кажанологи проводять щорічний моніторинг зимівель кажанів. Не оминули вони увагою і Гуменецьку штольню. Вона являє собою багатокілометрові лабіринтові галереї ходів, які утворилися внаслідок машинного видобування вапнякового будівельного каменю у ХХ ст. і тепер майже не експлуатуються. У деяких ділянках підземель ходи розташовані у 2-3 яруси. Ходи в перетині прямокутної форми. Температура повітря у підземеллях 9-12?С. Гуменецька штольня розроблена у товтрі "Гадецька (Збручавиця)" поблизу с. Привороття Друге Кам'янець-Подільського р-ну. Дещо можна прочитати ТУТ Говорять, що у штольні працювали в'язні. Це була дешева робоча сила, бо через страшну пилюку бажаючих добровільно працювати там не було. Штольня справляє сильне враження своїми розмірами. Всі стіни і стеля  - в щілинах від пил машин, що вирізали вапняк. Ходи перетинаються, утворюючи заплутану систему ходів у котрій легко заблукати. В цьому ми самі переконалися. Зараз у штольні вирощують гриби. Потрапити до середини - справа не з легких. На вході - металеві ворота, всередині - сторожі з собаками (одна дуже зла і любить кусати людей за відсутності господаря). Вчених власник пускає, а от посторонніх - зась. Хоча тут можна посперечатися. Всередині ми натрапили на спорудження, котрі використовують для гри в пейнтбол. Проведене світло, позначки на стінах, обгороджувальні стрічки  говорять про двояке використання штольні (для вирощування грибів і для гри в пейнтбол). Гравці залишають після себе купи сміття і різні написи на стінах. Іноді трапляються дірки в стелі чи в стінах, які ведуть на інші яруси. Також натрапили на відгалуження тунелю в котрому стояв хрест.
Цьогорічний облік кажанів показав, що їх стало менше у порівнянні з попередніми роками. Можливо, зменшення їх кількості пов'язане з вирощуванням грибів і пейнтболом.


Обговорення тут!


#5
Ті, кому не вистачило друкованого буклету, можуть почитати відсканований.  :)


#6
Хто може в п*ятницю 22 січня зводити кількох чоловік (біологів) в Лощину. Будемо шукати кажанів, тому нам потрібна людина котра добре орієнтується всередині. Бажаючим зголошуватися до вечора четверга, але не більше 3-4.