eXplorer.lviv.ua

Звіти => Інженерні Споруди => Тема розпочата: explorer від 18.01.2007 14:13:19

Назва: Полтва
Відправлено: explorer від 18.01.2007 14:13:19
Розміщено фотографії з походу підземним колектором річки Полтви.
Автор Tapemaker (http://acis.org.ua/)

Фотогалерея тут:http://explorer.lviv.ua/photoindex.php?p=0&g=26 (http://explorer.lviv.ua/photoindex.php?p=0&g=26)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/77/Y)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/77/O)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/77/W)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 25.01.2007 18:49:41
Якщо морозець хоч трішки протримається, і всі поздають сесію:) пропоную зробити екскурсію по Полтві.
З моєї сторони, окрім мене буде ще чоловік 5
Потрібно:
-Хімза, або бахіли
-ліхтарик
-мотузку
-рукавиці
-брудний одяг
-малесенький ранець(в якому буде малесенька пляшечка води, мотузка, паспорт)
-аптечку(1 штука на групу)

Хто зможе дістати десь дошку, по якій можна буде перейти на другий берег Полтви,довжина ~3м та галогеновий ліхтар?
Заявки постіть сюди, або 331118114 - icq
Перехід на 2 берег орієнтовно на фото..
Назва: Re: Полтва
Відправлено: BlackFlame від 26.01.2007 17:14:09
Мабуть, я тебе не потішу — обіцяють потепління:)))

І ще дещо уточню:
одяг не просто брудний, а такий, який потім не шкода викинути:) бо запахом він просотується суперово після 6-7 годин шнипання в Полтві:) На власному досвіді перевірено:))))
А окрім паспорта можна взяти студак, а найкраще — зробити собі на компі посвідчення якоїсь газети чи щось подібне. Так менше придовбуватимуться.

Галогенка в мене є. Тільки не знаю, чи вдома, чи в батьків на роботі:)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 26.01.2007 18:40:57
Та не дуже там вже й штиняє..вроді взагалі не штиняє-а пахне колектором(во як!;))...в одному місці навіть пахло шампунем...якщо вже йти далі, те колектор стає дуже вузьким/низьким(як на фото) то там є 10-и метровка з шітом :) але це по лівому березі.
Поки мороз тримається - можна лізти..За словами LLL'а потрібно лізти в проміжок часу з 10 до 18, або з 22..тоді в місті припиняють подачу води і рівень меншає. Порівняй фото Тейпа і Гостівські :( . А галогенка скількох ватна, знаєш? (думаю 35 ват вистачить)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 26.01.2007 19:23:19
Я тут подмав - а може лізти вночі? бо ми вилизили з люка вночі, тому запало з боку міліції не було..Єдиний невеликий, але противний запал - біля входу. Тому думаю, щоб запобігти нікому не потрібних сцен, варто перевдягатися вже в Полтві(відносно зручно). а хтось взагалі приєднається до вилазки?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: explorer від 15.02.2007 11:19:13
Мапа пройденого маршруту.
Автор Tapemaker.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 05.03.2007 16:56:47
Показував сьогодні одногрупнику вхід у Полтву...нюхав запах колектора :) амням-ням )))..Давайте зберемося і злазимо туди!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: explorer від 12.03.2007 12:31:00
А хто з добрих людей повідає де знаходиться вхід у Полтву? Або де зручніше заходити? Можливо є якісь нюанси повязані з цим?
???
Поки всі відомі мені "походи" були через:
1) вул.Руставеллі
2) просп.Чорновола (біля залізничного мосту)
3) у районі кільця Хмельницького/Липинського до очистних споруд, де річка виходить на поверхню.

Думаю безпечні входи мають бути у притоках а не у головному руслі, втім ніхто у них ще не ходив...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Сергей138 від 13.03.2007 00:28:18
А яка приблизно протяжність цих тунелів з всякими там притоками (куда можна пролізти) у кілометрах.І кого у них можна зустріти і як часто????
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 13.03.2007 19:25:50
А яка приблизно протяжність цих тунелів з всякими там притоками (куда можна пролізти) у кілометрах.І кого у них можна зустріти і як часто????
Зустріти можна мабуть лише свою тінь..і, якщо йтимеш від Липинського в сторону очисних, то зістрінеш там щура-мутанта, який вміє плавати :)
На рахунок протяжності, точно ніхто не скаже, мабуть навіть сам Водоканал :)). Я собі рахував(не питайте як), що для дослідження всієї Полтви потрібно буде, як мініум, 7 експедицій. це приблизно по 3-4 людино*години на день
З.І. Акіс примудряється лазити по 0.5-0.4 метрових дігерках :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: BlackFlame від 15.03.2007 14:06:31
Є пропозиція зібрати пару людей і на наступні вихідні (якщо погода буде гарна) прогулятися Полтвою, або навіть пройтися до Пасіки (так як ми робили з ЛЛЛ, Діабом і Кагиром) в район Погулянки. Оскільки там колектор не вище метру, буде цікаво:)))

To kengy: в районі Хімічної штиняє не колектором, я знаю, як пахне колектор. Там штиняє чимось іншим, всім вам відомим:))) (так і підмиває сказати, що мої співробітники за***ли:)))
Коротше кажучи, хто за - відгукуйтесь тут. ;)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: BlackFlame від 16.03.2007 13:46:09
В мене не лише хімза є:)

Ну, мабуть, тобі варто буде купити собі ліхтарик. Простий діодник на чоло коштує на Краківському базарі в магазинчику електротоварів 30-40 гривень. А старого одягу буде достатньо, тільки бажано мати черевики від хімзи або бахіли. Вони коштують 15-20 грн. на вулиці Джерельній.

А весь потрібний мінімум взагалі-то на початку теми перерахував Kengy.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Сергей138 від 16.03.2007 18:14:58
А чи можна з полтви потрапити у інші підземелля Львова ???,якщо можна то де саме і куди.Заздалегідь вдячний за відповідь ::)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: kengy від 16.03.2007 21:02:17
2Сергей138
теоретично і історично можна..на практиці не підтверджено
2Мира
А коли це ви вже встигли з Дябом і іншим людом в Полтву залізти без мене..бу!
Я за(похід)...шукаю свою хімзу...і новий ліхтарик :)
Але хочу не просто прогулятися, а серьозно пройти різні сектори...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: HeRmiT від 02.08.2007 20:10:16
можем взяти. Купи бахіли і ліхтарик на голову (діодний). Ліхтарик знайдеш на будь-якому базарі, бахіли - на вул. Джерельній. Короче, якшо стоїш на 700річчя перед залізнодорожим мостом, жопою до театру, то йдеш вліво. впрешся у вул. Джерельну. Йдеш по ній наліво метрів 50 - і побачиш мінібазарчик де продають уніформу. там і хімзахист є і бахіли. Будемо інсталитись вночі. Якщо скинеш мені в приватні повідомлення сьогодні, або завтра вранці контактний телефон - я тобі дзвякну, скажу де зустрінемось.Тільки це все роби швидко і оперативно.
Назва: Полтва
Відправлено: Golem від 20.01.2009 18:54:15
Якщо уважно подивитися на хмари - то стає зрозуміло, що це насправді не хмари, а духи людей, які з тих чи інших причин не можуть знайти собі місця. Недаремно у хмарах можна знайти стільки різних образів та асоціацій, недаремно вони змінюються щохвилини. Злі душі утворюють чорнезні хмари, а добрі - білі. І якщо духів збирається багато - вони об’єднуються і сходять на землю у вигляді дощу, по аналогії: або теплого і приємного, або холодного та простудного. Дощова вода стікає у каналізацію і, краплинка до краплинки, як термінатор другий, збирається докупи. А каналізації, в свою чергу, впадають у Полтву. Відповідно: Де у Львові наймістичніше місце, де дух переходить у тіло і навпаки? - правильно, у Полтві! Саме для цього і збудовані масонами-алхіміками всі ці доріжки та овальні склепіння, всі ці люки назовні кожних десять метрів та замуровані вікна у будинках. А коли дух закінчить свою справу (не важливо чи добру чи погану), він стрибає назад у воду і перетворюється у пару, яка й вертається у хмари. Але поки пара дійде до хмар, вона витає підземеллями Полтви. Чим не сюжет для фільму жахів?

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1402/shody)

На цю вже третю вилазку до центральної частини підМіста зібралося небагато - не мало а аж девять людей. Хто б подумав, знайти 5 люедй на велопохід це вже свято, а тут стільки бажаючих гамно потоптати  Збір був в центрі біля Прометея з вилами, попили пивко, почекали поки стемніє, послухали дідуся з націоналістичними піснями, якому за це надавали купу пустих пляшок.

Кожен день люди ходять Львовом і не дивляться не те що собі під ноги на Люки, а й навіть на красиві будинки навколо. Саме тим і приваблює діґґерство, побувати там, внизу, куди ніхто не звертає увагу. Та й матері з дитинства виховували в нас побожний страх перед всякими люками, казали «не лізь туди» і все таке. Тому, треба мати достатньо сміливості та відчайдушності щоб в центрі міста, біля Пам’ятнику Шевченку, де ти призначав побачення своїм дівчатам і де кричав "ЮЮЮ-Щен-Коо!" взяти і підняти з землі металевий лист та й полізти в цю брудну, вогку яму. Думаєш собі, що подумають навколишні люди, як вони на нас дивитимуться? Але то все пусте, так само вони дивляться та крутять пальцем біля виска і на туристів з півметровими броциками (наплічниками - прим. ред.), які лізуть зимою чи в дощ у гори. До якого з цих таборів пристати кожен вирішує сам.

А ми, довго не вагаючись, підняли не надто важку кришку і опинилися в зовсім іншому царстві, без світла, гамору, людей та машин. У царстві спокою і постійності, де спалахом вихоплюєш білу димку духів і де відстані минаються швидко, а час йде довго.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1402/kap_kap)

Щоб було менше шуму - перевдягалися ми вже всередині, у тунелі. Австріяки його робили добротно, узбіччя високо над землею, сухе, широке. Йдемо проти течії в сторону Проспекту Шевченка. Минаємо пам’ятник, кожних десять метрів бачимо стічний люк назовні, прямо посередині річки. Десь біля пам’ятника Копернику справа з’являється Люк з драбиною назовні, але виходить він прямо на дорогу. Мої супутники постійно зупиняються і фоткають усе, всьому дивуються, все розглядають. І дивуватися справді є чому! Відчуття, як в підземеллі старовинного замку. Високе напівкругле піднебіння викладене з тесаного каменю, овальні бічні притоки, балки, дивовижні нарости на землі, під ногами ростуть футуристичні місячні грибки, виглядають як солодка вата і кілька сантиметрів заввишки. Дуже гарно відблискують у променях ліхтарика.

Досить скоро і непомітно тунель повертає направо на Проспект Шевченка. Арка стає повністю цегляною Це, напевно, найстаріша частина тунелю. Йти можна у повний зріст, місцями навіть удвох, за ручку. Навпроти пам’ятника Грушевському бачимо злив двох річок. Власне менша, Полтви, зліва і більша, сума Залізних Вод і Вульок, справа. Про те, що ми саме навпроти пам’ятника можна сказати, судячи з того, що вихід знаходиться кількома метрами далі, якраз навпроти пам’ятника, на стіні з колись мідною долівкою. Сама Полтва тече в бік Погулянки, бортика там нема, але й води не дуже багато. Можна буде якось полізти. А зараз, оскільки багато хто без відповідного взуття і захисту, йдемо сухим бортиком далі.

Перед вулицею Франка широкий тунель змінюється приземленим овалом, стеля щоразу нижчає і нижчає. Йти доводиться напівприсядки. Невдовзі стеля піднімається, а на узбіччі з’являються перила - півметрової висоти надбудова з цегли біля краю бортика. Основне призначення надбудови - збільшити прохідність тунелю коли багато води. В такому випадку вона тече собі всередині перил, нікому не заважаючи.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1402/1931)

Знову сходи вверх і знову залізна плита вгорі. Взагалі-то цікаве це заняття по орнаменту на будинках, по вивісках магазинів впізнавати де ти є. Але зараз це легко - Біла Скеля, всі знають, всі були. Прохід гарно розчищений, легкодоступний і у досить безлюдному місці. Думаю, наступний раз інсталитися будемо саме тут.

Але вся хороша ідея бортика згублена недбалістю монтерів, які виводять бічні зливи не в саму річку, а прямо в бортик. І там починає накопичуватися вода. В одному місці навіть видно що бортик спеціально завалили, аби вона виходила. Відповідно захисту він вже не дає. Знаходимо наступний вихід - Люк високо вгорі! Це вже майже зупинка трамваю біля Стрийського ринку. Проходимо ще трохи далі. Води стає щораз більше і більше, тому основна група лишається на місці, відпочити, а я йду вперед розвідати обстановку. Йти доводиться під кутом 40 градусів до вертикалі, так низько стіна; і по 20 см в застояній воді. Але воно того вартувало. Я вийшов до зливу ще двох річок. Одна - Залізні Води зі Стуса, інша - Вулька з Франка. Обабіч видно красиві сходи з виходом назовні, навпроти залу гральних автоматів. Сумніваюся що «гопніки», які регулярно там просиджують «сваі манєти» здогадуються по чому ходять.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1402/mist)

Вертаюся назад з невтішною для них новиною: далі суцільна вода. Тому вертаємося ще трохи назад і вирішуємо вийти на поверхню. Я піднімаюся ржавими скобами вгору і, несподівано для себе, люк, що я його так і не зміг колись відкрити ззовні, легко подається зсередини. Вгорі пустий вечірній Львів. Одинокі перехожі, таксисти. Ще поки нагорі був тільки я в спецодязі і всьому необхідному, мене сприймали як робочого і уваги не звертали. Але як з’явилася решта, усі в різнокольоровому одязі і з фотоапаратами - почали дивуватися і відводити погляди. Але мені все одно. Усі веселі та життєрадісні вибираються назовні! А ми з Богданом і Артемом прощаємося та пірнаємо назад у товщу землі.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1402/luk2)

Пробуємо йти далі по Вульці, з бажанням вийти аж на Вокзал. Чув я колись таку історію, що на привокзальній дівчинка була впала в каналізацію і її виловили аж за Оперним. Хочу це перевірити. Але пройшовши 300 метрів бачу, що в Богдана недостатньо високий захист, він йде явно на межі. Тому завертаємо назад і вертаємося до точки входу на Проспект Свободи. По дорозі крейдою маркуємо виходи, раптом комусь знадобиться.

Дорога від Грушевського до Оперного - чудовий екскурсійний маршрут. Широка, суха, високі стелі і купа простору. Йдеш нічим не гірше ніж поверхнею. Перед самою Оперою знаходимо ще один вихід, правда сходи закінчуються дебелим люком, не піднімеш. Далі тунель завертає направо і минає Оперу стороною. Бачимо злив театру Заньковецької, фундамент самої опери викладений з тесаного каменю. Далі тунель ще зростає у висоту, сягаючи п’яти метрів. Таке враження, як у підводному човні чи літаку.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1402/P9040072)

Далі починається поступовий спуск, вода набирає швидкості, з’являється гуркіт, слів майже не чутно. Тут я був реально здивований. Ми опинилися на висоті двох метрів, а під нами Полтва з грюкотом зливалася з водами Городоцької, і так разом вже пливли далі. Це виглядало як маленький водоспадик, чи гірка в аквапарку. Трохи далі, за зливом між берегами був мостик.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1402/prytoka2)

Цікавий момент. Коли ми верталися до Опери, то частина доріжок по яким ми йшли до Руставеллі вже була Затоплена, хоча перед тим суха. Тобто рівень води піднявся. А як вже ввечері верталися назад - знову суха. певно люди масово перед сном, поки не вимкнули воду, йшли на вечірні водні процедури і лягали спати

Виходимо неподалік від Білої скелі, перед тим знявши спорядження. Людей нема, тільки трохи далі стоїть якийсь старший чоловік. Дивлюся - прямує до нас. Вітається і каже, шо то є дуже небезпечно так як ми туди лазимо. Каже що треба мати зв'язку і каску. Зв'язка потрібна, щоб не змило хвилею. Ми розговорилися та відповідаємо, що води не повинно бути, бо нема дощу. Він розповів, що також діґґер, що також лазить, і що зв'язка - обовязкова умова, бо можуть бути раптові скиди води промисловими підприємствами і нас просто змиє. Також він підтвердив, що той тунель йде аж до Вокзалу. Ну і на прощання сказав, як його знайти.

Ми прощаємся і розходимся кожен в свою сторону. Львів пустий, я проходжуся назад до Оперного тунелем, але тепер вже зверху, з насолодою згадуючи як там було внизу.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1402/P6228812)

Фото з цього походу (https://photos.app.goo.gl/jqHKFSGMGuXRtLg4A)
Дуже професійний і цікавий опис (http://zirvygolova.livejournal.com/65991.html)
на Екстрімі (http://extreme.lviv.ua/gallery/thumbnails.php?album=120)
Фото з іншого походу (http://infostore.org/info/2523317)
Художні фото (http://www.mdi.org.ua/ukr/history/collectory.html)
Фотографія 19 ст з будови каналу в центрі (http://s49.radikal.ru/i124/0809/98/2cc4ab6cb748.jpg)
Як все починалося (http://forum.beskyd.lviv.ua/viewtopic.php?t=704)

Якшо надумаєте лізти:

- Добре перед тим подумайте чи воно Вам потрібне і чи Ви до цього готові
- Прочитайте правила безпеки і список необхідного спорядження
- Якшо ніхто з вас до того не лазив - зробіть пробну вилазку навпроти Ніко Заходу через дорогу. Там безлюдно і просто. Вхід за 20 метрів від дороги біля Трансформаторної будки
- Найкраще місце для входу шоб попасти в центр - біля Білої Скелі.
- Якшо це ваш перший похід - проконсультуйтеся з тими, хто там вже був. Мої контакти в профілі.

Пройдені колектори нанесені на карту Львова
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1402/Karta_Lvova_Poltva3)
Повна версія на пікасі (https://photos.app.goo.gl/t92hxsuv6Mp1iUg57)

Синє - то шо я пройшов. Червоне - відгалуження, які ше не є досліджені. Коричневим позанчені входи. Буду вдячний за доповнення карти.

Всі ці офігенні фото і стаття в газеті - Максим Баландюх

UPD: Карта Полтви і всіх приток станом на 1941 рік тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg22297.html#msg22297)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.02.2009 17:02:44
На основі цього матеріалу була написана стаття в Суботню Пошту

Стаття  (http://www.lvivpost.net/lvivnews/n/3101)
Відлуння Віків (http://www.pamjatky.org.ua/DetailedNews.aspx?NewsID=6846)

Ось матеріальний доказ
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/1650/poltva-poshta)

Повнорозмірна фотка тут (https://photos.app.goo.gl/SwExjxE6NDQEGbbs7)

В статті з метою реклами згадується Бескид. Соррі шо не експлорер. На момент підготовки статті його ше не було. Чиатате і насолоджуйтеся. Строго не судіть. Мета статті була привернути побільше уваги людей, а не описувати вилазку.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: zelja від 12.03.2009 21:10:36
стара фотка полтви
Назва: Re: Полтва
Відправлено: oleksa від 18.03.2009 17:04:25
 ЦЯ КІНЦЕВА ЦЯТОЧКА НА КАРТІ (НА ВУЛ ЧОРННОВОЛА) ДЕ ПИШЕ ЩО ТУДИ ВПАДАЄ ПОТІЧОК З ВАРШАВСЬКОЇ ТРОШКИ НЕ ТАМ СТОЇТЬ.. АЛЕ ТО ДУРНИЧКА... А НА РАХУНОКДОСЛІДЖЕННЯ ПРОМІЖКУ ДО ЦЕРКВИ ЦЕ НАППЕВНО ВАМ НЕ ВДАСТСЯ ... МЕНІ КАЗАЛИ ЩО ТАМ Є ЯКАЗЬ ЗАГВОЗДКА. БАЧИЛИ КОЛИ НАКРИВАЛИ ПОЛТВУ( В ТОМУ РАЙОН ПОЛТВУ НАКРИВАЛИ ПРИБЛИЗНО 20 РОКІВ ТОМУ. ДОРЕЧІ ЗГОВ ПРО ТУ ЦЯТКУ ТРОШКИ ДАЛЬШЕ ПО ТЕЧІЇЇ РОКІВ ТАК З 12 ТОМУ КОЛИ ОДНОГО РАЗУ ПРОРВАЛА ПОЛТВА З КАНАЛІЗАЦІЙНОГО КОЛЕКТОРА НАДЛИШКОВОГО ТИСКУ( ТАМ ТАКА ТРУБА СТЕРЧИТЬ) ВОДА БИЛА НА 4 МЕТРИ ДОГОРИ А ШИРИНА СТРУМЕНЮ БУЛА 2 МЕТРИ( О ЩОБ ТОЙ ТИСК ЗРОБИВ Б З ТИМ ЩО БУВ В СЕРЕДИНІ) А  І ПОРЯД ВИКИНУЛО ПЛИТУ ПЕРЕКРИТТЯ РІЧКИ( ЯКА ВОНА ВАЖКА А ВІДКИНУЛА+ НАСИП ЗЕМЛІ ЗГОРИ) І ВСЕ ЦЕ БУЛО ПІСЛЯ НЕВЕЛИКИГО ДОЩУ. КАЗАЛИ ЩО ТО НА ОЧИСНИХ ЩОСЬ СТАЛОСЯ І ПОЛТВА ЗАБИЛАСЬ. Я ЦЕ ВСЕ ДОБРЕ ПАМЯТАЮ БО ТОДІ ПОЛТВУ ПРОРВАЛО ТАК ЩО В РАЙОНЧИКУ БУЛО ВОДИ ПО ПУЦЬКУ І В ТІЙ ВОДІ МИ  ЩЕ МАЛІ ПАЦАНИ ПОНАХОДИЛИ ТЕНІСНІ ШАРІКИ В ВЕЛИКІЙ КІЛЬКОСТІ... Я ПРИНІС 3 - :-\И...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 19.03.2009 11:32:45
- Загвоздки там якшо і є, то прохідні. Народ проходив від початку і до кінця. Фотки тут (http://www.explorer.lviv.ua/photoindex.php?p=0&g=27)
- На рахунок забилося на очисних. За цією вентшахтою через 500м стоїть ше одна, потім ше і ше. Також купа дрібніших дзюр. Тобто за всіма законами фізики мало б виходити тут. Тому думаю шо забилося безпосередньо за шахтою.
- Полтва тече самотоком. Найближчий люк знаю біля моста на Чорновола. Перепаду висот вистачить шоб підняти воду і на 5м і більше. І вода в центрі ше не витікатиме.
- Так, навіть під час маленького дощу перебувати в коелкторі дуже небезпечно.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.04.2009 16:45:44
Було нас семеро. Інкогніто, Ромчик, Зеля, Дальньобой, Чугайтр, Артем і Я. Залізти через люк навпроти імленіума не вийшло - хтось надійно його укріпив. Тому пішли через вхід на Липинського. На жаль при спуску Інкогніто невдало зачепив руку і здер шкіру. Через шо нас лишилося шестеро. Пішли проти етчії в сторону центру. Троха приходилося йти по воді, за шо Чуагйстру окремий азчот, бо був він без хімзи. Дійшли аж до місця де починається яйцеподібний тунель, орієнтовно це вже район газової - хімічної. Пройшли троха тим тунеелм. Але не довго. З нашої стоорни закінчувалася кладка, а переходити вбрід ні в кого не було бажання. Тому вернулися назад.  В сумі лазили десь коло 3 годин. З цікавого бачили притоку зі сторони Варшавської, по ширині майже як основний тунель, і води давала багацько!

Одним словом гарно поалзили, ввібрали порядну дозу того специфічного колекторного простору. Народ хто фоткав - виклаадйте свої фотки!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.04.2009 11:05:55
Ага. Люк цілком підйомний. Не вважаю себе силачом. Але го піднімав кілька разів без проблєм (пацани бачили :) ). ну і хлопці на днях його відкривали (http://ostap-lviv.livejournal.com/81274.html#cutid1), як бачете всьо гуд. І так само облом біля міленіуму. Звичайно, шо так збухти-барахти нікуди далеко не пішли. Але за звитягу їм зачот! Ну і шо самі доперли шо то Люк саме в Полтву - також.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Samoslav від 26.04.2009 10:02:36
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/2667/3462675483_d01391d22c)

Решта тут:
http://www.flickr.com/photos/stanislav_zp/sets/72157617138401598/ (http://www.flickr.com/photos/stanislav_zp/sets/72157617138401598/)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 27.04.2009 14:53:27
Полазивши минулого тижня в районі нового тунелю по Липинського - Чорновола я тільки розігрів апетит і з нетерпінням чекав нагоди спуститися в центрі, тим більше там залишалося ше багато непройдених ділянок. Тому в неділю видзвонив Зелю та Артема я поломився в Колектор. Вхід було вибрано стандартно найбільш безпечний - біля Білої Скелі. Тут є можливість поставити автомобіль зразу біля люка, шоб три чувака що лізуть під землю не кидалися в очі перехожим. Ну і  справді, спустилися ми ніким незаміченими, два гаїшника, шо стояли збоку на куті, мирно махали собі палками, не звертаючи на нас жодної уваги і підєвреюючи свою чергову жертву.

Переоділися всередині і рушили в сторону Стрийського базару. На моє здивування в тунелі було досить світло. Раніше я завжди був тут ввечері, коли мало шо видно нагорі, не то шо внизу. А зараз яскраве сонце через всі можливі щілини у дорожніх люках пробивалося вниз в це царство смороду та фекалій. Ділянка Руставеллі - Стрийський ринок найменш зручна в плані проходження. Збоку набудований бортик з цегли і місця є дуже мало. Ше й під ногами купа мулу.
Доходимо до місця де зливаються Вулька і Залізні Води. З сторони стуса йде потужний потік води, нема ні бортика, ні зацепки шоб туди йти. Саме він і формує основу  подальшої річки. Прямо йде Вулька, тиха спокійна річечка. тунель тут високий і широкий, ше вгадуються залишки бортика, але ми йдемо майже посередині каналу. Вода нанесла багато каменю. потік обмілів і став широким, на ньому повсюду видно дрібні хвильки, як в гірських річках на мілководді. Шо цікаво, біля входу зі сторони Стрийського ринку частина каменю повитягувана і акуратно поскладана біля стінки :) Хтось за цим слідкує значить :) Інший цікавий факт - позначки крейдою, які Артем робив досить високо на стінах виходів, відсутні, напевно змиті.

Широкий тунель Вульки досить скоро звужується, тепер потік тече каналом шириною тільки метр, йти можна в повний ріст. Досить незвичайне відчуття, йти біля такого вузького та охайного потічка. Закінчується ця вся радість вузьким гострим яйцеподібним тунелем, таким як роблять притоки тільки троха більшим. Вода в ньому несеться з шаленою швидкістю. І хоча по висоті там йти можна, але течія і слизьке дно не дасть. Вертаємся назад і йдемо в сторону Площі Петрушевича. На протилежному боці бачимо цікаву притоку, в кінці якої видно розширення і шось з цегли. А може це якийсь підземний хід? Але треба на іншу сторону якось перейти. Вирішуємо перелазити по трубі.

Технологія дуже проста. Привязуємо себе шнурком (пише 120 кг, звязали вдвоє, шоб динамічний удар тримав в разі чого) до тої труби на початку. Потім перелазимо на руках, а шнурок віддаємо назад. Все получилося добре, живі, сухі здорові опинилися ми на правому березі Полтви. Йдемо мало не навкарачки до тої притоки. Тунель тут дуже вузький, значно вужчий ніж з лівої сторони. Притока виявляється досить глибокою і закінчується цегляними стінами з засипаним входом в якийсь з підвалів. Фоткаємся і ліземо далі. По дорозі навпроти "Салону Світла" шо на злитті Проспекту Шевченка і Франка зустрічаємо симпатичний люк з великою кількістю отворів. Можна за всім спостерігати знизу, чи навіть залізти сюдою.

Доходимо до місця формування власне Полтви, коли Пасіка зливається з Сорокою. Це навпроти памятника Грушевському. Тут повертаємо направо і йдемо досліджувати притоку в напрямку Погулянки. Правда це не так легко, доріжка починається тільки з лівого берега притоки, а шоб на неї попасти потрібно перейти стрімкий та глибокий потік. Вода лише якихось 10 см не дістає до верху бахіл, так шо було то досить екстремально. Але всьо гуд, вже йдемо лівим боком на Погулянку. Тунель за якихось 10 метрів перестає бути залитим водою і перетворюється на акуратний прохід з двома сухими тротуарами і безліччю люків-входів. Особливо хороший люк є навпроти магазину "Книги", легко відкривається, надійні скоби, та й виходить на газон, далеко від тротуару і проїжджої частини. тунель довгий, монотонно він йде аж в кінець Левицького, де знаходиться великий квадратний вхід на узбіччі, такий самий як біля памятника Шевченку. Ми втішилися шо виберемося назовні, але де там - прикипів намертво, напевно ним не часто ходять. Облом! Прийдеться шукати інший вихід, бо знову перелазити потік і трубу нікому неохота. А пертися наверх через люк Артем не дуже хоче - запал. Я подаю ідею йти аж на Чорновола, там я бачив вхід. Та й заодно центр подивимся. Але теж не впевнений чи він не закипів як цей.  Ну в разі чого - назад завжди можна вернутися і вилізти на Левицького через люк чи біля Білої Скелі.

Ше троха пройшли по погулянці поки тунель не почав звужуватися шо йти приходилося напівзігнутим і вернулися назад. Шо характерно - назад йти завжди швидше і легше, ніж впеерд. Інший цікавий момент - це щурі, яких було ну дуже вже багато. В кожній притоці по пару штук сиділо. Раніше їх тут стільки не бачив. Шось сі стало, певно десь хтось здох! також бачили голуба, ще живого, але небагато йому лишилося. Цікаво, як він сюда попав. Досить часто попадаються труби поперед тунелю, ми з артемом злапали по одній :)

Після вузьких та слизьких каналів - центр нам як прогулянковий майданчик. Місцями бортик півтора метри сягає, йти одне задоволення. Шпацеруєш собі спокійно, роздивляєшся все навколо. Величні склепіння, тихий плескіт води. Потім зявляється шум який що раз дужчає і дужчає. Аж ми опиняємся біля водоспаду. Фоткаємо його і ліземо далі. Минаємо вхід біля Міленіума, ше 10 хв і тунель набуває яйцеподібної форми, яку ми бачили коли йшли в зворотньому напрямку. тут за кілька метрів є вихід нагору. Широки зручні сходи і нормальний рухливий люк.

Ше хотілося б згадати як ми вирішили піти одною овальною притокою в сторону площі Ринок. Ця притока нам сподобалася тим, шо дно її було вимощене справжнісінькою бруківкою! Мис подівалися шо буде там шось старовинне і цікаве. Най го шляк тарфить! Довга вузька притока постійно петляла по тому центру, періодично попадалися люки нагору. Але якихось видимих ознак звуження чи закінчення притоки і близько не було. Короче ми схарилися і пішли назад. Якось можна буде її пройти до кінця, іншим разом коли не будемо такі втомлені. Взагалі таких приток там дві, але в одної була сильна течія і змивала все на свому шляху. Вийшовши з притоки назад до Полтви ми зауважили, шо різко впав рівень води в каналі - місцями майже на пів метра. Це навіть оголило дно каналу. Виявляється воно також викладене бруківкою з тесаного каменю! Була 2 година дня, треба мати на увазі. Також на площі перед оперним бачили кімнатку з двома драбинами вверх і грубезними палстиковими трубами, зовсім новими. Напевно недавно робили, як фонтан відновлювали.

Дуже зручний і затишний вихід получився. Знаходиться він в саду будинку на Площі 700-ліття Львова номер 2. Це перехрестя Під-Дубом, Куілша і проспекту Чорновола. Там собі переділися і пішли мити та сушити хімзу до джерела на Високому Замку. Теж гарне місце, всі думають шо то якісь рибаки сушать хімзу. Одним словом якшо на правий берег - то кращого варіанту нема. на лівий зручніше від Білої Скелі. Одержали масу досвіду та задоволення, всім дякую за компанію!

ПС: Переглядав фотки Зелі - як наново там опинився. :) Дуже інформативні, є практично всі обєкти сфоткані. Єдине шо підписів нема. то народ не знатиме де який тунель.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: inkognito від 25.08.2009 23:15:12
декілька свіжих фото із залазу-вилазу по вул. Чорновола-Під-Дубом
Назва: Re: Полтва
Відправлено: YserL від 30.08.2009 11:19:10
У центрі плануються якісь дитячі розваги. Пр. Свободи огородили стрічкою) І поставили дуже чисті човни)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.09.2009 04:26:09
Лазиу нині по полтві в рамках проекту "Не туристичний Львів" (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,609.0.html) Залізли пів 1, вилізли в 4. Весь цей час фоткали кусок Біля Скеля - Оперний. Дивився на Полтву їх очима, було багато часу пороздивлятися все уважно, при світлі 3 прожекторів. Якість фоток була навіть краща ніж в TapeMaker-а (http://www.explorer.lviv.ua/photoindex.php?p=0&g=27)Ну і корисні обсервації:

Десь після 2 ночі рівень води різко впав. Сантиметрів на 20-30 від нормального. Навіть в 1 ночі туда йшли метірв 200 по воді, місцями по кісточки. Назад - бачили ту воду далеко внизу. Оголилося каміння на Погулянці, в тій новій трубі шо з Площі ринок мало шо тої води лишилосі. Абсолютно реально стало спуститися скобами до водопаду внизу, води мало і вся вона далеко збоку. Повністю зник туман, навіть не сліпило світло лобкового ліхтаря і можна було фоткати зі спалахом. Так шо майте на увазі при плануванні вилазок.

Той шнурок по якому ми перебиралисі ше досі там. Але труба після повені обросла кучею непотребу, зараз було б гидко по ній лізти. Але в  таку малу воду цілком реально перейти і так. До речі, цікаво як там зі Стуса. Напевно також можна пройти без ризику бути змитим.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Fenriz від 04.09.2009 20:04:41
"Ще цікаво, яка глибина приблизно потічка на цьому фото?"

орієнтовно метр. але дуже слизьке дно + сильна течія.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.09.2009 20:10:56
про фото: води там пів метра посередині або й по пояс.

Пацюків побільшало якраз весною, зараз їх майже не було. напевно спали :)

Так. Але вночі думаю можна, теції не буде.

Не думаю. Якби притоки - вночі б вода не впала до нуля. Звичайна каналізація, плюс з личаківської.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: John від 13.09.2009 21:32:17
Декілька старих фото: http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/93213/cc33e4f6339896d8630cb829496ca1fe/
Назва: Re: Полтва
Відправлено: gor_qkop від 13.09.2009 22:36:41
http://gor-qkop.livejournal.com/13541.html
Назва: Re: Полтва
Відправлено: inkognito від 18.09.2009 21:50:13
   Йшлись мо сьогодні із Зелею по Левицького, акурат між нумером 99 та 100, по лівій стороні як йти до центру аналогічний люк як коло універа. Підяли, глибина із пів метра, купа гівна і ймовірно вхід по праву руку, але дуже засрано. Лятарок небуло, тож невиділи ніц
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 18.09.2009 21:54:10
Саме таких 1:1 нема. Лівий верхній має асиметричне розташування бортиків, характерно і для Львова. Але він має явно круті спуски, а у нас всюди вони пологі майже під 45 градусів. Другий має бортики однакової ширини, пологіше дно. Дуже подібне на гілку під памятником Шевченку. Але там викладено бруківкою, а не цеглою. І розміри троха більші по висоті. Хочу звернути увагу всіх на верхній рівень води - вищий за зріст середньої людини.

Загалом від мене дуже великий + за це. Креслення корисні, адже відображають пропорції, методи проектування, закладені матеріали. Акшо найдеш ше - сміло викладай, багато хто(і я в тому числі) будуть дуже вдячні.

До Інкогніто: той люк знаємо, позначений на карті (http://picasaweb.google.ru/ryshtun/SLMRBK#5375677201325992146). Під час весняної вилазки пробував відкрити зсередини - але тоді не зміг. Молодці шо відкрили, це досить зручний вхід в колектор.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Romchick від 18.09.2009 22:33:55
Як я писав тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,728.0.html), ходилв я з сестрою і її подружками на Полтву. До нас приєдналися Dexter і Кшися. Дякую їм за компанію! Спустилися як і планували біля моста на Чорновола. Не обійшлося без казусів. Тільки ми підійшли до кришки люка, зразу з'явилися дві пані в білих халатах, і почали кричати: "Що ви тут робите?" Прийшлось покинути територію. Почекали 10 хвилин і вернулися. Відкрили люк і швидко залізли. Пройшли до водоспаду, дівчатам сподобалось і ми пішли далі. Дойшли, мені иак здається, десь до Грушевського, за ту частину колектора, вимурувану з червоної цегли. По дорозі я ухитрився послизнутись і скупати в Полтві одну ногу.
Отже, було нас шестеро: Я, Dеxter, Кшися, Лана, Марія, Соля.
(http://s39.radikal.ru/i083/0909/d2/65710ad2ee50.jpg) (http://www.radikal.ru)

Ця конструкція під центром нагадує старий міст через річку, але можли що це ригель, для міцності колектора
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/7122/c951285963ad) (http://www.radikal.ru)

Хотіли попробувати вилізти через люз на одній з приток, яка була сухою, але не було скоб, щоб піднятися.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/7122/9ba821104d9b) (http://www.radikal.ru)

Вилазили там де залазили
(http://i058.radikal.ru/0909/cc/d74a69a89641.jpg) (http://www.radikal.ru)

І там не обійшлось без казусу. Я зразу не зміг відкрити криши, як виявилось потім на неї зверху наклали купу цегли.
Потім рушили до колектора біля Франка. Dеxter і Кшися вже не хотіли з нами спускатися, то ми попрощалис і Dеxter закрив за нами кришку. В середині ми пішли тільки наліво, бо не було хімзи.

(http://s55.radikal.ru/i148/0909/77/5e0a8f739737.jpg) (http://www.radikal.ru)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/7122/0cd6ed0ebdda) (http://www.radikal.ru)

Потім ще зайшли в нижній дойчляндський бомбік і розійшлися. Чекаємо фотографій Dеxterа, реєтрації і вражень дівчат.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 19.09.2009 08:14:30
Гарно злазили. Але за люк на Чорновола незачот. Я ж попереджав, шо вдень туда не варто пхатися бо то робочий обєкт. Тепер не здивуюся, якшо цегла там лежатиме постійно і шоб залізти в нього треба буде спочатку її знімати, а потім назад ставити. Шоб ніхто не догадався і не наставив ше більше цегли. Так шо давайте думати не тільки про себе і свою вилазку, а й про тих, хто лізтиме потім за вами. І вести себе троха обережніше.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Dexter від 19.09.2009 20:50:56
Хотів спитатися де в Полтві можна знайти гарні сталагміти або сталактити???
Ну або може хтось знає міся де вони ще є=)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 19.09.2009 22:02:32
Ну, в принципі в Лощині є мініатюрні, ну, то швидше псевдо сталактити. (Бо на утворення справжніх потрібно сотні тисяч, а то й мільйони років!)))
  Там же є класні намиви.
   П.С. Ше такі речі можна знайти у закинутій споруді за податковою (як піднятися під сам дах)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Dexter від 19.09.2009 22:08:31
Ну, в принципі в Лощині є мініатюрні, ну, то швидше псевдо сталактити. (Бо на утворення справжніх потрібно сотні тисяч, а то й мільйони років!)))
  Там же є класні намиви.
   П.С. Ше такі речі можна знайти у закинутій споруді за податковою (як піднятися під сам дах)
в споруді за податковою був але чомусь не звернув на них уваги=(
 Але мені не потрібні такі яким вже по 1000 років а невеличкі.я думаю що в Полтві вони мають бути полюбому.=))
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 19.09.2009 22:14:04
Нууу, певне сталактити яким по 1000 років потрібно шукати в підземеллях відповідного віку. Більш нічого путнього порадити не можу ;)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 19.09.2009 22:15:46
Нарив тут трішки цікавої інформації, про нашу нефайнопахнучу підземну перлину ;D

Полтва бере початок з багатьох природних джерел в районі парку "Погулянка", де занурюється у спеціально для неї побудовані катакомби, що тягнуться через все місто, просто через центр. Туристи, гуляючи "стометрівкою" і милуючись красотою Оперного театру навіть не здогадуються (якщо їм не сказати), що просто під їхніми ногами тече повноводна невидима ріка, місцевий «Стікс». Захована під кількаметровим шаром «гранітного неба», Полтва забирає в себе всі продукти життєдіяльності сучасного міста і через Західний Буг і Польщу впадає в Балтійське море. Іноді львів'яни жартують, кажучи, що це їхній найбільший сучасний внесок в європейську спільноту.

У Полтву впадають:

Сорока, що з'єднується з Полтвою біля пам'ятника Грушевському на проспекті Шевченка;
Залізна Вода, що починається зі сторони Нового Львова та впадає у Сороку біля Стрийського базару;
Вулька, що з'єднується із Сорокою на початку вул. Княгині Ольги;
Ще одна притока, що тече зі сторони Головного Вокзалу і впадає у Сороку.
Отже насправді Львів має річку, і не одну, але вони невидимі, і дають себе чути хіба навесні та влітку специфічним, не дуже приємним запахом.

З свідчень пізньосередньовічних краєзнавців випливає, що за їхніх часів Полтва була судноплавною, в кожному разі якісь там рибацькі барки доходили нею до Львова аж від Балтійського моря і тогочасні гравюри на це натякають. Наприкінці ХІХ століття міські урядники вирішили, що нічого, крім шкоди, ця річка Львову не приносить. Серед аргументів називали забагнюченість місцевості, гниття води, міріади мух, комарів, малярійну загрозу, сморід. Останнє, вочевидь, і підказало їм єдино прийнятне рішення — заховати річку під землю, замурувати її, перетворивши у міську каналізаційну систему. Довжина каналізації: 1870 рік - 15 км, 1903 рік - 54 км, 1910 рік - 82 км, 1939 рік – понад 150 км.

Кажуть, ніби з оркестрової ями у Львівській Опері до сьогодні можна вслухатися у підземне булькотіння сканалізованих нечистот. Цікаво, що колись посеред Полтви був острів. Зараз на тому місці розташована площа Міцкевича. У середньовіччі річка Полтва перед сучасною площею Міцкевича розділялась на два розтоки і на острові, який вони утворювали, з давніх часів була поставлена каплиця Божої Матері. У 1904 році скульптуру у зв'язку зі спорудженням пам'ятника Міцкевичу перенесли на інше місце.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: atlas1975 від 20.09.2009 17:04:05
Ех, - файно було б побачити на BBC чи Discavery комп'ютерну реставрацію тої природи у Львові (радше на місці Львова) та довкола, поки люди не з.ли чи видозмінили це все...
Файно шо такі люди як Боплан та інші, залашили детальні описи того, що вже нема, - а так славилося в Україні...
Опис природи Дніпра в 15-16 століттях від Дмитра Яворницького, - тільки зітхати доводиться...
Ось і уявляю наші околиці: довколо букові ліси, численні річки, незчисленні потічки та джерела які їх живлять; десятки озер та озерець, болотисті долини річок; повно риби та раків. Малочисельні дулібські та білохорватські (тобто це все українські) поселення та житла: де файні зруби, а де просто землянки; в лісах промишляли бортники, - мед збирали, а жінки та чоловіки знахарі - цілющі трави. Ліси повнились звіриною від якої напевне заяць та й і залишився, а тури, ведмеді, олені, рисі та вовки теперка вже канули в Лету.
А весною наша Полтва розливалася, затоплюючи чимало, набиралася води наче легені повітря, і несла цікавських слов'ян на їх човнах в околиці малодоступні літом чи зимою. Річкові порти чи причали були не рідкістю, про що свідчать археологічні знахідки біля відомого курорту на Тернопіллі; якщо раніш густі, часто непрохідні ліси, не давали змогу на комунікацію, то річки були природніми артеріями... Всі, хто є корінними галичанами чи волинянами (у народі  - волиняки, але зара' - це радше трохи образливо звучить, можливо варіант вимови польського походження...) відчуває особливе почуття коли опиняється у лісі, неначе у рідній домівці, зовсім не відчуваючи страху перед ним, а навпаки, ліс нас неначе обнімає, навіть ті клаптики, що залишилися нам від наших пращурів...
А Полтва, а Полтва ... їй не пощастило: Дніпро хоч і обмілів, та ще око тішить, а ось Полтва ...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.09.2009 08:24:39
Так, в Полтві є багато сталактитів і сталагмітів(ті шо ростуть знизу вверх). Але хочу тебе розчарувати - всі вони гарні в обєкті і нічим особливим не відрізняються на поверхні :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 23.09.2009 16:43:46
Ще з дитинства хотів вилізти у широку Полтву під Оперним, особливо після нещодавнього екскурсу у колектор Стефаника-Городоцька. Довго готувався (і морально також), взяв фотік, домовився за штатив, прикупив гумки, ліхтар, etc і от нарешті моя мрія почала збуватися!

Збори призначили на 18:00 у понеділок 21\09 біля Оперного. Прийшли я, Stinger, Dexter та його друг Віктор. До цього домовлялися залізти з вулиці Скельної, але зустрівшись передумали і пішли під міст на Чорновола. Діставшись до місця побачили що люк закритий на засув і “для міцності” забитий двома болтами. Поки ми чухали потилиці, Dexter пішов домовлятися з тамтешніми санітарами. Повернувся і каже що, мол, все гуд, дозвіл є. Засув люка довелося вибивати підручними інструментами, себто цеглиною і одним з болтів. Помучившись хвилин з п’ять, шлях був вільний.

Нас одразу зустрів приємний плескіт підземного потоку і зовсім символічний аромат колектора. Ми швиденько заінсталилися, покурили “на дорожку” і почапали проти течії в напрямку Оперного. Dexter, вже мав чималий досвід у Полтві, тому пішов першим і дорогою розповідав нам легенди та показував “історичні цінності” Полтви, за що йому величезний респект! Вирішили пройтися вперед доки зможемо, а дорогою назад все зазнімати. Ми постояли біля водоспаду, далі швидкими темпами пройшлися до Оперного, стометрівки, Шевченка, старої частини колектора, де йшли майже на колінах і дійшли аж до розгалуження де йде притока з Погулянки. Загалом, дорога видалася простою і цікавою, за виключенням кількох ділянок де на хідник виливався чималий потік нечистот з труб та де довелося перестрибувати 1,5-метрові притоки. Через 2 години повернулися до входу і вже було збиралися виходити, але люк відкрити ми не змогли. Ті нехороші санітари, які обіцяли нам безпроблемний прохід, завалили кришку люка величезною колодою та ще й закидали цеглою. На щастя був зв'язок і Stinger додзвонився до Зелі, а той до Inkognito. Велика їм вдячність за оперативність підчас визволення! Через 20 хв. після дзвінка всі ми вже були на поверхні.

Головною метою вилазки, окрім маси позитивних емоцій, було зробити побільше гарних кадрів. От що вийшло:
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.09.2009 16:52:53
Ті притоки які ви перескакували ведуть в сторону Центру - Личаківської. Досить гарно ними бродити, особливо після 3 ночі, коли майже нема води. А чого не йшли за течією? Там теж цікаво. Особливо лівим берегом, є кілька мальовничих люків.

Цікаво, що ж таке погане зїв рататуй, же так скрутиусі від розладу шлунку?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 23.09.2009 17:08:44
Часу було замало, Dexter мав кудись бігти після вилазки. Та й самим у незнайоме місце... Тим паче я один був у хоч якомусь водонепроникному взутті. Я думаю ще колись встигнемо туди злазити.
Доречі, той рататуй здох у далекому закутку якогось засипаного відгалуженя, що туди тілько я забрався. Насип там з піску, явно рукотворний, мож за ним щось є?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.09.2009 17:12:07
Навряд. Вся Полтва педантично замурована. Так шо не пролізеш. Пісок намитий водою. Подібне відгалуження є під Площею Петрушевича. Теж кілька метрів тунелю, і цегляна стіна.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Nick_c3 від 30.11.2009 15:34:14
вот і я нарешті побував в полтві) Фенріз провів нас з Марічкою від білої скелі спочатку до притоки зі Стуса, потім в іншу сторону аж до водоспаду за оперним і назад. Коли починали іти до оперного, то рівень води трохи піднявся, це трохи насторожило, але пішли далі і десь до проспекту Шевченка ішли по затопленому, сантиметрів на 5, тротуарчику - видно народ вдома массово поліз купатися)) але потім рівень впав і решту часу просто ненапряжно прогулялися туда і назад)) Саме кльове - це наскільки високий і просторий тонель під проспектом Свободи, після тих низеньких біля скелі там взагалі шикарно було))

Фоткати звичайно там не дуже зручно, краще ходити з чимось попростіше, бо цифродзеркалка там себе не дуже почувала))

http://picasaweb.google.com.ua/nickolay.kravtsov/Poltva?feat=directlink

(http://lh5.ggpht.com/_o-3lNSJHSJw/SxPBNhm7cbI/AAAAAAAABOQ/ap5bmQUNaaI/s800/DSC051851_resize.jpg)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 07.12.2009 11:08:15
Йо! Тема про сплав Полтвою - далеко не нова. І нічого тут складного нема в принципі, гірська річка з порогами набагато складніша. І канату не треба. Просто випливеш на очисних і всьо. Питання інше: хвилі, бризки, човен весь в гамні. Шо з ним потім робити?

ну і до теми. Спускатися краще на екомаранах конструкції Бориса Гори, які складаються з пустих пляшок під оболочкою. Такий сплавзасіб зовсім не боїться проколів. Шо досить важливо.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: interit3 від 16.12.2009 22:44:23
Без прив'язі ризиковано, а раптом є місця де вода сягає самого склепіння тунелю?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: inkognito від 16.12.2009 23:02:33
  старожили кажуть же так буває іно за несприятливих гідрометеорологічних обставин  :D
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 17.12.2009 10:41:42
Без прив'язі ризиковано, а раптом є місця де вода сягає самого склепіння тунелю?

Можу з впевненістю сказати шо за відсутності дощів, таяння снігу і промислових аварій всюди над головою є мінімув півтора метри стелі. А місцями і всіх 5 метрів.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 22.02.2010 20:34:53
перепрошую в нашої адміністраціі, але де поділись з форума старі фотки та схеми полтви? ось наприклад як ось ця, котра зберіглась в мене на компі розом зі сторінкою ще початку минулого року. З теми про лощіну попрападало теж багато фоток, особливо генератора. ???
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 22.02.2010 21:07:57
Ці фото ше колись були викладені Яремою на Бескиді. Звідти ти їх і скачав. В анс на форумі не перевикладалися. Але дійсно мають цінність тому ось пеерпощую його:

"
Накачавши старих польських і австрійських карт львіва намалював більш-менш достовірно місце де протікала Полтва. Взагалі-то в своїх витоках Полтва ще існує на поверхні. Так, наприклад тиждень назад лазячи по вранішньому недільному Львову дослідив русло невеличкого потічка, який на картах нігде не був намальований. Він витікає з місця продовження вулиці Яроми (бічна від Лазаренка). Русло древнє і автентичне, але закидане сміттям. Його перетинає колія в 2-х місцях. Попри яр потічка іноді такі дикі місця трапляються що сидячи там ніколи би не міг подумати що знаходишся в Львові. Потік зливається з тим що спливає вниз від кінотеатру на В.Великого, і десь в дуже моцних заростях кропиви і ожини тікає під землю в колектор. Побачити то не видів бо дуже вже зарослі були страшні, але чути -- чув. Зразу ж він перетікає поряд, або під залізничним переходом в насипі колії і на другому боці було знайдено 3 колодязя, які закриті бетонною кришкою, але де були дірки і було чути звідти течію потоку. Ось так річки потрапляють під землю.
"

ут -- потік Сорока і Вулька, які течуть по Сахарова, Кн.Ольги і Вітовського. Кружочки -- то місця де річка розливалася ставами.
http://picasaweb.google.com/KryvenJarema/NRpauB#5247072997506597074
Це Снопківський потік, в який впадає внизу потічок із Стрийського парку. Річка тут текла або між Снопківською і Свенцицького (якраз там найнижчий рівень ґрунту, або між Снопківською і Кубійовича (довга зелена алея між будинками, що заставляє задуматися)
http://picasaweb.google.com/KryvenJarema/NRpauB#5247072995603622594

Центральна частина міста де зливаються всі потоки в одну купу і утворюється власне Полтва.
http://picasaweb.google.com/KryvenJarema/NRpauB#5247072994122713778

Ну а це -- усе місто разом з річкою (роздуми на тему як би воно було, як би було по інакшому ніж є зараз...  )
http://picasaweb.google.com/KryvenJarema/NRpauB#5247072994154608914
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 24.02.2010 00:44:00
Був нині в Полтві. Водив "туристів". Сухо, нормально. З цікавого:

Закинув шнурок в люк біля самого входу в Оперний. Шнурок дістає води. Відповідно дуже хороша привязка до поверхності для майбутніх вилазок. А також індикатор рівня води. Прохання не показувати його "туристам" як місцем інсталу Golem-а. :) Залазили і вилазили біля памятника Шевченку, обійшлося без інцидентів.

Висновки:
- Оперний починається зразу за другим виходом назовні з люком, після першого повороту течії направо;
- 20 метрів далі з правого берегу є злив Зеньковецької, оранжеві труби. + 2 люки назовні. Це рівно посередині оперного театру але через дорогу. Люки на автопідйомі до парковки, відкривали - хороший спуск з драбиною.
- То шо ми вважали фундаментом опери - просто якісь стіни, значно далі.

Також я згубив свою палицю. Скотиласі вниз коли передівавсі. Певно відслужила своє і пішла на спочинок. Вічна їй память, амінь :(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ДЖЭКСОН від 08.03.2010 12:29:45
Декілька років мріяв потрапити в Полтву і ось нарешті моя невеличка мрія виповнилась.
Ваш колектор дуже сподобався, але все ж засмутив постійний пар, через який неможливо було зняти нормальні фото. До речі, я вперше в житті побачив велику кількість пацюків в колекторі)
Виникла ідея наступного разу приїхати за байдаркою, попробувати сплавитись. Хтось намагався зробити це раніше?
 
Декілька фоток.
(http://s13.radikal.ru/i186/1003/a7/ea9a12762693.jpg) (http://www.radikal.ru)
.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/14498/4bf7fbdb56c4) (http://www.radikal.ru)
.
(http://i024.radikal.ru/1003/14/fd86ae820b24.jpg) (http://www.radikal.ru)
.
(http://i050.radikal.ru/1003/d3/2ff214678e98.jpg) (http://www.radikal.ru)
.
(http://s52.radikal.ru/i137/1003/07/f3fce8314dac.jpg) (http://www.radikal.ru)
.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/14498/ae2e3fceec34) (http://www.radikal.ru)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 08.03.2010 13:37:15
МОлодці. Пара так, це проблема. Але якось народ робить фотки, довга витримка, відповідний час доби...

Про байдарки всі говорять, але є проблеми:
- як її туда спустити?
- Зупинитися реально аж на очисних
- А Якшо перевернешся?
- Скільки часу вона потім штинятиме :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 08.03.2010 14:18:17
МОлодці. Пара так, це проблема. Але якось народ робить фотки, довга витримка, відповідний час доби...

Про байдарки всі говорять, але є проблеми:
- як її туда спустити?
- Зупинитися реально аж на очисних
- А Якшо перевернешся?
- Скільки часу вона потім штинятиме :)
Може краще камеру від колеса? Якщо змайструвати якісь підстилку, щоб зад не мок, то цілком навіть зручний спосіб пересування потоком. Керувати за допомогою тих же весел.
- спустити не проблема,
- за правильного використання не перевернеться,
- викинути не шкода, або в клульок і хай десь в підвалі валяється до наступної атракції.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ДЖЭКСОН від 08.03.2010 15:56:15
В мене просто вже є невеличкий опит сплаву на горноводних байдарках в тому числі в колекторі. Спустити це не проблема. Інстали у вас досить великі, а ще її можно надути під землею.
Мене більш цікавить дно. Хоча б сантиметрів 80 від води до дна є?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 08.03.2010 17:04:03
Вдень може бути але не у всіх місцях. Там де водопад точно нема, але там зїдеш і без байдарки. Назагал я міряв глибину лижною палицею - рідко де в центрі було більше як з півметра. А от поріг троха далі по течії прийдеться якось долати, думаю там прийдеться переносити байдарку вручну. Недолік надувних байдарок - можуть пробитися. Ну і стабільність. Катамарани 2 або 4 з пустими пластиковими бутилками в тому плані значно надійніші, і менше вимагають глибини.

Але все можливо, головне хотіти.

Кинь лінк на якісь фотки зі свого сплаву, цікаво подивитися.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ДЖЭКСОН від 08.03.2010 18:00:33
Дуже дякую. Глибина дійсно мала, але я ще буду думати. Мені просто здалося, що метр десь є.
Фоток сплаву нема, тому що не ризикнули брати с собой фотоапарати на цей захід, щоб не втопити їх.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 15.03.2010 12:34:27
Був в пятницю в Полтві. Дивився на шнурок - білий, курча. Хоч на стінах видно нові відкладення брудних ниток. Ну не зовсім чистий - видно чорні позначки в двох місцях, значно вище голови. Але загалом білий. Тобто вода текла, але чому така чиста???

З цікавого - знайшов ше один напис 1931, по лівому березі 50м перед водопадом.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Mauser від 24.03.2010 23:01:36
Усiм привiт!
Дякуемо тов. Explorer"у за допомогу. Рiальне крутой мэн, респект до гроба  ;)
декiлька фото з походу:
(http://s006.radikal.ru/i214/1003/8b/21bad0354fb6.jpg)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/15156/596545818f54)
(http://s42.radikal.ru/i095/1003/81/699d6f88b653.jpg)
(http://s47.radikal.ru/i115/1003/06/72cb95bc5df1.jpg)
Далi були в Киевi та знову в Одесу, але то вже iнша тема
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Mauser від 25.03.2010 11:40:00
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/15161/a0aafbd64252)
автопортрет
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 08.04.2010 23:08:53
  Давно, дуже давно я вже хотів спуститися і проексплорити центральну частину міста (оскільки всі попередні інстали були або в новому колекторі, або коротесенькі по часу, або й взагалі не зовсім в Полтві). Та все ж звершилось! :D
 Отож, з прологом завершив, але ше кілька вступних слів:
1) нажаль я не створив теми в планах ...(причинав в тому, що можливість, а отже й думка інсталюватись з*явились в мене іно пізно вечором.)
2) ВЕЛИЧЕЗНА подяка Інкогніто, за надану матеріально-технічну допомогу ;)щирий+
3) Великий зачот Jorfe*ю, за те, шо вродився він таким же шальоним вар*ятом і зміг вирватися на вилазку зі мов (+ ;))
  Отож. Здибалися ми з Джорфеєм десь так о 21.30 і після незначного диспуту на тему, а куди ж все таки інсталитись (ібо як варіант ше розглядали Вулецький потік під Сахарова), однак вирішили в Полтву)) Далі, ми вирішили перестрахуватися, а тому завітали до Інкогніто, який у свою чергу накинув нам сві тру-діггерський девайс :)
   Прийшовши на місце інсталу і вичекавши потрібний момент взалися за люк (хм..тяжкий троха..)..відсунули і.почалась феєрія! :D Цегляний бортик давав моживість зручно переодягнутись, чим ми з успіхом і скористались. А далі - рушили)

Перші кілька хвилин писок в мене не закривався ібо такого великого і (воістину) гарного/цікавого колектора ше мені не доводилось бачити!
  Дуже великою проблемою виявилась димка.вона була такою сильною, що не те що фоткати, але й просто банально дивитись було окремими моментами тяжкувато! :-\ Хідник доста матрацний, йти легко...шпацеруєш собі, тішишся ;D
Далі побачили шнурок-прив*язку (був білий)...Ше шо замітили - на протилежному хіднику не було жодного входу, зате купа приток, а от з нашого (себто лівого, якшо йти в сторону до Оперного) входи траплялися регулярно, аце = же там доста безпечно)) Усього нам нарахувалося аж 4 входи. Інша справа, шо вони можут виходити на проїжджу частину (принаймі два з них).
Перша велика притока зорієнтувала нас на те, що ми є під пам*ятником Грушевському (якшо не помиляюся, то вона йде із Погулянки).Дуже сподобалась дялянка, виконана з червоної австрійської цегли. ::)
Час від часу зустрічались нам рататуї :D Подолавши приблизно 70% нашого шляху хідник став доста паскудним..ширина не більше сантиметрів 30-35...і, до того ж, він слизький! :oднак ми йі його пройшли, а далі - КрСоТище! 8) Вистота хідника стає десь так зо два метри, але керез вечичезну притоку і обрив хідника далі йти нереально..Тим не менше позитиву і емоцій наїлись ми з Джорфеєм по повній ;D
П.С. Маю ше певні ідеї і задумки..в майбутньому викладу в планах 8)
Ось кілька благеньких фото.. )звеняйте майн фототехніка простенька :PОбговорення во ТУТКО (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,1992.msg15649.html#msg15649)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: YserL від 22.04.2010 21:47:04
Вхід біля пам'ятнику Шевченку гарно проглядається купольною камерою. Також проглядається площа перед Оперним 2 купольними камерами та перехрестя за Оперним 9 неповоротними камерами. Цікаво, куди заведена оптика від камер, і у якій конторі вони стоять на балансі.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.04.2010 08:17:49
Пофіг. Недавно Залазив/вилазив тим входом двічі. Ніяких траблів. Також вчора вилазив вдень біля Памятника Грушевського (читай Мартовича). Купа людей, кілька разів на мене наступали поки той люк відкрив :) Далі пішли в тій всій спорязі до Білої скелі де стояв бус з переодівальнею.

Цікавий момент: ніде на люках не пише шо лізти туда не можна. Хоча в Кракові пише. Закон забороняє проникати на чужу приватну власність, але якшо вона означена як така. А цього нема, жодної таблички. Заборона проникати на обєкти водоканалу є у їх підзаконних актах, незнання який звільняє від  відповідальності. Просив би юридично грамотних людей прокоментувати.

ПС: Та дивна табличка і човни були встановлені Кауфманом. Цього року має бути ше кілька, зокрема облаштування кабінету мера в Полтві. :) Шнурок висить і досі.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 16.05.2010 13:40:19
Цілу ніч і день падав дощ. На літачки не поїхав, то вирішив хоч Полтву сфоткати.

На Липинського - дупа, води мінімум на метр вище і валить з шаленою швидкістю. Ось відео

http://www.youtube.com/watch?v=eOUKoXiJDC4

І то саме в цей час падав середній дощ, не максимально можливий, щітки автомобіля працювали в переривчастому режимі, а не на повну.

Рівень на виході коло очисних десь на два метри вищий ніж мав би бути. Можна бачити недавній слід від води, троха вищий ніж теперішній. Бо саме в цей час дощ призупинився.

Зрозумів шо вони мають на увазі, коли кажуть "по коліна в воді ходять". Бо так і є.
Станція первинної очистки вся в воді. Основна маса лимончиків, презервативів та лушпиння тече без зупинки прямо в Балтійське море.

Так що будьмо уважні! Слідкуймо за прогонозом погоди і станом власної дупи, перед тим як лізти в Колектор. Бо навіть невеликий дощ піднімає там рівень води. А сильний спричинить повне затоплення і повітря для дихання не залишиться. А ше є ефект лійки. Якшо дощ раптово починає падати на великій території, утворюється хвиля, так шо навіть зубами за бетон не втримаєтеся.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: inkognito від 17.05.2010 15:26:02
ще ми нинька впав на очі ймовірний вхід по вул. Мечнікова, зразу навпроти Західного прикордонного командування. Здається це нумер 16
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Chuhaystur від 20.05.2010 00:30:04
Хмм...Можу щось наплутати, тому в разі чого - прошу виправити)
Помітив ще одне теоретичне місце для інсталу, неподалік від тролейбусної зупинки, що неподалік вул. зеленої (через дорогу від кубу *Метро*)
  Завтра викладу фото :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: zelja від 20.05.2010 07:46:26
Знайшов новий вхід в полтву.На Саксаганського 36

(http://s52.radikal.ru/i137/1005/e6/172aeec1dee1.jpg) (http://www.radikal.ru)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 20.05.2010 11:01:24
Ага. Для інформації: відкривається лише середня частина. Але він має і переваги над Білою Скелею: вхід зразу на високу ділянку тунелю де не треба пригинатися і нема води.

Також маю одну цікаву новину. В Полтві встановили камеру і прожектори. Так шо ділянку біля Оперного де шнурок тепер можна проходити навіть без світла. Відео з камери транслюватиметься цілодобово в нову кнайпу від іФесту "Легенда" шо відкрилася біля Жидівської. Так шо маємо ТРУ дігерське місце зустрічей. :) Відео не крутитиметься всяким органам. Зрештою, не думаю шо ППС-ники захочуть туда спускатися. А на поверхні чекати нецікаво, бо невідомо де ми вийдемо. Також довести факт правопорушення без забороняючих таюличок на всіх входах неможливо.

Так як камери і прожектори встановлювалися за сприянням адміністратції, Прохання до всіх хто читає цей форум. Бережно ставтесь до цього обладнання. Не нищіть, не крадіть, не ламайте і не закидуйте гамном. Все таки це крок до Європейського міста. А диких місць нам ітак вистачить. Ше досі не дослідили Сахарова і Личаківську.

Нині спробую домовитися шоб зробити відео коли починається дощ. Думаю вийдуть бомбезні кадри.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.05.2010 11:18:53
Був вчора в легендах. Дууууже сподобалося. Напевно тому, шо є окрема кімнатка присвячена Полтві. :) По центру полтвовізор в якому постійно крутиться картинка з Полтви. :) На стінах вже відомі нам фотки з Полтви, хімза, протигази, весла, різнокольорова таранька. намальована стара карта Полтви. Короче трушно. Якшо не діґґерська кнайпа, то хоча б маємо діґґерську кімнату :)

Ну і взагалі сама кнайпа як кнайпа дуже хороша, зроблена в стилі будинку коминярів-сажотрусів. Є 7 кімнат, кожна присвячена своїй темі. Крім Полтви є ше Львівська бруківка, Леви, книжки, годинники. Можна видертися на дах, а потім ше на комин. Звідки відкривається дуде незвичний ракурс на Львів. Одним словом зачот власникам!

Зараз кімната виглядає вже зробленою. Але людей там чомусь не пускали. думаю за кілька днів відкриють. Ну і шо цікаво, це вода. навіть під час дощу вона, чомусь, не піднімалася вище бортиків. Тобто лише на півметра вище ніж завжди. Думаю цікава атракція буде у відвідувачів - слідкувати за рівнем, хто побачить вищий. До речі, художник троха лоханувся з картою, на ній не влізлося місце, де розміщена камера :)

З відкриттям цієї кнайпи завіса таємничості над Полтвою є знята :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.05.2010 14:59:15
надибав гарні фото з Полтви тут (http://kirhack.livejournal.com/82244.html) І ше чуваки умудрилися ментам в лапи попастися. Бідолахи :( Але з цікавого - перебігли вони Полтву прямо по течії. Правда на фотках видно як мало там води. :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 21.05.2010 19:23:43
Фотки настільки гарні, що у мене є сумнів - це Полтва чи фотошоп ? Хто рюхає у фотографії - оцініть плз.
Фотки гарні, на рахунок обробки, думаю що це грамотно витянутий RAW в відповідному редакторі типу ACDsee, Lightroom, Capture One і т.д., з легким редагуванням контрасності, насиченості, регулюванням ББ та тонуванням. Ну і звісно це Полтва, без перебільшень, за виключенням фіолетової води  :)

Таки дійсно, завіса таємничості над полтвою поволі зникає, навіть якось сумно від того стає. Хотілось б дуже подивувати відвідувачів цього закладу нашою присутністю на екрані, і взагалі друзі, щось ми давненько разом туди не спускались. Перестають лити зливи, та й ліземо, тимпаче на нас ще чекають недосліджені притоки ну і + фотосесії на місцях :). То як, плануємо? ;)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: jst_ru від 24.05.2010 21:34:05
Привіт! Я із цієї бідуючої компанії із гарними фото

Ось мої. Офігенна ріка, відвідайте цю кафешку під час зливи


(http://photos.streamphoto.ru/6/e/1/552a99c8ff39b95aa20165754ed911e6.jpg)

(http://photos.streamphoto.ru/7/3/8/997ac3e059b973248fdb6f6eb916e837.jpg)

(http://photos.streamphoto.ru/9/a/e/85bd20b44ba7199b646e5d7ab1808ea9.jpg)

Більше фото тута http://jstonline.narod.ru/poltva.html

Ну і ще гарні фото http://kreazot-13.livejournal.com/48594.html

Вилізав я уже після того як купол у прямокутник перейшов, серед галявини кругової розвязки, можу тикнути на карту.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 03.06.2010 19:09:20
Дякую ше раз. Давно хтів такого відео на форумі. Реальна користь з камери. Хороша наочна ілюстрація правил безпеки. Зазначу шо власне ураган як завжди налетів досить несподівано. Тобто дощик падав, алде ен сильний. Здавалося б - ну от падає, ніц не відбувається, можна йти. Попри то шо зверху лишилося троха повітря для дихання, але колектор має різні профілі по висоті. Та й гепнутися об бетонну стіну на такій швидкості рівнозначно перелому чи втраті свідомості.

ПС: Зачот інсталяторам камери. Своє відпряцювала.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: zelja від 03.06.2010 21:34:50
Golem: На прохання Зеленої Миші яка зараз досліджує історію дослідження Полтви я скопіював сюди відео про Зливу. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,2242.msg17097.html#msg17097) 3 червня 2010 року

Fenriz
під час пари світло в авдиторії почало мигати як на ялинці. тож нас відпустили. Коли вийшов на вулицю то побачив чорне небо і проливний дощик, вирішив піти в дім легенд глянути що там робиться в колекторі. Результат очікуваний))

на підвальній здорове дерево впало на проїжджу частину, порвавши дроти і паралізувавши рух повністю. на стуса, обїжжаючи куски дерев, асфальту і дротів невпорався з керуванням і перевернувся маршрутко. в мене перед вікном пів берези обломилось і порвало мережевий кабель з тросом, натягнутий між двох будинків! добре що він не використовувався :)
На франка, біля повороту на зелену глибина на тротуарі була такою, що якась жінка йшла по коліна в воді. трамвай залило і кілька машин теж залило мотори, відповідно вмерли там. отаке то. закидуйте хфотки, хто які ще має.
http://www.youtube.com/watch?v=1osgIQV3g3Q

Zelia
На ютюбі паралельно до відео за барчега були ше тако от відео
http://www.youtube.com/watch?v=VKOPBLzN63k

Roy
Десь за годину після дощу їхали в таксі з Зеленої в центр я, Inkognito та Yserl. Вирішили глянути на рівень води на Скельній аж  четвером, таксисту теж цікаво було. Течія дуже швидка була, правда видно було, що вже трохи спав рівень води.
(http://fotky.com.ua/files/57606_zliql.jpg) (http://fotky.com.ua)

(http://fotky.com.ua/files/57608_kyjfb.jpg) (http://fotky.com.ua)
Далі були в справах на Сахарова, і там не полінувалися відкрити люк. Навіть жіночка з магазину "буржуй" не полінувалася відсунути свій сеат з люку, за шо їй респект за розуміння. Там теж трохи річечка розлилася. Доречі колектор трохи ширший і вищий від того шо прозваний на честь видатного письменника В. Стефаника. :)  Зручний для проходження буде.
(http://fotky.com.ua/files/57610_wz3kr.jpg) (http://fotky.com.ua)

(http://fotky.com.ua/files/57609_yx3r1.jpg) (http://fotky.com.ua)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 13.06.2010 11:46:16
Говорив вчора з одним митцем, розказував як він знімав відео в Полтві для своєї вистави. Каже шо місяць стратив поки виробив всі дозволи, мало його шляк не трафив. Ну то не головне, ходив він туда з бригадою, яка сверлить в бетоні дзюрки і заливає туда чи то рідке скло, чи ше якусь заразу, точно не памятаю. ШОб колектор тримавсі купи. Це мене зацікавило, не думав шо ті роботи ведуться ше й зараз. Треба буде подивитися за результатами. Ну і ті роботяги казали шо раз проффтикали дощ, то ледве встигли вибігти, а апаратуру змило геть. Настільки швидко прибуває вода.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.06.2010 15:17:09
Дещо оновлений та прикрашений текст звіту про Полтву передрукований на сайті Музею Ідей тут (http://idem.org.ua/projects/leopoltvis-projects/poltva-andrij-ryshtun.html)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: VeNick від 26.06.2010 00:18:18
Сьогодні я, Юзер і Рой вирішили подивитись де саме протікає Полтва між Липинського і Чорновола, ми знайшли дещо цікаве і побачили наслідки дощів
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Ніка Веро від 27.06.2010 17:14:49
12.06.2010, в суботу ходили з експлорерами в Полтву. Поки основна група знімала відео про сплав по Полтві, ми зі Стінгером пішли до оперного, щоб подивитись на камеру. Пройшли затоплену ділянку та злиття з Пасікою, та вийшли в широкий тонель, яким попрямували до оперного. Часу було небагато, тому швидко дійшовши перефоткали все та й повернулися тією ж дорогою назад.
Фото далі:

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 27.08.2010 12:40:54
Вийшов короткометражний фільм про Полтву польського режисера Каміли за сприяння музею ідей і нашого форуму. Скачати його можна тут (http://explorer.lviv.ua/img/Poltva_Film.mpg) або подивитися онлайн тут (http://vimeo.com/13944077). Другий варіант кращий в кого будуть проблеми з кодеками.

Тепер мої враження: фільм дуже сподобався. Класна операторська робота, сподобалася з голосами людей записаними біля Оперного, перехід від землі під землю. Звичайно, це не документальна стрічка про річку як таку, а мистецька робота що спонукає задуматися. З технічної частини мені важко бути обєктивним, адже підземну зйомку бачив вживу або перед кадром з ліхтариком, або за оператором шось підсвічував, чи робив бризки хімзою. Момент з променем світла що танцює вигялдав не так ефектно як вживу :( Але нічо, стимул лазити в Полтву. Момент зі сплавом човном дуже гарно ліг під текст, що потрібно у Львові мати відкриту річку або її ділянку. Це в принципі єдине місце в фільмі де когось під землею видно :) Назагал щоб там знімати навіть з потужним освітленням потрібно мати якусь спеціальну чутливу камеру, то однозначно. Ну і Полтва як обєкт для документального фільму про львів ще чекає на свій час.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 03.12.2010 15:34:55
На ЗахідНет вийшла стаття про Полтву (https://zaxid.net/richka_poltva_mif_chi_realnist_n1117218) Фото як завжди зпіхвені. Вже їм написау

UPD: Через кілька днів виправили. Приємно. Дякую! За два з половиною роки Полтва з маловідомої річки під бруківкою перетворилася на цікавий, гарно вивчений та описаний обєкт. Зараз про неї знають, нею цікавляться, за неї переживають. Приємно .
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 12.01.2011 21:57:41
"
Підземний Львів дослідять
   
   Щоб знати, що у нас під ногами. Підземний Львів дослідять. За гроші Європейського Союзу.  По їх завершенню планують розробити спеціальний маршрут підземеллями Львова…  Коли невідомі  цікавинки із глибин стануть доступними.
   Музей аптека, підвал церкви Преображення Господнього, що на Краківській  та галерея Равлик.  Приблизно так сьогодні  виглядає  екскурсія підземним Львовом, - розповідає історик та екскурсовод Ігор Лильо.  Це лише маленька частина  того, чим наше місто може пишатися. Наприклад, у центрі під землею є … справжній трактор. Колись він виконував роль котельні. Нині цілком міг би прислужитися за туристичну атракцію: «У Львові існує дуже цікаве середовище дігерів. На сьогодні чітко зрозуміле, що від пам’ятника Шевченку до Грушевського  є абсолютно прохідний маршрут. Думаю, це стала б абсолютно бомбова пропозиція у Львові».
 Не так давно підземним Львом зацікавився британський телеканал Діскавері. Але показати світу те, що у  львів’ян під ногами – так і не вдалося. «Їх цікавило два об’єкти у Львові: підземелля Полтви і те, що під львівською Цитаделлю. На жаль, тоді контактів з владою і службами, які цим опікуються – не змогли знайти», - продовжує Ігор Лильо.
   Тепер, кажуть у мерії, підземелля Львова отримають всі шанси, аби стати популярними.  Місто виграло грант Євросоюзу на їх дослідження.  Архівні, археологічні, інженерні дані щодо міцності фундаментів. Їх розпочнуть уже за кілька місяців. Одразу після підписання грантової угоди… Триватиме проект – майже два роки.  По завершені створять комплексний маршрут підземеллями Львова, - говорить начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
Додам, що сума гранту на дослідження підземель -  понад 500  тисяч євро, з яких 90% - кошти Європи і десята частина вкладення міста.

Людмила Томашевська
"
(с) Львівcька Хвиля (http://www.lwr.com.ua/index.php?action=news&id=46166)

Що ж, думаю це про нас :) Вживу Лельо ще говорив про фотографії які можна подивитися на сайті і більше епітетів вживав :) І ніц про трактор. А хто ще не був - має можливість побродити покишо дикою Полтвою. Молодці, цікаво буде за кілька років пройтися цим маршрутом чи подивитися на Діскавері про Львів.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.01.2011 09:03:47
Карта всіх колекторів Львова (Карта Полтви) Станом на 1942 рік. Отримав від Олеся Дзиндри, Музей Ідей за шо йому Спасибі! Карта надзвичайно точна та детальна, можна дивитися і дивитися...

Також почув що вони готують до випуску альманах присвячений Полтві, де крім віршів мають бути і цікаві репродукції, документи. Вийде в кінці весни, видавництво Піраміда.

Для закачки в повному розмірі клікаємо на карту, 23Мб. Є ще оригінал в tif, 250МБ. Віддам якшо хтось захоче си роздрукувати на А0.

Зменшене зображення карти

Карта Полтви
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/22297/Lviv_Can_1942_small) (https://drive.google.com/open?id=1IEmqiDl-cItzAic3CQ1pcfXseBnCn2CM)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 21.01.2011 11:42:32
Цінна, детальна карта. Дякую!
Єдине що мені незрозуміло, то шлях колектора Стефаника-Городоцька, котрий по нашим даним тече по вулиці Лепкого, а тут, на карті звертає на площу Григоренка а далі на Менцинського...
Хіба після війни була реконструкція потоку.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: explorer від 21.01.2011 11:43:46
карта чудова. Шкода, що розміри підписані тільки для "планованих" колекторів а не для існуючих.

Німецько-український словничок дігера:

vorentwurf der erweiterung der kanalisationsanlage - Попередній проект розширення каналізаційної системи
ubersichtsplan - оглядова карта

З переліку умовних позначень:
sammler - коллектор
klassen der bebaung - класи будинків
industriegebiete - промислові об"єкти
rasenplatze - зелені насадження
bestehendes kanalisationsnetz - існуючі мережі каналізаційні
mischverfahren - змішана (каналізація)
trennverfahren - роздільна (каналізація)
druckleitung - під тиском
hauptwasserscheide - загальний вододіл
wasserscheide 2 ordnung - вододілу 2-го порядку

З позначок на плані:
notauslass - аварійний вихід
graben - копати
uberpumpstation - допоміжна насосна станція
das gelande fur abwasserklaranlage - м.б. очисні споруди
bach von ... - потік ...
gewolbtes - склепінчастий
hauptsammler - м.б. головний колектор
uberfall - водоскид
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 28.03.2011 20:51:24
Відповідаючи Roy-ю на запитання щодо маршруту коллектора Стефаника-Городоцька на мапі 1942 р. Так, коллектор проходить саме так, як показано на мапі. Сам був здивований, але вчора зі Стингером все 100% перевірили компасом по мапі. Все зійшлося. Єдине що було не так, це відсутність повороту 9а коллектора на вул. Наливайка. З нетерпінням чекаю подальших вилазок та досліджень підземель із цією безцінною мапою!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 31.03.2011 12:06:25
Зачот!!! Два рази КУ! Скільки дививсі на ту фотку і думав що то коло Коперніка. Але справді, ви маєте рацію. Якшо подумати то аж соромно стає що не  був уважний раніше і не впізнав фасад зеньковецької.. Справа видно той широкий бортик по якому так приємно зараз крокувати, і форма колектора. І підвищення це не постамент для памятника.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: John від 11.05.2011 22:42:58
На Львівцентрі з'явились нові публікації:
"Leopoltvis". Пошуки львівської ріки
http://www.lvivcenter.org/uk/umd/posts/post/?ci_themeid=39

і план Льовова з позначеною каналізаційною системою (орієнтовно 1896 рік)
http://www.lvivcenter.org/uk/umd/map/?ci_mapid=90
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Rufus від 17.05.2011 23:51:17
У приміщенні Історичного музею на пл. Ринок, 6 (будинок Корнякти) на 3 поверсі відкрилася виставка "Доля однієї ріки". Виставка ілюструє колишній і сучасний стан р. Полтви і проводиться із фондів Державного природознавчого музею НАН України. Кому цікаво - заходьте.
А ще завтра Міжнародний день музеїв. Програма заходів: http://zik.ua/ua/news/2011/05/17/287996
Назва: Рибалка на Полтві, під Львовом
Відправлено: Roy від 18.05.2011 23:43:05
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-86)

Питання. Щось може водитися в такій бурхливій воді крім використаних гумок, лимончиків, миючих засобів, їжі, людських фекалій, органічних відходів з лікарень, моргів, бруду, та ще сильнішого бруду?  ;D

Довго планували ми це перевірити, поки вельми спонтанно, одного пізнього вечора не зібралися семеро друзів по розуму, на рибалку, в Полтву під Львовом.
Ця ж річка вже мабуть не пам'ятає рибаків на своєму березі, нехай навіть на кам'яному. І риби не знає Плотва, ой Полтва, хіба залишки копченої, смаженої чи ще якоїсь...))


Що тут казати, їдемо експерементувати. Умови для рибалки не найкращі, але ж ми завзяті, чекаємо на здобич. :)
З нами є трохи світла, дві вудки, підсак і багато позитивного настрою))

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-8)


Опа...
А шо це?
Невже?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-13)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-10)

Не вірим своїм очам, і риба теж в шоці))
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-18)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-17)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-23)

Герої та трофей
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-36)

От так воно було, так ми собі порозважалися.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-41)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-51)

А риба була випущена к істокам битія
Аж просилася, "Пустіть назад в Полтвууу!"
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-52)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-54)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-58)

Hasta La Vista, Baby (c) T2

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-61)

а Полтва як завжди, красива і таємнича
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-66)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25068/Poltew_fishing12345-80)

Епілог.
Ця рибалка є початком майбутніх фотосетів в цьому ж дусі, вже при кращій підготовці. Хочеться по інакшому виставити світло, більш якісно, реалізувати інші сцени, так що далі буде!

Традиційно, завжди приємно спостерігати за людьми, котрі дивляться на осіб, які вилазять з-під землі.
Але цього разу дивні особи були з вудками, що викликало подвійний подив.

Tnx 4 Alter, Ворон, Zelja, Едуард, Lesyk, Stinger. + в карму всім

Тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,4180.new.html#new) обговорення
Тут (https://picasaweb.google.com/AnRoy85/CWbzIH?feat=directlink) решта фото


Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bottlehunter від 25.05.2011 16:03:31
Був сьогодні в центрі і побачив страшну картину - вхід біля Шевченка добротно заварений невідомими темними силами. Тобто бляха тепер непідйомна. Фото нема, мусите повірити на слово.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 30.05.2011 20:22:28
Фото до коменту Bottlehunterа

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25381/DSCF4728)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25381/DSCF4729)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25381/DSCF4730)

цікаво, чи з іншими входами те ж саме?...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 30.05.2011 22:31:37
У Львові таки є КРС, принаймні була і дуже хороша, до Скнилова, але потім ті мужики збирали кавалки м'яса людського, казали мені що накрило мужиків. :(
Хоча вже скільки років, певно нові є або і тих попустило. Думаю нагуглити можна.Щодо заварених входів, думаю за прикладення певних сил у вірному напрямку і із правильно вибраними плечима то не проблема. ;)
Ще як варіант чогось крапнути, якогось "залізожера" і всьо, до ранку знову окремі три плити,можливо із дірками. ;D
Назва: Re: Полтва
Відправлено: YserL від 31.05.2011 12:18:19
На Саксаганського теж заварено:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25414/img7770204)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/25414/img7770205)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.08.2011 16:01:07
Місяць тому вийшла науково-популярна книжка "Леополтвіс". Видавництво Піраміда. Презентація де був присутній Рой, виступ на 12 каналі де був Ромчик. Може вони шось про це розкажуть - покажуть фото. Книжка містить в собі зібрання публіцистичних творів які мають стосунок до Полтви. Тобто це не наукова праця, не фотоальбом, не екскурсійний путівник. Просто вірші про Полтву, статті з газет які про неї писалися, різні доповіді і тому подібне. Але для домашньої колекції треба мати :)

Зразу хочу зазначити: хоча в Книжці і згадується моє прізвище, нікнейм і адреса цього форуму я до неї жодного прямого відношення не маю. Всі фото в книжці з відкритих джерел (цього форуму), перед друком мені її не показували. Тому на превеликий жаль книжка містить багато неточностей, яких легко можна було уникнути. Наприклад кілька з них:

- На сторінці 157 викладено 4 фото ніби з Полтви. Насправді з Полтви там тільки 1 - вхід на Проспекті Свободи. Решта три  - з лощини. :(
- На сторінці 149 показано фотку відкритого колектора кудою тече вода з Дріжджового заводу на Винниках. Це не колектор Полтви! Він в Полтву впадає після очисних споруд.
- Земляний Окоп часів війни на Кортумовій горі названо "наочно побачити Європейський вододіл"
- Ч\б карта Львова з підписом "Полтва позначена синім кольором"
- Фотки з коелктора йдуть без привязки, де саме і під якою частиною міста це знято

Сподіваюся нарід швидко розкупить цей тираж і скоро вийде "видання друге, виправлене і доповнене". Тицяємо тутка (http://www.piramidabook.com/?m=th2&cont=partners)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 23.08.2011 16:59:37
Та, така собі збірна солянка вийшла :)

На презентації книги зібрався практично весь львівський бомонд, були присутні письменники, художники, громадські діячі та журналісти.
Обговорювали книгу, статті в ній, висловлювали подяку авторам та давали інтерв'ю. Як не дивно, обговорювали феномен ріки Полтви, практично далекі від цього люди. Доповідачі, зачасту багато фантазували та інтерпритували, не без перекручування теми звісно. Виглядало трохи кумедно. Бракувало трохи реалій.

В кінці, авторка книги сказала "Чого ж ви дігери нічого не сказали"? Але слова спеціально ніхто не давав, та й сам я не рвався.  
Прикро, ми, насправді могли б дуже багато чого цікавого розповісти, так би мовити з перших уст.

Ще й деяка інформація в книзі наша, і фото (з Лощини мої   :) ) . От так воно було.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: SANECKA від 28.08.2011 11:34:54
Сфоткав вчора біля кафе лівий берег, біля Оперного театру.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Lesyk від 13.09.2011 13:07:44
Вхід, що біля "Білої Скелі" закрили одним суцільним товстим листом металу і приварили (теж точково). Фото не маю. Інфа 12.09.2011. "Помнім, скорбім."  :'(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 13.09.2011 14:44:03
Вхід, що біля "Білої Скелі" закрили одним суцільним товстим листом металу і приварили (теж точково). Фото не маю. Інфа 12.09.2011. "Помнім, скорбім."  :'(
Сьогодні зранку зняв.
Вчора зранку ще через сходи обходив.
Шви накладені добротно. Тут вже так легко не відломаєш. :(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 13.09.2011 14:55:52
Припускаю що це не стільки боротьба з діггерством, скільки з крадіями цих листів. Ми ітак проліземо як не в прямокутні, так в круглі. А от коло Франка і Скелі вони були зникли і прикривалися отвори лише дошками.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 13.09.2011 15:02:01
Припускаю що це не стільки боротьба з діггерством, скільки з крадіями цих листів. Ми ітак проліземо як не в прямокутні, так в круглі. А от коло Франка і Скелі вони були зникли і прикривалися отвори лише дошками.
Думаю це власники приміщення сходи якого за те щоб клієнти орендаря не провалювалися у цю дорогу вам водойму.
Занадто вже добротний лист, як на комунальні служби. Ну і приварено не точково далеко. Хоча і не надто акуратно, явно було влом, тому може таки комунальники. 8)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 09.10.2011 22:54:15
Сьодні пройшлися з Едуардом по городах між Липинського та Лінкольна, пофоткали досить зручний вхід в Полтву ;) можна там наступного разу спробувати заінсталитись, а ще в тому районі відкрили та трохи почистили від бур'яна технічний ставок :)

Ставок
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368786958148545741)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368551460796738315)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368551460796738314)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368551460796738313)


вхід в полтву через такий тонель-короб
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368551460796738316)

внизу є нормальний бортик
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368786958148545744)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368786958148545743)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368786958148545742)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368551460796738319)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368551460796738318)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/28530/photo5368551460796738317)Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bodik від 28.10.2011 13:00:53
Появилася стаття на ЗІКу стосовно Полтви, називається: "Запаскуджена совість Львова"

http://zik.ua/ua/news/2011/10/28/316501
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.11.2011 10:53:07
Вчора водили журналістку 12 каналу в Полтву. Пройшли від Липинського-Чорновола аж до Оперного. Перед Оперним на місці де всі слизґаються журналіст(ка) впала по коліна в воду. Далі пройшли троха до зливу і його переходити не стали, а вийшли коло Міленіуму. Весь цей час оператор мужньо знімав відео. Що з того всього вийшло дивимсі в суботу ввечері о 9 годині на 12 каналі.

Як завжди питалисі мене про якісь легенди Полтви. Я їм розказав небелицю про Чорного Діггера.

Був собі колись діггер. Пішов він якось в Полтву. Зупинився він собі перепочити під люком. А люк той виходив прямо на проїжджу частину. І сталося якраз так що їхала тоді переповнена маршрутка по тій дорозі. Наїхала вона заднім колесом на той люк, він не витримав, тріснув на дві половини і впав на голову бідному Діггеру. А так як був він без каски - то там же і загинув і був похований в болотах очисних споруд жабами, щурами та водяниками. Не було ні ксьондза, ні поминок. Тому дух його непрощений блукає тепер Полтвою. І якшо бачить він когось без каски під небезпечним люком, то бере і щосили гупає по ньому, аби налякати бідолаху та не допустити такої ж смерті, якою загинув колись сам. Тому що в Полтві дуже темно і брудно то й назвали його Чорним Діггером.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 13.01.2012 19:52:12
Вчора вночі знову ходили, Йа, ZED & Марія, по маршруту Колехтор Стефаника-Городоцька-Полтва-Біла скеля- і назад тим самим маршрутом. З зовні був дощ, але з потіком ми впорались, хоч і підмокли трохи ;D По дорозі, під Городоцькою, в районі Магнуса бачіли цікаву трубу під кутом 45 градусів, труба суха, широка, лазибільна, веде вона в старий тонель, викладений старим тесаним камінням, куди тонель веде не відомо, ми туди не залазили, але треба то дослідити
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Antonn від 16.02.2012 00:19:49
Купив у Польщі книгу "W kana?ach Lwowa" Маршала. Там описується історія про те, як група евреїв ховалась у львівських каналах від німців під час війни. Їм допомагали польські каналяжи. Книга вся на реальних подіях, написана з спогадів тих людей. Крім того є цікава інфа і чисто історичного характеру. Наприклад замуровувала Полтву італійська фірма. Також описано, що з каналів можна було безпосередньо увійти до підвалів тюрьми на Лонського і Опери, а також навіть до Нептуна, іноді труби якими вони лазили були по 40 см. Ховались вони в "криївці" під костелом Марії Сніжної, а потім під садом біля Бернардинського монастиря(в трубі висотою 70см). Взагалі там багато деталей описано. Книгу ще не дочитав, але рекомендую, цікава і "Полтва-фанам" буде, і любителям історії, і просто цікавої літератури. До речі зняли ще поляки фільм по ній "W ciemno?ci" називається, Аґнешки Холанд, навіть на Оскар номінований, але його не бачив, і його знімали не у Львові.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 10.03.2012 17:57:21
Маємо новий трабл >:(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 11.03.2012 01:43:53
Маємо новий трабл >:(

Треба поставити щось аналогічне металеве, допоки наші "друзі" з водоканалу, чи якогось локального жеку не поставили бетонної зарази.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Rufus від 12.03.2012 12:09:16
Вхід на вул. Саксаганського. Фоткав ввечері телефоном. Частина люку зірвана і криво поставлена на місце.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/32173/poltva-rufus)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Sunkatalano від 19.03.2012 22:28:14
Цитувати
Треба поставити щось аналогічне металеве, допоки наші "друзі" з водоканалу, чи якогось локального жеку не поставили бетонної зарази.
На рахунок бетонної зарази трохи сумнівась, а от заварити легко... 

P.S 2 тижні картина залишається незмінною...
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/32305/160320123420)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/32305/160320123410)

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Sunkatalano від 22.03.2012 07:51:55
Вчора працівники Львівводоканалу поставили новий надгробок...
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/32373/210320123611)

і приварили по кутах до кутника... Добре, що хоч не дуже надійно...
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/32373/210320123630001)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/32373/210320123620)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ZED від 09.04.2012 01:34:19
Про цей вхід можете забути надовго :(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 03.08.2012 13:06:23
Кілька Гонських фото Львова і Полтви (http://rainy-lily.livejournal.com/478995.html)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Fenriz від 03.04.2013 13:46:43
http://www.youtube.com/watch?v=4dgn0r8T00E
Назва: Re: Полтва
Відправлено: STALKER від 01.12.2013 15:01:50
Пройшлися ми  трошки з Sunkatalano в районі виходу Полтви на поверхню в пайоні очисних. Заходили з залізничного переїзду з вул. Пластової.  Ось що з того вийшло:

Жолоб по якому тече нечисть з дріжджзаводу(якщо я не помиляюся):
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1239)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1240)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1241)

Старий залізничний міст під яким колись текла Полтва
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1249)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1251)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1260)

Короб по якому тече Полтва:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1262)

Вхід у Полтву чи може вихід:))
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1271)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1273)

У коробі були дзюрки. Просунув рук сфоткав:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1288)

Якась невеличка приточка Полтви:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1290)

Не розумію навіщо було такий мостик робити в такому малому люку:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1291)

Притока Полтви зі сторони Пластової але там тече таке саме як в тому жолобі в якомцу стоки від дріжджзаводу:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1300)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1301)

В люці втікає притока десь зі сторони залізниці
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1302)

Труба яка на Полтву виводить(у короб):
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1304)

І сам люк:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1308)

Та сама труба:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1294)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1298)

Знову короб, бачимо дах:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1311)

І вихід на поверхню(фотки вже були на сайті, але прогулянка не буде виглядати повна,якшо не буде тих фоток)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1313)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1329)

І  прорив труби над старим руслом Полтви:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/40810/IMG_1326)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: STALKER від 15.03.2014 12:34:43
Вирішили ми з Sunkatalano пройтися над колектором Полтви в районі просп. Чорновола-вул. Липинського-вул Лінкольна. Ось що з того вийшло:
Перша вентшахта Полтви знаходиться біля  супермаркету "Арсен" на території житлового масиву(називається "Енді  Ворхол") , який ще будується-тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.860908&lon=24.020821&z=19&m=b):
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1917)

Потім через парк 700-річчя Львова вийшли до будівлі з білої цегли. Знаходиться тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.862693&lon=24.023937&z=19&m=b)  Вона на форумі згадувалася тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.120.html):
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1943)

Всередині є ось така дзюра:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1940)

В дзюрі видно Полтву:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1936)

Сама будівля стоїть на колекторі:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1944)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1952)

Біля будівлі з білої цегли відкрили люк:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1949)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1951)

Наступна вентшахта знаходиться біля Храму Святого Йосафата-тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.863236&lon=24.028285&z=18&m=b)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1969)

Короб колектора:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1975)

Третя вже вентшахта знаходиться приблизно ось тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.864878&lon=24.032668&z=19&m=b):
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1986)

Четверта вентшахта знаходиться на футбольному полі- тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.865680&lon=24.034916&z=19&m=b)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1991)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_1994)

Технічний ставок біля церкви Святого Луїджі Оріоне:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2004)

Сама церква:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2002)

Невеличкий вже не діючий колектор-рачник зі сторони Липинського. Тепер використовується як стежка- тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.865494&lon=24.040503&z=19&m=b):
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2012)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2011)

Той самий колектор-рачний заглушений:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2023)

Входить в ось такий горбик на колекторі-певно люки були чи як?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2024)

Ще одна будівля з білої цегли-тут (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=49.865843&lon=24.039371&z=19&m=b)^
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2018)

Вхід в Полтву біля тої будівлі закритий бетонню плитою. Згадувався тут (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.100.html):
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2015)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2017)

Йдемо по коробу:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2025)

Ось таке на біля того входу недалеко на одному з городів. Що це таке: Хто знає?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2026)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2027)

Міст на вул. Миколайчука-з одної сторони:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2028)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2029)

З другої сторони:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2039)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2036)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2037)

Потім вийшли до теплотраси ТЕЦ2-Топольна, знов короб:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2059)

Ось така будівля біля автобусної зупинки на кільці Липинського-Хмельницького. Має вона відношення до Полтви?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2089)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2087)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2085)

І трошки води:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/IMG_2086)

Фото 2008 року-видно що вода мильна. Те ж саме кільце Липинського-Хмельницького. Хто памятає-могло Полтву якось з її штучних берегів вирвати?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/2580073)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/2580074)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42065/2580075)

Трохи більше фоток тут (https://picasaweb.google.com/111913081452891558594/10032014)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Wolff від 05.04.2014 11:57:34
Перші дігери Львов :) Полтва 1934 р
Назва: Re: Полтва
Відправлено: :-) від 06.06.2014 10:07:48
Мо хто читав? Надибав в Креденсі біля Оперного, 2-й поверх.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/42931/IMAG0600)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Гренчік від 03.09.2014 10:31:40
Пройшлись від  вул. Чорновола до пам. Грушевському .     
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 02.04.2015 09:17:58
http://www.youtube.com/watch?v=WQeBnOPGS-k
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ex3mallviv від 02.04.2015 17:17:26
http://www.youtube.com/watch?v=WQeBnOPGS-k

Пізнавальне відео. Мене особливо цікавить стан Клепарівського та Замарстинівського потоків. Чи були ідеї у Німців зробити канал зі стоками і окремо чисту Полтву(у яку б впадали чисті потоки). Принаймі щось схоже є на карті канлізацій 1942 року. Фото додаю. Стоки з лівого берегу мали б "обходити" Полтву і скидатись в каналізацію. А Полтва текла б собі паралельно. Чи існували схожі проекти? Можливо б вже каналізацію кидали в чисту перед очисними за містом.
Розясніть ситуацію, хто компетентний в даній темі.
Пишу наукову роботу в у-ті Франка(геофак) тому бажані посилання на джерела.
Успіхів усім!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 02.04.2015 20:39:30


Пізнавальне відео. Мене особливо цікавить стан Клепарівського та Замарстинівського потоків. Чи були ідеї у Німців зробити канал зі стоками і окремо чисту Полтву(у яку б впадали чисті потоки). Принаймі щось схоже є на карті канлізацій 1942 року. Фото додаю. Стоки з лівого берегу мали б "обходити" Полтву і скидатись в каналізацію. А Полтва текла б собі паралельно. Чи існували схожі проекти? Можливо б вже каналізацію кидали в чисту перед очисними за містом.
Розясніть ситуацію, хто компетентний в даній темі.
Пишу наукову роботу в у-ті Франка(геофак) тому бажані посилання на джерела.
Успіхів усім!

Наскільки мені відомо, Замарстинівський потік каналізований, як і Клепарівський, по ділянці якого десь пролягає маршрут південно-західного колектора (місце з'єднаня з Полтвою).
Також, відомо що Полтва приймала побутові стоки віддавна. А от чи заходила мова на тодішній час про відокремлення стоків - мені невідомо.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ЗеленаМиша від 10.06.2018 17:11:33
10 червня 2018 р.  побували у Полтві разом зі Stinger (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?action=profile;u=474) i Segfault (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?action=profile;u=76501). Особливо цікавою виявилася тамтешня цегла

Облицювання стінки колектора, що впадає в Полтву в районі просп. Шевченка з правого берега.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51489/IMG_0083)

Шматок цеглини, витягнутий з бокової врізки в районі вул. Зернової. 
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51489/IMG_0108)

А ось класична львівська плитка, що вироблялася на підприємстві братів Мунд. Нею вкрита підлога чи не половини львівських довоєнних брам. Уламок міцно вріс у вапняковий наліт на підлозі.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51489/IMG_0099)

На проміжку пл. Міцкевича - просп. Шевченка на лівому березі русло ріки, здається, також вимощене цеглою, однак ближче розгледіти її з правого берега, на жаль, не вдалося, а, отже, доведеться продовжити дослідження у майбутньому  ;)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 02.09.2018 02:32:46
Ходили сьодні з Зеленою мишею (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?action=profile;u=76368) в Полтву, водили туди наших польських колег. Хлопці і дівчата приїхали з Катовіц і з Варшави. Показали їм цікаві місця і розказали їхню історію. Гості були дуже задоволені і запрошували нас до себе)) А ще ми паралельно дослідили і знайшли місце, через яке жиди під час голокосту втікли до Полтви, але про це в окремому звіті ;)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51889/DSC_0308)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51889/DSC_0347)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51889/DSC_0348)
Назва: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Golem від 05.09.2018 00:55:37
Привіт!

Щойно добрався додому. Перша регулярна екскурсія пройшла на Ура! Мега ентузіазму, нових знайомств  і позитиву. Великий зачот всім учасникам, давно я так добре не ходиу.

1) В цій темі ділимося своїми враженнями і фотками
2) При бажання створюємо гугл альбом де скидаємо все шо потрібно
3) В планах створюємо теми про наступні вилазки і все решта про шо ми говорили під час екскурсії

Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Артем2041 від 05.09.2018 09:12:03
Дякую всім за чудову компанію та захоплюючу пригоду!👍😁  Було трохи лячно через погоду але в все було під контролем! Незабутні враження вартують того, щоб побувати в таких місцях. Чекатиму нових вилазок.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51958/20180904_214933_2)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51958/20180904_211011_2)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51958/20180904_223152_2)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51958/20180904_210922_2)

Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Golem від 05.09.2018 10:38:11
Я не фоткав, там і без мене вистачало спалахів. Але хочу всім подякуватиі  поділитися враженнями:

Знову в Полтву це було як після кількох років розлуки знову переспати з колишньою. Ти добре памятаєш її вигляд, її запах, всі повороти і складки на тілі. Тим не менше кафу майже як в перший раз.

Все таки Полтва - це бренд нетуристичного Львова і ми вирішили використати саме її для посилення нашого Форуму, щоб троха його оживити та залучити сюди нових людей.

В голові адреналін а над головою чорні хмари з блискавками. Та Ст(в)інгер впевнено каже що дощу не буде. Зрештою навіть якшо і буде – ми до цього готові, весь час на шухері та і йтимемо маршрутом де кожні кілька метрів є куди втікнути наверх.

Спускаємося в колектор, всі зупиняються на порозі річки і тамують подих ніби нехочучи її тривожити. Ловлю себе на думці «огого яка вона велика і швидка». Але це перші кілька секунд. Далі йдемо в бокову притоку чисто шоб поспостерігати за погодою. Ну а далі в народу вмикається підсос і ми маленьку помало доходимо аж до Пасіки.

Звісно шо місток і Водопад це маст хев, фотогігієнічне місце. Далі камера відеоспостереження коло Оперного і в позі наркомана аж до кінця проспекту Грушевського. Якесь урбан угрупування вандалів-гопніки під назвою «Хвилі Води» зруйнувало прикольний бетоній на зливі Полтви і Пасіки. Тепер там жопа і вже так легко не перейдеш на ту сторону. А ще місяць тому все було гуд, я знаю, то все Садовий винен.

Вертаємося назад, пускаю Артема вперед керівником групи, передаю досвід. Як завжди дві з половиною години минули швидко і непомітно, а загроза дощу якого так і не було тільки додала кайфу. Виходимо на поверхню і помічаємо шо тут навіть холодніше ніж там внизу. Обмінюємося контактами та планами на наступні вилазки, потні але щасливі йдемо додому читати що там відбулося на Експлорері за тих пару годин коли нас не було.
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Stinger від 05.09.2018 10:38:27
Похід відбувся чудово, незважаючи на ймовірність опадів :). Додам трохи фото від себе.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51962/IMG_5424)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51962/IMG_5426)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51962/IMG_5423)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51962/DSC_0412)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51962/DSC_0417)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51962/DSC_0422)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51962/DSC_0424)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 06.09.2018 21:23:07
Мене от тривожить така думка: якщо поляки тримали для чогось людей які обходили Полтву на регулярній основі - то значить це було потрібно! А зараз такого нема взагалі, презервативи та лимончики висять на стінах і ніхто їх не чистить. Можливо з Каназіцєрами Полтва була менш схожою на каналізацію та більш схожою на справжню річку? Ну і на вашу думку чим загрожує нам таке її регулярне недбання?!

А я відповім, якщо ніхто не буде робити огляди комунікацій, то буде отака дупа, як на місці злиття річки Пасіки з Полтвою, де під час останьої повені розвалило та повимивало значний кавалок бортика і тепер там не пройти нікуди :(

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51987/DSC_0426)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51987/DSC_0427)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51987/DSC_0428)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51987/DSC_0429)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51987/DSC_0430)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51987/DSC_0431)

Отак це місце виглядало колись

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/51987/index_php_action_dlattach_topic_48_0_attach_57_image)

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 06.09.2018 22:16:37
Для тих хто тільки зацікавився: раніше за рахунок бортика ми там йшли далі ліворуч в Полтву. Максимальна висота води була якраз по бахіли  Зелі. Тобто не вище колін. А тепер прийдеться або брати забродний костюм рибака або йти по поверхні до вул. Левицького і там ...
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Golem від 08.09.2018 23:05:34
Маю таке питання до знавців Полтви: щілина між памятником Шевченка і цегляним колектором на проспекті Шевченка. Ми казали "туристам" що це для скидання снігу. Так от, я на поверхні так і не зміг її знайти у вигляді металевих плит, вона мала б бути десь в районі КОперніка. Чи все таки щілина назовні не виходить і це просто колодязь коло пізденного переходу?

Якшо я туплю вкажіть будь-даска точку на гуглмапі. Або наступний раз я порахую кроки і привяжуся до входу і точно знатиму де вона.
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Stinger від 09.09.2018 00:18:57
Та щілина має 2 люки зверху і виходить на трикутник між Міцкевичем та Божою матір'ю, там зимою постійно машинами скидають сніг :)
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Golem від 19.09.2018 01:13:36
Вилазка 18.09 відбулася! На цей раз по іншому ніж минулий раз маршруту, від Пам’ятника Шевченку до вулиці Руставеллі Шота. Було нас четверо бо двоє раптово захворіли. Але так вийшло і на краще бо ми могли нормально поспілкуватися. Під стукіт здивованих щелеп натовпу об Львівську бруківку на стометрівці ми заінсталилися коло Шевченка, місця в проході там зараз досить навіть для найбільш поважних Експлорерівців. А вилізли ми назад по вертикальному люку на середину тротуару. Дві години під землею а відчуття було так ніби ми з тюрми втікнули, свіже повітря та полегшення. А ше люди крадькома поруч набирають 102 😊 І як та Євреї прожили аж 14 місяців?!

Знаєте за що я найбільше люблю ці регулярні походив в Полтву? Ага, чекали від мене відповіді…. Ніфіга, ось вам ще одне питання-єврейська відповідь питанням на питання. А чи багато у вас з’явилося нових друзів чи просто знайомих після 25 років? Колег по роботі не рахуємо, це секс по розрахунку. У мене був перід в житті коли кожен рік одні і ті самі обличчя які ти вже вивчив до найменшої бородавки в носі. І закрадалася думка: «і що, це вже до кінця життя так?». Нові люди в молодому віці сприймаються як належне, ти цим нехтуєш і легковажиш. Але з часом … Короче, старічки мене поняли а молодим то ітак не цікаво іще.

Спускаємося по такій системі:

1) Я розказую всім шо потрібно робити
2) Усі одівають ліхтарики і вмикають їх
3) Я відкриваю люк і люди оперативно по одному просочуються вниз
4) Я залажу останній і закриваю люк
5) Потім адаптуємося до світла і переодіваємося

Коротше найдовший кусок маршруту був від пам’ятника Шевченку до водоспаду. Бо ми дуже часто зупинялися і все фотографували. Та це природньо, аналогічно поводяться будь-які туристи в будь-якому місці. Але потім якось пішло швидше. Полтва мене розслабила, я задрімав на ходу і навіть проспав місце коло Коперника де скидають сніг. Мені за це зараз троха соромно, бо хлопці спеціально хотіли його побачити. Але нема на то ради, я нині встав в 6 ранку, в 7-30 був вже на роботі, потім інтерв’ю з кандидатом, далі виступ у Головному корпусі НапівТеху перед старічками які застрягли у ракетних технологіях 60-х років. Після цього обід, прогулянка- розмова з Роєм і Сталкером, далі Три години писаними, думання і читання чужого написаного. Ну і година виступу на англійській. Далі їду в центр, паркуюся, переодіваюся, купую подарунок Таарсу на НР в Поляні і лежу собі на теплому граніті Пам’ятника, слухаю бій Ратуші щопятнадцять хвилин та чекаю коли нарешті всі зберуться аби піти собі троха відлити в пряму каналізацію Львова.


До речі, підняли в уряді ціни на воду – тут же опустили рівень у Полтві. Незважаючи на час-пік і Вечір води майже нема. Чи то у вересні всі джерела Львова пересихають? Цікаво, коли Садовий закінчить ремонт вулиць то він візьмется за каналолізацію? Непогане гасло між іншим «Відновимо історичну каналізацію Міста лева». Прокладуть світло як колись, розчистять хідники, знімлять пару фільмів про Євреїв і настане жопа, а в ній сидітимемо ми. Культурно та нецікаво.
Вертаємся назад Полтвою ззовні, просто кайфуємо від кисню в загазованому повітрі і собі говоримо…..  Ми міняємо світ бо нас читають інші, вони хоч і не пишуть, але лазять нашими слідами, живуть написаним нами. І це надихає.

Короче, реєструйтеся на наступну вилазку. Як тільки збереться кілька охочих то ми зразу напишемо дату коли і де. Ну і ділимося враженнями та фотками з цієї вилазки. Тут,  на старому доброму Львівському форумі ваші враження стануть історією на вікИ. Так шо не лінуйтеся писати, це ви робите для себе шоб мали що розказати як свої власні спогади з молодості для дітей і для внуків.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_205256)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_205300)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_213145)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_123701)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_193506)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_194234)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_204516)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_214440)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_214443)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_214449)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_214626)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_214641)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_214709)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_214722)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_215955)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52172/20180918_220001)
Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: John від 19.09.2018 17:20:08
Гарно походили. Хороша атмосфера і гарна компанія.
Досі під враженням і в пошку місць, які ми відвідали, на картах :)


Назва: Re: Звіти з регулярних екскурсій в Полтву
Відправлено: Synoptyk від 19.09.2018 19:29:28

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52185/P1010111)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 09.10.2018 11:40:54
Аудіокнига "Полтва" Читає Андрій Риштун
http://www.youtube.com/watch?v=YeMoq4gdnKk

Аудіокнига "Полтва" Читає Богдан Стадник
http://www.youtube.com/watch?v=3kSh0TM9KO8
Назва: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: Commendatore від 09.11.2018 20:43:35
Назагал було три великі хвилі закладання входів у Полтву:

1) Німецька окупація, стосувалася в основному району Гетто
2) 50-60 роки. Совєти боялися терактів зі сторони УПА а також боролися з банальними крадіжками з магазинів
3) Сучасні роки: під час реконструкції старі яйця часто замінюють на пластик і зводять все в одне русло. Відповідно старі колектори замуровують шоб водою не руйнувалися.

Я не знаю що було в тому музеї за ранніх Совєтів. Можливо замурували тоді, можливо вже доволі недавно під час реконструкції проспекту.
Я про цей люк! Замурували - пару тижнів тому!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52633/DSC-1650)

До речі, на фото - Сергій Смірнов - ініціатор відновлення скульптурної композиції "Ощадність" - львівської "Статуї Свободи".
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: Golem від 09.11.2018 21:43:05
Дякую за класно підібрану фотку! Якшо чесно я думав ви  питаєтеся про підземні ходи..

Мене вражає тупість чиновників. Чи розуміють вони шо з цього замуровування входу в Полтву можна роздути цілий політичний скандал, особливо перед виборами?!! Приписати сюди і сморід у місті, і антисанітарію, інфекцію Кору, щурів та руйнування історичної частини ЮНЕСКО ну і багато чого іншого?

Ці всі входи поляки робили не просто так! Ними вони регулярно спускалися щоб доглядали за колектором. А виходить що ми, бойки, люди горді - в туалет не спускаємся, так? Нема входу, нема проблеми, непотрібно нукуди лізти і ні за що відповідати. І то зараз, коли навантаження на колектор в рази більше ніж коли він будувався. І коли він зараз руйнується на очах.

Насправді тема ця не нова, заварені входи існують вже років 6, не менше. Тобто весь цей час крім нас, дослідників Львова, в колекторі блукали тільки душі загиблих там Євреїв? А водоканал його просто експлуатував на знос???

Хто живе в центрі, сфоткайте будь-ласка це неподобство. Мені хочеться це побачити на власні очі!
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: John від 10.11.2018 17:56:04
Там вже мало хто зрозуміє де був люк. Все рівномірно закладено гранітною (?) плиткою як і весь проспект. Тобто ніяких слідів на поверхні.
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: Bottlehunter від 10.11.2018 20:24:19
Там вже мало хто зрозуміє де був люк. Все рівномірно закладено гранітною (?) плиткою як і весь проспект. Тобто ніяких слідів на поверхні.
Так само як біля Стрийського ринку?
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: John від 10.11.2018 21:09:25
Про Срийський ринок навіть не знав. Давно там не був.

Просто все закладено плиткою і нічого навіть не натякає на те місце. Я довго пробував знайти його (побачити), але там хіба є ділянка яка дещо відрізнялась сухішою плиткою, але й це можливо мені просто здалося. Шансів відкопати думаю нема.
Назва: Re: Re: Регулярні екскурсії в Полтву
Відправлено: John від 11.11.2018 18:28:11
Провірив: так само як біля Срийського :)

Тут якщо придивитись, то видно, де був люк. Біля стрийського, по-моєму теж плитка в тому місці хитається.
Фото спеціально зроблено з того самого ракурсу, що і фото Commendatore.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52651/IMG-0568)

Зблизька:

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52651/IMG-0569)

Тепер маємо новий туристичний об'єкт - люк-привид.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 15.11.2018 14:37:34
Інформація від Стінгера зсередини:

Когось замурували в підвалі і він вирвався у Полтву розбишви цегляну кладку знизу. Це район проспекту Свободи

Чому не зверху бити?

Низ цієї кладки, як і багатьох подібних не досягав дна
Тобто кладку клали на пісок і муляку, яку потім повимивало і там утворилась горизонтальна щілина
Тому в цьому випадку жахнути знизу було правильним рішенням.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52691/photo5431652969985714509)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52691/photo5431652969985714508)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52691/photo5431652969985714507)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 24.11.2018 05:10:29
Кого цікавить тут (https://mapire.eu/en/map/europe-19century-secondsurvey/?layers=osm%2C158%2C164&bbox=2671938.105690998%2C6417551.527348295%2C2679204.4006923577%2C6419940.1844822075) є стара австрійська карта де видно як деякі куски Полтви в центрі вже закриті, а деякі ще відкриті. Є містки і все шо положено.

Дивно шо Полтва на місці теперішнього Оперного позначена як вже закрита. Хоча самим Оперним тоді  і не пахло, та й на карті видно що вся стометрівка ще тече відкритою. На фотках чітко видно три містки як на карті, середній рівно навпроти Єзуїтського. Тобто карта збігається з тодішніми фотками.

Хто шо думає з цього приводу? Можливо в той час на місці Оперного вже був якийсь деревяний настил шоб людям було зручно пересуватися містом? Чи це просто було болото яке оминали довколишніми дорогами?

Це цікавий момент бо існує міська легенда що Полтву закрили під землю коли будували Оперний. А може вона вже і до того текла під землею а її просто троха посунули вбік? Тобто Оперний до засклепіння Полтви ні до чого?

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52835/poltva-19cent) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52835/poltva-19cent2)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52835/poltva-19cent1)

Те ж місце (https://mapire.eu/en/map/europe-18century-firstsurvey/?layers=osm%2C163%2C165&bbox=2673214.275288964%2C6418536.697962944%2C2676847.422789644%2C6419731.0265299) тільки на століття раніше, все тече як має бути, нічого нікуди не сховано.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 24.11.2018 11:11:59
Ця карта 19 ст, Полтву в цьому місці перекрили, коли будували театр Скарбека, він є на карті, та площа була просто пустирем з якимось фонтаном чи криницею по середині (бачив на старих фотках), тобто Полтву почали частинами перекривати ще раніше, а потім і зовсім перекрили.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 24.11.2018 15:12:59
Дякую! Тобто найпершою Полтва була закрита коло теату Скарбека і на Маріїнській площі? А далі на проспекті Шевченка і поїхало?

Якшо маєш то додай будь-ласка ці фото шо ти згадуєш. Думаю з цього може вийти непогана стаття в фотографії Львова. Типу де вперше було закрито Полтву у Львові.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Student від 24.11.2018 20:45:00
Спочатку була площа Маріїнська, потім площа, де зараз оперний. При будівництві Оперного Полтва за проектом Горголєвського була зсунута в право в обхід фундаменту майбутьнього театру. Це досвід роботи Горголєвського у Берліні, де він попрацював майже 20 років - в той час німці активно розбудовували берега Шпреє та таки роботи для них були вже рутиними. Саме і на базуючись на цьому досвіді Горголєвский і запропонував саме це місце під театр, хоча за початковим ехнічним завданням мерії була ділянка сучасної площі Підкови. Між Віденською кавою і Єзуітами
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Svyatodiy від 02.12.2018 15:09:06
Декілька фото з Полтви по вулиці Чорновола і до оперного театру.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52924/46093827142_7876be6652_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52924/45420146844_25facdbe31_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52924/45420147134_25ed78167d_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52924/44327266050_1576cee2a4_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52924/46093827082_4b0004b7ea_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52924/44327265860_f442f8ec5f_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52924/44327265710_13ac62e6e4_o)

Далі буде...

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 04.12.2018 21:54:03
Наша Полтводрочерська Експедиція

Любуючись яскравими та насиченими фотками Полтви мало хто здогадується скільки сил та знань у них закладено. Одна якісна світлина з Полтви крім штативу, фотіка та вмілого фотографа вимагає ще кількох асистентів, купу ліхтариків і свічок, пару рацій щоб це все координувати ну і звісно шо часу та натхнення. В цьому пості я розповім як ми це робили. А Васіч і Святодій покажуть результат.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-203611)

Замурований Люк коло Стрийського ринку знизу
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-193809)

Замурований Люк коло памятника Шевченку знизу
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-220206)

Але виявивши що навіть деякі учасники ГО далеко не всі мої «простині» перечитують я вирішив бути краток і давати коротке саммарі на початку посту:

1) Люки на Проспекті Свободи та коло Стрийського ринку закладені похабно і як небудь. Бруківку поклали прямо поверх металевого люка, сміття після себе не прибрали і воно рано чи пізно посилить засмічення дна річки. З одного боку це добре що похабно, бо люки відносно легко можна відновити. А з іншого боку це прихована небезпека. Коли цей метал перегниє (а він перегниє і то скоро, ой повірте Полтвознавцю) то якась мамочка з візочком обов’язково в нього провалиться.
2) Рації в Полтві тягнуть до першого повороту. Наприклад було нормальне проходження від пам’ятника Грушевському до пам’ятника Міцкевичу. А далі за поворотом голяк. До Шевченка не дотягнуло. Потужність рацій 5Вт 433МГц. Дуже добре мати ларингофон, бо реально ніц не чути через шум води.
3) Вулька вище Стрийського ринку прохідна. Запросто можна перейти з берега на берег по воді.
4) Залізна вода теж прохідна. Вона хоч і повністю затоплена, але бортик скраю зберігся і сантиметрів 20 по воді можна йти проти течії. Але повільно.

Запотівший фотік
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-194119)

в Полтву треба йти з парасолькою шоб на фотік не накапало
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-202426)

Полтводроччер
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-203541)

Готика
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-215130)

Ну а тепер деталі. Ми надумали зібратися (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7922.0.html) на Шота Руставеллі і розпочати нашу зиму з Полтводрочерського туру. Полтводрочерство - це спеціальне чоловіче слово яке комбінує Полтву і фотодрочера. То що дівчат з нами не було ви вже напевно здогадалися. Зато був SunnyMan – Василіск, в якого очі підсвічують Полтву від Сороки і аж до очисних споруд; Електричкінг в якості супер-моделі Вікінга, Васіч і Святодій (знову ж таки в алфавітному порядку) в якості Полтводрочерів і я, скромний Gomem як Полтвоводець.

На жаль коли замурували (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg52633.html#msg52633) лівий берег Полтви туди потрапити можна лише або перейшовши Городоцьку (там троха мокро), або відкривши люк на Грушевського (ніхто ще не пробував) або перелізши по драбині з правого берега (знову ж таки ніхто покищо не пробував) або нарешті через перевірений люк на тротуарі Руставеллі Шота. Ми пішли останнім шляхом.

Я приїхав заздалегідь і запаркував свою машину так, щоб вона своїм задом надійно прикривала люк від інших. Коли всі зібралися то Святодій почав відеозйомку а я, доволі легко відкривши люк ломом, випустив клуби духів Полтви назовні. Далі першим поліз Саннімен і тут стався прикрий конфуз (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7903.msg52922.html#msg52922) з його корабликом. Зато він вправно прийняв штативи, фотіки, трембіту(!), ліхтарики, палиці, рюкзаки і сачок. Недолік цього люка шо він має малий діаметр зверху і погнивші скоби внизу. Відповідно з великим рюкзаком троха тісно залазити і без окулярів троха непевно спускатися.

Працівник залізниці перевіряє чи не змило колію
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-201705)

Behind the Scene
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-203901)

Ще одна незручність – перепад температур. Якшо надворі -10, то в Полтві +18. І як тут правильно вдітися?! Переодінешся зверху – змерзнеш, внизу – треба десь діти весь той одяг. Ну і там реально вузько через подвійний цегляний бортик і штиняє сцяками та гамном. Тобто місце застою Полтви.

Коли я наверху лишися сам один і вже був зібрався пірнути вниз то виявив над собою консиліум з місцевих мешканців:
-   Ой подивіться як там глибоко!
-   А шо там тече?
-   А куда воно тече?
-   А я колись залазив в Полтву он там нижче…
-   А чого ви туда лізете…?
-   Люк не вкрадете?
Ну і тому подібні запитання. Я відповів шо ми ГО «Дослідники Львова», персонально я шукаю своїх предків які там переховувалися і попросив наймолодшого з них закрити за мною люк. На цьому бабці мене перехрестили, сказали шо я «золота дитина», побажали здоров’я і … справді закрили за мною люк! Ми вже внизу встигли переодітися та звикнути до темряви, а вони і далі там наверху обговорювали проблематику каналізаційної системи міста.

Ось цей прикрий бортик який нам всім коштував Полтвеохондрозу хребта
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-211521)

Обірвало високовольтний кабель а чи то газову трубу
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-213919)

ПопЕреду локомотива метро
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-215809)

Тут взимку скидають сніг коло памятника Міцкевичу
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-215932)

Наша перша точка була Злиття Залізної води і Вульки, які утворюють Сороку яка після злиття з Пасікою з Погулянки і утворить славнозвісну Полтву. По простому ми пішли до Стрийського ринку де «Полтва» зі Стуса впадає в «Полтву» з вул. Франка.

Це дуже небезпечна ділянка бо можна заробити Полтвеохондроз. Прохід вузький, низький і під кутом. Одним словом хребет виживає. Добре шо я маленький діггер, а от баскетболістам було б непереливки.

Якщо ви думаєте що коло Стрийського ринку одразу ж почався лютий Полтводроч то помиляєтеся. Зимні фотіки в Полтві тут же покрилися вонючим конденсатом. Ще б пак, розчинність води в повітрі залежить від температури. Вища температура – вища розчинність. Відповідно коли тепле повітря Полтви з розчиненою в ньому вологою стикається з холодним корпусом фотоапарата то воно тут же охолоджується. Як наслідок, та кількість вологи шо була в ньому до того вже не може перебувати в розчиненому газоподібному стані. І мусить перейти в рідкий стан. От і виникає конденсат. Від цього ефекту набільше страдав фотік Святодія. Васіч відео на поверхні не знімав і тому не запотівав.

Через півгодини температури Фотіка і Полтви вирівнялися і Свят теж взявся до роботи. Суть процесу така – матриця дорогого фотоапарата це як плівка. Тобто скільки світла попало стільки на ній і лишилося. Вона майже не шумить. Відповідно можна ставити дууууууже довгі витримки і тьмяний вогник через червоний світлофільтр виглядатиме як жерло вулкану. Або тонким ліхтариком написати слово "БуЙ". Таким чином розставляючи різні джерела можна побудувати гарну картину. Наприклад Саннімен світить у воду, я з-за повороту тунелю на стелю червоним, а Електричкінг емулює світловий меч джидаїв. Звісно шо з першого разу витримку не вгадаєш і треба повторяти знову і знову, причому не рухатися!

Похапцем замурований Люк коло Шевченка знизу
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-220228)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-220259)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-220304)

Весь цей бруд опиниться в Полтві і замулить дно
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-220324)

Саннімен сконструював генератор кульових блискавок для захисту від метрових щурів у Полтві
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52957/20181201-222229)

Ще один момент який слід враховувати – це туман. Тому що як я вже багато разів писав Полтва коли тече то затягує холодне повітря зверху вниз через люки. Воно конденсується і заважає фоткати. Тому ми доволі часто просили Саннімена зменшити яскравість аби нас не сліпити.
http://www.youtube.com/watch?v=PaknZCOS4Hw

А знаєте звідки походять легенда про Львівське Метро? Правильно, від гуцулів які спускаються в Полтву з трембітами і гудять так ніби то поїзд їде. 😊 Ми перевіряли… Відео цього не передає, але там справді ехо було не гірше ніж в куполах на Темнатику (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7864.0.html).

Вилізли ми назад через той же люк, спокійно і без пригод. Так само подавали по черзі речі наверх. І фотографи і асистенти були щасливі та задоволені. Урок який ми засвоїли – оптимальна кількість Полтводрочерів на кілометр погонний Полтви це… один. Якшо більше то вони один одному заважають. Якшо менше то замало фоток получається.

ПС: До речі, якшо уважно розглядати стінки колектора то можна побачити багато шарів коричневої фарби шо потроху відлущується. Ні, це не поляки малювали труби зсередини. Це все багаторічні шари грибків по яких можна робити бактеріологічний зріз Полтви за століття. 😉
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Svyatodiy від 04.12.2018 22:54:14
А ось і обіцяні фотки. Довго розписувати не буду, так як Голем все описав до мене. Лише напишу про те, що робити фотографії в таких умовах - це дуже складно як фізично, так і психологічно. Особливо коли ти розумієш, що твій фотоапарат не захищений від пилюки і вологи, а з нього буквально капає водичка :-\ І ще одна річ, яку я помітив - це те, що з однієї локації получається чучуть менше, ніж безкінесність фотографій, з яких ти повинен вибрати одну. Або не повинен... Тому кидаю всі, які хоч якось виглядають. Ну і як бонус - відео з підземною трембітою.

http://www.youtube.com/watch?v=8gbC7-1PkBs

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/46129672052_5c6e023c3f_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/45456421084_611ff3502b_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/45456420934_37b6b801e1_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/46129672812_432e09663e_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/45456420764_0071bd007d_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/46129672672_95e44ae497_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/45456419484_8538550f3e_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/45456420454_932fc51059_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/46129672572_3fa7aa5f98_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/45456420284_ab20e2b9b6_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/46129672392_7b36ea49cc_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/45456419714_cfae1f49fe_o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/52960/46129671842_bbdf497566_o)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Svyatodiy від 09.12.2018 22:02:49
Докину сюди відеоматеріал, який назбирався за попередню вилазку. Дуже гарних кадрів не очікуйте, то просто такий собі лайв :)

http://www.youtube.com/watch?v=nDhQVzoehhQ
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 12.12.2018 14:35:34
Лазили вчора по Полтві в рамках дослідження Євреїв.  (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7827.msg53064.html#msg53064) Паралельно оглядали стан колектора, тестували драбину (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7938.msg53063.html#msg53063) і Полтводрочили

Ось кілька фото звідти з коментарями

Стінгер в Полтві не сковзає. Але перейти на інший бік все рівно не наважився.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-205347)

Залишки Святодійства (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg52924.html#msg52924). Ці свічки Полтвовітер розкидав і перемішав
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-214008)

Дехто вправлявся в ліпленні Полтвяного
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-214032)

Руйнації бетону в Полтві в районі Оперного
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-220515)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-220526)

Вода бетон точить. Капає зверху і вибила такий от отвір
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-222013)

Там внизу скоро буде ціла підводна печера
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-222209)

Польські Каналєжі заховали тут лопату шоб не носити взад вперед і забули про неї. Або просто совєти прийшли... Але подумайте тільки - вони ходили сюди з лопатою! Зараз навантаження на колектор значно більше ніж тоді, а з лопатою ніхто і близько не ходить і ніц не чистить.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-232559)

Львівська сотка в районі стометрівки :)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-233407)

Кладєзь знань про історію Полтви
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-234232)

Купа металевого брухту
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-232908)

Там на поверхні лежала монетка. буду відчищати
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181212-103126)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181212-103129)

Полтволаз
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53065/20181211-230420)

В намулі багато чого можна знайти. А Діггер він і з трекінговою палицею Діггер
http://www.youtube.com/watch?v=68r7CBppPjM
Назва: Re: Новорічна Полтва
Відправлено: Stinger від 02.01.2019 20:36:50
Поки наші друзі дивилися новорічні сни (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7971.msg53232.html#msg53232) ;), ми з Зеленою мишею (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?action=profile;u=76368) вирішили принести дух Нового року в Полтву, і ось що з цього вийшло :)


(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53245/49590954-1951910401513196-8965816875476844544-o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53245/49196407-1951909881513248-7088545623116349440-o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53245/49182432-1951910791513157-1189711378420596736-o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53245/49288375-1951910178179885-5949638059925438464-o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53245/49158933-1951910918179811-6170447688731983872-o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53245/49342955-1951911178179785-1549108649702457344-o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53245/49840181-1951911338179769-4769410132503166976-o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53245/49183523-1951911554846414-1589453575321288704-o)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ЗеленаМиша від 23.01.2019 13:52:49
Сьогодні спробувала почитати книгу Романа Андріяшика "Полтва" (1969), про яку колись згадував Смайл (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg42931.html#msg42931).

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53510/10004-3)

Насамперед, із сумом мушу констатувати, що книжка не про річку Полтву в прямому розумінні, а про непросте становище галицького суспільства міжвоєнного часу. Назва роману є суто символічною. Автор трактує Полтву як алегорію "попсованого життя, підпорядкованого суспільному беззаконню.". Коротше кажучи, річка на своєму початку чиста і, як висловлюється автор, "жива", а потім, у колекторі, у неї зливають нечистоти, від чого вона "вмирає", що має навести читача на певні роздуми про життєвий шлях героїв роману і людей в цілому. Кажуть, авторові закидали критику радянської влади і навіть тривалий час не друкували його творів. Але політичні сюжети у романі нам зараз не цікаві.

Назагал, у тексті слово "Полтва" з'являється лише один (!!!) раз. Ще декілька разів про неї згадано просто як про "річку" або "кАнал" ("каналізацію").

Щоправда, у романі є одна сюжетна ліня, пов'язана з Полтвою. Маленька дівчинка-сирітка Олеся, яка найбільше переживала за те, що річка "вмирає" під землею, падає у каналізаційний люк, який прибиральниця Оперного театру відчинила для того, щоб зсипати туди сміття. Прибиральниця на мить відвернулася, і в той момент дівчинка стрибнула вниз. І пропала. Принаймні про віднайдення її бездиханного тільця десь в районі Торф'яної згадок у книзі немає. Після цього опікунка дівчинки регулярно залишала на каналізаційних люках кетяги калини.
Чому було дитині стрибати в люк, якщо раніше вона не виявляла ані суїцидальних схильностей, ані розумової відсталості? Невідомо. Чому Марта залишала для неї виключно калину, а не, наприклад, троянди, ромашки чи що-небудь інше? Також неясно. Можливо, у всьому цьому є якийсь глибокий символізм, але, водночас, ні краплі логіки...

Привертає увагу хіба що згадка про вкидання побутових відходів у каналізацію. Здається, така практика дійсно існувала, але особисто мені важко собі уявити, щоб львівські прибиральниці були аж такі суворі, щоб самостійно щодня двигати чавунні люки. Що ж, думаю, варто при нагоді докладніше вивчити цю тему.

Ще декілька слів про обкладинку. Скоріш за все, в образі дівчини художник хотів зобразити Полтву, що проламує склепіння, у якому її ув'язнли. Коло її ніг сидить лев, який натякає особливо недогадливим громадянам, про яке місто йде мова. Під ногами у Полтви росте всяческа ботва, що, вочевидь, символізує її плодовитість.
Сама кобіта відксерена з оцієї статуї: https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Спящая_Ариадна  (https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Спящая_Ариадна)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53510/Sleeping-Ariadne-2)

Припускаю, що художнгик не мав наміру порівнювати Полтву з Аріадною, а використав першу-ліпшу античну дівицю, зображену у підходящій позі ;D.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 31.01.2019 00:13:41
Запланований похід у Полтву це для мене виняткове дійство. Особливо, якщо ввечері.
Скрупульозно та заздалегідь готую необхідний "полтв'яний" реманент: бахіли, спеціальний одяг, акумулятори, ліхтарі, рукавички. Такий похід вимагає ретельної підготовки.
Бо коли за спиною закривається отвір, ти все таки попадаєш в якесь темне, вологе царство - де панують грибки та щурі. Така собі клоака, де весь Львів скидає свій непотріб, а ти опиняєшся з цим сам на сам.
Без сумніву, відчуваєш небезпеку. Один невірний крок, і є ризик возз'єднатись з нечистотами.

Місце магічне. Закриття входу за собою,  асоціюється з закриттям люку як в повітряному судні якомусь, тут вже своя атмосфера та тиск. І правила, зовсім інші, ніж на зовні.
Важке, вологе повітря. Втім, важчим воно стає під час довшого переходу.

Чим ще унікальне це місце, це тим, що зміни відбуваються і в голові. Думки, клопоти, негатив моментально розвіюється у цій темряві. Монотонний шум річки навіть заспокоює.

"Давненько я тут не знімав", - подумав про себе.
Справді, це одне з найважчих місць для зйомок. Вологий туман, шум, темрява, відсутність зв'язку, і в тих умовах треба робити кадри, малювати наново світлом, вічно темний тунель. Треба розуміти, хто, де, і як має стати з ліхтарем, щоб підсвітити тунель так, як цього вимагає задум.
Саме такі моменти для мене найцікавіші, і час "летить" тоді неймовірно швидко. П'ять хвилин може дорівнювати двадцяти хвилинам, по відчуттям.

Це був один з походів, в рамках дослідження теми переховування євреїв в Полтві. Нас було четверо, Зелена Миша, Stinger, Golem та я.

Тут ми щойно "заінсталились". Рюкзаки дружно лежать на бортиках. Якось жартував вже, що вони можуть десь так в кнайпі на столі лежати, днем пізніше))
Розглядаємо отвір тунелю, який був продовбаний з підвалу будинку на території гетто, який був заґратований та згодом забутований.

(http://lh3.googleusercontent.com/a-Ko8vHedxXOkUQHUQznk2plEP-1YHU2yZY06kPbzrKjIvm-ZOcrPYhBliPrRmbVjIJBdIf033yn1X8KM76nZeipEMyKsBKN9X-DhOORqZHVmZIK6P5rxyvr8fc9tA0GDGoRH3ygCqqK9mtUs35073rw1xqSQFug5IvvDWEsKc-yK8Viuym4nR_jtwAmM3gsxNjHmkVNWCs38MZ6qlLNV92bzef6D3XV9JC0JG3bkT1T9O1V7nQLtGwKjyJmcQdX3S1aUFgOtvmbua-XEJ4Bt5WDL10kfrIlyETR2hV9SSopN2Hia0wkcsuW_Sl3dCELZPckKYf7TnSeSkbwWdy1RXFBtxGn7V31KdqBmD_Vst1q48uXnh75gJPR8rfDzbJtaktaOP2PphdGfogvdSl-tTNaOqFEw3xaCBhhOZEgLLFMxJO5Et7bCwyqYhV-lpODjAsgeO4vaYG0nBne9zA3R7tL-02Q1tWNsfyugYvkIJFWeMCAt1dUU6HGl7vLSBODxlS-x1K77mi4lJ7PClgaQ9NcKNo3qPv3Cx_09rj4TrcIQDIHktwlKgwL-nrOfaBGitvsKKEQRHjek-X7Jq96ZIk0N9PaW1SgiylIJQZcd8JahsMAEt2UrHiwlUQ6sZBaeE0Nw4b5k17EheQk5WhMj9AfNpNsxAV-=w1514-h1009)

Колектор цікавий в деталях. Ось видно, як гарно врізаний отвір від вуличного люка! Чи зможуть в наш час таке повторити, під землею?

(http://lh3.googleusercontent.com/m8CTC4zeqCoEJVdFkSq7mZP-HpNDdIJUPatP8hMcKk3_9NCrvfjJ4dVeEhlaJYc0ZIjV7HB8atSTNJXOKSxzScvy0m9CB2bEUbd87Y1kaislkAvCynsO2z2Q_QU6VTIExZlPYxY22xZQZENtGmmVwY_jhg7k0evtzq2L_7zy20go2baR0K06SsGx3rjuq-qJavrNdfjhSdDh6SjHr1kf9MtW7sGmrm4VAwM_GSADtrQEUj82Cuikg6L1i_qRteuRm75jduk6VfWZZlwzdtle7oL0DcNsZHTaJHDP_Yh87rPlO6edUD9J26udyzrzfrW7Jc0YxF0LyBzfyPZXvXR4UV-k9otb5dBXSoygbr-f-VOtg6SmyH1kHPjqjCAoo4ZBc0Y44W1acGcZn4ZbEmwnwpmvBkpkLiBrxtzoASiYSSzGI12FU5R7Y32jUPEFIPN1BHGpZJ-K6jPuYT2kTB5XfvxZOioNez3yGsLWR7cm2gm-D8UnzVIMI36gHR9BKH14GmJhGu0wDdjG-5tvMVhMBb0-Rrg0nTke_SSuixmHFeHZp3EVSMsUGabYQe46qLhjU_dsCOO-0ofdNfPaGjjLOFHn7o3nrkyi9Yb3_gA0KfAMNufX_flrnP86JHSigJ3vn8156ZGfCq84Fm7sC1HaUKyRsUto5GZR=w1514-h1009)

Класичний, впізнаваний ракурс Полтви - злив потоку з Городоцької. Вдалось підсвітити замощення бруківкою жолоба.

(http://lh3.googleusercontent.com/00SzwRM_4k-BjTDXnHc-PhF75V49vNPhzNiUTSQLmxTDqqhwUaBgztm1BnKIU6LFk9tD8GOMA63MF7tpa_SQ7W7PTIWvBd-f2zo0ZGblLPFCaxPxD69Kz8NhiNPQEAhq8YTJo-V6o0JOamSSw1THQE8WxUKH7hugrT3ZqLeK6ilD0KK9sMxJJvmaKMQ8ByReexMwD2h5d6PXAtnQhpcqgF8qJdB5j0qx55Os_LpECiu12_YYpNZ63GIzm1gTAzeO-D49YiskM-qJKSufVURVfjgcjacbwiz5if0OWaNBy5pPjL8Jj10EIQD3F5GQrzTnCA1jX_zhynNuPT6w3PSJIHHhUDXN5ttP2LmmNed7jkqpyFom1tqtF9w0oOhBf5t4AuacuVEAmXcb5GhZUpgveXsGvGxYGyWiYAfdLOPEQ7BmBSXukuERp5-H_vy586PHnoyvFySb2fRGwEVT6RubQfiVSA3YmXm_NRppQvz7V_H6lG2fQgoCQQNAhNJGNXBCi0WhWJZBPVazmcW9ZgmL2GJHWhaO6R94AXCDZ2bxXN5LrQpFkeHmoBkhkzVlArII3r2Waxb9px6SuEdpTUqVudmlVBdL4nCz9ksb4f-0gs6uQXrddaZCaFISk-LEc5T7reiEQImfC9ZDjNcawe5MdHf8EUwxxfn5=w1514-h1009)

В такому боковому відгалуженні, мощеним каменем,  який залишився ще з австрійських часів, коли Полтва була відкритою, переховувались євреї.
Проте недовго. Тут можна можна вдихнути свіжого повітря з дощівки, та при потребі випити водопровідної води :).
Цікаво, а може з тих пір тече вода? Треба в гарячу лінію міста написати скаргу, у фейсбуці, от.  ;D

(http://lh3.googleusercontent.com/wNrBp2YHbPByjdLvzJWQOFxh3kye3vmrCAUzN-fXMbziGSCUGeKv35kqOR_HM0D4iWRT9NJWuGuCR03lCnelqT6-xa5YTujdCLtrDoSCt7vqJnAtTGezMa85KexDcnZsuuK6TYI6WAyZbc0PtLM-IfvLm4KZ21RwvLzlvTb6Rdu6f_4SffwJcW-zZhEQMKpl3P6K3oqBol1tAjkxUc_f4iNOmpCyWJQTMjNi2mJjaGbC_jdXaA-3YmEndXv9adNKiv--Kt_cgl4603oOd6As0Tu3If_JwQXjBY0-D6_mPps2ZitfKCfptleR0PDChs63NaGyEr1GfH20GOz0wwixeAl7jvviHy7I06cQEsWgWmhZ5OF95wBiD5XLJlPCumA7ftDtt56OhU5btOC4-FcMKpzDHhweO595XmJdURC4oZZDibJvYv8I-yO3nd3ZKSw9GHFh_CAKNSVp2Sy0tJDovqtg3leOwlAQFh9igHb2WB0Uzr1fGG-tGOGtYBOUy1Kvdtn6SDPdRRb7n8MdzL8N1aUsQL-NVjPBdOshXE1CzDcg0UyFvqPcz_N2HuN4U3BIe7OZqojuQw4vvBW3mWaV_DxXyvGyIw8goCPQZs7l9PYO6nTfakUDL8IGpZte3d4ksujA5kH9OgZ-Gl0NbT82utcW_ZLS52Ti=w1514-h1009)

Те саме місце, тільки орієнтування в бік Полтви. Он, Stinger там примостився.
Взагалі, він ідеальний дігер-полтвоходець по комплекції. Всюди пролізе та підніметься! Я ж, змушений був зібрати шапкою та рюкзаком весь бруд з стінок тунелю.
При тому, це відгалуження забутоване, з нього витікає лише чиста вода.

(http://lh3.googleusercontent.com/3dGleENYUhBVp0WvLHL79z8iHA61Pq-PHUOuxDN1eran5VHin1JA5YIwHtdPxsLzLFajDTXEGlKIIDfbP9zxPdkqy_4PBC0jP2f7gAPVpIsIu7N5sDya89dYzJ8MnoRUxJz8MnhfuodbIgPRrisfCxV0XJuhX_Cjf8T9l15KM-uLiD0-4F7v15ZYyKL1IeWnR9FPVqjjUhLUl5atPJrykqqU2ZD1OFH811dA17EEUFdCztt_Il8iIxdtm5zuSMXAtrsgu788nzsf6nowltorWo0EEFYX728HNKqq5R1Lp4sRumcN_9KMCYCJNjkcWjBfdpj-_yTEHd1U0spIzEJJM9lhm8rlszfyWymnptG1KKE_6wg4bIoiVkbC0FXwwXtxZNjg3vu1q3Bzkd68tce-1iAKhejrnsHg0KZ_kSYGgbv6jcLTNhSBXRZBvRAauj0PKG5P3Kh_EGtpYkCZAbn0LgQNCbzUjDA_G28CzXbL9QdyawdMciyO3Ba2CtCcDnh4AXocnjt5JdA8DeFh1T9u_TAcA1hc1D59GxL-fjIHZWmdfAWJHzPmDNQbPZVOHpD3E8S7ZdBICl_LxNLmTf5VBbvE8hQ2bTr8MPyRb3TqMk-bdca8DYf2tBVYXAUw4h9KzZSWHvsluQdPU-7Zlatqrb5gZWdJsnBY=w1514-h1009)

Один з сюрпризних моментів: хідник перекриває потужний витік стічних води, від чого навколо все органічних відкладах, та відповідно дуже слизьке. Не раз було, коли водив когось, ловив за руку в останній момент.

(http://lh3.googleusercontent.com/8EbBjo2jHb57KNfCzKeGI_zcrnqTaTMHw1Aw4vsbs7cV70wSSv818_NX_jCcBtGSXgfsFnnXwx4pfDSSuqKrOWzci7Rt4JYLbtsbVZyQRl1EIGE_PTC3FAkaUk6J893x3L32nsQ-l2Bp_VKjOqnLXSkj2rMnymdHfcPRg_VTaM-nShjzSM8p_QLIsPBVKnKVeDlw26WIQvlhTQYpEqGF_Up2MURvIWISQ4z3EyBtpf5EVcO4SE3LYeRsZkFTn4w8PwK9PHWMa1uxv8hyceoR2LHadWCsKLXV1t-K5V1S1Z5bhLqyHpBJ6_MiT0OZUger-SSRryt9IniISkZPR72ykrCuwLY-mPmOcDmLohj44fwVKqaQ8x_xLbWdbcq3p_tPj8ECz9yfIaW75LXoNizu5h6wEycQwIVUnJ_0V2fa4eRfTXAXyvDIUOxY5KaWkANvweVy5r2i7V4nFqGWVYMh74XZghEJbzG7_5n062c6KAWtTYYJSrrgtLw3-djs124xenqcVIEl_mvcuDPFz-QNgH9HiqYeyJVnVJl2A_etwT-NmVUOUosZSh21jJ_Im2_Y6D-2zqVJsQNc7XxMHPK-LeyLxW5yB44jj6Qjy7xCP-EMN7nyZDj6eW3pT38YQKjX9SBOTQDR1zneVDjr5z-LxChd4EWEcZCg=w1514-h1009)

Golem та бокова притока

(http://lh3.googleusercontent.com/QFPAHJ1oGfYRVSJpc31DUl1Ify33Cu0jK3Ej5RDUljnc9-zjEHCQyToeQGNy_vIayZEf9A-CX7uIzkFGkEJox2ydGmL46lT0QY1PNEvhy_HhaFqz4Df2ijEllpwxSyV-fwuljBBIg2ZIzyBXPlTJbjL55CWiuZ2jI_Eyi4lNDdjroPSZChWlNI6ZgFt5gEmjHDn1pcJwTP7gK4YqNTwzTTskXiv0ZloRDfe5aiUnkbslyo2jO37GVAWf2PDc7WGV9UOQA05avdFEkv8hpjRNrV1_hoEsIblKFHcyL4l1W1Of8YI8ZR-63ChfILPVpVpMJyV_HHm3jUyeSsIulf3WGuooRaPj9QL6-FrFYIEE15k0C9XhVUhyUnX13D8KflUv7UlIEsxPrzokq7LfSM7f9D_mdlEZUsB9P87ySBwoor6DVGxKKCb40M40l4X6VY9_0ywu2lddx5JxoaQvbqYj1ZGnH4uwIkKe-x_rF7P7W4FF0MTgTHps5_THR9HRlM5gJu8m4MmkHB4quQarDfquLVqmRfrsv8sGA7L_gUq3-6-GFuKr_YCZDUPtz_qgaEfb0DUl0sckWFLqx4um6OlRWfX6pbmPp_il4lQhuB1_cviITyIA2c6tnd3Zi29-SG2kTsKMliW3eLNIyDkLpZE8_v1jfMy5MZKZ=w1514-h1009)

А це Stinger та Зелена Миша. Їх не видно, але вони є. Буквально перед об'єктивом.)

(http://lh3.googleusercontent.com/7Ps0jlrDYc8LUlQYG4q1f6uEFHy-WhjSqSDJLLJYkE9odhWdXiPj-rNSWfaen74hd1fFBRDfEqXFNYSv_TztIL78Hh2LR7NJgc9whQalJ9lXWTfn67GEuQVdPeU1ac2H8jYCA20BlILmd9FzuZ5PtNIAvhP-xJ4Ik-gJXkYjwQ6BL_zdCvyOqZYr8OoQ2hdsD6tWecqtKUMH4cCGCcHQcQxjFUD9WK5AsBQWM0HXly9a-7MT4-TODpzjpXPZM_XexlqW9-p0ioM-7fBBGNF4yYDb99BaBMLBgYbp1N6J_pO6SkZ_keGGgkReELwEAbJsR4lny6nk3HfQFV7cAbYuOcjIHuB1C1SbCBJi75RogMOIUUhJXQxujZuQR7L8Kd1fBO8huiEjCgzlH7S1sI8n-RI99oUj5hVhoEj51Ow_yFPSbg6rmk3V9LOOJhnJSCjbGcuP2KVetJu0rWe7C2bXS6iNeE8AlwaTaz27Ps-4twLMZTWkGq-1Gj6WXImVy613MdmOUspD1AwjtwWAIp0lBn62xxVOumuvkSQvJZgb0Td-nPacWDg25s-3OiydcXYEOBqjh8ClKkgdaWdGz3bMlVLN3K_tUr72jbAmwg7xRqG3pozqF_U0HSYmPIt4zu9azfZHZLaOLBn95Z6xwVTYGH5NrkIOaq7-=w1514-h1009)

Цікаво в колекторі спостерігати за змінами по укладці тунелю. Кожен інженер пропонував свою технологію, очевидно. Втім, ми це вивчимо в архіві, як воно все було насправді.

(http://lh3.googleusercontent.com/q50JAKonFyzDSnj471HwG3AZjzATcKQdDXX2zQBeehBX0D-Gwl47mZMmCYvTxurWzjgGy0vpgd5cYia0IcixHihrkzZewo8yuIfPZ66jw2HnZ9EKHCAkCeDNLOwhCbVnCJbrbHYoyiXbIIlG685W_emcCGU3zvVrHRrhv3R4sSBibfVrvP4mrEFiqxS_s2ea7Pp3pdWdbdi5xf6Xmfir9KLbYCg_TLPzAuK9eg_tPUSnN11k_kiY6kgoa3ZN7FCGbHH0emPqYO74fA4VJmqrqMIL16pMP2OR4hCCVQ3_WGRE1LrSO4QXPKqYvLwK-zTmSWirPUSU_1YITQwpr1t8rIa9nKHtmjJLNfQfPDL8KPMr9hHpG_7jNGuO1IYUL11JiHNK65Hnt2Z9P4BDTjXCIZ5G4PdJ_k8ddgn5fFqdZco9vk3hQvV46vmuZ1YxC9Al6qLNaNJz7__UUkHeojGfm31RgD4Il70iz6DftiuG2carPOFh1UsXAmPzbifhvdjyKWD5C76_echuX53Jufcf1l_-h7yuj2hh10I6tTNmhH8q7ynL8IdxX4dGTzlVg35PV6w4dWWSe86psbTChT5uqxO9glk1yfNtqx8o8XSDHeQ4lUNwmANQ2LUacaToewrdVoj4v2cUPIGt1QIllT6_ahPYfAfb9cse=w1514-h1009)


(http://lh3.googleusercontent.com/amEvvNIW9H7F16DUE9Bl6CjNsIQyYFEayWc0t0WnLz7kpdx1thHFn3VVmTBskztxq-qLZ0u1fJhJRRlqJDUTfI4SYwB08gTSVUuyC6tphscQdr738lubAdKcPzdtV2UJHuwG22ZuE4VDAEL4s4flBl4HBq30l0WiByCIwo8Rf69jrsYIw139A9ayrmA-83HVA-3iZ5toS6MKSLCNFmfo53LCq-lgD_6zuD7BmTOoIekJEDoSDgdBUarNYmwaIMCIaBceHTvB6_Yxa_K1S0yM1d_RkG6HqNFIsZlI9yQ7curZ-nLkGGteGWnBkCb4GmoKhL3CotChGl_uvWDN0PvKeZzuRujGh7d6LjKcp19nFzHZmSK1cLjaTFtD4hYnEu5oIN4yIHj5tQBuVwM09qLmGt4wr_KI1GlVTh0SyNahuSk6ZZqLZGaFjU3676NM3n4HQBTw7WX5qc5gRKIcMvaAASOXvHSF3oV6eTTXCQmIel4jsG98vV_BYigSL5cY-k5kX4wJW99DKGnoPV2_40DSQzlG7X_Z1sbHtElnslW_41PBYVE8L14sw2BXReFALL2NKOws1tKAm3cay2cDDU0GybhlQBWbXCnc8rFyRTkNhE0_EOPyf_wynU5K58BCkTMJnwcA1lfTs6SWUB9VYO7qvOJIIJm1vO2c=w1514-h1009)

Колись був підземний хід

(http://lh3.googleusercontent.com/ytGouh9My_ZghVzBpIlFV7oAliqXCXDRjJVIlwt1CeNReftHnA5wtzJdqDxUSsJfdCLW2c27_NV6F80M7OXXQtI3rsHDFlqSpnF6OQH8zWsdhUbBrBf1naa_oytngybKJbyTQWnuwqVjjhUeuPzwN2R1ZYAAOnnwPtsjKPPpTt1OZKZ02MWIxkfB6kIukQYSIiTYLAKZn6OncsPlweLoM1iqYD7HzC49hu2XBHbC1zcAc4iQg9AOv5YVS74BMr7tKHVCHu_TNMczzPQdrX4shynYyKSKiTt2fCJO2v3g4wtu9fm9Jcjs93TqhjBx26zUz2X_rlm7Lc5Ck_iOWmO9krG3XADjJgFLhFnVaTEKY6gdzalzXcaoQD1MvHreH5qnWYCuTOnRFHo3v-JBrXgTW5f1VvI1xDOEs86NnwsPTvuuDDSJHwaw5S-Vo5RgB5ybh-KzwX_QtKiHduJmDaI3TkoMLKyF-1TFQOYlaARmcEe-dtsq4ukHbXWeUbOx7zYr-9OJyZ-IEetrKpOVZj1SKz-po9VncrQj5Kg_h29gWPq31uh2_SjUNPbZdeYKyVRU9kjPykH_vM6V9dJNql5wmCJv7mZeyDX7bZyzwx0uk_x5YUdON99FOR6F_chY4F1rG-tx104Ljb98vHnIqXOEO10rfhrsZM_a=w1514-h1009)

Драбинка виявилась корисною

(http://lh3.googleusercontent.com/97gtPD1J00Yav1gcs7Pbt3empcHWlB5URpjR2uAhHvvKHAlvT7GgfRPGiqu8ecZpgeUq9eGpaK69-CfTLXuGiojDlrNzjpr2Vog9BJ6boRbonf77XU8eV7X3eXHz8t_8eZ79ijqFxgVwKoHLwDfm0nofV8dyMcsykaFU986eEsX3jsnsPoMMi-xVxcL1bSb5kr7bWB1Foc9f1RDlAgMd9KpOE3Q_lh_wERktkbbnXwQo0AvqcTjy9BmQOTQ0XqIuqVphVzW86VoW1mxB_4bEfGYDAH-Ka6P2EI8PFxnYDeR5mX9BVTypgZCzfcNrxz6OSEaChRwZDdfMcMxMCelT0INEiTqyy6eO37Fh9V5CBnKtyTvwfaMiMbEivAh0nqocRQ9TGjKSlCX7X8EZtqOu7AMGrF5-cWIApCGEj67BiLjbjRJpPDorixLzCfUIZRTZ-YoBelY4PGhKKmDEcVV3PbMUFqGVydVmNg4hkz0a-kRbQwNepwRrTZq0kHSANnaU4pCa8b6MIjQign7gvZGKUGF-IXfRCJqRLEeUamgz3FOTNouFed9_MrkjKM6v3RI0rktZH1Jdgjd3rAcB--mHBGrwoYcpLQjKd-nwq_4YxkAdPu1vq3dGmWCv44VdXBQWQzWI1BKMpW71_xv2BTvWHi7QCDBhbqLg=w1514-h1009)

(http://lh3.googleusercontent.com/ub_8zU_6bcwSYac9NlG3mFKhr41oq_9S2RfBuVPK0eUvZZF0FnLPyISViC2nKlhInDTKDxTU7bO_OyhdAgu6-1eIrCl41Gt9b9GIL3msDpRKoRuXVa5JH4vuD2la5KZqhiPopdFMzuVanMm74-HQtIpFnXRSebLCbfqkN6K3an7SCWoTaEfklXvjiuuTB_sv1NHdnPcOEAGShvqKHO0WUBuRZ7GtT2KuJn5bDMqe1UB_sYLKiUq0PzIS7OSIc4dFTHlpKeWsryP-QSUDl2vQEHD8_Qk7cFZyNnLGtqr58IReBBopgXdc2lpGaR6ZtOtAWpDCu9CexTPpmNe2HLOQ8xPHO9_A_1fpqsFN-Vj-tDwkDErwBBX95K16K1gsh7Qe3XhFPDtcus90R_8hDHd8ZDJAA75G-oJUt1ML_sdcMGDk6p1lunBKGSWoOIQ6l2TzEwF8MFeITUDOm7zRamI4gqNk4fhlN74_8qArymGEjNSd-TsUafHvfrD_FvZIfCGh-_bWWZxd6MOw93DcvKFqCrIAqOUMNFbV_nYJb2tSyKnRmOxLkXJxk7-kf32L6ed7hrj6VDhIArskZSwrujgY9rzrZVOm9WB05b9mWCucacraMbz85UMbKsKAVY6g43iY0yinxZeG_WxkB07LuZTGEz0JhoYtBBEB=w1514-h1009)

Ну і наостанок, фото Каналєжа-Полтвоходця :)

(http://lh3.googleusercontent.com/bzPAdYiZOwB9WMeMbG9_fYRgf1ycgbKNmEQY1r3bQOAogrBEiHKYxh1yiw9C1n22akHCul7Och8XCTe_Jk67LCAI5vLhn9iiZd_ZfmtRrHPcqphHpoANPx4VQNKw9VBaQrkTYZYnQjNt9hXMLPLU05cuKe2lufibSKzPMe_En5h7D10nFJdEUr5MyRFFQpmKRSa1mtjX_S4k8aGBA8aF67Zn0ZhqeVI4Hii-pdhkDzFz1b-5tUkmfsq_VFKNJcbt1rOWi4nNtCU8P-lIRHP0o-Fbz1vpz18IQdDDySnAwc88fEJrIvZXuK_06RLO_fycr7SAOUN1e9bmCobE0n7lJKlYu5B4sPf2KHVWRse-MT_ckjBr2Thg7MLAmzM-ZRXGC5c911oVsGV22l7Ajijasg0SIRfFQh7XQps8RkSgrgbpdOkywoT1FsKB_u3nsPvXg-aCvIv2o09cH1MaU-VnUcu8Mtz1tdWW-VFcpr17F7IVS3vVZV_YLyEoGun9aCtOOM_qP3Z18DnLqWX4jdCTOqMLcSwWblWNaITJrLpSi62TdV9ZHAgEIVlFZ31A3X3r83V2iaJYQD8pq9NqYN9GVCbzgkeSaKsVDoAg1kLQ9_UciOf0M2opZQhM8EEufhF7LVF9ncpuaPc3-LMF4CmftHO5u_cm7LSI=w1514-h1009)


Назва: Re: Полтва
Відправлено: Student від 31.01.2019 16:00:56
Дивлячись та читаючи цю статтю https://inlviv.in.ua/lviv/fotoreportazh-z-budivnitstva-lvivskoyi-operi?fbclid=IwAR0EYnr0oNT4PDLMHqPi4kIJnFWA3Ou0fjZHKzqUvICSS-6UzKkt0vTs7gw до мене прийшло бачення.
На цій фотці
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53676/129)
переробляють колектор Полтви (зміщують русло за проектом Горголєвского) - вода поки що тече по старому колєктору, який розкопали, а поряд, якщо доре придивитися вже зроблений желоб та бордюри нового колектору. І маю зауважити, що новий ширше ніж старий.
Якщо накинув баян - то модератори прошу видалити.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bottlehunter від 13.02.2019 14:12:36
Дві історичні фотографії будівництва колектора в районі Чорновола - Під Дубом. Взяв з Фб допису Igor Zinkevych

Дата на фото: 12.04.1921р.


(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53960/51528684-2102872473099700-4368025411259465728-n)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53960/52109895-2102872486433032-1081550821868437504-n)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 14.02.2019 17:11:14
Фото з мосту, на Чорновола

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/53962/51805347-788675361499064-8845446916608098304-o)

Взято тут (https://www.facebook.com/photomuseum.lviv.ua)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 22.03.2019 17:54:37
Під час Форуму Гідів (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8043.msg54032.html#msg54032) я познайомився з цікавими та симпатичними дівчатами. Вони всі працюють в Департаменті з розвитку туризму у Львівській міській раді. Дівчата одразу ж захотіли в Полтву (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.0.html) та Лощину (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,24.0.html). І нічого дивного в цьому немає! Адже індустріальний туризм це власне і є той новий напрямок яким вони саме зараз займаються.

Дівчата розказали як доволі часто до них на Руську заходять іноземці, показують скачані фото Полтви і кажуть: «Ми хочемо туди!». На жаль, офіційних екскурсій у Львівські підземелля покищо немає. Але, при бажанні, побачити “Львівське Метро” на власні очі все ж таки можна.

Нас зібралося шестеро, точка була під мостом на Чорновола. Далі ми скористалися Єврейською Драбинкою (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7938.0.html) і комфортно телепортувалися по ту сторону бруківки. Навколо темно, брудно і мокро: - а дівчата щасливі та задоволені роблять селфі на фоні Полтви.

Попри мої неодноразові попередження не всі були в гумаках. То ж щойно ми перетнули притоку з Замарстинівської, як одна з дівчат вже вся була в кольорах Полтви. Нічого страшного не сталося. Кілька пар рук надійно зафіксували оніміле від несподіванки тіло на бетонному тротуарі. Та, тим не менше, сюдою назад ми вже не верталися.

Йдемо в сторону Оперного. На тротуарах валяється багато туш дохлих щурів (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7923.msg54214/topicseen.html#msg54214) та розклавшихся жаб. Їх, напевно, вбила недавня дератизація (https://city-adm.lviv.ua/news/city/housing-and-utilities/262175-vid-sohodni-u-lvovi-rozpochnut-sutsilnu-odnomomentnu-deratyzatsiiu). А сильної зливи, щоб змити всю цю нечисть, ще не було.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54217/20190321-202248)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54217/20190321-203252)

Показую дівчатам залишки ізоляторів від електричної проводки на стінах. Так так, я не вигадую! В Полтві було електричне освітлення! Туризм в Полтву це не винахід сучасності. За Польщі Полтва це була гордістю міста. Її показували гостям, вона освітлювалася, її притоки були викладені бруківкою, сюди спускалися люди подивитися на це чудо. І входи ніхто не замуровував (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg52957.html#msg52957). Спеціально обучені каналєжі доглядали за нею, чистили і підлатували. «Не те що сєйчас» (http://doslidy.org.ua/?page_id=77) як казав класик.

Дійшовши до «непрохідного» барєру в сторону Валової ми вертаємся назад. Вирішили вилізти прямо в центрі між Оперним і Зеньковецьким Театрами. Це був справжній апофеоз нашої мандрівки! Піднятися на поверхню через люк прямо в центрі! Такий вихід дав дівчатам усвідомлення як воно було там і де ми є зараз тут.

А ще ми принесли масу задоволення випадковим перехожим що якраз верталися з театру. Вони, виявляється, завжди хотіли в Полтву. Глянувши вниз у відкритий люк і побачивши скільки там простору вони захотіли ще більше. То ж ми обмінялися контактами та й розбіглися всі дезинфіковуватися по хатам. А я гонорово пошпацерував собі вулицею весь в хімзі. Ще треба витягнути свою драбинку та закрити вхід.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54217/20190321-211555)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54217/20190321-211633)

Дуже дякую дівчатам за веселу та цікаву компанію. Насправді далеко не всі хлопці мають стільки мужності та відваги. Бажаю вам колись теж зводити мене в Полтву, але офіційно 😊


Назва: Re: Полтва
Відправлено: John від 10.04.2019 14:31:42
https://zaxid.net/pratsivniki_lvivvodokanalu_vpershe_pokazali_kudi_potraplyayut_polietilenovi_paketi_z_vulitsi_n1479170

Цікаво хто був ініціатором цієї новини: Водоканал чи журналісти. І що їх до цього підштовхнуло. Може вони також читають Explorer? Про цю проблему вже не раз згадували на форумі.

Дивно, що сторонні комунікації в колекторі їм не заважають і про них мова не йде.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 21.05.2019 00:58:14
Як виглядає Полтва у зливу і чому заборонено перебувати в колекторі в дощ
http://www.youtube.com/watch?v=HjDlhgcFO0s
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 21.05.2019 06:58:21
Я тепер Стінгеру винен ящик пива за це відео :) Докину сюди його ж фоток( скромняга :) ), як було до і під час дощу

Суха погода
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54765/P8251530)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54765/P4020708)

В сильну зливу. Інтенсивність 25мм опадів за годину.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54765/photo5411593892165430020)

В дощ валіть геть і то пошвидше!

Та якщо вже біда застала і тебе несе течією то можна спробувати плисти. Швидкість тут не більша ніж в гірській річці, може навіть менша. В Полтві можливі удари об нависаючі труби і повороти. Тим більше ти будеш в темноті. Але шолом однозначно збільшить шанси на виживання. Принаймні в туризмі це спрацьовує. Коли сплавляєшся на байдарках то обовязково видають шоломи на голову. Щоб коли тебе понесе вода і стукне головою об камінь ти не втратив свідомість. Думаю у випадку зливи в Полтві шолом також може пригодитися.

ПС: Киньте сюди будь-ласка якшо хтось має більш якісні фото з цього входу.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.05.2019 11:54:31
Привіт Всім!

Вирішив зібрати тут лінки на всі наші багаточисельні звіти з Полтви та приток. І самому легше буде шукати, та й новачкам є шо почитати. Зелена Миша була висунула розумну думку аби перенести їх всіх в один підрозділ форуму. Але ми недавно якраз позносили всі підрозділи бо вони були неефективні. Тож хай будуть просто лінки. Зрештою лише 16 тем. :)

0) Центр міста (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg1402.html#msg1402) і гарні описові фотки з-під Проспектів Свободи та Шевченка (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg53675.html#msg53675)
1) Залізна Вода (вулиця Стуса) (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,968.msg14464.html#msg14464)
2) Сорока (вул. Сахарова - Вітовського) (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,5370.msg32770.html#msg32770)
3) Колектор №9А вул. Стефаника - Городоцька (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,710.0.html) і тут (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,4814.0.html)
4)Зубра як дренажна система Сихова (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,1208.msg56250.html#msg56250)
5) ПЗК (Щитовий) або Наукова - Виговського - Левандівка (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,314.msg7266.html#msg7266)
6) вул. Торфяна - Липинського (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7114.msg52752.html#msg52752)
7) Очисні споруди Полтви (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,652.0.html)
8 ) Впадіння Полтви в Західний Буг (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,1478.msg18855.html#msg18855)
9) Старий польський колектор №4 по Липинського (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?topic=8240.msg55461#msg55461)
10) Колектор №7, вулиця Куліша - Проспект Свободи (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8319.0.html)
11) Колектор №9 під вул. Городоцька (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8332.0.html)
12) Колектор №2 на Високий замок  (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8348.0.html)
13)  Колектор №12 на вулиці Валовій (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?topic=8368.msg56110#msg56110)
14) Колектори №14 і №16 на вулицях Пекарська і Князя Романа (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?topic=8419.msg56350#msg56350)
15) Колектор на Левандівці (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8439.0/topicseen.html)
16) Колектор номер п’ять або де в Полтві пахне Пивом? Хімічна - Джерельна (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8462.0.html)

Окрема, але дуже важлива тема Дослідження теми Євреїв в Полтві під час ДСВ (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7827.0.html)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 31.05.2019 22:56:19
Вирішив я створити коротку інструкцію що робити якщо ти впав у Полтву. З кожним може статися. Основна суть: коло Макдональдса на Липинського чекає рятівний поріг. Якщо це не гроза то там і зупинишся. В дощ спускатися в колектор смертельно небезпечно! Там води може бути під стелю.

Ти тільки впав:

1) Зібратися і не панікувати. Ти не втонеш. Рівень тут зазвичай до метра. І Це лише вода, а не кислота.
2) Течія стрімка. Дно слизьке. Але воно викладене бруківкою. Спробуй нігтями зачіпитися за неї і вибратися на хідник. Це можливо.
3) Люди на хіднику - спробуйте подати палицю чи кинути ремінь або шнурок. Або просто руку, тримаючи один одного.

Якшо тебе все ж таки несе:

1) Світла, швидше всього, не буде. Воно намокне. Але привидів у Полтві немає. Темноти боятися не слід.
2) Обовязково розверніться ногами вперед і ляжте на спину. Коло Оперного нас чекає невеличкий водопадик. Щоб боляче не вдаритися при спуску
3) І найголовніше: тримаємо ноги внизу у воді а голову наверху. Коло Макдональдса на Липинського буде поріг. Об нього всі і зупиняються.
4) Люди що були з вами - виходьте до найближчого люка і дзвоніть рятувальникам. Розкажіть що і де сталося.

Коли ти вже зупинився об поріг:

1) Постарайся вийти на лівий берег (якщо дивитися за течією річки). Там більше місця і люків на поверхню.
2) Якщо немає світла - стій і чекай рятувальників чи друзів. Йти в темноті дуже небезпечно. Можна послизнутися і поплисти на очисні. А там вже рівень води значно вищий. Зазвичай вдень в Полтву проникає світло від люків і решіток. Також під ними тягне телефон. Можна подзвонити на допомогу.
3) Якщо світло все ще є то маєш два варіанти. Простіший але довший йдеш проти течії десь тридцять хвилин. Доходиш до містка, переходиш на правий берег. Тепер йдеш за течією приблизно кілометр і побачиш сходи на поверхню. Коротший але складніший: йдеш за течією лівим берегом. За кілька сотень метрів будуть скоби і вихід коло кільця Чорновола-Липинського. Він закритий  люком.
4) Якщо ти все таки вийшов на правий берег за порогом то йдеш за течією десь півтора години. Аж поки не побачиш вихід на поверхню. Перед порогом виходити небезпечно, там глибока яма. Хоч вертатися назад звідси ближче.
5) Сподіваюся ти був не сам і все що зараз потрібно робити це просто почекати поки друзі за тобою прийдуть. Друзі! Знайте! Якщо хтось з ваших впав в колектор то сміло йдіть вниз по лівому березі до бортика коло Макдональдса. Він зараз там і потребує вашої підтримки. Як мінімум моральної. Якщо ви не впевнені в своїх силах - виходьте на поверхню і дзвоніть рятувальникам. Одразу вкажіть місце де він має бути.

Життя після:
1) Практика показує що нічого страшного не стається. Просто треба буде відлежатися кілька днів дома з Полтвянкою
2) Типові симптоми це загальна слабкість, крутить живіт, морозить
3) Якісна дезінфекція одразу після душу суттєво зменшує подальші симптоми.

Ну і пару старих добрих Зеліних фото для ілюстрації

Перехід радянського колектора в арку коло Макдональдса на Липинського
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54905/P4210414)

Йти важко, але молодим Полтвосколіоз не загрожує
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54905/P4210416)

Кілька десятків метрів і бачимо рятівний поріг
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54905/P4210417)

Пробуємо його пройти
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54905/P4210418)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54905/P4210420)

З іншої сторони води десь метр в глибину. В бахілах сухим не пройдеш
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54905/P4210423)

Я намацував. Там далі яма і купа сміття.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54905/P4210424)

Вихід на кільці Липинського-Чорновола
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54905/photo5206611071815756580)

Вихід на Чорновола коло Залізничного моста. Правий берег
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54905/20191019-150113)

От і все. Бажаю щоб ця інструкція Вам не пригодилася. Якшо я в чомусь помилився то дуже прошу інших Полтвоходців мене доповнити і виправити. Більше фото цих місць є тут (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg56475.html#msg56475)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 14.07.2019 22:06:56
Мав сьогодні дуже цікаву розмому з Мінковим Марком Мойсейовичом. Це керівник проектної групи водопостачання і каналізування, його підпис є на генплані міста. ДПІ Містопроект. Працює там останні пятдесят років. Дякую Олександрі Сладковій за зустріч!

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55358/20190509-130317)

Я задав питання з цієї теми (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8140.0.html). Відповіді є тут нижче:

1 Тунель паралельно Полтві коло Макдональдса?
Це був старий тунель побудований Совєтами. Через помилки в проектуванні він замулився і тому побудували новий.

2 Сахарова і Торфяна і затоплення: гіпотеза про два великих колектори шо зливаються в один малий?
Так. Причина затоплення Сахарова (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,5370.msg32770.html#msg32770) в вузькому яйці нижче по течії.  Так, причина затоплення Торфяної (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7114.msg52752.html#msg52752) в малому перерізі колектора.

3 для чого закривають входи в Полтву?  (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg52633.html#msg52633)
Бо в Водоканалі є недалекі люди. Ніхто не думає про обслуговування колектора і перспективу

4 Скільки ще простоїть колектор в центрі?
Довго. зараз є багато сучасних методів реставрації і продовження життя колекторів

5 КНС Сихова. Для чого аж дві ? Чому не зробили самотьоком?
Так історично склалося. КНС що біля моста була побудована ЛАЗ-ом. Потім приєднали весь Сихів з КНС на Зубрі. Полярон мав свою КНС яка з Луганської качала в колектор на Стуса.

8 Чому на Сихові немає вентиляції колектора а в ПЗК є?
По проекту передбачалася вентиляція через стояки будинків.

9 Чому смердить на Стуса? (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,968.msg54533.html#msg54533)
Помилки в проектуванні нового колектора. Багато води сходиться в одну точку (Сихів, Залізні води) відповідно там утворбється намул, бруд, застій в колодязях. До речі, колектор проходить між Свенцицького і Снопківською, а не по ній.

10 як прокладали ПЗК? (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,314.msg7266.html#msg7266)
Щитовим методом. До того всюди стояли КНС і то був геморой. Наприклад на Левандівці стояла там де зараз церква

11 Чому закинута Кнс Наукова і для чого вона була потрібна?
Щитовий колектор проходить дуже близько до поверхні. Звичайним колектором самотьоком би не текло.

12 Куди ходить вся Стрийська від Автовокзалу?
Там є свій колектор до Стрийська Наукова.

13 Чому на Стуса впадає дві труби, тонша і грубша?  (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,968.msg54510.html#msg54510)
Це спосіб збільшить пропускну здатність колектора

14 Чи оглядають вони і як часто оглядають колектори? Як давно проводили якісь значні ремонти (крім вул. Стуса, звісно).
Не оглядають взагалі. Оглядали лише каналєжі за Польщі. Коли вони померли то все. Проводять лише усунення аварій. До речі, широкі тротуари в центрі робилися з розрахунку шоб туди могла проїхати фіра і вивезти намул (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg53675.html#msg53675)

15 (Не про каналізацію, але про Водоканал) чи можна попроситися на екскурсію в старі водосховища на Зеленій? То мало би бути круто!
Він цими питаннями не завідує. Вони ще діючі, колись були як водонапірна вежа для Львова.

16 На яку кількість населення розрахована каналізація Львова і яким чином взагалі цей показник розраховують? (В Празі, якщо пам'ятаєте, це 1млн.)
Нема такого числа. Але Львів по споживанню води не росте. То ж тут все ок. Затоплення міста йдуть через збільшення забудови. Те що раніше всмоктувалося в грунт тепер йде в Полтву і зубру (Арена Львів яскравий приклад )

17 Чи були випадки смертей в каналізації міста, якщо так, то яка причина?
Ні, не було.

18 Чи є у Львові каналізаційні колектори, які не використовуються або резервні водосховища на випадок ядерної війни?
Спеціально немає.

19 Видно, що каналізація від Автовокзалу зарулює наліво на Наукову (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8146.0.html), а від Левів міста і коледжу на Хуторівку (я так розумію до КНС біля сихівського моста). Хотілося би підтвердження правильності чи хибності цих думок від знаючої людини
Правильно.

20 Чи була у Водоканалі професія обходчиків каналізації,як було за Польщі?
Була. Вони ходили поверху. Він ше памятав Польського каналєжа який залазив в колектор 40 см! Такий от хлоп був!

21 чи чули Ви про якісь незвичні знахідки у колекторах Полтви?
Не чув.

22 Чи чули Ви про  євреїв,які переховувалися у Полтві під час Другої світової війни? (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,7827.0.html)
У Львові не чув. У Золочеві під час реконструкції він бачив нари в колекторі.

23 які ще історичні події пов'язані з львівською каналізацією Вам відомі?
Колись зливали бензин в колектор на Марка Вовчка. То я бахнуло же кришка люка перелетіла будинок.

24 чи знаєте Ви про замах на М. Хрущова, який, ніби-то, готувався  у Львові і передбачав вибух у каналізації?
Не чув.

25 Яка Ваша думка про відкриття Полтви? (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8139.msg54817.html#msg54817)
Дурниці. там не вистачить води.

Перевіреним людям можу надати повний запис (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8219.0.html) розмови.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55358/20190422-190924)

Тут (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg54786.html#msg54786) є все про Львівську Полтву і каналізацію, з фотками.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 31.07.2019 11:50:04
Як би я хтів, щоби Полтва гнила
Пінистим пивом по Львову текла.
Може б вона не смерділа тоді,
Й раки у Полтві жили б, як в воді
(с) (http://textopesen.ru/?mode=song&id=2539639)Морозов

Додам фотки злиття колектора з Клепарівської, вул. Хімічної і Полтви. Сюди стікають стоки з пивоварні Львівського пива. Деколи там чути запах дріжджів. А от запаху їхнього пива в Полтві не розрізниш :) Весь звіт тут (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8462.0.html)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55486/20190728-131616)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55486/20190728-131629)

Замулена бокова притока коло Хімічної
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55486/20190728-131959)

Усі отвори по цій стороні колись мали грати. Пересильна тюрма однако
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55486/20190728-131220)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 14.08.2019 23:34:00
Провідав нині Полтву під кільцем Чорновола- Липинського. Давненько сюди ніхто не заглядав... А дарма. Це чудове місце для фотографування Полтви в Зливу. Бо ти в безпеці на підвищенні. Тримаєшся навіть не на скобах, а сидиш на похилому бетоні. Тобі все гарно видно, але вода не змиє. Хіба викине назовні :)

В дощ
http://www.youtube.com/watch?v=6h-2MCra0vQ

Без дощу
http://www.youtube.com/watch?v=_EQAeFCt71A

В дощ. Видно сліди від ранішнього піку на який я не попав :( Висоти вказані приблизно над рівнем бортика. насправді до дна ще +1м води
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-105045)

Без дощу. Видно той самий бортик.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-182938)

З цікавого знайшов написи на стінах з датою 1966 рік. Напевно тоді Союз розчарувався в Cтарому Польському колекторі (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8240.0.html) і закрив Полтву остаточно. Сам колектор йде по суті по зовнішньому краю кільця ближче до СКА. Але потім робить незрозумілий вигин і попадає на проїжджу частину вже за кільцем. також видно шо стінку в місці інсталу колись було зруйновано пливуном і її прийшлося укріпляти двотаврами і заливати бетон по новій.

Коротка прогулянка
http://www.youtube.com/watch?v=DrNZdFLactM

Той самий люк. Спуск похилий і комфортний. Скоби цілі
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190616-210603)

Йде дощ...
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-104812)

Ого! Та тут троха є води!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-104819)

Стрімкий потік в сторону Торфяної. На стіні видно шо води було і більше!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-105024)

А це то й же ракурс тільки ввечері, після дощу
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-182913)

На відео видно як в дощ вода доходила аж до скоби
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-182957)

Що ж. Води нема, можна безпечно спуститися
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-183206)

Вид в сторону центру міста. На стіні скоби якими я спускався
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-183259)

Вид в сторону Торфяної. Видно як колектор дає троха ліворуч і виходить під проїжджу частину. так ніби шось минав підземне. Пливун?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-185405)

На жаль нинішня злива до стелі так і не дійшла :( А дуже б хотілося зняти все в динаміці. На жаль, поки я сюди доїду всі зливи минають. Тому дуже заохочую допомогти мені і заробити свій ящик пива. Єдине застереження: для годного відео потрібно потужнє світло (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,170.msg55400.html#msg55400), наприклад як в Sunnyman. Дякую за ліхтарик!

Йдемо глянемо шо там налипло на трубах
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-184004)

Все стандартно. Йду труба і високовольтний кабель. І хоч над колектором метр землі, але конче було його пропхати сюдою.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-184753)

Дивлячись як по воді пропливає дволітрова пляшка з-під пива я задумався. А звідки власне у Полтві береться це все сміття? В унітах простирадла ніхто не спускає. В решітку водоприймача пляшка ніби теж не влізеться. Значить є десь відкриті люки кудою весь цей непотріб сюди і потрапляє... Може варто попрацювати в цьому напрямку і у Полтву стане чистіше?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-184808)

Вересень 1966 року. То виходить ці плити заливали десь тут на місці? Подібні написи в інших місцях не зустрічалися
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-184943)

М-300 це марка бетону. Зазвичай такий йде на фундаменти
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-185135)

Бетонні сталактити коло входу
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-185313)

Бокові притоки зі сторони Кільця. Виглядає що давно як не діють
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-194800)

Звивини Львова у Полтві
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55572/20190814-194807)

Висновок простий: змиє і понесе. Навіть не надійся втриматися. Тому в дощ краще сидіти на скобах коло виходу.

Точні координати входу доступні для Своїх. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8261.0.html)
Назва: Недільна Полтва
Відправлено: Golem від 17.09.2019 07:28:39
В неділю хочеться прогулятися містом, відпочити. З часом центральні алеї набридають і ти починаєш шукати якісь дрібні вулички, маловідомі закамарки. Коли вже і це все відвідав то можна перейти на новий рівень, підземний. Пройтися тим же містом але в іншому вимірі. Але й тут є вже свої находжені місця. Цей звіт буде не про них. Ми перші за дуже багато років пройшлися старим польським колектором в сторону центру. Також ми дізналися що найбрудніша частина Полтви є на Погулянці, коло її витоків!

Ось короткий підсумок:

1)   Ділянка старого польського колектора від ринку Топпедо і до Липинського 50Б (Ніко захід) прохідна. Це десь два кілометри. Далі в сторону центру міста колектор дуже сильно замулений.

2)   На вулиці Промисловій та коло ОККО в колектор врізані жолоби під комунікації. Вони забирають до дві третіх його об’єму. Під час сильних дощів проїжджу частину вулиці Липинського може затоплювати. Хоча зливні решітки на цій ділянці в чудовому стані. Вода просто не встигатиме стікати вниз.

3)   Ці жолоби були зроблені в радянський період. Під час реконструкції дороги на вулиці Липинського можна було їх переробити. Це б відновило проектовану пропускну здатність цього колектора.

4)   Також ми пройшли проти течії всю вулицю Левицького аж до з’єднання вулиць Погулянка-Вахнянина. Востаннє ми тут були десять років тому.

5)   Це найбрудніша частина розвіданого колектора Полтви. Я ще ніколи таким брудним з мандрівки не виходив. Всі стіни колектора тут в сантиметрі білого слизу. Зі стелі звисають гірлянди бруду. З часом вони вкривають весь шолом, спину, рюкзак. На бортиках лежить сміття та екскременти в чистому вигляді, чекають наступної зливи щоб їх змило. Багато каміння, дошок. Про щурів я взагалі мовчу.

6)   В кількох місцях бортики поруйновані. В 2014 році хтось встановив оранжеву трубу яка наскрізь перетинає колектор на рівні пояса. Навіть Совєти пускали такі речі попід стелю. Цікаво як у них з дозволами на це?

7)   Після колектора на Левицького «туристична» Полтва на проспекті Свободи виглядала так, ніби її щойно поприбирали Керхером та підготували до приходу інспектора Фреймут.

Старий польський колектор
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-113534)

Решітка ззовні не можна було проникнути в колектор. найчастіше ставили у вязницях
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114514)

Бетонний жолоб на вул. Промисловій що перегороджує колектор
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114704)

Але пройти можна
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114757)

А це вже жолоб коло ОККО. Тут тільки навкарачки
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-121155)

За жалобом в сторону центру
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-122609)

Перехід колектора на Левицького в яйце на Погулянці
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-154514)

Яйце на Погулянці. Все вкрите слизом
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-154949)

Колектор на Левицького в сторону центру. Теж слиз
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-160701)

Сподіваюся ви не залипаєте в телефон за столом? ;)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-162728)

Врізка пластикової труби з кабелем в колектор. 2014 рік
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-162855)

Вихід з колектора на левицького в основне русло Полтви
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-165512)

Ліворуч йде фасад оперного. Ні тобі дубових паль, ні виходу в оркестрову яму.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-172704)

Все почалося з цього (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8240.0.html) репортажу. Він підняв багато питань, наприклад який стан колектора на Липинського в сторону центру? Ми(Brigadir, Gandza, Golem, Sunnyman, Stinger і просто Саня з бородою) вирішили це перевірити. Домовилися зібратися на 10 ранку коло ринку Торпедо, щоб побільше встигнути за день. Але самі знаєте, у Львові як не хресна хода то марафон. Тому купа доріг було перекрито, всі ми троха спізнилися.

Запаркувалися практично коло самого люка на території ринку. Люк знаходиться в кущах за парканом, нас не видно. Це міг бути ідеальний залаз якби навколо не було так нагаджено. Чесно, нам всім хотілося пошвидше спуститися в Полтву щоб цього всього не бачить та не нюхати.

Тільки совєти могли будувати колектор меншого діаметру нижче по течії ніж був до цього вище. Цих чотириста метрів до старого польського колектора нам прийшлося йти напівзігнутими у повній концентрації. Головне пошвидше пройти цю ділянку. Але пошвидше не дуже получалося. Місцями траплялися намули і вода майже переливалася через край бахіл.

Карячимся в радянському колекторі
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-104323)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-104520)

Це перехід польського колектора (більший) в радянський (менший)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-110450)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-130824)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-130848)

Води тут небагато. Але через сміття виникають "заплави". Бахіл якраз вистачає.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-110515)

Далі стеля колектора піднялася як і наш настрій. З рівними спинами ми пошурували проти течії. Скоро минули люк коло готелю Вольтер в який я недавно спускав журналістів. За ним ще кількасот метрів до повороту вулиці Липинського і квадратний колектор переходить у яйце. Висота яйця навіть вища за стелю колектора, десь поза два метри.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-110852)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-111854)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-112446)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-112505)

Задзеркалля Полтви
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-112623)

перехід квадратного колектора в яйце
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-113534)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-113629)

Обабіч колектора у великій кількості присутні австрійські керамічні зливи з клеймом Reiss. Це дозволяє певним чином датувати колектор. Також на цій ділянці ми виявили цікавий артефакт. Це була решітка яка закривала бічний злив. Схожі решітки ставилися на ділянці колектора по вул. Чорновола, де була пересильна тюрма. На жаль до сьогоднішніх днів дожила лише ця решітка. Основне її призначення було щоб в’язні не втікали у колектор.

Сюда що вапно з будівництва зливали?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-112848)

Яйце далі в сторону центру
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-113801)

Для цього є смітники!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-113905)

Тут колектор розбирали шоб щось пустити зверху. Але зробили все культурно.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-113943)

Клеймо Reiss
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-113958)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114039)

Підходимо до вулиці Промислова
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114137)

Тут є сміття, знову заплава
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114300)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114522)

Автентична решітка що перекривала вихід в колектор
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114340)

Видно отвори на стелі куди вона кріпилася
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114437)

От і вулиця Промислова. Про це ми знаємо приставивши телефон до люка і послухавши ритм GPS міста. Наш колектор йде далі прямо по вулиці Липинського в сторону центру. Але його перпендикулярно перетинає дебелий бетонний жолоб. По жолобу, напевно, йдуть комунікації. Очевидно що так совєтам було простіше зробити, ніж кидати все під землею. Тут жолоб перекриває добрячу половину колектора. Далі буде ше гірше… Це створюватиме перешкоди дощовій воді під час злив і вона стоятиме на проїжджій частині. Цей жолоб зроблений з іншого бетону і значно пізніше основного колектора. Та й поляки би собі так не дозволили будувати.

Бетонний жолоб посередині колектора
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114704)

Але протиснутися можна
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-114810)

Також в цьому місці після жолоба вливається менший колектор з вулиці Промислової. Це звичайна кругла труба. Поруч є два люки назовні.

Притока з вулиці Промислова
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-115242)

Крупним планом
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-115314)

Поруч є старий забутований колектор
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-115607)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-115652)

Цю ділянку ми всі подолали сухі. Зазору між жолобом і водою якраз якраз вистачає щоб втиснутися у нього та не намочитися. Тут вже дно було порядно замулене. Далі проти течії намулу почало ставати все більше і більше. Форма колектора не змінилася, те ж яйце, але стеля поступово ставала все нижча та нижча. Тобто «земля» під ногами поступово піднімалася. Аж поки коло заправки ОККО колектор не перерізав ще один жолоб. На цей раз пробратися під ним можна було лише навкарачках. Що я і зробив.

Колектор на ділянці від вул.Промислової до ОККО
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-120137)

Видно що рівень води поступово піднімається
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-120559)

Решітка назовні
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-120849)

ще один жолоб. Довший і нижчий
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-121155)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-121203)

Пройшовши ще кількасот метрів я по рації передав що вертаюся. Мулу ставало дедалі більше, спина так низько вже не згиналася. Для мене стало очевидним що кількість мулу буде тут тільки накопичуватися. І далеко я так не дійду. То ж висновок простий: колектор забитий мулом і перекритий жолобами. В цьому місці його пропускна здатність не більше 30 відсотків від номінальної.

За жолобом
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-122224)

Зараз я стою напівзігнутим так ніби мене пасуть чопи
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-122415)

Ще одна решітка і точка привязки до ЖПС
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-122457)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-122505)

Кінцева точка куди я дійшов. Десь район державної служби охорони
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-122609)

Вертаюся назад. Там мене чекають
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-123146)

Ходьба по Одеськи
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-123852)

По дорозі назад ми знайшли смітник викинутий кимось в колектор. Зробити це можна було лише через люк. Куди дивиться поліція? Карячитися аж до Торпедо не дуже хотілося. То ж Бригадир запропонував відкрити один симпатичний люк. Майже з останніх сил я все таки переборов стару заіржавівшу завісу та перекинув кришку на траву. Люків на такій підвісці я ще не зустрічав.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-125158)

Звідси дуже смердить хімією
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-125313)

Назад завжди швидше йдеться. Течія помагає.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-125433)

А ось вже і вузький колектор
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-130824)

Знахідка! В нього ж можна Полтводендрони посадити!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-131340)

Годинне відео Саннімена як ми верталися назад.
http://www.youtube.com/watch?v=V3RRXO9QWE0

Як би ти не любив Полтву, а вилазити назовні завжди приємно. З посмішкою ми розсілися по центру клумби на кільці коло Епіцентру. Поскидали з себе хімзахист, пороздівалися, сушимся та засмагаємо. Заодно і спорядження підсихає. Машини навколо пхаються з усіх сторін, на нас навіть патруль не звертає уваги. Завжди хотів вилізти посеред клумби на якомусь кільці. 😊

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-132619)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-133049)

http://www.youtube.com/watch?v=YFEBjxWweyk

Але це ще не кінець розповіді. Не втамувавши свою жагу до пригод ми з Бригадиром піджерли пиріжків на Словацького та ломанулися досліджувати інший малоходжений колектор по вулиці Левицького. Запаркувавши машину коло адміністрації ми відкинули з землі неважку металеву пластину та, як колись, по сходинках сховалися від людей. Тут собі спокійно переоділися та пішли проти течії в сторону Погулянки.

Вид від адміністрації в сторону Погулянки
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-152619)

Наші сходи
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-161654)

Як я вже писав, в цьому колекторі дуже брудно та неприємно. Зато води небагато і можна йти прямо по руслу. Минаємо зелений люк до Російського консульства, потім є розгалуження. Ліворуч вливається вода з вулиці Мечнікова. Там йде каскад водопадиків щоб скинути висоту. Діаметр яйця малий, але ходибельний.

Стеля колектора
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-152342)

Важко було зробити культурний стік у воду?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-152630)

Ця притока давно вже не працює
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-152644)

Так ніби запхав камеру в раковину громадської вбиральні
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-152850)

Висюльки зі стелі
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-152917)

Крокодиляча голова
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-152951)

Що вище по течії то більше бруду. напевно тому що менше води яка б це все змила
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-153013)

Вихід до Російського консульства ;)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-153512)

Тому і не можна їсти та втикати в телефон :) Насправді це фото показує що туалетний папір непогано розчиняється в каналізації. Якщо, звісно, зливати за собою.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-153146)

Притока з Мечнікова
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-153638)

Красиве яйце!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-153651)

Йдемо глянемо шо там в яйці
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-160149)

Далі йде менше яйце і каскад Полтвопадів
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-160222)

Йдемо прямо в сторону Погулянки. Невдовзі широкий колектор закінчується і перед нами просто яйце. Йти ним можна, не зносить. Потрібно руками триматися за стінки. А вони липкі та слизькі, хоч у фільмі жахів показуй. Ще через кілька метрів на голову я яйці ллється полтвопад. Пройти таку ділянку можна тільки в повному ОЗК. То ж я йду далі, а Бригадир залишається «охороняти» вхід. Після водопаду в колекторі з’являється невеличка кімната і скоби нагору до люка. Вдалині просвічується злиття двох менших колекторів з вулиць Погулянка та Вахнянина.

А ось і Погулянка
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-154314)

Відчуття ніби ти в шахті і ці каменюки це порода що впала зверху
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-154417)

Таке от шось незрозуміле біле вкриває всі бортики і плаває у воді
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-154606)

Яйце в сторону Погулянки
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-155005)

За Полтвопадом. Є вихід назовні чи спуск всередину. Залежно з якої сторони дивитися.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-155244)

В кінці видно злиття яєць з Погулянки і Вахнянина
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-155310)

Ми доволі глибоко зараз під землею
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-155338)

Вертаюся назад тримаючись за ці липкі стінки
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-155403)

Без хороших рукавиць сюди зась!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-155608)

Ось і вихід
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-155724)

Колись піднімалося питання «скільки джерельної води дає притока з Погулянки?». Відповідь: «Я не знаю скільки тут джерельної, але навіть з каналізацією води тут мало». Ми вертаємося назад. Практично одразу нижче входу колектор стає вищим. Можна йти по бортику не згинаючись. Тут також брудно, але вже не настільки. Зато трапляються розсипи чорного металобрухту у відносно великих кількостях. Таке враження що хтось регулярно його скидав сюди зверху. Ми, наприклад, на бортику знайшли сокиру та грубий кусок мідного кабеля. Це ще раз доводить що ніхто тут довго не був.

Востаннє я тут ходив в 2009 році (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg2681.html#msg2681) з Fenriz i Zelia. З того часу нічого в кращу сторону не змінилося. Навпаки, решітки дощоприймачів часто забиті, свіжого повітря через них попадає мало. В одному місці колектор навскосяк перетинає оранжева труба. Напевно комусь треба було кинути кабель з одної сторони вулиці на іншу. От він і продовбав отвір в бетонних стінах колектора. Якщо так триватиме і далі, то в перспективі тут не буде як пройти, стільки труба та кабелів стирчатиме! Я не говорю вже про витік води та фекалій в навколишній грунт через ці отвори.

Закамянілий кусок дерева. Як він сюди потрапив?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-155827)

Зруйнований бортик на Левицького
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-161948)

Ще одне руйнування і купа заліза
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-162013)

Чийсь гаманець. Пустий :(
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-162317)

Вулиця Левицького в сторону Центру
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-162440)

Обросла труба під стелею
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-162703)

Хтось врізав сюди кабель
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-162855)

2014 рік
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-162958)

Бокова притока чистої води десь в районі шостої школи
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-163822)

Тут вже колектор затоплює під сам верх і тому бруду менше
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-164028)

Агов металісти, чим ви там нагорі займаєтеся?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-164150)

Знайшли сокиру
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-164344)

І кусок кабеля
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-164443)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-164516)

Починаються повороти. Підходимо до центру міста
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-164702)

В основне русло Полтви ми прийшли як до себе додому. Вибратися з колектора можна по вузькому, сантиметрів 10 підводному гребеню. Це все що залишилося від бортика після минулорічних злив. Про руйнування ми неодноразово писали (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg51987.html#msg51987), за рік так ніхто не поремонтував. З гребеня можна впасти і опинишся вище пояса у воді (були прецеденти). Якщо яму не залатати то з часом вона тільки збільшуватиметься.

Злиття з центральним колектором коло памятника Грушевському
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-165256)

"Шагать по водє со мной"
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-165503)

Тут колись був такий же бортик як і на Мечнікова. Змило
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-165507)

Бригадир висунув цікаве питання: коли закривали Полтву, що було з мостиками? Роботи тривали не один місяць, люди якось мусіли ходити з берега на берег. Можливо в колекторі залишилися частини цих старих містків. Як мінімум для чогось же існують ці три щілини на місці клумби на Маріїнській площі….

Австрійська ложечка. Лежала в боковій притоці в центрі
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-170447)

Проспект свободи. Тут також бортик добряче підмило і скоро зруйнує. Чи не скоро...
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-171159)

Щілини над клумбою на Маріїнській площі. 3 штуки. Можливо тут був деревяний місток?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-171413)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-171649)

Вид на Полтву з-під Фонтану в сторону Оперного театру
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-172632)

Щоб менше вертатися до машини ми вирішили вилізти коло театру Марії Зеньковецької. Я надів фірмову жилетку «Дослідники Львова» і поліз першим. Не встиг я відкрити люк як почув «Оооо, дивися! Дігери з Полтви вилазять». Молода компанія подивилася на нас як на живу ілюстрацію новин з фейсбука, але обніматися не пішли. Ну дуже вже брудні ми були.

От для чого в Полтві потрібен шолом!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55725/20190915-174030)

Ну а далі вже традиційне вмивання у фонтані та повернення назад тією ж дорогою, тільки по поверхні. Була вже 19 година, нині відвідали дві нові ділянки Полтви. Брудні, смердючі та страшенно задоволені ми ніяк не могли розійтися. Ще зо дві години просто сиділи в машині і ділилися враженнями.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 27.09.2019 08:31:34
Вчора відбулася лекція на тему "Полтва: по ту сторону бруківки" у Львівській освітній академії.

Зареєструвалося 147 людей після чого реєстрацію закрили бо всі не влізуться. Був повний зал. Виступали ми з Святодієм. Я розказував як я люблю Полтву. А Свят як там смердить, брудно і що більше одного разу туди немає чого йти. Публіка нас зустріла дуже привітно. Було багато запитань по темі. Лекція тривала поза 2 години.

Дякую дуже всім з наших хто прийшов мене підтримати. Це як вболівальники на футболі, помагають команді грати. :) ну і кілька світлин. Може Свят докине ще троха.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55784/70781952-2903166453056595-2409452953426460672-o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55784/71291339-2914979841875256-3734916582942441472-o)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55784/dd90f322-6682-4665-83ce-27a051214c09)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55784/photo5219831002627681223)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55784/photo5219831002627681225)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55784/photo5219930083228232492)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 23.10.2019 09:11:59
-   А ви там в протигазах ходите?
-   Ні
-   Але ж там смердить!!!
-   Ні
-   Ну ще небезпечні гази можуть бути?!
-   Ні

Оце такий діалог я маю щоразу коли виходить чергова стаття про Полтву. Старі знайомі вже всі ці відповіді чули і таких питань не задають. А от нові…

Та все ж самому було цікаво що там із загазованістю в Полтві. В цьому дописі мова піде лише про великі прохідні ділянки, туристичну частину Полтви. Ситуація в інших частинах колектора, де є стояча вода і погана вентиляція, може бути значно драматичнішою. Тому з міркувань безпеки краще в Полтву взагалі не ходити.

Вхід у Полтву
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-141621)

Покази газоаналізатора нагорі
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-141743)

Виміри зроблені коло цього місця
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-150113)

Ми взяли з собою газоаналізатор (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8315.msg55843.html#msg55843) і спустилися під землю в районі ТЦ Форум. Потім пройшлися до славетного містка позаду Оперного театру. Далі перейшли на лівий берег і по колектору на Куліша (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8319.0.html) допленталися аж до вулиці Дорошенка. Потім вернулися назад і по вул. Городоцькій піднялися аж до вулиці Головацького. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8332.0.html) Всюди рівень кисню був в нормі, рівень сірководню та СО лише чу-чуть відрізнявся від нуля. Причина проста. Усі стояки мають вентиляцію, інакше вода не буде текти. Коли ти зливаєш воду то вона тягне з собою добрячий шмат повітря. Аналогічно коли Полтва тече тунелем то вона засмоктує свіже повітря через решітки дощоприймачів. (https://youtu.be/PaknZCOS4Hw)

На містку, злиття Полтви і Городоцької
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-144036)

Все в нормі!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-144223)

Одяг діггера коли не знаєш що на тебе чекає. Насправді ми так не ходимо. А рукавиці я зняв щоб люди мали що в коментарях писати 😊
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-144419)

В певних місцях, наприклад на вулиці Гнатюка, рівень газів був завищений, але далекий від смертельного. Достатньо було відійти кілька метрів в сторону від цього місця і все верталося до норми. Там напевно притока якась нечиста. Тобто якщо в такому місці зупинитися і стояти істуканом то можна й справді отруїтися. Але якщо ти рухаєшся, як ми це зазвичай робимо, то все буде ок. Та й якось природньо виходить що відпочиваємо у високих місцях коло решіток, де точно є чим дихати.

Притока на Гнатюка. Тут було троха загазовано
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-155714)

Лишайся тут і лякай туристів
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-144759)

З газоаналізатором психологічно значно комфортніше. Коли ти йдеш по коліна в гамні, на ходу відшкрябуєш з хімзи прилипші прокладки, відбиваєшся палицею від всюдисущих лимончиків, стіни навколо вкриті синюватим грибком що світиться -то потрохи підсвідомо починаєш втрачати свідомість. Але кинув оком на газоаналізатор – а він тобі каже що «ніфіга ніфіга, рано ще помирати". 😊

Написано ж всюди що «засоби особистої гігієни викидати в смітник!»
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-145652)

Перевірити газоаналізатор чи він не залип відносно просто. Хукнув на нього і рівень кисню впав. Запхав під гермокуртку і рівень СО чомусь виріс. Чому не знаю, але ефект повторябельний. Тож знаючи що він працює йдеш собі далі в безпеці.

Знімаю протигаз, він тут не потрібний
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-144507)

Полтвяний бог. Протигаз можна сміло лишати в Полтві. Цікаво скільки він тут протримається поки не змиє вода.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191019-144831)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191027-150929)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191027-151039)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 31.10.2019 10:53:18
Розклав все по поличках чому затоплює Львів і як там справи під землею
http://www.youtube.com/watch?v=OJyXft9FF2A
Назва: Re: Полтва
Відправлено: lvivsky_digger від 08.12.2019 20:00:07
на залазі біля Форуму повісили замок(((
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 10.12.2019 05:43:06
Хочете побачити Полтву на власні очі? 😉 Тоді поширте цей допис! Вчора розпочалася реконструкція фонтану коло Оперного театру. Саме зараз в нас є нагода домогтися облаштування тут безпечного входу в Полтву!

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56309/20190915-172704-1)

Під одним з люків коло фонтану є широкі сходи в Полтву. Ними навіть можуть розминутися дві людини. Сходи ведуть до бетонного узбережжя річки.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56309/photo5418123947557366886-1)

Давайте замість люку зробимо культурний портал з дверима, а на узбережжі Полтви встановимо поручні! Тоді кожен бажаючий зможе безпечно попасти в Полтву та побачити львівську легенду на власні очі. Зможе побувати у справжніх львівських підземеллях на сфоткатися на фоні стометрівки та Оперного театру знизу.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56309/P9040068-1)

Поручні потрібні щоб ніхто випадково не впав у воду. А також не вирішив самостійно продовжити екскурсію Полтвою. Також потрібно буде встановити додаткове освітлення для гарних селфі-фотографій.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56309/20191019-150113-1)

Питання 1: А якщо дощ і підніметься вода?
Відповідь: Нічого страшного. Вода піднімається поступово і люди спокійно вийдуть нагору.

Питання 2: Небезпечні гази?
Відповідь: Їх там немає. Полтва в центрі міста чудово вентилюється. Для ще більшої безпеки можна вище по течії встановити газоаналізатор. У випадку небезпеки він завчасно вмикатиме аварійну сигналізацію і люди зможуть спокійно вийти.

Питання 3: А там смердить?
Відповідь: у Полтві не смердить. Для особливо чутливих носиків можна видавати марлеві повязки змочені парфумами (або віскі 😊 ).

Вид на сходи від Оперного театру
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56309/20190915-172632)

Портал в Полтву повинен закриватися на ключ. Інакше там поселяться безхатьки. Людина, що слідкуватиме за порталом, також чиститиме поручні та сходи від бруду після сильних злив.

Сходи ліворуч. Вид на Оперний театр і прожектор
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56309/20190321-202256)

Цей проект можна зреалізувати за 2-3 дні. Металеві двері, поручні та освітлення коштують відносно недорого. Тож чому б владі це не зробити?! Багато тільки чули про Полтву і ніколи її на власні очі не бачили.

ПС: ще більш безпечний варіант це повністю засклити набережну. Але тоді не буде того відчуття підземелля.

Під цим люком сходив Полтву. Мені не страшно його палити на весь інтернет. Люк важкий як холєра ще й моцно приріс до обойми. Мені шкода тих робочих які змушені будуть його відкривати
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56309/photo5418123947557366883)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: maxiWELL від 10.12.2019 08:51:40
Тоді нелегальним вилазкам у Полтву буде гаплик. Понаставлять дачла і перегородять.
Але задумка цікава.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 10.12.2019 10:06:46
Тоді нелегальним вилазкам у Полтву буде гаплик. Понаставлять дачла і перегородять.

Обгрунтуй будь-ласка свою думку. Де їх будуть ставити і як перегороджувати. А також як потім виловлювати дігерів? Через цей вхід ітак ніхто не ходив. Його тільки екскаватором можна відкрити.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: YserL від 10.12.2019 21:08:29
У фб запостили гарний варіант вхідного люку:
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56313/78928740-2738694252860625-2766146147658498048-n) (https://imgbb.com/)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bottlehunter від 10.12.2019 21:34:37
Це в Лодзі такі люки є. Для них треба спеціальний ключ, щоб відкрити.
На жаль, не бачив такого вживу.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ЗеленаМиша від 10.12.2019 22:17:32
Боюся, ідея геть нереалізабельна, хоча і дуже крута((.
Голем, як і подобає айтішнику, мислить категоріями приватного підприємництва: є крута ідея, можна для фану і, може, для заробітку, її втілити. Як працівник державної установи, мушу опустити мрійників на грішну землю: для того, аби була "Людина, що слідкуватиме за порталом", потрібно, щоб на цю людину виділили цілком конкретну ставку із зарплатою не менше 4173 грн на місяць та повним соцпакетом. І то за ці копійки ніхто нормальний не погодиться знімати з арматури використані прокладки і гандони. Звісно, може бути, що цю ідею візьметься реалізовувати якийсь умовний "Фест", але то вельми сумнівно, оскільки подібні екскурсії точно не можна вважати геть безпечними: слизька підлога, підвищений вміст бактерій та грибків у повітрі... Я, звісно, знаю, що досі нікому нічого не було, але то, мабуть, не від того, що у Полтві безпечно, як в коридорах Ратуші, а тому, що ми тверезо оцінювали ризики і послідовно їх уникали. Маю багато одногрупників-екскурсоводів, і з їхнього досвіду випливає, що середньостатистичний турист - це, загалом, тупувате существо, яке плутає Порохову вежу з пороховою бочкою, вважає католицизм та християнство різними релігіями і прагне якомога швидше осісти в реберні під Арсеналом. Тому цілком може бути, що хтось послизнеться на рівному місці або  комусь в око впаде якась какуля зі стелі, він схопить запалення ока, осліпне... Всякі невдахи бувають. Потім на відповідальних за це навалять стільки лайна, що й Полтва не змиє.
Орім всього вище сказаного, мушу підкреслити, що вірус гепатиту С спроможний жити поза межами організму людини від 3 до 12 днів. Передається ця недуга  через рідини організму: кров, сперму, слиз. Хтось задумувався над тим, скільки в коханій Полтві розчинено таких потенційно заразних "рідин організму", які покинули його менш, ніж 3 дні до цього? Хто візьме на себе відповідальність за нерозумних людей, які спробують на смак воду із річки, оближуть стіни чи вчудять ще щось неадекватне? Львівська Варта трісне від в'їдливих коментарів!
Зрештою, балансоутримувачем колектора  Полтви є Львівводоканал, який віднедавна досить прохолодно відноситься до Голема і його ініціатив. Тож цілком може бути, що ця, безумовно, цікава ідея буде загальмована, в першу чергу, саме з їх ініціативи.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 11.12.2019 02:32:44
Андрію, позняк мітатись вже з тою полтвою і цікавими пропозиціями, які вже нікому не цікаві (нажаль), все просрано і судячи з коментів на варті, тебе чомусь називають місцевим дурником... Лиши гівно в спокої, там слави не здобудеш...
Назва: Re: Полтва
Відправлено: maxiWELL від 11.12.2019 09:41:52
Тоді нелегальним вилазкам у Полтву буде гаплик. Понаставлять дачла і перегородять.

Обгрунтуй будь-ласка свою думку. Де їх будуть ставити і як перегороджувати.
Прикладів, коли організовують офіційні екскурсії до підземних річок, я не знаю. Але облаштовані ДОТи Київського укріпрайону зачиняють на замок і нелегально туди (а інколи навіть і легально) потрапити неможливо.
Мотивація може бути така: щоб запобігти вандалізму, нелегальному проникненню (щоб більше заробити) і щоб уникнути нещасних випадків. 
Звичайно, це всього лиш припущення.

Ось, у Києві деякі входи в дренажки перекрили. В Москві, наскільки мені відомо, в деяких колекторах поставили сигналки. Правда, це пов'язано не з облаштуванням, а зі зростанням відвідуваності тих місць.
А також як потім виловлювати дігерів? Через цей вхід ітак ніхто не ходив. Його тільки екскаватором можна відкрити.
Поставлять в інших місцях входу.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 11.12.2019 12:56:37
Приємно бачити що моя ідея виявилася настільки цікавою, що викликали дискусію не лише у Львівських пабліках, а й навіть на рідному форумі. Дякую що поділилися вашою думкою. Навіть попри те що вона негативна, вона є цінна. Я її прийму до уваги. Воно всюди так є, позитивні коментарі влом писати :)

Stinger: Так, я пробував працювати з Водоканалом і ти це знаєш. Про цю ідею я їм писав і розповідав ще влітку. На превеликий жаль наші бачення на співпрацю сильно відрізнялися. Мабуть тому що ми з різних поколінь. А от преса у Львові це реальна четверта влада. То ж я продовжуватиму в тому ж ключі. А час все покаже.

До maxiWELL: дякую за паралелі з Києвом і Москвою. Львів трошки інший. Побувавши у Полтві ти зможеш побачити все на власні очі.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 13.12.2019 16:14:03
Створив петицію про відкриття Полтви (https://e-dem.in.ua/lviv/Petition/View/1455). Підтримайте будь-ласка і поширте своїм друзям.

Ну і для майбутньої праці "Історія дослідження Полтви" кидаю сюди кілька посилань в пресі

З 10-14
http://www.youtube.com/watch?v=avLokYBWUi0

Через 10 днів відео про Полтву набрало 200К переглядів :)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56339/200) (https://imgbb.com/)

Експрес, 12 грудня 2019року
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56339/Clipboard01)

Інтернет видання Твоє місто (http://tvoemisto.tv/news/u_lvovi_diggery_hochut_vidkryty_pered_opernym_portal_v_poltvu_shcho_dumayut_u_miskradi_ta_lvivvodokanali_105067.html)

Фотографії старого Львова (https://photo-lviv.in.ua/hochete-na-pidzemnu-ekskursiyu-abo-poltva-na-vlasni-ochi/)

UA Львів
http://www.youtube.com/watch?v=AT1I46D_QRM

Результати Гугл-а
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56339/1)

Діло

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56339/Dilo-heading) (https://dilo.net.ua/statti/shho-pryhovuye-lvivska-kanalizatsiya-rozmova-z-dygerom-pro-vhid-u-poltvu-i-ne-lyshe/)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 14.12.2019 09:41:22
А хто оті славнозвісні дігери у статті, які пропонують таке? Чому сказано за всіх львівських дігерів? Прошу поіменно перерахувати, народ має знать своїх героїв!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: ЗеленаМиша від 14.12.2019 11:58:04
Хлопці, харе сратися!
Давайте конструктивно і спільно працювати над улюбленою справою! Усі ми любимо Полтву і хочемо ще неодноразово там побувати.  Я дуже боюся, що ідея з тим злополучним люком нам у даній справі ніяк не допоможе.
По-перше, починати треба з малого. Якщо тобі подобається кобіта і ти прагнеш з нею бути, то логічно спершу запросити її на каву, в кіно і т.д. Якщо ж зразу пропонувати ліжко чи рацс, то шанс отримати відмову зразу зростає (якщо вона, звісно, не куртизанка ;D ). Хоча після певного періоду зустрічання вона цілком може погодитися на те і інше. А про незнайомого дивака, який її переслідує з пропозицією одружитися, вона, мабуть, розкаже родичам і знайомим, може, заяву в поліцію напише, але ця "слава" не допоможе залицяльнику досягти мети...
Про що це я? А про те, що, може, доречніше було би тихенько спробувати відкрити вхід коло Шевченка чи який-небудь інший? Поспівпрацювати з відповідними міськими чиновниками в цьому плані, може, потім вийшло би і екскурсійний портал організувати?
Звертаюся особисто до автора посту. Як ти уявляєш процес створення тої своєї атракції? Це має бути комунальна чи приватна організація? Хто буде башляти санстанції за дозвіл проводити там екскурсії? Де буде знаходитися дизініекційна кімната для відвідувачів? Ну, де їм будуть роздавати рукавички, бахіли, маски? Ти вже знайшов зіцпредседатєля Фунта, який буде віддуватися за гіпотетичні нещасні випадки чи просто претензії типу "я туди сходив, а потім в мене чиряк на сраці вискочив, то всьо Полтва!"? Ти домовився з Водоканалом, щоб вони дозволили втілити ідею дигера Андрія Риштуна, який їхньому директору підісрав на "народному толк-шоу" на догоду Квуртові і Козловському? ( Я, звісно, розумію, що ти не мав такої політичної мети, але, на жаль, так сталося, що тебе використали).
Навіть якщо петиція набере 500 і більше голосів, всеодно останнє слово буде за чиновниками. А вони не погодяться на ту затію без зіцпредсєдатєля Фунта і дозволу Водоканалу.
Як ти плануєш подалати ці перешкоди?

Ти сам колись казав, що нема сенсу нелегально лазити на об'єкти, якщо за наявності елементарних навиків соціальної інженерії туди можна попасти офіційно. Може, є сенс почати діалог?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Li Da від 20.12.2019 11:36:17
Річка Полтва

Полтва - це ліва притока Західного Бугу, котрий впадає у Балтійське море. Її витоки розташовані у Львові біля верхньої частини вулиці Зеленої між пагорбами Львівського плато. В межах міста річка тече спочатку на північний захід, потім на північ і далі на північний схід.
ЇЇ назва дослівно перекладається як "повільна, широка ріка".
В межах міста ріка має кілька приток:

- Сорока (з'єднується з Полтвою біля пам'ятника Грушевському на проспекті Шевченка);
- Залізна Вода (починається з боку Нового Львова, впадає у Сороку біля Стрийського базару);
- Вулецький (або Вулька; з'єднується зі Сорокою на початку вул. Княгині Ольги);
- притока Сороки, яка тече з боку Головного вокзалу;
- Клепарівський;
- Голосківський;
- Пасіка;
- Кривчицький

На захід від середмістя за Полтвою, Академічною вулицею (пр. Шевченка) і Гетьманськими валами (пр. Свободи) в давніх часах були багнища й мочари. Ще 1780 р. на вулиці Карла Людвика (пр. Свободи, непарні числа), згадується, що: «нічого іншого не буловтраовища; кілька домиків, розкинених тут і там при вулиці Єзуїтській (тепер акад. В. Гнатюка), два домики при вул. Сикстуській (Дорошенка), а як ціла Широка вулиця (теп. Коперника), все місце було болотнисте, самі мочари, трясовища, зарослі тростиною,— там на качки славно польовано».
В околиці Академічної площі (початок вул. Саксаганського і пр. Шевченка), Хоружчини (вул.Чайковського) й пасажу Гаусмана (пров. Крива Липа) були ставки.
Академічною вулицею, Марійською площею (пл. Міцкевича) й далі через Гетьманські вали плила Полтва. На Академічній вулиці сходилися два її джерельні потоки — Пасіка й Сорока. Полтва була значною річкою, мала багато води, виливала не раз і робила на передмісті значні шкоди. У 1511 р. вона виступила з берегів, підмулила кілька домів і частину міського муру. В червні 1514 р. річка піднялась так, що вода вдерлася аж до міста між мури. В 1770 р. вода залила нижче положені пивниці й церковні підземелля, де поховано знаменитих осіб. Як вода відійшла, тіла почали гнити, так що мало не прийшла пошесть у місто. В 1853 р. вода йшла рівно з берегами, несла з собою балки, дерева, вирвані з корінням, хатні предмети. На Галицькому передмісті вода забрала двоє дітей, одне врятовано, друге потонуло. Останній вилив Полтви був 1872 р., вода виступила аж на Гетьманські вали, позабирала на передмісті свиней, котів і псів. Марійська площа виглядала тоді як одно велике багнище.

До 1872 року Полтва вільно протікала містом. У середньовіччі річка розділялась на два розтоки, посеред яких був острів. На цьому острові з давніх часів стояла каплиця Божої Матері. У 1904 році скульптуру у зв'язку зі спорудженням пам'ятника Міцкевичу перенесли на інше місце неподалік.
Зі свідчень пізньосередньовічних краєзнавців випливає, що за їхніх часів Полтва була судноплавною. Рибальські барки доходили нею до Львова аж від Балтійського моря і тогочасні гравюри на це натякають.

Поки Львів оточували мури, ця проблема мало цікавила мешканців. Наприкінці XIX століття міські урядники вирішили, що нічого, крім шкоди, Полтва Львову не приносить. Серед аргументів називали забагнюченість місцевості, гниття води, міріади мух, комарів, малярійну загрозу, сморід. Останнє, вочевидь, і підказало їм єдино прийнятне рішення — заховати річку під землю, замурувати її, перетворивши у міську каналізаційну систему. Довжина каналізації: 1870 рік — 15 км, 1903 рік — 54 км, 1910 рік — 82 км, 1939 рік — понад 150 км.
У 1878 році львівський цивільний інженер Людвік Радванський подорожував по Німеччині, де мав можливість ознайомитися з досвідом будови каналізації кількох німецьких міст.Відомий інженер був противником використання Полтви для відведення стічних вод та фекалій, пропонуючи закладення колекторів на обох її берегах. Виходячи з фінансового стану міста у другій половині XIX ст., відсутності домових водопроводів, нещільної забудови передмість, автор проекту висловився за впровадження у Львові роздільної системи каналізації.Але міська Рада і магістрат вирішили провести перекриття ріки із подальшим засклепінням.

Полтву перекривали у два етапи. Першим кроком грандіозного проекту, здійсненим 1879 року під керівництвом будівничого Флоріана Ундерки, було перекриття річки Полтви на двох відрізках – поблизу нинішнього театру Марії Заньковецької та на проспекті Шевченка. Лише у 1885 році, після кількарічних підготовчих робіт, було засклеплено перші ділянки на вулиці Академічній (пр.Шевченка). Для здійснення цього додатково було перекрито притоковий потік Пасіка на нинішніх вулицях Фредра та Саксаганського.
Роботи по перекриттю Полтви продовжились у 1887 р. на відрізку від перекритої частини на Марійській площі (пл.Міцкевича) до площі Ґолуховських (сучаснаТоргова). Роботами першого етапу керував талановитий інженер Вацлав Ібіанський.
Під час проведення робіт у річищі Полтви знайдено багато людських кісток; цих німих свідків облог захоронено 7 вересня 1887 року на Стрийському цвинтарі (зараз – верхня частина Парку культури).
Перший етап засклепіння львівської Полтви було завершено у 1890 році – було закрито русло Полтви в районі площі Зернової і перекрито річку дубовими плахами на площі Різні. До 1895 року було перекрито 837 метрів Полтви та понад півкілометра потоку Пасіки.
Другий етап перекриття та засклепіння Полтви розпочався напередодні Першої Світової війни, у 1913 році. Подальші події змусили відкласти сміливі задуми до більш сприятливих часів. Лише у 1921 році місто знову мало можливість продовжити роботи. Ділянка, що підлягала засклепінню, простягалась вздовж нинішнього проспекту В. Чорновола і, за планами, завершувалась на території Замарстинівської гміни.

Масштабні роботи безпосередньо на теренах міста було завершено у середині 1920-х років. У подальші роки відбувались лише поодинокі, локальні зміни вже не пов'язані з регуляцією Полтви, річку продовжували каналізувати.

Один із останніх повномасштабних заходів перекриття відкритих потоків на території міста здійснено у 1970-х рр. Тоді під землею опинилися потоки Дикий Рів, Залізна вода та інші загальною довжиною у майже 2 км. Сьогодні практично усі потоки у межах міста протікають під землею.

Кажуть, свого часу Львів міг мати красиву набережну. Відомий граф Станіслав Скарбек надав місту гроші на будівництво або набережної, або театру. Львів'яни обрали театр. Тож тепер у Львові є споруда Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.

На межі XIX-XX століть Львів мав усі шанси отримати потужні водні артерії і стати портовим містом, навіть з двома портами.
На початку 20 століття у Відні відбувся спеціальний конгрес, присвячений будівництву водних шляхів в Австро-Угорщині. Зокрема, в системі транспортних каналів цісарства передбачалося будівництво каналу від Вісли до Дністра з відгалуженням на Львів і Броди, що мало мати не лише економічне, але й стратегічне значення у випадку воєнних дій проти Російської імперії. За умови мирного співжиття сусідів канал міг отримати продовження російською територією через Стир і Прип’ять аж до Дніпра та Чорного моря. Довжина причалу порту Львів мала сягнути 500 метрів, тобто він міг розмістити до десятка кораблів. Щодня Львівський порт мав приймати п’ять пар суден тоннажем 300 тонн, а його річний вантажообіг становив би 810 тисяч тонн.
Однак за Австро-Угорщини ці проекти так і не були реалізовані – завадила перша Світова війна. У міжвоєнний період до них поверталися, але так і не знайшли коштів для їх втілення у життя. Хоча ідеї були.
Після війни розвиток залізничного та автомобільного транспорту зробив неактуальними проекти побудови порту для Львова.
Полтва також стала прихистком для євреїв у часи Другої світової війни.Так у книзі спогадів Кристини Хіґер "Дівчинка у зеленому светрику" згадується як вона разом із своєю родиною у 1943-1944 роках 14 місяців переховувалися від переслідувань нацистів в системі міської каналізації Львова. По книзі 2011 року зняли фільм " У темряві" ( “W ciemności”).
Сьогодні, майже вся ріка на території міста схована під землю. Спускатися туди небезпечно - адже колектори знаходяться не в надто доброму стані.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833543033)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833464359) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833321399)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833339255)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833391037)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833413356) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833436051)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833443582) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833451141)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833472144)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833479380)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833485963)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833491670)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833496839) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833502915) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833508627) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833514420) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833521413) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833528051) (https://imgbb.com/)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56358/FB-IMG-1576833535084) (https://imgbb.com/)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: lvivsky_digger від 06.01.2020 18:09:05
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56426/image)

хіба Полтва стратегічна?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56426/image)

ссилка на статтю:
http://leopolis.news/post/10646/lvivvodokanal-zaklykae-ne-rozvajatys-u-kanalizaciynomu-kolektori-poltvy-

Назва: Питна вода в Полтві, бортик коло Макдональдса зблизька та Радянський колектор
Відправлено: Golem від 19.01.2020 21:21:18
Давненько я не навідувався до ПолтвянОго. Стало цікаво як він там поживає. А з ним і весь лівий берег Полтви коло Макдональдса.

1)   Рік тому було сфотографовано місце можливого прориву водопроводу (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg53675.html#msg53675) у Полтві. В пості також пропонувалося написати скаргу на гарячу лінію міста Львова.

Скаргу так і не написали. А самостійно за рік часу з цим ніхто нічого не зробив. Як бачимо тече і далі.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image036)

Чи може краще лишити без змін? Бо зараз у Полтві є всі вигоди щоб жити. Туалет, опалення та кондиціонер ітак завжди були, а тепер ще й питна вода знайшлася.

Якщо серйозно то навпроти готелю «Львів» є стара притока з вулиць Мстислава Удатного - Лазневої. В тій притоці зі стелі стабільно тече чиста на око та приємна на смак вода. Чи це якесь підземне джерело з площі Різні, чи десь водопровід прорвало я не знаю. Рік вона тече це точно. Фонтан на площі Різні був вимкнений. Всі фото робилися взимку.

Автентична бокова притока Полтви з тесаного каменю в сторону вулиці Лазневої. Попереду місце де тече
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image034)

Це ж місце зблизька. Далі притока замурована і в ній йде яйце малого діаметру
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image038)

Вода що тече на вигляд прозора, смак теж ок
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image039)

Вихід з цієї притоки в Полтву. Очевидно що притока куди старіша за бетонний сракофаг самої Полтви. Її туди просто приєднали.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image040)

Ось фотка ноги щоб можна було уявити масштаб споруди
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image033)

Температура в Полтві зазвичай в районі 18-20 градусів. Це взимку дуже тепло, а влітку якраз прохолодно. Ділянка колектора, де тече вода зі стелі, є однією з найсухіших у Полтві. Тому що основні стоки йдуть кількома метрами нижче бортика. Також неподалік води є сходи на поверхню що закриваються металевою плитою. Вихід надійно заварений в чотирьох місцях. Так що можна тут сміло «селитися». Ваш міцний сон хіба що щурі потривожать.

Вид з апартаментів "Львівська набережна"
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image028)

Вода тече десь там коло Кумпеля
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/20191225-112354)

2)   Йдемо вниз по течії до чільного місця у Полтві. Я маю на увазі бортик коло Макдональдса. Тут зупиняються ті хто звалився у воду. Цей бортик колись перенаправляв всі фекальні стоки Полтви в четвертий колектор на вул.Липинського (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8240.msg55461.html#msg55461). А вниз по Чорновола йшла вже відкрита аж до 1966 року ділянка. В дощ вода переливалася через бортик і скидалася в природнє русло річки Полтва. Зараз ще можна побачити сліди від масивної решітки яка колись перекривала вихід з колектора.

Перехід ширшого яйця у вужче коло моста на Чорновола
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image042)

Цей тротуар у Полтві чимось нагадав наші дороги після зими
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image026)

А ось і бортик який перегороджує Полтву. Об нього всі зупиняються хто сюди впав. Праворуч під водою є перелив в 4 колектор на Липинського. Вдалині видно закінчення яйцеподібного колектора.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image025)

Яйцеподібний польський колектор має такі от пази в бетоні. Напевно що тут колись стояла решітка. Бо пази розташовані симетрично з обох боків колектора
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image021)

Я от подумав, напевно що Євреї неспроста переховувалися у Полтві (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?topic=7827.0). Якби вони могли просто втексти в навколишні ліси та села то так би і зробили. Очевидно що ця решітка їм заважала.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image022)

Восени журналісти мене запитували чи чистять Полтву (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,560.msg55841.html#msg55841). Зараз я з впевненістю можу сказати що бортик коло Макдональдса не чистили дуже давно. Ось відео з НТА (https://youtu.be/JKDg1gv3_Ps), липень місяць. Якщо його порівняти з теперішніми фото за січень місяць то видно ті самі характерні великі куски сміття на тих же місцях. І те ж сміття є навіть на фото з 2009 року!

Сміття коло Бортика. Січень місяць. Видно куски кабелю та квадратний кусок чогось.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image024)

Квадратний кусок чогось зблизька.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image023)

Сміття коло Бортика, Липень місяць (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8240.msg55461.html#msg55461) Той же квадратний кусок чогось і ті ж кабелі
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/20190728-132925)

Тут внизу починається четвертий колектор на вул.Липинського і до очисних споруд. Якогось видимого потоку води на око не помітно.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/20190728-132639)

Ну і Бінго! Ці ж кабелі в квітні 2009 року!!!
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/P4210423)

На фото 2009 року видно що бортик в загальному брудний. У четвертий колектор вода тече щось не дуже, принаймні тоді вона переливалася через верх бортика. Це чорне довге внизу схоже на ізоляцію від кабелів яку сплавили в каналізацію. А самі кабелі напевно здали. Квадратного чогось тоді ще не було.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/P4210424)

Нагадаю що на очисних спорудах спеціально перекачують частину стоків з Полтви в четвертий колектор. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8240.msg55461.html#msg55461) Це розбавляє концентровані промислові стоки у цьому колекторі та полегшує їх подальшу фільтрацію. Колись за Польщі всі стоки з Полтви самостійно текли по четвертому колектору. Для цього і був побудований цей бортик щоб направляти в нього всю воду. Схожа конструкція є зроблена в колекторі на Левандівці. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8439.0/topicseen.html)

3)   За кілька метрів після бортика овальний колектор закінчується і починається прямокутний. Кидається в очі як охайні польські бортики під ногами перетворилися на криві бетонні блоки. На початку нового колектора є напис на стіні «1966 рік». Перед зливом з ПЗК (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,314.msg7266.html#msg7266) буде напис «1970 рік». Тобто цю ділянку колектора будували аж 4 роки. На ній траплялося доволі багато металевого інструменту на бортиках. Цікаво, він тут ще з часів будівництва лежить?

Перехід радянського колектора в польський коло Макдональдса на пр.Чорновола
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image016)

Видно різницю по висоті між двома колекторами
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image018)

Польський бортик
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image019)

Радянський бортик. Відчуваєте хто думав про людей що сюдою ходитимуть, а хто не дуже?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image011)

Нижче по течії з люка висить якийсь чи то кабель чи то шнурок. Рибу ловлять?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image014)

Вид на висюльку за течією. Я її пам’ятаю ще з 2009 року. Шкода що фото не збереглися.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image015)

1966 рік – початок будівництва радянського колектора.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image017)

Одна з фекальних врізок виходить на бортик. З неї тече доволі сильний та неприємний потік прямо на голову. Йдучи сюдою станьте та почекайте трохи. Цей потік має періодичність і раз на кілька хвилин припиняється. Таким чином його можна пройти не намочившись.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image013)

Ломик на польському бортику
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image027)

Чийсь напильник знайшовся
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image043)

А це і ломик і напильник разом. Радянський колектор.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image002)

Зараз ми на ділянці навпроти кільця Чорновола – Липинського, західна сторона. Видно що колектор повертає праворуч
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image001)

Ось є люк для прив’язки
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image003)

Стоїмо коло люка. Люк виходить на пішохідну частину вулиці коло Бомбосховища (http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,665.0.html). (https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image004)

Тут колектор чітко дає праворуч, на проїжджу частину. То ж на картах OSM є помилка (https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.85718/24.02053). Їх, напевно що, малювали по природньому руслу річки. А його посунули праворуч під час забудови цього району.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/poltva)

За поворотом колектор йде прямо як стріла. На око висота 3,5 метри. Ширина 7 метрів.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image005)

1970 рік
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image006)

Притока коло Ельдорадо. Над нею є люк нагору.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image008)

Ця притока тече прямо на бортик. Невже не можна було дати на пів метра більше труби?
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image009)

ПолтвянИй
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image029)

Ну і завершуючи звіт хочу сказати що з ПолтвянИм все добре. Трохи висока вода його покрамсала, але загалом він на місці та в чудовому гуморі. Навіть пісню для однієї нашої знайомої придумав:

«А я у Полтві,
Мила моя у Полтві,
Люба моя у Полтві
Відколи я вхід знайшов.

А я у Полтві,
Знов у підземній Полтві,
Мила, давай зі мною -
Гуляти там знов, і знов!»

http://www.youtube.com/watch?v=hLPe_jGmxq0
Назва: Де саме протікала Полтва до побудови Оперного театру?
Відправлено: Golem від 04.03.2020 08:00:10
«Під час будівництва Оперного театру русло Полтви становило небезпеку для майбутнього фундаменту, тому річку трохи посунули». Цей факт екскурсоводи розповідають туристам. А от де саме протікала річка Полтва до цього вони не кажуть. Може по центру театру де зараз вхід? Або ліворуч коло вул. Фурманської? Між іншим, Ви знали що на момент будівництва Оперного театру Полтва вже п’ятдесят років як текла під землею, а над нею був сквер?

В 1842 році будувався театр графа Скарбека, сучасний Заньковецької. Тоді ж на місці Оперного театру облаштували «громадський простір» з кущами, доріжками та фонтанами. А щоб всю цю красу під час злив не затоплювало фекаліями то Полтву закрили в кам’яний колектор. Разом з Маріїнською площею це були перші ділянки підземної Полтви.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/84399705-2785423865017844-7402112793031213056-o)
Прогулянковий сад на місці теперішнього Оперного театру. На задньому плані театр Скарбека. Полтва вже під землею.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/poltva-opera1)
Середині 19 ст. Видно закриту площу коло театру Скарбека

В той час решта Полтви була ще відкритою. Так тривало аж до будівництва Оперного театру. Тоді проклали бетонний колектор від театру Скарбека і аж до Маріїнської площі. Окрім усунення потопів та запахів це дало змогу перед новим театром облаштувати широку площу і довгу алею. Цими надбаннями ми користуємося і сьогодні.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/3)
Бетонний колектор Полтви під «Стометрівкою». Маленька фігурка Голема це фотомонтаж. В мене завжди був оранжевий шолом :)

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/45420146844_25facdbe31_o)
Ще бетонний колектор Полтви. (с)Святослав Денисюк

До наших днів дійшло фото робіт по перенесенню старого колектора Полтви на нове місце. Завдяки цій світлині ми зараз точно можемо сказати кудою протікала Полтва до будівництва Оперного Театру.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/bw-DSC-1556-log)
Саме тут проводили роботи по перенесенню русла Полтви

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/Poltva-04-Colorized)
Старе(ліворуч) і нове(праворуч) русла Полтви

Ліворуч на фото видно робітника який з тачкою спускається вниз. Під ним тече старе русло Полтви. Ліва стінка колектора викладена з тесаного каменю, а права вже розібрана. Камінь з колектора акуратно поскладано нагорі. Праворуч, ближче до театру Заньковецької, видно широкий жолоб. Це майбутнє нове русло Полтви. Воно дугою йде до місця звідки зроблене фото. Зараз це місце знаходиться на тротуарі коло кута теперішнього Оперного театру. Якщо відкрити один з люків, то можна побачити Полтву внизу. Це означає що від кута Оперного театру і далі вверх по течії Полтва зараз йде як і тоді, без змін.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/20181201-215809)
Полтва, вид від кута фасаду Оперного театру в сторону вул. Торгової

Вдалині на фото видно темне продовження тунелю. Цю ділянку колектора тоді не рухали і вона незмінною достояла до наших днів. Зараз до неї примикає «новий» бетонний колектор. Це характерне місце бо тут є люк через який можна вибратися на поверхню неподалік входу до камерної сцени театру Скарбека. То ж прив’язка до поверхні є доволі точна. А от загадковий виступ на лівій стіні колектора до 21 століття, на жаль, не дожив.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/8c1d9daf20c24e7d085592dc57f6ee7d1)
Перехід кам’яного колектора в бетонний. Вид проти течії після виступу. В стіні ліворуч є притока. Вона має люк коло камерної сцени театру Заньковецької

Що це був за виступ? Яка його функція? Може це стара опора моста через Полтву? Або частина укріплень Львова….? На щастя зберігся ще один схожий виступ кількома метрами нижче по течії. На старому фото його не видно бо він в чорному продовженні колектора. Але цей виступ знаходиться акурат під вул. Торговою. І виглядає як справжня опора моста чи фортечний мур.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/20200227-190647)
Виступ в колекторі під вул. Торговою

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/20200227-195551)
Тойже виступ зблизька. Внизу йде цегла, а зверху тесаний камінь.

Зараз ми знаходимося в найстарішій частині колектора Полтви. Він був збудований ще за часів графа Скарбека. Колектор будували з цегли і тесаного каменю. Позаду нас залишився бетонний колектор який звели під час будівництва Оперного театру. Ми дивимося в сторону вул. Торгової, над головою гупає трамвай. Ліворуч ми бачимо виступ схожий як на попередньому фото. Тільки тут він нижчий і має цегляний обідок на рівні пояса. Навпроти нього праворуч є полтвопад з площі Ярослава Осьмомисла. Він несе воду аж від костелу Марії Сніжної. Зауважимо що на правому березі Полтви аналогічного дзеркального виступу колектора немає. Тобто такі виступи не були необхідною умовою будівництва в ті часи.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/20200227-195624)
Фото Голема для масштабу :) Полтвопад праворуч йде з вулиці Ярослава Осмомисла. Зверху видно жолоб для комунікацій.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/forLJ)
Фото після виступу. Вид в сторону Оперного театру

Це єдиний такого роду виступ в Полтві. Всюди колектор як колектор: широкі хідники та овальні склепіння. А попри цей ледве протиснешся. Яка була його функція? Для чого його тут поставили? Чи може не поставили а залишили? Бо він був добре збудований і шкода було розбирати…? Це вже на розсуд читачів та істориків.

Після цього виступу Полтва тече в сторону готелю Львів та далі по проспекту Чорновола на очисні споруди. А ми підбиваємо підсумки:

1)   Під час будівництва Оперного театру Полтву посунули праворуч всього лише на кілька метрів.
2)   Полтва перед самим Оперним театром тече своїм природнім шляхом. Зміни русла стосувалися правого боку театру.
3)     Полтва була закрита ще задовго до побудови Оперного театру за часів графа Скарбека
3)   В колекторі Полтви збереглася конструкція схожа на опору старого моста або частину фортифікацій міста.

(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56648/poltva-opera)
Старе і нове русло Полтви

Назва: Андрій Іванович у Полтві
Відправлено: Golem від 01.04.2020 15:11:28
Водив Андрія Івановича у Полтву. Він особисто перевіряв стан колектора. Звісно шо до приходу начальства все підмарафетили. Вперше за дванайціть років в Полтві почистили бортик «коло Макдональдсу». Це об нього зазвичай зупиняються бідаки які звалилися в Полтву. А якщо серйозно, то після прибирання помітно впав рівень води на цій ділянці, вода більше не розмиває навколишні стінки. Також стало проглядатися відгалуження в старий польський колектор на Липинського.

Було (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg56475.html#msg56475) останні 12 років
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image024)

Стало
(https://i.ibb.co/Xp36BKV/photo5436275295394049193.jpg) (https://ibb.co/QnChBTX)

По перше, тепер видно куда вода лиється в 4 колектор (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8240.msg55461.html#msg55461). По друге, обома берегами тепер можна нормально пройти. Ну і у зливу вода легше через нього перетікатиме, то ж центр швидше просохне.

(https://i.ibb.co/D1593wq/photo5199800035368349005.jpg) (https://ibb.co/p1JfC4m)

Що я там забув у карантин? Насправді ми були у Полтві ще до карантину. Але я тримав пост на 1 квітня. Поки журналісти знімали свій стендап, я мав змогу все гарно обдивитися. Зараз вирішив поділитися цікавими історичними спостереженнями про Полтву.

Знімаємо вхід коло Оперного Театру
(https://i.ibb.co/c3k22FM/20200227-185759.jpg) (https://ibb.co/yPdggyG)

Сам репортаж. Нічого надзвичайного. Дивитися з 5-37 хвилини
http://www.youtube.com/watch?v=v10_Dn9a9OY

Почнемо з загальновідомого фото NAS. На ньому бачимо панів инженерів які дивляться кудись на колектор. Всі вони ладно вбрані, в капелюхах. Очевидно що спускалися сюди не через люк. В руках мають потужні ліхтарі.

Пани инженери в Полтві. Видно тесаний камінь з якого складається колектор
(https://i.ibb.co/FKjBjkf/PIC-1-G-4543-2.jpg) (https://ibb.co/nb5D5qV)

Нижче те саме місце, але вже сучасне фото. На жаль таких самих панів інженерів для знимки знайти не вдалося. А Андрій Іванович не захотів позувати на камеру в хімзахисті і без краватки.

Лівий берег і те ж місце де стояли колись пани Инженери. Стінки колектора поштукатурені і камінь проглядається слабо.
(https://i.ibb.co/M6Fg2QG/8c1d9daf20c24e7d085592dc57f6ee7d.jpg) (https://ibb.co/Dp01VT8)

Ця стара чорнобіла знимка зроблена на примиканні нового колектора який обходив фундамент Оперного театру (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg56648.html#msg56648) і старого колектора Скарбека. Видно ту саму форму стелі і характерний вихід назовні коло театру Зеньковецької. Інженери оглядають власне старий колектор Скарбека, в якому він тоді був стані. Вони приймають рішення чи штукатурити його чи ні. Зараз він поштукатурений і, як бачимо, достояв до сьогодні.

Зверніть увагу скільки води в Полтві було тоді, а скільки є тепер. Різниця помітна на око. Тоді її було значно менше і бруковане дно колектор гарно проглядалося. А зараз воно все у воді. Левову частку стоків додає Сихів (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,968.msg14464.html#msg14464) та інші нові райони. Туристи в центрі, як це прийнято вважати, ні в чому не винні. Загальний притік води з старої частини міста невеликий. А його зростання від туристів взагалі мізерне. Ну а про ідею відкриття Полтви я взагалі мовчу

Теж місце, правий берег Полтви
(https://i.ibb.co/3YbRSwc/photo5438454450130889931.jpg) (https://ibb.co/0VLsYkr)

Сюдою пани інженери напевно що спускалися в колектор. Це найближчі сходи на лівий берег Полтви коло Оперного театру. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg56309.html#msg56309)
(https://i.ibb.co/3Wrt343/20200227-185721.jpg) (https://ibb.co/J2BX1m1)

Від цих сходів до місця, де було зроблено фото з інженерами, йти десь двісті метрів. Це саме місце я пропонував відкрити для туристів. Андрію Івановичу ідея сподобалася. Обіцяв посприяти. 😊

По першому фото все. Тепер друге. В Полтві ще досі можна зустріти ізолятори на стінах. Туристи часто запитують для чого вони були потрібні. Ось кілька прикладів ізоляторів що збереглися

Ізолятор коло Полтвопаду і примикання з вулиці Городоцька.  (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8332.0.html)
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/8332/55938/20191019-174639)

Ізолятор в районі проспекту Свободи.
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/54217/20190321-203252)

Ізолятори використовувалися по свому прямому призначенню, тобто для електрики! Так, в Полтві колись було електричне освітлення! На фото ліворуч видно ці самі ізолятори. На них навішені електричні дроти. Щоб робітникам було видно що і як робити. Або може вони в три зміни тоді працювали аби менше незручностей Львівянам створювати?

Фото будівництва колектора. Район проспекту Свободи. Ліворуч на фото видно ізолятори. Світло вдалині це вихід на поверхню. По дерев'яному жолобу праворуч тече вода. Джерело даних про жолоб Нелегал, лінк (http://delibra.bg.polsl.pl/Content/23960/Album-inz-i-tech-T1-Cz4.pdf)
(https://i.ibb.co/vYPGZSD/PIC-1-G-4543-3.jpg) (https://ibb.co/fvp54sQ)

Також видно як мостили бруківкою дно колектора. Камінь(базальт) більш стійкий до дії кислотного середовища ніж бетон. Тому саме ним і викладали дно. Зараз води стало більше і вона все рівно тече по бетону. :( Це одна з можливих причин чому маємо розмиті стінки колектора. Про це я вже якось писав раніше.

Ось приклад розмитих боків колектора
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/56475/image026)

Ну і ще кілька колекторних спостережень наостанок.

1)   Поприбирали Полтвяного :( Він особливо нікому не заважав. Але вже як прибирати то прибирати все.

Було
(https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/48/55947/20191027-150929)

Стало. І для чого Поляки лишили тут цю рейку?
(https://i.ibb.co/YWhXTNZ/20200227-192246.jpg) (https://ibb.co/b3XFR6J)

2)   Пофіксили стіну на вулиці Торговій. Ще й дату поставили. Це звісно що плюс. Але аналогічне руйнування в притоці коло Кумпеля на пр.Чорновола  (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg56475.html#msg56475) ще залишилося.

Підмурована стінка на вулиці Торговій
(https://i.ibb.co/KKgzTTg/20200227-193316.jpg) (https://ibb.co/VwGpffG)

3)    Усунули прорив води коло Кумпеля на пр.Чорновола (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg56475.html#msg56475). Тепер там сухо сухо. Фоток не зробив бо раптом запищав газоаналізатор, СО. Звідки тут взятися СО? В цьому місці на поверхню виходить решітка дощоприймача. З неї добряче тягне свіжим повітря знадвору в колектор. Саме в цей час запаркувалася маршрутка і вниз потягнуло вихлопними газами ☹ То ж я змушений був швидко піти з цієї газової камери. Як бачимо, в Полтві повітря чистіше ніж назовні.

А взагаліто дігерам корона-вірус не страшний. Регулярні походи в Полтву гартують імунітет. 😊

Висока статура Андрія Івановича в колекторі який оглядали пани інженери
(https://i.ibb.co/Y3mR3yZ/20200227-195608.jpg) (https://ibb.co/nb9gbnC)

Ну і хто дочитав пост до кінця – з першим квітня Вас!
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 31.05.2020 21:52:57
Нарешті ми маємо нормальне якісне відео з Полтви. Це просто бімба! Такого крутого відео з Полтви у Львові ще ніхто ніколи не знімав. Зазвичай це були кількоххвилинні репортажі для новин. А тут ми пройшлися всією Полтвою від радянського колектора і аж її до витоків на Погулянці. Звісно що глянули на Оперний театр через люк на бруківці. А також поганяли щурів. Дивіться і насолоджуйтеся. Навіть в мене мурашки по шкірі бігали :)

Згори
http://www.youtube.com/watch?v=eyb1b5LzKKA

Під землею
http://www.youtube.com/watch?v=qGs5H7ehOdQ
Назва: Re: Полтва - зруйнований хідник
Відправлено: Golem від 21.07.2020 15:32:13
(https://i.ibb.co/mSLg5Jj/image054.jpg) (https://ibb.co/KmMSx6P)

Увага, зрада! Я півтора роки говорив про руйнування колектора коло памятника Грушевському. Показував фото Львівводоканалу, розповідав на камеру журналістам. Нуль реакції, ніхто нічого не зробив. І от тепер маємо. Після чергової зливи на цьому місці вода забрала бетон. Утворилася яма довжиною понад десять метрів і глибиною метр. Якщо ніхто нічого не робитиме то скоро матимемо вже сто метрів руйнування плюс просідання колектора.

Ось фото колектора як він був до 2018 року. Вид проти течії
(https://i.ibb.co/jh8Vb27/Poltva-050107-tm-87-800x600.jpg) (https://ibb.co/gyrvmps)

За течією. Бортик праворуч цілий
(https://i.ibb.co/MsNfGsV/poltva-4.jpg) (https://imgbb.com/)

Під час зливи 2018 року вода забрала два метри бетону. Утворилася яма. На фото ліворуч
(https://i.ibb.co/71Ryv0L/45456419714-cfae1f49fe-o.jpg) (https://ibb.co/HHxg793)

Яма замість бортика
(https://i.ibb.co/rfkKqHH/Untitled.jpg) (https://ibb.co/bR1jYXX)

Глибина ями. Фото Стінгера
(https://i.ibb.co/YkDnPkY/DSC-0426.jpg) (https://ibb.co/cFbfkFM)

(https://i.ibb.co/1bNyz3H/DSC-0428.jpg) (https://ibb.co/yVCv4DL)

Ося ця ділянка до зливи в червні. Дивитися з 17-10
http://www.youtube.com/watch?v=qGs5H7ehOdQ

Під час зливи 2020 року вода продовжила цю яму ще на десять метрів.

Нові руйнування колектора на цій ділянці. Яма з попередніх фото далеко попереду.
(https://i.ibb.co/b5644v4/image050.jpg) (https://ibb.co/Sw6kkmk)

Ну шо це за фігня?!
(https://i.ibb.co/Jqcxk08/image051.jpg) (https://ibb.co/VxLHBrb)

Місцями глибина ями що і в бахілах внатяжку проходиш
(https://i.ibb.co/DzNT9fm/image055.jpg) (https://ibb.co/k5pv42z)

Це місце попередніх руйнувань 2018 року, але сучасне фото
(https://i.ibb.co/3FrxdYz/image057.jpg) (https://ibb.co/dpWNMJg)

В чому небезпека таких руйнувань:

1)   Вода почала розмивати основу колектора та потрапляти в грунт.
2)   Куски бетону, які забрала вода, лежать внизу по колектору затримуючи рух води. Тим самим сприяючи затопленню вулиць міста в зливу
3)   Якщо нічого не робити то руйнування продовжуватимуться аж поки все не завалиться

Фото руйнування
(https://i.ibb.co/1mL2d1Z/image049.jpg) (https://ibb.co/3C7hM21)

А так має бути, цілий бортик
(https://i.ibb.co/Vqw8DFK/image017.jpg) (https://ibb.co/BCnRjh1)

Ще один приклад цілого колектора
(https://i.ibb.co/MGGFtPR/image047.jpg) (https://ibb.co/yYYHZg8)

Протилежний берег від руйнування. Фото 2010 року
(https://i.ibb.co/dQmG4B3/poltva-3.jpg) (https://imgbb.com/)

Протилежний берег від руйнування. Фото 2020 року. Видно тріщини на бортику. Рівень води суттєво зріс тому що нижче по течії лежать уламки зруйнованого колектора. Відповідно вода і цю ділянку теж розмиє.
(https://i.ibb.co/9GvzTBW/image058.jpg) (https://ibb.co/b73qBYX)

http://www.youtube.com/watch?v=rXD-mrF7aRY

Цього всього можна було б уникнути якби взяти і вчасно усунути невеликі руйнування. Щоб вода текла там де має текти. А зараз прийдеться виконувати значно більший об’єм робіт. Добре що хоч вхід в колектор знаходиться одразу навпроти цього місця.

Притока з Погулянки. Саме на місці її впадіння в Полтву і сталися руйнування. Видно що вода тут займає всю ширину колектора
(https://i.ibb.co/8m60wBB/image059.jpg) (https://ibb.co/cyD19vv)


(https://i.ibb.co/rbG2r1V/image060.jpg) (https://ibb.co/B4V2MS9)

Через тридцять метрів рівень води падає. Потім ще падає і вода стає текти там де і повинна. Тобто внизу по течії є сміття і воно піднімає рівень води. А вода камінь точить.
(https://i.ibb.co/DR1jQbj/image062.jpg) (https://ibb.co/YLNVhWV)

Притока Пасіка з Погулянки. Видно як піднімалася вода в зливу
(https://i.ibb.co/42yf4fW/image063.jpg) (https://ibb.co/0KNXYXq)

Ця труба через колектор явно не сприяє покращенню пропускної здатності
(https://i.ibb.co/mTvdWML/image064.jpg) (https://ibb.co/fF8ZwPh)

(https://i.ibb.co/mHw8VM9/image065.jpg) (https://ibb.co/zSYJT0X)

Для чого я це пишу? Мені небайдужа доля міста в цілому та річки Полтви зокрема. Хочеться щоб колектор був чистий та акуратний. Щоб там можна було нормально гуляти, а не йти по коліна в гав..і. ☹ Тим більше що обслуговувати колектор це їх прямий обов'язок. А таких потенційно аварійних місць як це у Полтві вистачає.


Ну і ще кілька гарних колекторних фото щоб розбавити репортаж. Димки не було, то ж мандрівка з Жасмин вийшла приємною та цікавою.

за початок!
(https://i.ibb.co/BVKH9Pz/image002.jpg) (https://ibb.co/zhHWz5n)

Гірлянди коло Макдональдсу на Чорновола
(https://i.ibb.co/C6fzhzM/image004.jpg) (https://ibb.co/FXFKgK0)

Ууу, як цікаво! Теж не зовсім справна стінка колектора
(https://i.ibb.co/TM1K4Tk/image005.jpg) (https://ibb.co/8gbzrB0)

Це бортик який чистив водоканал. Після зливи бруду додалося. Але поки шо нічого критичного
(https://i.ibb.co/gFPrH7C/image009.jpg) (https://ibb.co/6J1yVZ5)

Цього разу чомусь пивом не чути було. Напевно хімію бадяжать :)
(https://i.ibb.co/kh9H4PP/image011.jpg) (https://ibb.co/ZhYLBbb)

Колектор номер 7
(https://i.ibb.co/HhTB0Th/image012.jpg) (https://ibb.co/MBkZbkB)

Димки майже немає. Фотографувати одне задоволення!
(https://i.ibb.co/VvVvC4q/image019.jpg) (https://ibb.co/WcnczJ2)

Потрошки підростає новий Полтвяний
(https://i.ibb.co/TMgcXV0/image020.jpg) (https://ibb.co/DfR4XxM)

Знаменитий полтвопад коло готелю Львів
(https://i.ibb.co/S5KP44B/image022.jpg) (https://ibb.co/Cmnz33Q)

Жасмин молодець! 18 годин поїзда Дніпро-Львів і зразу у Полтву!
(https://i.ibb.co/Q6Y8BBf/image026.jpg) (https://ibb.co/WcBD996)

(https://i.ibb.co/vcg40p6/image030.jpg) (https://ibb.co/zmjVqpT)

Мишка коло моста на Чорновола
(https://i.ibb.co/YZFPmcC/image032.jpg) (https://ibb.co/5FgGmr0)

Умм, смакотульки!
(https://i.ibb.co/sKNMJxN/image035.jpg) (https://ibb.co/D9vSgcv)

(https://i.ibb.co/sJZc7vS/image036.jpg) (https://ibb.co/BK9vkVD)

(https://i.ibb.co/1rWGcHj/image037.jpg) (https://ibb.co/StCwSqG)

Оперний театр
(https://i.ibb.co/vqN7RWn/image040.jpg) (https://ibb.co/pwHt5TF)

Голосуємо у метро!
(https://i.ibb.co/x2PYhcP/image041.jpg) (https://ibb.co/sgkCjDk)

Змінене русло Полтви. Раніше воно йшло лівіше
(https://i.ibb.co/qrNZbB7/image043.jpg) (https://ibb.co/fxkcmMq)

Бачите он той камінь? Там навколо немає штукатурки. Цілком може бути що хтось ховав скарб
(https://i.ibb.co/VmqgX4Z/image044.jpg) (https://ibb.co/0tGCPbS)

На Валову
(https://i.ibb.co/rZxKWD7/image046.jpg) (https://ibb.co/Vvg0Kfj)

памятник Міцкевичу
(https://i.ibb.co/MGGFtPR/image047.jpg) (https://ibb.co/yYYHZg8)

І щасливі виходимо на поверхню
(https://i.ibb.co/8mksBn5/image070.jpg) (https://ibb.co/2FJh60t)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: BATGIRL від 21.07.2020 16:18:02
Хочу поділитися своїми враженнями від знайомства з Полтвою.
Сама я з Кривого Рога, це біля 1000км від Львова. Але це не завадило мені загорітися бажанням потрапити в підземну річку. Десь з два роки я шукала інформацію як потрапити до каналізації. І не знайшла в інтернеті нічогісенько про це. Потім натрапила на ваш сайт. І зрозуміла, що це саме те місце, де зібралися люди зі схожими захопленнями 😊Познайомилась тут з Golemom Андрієм Ретушним. Він оцінив моє бажання і запропонував провести екскурсію по Полтві. Моїй радості не було меж) Але кожен день йшли зливи і спускатися ближчим часом було небезпечно... що не могло не засмучивати. Тому, що за два роки це бажання переросло в мрію. І коли ти до неї вже так близько, терпіти стає просто неможливо :'( Потім якась своя домашня рутина... Час від часу спілкуємося з Андрієм в телеграмі і він розповідає за купу інших своїх захоплень. Серед яких є і пошуки літаків ДСВ (другої світової війни). Мене ця тема зацікавила також. Андрій, не зважаючи на те що знає мене зовсім не довго, запросив на один із таких виїздів (але про це напишу окремо) і звісно, що в Полтву. Я загорілася цією ідеєю, не зважаючи на те, що був четверг і виїздити потрібно було завтра з Кривого Рога в Дніпро, а звідтиля вже до Львова (карантин, з мого міста поки що потяги не ходять). 2,5 годин в автобусі, 19 В потязі і я у Львові😊
Андрій зустрів мене прямо з вокзалу. Після чого ми з ним прямо на люку, під який будемо спускатися, з'їли по пончику з Ашану і випили чаю за знайомство🥂
На моє здивування вхід в підземелля був прям серед парку, де ходе купа людей. Одягнувши все потрібне обмундирування ми спустилися!!! Нарешті я в Полтві😍 Перші враження: темно, не смердить, слизько, шумно, та комфортна температура (Не та жарюка, що зовні).
Андрій показав майже всі колектори, розповів який куди йде. По тому як він з захопленням розповідав про все це підземельне царство, було видно що він любить своє місто і йому не байдуже що стає з цією річкою. Ми бачили, що в деяких місцях йде руйнація колектору. Також бачили не одну комунікацію, яка проходить через колектор і під час злив заважає потоку води. Бачила на бортиках та зайвих комунікаціях купу з вологих серветок, жіночих засобів гігієни, презервативів, та навіть шкірок від лимону. Особисто для себе зробила висновок, що саме в ніякому разі не можна викидати до каналізації. Хотілось би, щоб люди теж звертали на це увагу.
Була більш ніж задоволена від прогулянки під Львовом. Ще раз Хочу подякую Андрію Рештуну за цікаву, незабутню, ексклюзивну екскурсію в цей таємничий і незвіданний світ Полтви😊
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bottlehunter від 21.07.2020 16:30:36
От що значить цілеспрямованість)
В Дніпрі теж є підземна річка, Половиця. Може якось сходиш і тут про неї напишеш?  ;)

http://artkostyuk.com/interesting-dnepr/polovitsa-gorodskie-podzemelya.html (http://artkostyuk.com/interesting-dnepr/polovitsa-gorodskie-podzemelya.html)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: BATGIRL від 21.07.2020 19:45:15
От що значить цілеспрямованість)
В Дніпрі теж є підземна річка, Половиця. Може якось сходиш і тут про неї напишеш?  ;)

http://artkostyuk.com/interesting-dnepr/polovitsa-gorodskie-podzemelya.html (http://artkostyuk.com/interesting-dnepr/polovitsa-gorodskie-podzemelya.html)
Дякую за інформацію, спробую з ними зв'язатися
Назва: Полтва з Revan
Відправлено: Golem від 13.09.2020 20:45:42
Хоч Львівводоканал і жорстко забанив мою ідею з екскурсіями в Полтву, але ж людей туди далі тягне. Наприклад хлопці з Луцька чи Києва, фотомодель Revan чи корінні Львівяни. Всі мріяли побачити Полтву. І ця мрія здійснилася.

Щасливі бо в Полтві
(https://i.ibb.co/SXJnCt6/20200912-120200.jpg) (https://ibb.co/xS3jT12)

Гоп стоп, ми заховались між гілля. Гоп стоп, і дочекались москаля. :)
(https://i.ibb.co/Rj42r8F/20200830-182738.jpg) (https://ibb.co/7kNvMhf)

Київ, Луцьк, Львів
(https://i.ibb.co/K5bdHTF/20200905-135543.jpg) (https://ibb.co/TwY659m)

Така от велична Полтва коло готелю Львів
(https://i.ibb.co/9HPBYK9/20200912-151258.jpg) (https://ibb.co/m5pdzZC)

Щоразу як ходжу в Полтву відкриваю для себе щось нове. Цього разу був ствол від гвинтівки і розсипи монеток. Дрібниці, але приємно. І раніше ходив цими місцями, але Саня Київський запримітив в них дещо нове.

Саня каже що це частина гвинтівки
(https://i.ibb.co/ZzC78HR/20200905-132831.jpg) (https://ibb.co/yFJ7yhm)

А й справді схоже
(https://i.ibb.co/BcGZp7s/20200905-132848.jpg) (https://ibb.co/4K2TqDN)

Бідні каналєжі лишилися без лопати
(https://i.ibb.co/pxtpVqK/20200905-141756.jpg) (https://ibb.co/drdyCZp)

Шукаємо чи бува чогось цінного немає
(https://i.ibb.co/CBh4npT/20200905-143353.jpg) (https://ibb.co/R2ztCGV)

Гм, стає цікаво...
(https://i.ibb.co/mTtRr4b/20200905-144242.jpg) (https://ibb.co/DWk1PQz)

Радянська
(https://i.ibb.co/3mFfyG6/20200905-144252.jpg) (https://ibb.co/QvH8FzS)

(https://i.ibb.co/bWWWC6M/20200905-144315.jpg) (https://ibb.co/j666Q8P)

(https://i.ibb.co/PW9GTGy/20200905-144442.jpg) (https://ibb.co/c8Chbh9)

(https://i.ibb.co/dQLRvYK/20200905-144556.jpg) (https://ibb.co/qRWv8Q1)

Напильник
(https://i.ibb.co/0sh0khw/20200905-145257.jpg) (https://ibb.co/cYDWPDm)

Сучасних 5 грошів
(https://i.ibb.co/WkrY8MF/20200905-145323.jpg) (https://ibb.co/bs48wCL)

Та тут ше брухту і брухту!
(https://i.ibb.co/Fsz2K2C/20200905-145425.jpg) (https://ibb.co/6vFzmzL)

(https://i.ibb.co/sqMSFjR/20200905-145544.jpg) (https://ibb.co/nj52Drm)

Revan взагалі здивував. Він йшов по Полтві з голим торсом і з щойно виголеною лисиною. На його велике здивування ригати від запаху не прийшлося, та й бруду особливо то і не було. А от годні фотки – так!

Revan
(https://i.ibb.co/C7XhWyf/20200912-115040.jpg) (https://ibb.co/r6L4vhV)

При такому то зрості згинатися приходиться немало
(https://i.ibb.co/4YKPwdz/20200912-115343.jpg) (https://ibb.co/wwBMZsV)

Тарік вперше в Полтві з нормальним світлом. Випереджуючи можлдиві питання: вони самі до нас пристали і йшли по пятах. Ми пробували їх прогнати і не вийшло.
(https://i.ibb.co/QJJxtHs/20200912-115558.jpg) (https://ibb.co/sggXz1L)

Полтвяний ожив. Хто прикрутить йому фільтр? ;)
(https://i.ibb.co/ByJ0k8y/20200912-115655.jpg) (https://ibb.co/x1bxZV1)

Ти чьо, який фільтр! Весь смак забере
(https://i.ibb.co/RBv5jv2/20200912-115724.jpg) (https://ibb.co/xfC4FCh)

Так у Полтві ще ніхто не знімався!
(https://i.ibb.co/c2jDw7d/20200912-120025.jpg) (https://ibb.co/qmvkCPw)

Чувак, ти чого на мене вирячився!
(https://i.ibb.co/hMr5dk3/20200912-120536.jpg) (https://ibb.co/LPBwgMV)

Кращі друзі
(https://i.ibb.co/9wWtwbB/20200912-121108.jpg) (https://ibb.co/WDftDk7)

Так кубики краще видно
(https://i.ibb.co/1zfnFJ9/20200912-121117.jpg) (https://ibb.co/FHbWRqB)

Дивимся на Оперний
(https://i.ibb.co/YhYYs9f/20200912-121936.jpg) (https://ibb.co/qpXXQGm)

Було Моцно!
(https://i.ibb.co/48TNg0P/20200912-122113.jpg) (https://ibb.co/fkp0GT4)

Нас спалила камера
(https://i.ibb.co/stpv1VJ/20200912-122641.jpg) (https://ibb.co/BwHV6CK)

Львівське метро. Дякую Сані за підсвітку
(https://i.ibb.co/PxKcw7z/20200912-124025.jpg) (https://ibb.co/K6d2FMz)

А Таріка зацікавили бічні притоки. 2 колектор на Високий Замок (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?topic=8348.0)
(https://i.ibb.co/7S9pjPV/20200912-124859.jpg) (https://ibb.co/0nw9mTZ)

Будуть люди!
(https://i.ibb.co/VMLvq9F/20200912-124903.jpg) (https://ibb.co/r5QZw0B)

Позитивний момент це зруйнований бортик коло памятника Грушевському який Львівводоканал оперативно відремонтував. Тож проблему усунуто а дігерам тепер зручно пересуватися колектором. Дякую!

Як бачимо бортик знову працює!
(https://i.ibb.co/bQ5D1rm/20200905-145117.jpg) (https://ibb.co/CmKDBn8)

Він просів троха  нижче ніж старий але вже як є так є
(https://i.ibb.co/jWSFF9z/20200905-145027.jpg) (https://ibb.co/Tbs55D1)

Тепер можна нормально повернути на Погулянку
(https://i.ibb.co/gPD6HT2/20200905-145205.jpg) (https://ibb.co/X3zVNsQ)

Або піти далі на Залізну Воду. Як бачимо вперше за 12 років тут нормально тече вода. Нічого не підтоплює.
(https://i.ibb.co/R3fbkPn/20200905-145216.jpg) (https://ibb.co/Cbg83vd)

Раніше тут приходилося йти з акробатичною майстерністю
(https://i.ibb.co/58WWfc9/20200905-144917.jpg) (https://ibb.co/0MjjdJX)

Відповідаючи на можливі питання: я екскурсії в Полтву не вожу. Але знаю хто водить ;) За цим звертайтеся у Львівводоканал. Місце де лежать монетки не здам, дав слово пацана 

Ілля і Висюльки
(https://i.ibb.co/7tRFXHX/20200905-140233.jpg) (https://ibb.co/k29Fxpx)

Ваня і день народження його дідуся :)
(https://i.ibb.co/M2FGhp3/20200830-183148.jpg) (https://ibb.co/6nj1Zbf)

Між двома театрами
(https://i.ibb.co/zQZQJCT/20200905-140924.jpg) (https://ibb.co/DzQzpmH)

Він мені не вірив
(https://i.ibb.co/c1bXGx8/20200905-141023.jpg) (https://ibb.co/pxWrtnK)

Фотозона коло Оперного театру
(https://i.ibb.co/gVHHqKQ/20200905-141639.jpg) (https://ibb.co/ySGGvjK)

Стара притока в сторону площі Галицької
(https://i.ibb.co/Q63rZZs/20200905-143315.jpg) (https://ibb.co/P5vwRRB)

В Полтву як до церкви
(https://i.ibb.co/XWPJSxZ/20200912-113837.jpg) (https://ibb.co/mRKz65C)

І такий же білий вийшов потім назад
(https://i.ibb.co/MN7X10k/20200912-151450.jpg) (https://ibb.co/vzktdn4)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 05.10.2020 20:00:07
Позлю троха Голем-хейтерів які вважають що у всіх Полтво-бідах винен я.

"Недавно до мене звернулося кілька кандидатів з проханням зводити їх у Полтву. Ну щоб на власні очі побачити з чим їм прийдеться мати справу у міській раді. Звісно що я їх послав… у ЛьвівВодоканал. «Ви ж політики, от йдіть і домовляйтеся за вхід!» Вони туди пішли та отримали дипломатичну відповідь:  «Формально  ми вам не можемо дозволити. Але ми в курсі шо туди ходять».

(https://i.ibb.co/sgZ9f4W/20200923-213819.jpg) (https://ibb.co/51Ph03K)

Політики виявилися молодці. Йшли чемно, дурних питань не задавали, а ще пообіцяли відкрити Полтву для Львівян. То ж я передумав їх там лишати. Вивів на поверхню неподалік місця праці та побажав чесних виборів. Бо, зрештою, пост не про них….

(https://i.ibb.co/N9MnD8f/20200924-004530.jpg) (https://ibb.co/ZB014nv)

(https://i.ibb.co/Qbt3j0K/20200923-213619.jpg) (https://ibb.co/DVTHgdR)

(https://i.ibb.co/x3ysdL4/20200923-205136.jpg) (https://ibb.co/9GJvSgM)

Хохма сталася на наступний день. ЛьвівводокАнал заварив вхід у Полтву! Причому заварив ІНШИЙ вхід! Не той де ми спускалися. І тепер у них на ділянці від перехрестя Чорновола-Липинського і аж до готелю Львів немає ЖОДНОГО входу на правий берег Полтви! Як вони збираються оглядати та обслуговувати цю ділянку колектора? Хіба що йти пішки від Оперного театру вниз по течії, що дуже затратно. Чи може кожен раз крамсати автогеном той нещасний вхід? Він зараз заварений більше ніж в десяти точках!

(https://i.ibb.co/cLhZbHM/20201005-155013-001.jpg) (https://ibb.co/sH9N5Gk)

(https://i.ibb.co/mSKjryx/20201005-154958.jpg) (https://ibb.co/JCT1Wph)

Давайте разом подумаємо, що зробив ЛьвівВодоканал аби відкрити Полтву для Львівян? На мою думку: Ні-чо-го! За останні два роки він ще й закрив кілька входів, зокрема коло пам’ятника Шевченку та ТРЦ «Форум».

Я погоджуюся що Полтва це не алея в парку. Так, там потрібна обережність. Тож давайте разом працювати  над тим аби в Полтві стало безпечно! Давайте щось робити кінець кінців! А не заварювати входи при першій нагоді. А далі чекати поки то все завалиться!"

(https://i.ibb.co/wpFZZrC/20201005-154950.jpg) (https://ibb.co/BT5HHKj)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Stinger від 05.10.2020 20:25:06
Мене обурює, що Львівводоканал заварює вхід, який сам не робив, який робили ми, експлорери і я особисто варив ті двері з листів металу, купленого на гроші спонсорів, під дощем і в важких умовах, для того щоб люди мали змогу спокійно туди зайти, працювати, мати вигідний доступ, а ті бики з водоканалу прийшли і все заварили, типу небуде нікому. Я особисто обіцяю прийти туди з болгаркою і то все к чортам розрізати і зняти ті двері нафіг, я їх туди ставив, я їх і знімлю, хай йдуть до сраки...  >:(
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 06.10.2020 10:11:21
Що ж, цілком прогнозовано. Причому, вхід залочили колодкою ще раніше.
Повернімось до подій річної давнини. На дискусіях з керівництвом Водоканалу, була досягнуті певні домовленості. Жодних «екскурсій» та звітів про це у нас. При тому, що лазити ніхто не забороняв та робити фото/відео.
Були зрушення у співпраці, були спільні проекти і сподіваюсь що ще будуть, але карантин вніс свої корективи.
Відомо, що в Водоканалі були до нас прихильні люди, але, на жаль, крім голови служби каналізації. Що послідувало після цього?
Правильно – порушення домовленостей. Були фотки залазів, людей, в т.ч. в фірмових футболках. 
А добило їм цвяха  – «екскурсія» для майбутніх депутатів, до того ж перед виборами. З фіксацією на форумі та у соцмережах.

На мій погляд, історія з популяризацією мала місце лише у форматі - фіксація руйнувань/пошкоджень в онлайн режимі, це чудово працювало та стимулювало комунальну службу до виконання їхніх прямих обов'язків.
А зараз ми маємо відкат назад. Зміна влади мало що змінить, оскільки каналізація – це вотчина Водоканалу і вони там господарі. 
А взагалі, дігг любить тишину. Думаю, невдовзі на люки замки поставлять, просто питання часу.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 06.10.2020 11:20:13
Ооо, точно. Давайте срач розведемо. :)

Люди які в Полтву не лазять домовлялися з Водоканалом про співпрацю щодо Полтви. І їм мають слідувати ті шо лазять. Звучить смішно

Щоб спростувати моє твердження виклади список тих хто тоді домовлявся і скільки разів кожен з них був в Полтві з моменту цих домовленостей.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 06.10.2020 11:43:43
Навіщо стільки лазити в ту Полтву? 
Навіть Стінгер з Зеленою Мишою багато не лазять (принаймі по звітах), але результат вагомий.
Питання в іншому, яке насліддя ми залишимо наступним поколінням чи іншим (гостям скажімо), які захочуть відвідати Полтву? Виглядає так, що закриті люки.  :(

А чому так - результат описав вище. І думка це не лише моя, а більшості з нас.

Срач чого вже починати? Вже не цікаво.  :)

Цитувати
Люди які в Полтву не лазять домовлялися з Водоканалом про співпрацю щодо Полтви. І їм мають слідувати ті шо лазять. Звучить смішно

Ні. Щодо Полтви лише поправляли ситуацію після "анонсу екскурсій", щоб не заварювали люки і не катали на тебе в СБУ заяву ))
А так, обговорювали інші спільні проекти.

Назва: Re: Полтва
Відправлено: Svyatodiy від 06.10.2020 11:52:25
Питання в іншому, яке насліддя ми залишимо наступним поколінням чи іншим, хто хоче відвідати Полтву?

Наступні покоління не зможуть випити там рево (може й добре). Загалом, нічого нового, рівнень шуму прямопропорційний завареним входам.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Bottlehunter від 06.10.2020 13:43:20

А чому так - результат описав вище. І думка це не лише моя, а більшості з нас.


Це не думка більшості, хіба більшості Роїв на форумі. Або надай докази протилежного.

Ніхолєри тій Полтві не буде, імхо

ПеЕс. То так гарно, що ти Голема від СБУ відмазав, молодець. Тільки не можу знайти де серед функцій нашої Служби Безпеки є адміністратинвні (не)правопорушення.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Roy від 06.10.2020 14:54:24
Цитувати
Це не думка більшості, хіба більшості Роїв на форумі. Або надай докази протилежного.
Но!

Цитувати
Ніхолєри тій Полтві не буде, імхо
Сміливий прогноз

Цитувати
ПеЕс. То так гарно, що ти Голема від СБУ відмазав, молодець. Тільки не можу знайти де серед функцій нашої Служби Безпеки є адміністратинвні (не)правопорушення.
Не шукай, нема. Тільки я його не відмазував, а ми  ;D
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 18.10.2020 15:20:17
Памятаєте того  лисого з татуюваннями чувака в Полтві (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg57377.html#msg57377)? Так от. Він зняв кліп в Полтві! (https://nv.ua/ukr/style/kultura/uchasnik-top-model-po-ukrajinski-znyav-klip-dlya-beissoul-einius-video-divitis-50116015.html) Це перший в принципі кліп знятий там!!! Родзинкою роботи є його босі пробіжки "водами" річки. Якщо це можна так назвати...

Відео вийшло годне. Режисер вижив. Дивитися тут

http://www.youtube.com/watch?v=J8YcKaj24CQ
(https://i.ibb.co/gvkcwbY/20200912-115040.jpg) (https://ibb.co/wJ52CZt)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Drusja від 12.12.2020 15:34:42
Проект каналізації Львова 1911р. 


(https://i.ibb.co/NZwW8dH/Czasopismo-Techniczne-1911-nr-5-Our-Digital-Library-018.png) (https://ibb.co/zGKPyT0)

Джерело (https://bcpw.bg.pw.edu.pl/dlibra/publication/5342/edition/5200/content?&meta-lang=pl&fbclid=IwAR3LY4SkuFQVimxrd8mRUBiWJqCul17WUSTcqNViRBK-HnSHkg884_C4qq4)
Назва: До витоків Полтви на Похгулянці
Відправлено: Golem від 05.01.2021 20:36:55
А ви знали що тротуари в Полтві настільки широкі, що там можна гуляти за руку з дівчиною?! Не вірите, ось фото. Як Вам така романтична прогулянка підземним Львовом ;)

Колись цими хідниками їздила фіра. Вона привозила будматеріали та забирала мул з колектора. А зараз тут прогулюються дігери та нечасті туристи. Але наш пост буде про похід до витоків Полтви на Погулянці.

(https://i.ibb.co/wCSzqVd/20201225-132757.jpg) (https://ibb.co/q9Nr8KD)

(https://i.ibb.co/28J3Q6K/20201225-132815.jpg) (https://ibb.co/VH6YZNB)

http://www.youtube.com/watch?v=u9PGZnbxwZo

До нас в цей колектор ще ніхто не ходив. Всім було очевидно що він веде в тупик на Погулянку. А ще він такий слизький та брудний, що там може бути цікавого? Але недавно я задумався: «чому в ньому так багато води?». Адже на Погулянці кілька хатів і цвинтар. Вони фізично не можуть згенерувати такий потік. А тут ще й Олександра Сладкова задала питання про чисту воду в Полтві. От і з’явилася причина для ще однієї вилазки.

Ура! Полтва!
(https://i.ibb.co/NnhBwrq/20201225-103059-001.jpg) (https://ibb.co/Hpv8mCy)

Що фоткала Женя
(https://i.ibb.co/xG031nY/20201225-104004.jpg) (https://ibb.co/bLZ7s4F)

І куди я її завів
(https://i.ibb.co/F3Ggj7W/20201225-105518.jpg) (https://ibb.co/3dtBLhs)

(https://i.ibb.co/8MfxrMr/20201225-105814.jpg) (https://ibb.co/H7bPt7t)

Ми Пасікою завжди ходили до місця де широкий колектор переходить в яйцеподібний. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg55725.html#msg55725) А далі починалася пряма кишка Львова. Мокро та брудно. То ж далі і не йшли. Але на різдво приїхала вгості Женя з Кривого Рогу. Вона захотіла побачити якийсь жестяк. Нуууу ок, сама напросилася…

(https://i.ibb.co/mqbrPds/20201225-104520.jpg) (https://ibb.co/0Mmpz1N)

(https://i.ibb.co/dgzfrCr/20201225-104727.jpg) (https://ibb.co/fvPX262)

(https://i.ibb.co/K0cfWK2/20201225-105849.jpg) (https://ibb.co/98m1WZb)

Як ми знаємо, Полтва формується з потоків Сорока та Пасіка. Пасіка тече по вулиці Костя Левицького і зливається з Сорокою на початку проспекту Шевченка. Багато хто вважає саме Пасіку витоком Полтви у Львові.

Витік Полтви?
(https://i.ibb.co/Vtv1dv4/20201225-111448.jpg) (https://ibb.co/vHJFbJn)

Раніше я вважав шо арковий колектор з бортиками йде до перехрестя з вулицею Мечнікова. Та, попіднімавши троха люки, ми пересвідчилися що він прокладений аж до перехрестя вулиць Погулянка та Вахнянина. Щоправда ті бортики зроблені тут для якихось карликових дігерів. Людині нормального зросту йти ними дуже важко. А по воді йти незручно. Там слизько та багато каміння. Далі після перехрестя починається високе яйце.

(https://i.ibb.co/xj4ftcQ/20201225-104109-001.jpg) (https://ibb.co/ncWnNVS)

(https://i.ibb.co/G5VYFMf/20201225-104335.jpg) (https://ibb.co/3C06kF5)

(https://i.ibb.co/LxptHHm/20201225-104344.jpg) (https://ibb.co/y6sy77t)

(https://i.ibb.co/9hpS3Jk/20201225-104720.jpg) (https://ibb.co/G9dN3X4)

Вихід який я свідомо палю для всіх терористів
(https://i.ibb.co/9tL4V2v/20201225-104830.jpg) (https://ibb.co/Rym6BPS)

Знаєте куди він виходить?
(https://i.ibb.co/znwt4RC/20201225-104847.jpg) (https://ibb.co/h7vTmWr)

До консульства країни агресора!
(https://i.ibb.co/Zmw2cQx/20201225-104917.jpg) (https://ibb.co/zJL6P3Z)

Притока з Мечнікова
(https://i.ibb.co/KWj72m4/20201225-105042.jpg) (https://ibb.co/RcpP37r)

(https://i.ibb.co/zWdBM6Y/20201225-105109.jpg) (https://ibb.co/JWZG134)

(https://i.ibb.co/55bGp15/20201225-105129.jpg) (https://ibb.co/Hr5BwKr)

(https://i.ibb.co/DGswPLW/20201225-105224.jpg) (https://ibb.co/5YtsX24)

(https://i.ibb.co/RbcPtjx/20201225-105405.jpg) (https://ibb.co/wg4C8c9)

(https://i.ibb.co/XFMsSr3/20201225-105505.jpg) (https://ibb.co/p45zJBR)

(https://i.ibb.co/F3Ggj7W/20201225-105518.jpg) (https://ibb.co/3dtBLhs)

(https://i.ibb.co/X42hhGW/20201225-105522.jpg) (https://ibb.co/9v8FFdp)

(https://i.ibb.co/w7kpGdQ/20201225-105840.jpg) (https://ibb.co/XDQF0W5)

Колектор прокладений вулицею Погулянка. Поруч ще видно характерні люки та чути звук води. Майже одразу нас здивували два кришталево чисті потічки зі сторони вулиці Вахнянина. Оптично чисті, я не говорю про їх біологічну чистоту. Прозорість води була така ж як і в Карпатах. На жаль цієї води заледве вистачить щоб живити один скромний фонтан. Не вистачить на повноцінну річку. Але це і є ті природні води Полтви що були колись!

(https://i.ibb.co/Tvdfw16/20201225-110309.jpg) (https://ibb.co/gjh2rdN)

(https://i.ibb.co/gSWsZ8B/20201225-110334.jpg) (https://ibb.co/48SBRL5)

(https://i.ibb.co/C86XtcH/20201225-110343.jpg) (https://ibb.co/c3wpvBr)

Увага! Ліворуч чиста притока води в Полтві
(https://i.ibb.co/ThrLtzj/20201225-110556.jpg) (https://ibb.co/kcM1XYb)

(https://i.ibb.co/xm1M5nw/20201225-110618.jpg) (https://ibb.co/z8XSf3C)

(https://i.ibb.co/7nYfVk5/20201225-110622.jpg) (https://ibb.co/gSj2w4p)

(https://i.ibb.co/CKX2PXK/20201225-110633.jpg) (https://ibb.co/v4rYXr4)

Ні сечі ні какашок!
(https://i.ibb.co/7n1d5dL/20201225-110702.jpg) (https://ibb.co/Jvsw4wg)

Наша глибина під землею на вулиці Погулянка
(https://i.ibb.co/djVrdhC/20201225-110745.jpg) (https://ibb.co/7jZXw9M)

http://www.youtube.com/watch?v=HAod0-AShVY

Йшли ми собі монотонно проти течії як Женя почала помічати запах пива. Після багатьох років дігерства я запахів давно вже не відчуваю. І Ковід тут ні при чому. Та навіть мені зараз захотілося перехилити гальбу бурШтинового напою. А вдалині вчувався звук Полтвопаду.

(https://i.ibb.co/74yB1bm/20201225-110757.jpg) (https://ibb.co/pyXNLnF)

(https://i.ibb.co/mRwZgWd/20201225-110857.jpg) (https://ibb.co/FhMZCTc)

(https://i.ibb.co/tD1tBMf/20201225-110932.jpg) (https://ibb.co/WfRwnW9)

(https://i.ibb.co/gWSPkhX/20201225-111033.jpg) (https://ibb.co/t2qxVFN)

(https://i.ibb.co/QHbVPk7/20201225-111249.jpg) (https://ibb.co/T0vG41D)

Фууу як тут противно
(https://i.ibb.co/VYGF8nh/20201225-111359.jpg) (https://ibb.co/YBS5GnK)

Сонце, я тебе фоткаю!
(https://i.ibb.co/QF46byx/20201225-111414.jpg) (https://ibb.co/Y7xtRHV)

(https://i.ibb.co/8bChNMR/20201225-111603.jpg) (https://ibb.co/C6crmBX)

(https://i.ibb.co/YRcqQNb/20201225-111816.jpg) (https://ibb.co/bWs8m67)

(https://i.ibb.co/84b1CbQ/20201225-112331.jpg) (https://ibb.co/FqXRrXd)

Закінчення колектора на Погулянці
(https://i.ibb.co/tq2m0wq/20201225-113138.jpg) (https://ibb.co/5rjMQXr)

(https://i.ibb.co/27Pp5N8/photo5418315365659815818.jpg) (https://ibb.co/1fK4b6s)

Десь за тридцять п’ять хвилин чалапання ми опинилися коло колишнього будинку «Піонерів». Крім наклейки експлорера на Даху (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8615.msg57565.html#msg57565) там поруч ще є характерний люк з отворами для прив’язки. Тут сходяться дві круглі бетонні труби менших діаметрів. Одна йде зі сторони будинків на вул Погулянка. Води в ній мало і вона характерного гівнистого кольору.

Брага?
(https://i.ibb.co/Z2STtLW/20201225-113408.jpg) (https://ibb.co/2ZSKmng)

(https://i.ibb.co/J5RY3Z6/20201225-113411-001.jpg) (https://ibb.co/bzg4btw)

Звідти ми прийшли
(https://i.ibb.co/N6KrSBg/20201225-113422.jpg) (https://ibb.co/jvDzRX9)

Злив з сторони Парку
(https://i.ibb.co/yfnh7Fj/20201225-113518.jpg) (https://ibb.co/BzV4F2M)

Праворуч пішло до новобудов. Ліворуч з Пасічної
(https://i.ibb.co/F70fL13/20201225-113529.jpg) (https://ibb.co/dKL3wvM)

Колектор до новобудов Погулянки
(https://i.ibb.co/nf6XVRD/20201225-113850.jpg) (https://ibb.co/J2mYbCz)

Друга труба формує 90% вод цього колектора. Вона приходить зі сторони парку Погулянка. Вода в ній несеться з величезною швидкістю. Дуже нагадує напірний колектор на Стуса. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,968.msg54510.html#msg54510) Вона має світло-коричневий колір і піну. Це більше схожа на Брагу ніж на каналізацію. Склавши все докупи ми припустили що це колектор з вулиць Пасічної-Вашингтона. І саме сюди зливає свої стоки Перша Приватна Блюварня. От і пахне пивом. На око, стоки тут куди брудніші ніж у Львівського пива на Клепарівській. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,8462.msg56549.html#msg56549) Дріждзавод не може бути, він має окремий колектор на очисні споруди. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,5642.msg34850.html#msg34850)

http://www.youtube.com/watch?v=r2AkexLWHv4

Далі можна повзти хіба що навкарачки і в цьому немає сенсу. Стало зрозуміло що початок Полтви тепер знаходиться аж в Першій Приватній Блюварні. Раніше тут тік непримітний потічок Пасіка з парку. Львів розбудовувався і стоки з Пасічної направили в цей колектор. Тоді ж його і закрили під землю.

Колектор з Пасічної. Там повертає праворуч
(https://i.ibb.co/KzBZ47Z/20201225-113917.jpg) (https://ibb.co/6JGh9bh)

Вихід в центр міста
(https://i.ibb.co/vkncvSK/20201225-114257.jpg) (https://ibb.co/3cZTYnL)

Вирішив забратися і щаглянути всередину
(https://i.ibb.co/j87nZ4M/photo5418315365659815804.jpg) (https://ibb.co/7S7sNyW)

Заодно і для масштабу діаметру труб
(https://i.ibb.co/gwLHzZh/photo5418315365659815805.jpg) (https://ibb.co/1Kth8Gj)

Наклейка Експлорер на Годних обєктах!
(https://i.ibb.co/L54zdkg/photo5418315365659815810.jpg) (https://ibb.co/Dp3DfVM)

Не знаю чи це сезонне, але щурі так розплодилися і знахабніли що бігли по кілька нараз назустріч. Не дуже охотно сходили з бортика у воду аби дати дорогу дігерам. Ну і були ще руйнування колекторів. Я про них повідомив водоканал. Обіцяли усунути. Тому покищо не викладаю тут фото. Бо моя ціль допомогти місту, а не піаритися на йог опроблемах. Але якщо ніц не зроблять то я їх попередив.

Двоє чорних очей!
(https://i.ibb.co/mqbrPds/20201225-104520.jpg) (https://ibb.co/0Mmpz1N)

http://www.youtube.com/watch?v=OAuEwE5qj90

Погулянки нам було мало! Тому ми ще пробіглися в центр до Оперного театру. Адже Полтвяному стукнув перший рочок! (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,48.msg55947.html#msg55947) Йому в подарунок ми принесли новий фільтр до протигаза і табличку «Заражено». Якщо хочете мати селфі з Полтвяним то пишіть Вані

Щоразу знаходжу тут щось нове
(https://i.ibb.co/k22HfsR/20201225-124114.jpg) (https://ibb.co/CKK1Z3k)

Пістолет?
(https://i.ibb.co/12HTz49/20201225-124227.jpg) (https://ibb.co/dKnDmHQ)

Центр міста
(https://i.ibb.co/cyf5td0/20201225-132513.jpg) (https://ibb.co/D1cXknh)

(https://i.ibb.co/fxqtq9H/20201225-133756.jpg) (https://ibb.co/hmLHLcV)

(https://i.ibb.co/jbzkbQg/20201225-133814.jpg) (https://ibb.co/5GkhGSB)

Полтвяний теж на Карантині
(https://i.ibb.co/SscwWdx/20201225-133828.jpg) (https://ibb.co/p0QjGRP)

(https://i.ibb.co/9H6JW5b/20201225-134548.jpg) (https://ibb.co/zVp1ZvX)

Вітаємо з першим Полтвороком!
(https://i.ibb.co/znYsw0J/20201225-134701.jpg) (https://ibb.co/Wxwn1Yt)

(https://i.ibb.co/grv7XB0/20201225-134727.jpg) (https://ibb.co/4FsfD5b)

ну що, достоїш до наступних туристів?
(https://i.ibb.co/QNCgd53/20201225-135245.jpg) (https://ibb.co/hWZ6fqJ)

Ну і прив’язка до поверхні та природні води Полтви

Люк за сто метрів до злиття двох малих колекторів на Погулянці
(https://i.ibb.co/0nxhMnV/20210105-145617.jpg) (https://ibb.co/L03nt0h)

Під люком
(https://i.ibb.co/TBJYmMs/20210105-145549.jpg) (https://ibb.co/ns46zMF)

Колись тут була криниця питної води на Погулянці
(https://i.ibb.co/8sdJs8b/20210105-150116.jpg) (https://ibb.co/2hswhKS)

Потім совєти побудували поруч свою
(https://i.ibb.co/LxZT2LN/20210105-152033.jpg) (https://ibb.co/QPKW12D)

Погулянка і длалі продукує чисту воду! Вид навпроти винзаводу
(https://i.ibb.co/48B2jbK/20210105-151550.jpg) (https://ibb.co/n7hBDX6)

Насправді води з Погулянки збираються у великий резервуар. Але так як їх нема кому відкачувати то вони спукаються в колектор
(https://i.ibb.co/4FzXV17/20210105-151630.jpg) (https://ibb.co/8mqf7Y0)

(https://i.ibb.co/YR4Gmpp/20210105-151821.jpg) (https://ibb.co/kHVFjQQ)

(https://i.ibb.co/mqTBybF/20210105-151829.jpg) (https://ibb.co/9Tgv4c3)

Але вона вся стікає в кіналізацію
(https://i.ibb.co/zZnrmS6/20210105-152418.jpg) (https://ibb.co/HqFVKrh)

Ну і наостанок кілька приколів. Репутація Експлорера у Водоканалі після чергового звіту Голема
(https://i.ibb.co/Vvr3DrB/photo5418240165077430308.jpg) (https://ibb.co/CnNWvN0)

Вечірній чіл після вилазки
(https://i.ibb.co/khTGRdt/20201225-200656.jpg) (https://ibb.co/gD8r5nx)

Ну і сучасна Карта Погулянки
(https://i.ibb.co/5RjcHNY/map-pohulianka.png) (https://ibb.co/kSDcCR3)

А як течуть колектора. Дуже нетипово що колектор йде не по найнижчій точці ландшафту.
(https://i.ibb.co/3NMSbrQ/map-pohulianka1.png) (https://ibb.co/T8bPGvd)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Ser Gio від 05.01.2021 22:35:05
Дякую за цікавий звіт щодо витоків Полтви! Однозначно в Пасіку скидаються стічні води пивзаводу, там як гуляти Погулянкою у верхній частині попід пішохідним мостом, то чути запах пива.

П.С. А можна поцікавитись, чи реально так само пройти до іншого витоку Полтви по вул. Бойківській (потік Вулька якщо не помиляюсь)?  :)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Golem від 07.01.2021 10:58:35
П.С. А можна поцікавитись, чи реально так само пройти до іншого витоку Полтви по вул. Бойківській (потік Вулька якщо не помиляюсь)?  :)

Гарне питання. Ми колись пробували пройти проти течії по Сахарова. Там вище Романицького вузьке і дуже стрімке яйце. (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,5370.msg52603.html#msg52603) Але не факт що потім на Бойківській воно не стає знову широким. Так деколи роблять на стрімких ділянках, наприклад вул.Дорошенка (звіт скоро буде). Ну але цього на Бойківській ше ніхто не перевіряв. То ж пройдися і повідкривай люки. ;)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Ser Gio від 07.01.2021 12:13:26
Я чому зацікавився, знайшов одну наукову статтю http://publications.lnu.edu.ua/bulletins/index.php/geography/article/view/8671/8641 (http://publications.lnu.edu.ua/bulletins/index.php/geography/article/view/8671/8641) про річкову мережу Львова (там, до речі, є і матеріали з Експлорера), так от там стверджують, що головний витік Полтви знаходиться біля озера на перехресті Стрийська - В.Великого, фактично це є найдальша ділянка від центру серед усіх витоків. Вирішив це перевірити, оскільки не чув про інші потоки, окрім того, що починається від озера в Горіховому гаю за кінотеатром. Прогулявся там без фотіка, і таки дійсно знайшов притоку за колишнім кірпічним заводом, яка тече паралельно Лазаренка, і впадає біля залізничного тунелю в кінці Бойківської в потік з Горіхового гаю. Треба буде взяти якось фотік і пофоткати обстановку, заодно звернути увагу на люки.
Назва: Re: Полтва
Відправлено: DeZer від 07.01.2021 17:38:00
Треба буде взяти якось фотік...
Вигляд на потік з залізн. полотна що біля Динамо. Прочищено листопад-грудень 2020.
Думаю шо він якось зв'язаний з озером біля ЖК Америка.
(https://i.ibb.co/rwwCD3M/decem2020.jpg) (https://ibb.co/1mmDFMK)
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Ser Gio від 07.01.2021 20:50:05
Так, виглядає що це він, я його теж запримітив на тому залізничному переході. Маєте більше інформації по ньому?
Назва: Re: Полтва
Відправлено: Іван Акімов від 14.01.2021 21:27:59
Можливо цією історією я мало кого з "олдскулів" здивую, але емоції в нас переповняли!!

Приїхав до Львову Вішня  (https://instagram.com/dima.vishnyaa?igshid=1xkgnsca0yj91)
і надивившись в Києві свого Клову (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%B2_(%D1%80%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%B9)), я вирішив йому показати щось більш цікавіше-Полтву🥰

Вирішили завалюватись самі розумієте де, і бачимо таку картину:
(https://i.ibb.co/DLxK8xp/IMG-3903.jpg) (https://ibb.co/st0360H)

Тільки покажіть мені який це полтвяний щур зробив, думаю вся тусовка eXplorer2.0 залюбки погне йому кабіну)

Проходимо по стандарту мостік-оперний
(https://i.ibb.co/dbh4vCD/IMG-3906.jpg) (https://ibb.co/n3WMydj)

(https://i.ibb.co/3hSwrdS/IMG-3914.jpg) (https://ibb.co/pX4g0w4)

Дійшовши до оперного прийшли до загальної думки "ідемо далі" Пройшли 10 хвилин, нічого не змінюється, пройшли 20 хвилин - аналогічно і вже на тридцятих хвилинах починає ситуація змінюватись, як мінімум ми зрозуміли що до будівництва одного з колекторів точно приклали руку китайці! А знаєте чому? Бо людям з ростом 180+ доводиться в прямому сенсі слова повзти рачки!

(https://i.ibb.co/vX8cwz5/IMG-3919.jpg) (https://ibb.co/RjWgvHn)

(https://i.ibb.co/c25cRSj/IMG-3928.jpg) (https://ibb.co/Yf97JFx)

А ви мили руки у Полтві?)
(https://i.ibb.co/WGqRQtx/IMG-3929.jpg) (https://ibb.co/XjNG982)


Пройшовши цю ділянку через 10 хвилин з'являється поворот на ліво
(https://i.ibb.co/m952Qfr/IMG-3924.jpg) (https://ibb.co/X7xKmcf)

 Іемо ще 15-20 хвилин і розуміємо що ми далеко відійшли від початкової точки і що нам вертатись не ближній світ!
Завдяки таким люкам ми додзвонились до "водоканалу" (https://instagram.com/ryshtunandriy?igshid=sxvve6hsunvl)😁 і він нам пояснив що ще хв 30 і ми вийдемо.По дорозі до люку Вішня особисто головою перерахував кожну трубу! Так що вдягайте каски;)
(https://i.ibb.co/xHzjRHw/IMG-3937.jpg) (https://ibb.co/BNTZSNv)

Прикро було що вдягнулись не по "полтвяному". І дивляись на нас таке відчуття було що ми ідемо з якоїсь тусовки і на нас хтось блюванув;)

(https://i.ibb.co/2M9TZfg/IMG-3946.jpg) (https://ibb.co/wQkfcxM)

(https://i.ibb.co/SfvN3LD/IMG-3944.jpg) (https://ibb.co/Y0j2Lr4)


Ще зустріли піццу дігера
(https://i.ibb.co/nwdksym/IMG-3935.jpg) (https://ibb.co/dfCK0vM)

Кому треба напильник? можу показати місце))
(https://i.ibb.co/wpxbxr2/IMG-3933.jpg) (https://ibb.co/3SL8LYP)

Тут в мене навіть здогадок не має що це може бути.
(https://i.ibb.co/K0KSGVm/IMG-3932.jpg) (https://ibb.co/PmD0Y1t)

Перелазимо памаранчеву трубу
(https://i.ibb.co/jLnF01q/IMG-3943.jpg) (https://ibb.co/ZhqC4kv)
 
Розуміємо що ми правильно ідемо пришвидшуємо крок, і хвилин за 10-15 з'являється люк!
Ви би бачили наші вирази обличча коли вилізли біля центру... (ті хто знають то мають знати..)

Ну ось і все, після цієї вилазки я зрозумів що краще вдіватись по "полтяному" та не засирати парадні речі!!
 А про люк я цілком серйзно! Тільки знайдіть того щура😡


Назва: Re: Полтва
Відправлено: Ser Gio від 17.01.2021 20:04:20
Привіт усім! За останній місяць відбулися дослідження витоків Полтви - потоку Пасіка і джерел в парку Залізна Вода. А як ми знаємо Полтва має ще один витік - так званий Вулецький потік. З давніх часів ведуться дебати, а який же потік вважається головним витоком Полтви? Хтось каже, що це Пасіка на Погулянці, хтось - що це Залізна Вода, адже це є найбільш повноводний потік, а хтось каже, що це Вулецький потік, адже він є найдовший. Так от, сам Вулецький потік також складається з декількох потоків, а саме з двох - лівий тече від вулиці Боткіна, далі по Холодноярській, попід залізницею, формуючи стрімкий схил по вул. Шумського, далі через Медик (історично ці ставки якраз наповнювалися водами цього потоку) і за вулицею Горбачевського зливався з правим потоком. Вулецький правий потік (його ще називають Дикий Рів) має також два витоки - один починається в Горіховому гаю, а інший від озера на перехресті Стрийська - В.Великого (саме цей потік є найдовшим і має довжину 4.7 км від витоку і до пам'ятника Грушевському). Ці два витоки зливаються в районі тунелю попід залізницею в районі Авалону Л. і далі вулицею Бойківською і Сахарова прямують до злиття з лівим потоком Вульки. Дикий Рів був відкритим потоком до кінця 70-х років ХХ століття, потім його пустили в трубу як побудували общаги на Лазаренка і він фактично перетворився на каналізаційний колектор вище згаданих общаг.
Отже, я вирішив візуально дослідити цей потік від озера на Стрийській (цифра 0 на мапі) і оцінити обстановку, можливо ця інформація буде цікавим вступом для подальших, більш грунтовних досліджень. Стартував я від вищезгаданого в пості DeZer залізничного переходу між Динамо і вулицею Лазаренка (цифра 1 на мапі).
(https://i.ibb.co/ZWp87Pp/Map.jpg) (https://ibb.co/hDJWwjJ)
Одразу ж під тим переходом чітко проглядається струмок, який сформований двома меншими (зверніть увагу на характерний какашний колір з лівої притоки).
(https://i.ibb.co/pX9MQz0/IMG-20210117-150948.jpg) (https://ibb.co/NYHJrjV)
Права притока витікає паралельно залізниці, і схоже є дренажкою (цифра 2)
(https://i.ibb.co/qksmZ4V/IMG-20210117-151020.jpg) (https://ibb.co/pJz4ms5)
Після цього я помандрував вздовж какашної притоки, щоб вияснити звідки ростуть ноги.
(https://i.ibb.co/VwhQXBS/IMG-20210117-151242.jpg) (https://ibb.co/1zpdH2q)
І пробрався до приватного сектора який знаходиться позаду колишнього цегляного чи то каменеобробного заводу (цифра 3). Там мене зустріли дружелюбні песики, один навіть перескочив через паркан, змусивши мене накивати звідти п'ятами. Але все-таки фоточку я встиг зробити :)
(https://i.ibb.co/N3yvnMs/IMG-20210117-151606.jpg) (https://ibb.co/yRQ9BrX)
Короче кажучи, потічок витікає з цих хат, що є дуже сумно адже виходить, що цей витік Полтви є вже забрудений аж від самого початку :(
Вернувся я до залізничного переходу і помандрував в сторону вулиці Лазаренка.
Потічок з іншого боку залізниці:
(https://i.ibb.co/44jWDss/IMG-20210117-152227.jpg) (https://ibb.co/GCV71ss)
Тече в сторону Лазаренка:
(https://i.ibb.co/ncqSqbw/IMG-20210117-152234.jpg) (https://ibb.co/J7WPWKc)
Далі, пройшовши буквально 50 метрів від залізниці, мою увагу привернула метрова в діаметрі труба (цифра 4)
(https://i.ibb.co/ZVp1jSB/IMG-20210117-152437.jpg) (https://ibb.co/Cz3sc6b)
Пробую пробратись поближче
(https://i.ibb.co/jwTqBnQ/IMG-20210117-153043.jpg) (https://ibb.co/JpK80DG)
Бувально через метрів 5 вглиб, її діаметр стає меншим втричі. З неї тоненькою стрункою тече вода. Цікаво що це за труба? Перелив з озера чи всього лиш дренажка з Луганської? Невідомо. Штину з неї не було, тому варіант з каналізацією можна певно що відкинути.
Вертаюсь до потічка, далі він тече хащами паралельно вулиці Лазаренка в напрямку Бойківської, де він і зливається з потоком з Горіхового гаю.
(https://i.ibb.co/9WgcjRc/IMG-20210117-154005.jpg) (https://ibb.co/DQWzn3z)

Ось така вийшла невелика вилазка, сподіваюсь ця інформація стане корисною в майбутньому. Наскільки мені відомо, хочуть почистити озеро в Горіховому гаю, зробити благоустрій. Було би звісно кльово почистити і ці джерела, щоб хоча би з витоків Полтва не була одразу каналізацією.