Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - YserL

1
Скільки років темі, фото з попереднійх дописів попробую відновити з бекапів google plus.

Отож пандемія короновірусу у світі, маски і респіратори проблематично купити не тільки в Україні, а й у інших країнах, все викупили.

Тому зробив невеликий екскурс у засоби захисту органів дихання.


https://blog.uaid.net.ua/respirator/


2
Кольорові фото парових машин)

4
Стаття у Діло: https://dilo.net.ua/novyny/yak-pid-lvovom-doslidnyky-rozbudovuyut-najbilshyj-radioteleskop-yevropy/
Гарний акцент, що завдяки персоналу станції, для яких це не тільки робота, за пару років було зроблено більше, ніж за 20 років.5
За пару кілометрів від Золочева біля села Сасів розмістився цікавий інженерний об'єкт, який видно з траси Львів-Тернопіль. Дві величезні тарілки видно із навколишній сіл. Кодова назва Азимут. Що це таке, і чи від нього болить голова нижче.У 1975 році тут розмістили 25 метрову антену діапазону С, яка забезпечувала телефонний зв'язок (включаючи урядовий) із іншими країнами Атлантичного або Індійського регіонів через супутники Intelsat.

Це наземна станція. Оскільки технології тільки розвивалися, для стабільного з'єднання була потрібна параболічна антена із високим коефіцієнтом підсилення: чим більший діаметр, тим більше енергії фокусується і вищий рівень сигналу.Проект антени використали аналогічний, який ставили на кораблі, такі як науково дослідний (такі типи кораблів займалися шпіонажем: прийомом і розшифруванням даних із ворожих супутників) корабель "Космонавт Юрій Гагарін" введений у експлуатацію у 1971 році, виведений з експлуатації, утилізований у 1996 році. Довжина 231 метри, ширина 31 метр.Доречі подібний корабель використано у фільмі Вірус (Virus, 1999): корабель USNS General Hoyt S. Vandenberg, у фільмі "Академік Владислав Волков".Вернемося до наших антен - ключовими елементами є: параболічне дзеркало, хвилеводи, система наведення, приймач/передавач.

Точність поверхні в межах міліметра.

Вікна морські ілюмінатори.Всередині є гвинтові сходи для персоналу.Мотор системи нахилу дзеркала.Системи зубчастих рейок для енкодерів.Трохи підлаштувати можна і вручну.Лімб діаметром 4 метри. Роздільна здатність висока.Цікава система точного позиціонування: домкрати в парі із черв'ячною передачею: антена стоїть на 3 точках, домкрати знімають навантаження з черв'ячної передачі, робиться коригування, і домкрат опускає антену. Немає зносу передачі.По горизонталі точне виставлення теж гідроциліндрами.Усі кабелі у герметичному виконанні із екрануванням.

Заземлення на заземленні.

Керувати положенням антени можна з декількох місць.

Майже як на станку.Хвилі сходяться у фокус і по хвилеводі йдуть у будівлю до передавачів / приймачів. Ось по цій тонкій прямокутній трубці.Всередині хвидевода сухе повітря, оскільки волога у повітрі вносить затухання у сигнал. Волога забирається дегідратором ДВ2.Ми під центром антени. Видно термінатор.І далі на СВЧ електроніку. Переважно все виробництва NEC. На даний час антена не експлуатується.Стійка зв'язку NEC SCPC-PSK III канали: Moskow-Islamabad, Moskow-Karachi, ESC, Moskow-London (1980-1998).Зокрема був канал із США на станцію Etam, W.Va під керівництвом Communication Satellite Corp. (COMSAT). Доречі станція продається. Згадка у журналі 1978 року.

Осцилографи контролю якості сигналу.Комутатор каналів.Система моніторингу - мнемосхема.Модулятори сигналу - каналоутворююча апаратура.Система зв'язку. Можна було подзвонити тітці у Канаду або куратору.Підключення трубки через RG12 (або RG11) конектор.Це напевно номеронабирач місцевого зв'язку, імпульсний набір.3 кіловатний ампліфільтер. Коли антена передавала, не варто було по ній ходити.

Цифровий модем P1300 framing unit від Paradise datacom.Є і рядянське обладнання.Сертифікований вольтметр, державна повірка 2009 року.У 1986 році було запущено у експлуатацію 32 метрову антену NEC. Апаратна компактніша. На даний час повністю модернізована, і буде використовуватися як радіотелескоп.Антена обертається їдучи по кругу з рейок.Швидкість обертання 3 секунди на градус. На відео видно зміну положення.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9TVmDV09S9U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9TVmDV09S9U</a>

На фоні компактна 5 метрова антена діапазону Ku, через яку піднімали Радіо Галичина на супутник.Фото не передає масштабів через паралакс.У кадрі 32 метри (на передньому фоні) і 25 метрів на задньому.Вигляд із 25 метрової на 32 метрову.Контррефлектор.Системи хвилеводів українського виробництва. Нижче приймачі які охолоджуються азотом.Дегідратор NEC.Дегідратор ДВ5 USSR.Поточне положення антени.Робоча станція наведення.А тут можна обрати ціль і виставити антену. Або працювати за розкладом.Можна звіритися із паперовою картою.Японці залишили згадку при вході: ES Lvov-2 (Earth Station).Наша екскурсія підійшла до завершення. На даний час це є Центр космічних досліджень та зв’язку Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України, до 2017 філія Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.Поштовхом до активної модернізації стала втрата Україною подібної площадки біля Євпаторії селище Молочне у Криму зокрема радіотелескопу П-2500 (РТ-70) даметром 70 метрів. Пропагандиське відео модернізації.Фото факт: антени не випромінюють радіацію! Оскільки купу років антени нічого не передають, то від них голова не має боліти.Висловлюю подяку за гостинну екскурсію на унікальну інженерну споруду і бажаю щоб заплановані цілі були досягнуті. Приємно що станція модернізується українськими виробниками і виконуватиме міжнародні наукові дослідження.

Можна подивитися фільм Прибуття (The Arrival, 1996) хто ще не бачивОригінал: https://blog.uaid.net.ua/earth_station_sasiv/

6
Інженерні Споруди / Re: Зубра
« : 06.01.2020 11:55:06 »
Час змінився, а в мозгах сидить "секретний обєкт". Зараз ні маскування, ні залякування нічого не приховають. У терористи, аааа... Це як за поребриком пожежник дає припис відкрити двері аварійного виходу, а припис фесебе каже все закрити.
А те що всі карти спецобєктів в спецархівах в мскві то таке.

7
Смітник / Re: Telegram
« : 03.01.2020 00:08:40 »
Лінк протух

8
Завітаємо на найстарішу насосну станцію Львівводоканалу (1900 року), яка розміщена за 30 км від Львова "Воля Добростанська".Спочатку воду піднімають із свердловин з глибини 30 метрів. Цемент виглядає ідеально. Всередині видно осадкову трубу, із заклепками.Вода накачується у проміжних резервуар, а далі перекачується на станцію хлорування у Карачинові.

Насосна станція була збудована 1900 року.Адреса Vola Dobrosl 136.Подвійне автентичне засклення приміщення вітражами.Є система тяг для синхронного відкривання вікон.У основному залі стояли парові машина.Від них залишився тільки фундамент у підвалі. Поруч був збудований димар, його було демонтовано разом із паровими машинами.Для монтажу/демонтажу збереглися кран балки.Тут стоїть ресіверна колона. Зверху повітряна подушка, яка пом'якшує гідроудари.Без зварки, тільки заклепки.Красива латунна фурнітура.

Незважаючи на корозію циферблату, манометр робочий.Для великих трубопроводів великі вентилі.Номер показує який номер агрегату.Для парових машин було потрібно озеро, і цей рівнемір показує рівень ставу.

<strong>Насосний агрегат №1</strong> Tvardovskogo. На даний час в гарячому резерві.Для масштабу колеги в кадрі.Потужність двигуна 480 кВт, напруга живлення 6 000 В. Виробник Siemens-Schuckert.По логотипу 1936 рік.Контактна група мотора.Демпферна муфта між мотором і насосом. Присутня захисна сітка.Насос продуктивністю 1000 м3/год.Насос від Zaklady mechaniczne inż. Stefan Twardowski.Гідрозасувка, переміщення штоку від тиску воду.4 ходовий кран керування засувкою.

<strong>Сучасні агрегати №2 і №3 Grundfos</strong>Запущенні у експлуатацію у 2006 році.Електромотор 380 вольт (0,4кВ).Пульт керування електромоторами і заслінками.

Заслінки Auma із механізованим приводом. Є ручний привід.Керувати можна віддалено або з самого привода.Насос відцентровий Grundfos.

На виході по манометру можна бачити тиск на виході мотора.Аналоговий гліцериновий манометр. Майже 10 бар на виході.Є і цифрові давачі тиску.Зворотній клапан (Check Valve) EPDM.Для гасіння вібрацій між агрегатом і магістраллю встановлений вібробар'єр із товстої 2 сантиметрової гуми.Для старих двигунів використовувалася реостатна система керування. Можна було використовувати для обігріву приміщення. І ККД був в 2 рази менший.Вихід насосів накачує водопровідну магістраль в напряму Львова. Вихідний ресівер.По трубках можна бачити рівень води.

Електромагнітний витратомір Siemens MAG3100W.Перетворювач вимірів Siemens MAG5000. На момент фото насосна станція віддає 713,6 м3/год за годину. Цифра 79 720 052 м3 каже що це обладнення рахує дані більше 10 років.На території нас зустріячає водяна колонка. Можна набрати свіжої води.Виробник Rudolf Schmidt місто Biała.Можна побачити еволюцію типи трансформаторів.Сухий трансформатор.

Також є вимикачі від Siemens-Schuckert.

Поєднання австрійського електрообладнання і ссср.А це трансформатор 220-36 вольт. Оскільки на тоій час не було диференційних реле, у вологі приміщення дозволялося заводити не більше 36 вольт.Система керування підстанція 35 кВ - 6 кВ.І система конденсаторів для вирівнювання cos φ.Кожен елемент у будинку виконаний з любов'ю. В ссср просто зварили сходи з кутника іпомалювали масляною фарбою.На стиках стоять клейма майстрів.Усі деталі підпасовані.Трьохходовий кранАртефактний барометр B. Kopernicki i Syn, Lwow, Hetmanska 10 (По написах Burza Deszcz Odmiana Pogoda Susza можна судити про погоду, ми були у дощ, тому все показує правильно).Реклама 1917 року[/url] магазину:На території можна зустріти автентичні таблички.

А це реперні точки висоти моря 316 метрів Балтійського моряі 317 метрів Чорного моря.Публікація у блозі

Висловлюю подяку керівництву Львівводоканалу і працівникам насосної станції за проведену екскурсію.

11
Що за хня?)
DIGGERS-LVIV.AT.UA

12
Інженерні Споруди / Re: Полтва
« : 10.12.2019 21:08:29 »
У фб запостили гарний варіант вхідного люку:


13
Сталкер, де мої кави?

14
теж би полистав

15
Є результат:

НА ВУЛИЦІ СТУСА ЗНИКНЕ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

У районі вул. Угорської – просп. Червоної Калини розпочалося будівництво вентиляційної системи каналізаційного колектора, що дозволить позбавитись неприємного запаху у районі вул. Стуса.

«У підземній частині будівлі будуть встановлені 2 вентилятори, які втягуватимуть загазоване повітря з колектора та подаватимуть у вентиляційну трубу висотою 11 метрів. Таким чином завдяки примусовій вентиляції гази будуть розсіюватися у найвищій точці та не дошкулятимуть мешканцям. Автоматичний газоаналізатор цілодобово вимірюватиме концентрацію сірководню, і саме від цього залежатиме інтенсивність роботи вентиляторів» - зазначив головний технолог Микола Одуха.

Вартість реалізації проекту – 1 894 123,96 грн. Цей проект доволі довго чекав на втілення. На перший оголошений тендер не подалася жодна компанія. І ось нарешті у жовтні успішно завершилися торги на визначення підрядника будівництва . Ним стала компанія ТОВ «АКВАПОЛІМЕР ІНЖИНІРИНГ». Прогнозована тривалість робіт – до січня 2020 року.

Нагадаємо, що на вулиці Стуса часто фіксуються скарги на поширення неприємного запаху з каналізаційного колектора.

"Стічні води Сихівського житлового масиву перекачуються напірним колектором через хребет водорозділу. В цьому трубопроводі в безкисневому середовищі активно відбуваються процеси гниття органічних речовин. А у місці приєнання напірного колектора до самотічного каналізаційні гази вивільняються і через решітки дощеприймачів та люки потрапляють в атмосферу міста. Внаслідок розбудови Сихова стічних вод стає більше, а внаслідок економного водоспоживання - стоки стають концентрованішими. Саме тому проблема неприємного запаху на вулиці Стуса з часом лише зростає. Однак сподіваємося, що після вентилювання колектора, дихати мешканцям цієї вулиці стане значно легше" - прокоментували у службі каналізаційного господарства підприємства

https://www.facebook.com/vodokanal.lviv/photos/a.114574880012509/114574833345847/

16
Опустошення 20 000 метрів труби, 1 м погонний це 4,5 куба, всього 90 000 кубів води злили. По комерційні ціні 900 000 гривень.

На водогоні «Стрий-Львів» аварійна ситуація: З 19 до 20 ЛИСТОПАДА ВОДОПОСТАЧАННЯ ДО ЧАСТИНИ ЛЬВОВА БУДЕ ЗА СКОРОЧЕНИМ ГРАФІКОМ

В зв'язку з проведенням аварійно-відновлювальних робіт на магістральному водогоні діаметром 1200 мм «Стрий – Львів» в районі с.Верчани комунальне підприємство «Львівводоканал» попереджає про зменшення об'єму подачі води до міста. З 9.00 19.11.19р. до 18.00 20.11.19 водопостачання здійснюватиметься з пониженим тиском за скороченим графіком, а саме: з 7 до 9 год зранку та з 19 до 21 год увечері 19 листопада, та з 7 до 9 год зранку 20 листопада) у Франківський район, центральну частину міста і прилеглі до неї житлові мікрорайони Шевченківського району, житловий масив Броньова, частину житлового масиву "Сихів" (вул.Ч.Калини, Довженка, Чукаріна, Хуторівка і прилеглі до них вулиці), житловий мікрорайон «Новий Львів», Залізничний район, обмежений вулицями Городоцька – Чернівецька – Залізнична – Б.Міхновських.

Відновити стабільне водопостачання у повному обсязі заплановано з 18.00 год 20.11.19.

Коментує головний інженер Анатолій Шимоняк:
«Вийшла з ладу чавунна засува на головному магістральному водогоні 1978 року побудови. Це перша така масштабна аварія за останні 10 років. Зазвичай на цьому напрямку ми проблем досі не мали. Ремонтні роботи надзвичайно складні, нам доведеться зупинити водозабір у Стрию та спустошити понад 20 км трубопроводу, змонтувати нову засуву, промити і знову наповнити водою увесь об’єм водогону. На час зупинки водозабору будемо подавати воду по графіку з водозбірників. До аварійних робіт залучені 9 одиниць спецтехніки та кілька ремонтних бригад. Запевняємо мешканців міста, що докладемо максимум зусиль, щоб виконати роботи максимально швидко і відновити водопостачання у повному обсязі»
src https://www.facebook.com/vodokanal.lviv/photos/a.104584881011509/104584817678182/

17
Перелік обєктів, на якмй було накладено заборону приватизації, а тепер скасовано
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/847-14 зокрема:

14309238

Спеціальне виробництво заводу "Лорта"
290040, м. Львів, вул. Патона, 1

14314601

Український державний науково-дослідний інститут приймальних електронно-променевих трубок "Еротрон"
290044, м. Львів, вул. Антоновича, 90

07802932

Спорткомплекс СКА
246048, м. Львів, вул. Клепарівська, 39а
3187714

Львівське державне експериментальне підприємство засобів пересування і протезування
290052, м. Львів, вул. Рудненська, 10


Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури
79031, м. Львів, вул. Хуторівка, 4-а

18
Great. Have You visited the Shelter only or the Air Control Tower as well?

20
поставити звичайний steap-up на 12в із 5 які брати з павербанку. Споживання всього 5ВА.
https://www.gazoanalizators.ru/tech/agp-01-2m-re.pdf

а не це новий. Старий https://www.gazoanalizators.ru/AGP-01--AGP-01M.html