Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Bottlehunter

1


Петровіце - маленьке село, що було приєднане до Праги порівняно недавно і зараз є частиною адміністративного району Прага-10.
Орієнтовно в 13 столітті тут був побудований замок, який згодом, на початку 18 століття новий власник перебудував в невеличкий палац в бароковому стилі. Згодом будівля досить часто змінювала власників, ніхто палацом особливо не піклувався і зрештою ще в 2008 році він був визнаний аварійним.

Територія обгороджена, всередині є охорона. Мені з охоронцями вдалося розминутися, правда, не розумію за чим саме вони там дивляться: будівлі повністю порожні, з проваленими дахами.

Багато гарних фоток є тут: http://mistamehomesta.cz/?p=9180
Сторінка об'єкту на prazdnedomy.cs: https://prazdnedomy.cz/domy/objekty/detail/166-zamek-petrovice

Отак головний будинок виглядав колись:


Ця ж будівля, фото кількарічної давнини і з викошеною травою на подвір'ї. Зараз там кропива під два метри, чисто тобі джунглі.


Зовнішні стіни
На схилі зі сторони річки тут була велика тераса, а нижче неї басейн. Мабуть було дуже круто зранку пити тут каву.
По сусідству стоїть маленький готичний костел св. Якуба Сташого. Він є ровесником Львова, збудований в 2 пол. 13 століття
Стара цегла, напис на клеймі "21"


Прохід заборонено, чи щось таке)


Головний вхід тепер виглядає отак


Інтер'єри
Різні малюнки


Вид на садок


2


Південне Місто (чеською - Jižní Město або скорочено - Jižák) - це найбільший панельний житловий масив Чехії, що розташований на південному заході Праги. Має площу близько 9 кв. км. і населення біля 90 тис. (Сихів зі своїми 200К людей на площі біля 17,5 квадратних кілометрів щиро посміхається, спльовує сємки та просить потримати пиво).

Музика для настрою - трек про Jižní Město культової чеської реп-команди PSH.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HwlolLUri6o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HwlolLUri6o</a>

Будувати Їжак почали в самому кінці 70-х, це була частина грандіозного комплексного проекту розбудови Праги. Таких спальних районів мало бути чотири, але соціалістичний стрій розвалився швидше, ніж все заплановане реалізували. До початку 90-х це було похмуре сіре місце на краю столиці, зрештою, як і інші такі спальні райони в колишній країнах соцтабору. Щоб проникнутися атмосферою часів розбудови панельок, дуже рекомендую скачати фільм “Як народжується житловий масив” (“Panelstory aneb Jak se rodí sídliště”) на чеському торент-трекері uloz.to Режисер Вєра Хитілова знімала просто посеред живих будмайданчиків з технікою і робітниками.

Уривок з фільму
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Pbq9Y3aTyvE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Pbq9Y3aTyvE</a>

Старі фото вражають. І нічим не відрізняються, скажімо, від краєвидів тих же часів нашого рідного Сихова (крім метро, звісно).

На щастя, в 90-х район не перетворився на гетто та осередок життя міської бідноти та маргіналів, як це часто ставалося в містах колишнього соцтабору. Завдяки вмілому самоврядуванні та дбайливому ставленню мешканців, Їжак розвивається і досить незле виглядає. Тут багато зелені, жодної проблеми з транспортом, є великі парки, багато місць для занять спортом та дитячих майданчиків. Будинки капітально ремонтуються, а нова забудова з’являється вкрай обережно, щоб не відбирати життєвий простір в людей.

Кран збирає кран) Це мабуть єдина будова, яку я знаю в околиці


Закритий дитячий майданчик в часи жосткого карантинуПам’ятник першому і єдиному поки чехословацькому космонавтові біля станції метро Гає (стара назва - Космонавтів). Владімір Ремек зображений зі своїм совіцьким корєфаном Алєксєєм Губарєвим. В день, коли відкривалася ця станція метро, вони перебували на космічній станції Союз-28. Крім пам’ятника, на космічну тематику тут є ще кам’яна мозаїка у вестибюлі.

Комплекс будівель біля станції метро Гає - надивовижу потворна споруда. В моєму персональному антирейтингу вона ділить перше місце з будівлею львівського автовокзалу, що на Стрийській.Панельки, що стоять навколо, найстаріші з тут побудованих. І найстрьомніші теж.


Найвища панельна споруда Чехії, зараз тут розміщений гуртожиток для поліціантів та пожежників. Два будинки, 19 і 23 поверхи, сполучені зверху містком. Можна попити пива в ресторані на 22 поверсі з милозвучною назвою “Купа” і насолодитися краєвидами бетонних коробок.

Цвинтар села Ходов, що колись було на цій території. Гробівці вирішили не зносили при забудові, так і стоїть обгороджений парканом посеред панельок. На території стоїть також меморіал асвабадітєлям.

Той випадок, коли в панельці живеш і до і після смерті

Вид на Празький град з околиць станції метро Опатов. Його дуже легко помітити  ;D Це одна з домінуючих висот міста.На метро Опатов триває реконструкціяБіля смітників в одному з дворів хтось залишив кілька банок зі старим варенням, на кришках деяких збереглися наклейки з роком виготовлення.

2001 рік - ви можете то уявити? З часу як якась дбайлива пані закрутила ту банку сталося таке:

- Теракти в США 11 вересня
- Майже всі країни Східної Європи увійшли в НАТО та Євросоюз
- З’явилися Айпод, Вікіпедія, Фейсбук, Ютуб, Твіттер, коханий Експлорер і всіляка єресь типу Інстаграму і ТікТок
- Померли Іван Павло Другий, Майкл Джексон, Нельсон Манделла, Маргарет Тетчер та інші шановні люди
- Народилося багацько нинішніх молодих експлорерів
- В світі пройшло кілька війн, терактів та природніх катастроф, в Україні відбулися дві революції та війна з Росією

а ці банки і далі стояли на балконі панельного будинку на краю Праги. Аж ось в 2020 році хазяїн реліквії вирішив, що мабуть ніхто вже то повидло їсти не буде і обливаючись сльозами поніс на смітник. Люди часом бувають дуже дивні)

Наклейка футбольних фанатів празького клубу Богеміанс. На їхньому гербі зображений кенгуру, бо в 1927 році команда їздила в турне до Австралії, і це не жарт  :D
Металевий номерок зверху призначений для орієнтації пожежників, поліції чи швидкої допомоги, їх можна знайти буквально на кожному стовпі. Якщо ви дзвоните по екстренну допомогу і не знаєте де знаходитеся, достатньо просто назвати цей номер.Ще трохи будинків. Проекти панельок в Чехословаччині відрізнялися по містах, тобто в Празі будували кілька типів своїх, в Брно свої, а в Братіславі ще інші.

Графіті

Малі архітектурні форми, що трапляються в дворахАфіші. Деколи трапляються дуже дивні.Автомобілі. Напис на сміттєвозі: "Увага! Жінки люблять чоловіків на Мерседесах". Це реклама праці сміттярем, машини в них якраз "Мерседеси"  :) За статистикою, коли в найменших дітей в Чехії питають ким вони хочуть стати, більшість відповідає якраз сміттярем. Вони мають яскраву оранжеву форму, такі самі великі яскраві машини і завжди махають дітям, що з роззявленими ротами дивляться, як перевертається черговий бак зі сміттям.Ну і як же без пива

Ось таке празьке Південне Місто. Сподіваюся, вам сподобалося.3

Вирішили студенти пожартувати і випустили на території студмістечка три свині, написавши кожній на спині фарбою номер. Номери були 1, 2 і 4. Всі дуже довго намагалися знайти свиню №3


Пам'ятаєте цей бородатий анекдот? Так-от, з трамвайними маршрутами міста Плзень та ж сама історія: їх три, а номери 1, 2 та 4.Колір міських трамвайчиків - щасливо-жовтий, як в новонародженого курчатка. Крім традиційних Татра Т3, тут можна зустріти вагони LTM10.08 - Astra, кілька різновидів Vario, "Євку" (EVO2) та довгий як великодня ковбаса KT8D5R

Багато інфи чеською є на сайті місцевих транспортних фанатів: http://www.plzensketramvaje.cz/ Ідею з трамваями, що їздять по сторінці, я злизав в них) Крім Плзні тут є статті про поїздки до інших міст, в тому числі і в Львів.

Кілька фото. VARIO LFR.S на кінцевій 1 маршруту


Всередині


Проїжджаємо через панельні райони


Спарена Татра Т3


Типова зупинка


EVO2, яку працівники ласкаво називають Євка, на зупинці "Головна пошта"


А оце взагалі дика історія :D Дуже шкодую, що в той час не знімав відео, бо таку кумедію не кожного дня побачиш. Стою собі в центрі, фоткаю все, що мимо проїжджає. Раптом з-за повороту вилітає трамвай і біля нього "Мустанг", видно що змагаються  ;D "Мустанг", звичайно, його починає обходити, і тут трамвай видає нервовий дзвінок і стартує так, що йому ледве ніс не піднімається. Дорога попереду, метрів за 30 звужувалася, водій авто явно очканув зв'язуватися з рейковим трансортом і здався  ;D Переможця звати VarioLF plusЦентр міста досить типовий, схожий до багатьох європейських міст. Домінантою є готичний собор св. Варфоломія, його вежа - найвища церковна споруда в усій Чехії(102 метри)


На центральній площі саме проходив дитячий футбольний турнір


А очь як він виглядав з оглядового майданчика вежі) Вхід туди коштує всього 50 корун.


Трамваї та місто з висоти
Користуючись нагодою, хочу передати привіт Юлі Безерко з Чернівців та Ірі з Іваничів. Бажаю вам перестати поводитися як худоба та розмальовувати стіни історичних споруд.
А ще Плзень відома на весь світ своєю пивоварнею, що випускає Pilsner Urquell, Kozel, Gambrinus та Birelli. Pilsner багато чехів вважають еталонним пивом. Навіть приказка така є: "Ну, то явно не Плзень". То так чехи кажуть, коли будь-де за кордоном пробують місцеве пиво. Пхати пивоварню в звіт про трамваї буде нечесно, тому сьогодні тільки її ворота  :D


Саме через пиво глупо їхати в Плзень на авто. Дорога з Праги поїздом займає приблизно той самий час, коштує 125 крон. Пора і мені йти на вокзал.

Безпритульні під мостом


Всередині вокзалу кілька цікавих фресок, барельєфів та статуй в стилі післявоєнного соцреалізму. Той випадок, коли він не напрягає.Отака Плзень та її трамваї. До наступних зустрічей в ефірі, як то кажуть.


4
Нарешті прикрутили "ліниве завантеження" фоток в темах. Тепер фотографії завантажуються тільки тоді, коли ви до них доскролюєте.

Буде корисним для власників айфонів та тих, в кого платний мобільний інтернет-трафік.

5
Знаєте що то є трамвайне (а також тролейбусне, метро чи що-небудь інше) бінго? То є така гра для брадяг і фанів громадського транспорту, а грають в неї так:
1. Вибираєш собі країну
2. Вибираєш вид транспорту
3. Пишеш на листочку всі міста, в яких цей вид транспорту ходить
4. По черзі то всьо об'їздиш і по одному ставиш галочки в своєму списку
5. Після останнього кажеш "Бінго!" і йдеш пити пиво

Трамвай в Чехії водиться в семи містах (клікабельно):


Першим містом я вибрав Ліберець. Тут є багато цікавих речей, але сьогодні тільки трамваї, тільки хардкор  :D Їздять тут переважно Татри Т3 кількох модифікацій і є один EVO2, його я так і не побачив.
Міський транспорт має трохи незвичні біло-оранжево-зелені лівреї, але дуже часто заклеєний рекламою різних кольорів.

В інстаграмі фотки ліберецьких автобусів і трамваїв можна шукати за тегом #dpmljТрамвайна мережа цікава тим, що тут ще з 1960 року уживаються колії різної ширини - 1000 та 1435мм. Через це вулиці виглядають якось отак:А ще тут є найдовша міжміська трамвайна лінія в Чехії, між містами Ліберець і Яблонець, довжиною біля 13км. Їздит тут вузькоколійний 11 маршрут, ним я і проїхався.Колія переважно одна, трамваї роз'їжджаються тільки на зупинкахДорога проходить через ліс, дуже красиво (фото не мої)

Розворотне кільце в Яблонці.Яма для ремонту. До депо далеко, мабуть деколи таки доводиться заганяти туди вагонПройшовся трохи по місту. Гарне, але курча скільки тут циган (їх я щось не сфоткав, мусите повірити на слово  ;D)

Стріт арт

Захист від лазунів по трубахВулички в центрі

Перший пункт "трамвайного бінго" закреслений, сподіваюся, вдастся закрити решту ще до кінця року.

На завершення кілька фото з місцевого музею транспорту

6
Ходили сьогодні з Христиною на магнітну рибалку, це коли прив'язуєш дебелий магніт на грубий шнурок і кидаєш його в річки та озера в надії витягнути щось цікавіше за корок від пива. Мій магніт виглядає отак:Почати вирішили, звісно, з Влтави. Точніше з того місця, де через неї проходить Вишеградський залізничний міст.
Трамваї (на фото низькопідлогова Tatra T3R.PLF) мусять повністю пригинати пантограф, щоб під ним пройти.Відразу біля моста знаходиться найзавантаженіше трамвайне перехрестя Праги, в години пік тут проходить 120 вагонів за годинуМи трохи покидали магніт під мостом, але нічого цікавішого за дроти і кілька арматурин не знайшли. Що ж, йдемо далі.Дірка біля води на останньому фото - це місце, де до Влтави впадає Мотольський потік, про його підземну частину ми писали приблизно рік тому в цій темі. Тут ми знайшли отакий дебелий молоток.Безрезультатні пошуки втомлюють, звісно. Набратися енергії допоміг ресторанчик GangsterBurger, дуже рекомендую. Зроблю їм рекламу: https://www.gangsterburger.cz/Далі пішли до Чертовки - це невеликий (біля 750 метрів) і до дідька старий, як і все в Празі, канал.

Це все ще Влтава

Залишки механізму для опускання/піднімання шлюзів на річковому вокзаліЯ (.)(.) празьку архітектуру  8)Вацлав Гавел, на правах людини-епохи, вітає нас на вході до острова Кампа. Місця для прогулянки тут просто супер, є на що подивитися.Перші знахідки з Чертовки:Тут досі збереглися старі колеса водяних млинів, правда слугують вони декором для ресторанчиківПісля бургерів з пивом справа явно йде веселіше. "Рибне" місце.Десятки маленьких ключиків - від китайських замочків, які туристи щедро ліплять на поручні історичних мостів. Потім кажуть "наше кохання триватиме доти, поки хтось не знайде цей ключик", і скріплюють романтичний момент поцілунком. Ну а потім приходимо ми з магнітом, муа-ха-ха. А замок вже давно зрізали муніципальні служби.

Зліва лючок від пожежного гідранту, справа - вентиль від якоїсь труби


Ну а найбільший джекпот цього дня чекав нас під самим Карловим мостом. Я впевнений, що багато хто з вас вже бачив це місце ранішеПравильно, тут знімалася сцена з Амстердаму в старій добрій комедії "Євротріп". Для антуражу відео чеською:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DeA9AmWOZx0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=DeA9AmWOZx0</a>

Взагалі, всі європейські міста з цього фільму знімалися в Празі. За винятком Братіслави, в її ролі виступило місто Міловіце, що теж в Чехії. На правах офтопу вставлю і цей епізод теж

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wBtY1sfqE5s" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wBtY1sfqE5s</a>

Так-от, на історичному місці нас чекали кілька монетокІ електричний самокат з прокату  ;D ;D ;D Весь обліплений намулом і річковими слимаками. Самокат лишили на березі, комунальники його приберутьПідсумок дня:
- молоток
- оберемок залізяк невідомого походження
- 8 чеських корун, 9 російських рублів (!), 2 євроценти
- (голосом Якубовічя з програми Полє Чюдєс) ЕЛЕКТРИЧНИЙ САМОКАТ!
- прекрасно проведений час

7
Zommersteinhof, чудова стаття, дуже гарно написана. Видно, що давно цікавитеся темою.

8
Один з найкрутіших подарунків, які я коли-небудь отримував. Надважливим є вбудований компас, який завжди вказує напрямок на Немирів ☺️
Дякую, друзі!9
Теж знайшов на компі старі фото, ще до початку забудови цієї частини території заводу "Кінескоп". 2014 рік, площа між вулицями Героїв Упа та Антоновича тоді нагадувала більшість звітів з Експлорера)))

Корпус, що стоїть вздовж Кульпарківської. На задньому плані зліва будова, яку пізніше знесуть під будинок.


Цю трубу розбирали вручну, ціле літо.


Частина корпусу, що стоїть вздовж вул. Героїв Упа. В його офісах встигло попрацювати чимало форумчан)))
Оця розвалюха стояла відразу за офісом нашої фірми, там якраз збиралися робити ремонт. Якось ввечері, на День народження одного з колег, ми приволокли туди мангал і смажили ковбаски серед того всього індастріалу. Диму було повно, але наш стан дозволяв не помічати такі дрібниці. Через хвилин двадцять прибіг захеканий сторож, почав світити ліхтариком і питати, що ми тут робимо. Відповідь "смажимо ковбаски" його повністю задовільнила, охоронець сказав: "а, ну добре", і пішов назад до себе в резиденцію.


А отут з 2014 року не змінилося нічого, на жаль. Закинутий фонтан відвідують хіба наркомани в пошуках закладки, ну і на горизонті з'явилося кілька висоток.


10
Про explorer.lviv.ua / Re: Всім по 50К :)
« : 31.05.2020 21:46:08 »
Приєднуюся до привітань, нас всіх і Дезера зокрема, як автора ювілейного 50К повідомлення!

Сподіваюся, наступні 50-100-150 будуь такими ж цікавими та інформативними.

11
Закордонні пригоди / Re: Прага
« : 30.05.2020 23:30:26 »
Через епідемію авіаційний музей цьогоріч відкрив сезон майже на місяць пізніше.

Сьогодні ходили з Любком на відкриття, найбільше розчарування трирічної дитини - гармата ПВО так жодного разу і не вистрілила))) Через відсутність туристів людей було помітно менше, ніж зазвичай.
 
Кілька свіжих фото
СУ-25К. Перші вироблені літаки цього типу постачалися в Чехословаччину з 1984 року

МИГ-15 з драбинкоюЕмблеми

Тренувальні літаки

Основне відділення музеюМИ-1, перший з сім'ї популярних гелікоптерів. Початок випуску - 1948р. В 1959 році чехословацька команда пілотів поставила на цьому гелікоптері рекорд висоти - 5540м. (очевидно поспоривши на фляшку Бехеровки)Довоєнні літаки ЧехословаччиниТрактор на задньому плані - виробництва заводу Шкода, акурат цього року святкує сто років з дня народження. Вітання ювіляру, як то кажуть, Теодор_Кукурудза-День_народження_у_тебе.mp3Сувенірка в магазині

12
Як туди попасти на екскурсію?

Екскурсії в різні, недоступні всім бажаючим, місця у Львові як правило проводяться в рамках Днів Європейської спадщини, кожного року у вересні. Ось, наприклад, одна з тем в планах зі списком об'єктів:

https://explorer.lviv.ua/forum/index.php?topic=6790.0

Там головне встигнути записатися, місця на екскурсії розлітаються як гарячі пиріжки.

Також можна пробувати домовлятися з підприємствами про екскурсію індивідуально чи через якусь Громадську організацію. Наприклад, ГО "Експлорер". Наші хлопці так, наприклад, ходили на льівські очисні споруди, на РАЕС і ще кілька цікавих місць, звіти є на форумі.

13
Свіжа стаття з ресурсу "Україна молода"

https://umoloda.kyiv.ua/number/3592/188/146337/

Цитувати
Спрогнозувати вірогідність, місце та масштаб наступних обвалів можливо лише при наявності достовірних геофізичних даних, яких немає. Українські науковці не мають ні достатніх технічних можливостей, ні досвіду розв’язання подібних проблем: так буває, коли при розподілі бюджету депутати розглядають науку як тягар, а не як вигідну інвестицію.

Цитувати
За найгіршими прогнозами, неконтрольований великооб’ємний обвал може спричинити потрапляння мінералізованої води у басейн річки Дністер, яка є майже єдиним джерелом прісної води для Молдови. Непридатними до пиття стануть і криниці місцевих мешканців. Обвали землі супроводжуються техногенним землетрусом. Землетрус в 6 балів і вище може спричинити деформацію водоносних горизонтів у регіоні Трускавця. В тому числі — до втрати курортом лікувальних джерел


14
Вид з масандри, площа Старий Ринок 7,просто зараз. Брат скинув)15
Гм, а як же злосний охоронець? З вами приймав участь в акції?)

16
Закордонні пригоди / Re: Прага
« : 17.05.2020 23:03:40 »
Сьогодні пройшовся підземною частиною струмка Ботіч, приблизно кілометр шляху. Цю (частково) підземну річку ви вже бачили на фотках в цьому звіті. Моя прогулянка була більше для галочки, типу "пройти оцей кусок і закрити це питання для себе". Нічого дуже цікавого всередині не побачив. Це просто бетонний колектор, з кількома невеликими цегляними відгалуженнями, де пересуватися можливо тільки навкарачках. Є щурі і багацько риби, великої. Спуститися можна зручною металевою драбинкою отут, вийти - в місці, де Ботіч впадає у Влтаву, під старим залізничним мостом.


17

Цікаво, де вони знайшли таке величезне недобудоване містечко?!


Це недобудоване містечко Burj Al Babas, що в Туреччині. Комусь в голову прийшла геніальна ідея побудувати 732 однакові будинки-замки. Зрештою, забудовник збанкрутував, встигнувши звести біля 580 будинків. Все це хазяйство стоїть зараз порожнє, а доля проекту, зважаючи на фінансову кризу, залишається під питанням.

Тут можна почитати більше.

Фотогалерея


18
Гумор / Re: Смішні фотки пять(5)
« : 15.05.2020 17:14:27 »
Історичний гумор по-чеськи: пивоварня "Фердинанд" випускає пиво з назвою "Сім куль"19


Після Другої світової війни Прага, як головне місто соціалістичної Чехословаччини, активно розбудовувалася. Реалізовувалися грандіозні проекти з побудови нових житлових масивів, підприємств, доріг, метро тощо. Щоб збільшити площу, до міста з початку 60-х до середини 70-х в кілька етапів було приєднано більше 60 навколишніх сіл. Звичайно, всі ці величезні території не є забудованими зараз, тому дуже часто фактично посеред міста можна натрапити на цілком дикий ліс, де скачуть зайці, бігають фазани і пасуться косулі.

Одним з таких місць, стежкою вздовж Далейського потоку, я прогулявся на вихідних. Маршрут на мапіПочинається маршрут в колишньому маленькому селі, а зараз віддаленому районі столиці - Репориє. Ви мусіли чути про нього, нещодавно там відкрили пам'ятник бійцям РОА, такзваним власівцям, які в травні 1945 допомогли звільнити Прагу від німців. Вони в той час квартирувалися саме в Репориях і на прохання керівництва празьких повстанців 5 травня 1945р. допомогли зброєю та бійцями. Ця подія відома як Празьке повстання. Звичайно, що комуністична пропаганда згодом "поправила" історію так, що визволителями стала Червона армія, яка насправді заходила зранку 9 травня у вже порожню Прагу.

Взагалі, я просто в шоці наскільки історія, яку нам викладали в школі, відрізняється від того, що відбувалося насправді. Останнім часом намагаюся читати статті та книги іноземних авторів і на більшість подій 20 століття просто заново відкриваються очі. Наприклад, ви знаєте як так сталося, що капітуляцію гітлерівська Німеччина підписала 7 травня, а дєнь пабєди святкують 9-го? Та просто Червона армія не встигала зайти в Прагу, де вже фактично не було німців та почав функціонувати місцевий уряд. Ввід військ в столицю країни після закінчення війни прирівнювався би до окупації, от і довелося влаштувати цирк з підписанням та перепідписанням.

Або, наприклад, ви знаєте як саме почалася Друга світова війна? Ну так, 1 вересня 1939р. Німеччина вторглася до Польщі, але як саме це відбувалося, де та як виглядав початок військових дій? Виявляється, класична тактика "їхтамнєтов" і військова агресія з метою захисту німецькомовного населення. Дуже рекомендую почитати на цю тему відповідний розділ в книзі Нормана Дейвіса "Боже ігрище - історія Польщі", вона перекладена українською мовою (http://historybooks.com.ua/prosmotr_podrobnuy.php?id=2696)
На площі встановлена меморіальна дошка, де, зокрема, процитовані слова Солженіцина з "Архіпелаг ГУЛАГ": "Все ли чехи разобрались потом, какие русские спасли им город?". Збоку на високій щоглі стоїть маленька скульптура російського танка з німецькою гельмою на ньому. Автором скульптури є мабуть найвідоміший сучасний митець Чехії - Давид Черний.Звичайно, за порєбріком знатно пригоріло від такого пам'ятника. Рускі чомусь дуже не люблять, коли історію, яку вони колись виправили, виправляють назад. Репориї стали третьою за рік подією затяжної агресивної русофобії і ущемлєнія прав рускаязичних в Празі. Спочатку перейменували площу, на якій розміщене російське посольство, з Під Каштанами на Боріса Нємцова. Потім староста міського району Праги 6 сказав, що пам'ятник Конєву підчас карантину стоїть без маски і його треба знести (ну і відразу зніс). Історія на цьому не закінчилася, буквально два тижні тому в пресі з'явилися повідомлення, що поліція взяла під цілодобову охорону мера Праги, старосту Репориїв та того пана, що заставив Конєва дотримуватися карантину. Бо розвідка запеленгувала спеціального дипломата, що за давньою кагебістською традицією прибув з Москви з чемоданчиком отрути. Отаку веселу русофобію в нас в Празі затівають  ;D ;D ;D

Ну але досить про політику. Йдемо краще подивимося що тут є поексплорити. Скульптурна композиція "Охоронці", стоїть біля залізничної колії.Потічок, вздовж якого якого я йду, колись був набагато повноводнішим, тут було кілька водяних млинів. Під одиним з них:

Цей припинив працювати десь в 50-х роках. Зараз тут тільки порослі лісом коробки будівель

Ще щось промислове і закинуте. В навколишніх горбах колись видобували вапняк, та й зараз є кілька діючих кар'єрів з піском і щебенем.

Збереглися залишки тунелів, по яких вузькоколійкою вивозили породу.

Споруда зверху - щось типу трансформаторної підстанції, часто такі зустрічав по селах навколо Праги. Нічого цікавого всередині.Хтось має дачу в крутому місці


Навкруги скелі і дуже гарна природа. А ще одноколійна залізниця, якою час від часу проїжджають маленькі приміські поїзди.Ще один закинутий тунель вузькоколійки, метрів 100 довжиною. Недалеко від нього в лісі знаходиться якась моцно секретна військова частина. Знайшов інфу, що її збудували на місці підземного нацистського заводу, зараз це щось типу ЗКП чеської армії. Як би там не було, але камери висять не тільки на воротах та по периметру, а й в навколишньому лісі на рандомних деревах)))

Затоплений кар'єр


Ще одна промислова пам'ятка Праги, височенний залізничний віадукт, "Празький семмерінг".

В літній період цією залізницею з Головного вокзалу можна проїхати ся на ретро поїзді, і то за невеликі гроші. А сфотканий рівними руками міст виглядає якось так:

20
1 травня вибрався на найвищу чеську гору - Снєжку, що розташована на польському кордоні в Карконошах. її висота всього трошки більше ніж 1600м., дуже рекомендую як нескладний маршрут на один день. Я не буду описувати дуже детально як туди дістатися, ви це легко нагуглите. Нижче трохи фото і моїх вражень.

Окреме "вау!" для телефонної аплікації  mapy.cz - це направду найкраща апка з туристичними картами, яку я коли-небудь бачив.

Один з маршрутів на Снєжку починається в селі Пец Под Снєжков (Pec pod Sněžkou). Це типове туристичне селище, типу нашого Славського чи Буковеля, зі всіма супутніми магазинчиками, кафешками та розвагами. Хто лінується йти на гору пішки чи має маленьких дітей, може скористатися канатною дорогою. Вона працює в теплу пору року, виїжджає аж на саму Снєжку і є порівняно недорога.Переходжу через місток за автобусною станцією і йду по маркованому машруту через смерековий ліс. Стежка вимощена каменем.

Перший погляд на Снєжку


Джерело біля місця для відпочинку в лісі


Мисливський будиночок-колиба на шляху


Стайні з вівцями та кафешка, де можна непогано зависнути і далі вже не йти.


Проміжна станція канатної дороги. Якраз сьогодні вона відкривається  після зимової перерви


Далі стежка теж вимощена каменем і навіть є огорожа з металевих стовпчиків
Пам'ятний хрест як нагадування, що безпекою в горах ніколи не можна легковажити


Вже майже вершина


Нагорі холодно, ще й хмара раптом набігла. Але я хлопець передбачливий, маю в рюкзаку теплий одяг.


Все, я в Польщі. Через Снєжку проходить польсько-чеський кордон.


На вершині є обсерваторія, пошта, капличка (1681 року!) та геодезичний знак(19 ст.)
В обсерваторії живе найвисокогірніший в Чехії кіт. Не впевнений проте чи є він водночас і найвисокогірнішим котом Польщі, найвища гора Польщі - Риси - має біля 2500м і розташована у Високих Татрах.


Гречка з м'ясом в горах мусить бути! Якщо нема підкопченої "монашки", буду її їсти з термоса. Правда, вітер такий, що гречку з ложки і термоси зі стола здуває, треба діяти швидко і точно (закидуючи крупу в писок)))


Хтось забив болт і далі не йшов


Краєвиди з західного схилу
Якщо чесно, я трохи розчарований. На гору і назад я зганяв за 5 годин, фотку своїх черевиків після походу докладаю нижче. Де болото, де стрьомні плацкартні поїзди, історії про гуцулів на маршруті, де гречка і тушонка із закопченої монашки та горілка на вечерю, змоклі речі та спалені на вогні черевики? Це мабуть основна причина чому я кажу друзям не ходіть в Перкалабу: дуже можливо, що це виявиться вашим недосяжним ідеалом, в який "двічі не ввійдеш".