Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Bottlehunter

1
"Вершник Апокаліпсу" просто топ, український народний соцреалізм з перекачаним конем)
Аж захотілося туди з'їздити, за теперішньої погоди мали би бути бомбезні фотки.

2
Колекція значків Заводу Кінескопів радянської доби. Дякуємо Juri Graff, що поділився фотографіями в нашій Фейсбук групі


3
Дякую за цікаве відео, + до карми

Додам план ДОТу "Бендюга", який в наш Телеграм чат скинув Петрович Петрович4
Рудні гори (чеською: Krušné hory, німецькою: Erzgebirge) - це невелика гірська система на кордоні Чехії та Німеччини. Гори невисокі, лісисті і набагато "дикіші" за ті заасфальтовані Карконоші. Тут є немарковані стежки та й люди трапляються нечасто, що в Чехії раптом починаєш цінувати  ;)
В Рудних горах з давніх давень видобували руду різних металів: олова, цинку, міді, срібла та інших. Зараз ніякого виробництва нема, позалишалися тільки сліди старих кар'єрів та штолень.
На цих вихідних тут трохи притрусило снігом, гарна нагода пройтися і відвідати найвищу тутешню гору - Кліновец з карколомними 1244 метрами висоти та кілька сусідніх вершин. Весь наш маршрут

Кліновец доволі людний, на самій горі є готелик, кілька місць, де можн аперекусити, телевежа, оглядова вежа та кілька лижних підйомників. Зараз все закрито через епідемію, але снігові пушки весь час працювали, готуючись до сезону. Кілька фото з вершини:
 


Далі йдемо по засніженому лісі і немаркованих стежках)


Кінцева точка маршруту - скалиста гора Мелузіна. На її вершині ліс не росте, томі добе видно природу довкола та індустріальні краєвиди Північної Чехії на горизонті: вітряні електростанції, екскаватор в кар'єрі та велику ТЕЦ

Під невеличною дерев'яною скульптурою на вершині гори знаходимо кілька розмальованих камінчиків. Це Камінки (Kamínky), дуже популярні зараз в Чехії. Ідея така: невеликий камінчик розмальовується акриловими фарбами на вільну тему, на звороті пишеться поштовий індекс того населеного пункту, де ти живеш. Потім камінчик треба десь залишити, де його зможе знайти хтось інший. Якщо знайдеш Камінек, треба про нього написати у Фейсбук групі, виставити фотку, а згодом відвезти кудись далі, хай подорожує. Автор може спробувати знайти його по поштовому індексу в групі (https://www.facebook.com/groups/kaminky) і таким чином відслідкувати маршрут. Дуже затягує насправді, кожного дня з'являються повідомлення про сотні нових знахідок. Деякі такі гарні, що дуже важко потім з ними розлучатися.

Після Камінків мій телефон остаточно змерз і розрядився. До авта прийшлося повертатися, візуально орієнтуючись по навколишніх горах, як в старі добрі часи карт-кілометрівок :)

5
Віднедавна на Головному вокзалі Праги, що сам по собі є дуже цікавим з технічної та історичної точки зору місцем, поставили його копію, складену з Лего. Модель стоїть в реконструйованому залі відпочинку, дуже там пасує і притягує увагу всіх, особливо дітей. Вся споруда складається з 342 000 кубиків Лего та важить 2700кг. Дуже точно зображена будівля вокзалу, перони, вхід до метро, широка дорога біля вокзалу та навіть "славнозвісний" парк напроти, що в народі отримав назву Шервуд як місце, де легко можна знайти собі пригоди  ;D На коліях стоять три найпоширеніші типи поїздів ("Рихлік", "Пандоліно" та "Сіті Елефент"), на перонах їздять вантажні возики. Є кілька кнопок, які, наприклад, запускають ліфти або вмикають світло в підземних переходах до колій.

Модель вокзалу належить будівельній фірмі з міста Кладно, вона була створена в 2015 році. Залізничникам її позичили безплатно та на невизначений термін.


6
Вилазка що треба. Ми теж колись дуже-дуже давно збиралися туди, та так ніколи і не поїхали)
Думаю, охоронець з вами був такий привітний, бо в Україні присутня дискримінація експлорерів за статевою ознакою :D Побачив би він нас з Лесиком, то не обійшлося б без запорізького варіанту коронної фрази охоронців Галичини: "Хлопчі шо ви ту шукаєте?!".

Я зробив кілька скріншотів з Google Earth, насправді з часом (принаймні з 2013 року, відколи доступний перший знімок) літаків там не дуже поменшало. Знайшов також кілька відносно свіжих статей, що аеродром будуть відновлювати (https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2660547-stalevi-ptahi-sirokogo.html). Було б круто, такі місця спокійно можуть заробляти самі на себе туризмом і навчанням і непогано розвиватися.

2013р:


2016р:


2020р.


7
Ось така знахідка )))
У Львові під час ремонту дороги на Винники, одразу при повороті до відпочинкової зони, де колись було озеро, в кущах «відкопали» унікальну скульптуру початку 40-х років минулого століття. Україночка з традиційним вінком-колоском на голові вітальним жестом салютує усім, хто приїжджає до давнього міста Лева.

Крутий артефакт! Більше фоток нема?
Як знаєш, що то сорокові роки, а не пізніше?

8
Сьогодні група Експлорера в Facebook переступила, як тепер модно казати, психологічну відмітку в 5000 вподобань та 5500 фоловерів.
Приєднуйтеся, якщо ви ще не з нами та діліться своїм досвідом!
9
Велике дякую за ще один цікавенний об’єкт, який ми вже відвідали і маємо море вражень та фотографій. Скоро напишу свій звіт і про нього 😊
Круто, буду радий почитати)
Почуваюся рептилоїдом, який навіює людям бажання кудись йти, а сам сидить в теплій хаті 👽

10
Насправді збереглись дві штуки. :)
Одна Т3 службова, а інша капітально відновлена, використовується для екскурсійних маршрутів.

Дякую, виправив попередній допис. Про службову забув, а про туристичну не знав...

11
Та "піська" - то певно кріплення на прапор  ;D

12
3 листопада 2020 року виповнюється 60 років з дати випуску першого прототипу (він на чорно-білій фотці нижче) найпопулярнішого трамваю в світі - чехословацької Татри Т3. Всього з 1960 до 1997 року їх виготовили біля 14 тисяч. Т-трійка була популярна переважно в країнах Центральної та Східної Європи, але також часто у вигляді "братської" допомоги потрапляла до таких екзотичних країн, як Північна Корея. Трамвай виявився таким вдалим передусім через ряд технічних новинок, нові модерні матеріали (склоламінат для фірмових сидінь), новаторський дизайн. Зараз існує безліч модифікацій Татра Т3, вагончики досі бадьоро бігають в багатьох трамвайних містах. В Україні Т3 можна зустріти в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі. Дуже шкода, що не збереглися вони у Львові. (виправив, дякую Рою за коментар, що нижче)
У Львові також збереглися дві Те-трійки: одна перероблена на вантажну службова, а інша, відреставрована, катає туристів.

Многая літа ювіляру!  :D

13
Дві тригранні вежі висотою 355 метрів кожна - це найвища споруда Чехії, що зараз працює як радіопередавач для середніх хвиль. Збудований та запущений в 1976 році, на місці старішого передавача, що брав свій початок ще з 20-х років. Кожна вежа всередині має ще й ліфт з двигуном внутрішього згоряння ( :o) та відкритою кабіною, що піднімається на висоту 350 метрів за 45 хвилин часу))). Це ще один місцевий рекорд - найвищий ліфт в Чехії. Передавачі стоять на підвищенні в полі, на відстані 120 метрів один від одного, але виходить так, що кожен знаходиться на території іншого села - Лібліце та Прістоупім. Недалеко від антен стоїть технічний центр, де обробляється вхідний сигнал та охолоджується обладнання.

Місце на карті.

Через поле можна підійти до веж практично упритул, порозглядати все і пофоткати. Або залізти, як отут:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BNuXKyysDp0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BNuXKyysDp0</a>

Кілька моїх сьогоднішніх фоток.
Вежа стоїть на землі тільки на такому маленькому "пеньочку"


І кріпиться десятками тросів-розтяжок
Трансформатор та кабелі, що ведуть до передавального центру


14
Теж думаю, що не варто клеїти наклейки там, де без них буде краще. Зрештою, то нічим не відрізняється від напису "Тут був Вася" на стіні середньовічного замку.

15
Багааааато якісних фоток каналізації, підземних річок, штолень, печер та іншого підземного. Чехія енд ераунд.

https://m.facebook.com/groups/108305432522383/16
Ковід заганяє людей під землю)) Ось як виглядають фотки старого колектора в Літомеріце якщо у вас є час і настрій фоткати17
О, круто, люблю такі вилазки. Як каже наш мер, "Взяу і зробиу")))
Скільки часу там ходили? І як загалом річка, глибинна, чистота води, важко йти було?

Стукіт по люку, що ви чули - то швидше за все колеса машин, що по люку проїжджали. Не варто боятися, але і вилазити там мабуть теж не варто було.

До речі, може буде цікаво: там, відносно біля вас, є ще один крутий об'єкт, кладовище літаків в аеропорту Широке біля Запоріжжя. Це місце скоро зникне, бо частину літаків цього літа продали на аукціоні. Ось старий допис з Експлорера стосовно як дістатися (https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,2939.msg20164.html#msg20164):

Цитувати
Бував там неодноразово.
Охорона є, але вона знаходиться далече від стоянці.
Крім того, якщо не залазити у середину літаків, вона не звернеть на вас ніякої уваги.

Також збереглися дві злітні смуги, на яких, якщо ви на авто, можно погоняти.

НЕ треба намагатися пройти через КПП. Він охороняется і вас туди не пропустять.
До стоянці можно дістатися по злітній смузі, яка відкрита для всіх.


18
Гірське курортне містечко Шпіднлерув Млин (Špindlerův Mlýn) відоме своїми гірськолижними трасами та красивою природою Карконош. Ця гірська система - фактично західна окраїна Карпат. Природа дуже схожа до нашої, дуже багато облаштованих туристичних маршрутів. За гарної погоди влітку тут за день спокійно можна пройти досить велику відстань по хребту, що пролягає польсько-чеським кордоном та відвідати чи не всі найцікавіші вершини та виток річки Ельби, яка в Чехії називається Лаба.

Чехи взагалі майстри переінакшувати географічні назви. Спробуйте здогадатися як ми називаємо міста, які по-чеськи звуться Бенатки, Драждяни, Мніхов, Кодань? Відповідь буде в кінці цього допису.

Туристичні траси в Карконошах довкола Шпіндлерового Млина можна глянути, наприклад тут: https://www.mestospindleruvmlyn.cz/en/hiking-routes або на сайті mapy.cz

Я мав вільного півдня, вирішив сходити на гору, яка називається Дівчі Скали. Того дня різко похолодало і опустився сильний туман. На вершині було всього +2, після вчорашніх +20 в Празі це трохи бадьорило.

Дерев'яні мости через Ельбу - візитівка Шпіндлерового МлинаВ 1936 році Чехословаччина почала будувати лінію оборони на північному кордоні. На жаль, закінчити її не встигли, німці виявилися швидшими і технічно більш підготовленими. Ці ДОТи залишилися з тих часів. Бійниці спрямовані на дорогу та річку.Природа нічим не відрізняється від наших Бескидів

Стежка майже весь час заасфальтована, на висоті, де починається жереп, викладена камінням.

Гірський готель в туманіЗустрічні кози охоче фотографуютьсяСтежка по хребті пролягає рівно по кордону Польщі та Чехії. Час від часу трапляються отакі знаки, щоб можна було точно статояти одною ногою в двох країнахДівчі Скелі виявилися величезними каменюками неправильної форми. Вітер, вода і час їх добряче відшліфували, деколи навіть виглядає, що кам'яні фігури зроблені штучно. В гарну погоду тут мабуть бомбезні краєвиди, зараз видимість метрів 50.

А тепер відгадка на географічну загадку:
Бенатки - Венеція, Драждяни - Дрезден, Мніхов - Мюнхен, Кодань - Копенгаген  8)19


Містечко Літомеріце (Litoměříce) знаходиться за 75 кілометрів від Праги в напрямку Дрездена. Має дуже симпатичну архітектуру так кілька унікальних об'єктів в близьких околицях, як наприклад місто-фортеця Терезін чи колишній нациський підземний завод.

Я ж на минулих вихідних приїхав сюди подивитися на колектор Пократіцкого потоку, останні 900+ метрів якого проходять під землею. Незважаючи на коротку відстань, колектор має дуже різні ділянки всередині. Першу частину потоку сховали під землю ще в першій половині 19 століття, тут зустрічаються ділянки з каменю, бетону, цегли, каменю та керамічної плитки.

Бетонний портал відкритий, води в руслі практично немає.Частина напівкруглого колектора поштукатурена, два роки тому зробили ремонт)))Всюди по течії зроблені переливи у вигляді сходів, щоб вода не розбивала дно. На одних таких сходах навіть облаштовані поручні з ланцюжків, щоб дигери розуміли, що про них піклуються  8) Як тобі таке, Львівводоканал?  ;D

Форма, розмір і матеріал, з якого зробоений колектор, постійно міняються. Також багато замурованих чи то колишніх приток, чи то шляхів потрапити в підвал сусіднього будинку.В одному місці взагалі цегляний зал з арками, висотою метрів 6-7. Шкода, що світла не стає зробити якісну фотографіюТут колектор ненадвого виходить на поверхню в місці, де колись проходила залізнична колія.

Що неприємно здивувало - тут є з десяток явно нелегальних гівноврізок, які без жодної очистки стікають прямо в Ельбу, куди впадає Пократіцкий потік. Колектор майже весь час проходить під приватним сектором, як виявилося, хитрожопі вуйки живуть не тільки в Україні.

Тут взагалі хтось викинув бадилля з городу через квадратний люк нагоріОсь що стається з квашеним огірком, якщо його використати не за призначенням (тобто просто викинути в каналізацію)Чорна і брудна вода Ельби - кінець колектора. Всі літомеріцькі гувна попливуть просто до Німеччини.Якийсь незрозумілий механізм посеред колектораА загалом Літомеріце - цікаве і симпатичне містечко, сміливо можна приїжджати на день-два20
Інженерні Споруди / Re: Полтва
« : 06.10.2020 13:43:20 »

А чому так - результат описав вище. І думка це не лише моя, а більшості з нас.


Це не думка більшості, хіба більшості Роїв на форумі. Або надай докази протилежного.

Ніхолєри тій Полтві не буде, імхо

ПеЕс. То так гарно, що ти Голема від СБУ відмазав, молодець. Тільки не можу знайти де серед функцій нашої Служби Безпеки є адміністратинвні (не)правопорушення.