Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - atlas1975

Сторінок: 1 2 3 4 5 6 7 »
1
Звіт не коментую,  як завжди на висоті. 👍
8)
цього разу - якраз саме - на висоті...

2
є прекрасна франкомовна сторінка, зокрема по тематиці цієї знахідки - http://www.passioncompassion1418.com/plateforme.html

прямий лінк на потрібну статтю якось не виходить дати, то покажу на скріншоті де шукати:

3
після сумнозвісної крадіжки електроніки з МиГів, про яку стало відомо тільки відносно недавно http://militaryaviation.in.ua/uk/2020/06/08/dbr-rozsliduye-kradizhku-blokiv-mig-29-u-lvovi-2/?fbclid=IwAR1k8JG3U5pFjkYx_2AqJFNOvvcvUvmh7E58pBBRH9voLoKb0M4gMSvvJDo - я трохи сумніваюся у подальших екскурсіях... Принаймі ближчим часом..

4
тут й не має ніц побутового, плата зібрана (цікаво хто ж розробник під ЕСКД шифром "АРФ"..) на компонентах з прийомкою замовника (воєнною), а 533я серія планарок навіть з індексом "ОС" (особо стабильные) (до речі - правильніше ці серії планарок писати без букви "К" - то не "побутове" виконання.. - так само й з 2Т312 транзисторами, а не "КТ" для побутової електроніки, з прийомкою ОТК), конденсатори біль-менш сучасні тоді (К10-17а) ,але все одно вліпили анахронічні вітебські (від Моноліта) КМ-6. Зате добряче покрили лаком всю плату, шо згідно тех. норм для того місця де вони експлуатувалися..
А взагалі, плата-модуль нагадує похожі плати до апаратури ИКМ...

5
бачив це все давно.. Робив зауваження працівникові того музею, шо на табличках по експонатам варта додавати інформацію про завод-виробник, та по можливості додаткову, супутню (роки випуску тощо). Ось наприклад осцилографи - з тої трійки два - лортівські, тобто мають безпосереднє відношення до Львова, ЛНІРТІ (в свою чергу - частково чи опосередковано до Політехніки), не пригадую чи в тому музеї завалялися частотоміри чи вольтметри - чимало типів їх моделей було також під логотипом ЛОРТА але з виробництвом у Золочеві..
Цікаво чи в головному корпусі ЛОРТА шось збереглося від їх музею (була тема зі знайденими фотками...) - бодай куточок чи стенди - екскурсії з місцевої школи туди якось пускають.. Знаю також що ше живі люди які є авторами (або одними з авторів) розробок ряду приладів.. ЛОРТА  - останній з львівських могікан (Електрон (не те шо сьогодні залишилося..), ФТА (з його музеєм..), Кінескоп (навіть їх "уламку" - Еротрону поволі гаплик наближається.. точніше, його наближають ,судячи з розмов на радіобазарі..), Полярон (цікаво - пара кімнаток з його лазерними рештками ще збереглися? - якшо не помиляюсь десь до будинку іншого інституту переносили..), Мікроприлад (там все сумно сьогодні..), Львівприлад (як і Полярон - щез серед новобудов..)... У Політехніці дуже цікава колекція радіовимірювальної (та іншої) апаратури; чи щось збереглося в колишньому технікумі радіоелектроніки (навпроти Лісотеху) - не в курсі.. Звісно вояки більш-менш зберегли свою 10 базу вимірювальної техніки (судячи з відеороликів на Ютубі), але підозрюю шо колись було більше й набагато більше..

6
Цитувати
що тут написано

на другій світлині можливо Врубель - Wróbel, а нижче можливо Jan. Jan Wróbel.

7
Може комусь буде цікаво почитати: рапорт про львівський ЛАЗ від американського ЦРУ - https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP80T00246A049900560001-7.pdf

На тім сайті можна ше трохи по Львову знайти різного - наприклад в якості "додатку" https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP80T00246A059600440001-2.pdf

8
В 10му піонерському батальйоні було 5 рот, кожна із них була прикріплена за різними армійськими з'єднаннями
1 рота - 12 ID
2 рота - I AKps
3 рота - Х AKps
4 рота - V AKps
5 рота - ХI AKps

На скельному написі мова однозначно за 3тю роту. "53" там точно не є, бо "3"ка вишкробана у великому регістрі (прописному), а букви після "К" - в малому (рядковому). Немає сенсу си ломати голову над причинами того чи іншого варіанту написання абревіатури слова kompanien, бо не факт шо автор напису був на 100% обізнаний зі всіма тонкощами військових абревіатур австро-угорської армії й міг написати так, як сам вважав за можливе...

9
Цитувати
Серед обладнення зустрічаються TESLA

для совкових об'єктів такого типу (й вцілому для заводів, НДІ, лабораторій чи КБ) - ніц дивного. Сьогодні ця назва асоціюється для більшості людей - з електрокарами, а в даному випадку, вказане обладнання зроблено давно неіснуючим чехословацьким виробником з назвою TESLA (скорочення від Technika Slaboproudová). З відомою сьогодні фірмою Еберхарда та Маска - ніц спільного.

10
 :)  коли я побачив назву теми, мені звісно по-своєму асоціювалося.. Назва міста збігається з назвою одної інструментальної композиції Рітчі Блекмора з Blackmore's Night - та й саме місто своїм духом відповідає улюбленим місцям колишнього короля хард-рокової гітари (старість не радість.. але всім би таку старість.. 8)).

Плюсик автору за фотозвіт.

11

Файні фотки, але від фінікійського Карт-Хадашту там залишилося відносно мало, залишки в основному від римських часів...
 :) - в 1993 році тематика моєї першої курсової роботи була по пунічним війнам.. майже ностальгія.. Першою книжкою яка мене в дитинстві зацікавила пунічними руїнами, було старе польське видання: Stanisław Lenkowski, Z życia i kultury antyku, видана у Львові в 1935 році, - художні "Слони Ганібала" чи "Саламбо" були наступними.. Пригадую як поступово, в процесі вивчення римської історії та культури вцілому, моє початкове романтичне захоплення карфагенянами значно зредукувалося.. Втім, досягнення фінікійської колонізації чи кораблебудування в історії людства залишаться безсумнівними, а можливо навіть колись й доповнені новими відкриттями.

В Тунісі є також трошки гір - Атлаських.. Правда, там в основному саванна - найцікавіші райони Атласу в Алжирі та Марокко.
Деякі книжки з історичними описами минулого вже й не хочеться  перечитувати, бо то як наприклад з Яворницьким, який описував природу Дніпра на початку козацької ери - царство рослин, тварин - життя вцілому кишіло тоді, як й процвітала колись Північна Африка завдяки фінікійській, так потім і римській системам іригацій...
Арабська ж культура (незважаючи на її геометричну та деколи позолочену монументальність), особисто на мене, впливає депресивно, шо вже й говорити за її носіїв...

Файний звіт - плюсик автору я поставив, пізнавати світ на власні очі й на своїх ногах краще аніж сидіти вдома перед Нешинл Джіогрефік... 8)

12
Додам ще трохи по історії тих заправок.. Спершу мене на англомовному форумі вивели на виробника (ієрогліфи на червоних коробках, з яких звисали шланги..) насосних агрегатів в цих заправках - японська компанія Татсуно, потім вже самостійно найшов цитату:
Цитувати
Представительства и сборочные производства TATSUNO размещены по всему миру — в Азии, в Африке, в Австралии, в Америке, в Европе и в евроазиатской России.
Немногие знают, что в СССР оборудование TATSUNO впервые появилось в олимпийском 1980 г. на 20 АЗС. Жители крупных городов до сих пор вспоминают космические проекты таких станций с уникальной технологией верхней подачи шлангов. Спустя много лет эти АЗС продолжали называть в народе «японскими».
http://www.sovazs.com/showarticle.phtml?id=1690

на головному сайті компанії, в розділі "історія", є малюсінька фотка схожого дизайну - можливо (але на факт), шо то  було знято на Експо в Осаці в 1970 році:

https://tatsuno-corporation.com/en/about-us/history/

13
мені колись двоюрідний брат приносив від тої заправки певний електронний блок керування - в металевому корпусі, болти мали отвори під пломбування (були й пломби цілі), всередині були здається два плати, весь блок був заповнений кулькоподібним силікагелем. На жаль, фоток я не мав чим тоді зробити. Щодо фоток того місця - тра найти старих знайомих по шкільному профцентру який був поруч, або серед старих дайців попитати - може заправка їм попала в кадр..

14
Думаю ми всі дякуємо за цікаві фото..

Що ж до світлини пл. Міцкєвіча - то було місце де вся польська громада Львова святкувала визначні свята - в міжвоєнний час - і державні.. Можна вгадувати - снігу нема, не дуже холодно вдягені цивільні особи - отже весна, чи осінь. Найперше свято - яке святкували і за часи Австро Угорщини - свєнто Тшецєго мая - тобто день польської Конституції кінця 18 століття. В осени в міжвоєнний період могли святкувати й Джєнь нєподлєглосці Єдинастего лістопада... Однак на згаданій фотці явно австороугорська форма - так шо це скоріш за все ше до першої світової вйни або навіть і під час  - сфотографовано. Скромність урочистості - шо дуже не пасує до трошки пихацького характеру наших західних братів теж на це вказує.. А можливо я й помиляюсь.. ::) Римляни вже давно знали шо це властиво людям (не варварам.. 8))...


Єх - пасаж Міколяша - це був мабуть єдиний такий відверто "парижзький"  арт в нашому місті... Якби я був мільйонером - я б не пошкодував б грошей шоб його відновити.. А грошей тра дуже багато, - та й фото- доку- матеріал тре зібрати, все шо вціліло..


Ше хочу подати ідею на наступну роботу автору теми - http://www.lvivcenter.org/uk/uid/picture?pictureid=118 - арка на честь цісаря...

15
молодці - світлини супер.. Кусочки Львова якого вже давно немає...

16
дякую.

17
Спорядження / Re: Дозиметрія
« : 02.12.2010 16:28:19 »
то тра було б десь серед морячків питати - він більше на флоті був в використанні...
http://aesnik.rork.ru/RSafety/P11-04.htm
http://publ.lib.ru/ARCHIVES/S/SIDORENKO_V._V/Detektory_ioniziruyuschih_izlucheniy.(1984).[djv].zip

18
Bottlehunter - у далекі 80ті (а може й і раніше...) мої брати збирали західні вініли - вони були страшенно рідкісні (як правило випускались в момент виходу альбому групи чи виконавця), найчастіше  - просто позичались, перефотографовулися, записувалися на бобінники і віддавались далі в руки, - звісно шо не задармо... Жодна, підкреслюю - жодна платівка в конверті і зроблена в ЕсьЕсьЕсьЕр - в порівняння за художньою якістю та й за звучанням - не могла йти... Я може десь пізніше найду слайди кольорові, оцифрую і може окремою темою й викладу... Були ще польські та болгарські вініли (рідше мадярські) - в них якість була вища від совєтських, але значно поступалась західним оригіналам, тобто була тим шо зара зветься піратською продукцією...

20
Посилання / Re: Ядерні кошмари
« : 05.10.2010 08:16:20 »
до цього фільмика також тра ставитись з застереженням. Світ наш великий, і не такі дрібні мурахи як ми з вами ним правлять. Багато чого робиться на замовлення: одному вигідно страх перед радіацією підсилювати, а другим - применшувати. Страх потрібний - він має довгу історію в людському розвитку... І часто йде в парі з інстиктом самозбереження. Страх щодо невидимого ворога - йде на найвищому рівні самосвідомості...

Сторінок: 1 2 3 4 5 6 7 »