Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Le-i-3o

Сторінок: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
1
Знаходиться на схід від Моршина, ось тут.
На вікімапії хтось позначив як "вольєр для кабанів", хоча, згідно супутникового знімку, та тієї ж фотки на вікі, видно, ще це не так.
Можна було б якось перевірити це місце. Пішки від станції Моршин 5 км, є лісова дорога.

Хто має бажання відвідати це місце? А може й був вже? :)
+1 якби то було завтра чи в вихідний.

Колись як був у 8 класі був у Моршині на відпочинку, ходили в ліс за грибами і біля міского парку у лісі є якісь незрозумілі конструкції типу очиснх споруд, слабо памятаю. Хотілось і на них би глянути.

2
Мене забули:(
Ти чисто як водій получився) на екскурсію не ідеш)

3
Мій хороший знайомий Анрій Пилипюк бігає такі дистанції на сніданок, тупу Гуцул Трейл і Т.Д. після чого пише цікаві звіти з того як проходила дистанція, якщо кому цікаво тут читайте його звіт з марафону по Олешківських Пісках. Можливо комусь буде цікаво звіт дуже крутий.

4
Гумор / Re: Наше меню
« : 14.03.2019 16:26:49 »
Я уточню в 3 місцях і створю тему

5
Гумор / Re: Наше меню
« : 14.03.2019 15:24:25 »
При достатній кількості бажаючих є можливість зробити Фірмову пляшку скляну з логотипом форуму, вчесть десятиріччя. Є декілька варіантів, як індивідуальне дуття так і стандартну з лого. За великі гроші можна навіть в формі колектора зробити думаю.

6
Вже збирався виставити другу частину звіту яка мала відображати історію міста Сус та мого його невдалого відвідання, але застряг на вивченні старих фото Тунісу і найшов декілька цікавих які пов'язані з Монастирем.

У перші частні звіту я згадував про кладовище Сіді ель Мерзі, яке назване вчесть відомого місцевого Імама. Імама вважали святою і дуже поважною людиною і на його честь назвали цвинтар на якому він похований.
Сучасне фото цвинтаря з Рібату

І ось фото цвинтаря з Рібату орієнтовно з першої половини 20 століття, Мавзолею Хабіба Бургіби звісно ще не має, а на цвинтарі видно не так багато могил і можна побачити що вони являють собою просто камені більш менш правильної форми.

Фото трошки з іншого ракурсу але можна привязатись до двох веж на мурі Рібату.

Наступне фото викликало в мене дослідницьке задоволення. На ньому я зауважив цікаву деталь. Як я розповідав кладовище відоме на весь мусульманський світ як місце де зціляются діти. І тут ближче до правого нижнього кута можна побачити мужчину який тримає на спині дитину. Думаю це паралізований або з серйозними проблемами опорно рухового апарату хлопчик якого сюди принесли для зцілення.


Якщо порівнювати з попереднім фото то можна визначити приблизну локацію де фотографували і зрозуміти що фото дійсно звідти. Споруда якщо не помиляюсь це власне і є Куба де похований Сіді ель Мерзі.
Тут краще видно що тоді увагу як буде виглядати могильний камінь не дуже приділяли, і мабуть уже в сучасному світі почали обкладати могили керамічною плиткою. Взагалі возвеличення могил заборонене ширіатом.

Є ще пару стареньких фото:
Фото з Рібату в сторону Мечеті, фото старе набережної немає просто піщане узбережжя.


Фото фортеці Рібат зі сторони моря, з права видно Кубу. Окультурення берега ще відсутнє.7
Все актуально, їдем навіть якщо нас буде лиш двоє. Після цього  можем заскочити в палац та\або на Єврейське кладовище.
Про час домовимось в Пятницю.

8
+1 на 90%, точно скажу коли повідомите дату.
Підтверджу свою Участь завтра зранку
Я мінус зі списку, з нової роботи не так легко відпроситись нажаль.

9
+1 на 90%, точно скажу коли повідомите дату.
Підтверджу свою Участь завтра зранку

10
Знайшов цікаві фото палацу з травня 1915 року. Видно що права частина палацу постраждала, мабуть від якихось боїв. Фотографії зроблені уже після боїв на маківці. Якщо порівнювати з сучасними фото видно що була реконструкція, можливо і після даних пошкоджень.
Додав попереднє фото щоб можна було порівняти
11
Ось так колись потрапляли спелеологи в Еміне-Баїр-ХосарІ ще скан старого альбому по Мамонтовій


12
Багато в нас цікавих тем у розділі природні об'єкти, але от про багатовікових велетнів теми немає.
Гори, Скелі, Печери, Озера, мабуть найстаршими з них є гори і печери, вони бачили багато історії а печери навіть частину законсервували для нас.
Так от забули ми про дерева в тому нашому списку природних об'єктів. Ті які пам'ятають багато історії, під більшістю з яких відпочивав Богдан Хмельницький. Тут можна почитати гарну статтю про найвідоміших старожилів Львівщини.


А я от захопився ідеєю привозити з наших вилазок інформацію про невідомі чи маловідомі природні пам'ятники.

Надихнуло мене на цю ідею нещодавно найдена інформація про те як дуже просто самостійно можна визначити вік дерева.

Є простенька формула і коротке пояснення до неї:

Цитувати
L = K x C, де

L – вік дерева,
K – коефіцієнт,
С – довжина кола (обхват) стовбура дерева.

Ось коефіцієнти деяких дерев:
Дуб - 1
Граб - 1
Липа - 1,1
Сосна - 0,7 (для вологих місць з природним грунтом) до 1,5 (на сухому скельному грунті)
Шовковиця - 0,4
Волоський горіх - 1
Каштан кінський - 0,5

Крім цього слід додати, що дуб після 600–700 років (маючи обхват 6 м і більше) починає рости повільніше. За 100 років він додає не 100 см, як у молодості, а 30–40 см, якщо росте в лісі, і 60–80 см, якщо росте на сонячній галявині, або в середньому 60 см за століття.

Що ж стосується дерев інших порід – в'яз, ясень, сосна, бук, біла акація, то вони можуть досягти віку 150–200 років маючи в обхваті більше ніж 3,00 м на рівні 1,30 м від землі.

Верби, тополі, платани ростуть швидше, однак коріння цих дерев менш довговічне. Верба і тополя можуть досягти 150 років при обхваті стовбура 5,00–6,00 м, а платан досягає цього віку при обхваті стовбура 6,00 м.

На закінчення слід підкреслити наступне, якщо у дерева на відстані до 2,00 м від землі стовбур роздвоюється, то обхват стовбура буде трохи більшим, ніж у дерева, що має звичайний стовбур. Для визначення віку такого дерева слід цифру, що характеризує обхват стовбура на відстані 1,30 м від землі, помножити на 1/3, а потім помножити на коефіцієнт для даної породи дерева.

І тут я згадав що не далеко від мене є дерево яке точно має обхват більше ніж 3 метри на рівні грудей.
Знаходиться воно тут біля відомо багато кому озера "Зелене  Око". Мальовниче місце.

Тож взяв я примітивну вимірювальну техніку тай пішов міряти вік дерева. Получилось в мене аж 3,7 метри і тут я трошки "припух" скориставшись формулою в мене вийшло 407. 407 років це багато звісно що мій підрахунок не точний а приблизний, міг я помилитись в вимірах, також можуть бути якісь фактори інші, але ці цифри є дуже ймовірні, більш ніж впевнений що її вік оливаєтся в цьому часовому діапазоні.Від найстаршої липи Львівщини відстає лише на 200 років, Майже одноліток відомої липи Петра Могили що у Києві біля фундаменту десятинної церкви. Якщо Почитати про старі липи України То впринципі всі найстарші мають такий вік 400-600 років, мабуть це з чимсь пов'язано. Майже під всіма зупинявся Богдан Хмельницький, а під деякими навіть вінчався))). Думаю і Для цього дерева красиву легенду можна придумати про те як тут Богдан Хмельницький Святкував Взяття Львова.

От Власне фото самого дерева
 


Лазив я колись на це дерево в класі так 3, для зручного залазу хтось забув потужні цвяхи по 2 штука в зручних місцях, цвяхи на вигляд старенькі з тих часів як робили на віки. Потім довго не міг злізти з того дерева)
Дерево ще цілком живе і думаю як ніхто не буде його нищити ще довго проживе.

Неподалік є схожа стара липа але вже не жива, її поки ще не поміряв. Ось вона на Фото Synoptyk у Темі Зелене Око та околиці. Осінь 2012 р.


Ще колись нижче була дуже стара Тополя слабо пам'ятаю як вона ще була живою але пень від неї пам'ятаю добре.

Тож пропоную всім в майбутньому докидувати у тему фото та локацію старих дерев які попадуться Вам на вилазках, а як матимете рулетку під рукою можна й зміряти чи написати на око його обхват.

13
А то взагалі законна фотка)))?

14
карта складається лазером-дальноміром і кутом? Я в фантастиці типу прометея бачив дронів які робили 3д модель)
1)Так вірно
2)3d карти якщо не помиляюсь роблять ультразвуком

15
Круто! Ви молодці! А можна карту в студію?
Буде  коли накладем на місцевість, так то просто лінії які нікому нічого не скажуть

16
Тож завдяки проробленій роботі Манівців печера коло Старого роздолу тепер має назву.
Ними була зроблена топо-зйомка печери і зроблена карта, також в печері проводятся як навчальні роботи так і роботи по продовженню печери.
Завдяки нашим дослідженням назва печери отримала приставку Мамонтова.

Тепер по тій роботі що зробили ми, Нещодавно ми з Rufus приняли гостей з УСА а саме з Чернівецько спелеоклубу Триглодит, показали печеру покопали кісточок отримали консультації що робити дальше.
Отож дякуючи Тарас Білошицький та Манівцям маємо на руках карту печери, наступний крок привязати її до поверхні і визначити де зверху місце з якого могли потрапляти кістки в печеру, це буде наш наступний етап роботи по Когутя-Мамонтова і виявленю можливої стоянки людини над печерою.

17
Мені теж ідея подобається. Але це вихідні після чорнобиля. Буду активно вимивати радіацію з організму. Може перенести?
1. Там роботи на багато виїздів. Я планував давно там роботи
2.Якщо найдется хоча б один бажаючий я поїду, а потім вже зкооперуємось на наступний раз коли буде вже визначений напрямок точний копу в тій пустоті.

18
Запрошуются усі бажаючі покопати в печері біля старого роздолу, мова іде не про відому багатьом печеру а дещо інше місце далі по вул.Лісна.
Час - 16 березня, субота.
Місце - Старий розділ.

Обєкт схожий на Прийму але весь під землею, в середині велика пустота заповнена піском, потрібно її очистити по максимуму.
90% місце використовувалось первісними людьми як стоянка.
80% може бути продовження десь в глиб породи
70% можна знайти якісь цікаві  знахідки.

Що мати з собою, ліхтар(не обовязково налобний, якщо хтось матиме стаціонарну "фару" беріть), старий одяг щоб передітись, лопатку, сапу або інший девайс з короткою ручкою.
Також нам потрібно буде одне якесь металеве корито з ручками і два куски шнурка, для того щоб без проблем витягувати землю на зовні.
Про час зустрічі та виїзду домовимось з 11 березня. Відповідно до кількості бажаючих будем шукати одне чи два корита.

Чим більше нас буде тим швидше справимся і зробимо гарну роботу.
Отож в очікуванні бажаючих.
19
плюсую за оновлення теми! Хотілось би зїздити у Стрий і там відвідати аналогічний комплекс
Ось коротка добірка фото
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=TNei9ELQq-o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TNei9ELQq-o</a>

20
Плани / Re: Памір, по раз другий!
« : 21.02.2019 19:48:49 »
Рюкзак спакований. Балони заправлені. Прогноз погоди перевірений. Мороз, вітер і сніг. Має бути весело :)

Все без змін. Завтра вночі четверо бійців Експлорера вирушають на штурм Румунського кордону :) По можливості при наявності нету скидатимемо фотки

Гарного Вам Походу.

Сторінок: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »