Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Roy

121
Вліплю і свої п'ять копійок, до цієї історії.

Коли я потрапив на вулицю Солоний Ставок, зайшов на територію, яка дуже нагадувала середовище фільму Сталкер, Андрія Тарковського, відчув та освідомив дві речі:
- Українці. Так, якась несамовита праця українців, на залишках колись багатого підприємства, яке процвітало не одне десятиліття. Мабуть, це відчуття гордості, але впереміш з жалем;
- Енергетика. Колосальна позитивна енергетика місця, де навіть відчувається відгомин старого поселення часів Русі. На горбочку храм, внизу річечка, посередині місце покладу солі. Наші предки вміли вибирати місця, які окрім доступу до природних ресурсів, характерного рельєфу мали мати добру силу. Я, як пошуківець таких місць, часом, дивлячись на пейзаж, вже знаходив поселення. А ще, коли тобі тут приємно, ти хочеш тут залишитись на довше. Це місце правильне.

Мабуть це є ті причини, чому сюди треба навідатись. Потенціал індустріального туризму, такого характеру, заставляє задумуватись над світобаченням. Власне, тому сюди люблять навідуватись іноземці, дивуватись, милуватись та обіцяти перспективні договори по співпраці про експорт цінної, якісної солі в більш розвинені країни. Хоча, про якість в промислових масштабах важко говорити. Якісний продукт технічно зробити можна, але в невеликих об'ємах.

Ми зустрілись головним технологом, пані Оксаною Бундою, яка працює на підприємстві з 1980 року. Кажуть про таких людей, вклала душу і серце.
Отримали чудовий ознайомчий екскурс об'єктом.Почали з адміністративної будівлі.Йдемо до шурфа шахти, глибиною 50 метрів. В цьому місці добувають сіль з 1473 року! Важко повірити, але це факт.Зауважуємо, що більшість будівель ще автрійських часів побудови. Дерево, цегла, навіть деякі дрібні елементи вказують на це.Всередині:

Відкриваємо дерев'яний люк до шурфу шахти. В обличчя б'є повітря, насичене сірководнем.
Саме звідси, з надр землі насосами добувають соляний розсіл, який по трубам перетікає  у спеціальний відстійник - розсолозбірник.Приміщення, яке зроблене з дерева, без металевих скріплюючих елементів. В противному разі, вони б згнили. Натомість, деревина, просякнута десятиліттями сіллю, стала надміцною.Далі, після очищення, розчин солі по трубах тече у виварювальний цех.
Куди ми, після розмови і перебрались.

Напівзруйнована будівля, з ефектними льодяними бурульками справляла неймовірне враження, що Інтроверт навіть спробував їх на смак.
Втім, цікавіше було всередині.

Це воістину особливе місце! Приміщення наповнене парою, теплом, чути потріскування дров, звуки притихлі. Запах ропи, хочеться дихати ним.
Тут відбувається кристалізація. Ропа нагрівається до 106 градусів, і через 2-3 години отримується сіль. Далі її сушать, чистять, йодують та пакують.Вогонь притягує людей завжди :)В іншому боці споруди, відбувається випарювання, частково під відкритим небом

Заготівля природного палива - дров. Газ давно відключений.Фасування, котики, булер'ян.Результат праці в руках.Наша братія :)Далі, в нас по плану були відвідини Дрогобицької Хоральної синагоги, яку нещодавно реставрували за кошти мільярдера Віктора Вексельберга, який колись народився в Дрогобичі, але тепер є громадянином Росії.


Цікавий факт, що є одна з найбільш синагог західної Європи, яка збереглась до нині. На даний момент її відреставрували, та нечисельна громада євреїв в кількості 100 чоловік знову збираються тут.
Всередині є банери, з цікавою інформацію про історію краю, про промисловий розвиток та занепад. Звісно, є багато інформації про євреїв, зокрема про період німецької окупації.
Для себе дізнався цікавий факт, про те, як в період німецької окупації, німець майор Ебергард Гельмріх, разом з дружиною Донатою, будучи керівником економічного дістрікту, рятував євреїв від знищення.
За що його разом з дружиною визнали Праведниками Світу.Після ДСВ будівля мала різну долю, проте каркас споруди вистояв. Чого тут тільки не було - конюшня, склад тканин, солі, магазин меблів, склад продуктів...і при тому, в будівлі було створене додаткове перекриття, яке зал розділив на два поверхи. Також, був ліфт та додаткові входи, один з яких був продовбаний в стіні, там де знаходиться синагогальний ковчег.

Вдалось відновити вікна споруди, та розписи на стінах. Все інше, вже зроблено в наші дні. Капітальна реставрація почалась у 2013 році.Тим часом, я зробив серії світлин на згадку.

Тут, колись до прикладу, завжди були жінки, а чоловіки знизу :)Вартує відволіктись, як вже експлорери кудись лізуть, де їх не запрошували.
Ось, наприклад Інтроверт:який втім, різко притворився на нещасного, з патиком

Робимо загальну фотку, на сходах, де колись була ліфтова шахта.Після пошуку місця, де ми мали пообідати, відправитись ще раз до солеварні, де на горбочку стоїть дерев'яна церква Святого Юрія.

Як виявилось, спокійно знайти місце, де в Дрогобичі можна пообідати непросто. Більшість закладів, де ми знаходили були тісні, та підправлені вже перегаром сп'янілих відвідувачів. Пройшовши добрих два кілометри, осіли в піцерії "Чикаго", назва якої, звісно далека для галицького провінційного містечка, хіба що, нагадує старі часи, коли тут було багатство та нафта лилася через край.

Церква вразила. Станом, збереженістю елементів, архітектурною цілісністю, а головне розписами інтер'єру.На цьому пагорбі церква існувала з давніх-давен. В XIV -XV церква на цьому місті кілька разів знищувалась, внаслідок набігів татар. Громадою було вирішено, мабуть в цілях економії коштів купити, та перевезти вже існуючу церкву. Була така вибрана, з села Надіїв, Долинського району, Івано-Франківської області. Розібрали,завантажили на вози з волами, перевезли та звели знову. Причому, церкву обміняли на сіль :)

Звели її у 1656 році. Дзвіницю у 1670. З нечисленними перебудовами, церква набула теперішнього вигляду у  1711 році.

Іконостас, який ми бачимо на фото з 1659 року, пензля іконописця Стефана Маляра, який через смутні часи минулих віків дожив дотепер.
Окремої уваги заслуговують настінні розписи. Тут розлого подана композиція "Страсті Христові" впереміш з рослинним орнаментом.
Інтер'єр розписувався поетапно, з 1656 року по 1714 рік.
Стояти і розглядати розписи - неймовірна естетична насолода.
Чого вартує зображення Страшного суду, де грішники попадають прямо у пащу Левіафана.

Цікавий момент, мало де значиться, церква має у собі ще одну церкву, над хорами :)
Над бабинцем, поруч з хорами, розташована Введенська каплиця.

Ось вона.Гарно ми провели час. Одразу після церкви, побігли до вокзалу, бо запізнювались на електричку.
Це гарний день мого життя запам'ятається. Дякую нашій чудовій компанії!

Були дня 26 січня, 2019 року
Vasi4,      Golem,      Блондинка в кедах,      Інтроверт 997,      Stinger,      Зелена Миша,      Svyatodiy,      Roy,      Андрій74,      Олесь,      PrimabezFiltra,      zelja
Всі мої фото тут: https://photos.app.goo.gl/n4eH2yyGRVxEYF479

Посилання по темі:
Хоральна синагога у Дрогобичі - https://zbruc.eu/node/80973
Солеварня - https://www.pravda.com.ua/articles/2018/12/14/7201096/
Церква святого Юрія - http://haidamac.org.ua/2009/12/drohobych2_1/122
Про explorer.lviv.ua / Re: Explorer 2.0
« : 26.01.2019 00:41:46 »
Цитувати
Друге заперечення я почув нині від Роя. «Що ми всім відкриваємо наші ідеї і вони ними скористаються.» Коби ж то! Хто всі??? Дійсно геніальні ідеї як ото Гугл, Еппл, Фейсбук, Сайпрес і так далі пробивали собі шлях через несприйняття оточуючих. Їх ініціатори тупо ходили по людях і шукали хто б їх підтримав. Якшо твою ідею хочуть вкрасти то вона ніц не варта!!! Є безліч прикладів в історії (той же Пулюй) коли бажання шось приховати шоб на тому нажитися оберталося повним провалом.

Гугл, епл - це трохи інші речі. Ми ж не знаємо, наскільки голодні Львівські гіди, не будучи у цій тусовці  :)

До всього треба підходити виважено, помірковано. Це моя думка і позиція. От наприклад, з історейка ЛАЗом.
Можна було злити інфу в Варту, а можна назбирати матеріал, щоб всі бажаючі сходили (наші), і написати супер статтю на ВВС Україна. Контакти є.
Теж відкритість, правда? Але фідбек буде значно кращий.

Стара, історія. Відкриті дані про портали у Полтву. Наслідок - все практично закрито. (Утім, навіть в тій історії є свої плюси, коли ми потрапили до Водоканалу на прийом до начальника :))
Тобто, сама специфіка Urban Exploration передбачає часткову відкритість, бо це:
а) може загрожувати життю та здоров'ю деяким відвідувачам;
б) збереженості певних типів спецоб'єктів;
Саме тому в нас є розділ "для своїх". А все решта, будь ласка!


Наприклад, історія з життя. Попав я колись в діючий бункер, за дві пачки сигарет, котрі дав строковику.
Чи буду я "палити" місцезнаходження" його? - ні. Чи покажу фото цього об'єкту для всіх? - так.

Звісно, це стосується не всього, лише окремої ланки нашого хоббі.


А так, я загалом погоджуюсь.
Налаштовуюсь на позитив. :)


123
До всіх: збір біля приміського вокзалу о 06:35

124
Я теж за колір.
Дивіться, ще є варіант з текстом.125
Добирання назад електричками:
16:30 - у Львові 19:30
20:00 - у Львові 23:07

127
Варіанти нашивок:129
Плани / Re: Мої плани на 2019 рік
« : 24.01.2019 09:46:15 »
Та, я б теж Атлантиду б вибрав  ;)
Ну і, поки на Памір +

130
Добавив.

Golem, Fenriz - вкажіть реальні розміри футболок ваших діток.

133
Отже, список:

Golem розмір М, чоловічі - 900грн
1) чорна 1_варіант
2) Bottle green  1_варіант
3) Хакі 2_варіант
4) Royal Blue 2_варіант

Dzvinka розмір 34
5) рожевий або фіолетовий колір, 2_варіант

Dexter розмір L, чоловічі - 900 грн
6) чорна 1_варіант
7) Bottle green 1_варіант
8) Хакі 2_варіант

Жіноча розмір М
9) Azure-Blue 2_варіант

Дитяча розмір 92
10) Child T-Shirt Fruit Of The Loom Kids ValueWeight, 2_варіант

zelja розмір М, чоловіча - 180 грн
11) Purple 1_варіант

Блондинка в кедах розмір М, жіночі - 360 грн
12) чорна (довгий рукав) Lady Fruit Of The Loom Lady-Fit Long Sleeve ValueWeight T T-Shirt 1_варіант, нікнейм на рукаві, на зовнішній стороні манжету
13) колір Grey, 1_варіант

Sunnyman розмір М, чоловіча - 540 грн
14) чорна, 1_варіант
15) чорна, 1_варіант
16) хакі, 2_варіант

Андрій74 розмір XXL, чоловіча - 180 грн
17) хакі, 2_варіант

linuxoid розмір L, чоловічі - 1260 грн
18) чорна, 1_варіант
19) чорна, 1_варіант
20) чорна, 1_варіант
21) хакі, 2_варіант
22) хакі, 2_варіант
23) хакі, 2_варіант
24) хакі, 2_варіант

RottenDeath розмір XL, чоловічі - 720 грн
25) чорна, 1_варіант
26) чорна, 1_варіант
27) хакі, 2_варіант
28) хакі, 2_варіант

explorer розмір  XXL, чоловічі - 540 грн
29) чорна, 1_варіант
30) хакі, 2_варіант

jr.explorer розмір 98 дитяча
31) чорна, 1_варіант
 
Bottlehunter розмір L, чоловічі - 360 грн
32) Bottle green 1_варіант
33) хакі 2_варіант

ELECTRI4KING розмір  L, чоловічі - 360 грн
34) чорна, Варіант_1
35) Red, Варіант_1

Fenriz  розмір  L, чоловічі - 720 грн
36) Чорна 1_варіант
37) Хакі 1_варіант

ЗЛАТА 28 розмір
38) рожевий, 1_варіант

Mala_Varvara розмір М, жіноча
41) рожевий 1_варіант

Lesyk розмір М, чоловічі - 360 грн
39) Classic Olive 2_варіант
40) Khaki 2_варіант

Vasi4 розмір М, чоловічі - 360 грн
42 )Чорна 1_варіант
43) Хакі 2_варіант

Drusja розмір L, чоловічі - 720 грн
44) Чорна 1_варіант
45) Classic Olive, 1_варіант
46) Біла 2_варіант

Жіноча М
47) чорна,  Lady-Fit ValueWeight V-Neck, 2_варіант

Rufus - 540 грн
48) Чорна, Варіант_1, розмір L, Rufus
49) Classic Olive,  Варіант_1, розмір L, Rufus
50) Khaki, Варіант_2, розмір L, Rufus

Прошу звіритись.
Попереджую, нікнейми будуть одного кольору, зеленого. Коли є заморочка з кольорами букв у ніку, часто роблять помилки, та плутають букви.

Ціна футболки 180 гривень. Може бути комісія, накиньте до суми 1 гривню.

Гроші закидуйте сюди - https://privatbank.ua/sendmoney?payment=6f06b821aa3594c581078f545264841a379d33fe

Після того, обов'язково мені вкажіть в ПП суму, та хто перевів кошти.

Кошти приймаються до понеділка  11.02


134
Попередньо +, надіюсь одужаю до суботки
Їж часник, цитрину та пий мед) Одужуй!

135
Знахідки / Re: Фалеристика
« : 23.01.2019 00:13:15 »
В мережі надибав ось такі значки - села та містечка Золочівського району Львівської області, з гербами!136
Отже, домовився на суботу 26-го січня. О 10 ранку на нас чекатимуть в солеварні.
Опісля неї, домовився про відвідини синагоги.
А далі, можемо піти у вільне плавання містом, подорозі шукаючи заклад щоб пообідати.

Для відвідин солеварні треба оплатити 30 грн. з особи. З середини грудня, відділ у міській раді Дрогобича почав організовувати туди екскурсії.
Думаю, це невеликі гроші, буде і їм на користь та нам.

Щодо добирання.
Оскільки нас назбирується солідна кількість людей, в машини наявні всі можемо не поміститись.
Тому пропоную більш романтичний спосіб добирання - електричку.
Львів-Трускавець. Відправлення о 06:55 та прибуття у Дрогобич о 09:05. Якраз матимемо час випити кави, та дійти до місця призначення.

137
Хто ще планує замовити футболку, маєте час до п'ятниці включно, 25.01

138
Їдемо 26-го, в суботу. Попередньо спробую туди додзвонитись.

139
1)Чорна, старий дизайн, Розмір XL - 2 штуки
2)Хакі, новий дизайн, Розмір XL - 2 штуки

Заплатити і забрати можу кінець лютого (буду в Україні, так що 28 числа,або до 20 березня, з мене пиво як би щось)

Стать Ч

Дайте знати якщо таке підходить.

Дякую

Підходить  ;)

140
Останні футболки, які ми друкували, за перепрошенням, починають нефайно пахнути після півдня носіння. Точніше, нефайно пахнути починаю я, хоча на бірці написано "100% котон". Зі всіма попередніми такого нема, і ще кілька "щасливих" власників це підтвердили.

Хто знає в чому тут справа і як попередити на наступне замовлення? Може є сенс просто не точно таку саму футболку замовити, тобто той самий Fruit of the Loom, але іншу тканину чи що там в них є.

Мені, будь ласка, Bottle green, старий дизайн і Хакі, новий дизайн. Розмір L, мій нік одним кольором.

До того в нас була еко серія, цього разу виберемо кращу тканину.

О! А сфоткай бірку тієї футболки?