Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Roy

2841
Плани / Re: Кувалок Цитаделі
« : 18.05.2010 23:46:09 »
Є пропозиція почати ту справу в четвер срання (приблизно о 6:00), підписався вже deadmeat та Stinger. Що шановний нарід на то скаже? :)

2842
Цитувати
Наступний препарат це Омеп, чудово понижує кислотність шлунку, навідміну від Ренні та решти того роду препаратів (суджу по собі)
цікаво, а в чому перевага Омеп'у? Шо на свій хлопський розум можу зрозуміти із інструкцій, Омап (власе ОМЕП) вже варто їсти коли наявна виразка чи загострення гастриту. Я ж мав наувазі засіб від печії, що часто виникає при нашому нерегулярному та незбалансованому харчуванні на усякого роду вилазках.

 P.S. РАНІТІДИН вітчизняний вартує до 3 грн., ОМЕП - від 19 грн. Дія - практично ідентична. У аптечку власне ше класно було б ІМОДІУМ покласти, врятує від наглої срачки
Омепразол 20мг. в капсулах коштує до 5 грн. Знову ж таки, це все індивідуально. Вживав і ранітадин колись, проте омепразол  значно ефективніший. Кислотність, біль знімає найкраще, повір все перепробував. Можна навіть його вживати зазделегідь, знаючи що буде неякісне харчування протягом дня.
Проте найкраще такий препарат вживати особам хто має хронічні хвороби ШКТ. Хто того зла немає, але спіткала печія цілком підійде Ренні, Маалокс і тд.  

2843
Плани / Re: Кувалок Цитаделі
« : 16.05.2010 21:38:33 »
Я за в будь який день.
Аналогічно, будь-який день. Ломика візьму, ще пошукаю домкрат в підвалі.

2844
Додам ще по розладах шлункового-кишечного тракту, а саме: Церукал, хороший засіб при тошноті, блювоті різного походження. Прискорює випорожнення шлунку природнім способом :). Наступний препарат це Омеп, чудово понижує кислотність шлунку, навідміну від Ренні та решти того роду препаратів (суджу по собі), також вгамовує біль при загостреннях хронічних хвороб шлунку (гастрит, виразка).
YserL з доповненням inkognito вже сформували аптечку. Єдине що варто індивідуально враховувати наявність ліків від хронічних хворіб, які раптово можуть загострюватися.   

2845
Я знаю місце / Re: вул.Вінниця 1
« : 16.05.2010 16:09:15 »
Якийсь кооперативний будинок. І дійсно таки, люди самі собі зробили і знаки і обгородження.
І ше там живе злий пес Брюс  :)

2846
Рой-дестРой теж хоче всіляко допомагати в підйомі та в трощенні плити.  :)

2847
Плани / Re: Політати на Літаку
« : 15.05.2010 20:57:17 »
Час польоту в середньому скільки триває? Чи обмежується 10 хвилинами?

2848
Гумор / Re: Смішні фотки 3
« : 15.05.2010 03:14:36 »
Бастурма передчасно вилетіла з пакету комусь в писок  ;) ;D

2849
До речі, є ще якась інфа по тому випадку з літаком? Хотілось би дізнатись причини та обставини цього падіння.

2850
To Romchick: дякую за рідкісні знимки, + від мене.
А той МіГ обклеєний, мабуть до фарбування готувався?

2851
Гумор / Re: Смішні фотки 3
« : 13.05.2010 22:25:20 »
Сфоткав на Луганській :)

2852
Стоп.,як то так без горілки?? Компанія така перевірена вже зібралась...і місця знатні... ;D ;D ;D Паливо, як не як для нас

P.S. Жартую звісно ;)

2853
Хм...цікаво, хотів би поїхати, проте не знаю як з часом вільним буде на кінець місяця. Місцина там цікава, є шо знімати.
Хотілось щоб ше Лесик поїхав, бо - "там де Лесик - там весело !"  ;)

2854
Обговорюємо тут шановні, а основна тема тут

2855
Від древлян до сьогодення

У товщі граніту в 1938-1939 роках з’явився цей підземний командний пункт, міць і технічна оснащеність якого вражають людську уяву навіть сьогодні. Військово–історичний комплекс «Скеля» – це справді унікальна споруда, яка поєднує в собі могутність радянської держави часів Сталіна та прадавню трагічну історію міста Іскоростеня часів княгині Ольги, яка, за легендою, спалила його, помстившись древлянам за смерть свого чоловіка князя Ігоря.

Підземелля під сорокаметровою товщею глини, піску, граніту й залізобетону, як засвідчують дослідники, споруджували на місці древлянських підземних тунелів. У тих самих печерах, у яких колись ховалися від дружинників княгині Ольги древляни, було залито тонни бетону, після чого печери стали нагадувати ціле підземне місто, заховане у товщі гори, зі своїми автономними комунікаціями й іншими системами життєзабезпечення.

Навіщо радянській верхівці знадобилося будувати підземну фортецю в глибинці, аж на Україні? Це залишається загадкою досі. Тим часом історики–краєзнавці роблять припущення, які дають відповідь на дане запитання лише частково. Офіційна ж версія появи укриття, створеного інженерним генієм фортифікатора генерала Дмитра Карбишева, де без перебільшення можна пережити глобальний катаклізм на кшталт прямого влучення у планету гігантського астероїда, - його споруджено в якості запасного пункту управління західного укріпрайону, так званої “лінії Сталіна”. Але ж будівництво об'єкту розпочалось задовго до війни, велося під пильним наглядом НКВД. Він мав зв'язок практично з усім СРСР, але ніколи не використовувався за призначенням. Вочевидь, той, хто замислив це будівництво, знав чи передбачав, що буде по переду. У низці ж  запитань, на які досі не дано відповідей: до чого готувався «замовник» будівництва;  і чому жодного разу не скористався спорудою; та яке її справжнє призначення; і  чому німці, окупувавши Коростень, більш ніж байдуже поставилися до фортифікаційного монстра? До речі, нацисти не лише не використали “Скелі” у власних військових потребах, але й не застосували вибухівки, аби ліквідувати потенційне сховище для підпільників. Рейхсфюрер облаштував “Вервольф” на Вінниччині, а портайгеноссе Гімлер, лише побіжно оглянувши “Скелю”, вирішив побудувати інший бункер ближче до Житомира. Варто відзначити й те, що фортеця зіграла важливу роль у сенсі оборони міста, та й не тільки.

У 1941році німці пройшли відстань від Львова до Коростеня за 8 днів, а вже тут радянським військам вдалось протримати гітлерівців цілий місяць. Вояки Вермахту так і не здобули цитаделі, тому застосували отруйний газ, який впустили до вентиляційних шахт. Проте загін майора Бєлозорова, який обороняв “Скелю”, виринув з підземелля за чотири кілометри від об'єкта і прийняв останній бій.

Підземні ходи, що сполучали “Скелю” з містом, простяглися під руслом річки Уж на відстань до 10 кілометрів. Якось, уже по війні, у лабіринтах заблукали діти. Їх знайшли тільки через кілька діб. Після того вхід до підземелля зруйнували вибухівкою і замурували.

Втім, є свідчення, що у Коростені була велика кількість ходів, що сполучали “Скелю” з містом. І нині не доведено, хто копав їх - древляни чи радянські сапери. Вважається, що загальна довжина коридорів середнього рівня укриття складає 146 метрів, верхнього — близько двохсот. Про нижні приміщення, які можуть сягати в глибину на 70 метрів, не відомо практично нічого. Кажуть, що вони ніби-то знаходяться в тому місці,  де, за переказами, знаходилась купальня княгині Ольги, входи у верхній та нижній яруси були замуровані, коли радянські війська відступали, аби не залишити фашистам можливості замінувати їх. Тож укриття складається з трьох ярусів, однак для відвідувачів доступний лише один. Існує гіпотеза, що на таємничих верхньому й нижньому ярусах об'єкта були спеціально обладнані секретні приміщення невідомого призначення.

Примітно також, що інформації про “Скелю” практично ніде немає: ні в літературі, присвяченій Другій світовій війні, ні в підручниках з історії. Найпотужнішої фортифікаційної споруди “рубежу Сталіна” 1939 року історично-документально просто не існує.
      
Підземна фортеця

Як же облаштована підземна цитадель? Вузькі коридори «Скелі» навіюють жах, особливо, якщо уявити, що над головою 20 метрів ґрунту, 18 граніту та 2 метри залізобетону. Вся інфраструктура підземного міста тут була продумана до дрібниць: система опалення, електро- та водопостачання, вентиляція, засоби індивідуального захисту тощо. Тут стояли дизельні генератори, що забезпечували автономне енергопостачання. Були там їдальні, кімнати відпочинку, робочі приміщення. Дощові стоки споруджено так, що за будь–якої зливи і нині перед входом не залишається й сліду від води. При температурі повітря від 40 градусів спеки до 40 морозу термометри усередині стабільно показують +16. І досі ніхто не знає, як діє каналізаційне відведення часів Карбишева, адже усі документи щодо об'єкта засекречено в архівах ФСБ Росії, яка вперто нехтує численні офіційні запити.

Розповідають, що у повоєнне лихоліття таємний бункер став притулком для цілого циганського табору. Коли ромів випровадили із секретного об'єкта, він тривалий час пустував. У 1968 році місцева влада, зважаючи на унікальний мікроклімат об’єкта, вирішила переобладнати підземелля під овочесховище, але з Кремля від товариша Косигіна надійшла категорична заборона.

У 1985 році було ухвалено рішення про відновлення бункера як пункту управління Коростенської міської ради з надзвичайних ситуацій. Тож у 1988 році бункер розчистили від сміття, він отримав статус укриття на випадок ядерного конфлікту. Карбишевську систему вентиляції інженери цивільної оборони обладнали лише протирадіаційними фільтрами. Того ж року на базі “Скелі” відбувся всеукраїнський семінар з цивільної оборони.
У ході відновлення укриття в 1986 році було взято на аналіз воду, яка наповнювала його ємності. Виявилося, що півстолітня вода… повністю придатна для вживання! Якщо уявити, що унікальний колодязь і артезіанське джерело можуть вічно забезпечувати віртуальних мешканців “Скелі” питною водою, то напрошується висновок: даний об’єкт зовсім не відповідає даному йому статусу – секретний командний пункт…

Комендант  "Скелі" Іван Поліняка розповідає, що на смак вода дійсно відмінна, по закінченні зміни кожен з працюючих тут бере по кілька літрів додому. Колодязь, видовбаний 70 років тому, має в діаметрі 4 метри і 6 метрів глибини. Джерело б'є прямо з каменю.

Будівництво об’єкту розпочалось у 1928 році, закінчилось в 1935—37, велось воно в суворій секретності.  Захищало його п'ять рівнів металевих маскувальних сіток: якщо б у нього влучила авіабомба, детонація відбувалася зверху, і навіть караульне приміщення, розташоване ззовні, лишалося б неушкодженим. Шматки залізної арматури, що стирчать із граніту, і досі не покрились іржею.

Герметичні противибухові двері можуть витримати прямий постріл гармати: всередині об'єкт збудовано так, що удар під будь-яким кутом приймає на себе внутрішня стіна, що слугує амортизатором. Усі внутрішні металоконструкції ковані, без жодного шва від зварювання. Донині в робочому стані знаходиться броньована телефонна лінія, от лише на другому кінці телефони до неї не підключені. 

Окремо відведено кімнату із засобами захисту від хімічної атаки. Тут велика колекція протигазів:  є дитячий, навіть протигаз для коня, або спеціальний підводний, у якому можна півтори години протриматись під водою. Серед експонатів – автомати, карабіни, гранатомети, міномети, макети дзотів, зразки патронів, протипіхотні та протитанкові міни.

Комендант «Скелі» розповідає: прямих доказів по те, що цей бункер споруджувався для самого Сталіна, немає, але все вказує на це. Судячи з фотокарток, які зробили німці після захоплення Коростеня, в кабінетах, передбачених для командування, був дубовий паркет і шкіряні меблі, які дуже полюбляв Сталін. Проте немає свідчень, що Сталін був у «Скелі».

Після ознайомлення з підземним містом починаєш розуміти: війну могли в ньому перечекати не тільки Йосип Віссаріонович, а й увесь вищий командирський склад радянської армії. Однак не покидає думка, що не для цього він споруджувався. Можливо колись спорудою зацікавляться дослідники теми розробки в довоєнному СРСР власної ядерного зброї, адже не такою вже й далекою вимальовувалася комуністичним вождям перспектива її застосування.

А поки що таємницю сталінських часів надійно хоронять коростенські скелі.

Між іншим, уже двічі телеканал «Інтер» знімав тут документальні фільми про Велику Вітчизняну війну. Як каже «господар» «Скелі» Іван Поліняка, музей поступово розвивається та приваблює дедалі більше відвідувачів зі всієї України та навіть закордонних...
                                                                                                                                                                                                                                      (С) Алла ШЕВЧУК

    Попавши на об'єкт звісно був приємно вражений побаченим, в голові одразу провів образну паралель між Лощиною та Скелею. Різниця вийшла велика)) Якось прикро на мить стало за наш об'єкт, який гниє поволі, а міг би слугувати в іншому ракурсі, як в Коростені, були б і гроші і задоволення з того.
Отже Скеля. Ну дуже тут все гарно, той антураж ще додає географічне положення, розміщення в мальовничому парку і скеля, в якій він знаходиться. Незвично бачити такого роду підземний об'єкт в такому хорошому стані! Всередині дуже вдало підібрані експонати з знахідок в УРах регіону, та предметах по ВВВ. Підбірку речей по ГО, а саме дозиметрів, газоаналізаторів, медпрепаратів, протигазів, ще не бачив в такій кількості. Заслуговують уваги рідкісні світлини з воєнних дій, цікаво виглядали конструкційні макети ДОТів. Досхочу виставлено зброї, найбільше мені з того сподобався кінджал СС, з написом «Meine Ehre heisst Treue» (Моя честь в вірності).  Ех.., хороші слова!
Отож фото:

Головний вхід


Парк та річка, в якому знаходиться "Скеля"
Спускаємося сходами і заходимо всередину


Вхідна герма
Форма коридорів ідентична тим, що є в Гулську


Резервувари з водою


А то під ним таке...


Фільтраційна


Асортимент предметів, який є в кімнаті ГО


Дозиметри:Костюм  :)Німецька радіостанція фірми Blaupunkt, 1941


Тут вона на старому фото:Макети:

Макет "Скелі"


Кімната з зброєю


Знахідки знайдені біля ДОТів

МіниСейф в кабінеті головокомандуючого

Йа!

Світлини війниЗнайома офіцерська сумка  :)

Здивувася, коли побачив розміри колодязя (фоткав через грати)
Схеми по конструкції дотів


Кімната відпочинку


Скелі над входами в об'єкт


Збоку бронетехніка готується до параду:


Решта фоток на Пікассі

Обговорення

2856
Радив б брати ось такий казанок: http://www.reibert.info/forum/showthread.php?p=1266000
Придбав собі недавно, задоволений. Присутність миски в середині не може не радувати. Гарно можна ділитися їжою на трьох осіб. Або ж розділити наїдки для себе на "перве, вторе і трете". Також відпадає необхідсть брати горнятко.

2857
а ви бачили оцей сайт,який організовує поїздки в чорнобиль? http://lplaces.com/ua/tour
Звісно, такі гроші ніхто платити не буде, вже це не раз тут обговорювалося. Тому й тема відповідна створилася, власне потрапити на об"єкт в більш оригінальний та не такий коштовний спосіб.

2858
Військові Об`єкти / Re: Любеч 1
« : 12.05.2010 20:03:53 »
Місце захоплююче, туди нам завітати обов'язково треба!
По часу об'єднана мандрівка розтянеться як мінімум на 2 дні.

2859
Для нічної поїздки AC/DC точно підійде, перевірено на собі. Сон якось відганяє.

2860
Абсолютно згідний, не треба ненавидіти минуле, треба просто сприймати його, як досвід і просто робити висновки, ссср вже нема, фашистів вже нема, є Україна, і нам з вами тут жити, тому будемо сприймати і розуміти кожну людину як особистість зі своїми поглядими і звісно ж поважати. :)
Стінгер, золоті слова!
Думаю, тепер це мав би бути хороший епілог всього вищенаписаного  ;)