Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Roy

81
Проходить якийсь час і знову туди тягне. В зону. В те ізольоване місце від решти світу, після оглядин якого, замислюєшся на життям та його цінностями.
Це принаймі в мене так. Після ЧЗВ ще довго залишається певний післясмак від побаченого, відчутого. А потім, мозок синтезує якусь думку, висновок - і на життєві погляди вносяться корективи.
Побутує думка, що там небезпечно. Від примітивних знань про радіацію, що вона вбиває, в певних індивідуумів і до тих, хто остерігається "важкої" частинки, яка може попасти в організм, підточити здоров'я чи навіть вбити.
Останнє твердження більш реальне, але елементарні правила перебування в зоні ЧЗВ все ж дають змогу захиститись. Навіть, такі, в дечому розсіяні перестороги та боязнь, не мали б бути причиною не побачити це унікальне місце. Слухайте, ми ж не керуємо своїм життям, важливо те, що ми робимо тут і зараз, бо завтра може і не настати. До прикладу, ліпнина старої львівської кам'яниці не вибирає момент, коли і на кого впасти.
А відвідування ЧЗВ - це мудра прочитана книга. Маса візуального матеріалу для обробки інформації!

Відійду від власних ліричних моментів, а напишу краще враження від Зони. Що ж змінилось, за 3 роки, з мого останнього відвідування?

Змінились, друзі, багато чого.
Перше, це руйнація. Популярна Прип'ять та інші місця інтенсивно руйнуються. Опади, погода, вандалізм вносять свої правки в облік зниклого міста.
По прикладу 3 школи, все мокре, стіни тріщать, деякі ось-ось впадуть.  Цей музей під відкритим небом відданий на поталу всім.
Можливо, якщо б були цілими вікна, та хоча б так-сяк латали бітумом дахи, можливо і зберегли на довший термін будівлі.

Але, але... Наразі, туристичний атракціон в керівництва ЧЗВ зараз не в пріоритеті. Є інше - ліс, метал, та інші "корисні копалини".

Було помічено багато свіжих написів балончиком, знищених речей, які ще були цілими зо тридцять років тому. Це прикро, звісно. Наслідок підвищеного зацікавлення до зони. На "боянних" місцях.
В ЧЗВ є маса інших цікавих об'єктів, окрім Прип'яті, Чорнобиля та Дуги, які можуть похвалитись непоганою збереженістю.
Але, це не для всіх туристичних груп. Тому інтенсивно розвивається сталкінг - нелегальні походи в Зону.

Нещодавно з РЛС "Дуга" зірвався та розбився білоруський сталкер. Помер у кареті швидкої допомоги, кажуть, був не зовсім тверезим. Наслідок - поки спиляні перші підхідні драбини (хоча і без них можна вилізти).
А що якщо б це був  турист з офіційної групи? Цілком імовірно, що закрили б офіційні тури.

Скільки протримається Прип'ять, ЗГРЛС "Дуга", деякі придорожні села? Невідомо. Навіть станція, характерний 4 блок під аркою вже не цікавий, та не такий характерний. Могутня арка виглядає стерильною, та чомусь не захоплює своїми розмірами. От цікаво, що під аркою? А всередині? Будь ласка - платіть гроші. На сьогодні - 100$ керівництву ЧАЕС, і ви маєте можливість побачити золотий коридор, БЩУ, можливо ГЦН. Все. І це офіційно. Тут вони швиденько скумекали. Ось вам наочний приклад індустріального туризму, який розвивається семимильними кроками.В нас була дводенна мандрівка, яка розпочалась з затону в Чорнобилі, де оглянули затоплені баржі, які брали участь у ліквідації аварії 86-го року.Баркас на ймення Сталкер, якогось локального "Кузміча", адже поруч лісгосп. На ньому мабуть ходять на рибалку, полювання та по ягоди ))На руїнах прибережної інфраструктури влаштували фотосесіюТим часом вдалині рибак собі спокійно рибу ловить. А ви кажете радіація... От тварин не рекомендують гладити. Ось Yserl одразу взявся за дозиметр. Шикарна совєтська зірка з нержавійки на воротах комплексу Дуги, на яку не піднялась рука металхантера.Коли кілька груп на об'єкті, то не цікаво. Звернули вправо від дуги, в бік військового містечка, яке так і залишилось на всіх картах піонертабором.В одному з приміщень надибали макет з планом території, включно з антенним комплексом.Саме містечко практично поглинув оточуючий лісДитячий майданчик захопили мурахи ковалі

Макет винищувача на дитячому майданчикуСтелаж з іграшками в місцевому садочкуКазан з польової кухні перед будинкомАнтена стоїть. В її підніжжі, як завжди, аншлаг.Передвісники весни. Зауважу, що нам тоді дуже пощастило з погодою. Було 15 градусів тепла, сонячно.Ще заздалегідь вирішили, що в Прип'яті відмітимо восьмоє марта. Ось що з того вийшло:Побавились з реквізитом, щоб відтворити атмосферу свята :)

Відвідали завод Юпітер, який попрацював частково до 1997 року.
На головних воротах хтось повісив заводського годинника, який ніби свідчить, що час тут застиг.Видно, що тут добряче його колупають на метали. При відносно збережених приміщенням, артефактів тут обмаль, хоча, де-не-де щось таки вдавалось знайти.

Дахівка на одному з корпусів добряче забрудненаВ пошуках документації.В одному з цехів на столі хтось поклав тріснутий графітовий блок з РМБК-1000.
На щастя, не б/в)В цехах:Цей момент був у Сталкері (грі)


Інтроверт в КубаніМаry Jane, journalist CNN

Піднялись на шістнадцятиповерхівку, зустріти захід сонця.Лагідний, поліський захід сонця. Залиті ліси теплими кольорами, і це доповнене тишиною. Неймовірне видовище!Ця все спровокувало романтичну хвилю серед нас:Я в свою чергу, сфоткався з більш постійним явищем - сонцемВид на Прип'ять, аркуАрка, 2 види природного освітлення:
Нічна Прип'ятьНе бриті, та негОлені...Наш побут в Чорнобилі:Такий собі філіал Прип'ятьської квартири. Санвузол з сидячою ванною. Була гаряча вода! Щастя!Знаєте, мене дуже вразили покинуті села ЧЗВ, де ми більшу половину наступного дня пробули. Отримав масу естетичного задоволення, від цього невеликого етнотуру.
Тут дуже гарна природа, мальовничі хатки, подекуди з солом'яними стріхами. Звичайно, почищені, в основному мародерами. Але, якщо ви хочете відчути цю трагедію, через яку люди полишали віками нажиті місця, це саме воно. Крім того, зайдіть у сарай чи стайню. Тут ви побачите заздалегідь заготовлені та поскладані дрова тридцять літ тому, корм для тварин чи знаряддя праці. Ці предмети точно ніхто не рухав, бо не несуть в собі матеріальної цінності, тому вони так і залишились.
Також, траплялись ціпи для молотьби, елементи прялок, рубелі, дерев'яні деталі возів та навіть самоварів.
І живуть там тепер, дикі тварини.

Досі під враженням.Покинутий зерноочисний комплекс та комбайни
Хатки та їх наповненняНа горищі

Сільське відділення пошти


Вдалині селаСтара грушка та хата

Взуття, яке 30 років тому хтось повісивM&M`s оленяХочеться тут побути довшеСтарий човен. Недалеко ріка Прип'ять.Станина відомої швейної машинкиНа дворі трохи фонило, вирішили підкріпитись в хатині. Сміття звісно, після себе прибрали.В сільській школіВ церквіЗалишаюсь спраглим по цим видам. Надіюсь, що скоро сюди повернусь.
Фотосет з Mary Jane з недобудованою градирнею третьої черги ЧАЕСФотографуємо дефрагментований сегмент


Побували й на станції Янів. Це така собі перевалочна база, де масово пиляли метал. Причому, виглядало що нелегально. Шальоно радіоактивні елементи валялись під ногами.

Поруч звалище ІМРівОсь так приблизно виглядала територія станції ЯнівБудівля використовуєтьсяНаостанок, втомлені від ходіння та вражень, відвідали Прип'ять. З найцікавішого, проникли у підвали басейну "Лазурний". Наявність збереженого обладнання навіть здивувало.Були гарні дні, погода, компанія. Дякую всім Вам.
Додавайте свої враження в тему!

82
Додам і своїх вражень.

Найперше, що вразило, то це як головний інженер показував мої фотки на моніторі, питався як туди потрапили та дякував за гарні кадри :)
А от за фото амоніту біля камери, викликало ще тоді збурення. По всім інструкціям він не мав там бути, і не так собі нічийно валятись. Що ж, був лишній раз перевірити безпеку в шахті.

Перед спуском. В затишній, старенькій кімнаті. Такий собі останній форпост колись великого підприємства. Тут можна поїсти, випити чаю, подивитись телевізор. Поруч душ, туалет.
А затишок тут створюють самі ж працівники, які найбільш віддані своїй професії.1 горизонтКонюшня, аналог депо. Коники трудились тут до 70-х років. А далі, на зовні вони вже були сліпими. І відправляли їх на бійню  :'(А запах конюшні зберігся крізь рокиНасоси та майстерні, там же. Стеля в плавних формах, ніби її роками вода обмивала. Але ні, це потоки повітря згладжували форму.

Траверсний підйомПласти породиПоколупали собі трохи полігаліту

Побували в двох луговнях, в одній сухій, та в тій, що заповнена ропою. Ці місця просто фантастичні. На моє переконання, одні з найкрутіших підземних локацій Галичини :) Чи то навіть й України ))

Тут ще й повиловлювали кристали галітуЕстетика діяльності бурильної машиниі миПогляд угору - на аварійний, старенький Кюбек1852 рік!Почекун в особі ЕлектричкінаКімната зв'язку з диспетчером. Приємне лампове світло, автентичний телефон, все в дереві, кушетка. Кайф!В шахтній капличці. Ікона, схоже принт початку ХХ століття. Цікаво виглядають камінці з місця добуття поруч, філігранно викладені. Композицію доповнюють яйця з полігаліту, які ідеально відшліфовані.Ну ось і ми, що брали участь у експедиції.Дякую керівництву шахти, Голему у організації екскурсії а також учасникам!


83
Маю питання: Як там з мобільним звязком та інтернетом? Тобто чи потрібно брати рації для спілкування?
Зв'язок там хороший. Принаймі в тих місцях, де ми будемо.

84
Для всіх:
0)  Паспорт не забути! В Дитятках звісно кльово, але торчати там два дні під відкритим небом?
1)  Одяг по прогнозованій погоді, самі вирішуйте як Вам комфортно;
2)  Шузи – бажано із моцною підошвою - купа битого скла, що хоче залізти Вам просто в ноги;
3)  Шось на голову як хто любить, щоб весняне сонце не спалило лисину як ото Руфуса під Немировом;
4)  In case of дощ – див пункт №1. Хапніть із собов одноразових дощовиків;
5)  Вокуляри: буде декілька місць, де пирдолить по беті шальоно, що слів сказати не є. Місця варто побачити, а окуляри моцно допоможуть в цьому. Звісно, скляні, не пластикова фігня. Але навіть без них буде все ок, але так безпечніше на старість;
6)  Рукавички – маст хев, жеб пилюку не збирати на руки, хоча б дві пари;
7)  Ліхтарик – в руки або наЛобник, маст хев;
8)  Дозиметри-радіометри: як кому цікаво, краще беріть із собов(позичте в друзів) - $10 оренди на добу тупо глупо та розраховано на забугрових туристів. Будьте мудрі та не ведіться на недоречні витрати;
9)  Банки сили(power bank), блоки живлення, модеми, кОбелі до Ваших гаджетів;
10)  Хорієте на шось? (як ото Руфус на алкоголізм чи Інтроверт на клептоманію металу) – хапніть ліки із собов. Лікар є на ЧАЕС та в самому Чорнобилі, де ми мали б ночувати;
11)  Вологі серветки – big pack або 4-5 менших, руки витирати або й дупу;
12)  Вода – 1,5-2 літра/писок доба. Пити буде хотітись шалено, от повірте мну. Можна буде купити в Києві, на заправці по дорозі в ЧЗВ та в самому Чорнобилі в магазині де ми будемо під обід п’ятниці (маю надію, тому куплю в Києві);
13)  Харчування:  мають обідати два рази – п’ятниця та субота (маю надію в столовці ЧАЕС, бо там прекрасно, тру і смачно). У п’ятницю сраня всі матимуть можливість поїсти в Києві, рівно ж як в суботу перед від’їздом -  повечеряти класично в KFC(слабаки йдуть в Пузату Хату). Питання вечері у п’ятницю та снідаку в суботу – it’s up to us. Придбати їжу можна в самому Чорнобилі, як повернемось у п’ятницю ночувати(так, бухло і запивон там можна купити), а от продукти харчування (окрім Мівіни та консервованих/запакованих щільно) викликають деякі сумніви. Тому, я собі із батьком взяв ДПНП-П-6, цього має цілком стати на 2 писки на вечерю/сніданок. Не забувайте про Снікерси та набори із горішків-сцукохфруктів (десь до 30 грн в АТБ)
14)  Атрибутика: можна купити в бариг в Дитятках, можна в магазинах в ЧЗВ. Оскільки перші не працюють в неділю лише, раджу хапнути магніти та інше в самому Чорнобилі(коли їхати туди), а на виїзді поглянути до вищеозначених бариг
15)  Ті хто курить (ба палить) – не кидайте недопалків на землю. Це ж стосується іншого сміття. Краще візьміть із собов кульочок для сміття, викинути йго можна буде згодом.


85
Прикольно, але на ті дати я не зможу.

86
Всім привіт.
Прохання в максимально стислий термін скинути мені персональні дані, в такому порядку:
- ПіБ, країна, дата народження, № паспорта.

Скидайте тут, або в телеграмі.
Дякую.

87
Інженерні Споруди / Re: Полтва
« : 14.02.2019 17:11:14 »
Фото з мосту, на ЧорноволаВзято тут

88
Народ, а є якись план відвідин? Я бачу що ми на два дні їдемо.
Що брати з собою і т.д.

В ближчому часі повідомлю.

а що за бусик буде? стоячі місця не берете?

Група вже сформована, вільних місць немає.

89
З'явилося одне вільне місце!
YserL зайняв місце.

90
Знахідки / Re: Фалеристика
« : 08.02.2019 19:28:55 »
Невелика добірочка значків з символікою ЛАЗу та Автобуспрому, яку я збираю.

Цікавий значок Говерляна 74, з логотипом ЛАЗу.
91
Отже, список по порядку зголошення:

1. Golem оплачено
2. Блондинка в кедах оплачено
3. Stinger оплачено
4. Зелена Миша оплачено
5. Roy оплачено
6. Sunnyman оплачено
7. PrimaBezfiltra оплачено
8. deadmeat_junior оплачено
9. Цезар оплачено
10. YserL оплачено
11. Роман_1980 оплачено
12. Electri4king оплачено
13. Dyak оплачено
14. ІНТРОВЕРТ 997 оплачено
15. zelenuj оплачено
16. zelenuj + оплачено
17. Vasi4 оплачено
18. Roy+ оплачено
19. Roy+ оплачено

Гроші збираю до понеділка, до 10:00 ранку.
Реквізити надішлю кожному в пп. Якщо хтось не оплатить без попередження, тоді звільниться вакантне місце для інших, хто підписувався на поїздку.
Після переведення коштів, одразу вказуйте час та хто перевів, мені в приват.

92
Отже, список:

Golem розмір М, чоловічі - 900грн оплачено
1) чорна 1_варіант
2) Bottle green  1_варіант
3) Хакі 2_варіант
4) Royal Blue 2_варіант
Dzvinka розмір 34
5) рожевий або фіолетовий колір, 2_варіант

Dexter розмір L, чоловічі - 900 грн  оплачено
6) чорна 1_варіант
7) Bottle green 1_варіант
8) Хакі 2_варіант
Жіноча розмір М
9) Azure-Blue 2_варіант
Дитяча розмір 92
10) Child T-Shirt Fruit Of The Loom Kids ValueWeight, 2_варіант

zelja розмір М, чоловіча - 180 грн оплачено
11) Purple 1_варіант

Блондинка в кедах розмір М, жіночі - 360 грн оплачено
12) чорна (довгий рукав) Lady Fruit Of The Loom Lady-Fit Long Sleeve ValueWeight T T-Shirt 1_варіант, нікнейм на рукаві, на зовнішній стороні манжету
13) чорна (довгий рукав) Lady Fruit Of The Loom Lady-Fit Long Sleeve ValueWeight T T-Shirt 1_варіант, нікнейм на рукаві, на зовнішній стороні манжету

Sunnyman розмір М, чоловіча - 540 грн оплачено
14) чорна, 1_варіант
15) чорна, 1_варіант
16) хакі, 2_варіант

linuxoid розмір L, чоловічі - 1260 грн оплачено
18) чорна, 1_варіант
19) чорна, 1_варіант
20) чорна, 1_варіант
21) хакі, 2_варіант
22) хакі, 2_варіант
23) хакі, 2_варіант
24) хакі, 2_варіант

explorer розмір  XXL, чоловічі - 540 грн оплачено
25) чорна, 1_варіант
26) хакі, 2_варіант
jr.explorer розмір 98 дитяча
27) чорна, 1_варіант
 
Bottlehunter розмір L, чоловічі - 360 грн оплачено
28) Bottle green 1_варіант
29) хакі 2_варіант

ELECTRI4KING розмір  L, чоловічі - 360 грн оплачено
30) чорна, Варіант_1
31) Red, Варіант_1

Fenriz  розмір  L, чоловічі - 720 грн оплачено
32) Чорна 1_варіант
33) Хакі 1_варіант
ЗЛАТА 28 розмір
34) рожевий, 1_варіант
Mala_Varvara розмір М, жіноча
35) рожевий 1_варіант

Lesyk розмір М, чоловічі - 360 грн оплачено
36) Classic Olive 2_варіант
37) Khaki 2_варіант

Vasi4 розмір М, чоловічі - 360 грн оплачено
38 )Чорна 1_варіант
39) Хакі 2_варіант

Drusja розмір L, чоловічі - 720 грн оплачено
40) Чорна 1_варіант
41) Classic Olive, 1_варіант
42) Біла 2_варіант
Жіноча М
43) чорна,  Lady-Fit ValueWeight V-Neck, 2_варіант

Rufus - 540 грн
44) Чорна, Варіант_1, розмір L, Rufus
45) Classic Olive,  Варіант_1, розмір L, Rufus
46) Khaki, Варіант_2, розмір L, Rufus

Прошу звіритись.
Попереджую, нікнейми будуть одного кольору, зеленого. Коли є заморочка з кольорами букв у ніку, часто роблять помилки, та плутають букви.

Ціна футболки 180 гривень. Враховуйте комісію, докидайте різницю, будь ласка!

Гроші закидуйте сюди - https://privatbank.ua/sendmoney?payment=6f06b821aa3594c581078f545264841a379d33fe

Після того, обов'язково мені вкажіть в ПП суму, та хто перевів кошти.

Кошти приймаються до неділі включно  10.02


93
Ще є місця на +2?

Завтра скажу точно, бо буде контрольна перекличка та збір коштів.

95
Скажіть юридичну адресу, і я підготую листа.

97
На автомобільну теж б підписався.

98
+

99
Дуже гарний вид на міст насправді! Залік!

П.С. Я б з радістю поліз наступного разу, сьогодні на жаль було не до полазок...

100
Я би поїхав з дружиною, якщо ще є місця
Місця є