Останні повідомлення

Сторінок: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Інженерні Споруди / Водопостачання Львова
« Остання відповідь від YserL Сьогодні о 13:02:58 »
Опустошення 20 000 метрів труби, 1 м погонний це 4,5 куба, всього 90 000 кубів води злили. По комерційні ціні 900 000 гривень.

На водогоні «Стрий-Львів» аварійна ситуація: З 19 до 20 ЛИСТОПАДА ВОДОПОСТАЧАННЯ ДО ЧАСТИНИ ЛЬВОВА БУДЕ ЗА СКОРОЧЕНИМ ГРАФІКОМ

В зв'язку з проведенням аварійно-відновлювальних робіт на магістральному водогоні діаметром 1200 мм «Стрий – Львів» в районі с.Верчани комунальне підприємство «Львівводоканал» попереджає про зменшення об'єму подачі води до міста. З 9.00 19.11.19р. до 18.00 20.11.19 водопостачання здійснюватиметься з пониженим тиском за скороченим графіком, а саме: з 7 до 9 год зранку та з 19 до 21 год увечері 19 листопада, та з 7 до 9 год зранку 20 листопада) у Франківський район, центральну частину міста і прилеглі до неї житлові мікрорайони Шевченківського району, житловий масив Броньова, частину житлового масиву "Сихів" (вул.Ч.Калини, Довженка, Чукаріна, Хуторівка і прилеглі до них вулиці), житловий мікрорайон «Новий Львів», Залізничний район, обмежений вулицями Городоцька – Чернівецька – Залізнична – Б.Міхновських.

Відновити стабільне водопостачання у повному обсязі заплановано з 18.00 год 20.11.19.

Коментує головний інженер Анатолій Шимоняк:
«Вийшла з ладу чавунна засува на головному магістральному водогоні 1978 року побудови. Це перша така масштабна аварія за останні 10 років. Зазвичай на цьому напрямку ми проблем досі не мали. Ремонтні роботи надзвичайно складні, нам доведеться зупинити водозабір у Стрию та спустошити понад 20 км трубопроводу, змонтувати нову засуву, промити і знову наповнити водою увесь об’єм водогону. На час зупинки водозабору будемо подавати воду по графіку з водозбірників. До аварійних робіт залучені 9 одиниць спецтехніки та кілька ремонтних бригад. Запевняємо мешканців міста, що докладемо максимум зусиль, щоб виконати роботи максимально швидко і відновити водопостачання у повному обсязі»
src https://www.facebook.com/vodokanal.lviv/photos/a.104584881011509/104584817678182/
2
Інженерні Споруди / Re: Комин святого Альфонса
« Остання відповідь від Drusja Сьогодні о 11:10:56 »
Процес пішов...


3
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pRGmp_1QsHA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=pRGmp_1QsHA</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pNd2L15VMJo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=pNd2L15VMJo</a>
4
Не знаєте куди себе подіти коли надворі дощ чи тане сніг? Гайда на Сукільські водопади! В одному селі є аж вісім надзвичайно красивих водопадів. І саме в таку мокру погоду вони є найбільш повноводні та мальовничі. Надодачу Ви ще відвідаєте цікаве підземелля видовбане в горі. За легендою тут переховувалися від набігів монахи з монастиря що був поруч. Всередині є два довгих коридори та заглиблення з водою.

Сукільський Верхній


Підземелля в товщі гори


Сукіль-Набивківський«От Сукі….ль» - думав я про тих хто мав би робити сюди дорогу. Адже ЖПС показував що 25км від Болехова до Сукіля їхати 50 хв. І це виявилося правдою! Село Сукіль лежить рівно посередині між двома туристичними центрами: Скелі Довбуша і водопад Кам’янка. Якби не жахлива дорога, це міг би бути карпатський варіант «Золотої Підкови». А так то тільки на джипі. В загальному дорога від Львова до Сукіля займає 2,5 години.При в’їзді в село знаходиться перший водопад «Сукільський Нижній». На Гугл карті він позначений тут Коло нього є невеличка табличка з описом всього каскаду водопадів. Висота цього лише 2,5м, але для розминки годиться. Ми з Олесем і його дівчиною (яка все проспала дома) оглядаємо водопад і йдемо далі.Щоб попасти до наступного водопаду з цікавою назвою «Дика Баба» потрібно звернути на північ між двома церквами. Далі лишаємо цвинтар по праву руку і вверх по потічку. Від точки куди можна під’їхати машиною до водопаду йти метрів 500. Але якщо у Вас не грізний джип, а звичайна пузотерка то краще її лишити коло церкви і прогулятися весь маршрут пішки.

Дорога до Водопаду


Цей водопад нас вразив своєю дикою тропічною красою. Води тут хоч і не було багато, але оці зелені мохи навколо, ці крапельки що по одній перекочуються з каменя на камінь того вартували. Висота водоспаду 4 метри. Прохід до нього у взутті на підборах чи в’єтнамках утруднений.Проїжджаємо далі селом і на роздоріжжі спускаємося ліворуч вниз до річки. В цьому місці нас чекає аж три водоспади і справжнє підземелля.

Водопад Сукільський Верхній розташований за подвір’ям однієї з садиб. Паркана тут немає, а її мешканці люб’язно нас пускають. Цей водопад повноводний і має чудові місця для селфі та групових фотографій. Висота його 3м.

Підземелля он під цією горою


Зручне місце шоб лишити машину
Водопад у вигляді серця – що може бути романтичнішого!
Найвищий Сукіль-Плайський водопад (8м) розташовується на іншій гілці річки. Дякуємо господарям садиби і вертаємося назад до моста. Далі вузькою стежкою попри річку ми попадаємо на дуже мальовничу галявину тут. По суті це навіть не галявина, а ціла бухта вимита за мільйони років цим водопадом. По скелях навколо можна судити який був тут рельєф колись.

Прохід до Водопаду


Можна видавати профанам за фортечні мури


При першому ж погляді на водопад у нас виривається слово «Вав!». Він справді великий та дуже красивий. Фотографуємося донесхочу і йдемо дивитися на підземелля.

Будь-який монастир чи замок обов’язково повинен мати підземний хід! Це непорушна аксіома уявлень галичан про фортифікацію. Причому підземний хід буде йти якщо не до Львова, то як мінімум до сусіднього міста. Часто приходиться пояснювати людям що навіть у сучасних ходах укріплених бетонієм з часом сиплеться стеля та збирається вода. Що ж говорити про тодішні будівельні технології! Навіть якщо хід і справді був, то він давним давно обвалився.

Чомусь ніхто не хотів мені давати координати де знаходиться вхід у підземелля. Так ніби це невідомо яка таємниця і там можуть бути закопані скарби монахів. То ж врешті Олесь знайшов його нанесеним на Османд карту. Ну і в селі кожна бабуся показувала нам рукою де він знаходиться.

Вхід в "печеру"


Вхід у підземелля це вузька щілина на схилі річки. Він знаходиться на кілька метрів вище рівня води. Просочуємося всередину і попадаємо у головну залу. Тут можна майже стояти. Прямо йде довгий хід шириною метр. Праворуч видно колодязь і ще один хід паралельний попередньому. Всі ходи мають прямі кути та видно сліди довбання. Те що підземелля штучне не викликає сумнівів. Зараз тут можна ходити лише зігнутим бо стінки пообвалювалися і піднявся рівень підлоги. І вхід теж обвалився. Але його не важко розчистити якщо шо. Слідів тюбінгів ми не побачили.

Головний коридо прямо від входу


Праворуч видно виробітку яку називають "колодязь"


Логічно, бо в ньому вода :)


Хід коло колодязя закінчується тупиком


Вид з тупика на Олеся


Якшо захотіти то воду можна відкачати. Але думаю там ніц нема


Глибина «колодяза» кілька метрів і він затоплений водою. Довжина обох ходів десь двадцять метрів і вони з’єднуються між собою вкінці. Далі видно невеличке продовження ходу вглиб гори і незакінчену виробітку. Мені це все дуже нагадує породу в Золотій Шахті коло Берегово. Ці ж сланці і ця ж схожа на каолін глина.

Йду по головному коридору прямо


Поворот ліворуч і спалене колесо


Вид від колеса на головний коридор


Вид з головного коридору на вихід


В породі видно вкраплення чогось жовтого


Вихід з підземель колись явно був ширшим


В інтернеті існує думка що тут переховувалися монахи під час набігів і це вони видовбали криницю. Ця версія звучить неправдоподібно. Вода ітак є за пару метрів поруч в річці, вночі можна набрати. Для чого їм було будувати довгі вузькі тунелі, а не одну велику келію? Та й вентиляція мусіла бути інакше б вони тут задихнулися скоро.

Дороговказ до Водопаду
Трохи замастившись вилазимо нагору. Недослідженим залишився водопад Сукіль-Плайський верхній. До нього потрібно піднятися серпантином по дорозі вгору і перейти ділянку одного з мешканців. В сумі десь 500м шляху. Цей водопад має висоту три метри і також утворив собі затишну ложбинку. У водопаді плаває багато колод. Напевно місцеві мешканці таким чином сплавляють дрова вниз до своїх будівель.

Вітаємося з Джимміком який вже встиг троха заскучати і їдемо до наступних водопадів в кінець села. Ця місцина називається хутір Хащуватий. Минаємо автентичні бойківські хати які особливо і не змінилися за останні сто років. Лише дах їм сучасний зробили, аби не тік. Люди всі тут добрі, вітаються з нами, усміхаються. Дуже приємно попасти в такий тру куточок гір як було колись.Тут є два водопади Хащуватий верхній(1,5м) і нижній(7м). Хоча насправді їх значно більше. Тут щокілька метрів на потічку зустрічаються міні-водопадики 😊 До річки веде стрімкий спуск вниз з головної дороги, тут ми і лишаємо машину.

Нижній. Не повезло, вода закінчилася :(


Верхній


Видно як вода вимила цілий острівець


Нас настільки заперли всі ці міні-водопадики що кілометр до нашого останнього, на сьогодні, водопаду ми вирішили йти долиною річки. Аби жодного не пропустити. Стежка тут десь є, десь немає. Але за хвилин тридцять ми цей кілометр здолали.

Водопадики подорозі
Опа! Що це там за монстр?


І о так! Воно того вартувало пертися в таку глушину. Широкий та високий Сукіль-Набивківський водопад виглядав майже як Ніагара. Це надзвичайно мальовниче та фотогінічне місце. Добре що ми цей водопад залишили насамкінець. Інакше б нам решту не зайшли після нього 😊

Від водопаду вверх йде стежка яка невдовзі виходить на капличище. Велика та добротна споруда може вмістити цілу групу туристів. Поруч є хрест і синьо-жовтий прапор. Від хреста до машини двадцять хвилин ходу просторими лугами. Я от собі подумав що непогане тут місце для перенесення хіпі фестивалю з-під Шипота. Водопад є, гори є, галявина є, попсових туристів немає 😊Коврик версія 2.0. Не тільки вставляє, а ще й допомагає!


Назад ми поїхали через перевал і попри водопад Камянка на трасу Київ-Чоп. Дорога тут проїзна для більшості стокових позашляховиків: каміння і глина. Хоча на пузотерках краще і не пробувати.

Класне місце для фестивалю!


Як думаєте де тут північ?


Напевно що не вгадали. Бо рідкі гілки ростуть на йух :)


Підсумовуючи: Стільки водопадів за одиницю часу я в своєму житті ще не бачив! Причому вони як молода сільська дівчина: реально красиві та ще не зіпсуті надмірною увагою. На огляд водопадів та підземелля нам пішло 5,5 годин. З добиранням зі Львова і назад якраз виходить повний день. Якщо є ще час і натхнення то можна сходити на сусідню гору Беньки. Звідти видно і Сколівські Бескиди з Параскою, і Горгани з їх розбитими літаками, і Пікуєнний верховинський хребет. Або відвідати справжні природні печери коло Кам’янки.
5
Привіт.

Цитувати
Чи був би цікавим тур у Чорнобиль і навколишні села? Без перетину 10-кілометрової зоні і Прип'яті Чорнобиль менш забоянений, ніж Прип'ять. Репортажів звідти небагато (окрім стандартних екскурсійних локацій), хоча у місті багато пам'яток. Нелегально туди потрапити нереально, бо там живуть працівники зони відчудження і розміщено купу установ. Однак при тому, там залишились і покинуті будинки. Звичайно, збереженість там нульова. Та нас все одно, навряд чи пустять всередину будівель. Тому, хоча б оглянути ззовні.

Так, був б цікавим, подібний ми організовували.

Цитувати
Наскільки впливатиме на вартість перепусток і/або туру виключення 10-кілометрової зони і Прип'яті (по-моєму, туди потрібні додаткові перепустки)?

10 чи 30 на вартість не вплине. Вплине на вартість кількість днів, та чи буде в програмі ЧАЕС.
Головне, вартість формує кількість учасників групи. Чим більше людей, тим дешевше.

Цитувати
Чи можна роздобути перепустки без посередників туроператорів, напряму з Держагенції? Мовляв, не лохи туристи, а дослідники закинутостей. Законослухняні (сподіваюся) стосовно відвідання Зони відчудження. Чи це подіє?

Ні. Посередник має бути, який в будь якому разі потребуватиме грошей  :)

Цитувати
Чи дозволять заїхати до табору "Сказочний"?

Якщо попередньо домовитись та скласти програму (маршрут), то швидше за все так.
6
Створив голосування зверху. Прошу голосувати)
7
Наскільки мені відомо, щороку організовуються форумські офіційні екскурсії до Чорнобильської зони відчудження. Здається, цього року їх було навіть дві — дводенна оглядова і на електричці з відвідуванням БЩУ. Але то все стандартні тури від туроператорів. Мені ж вважається більш цікавим індивідуальна програма. Нажаль, в такому випадку вартість туру значно дорожчає, але пропрацювати і такий варіант не завадило б.
Ну а оскільки організаторського досвіду немає, то хоча б спробую запропонувати ідею для екскурсії.

Чи був би цікавим тур у Чорнобиль і навколишні села? Без перетину 10-кілометрової зоні і Прип'яті Чорнобиль менш забоянений, ніж Прип'ять. Репортажів звідти небагато (окрім стандартних екскурсійних локацій), хоча у місті багато пам'яток. Нелегально туди потрапити нереально, бо там живуть працівники зони відчудження і розміщено купу установ. Однак при тому, там залишились і покинуті будинки. Звичайно, збереженість там нульова. Та нас все одно, навряд чи пустять всередину будівель. Тому, хоча б оглянути ззовні.

Наскільки впливатиме на вартість перепусток і/або туру виключення 10-кілометрової зони і Прип'яті (по-моєму, туди потрібні додаткові перепустки)?

Чи можна роздобути перепустки без посередників туроператорів, напряму з Держагенції? Мовляв, не лохи туристи, а дослідники закинутостей. Законослухняні (сподіваюся) стосовно відвідання Зони відчудження. Чи це подіє?

Чи дозволять заїхати до табору "Сказочний"?

Запитань багато. Цікава ваша думка.

P.S.: Прохання до модераторів додати опитування, якщо є така можливість на форумі (не знайшов, як це зробити): "Чи був би цікавим тур у Чорнобиль і навколишні села?". І два варіанта відповідей: "Так", "Ні".
8
Всяке-Різне / Список обєктів, які вже можна купити
« Остання відповідь від YserL 17.11.2019 22:42:28 »
Перелік обєктів, на якмй було накладено заборону приватизації, а тепер скасовано
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/847-14 зокрема:

14309238

Спеціальне виробництво заводу "Лорта"
290040, м. Львів, вул. Патона, 1

14314601

Український державний науково-дослідний інститут приймальних електронно-променевих трубок "Еротрон"
290044, м. Львів, вул. Антоновича, 90

07802932

Спорткомплекс СКА
246048, м. Львів, вул. Клепарівська, 39а
3187714

Львівське державне експериментальне підприємство засобів пересування і протезування
290052, м. Львів, вул. Рудненська, 10


Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури
79031, м. Львів, вул. Хуторівка, 4-а
9
Думаю сміливо цей знак підземного переходу можна до цієї теми віднести, він такий один і це вже давнина

Вул. Богдана Хмельницького
10
Гумор / Re: Смішні фотки пять(5)
« Остання відповідь від Bottlehunter 16.11.2019 23:24:39 »
Оживлю трохи стареньку тему.
Той випадок, коли тобі в школі постійно кажуть "Нахєр до дошки!"
Ром з промовистою назвою "Гірський гей"


Сторінок: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10