Останні повідомлення

Сторінок: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
21
Інженерні Споруди / Titan Missile Museum, або РВСП по-американськи
« Остання відповідь від Bottlehunter 07.12.2018 22:59:15 »
Офіційний сайт музею

Всі фото в альбомі

Після відвідин кар’єру я зі швидкістю ранЕної в дупу антилопи заскочив в орендований Шевік в надії встигнути на останню екскурсію в Ракетний музей, розташований неподалік. Забіг на рецепцію за десять хвилин до початку і почув, що квитків вже не є і щоб я приходив завтра. Курча, на завтра я собі запланував літачки і пустелю, і витрачати зайві 50 кілометрів та кілька годин часу зранку не збирався. “Пані”, - кажу, - “я сам з Долини і пхавсі осюдаво в ту вашу Арізонщину спеціально аби зовидіти музей. Літаки в тій вашій Америци літают як собі хочут, через то я сі спізнив і шо тепер маю робити? Біда чорна, давайте шос думайте!” Пані трохи подумала і вирішила, що присутність бойка на екскурсії тільки її прикрасить. Так я дістав омріяний квиток за 10,50 і зайняв разом зі всіма місце в кінозалі, де нам показали невеликий фільм з екскурсом в історію та технікою безпеки, а згодом відвели під землю, показати гордість американської армії і залізний аргумент в часи холодної війни.

Ось гарне відео про музей та історію холодної війни, рекомендую

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=GndHkBbia4M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=GndHkBbia4M</a>

Вхід під землю, зовсім непримітний


Охоронний периметр
Кришка шахти


Загалом музеїв, присвячених балістичним ракетам, в світі є всього три: тут, біля Тусона, в нашому Первомайську та в німецькому містечку Пенемюнде (присвячений “бабці” ФАУ-2). Працівники американського музею на моє запитання про схожі музеї ще згадували якийсь в Росії і що він нібито згорів) Ну згорів то згорів, все одно туди не збирався)))

Екскурсії тут бувають до кольору до вибору (і, відповідно, за різну ціну): від звичайного туру на годину, де можна побачити командний пункт і ракету через віконечко, до нічного туру, де музей можна облазити уздовж і навпоперек і надодачу ще й там переночувати. Більшість екскурсій треба бронювати задовго наперед, вся інфа і ціни є тут: http://www.titanmissilemuseum.org/tours

На бойовому чергуванні тут стояла ракета Титан-2, єдина рідкопаливна ракета, що “служила” в Штатах після 1965 року. Вона мала б нести на собі одну боєголовку з зарядом 9 мегатон і долетіти до Москви за 25 хвилин. Такі потужні боєголовки були призначені для ураження захищених об’єктів типу командних бункерів та баз підводних човнів. В 1982 році ВЧ була знята з бойового дежурства, а у 1986 тут відкрили музей.
Загалом навколо Тусона було розташовано 18 таких шахт з ракетами, ще по 18 в штатах Арканзас та Канзас. Що цікаво, всі списані ракети Титан 2 (близько 60) зберігаються теж біля Тусона, на авіабазі Девіс-Монтен, поряд з найбільшим в світі кладовищем літаків. До нього ми теж доберемося трохи згодом.

Вхід всередину починається з Мегадверей, вагою 2.7 тонни. Проте відкриваються вони дуже легко - це можна зробити одним пальцем) Пройшовши двері, потрапляємо в захищену частин, розраховану на попадання поблизу мацкальської ракети. Від прямого попадання шахта Титан-2 захищена не була. Підлога тут змонтована на величезних амортизаторах, а лампи освітлення висять на пружинах. В задній частині приміщення з пультом управління заходиться червоний сейф, з картами та кодами підтвердження команди “Пуск” на випадок війни. У всіх приміщеннях, окрім зони відпочинку та кухні, працівникам заборонялося знаходитися одному.Титан-2 виглядає епічно: висотою як семиповерховий будинок і з написом “Військово-повітряні сили США” на боці. Запустити її можна було всього за 58 секунд.

Ось хороше інтерв’ю одної з перших жінок, які служили тут, Івон Морріс: https://www.bbc.com/russian/vert-fut-37156455


22
Інженерні Споруди / Аризонські пригоди
« Остання відповідь від Bottlehunter 07.12.2018 22:43:05 »
Збираючись в лютому в чергове відрядження в Штати, я почав планувати, чим би то таким зайнятися на вихідних. Згадав, що десь біля міста Тусон (Tucson), що на Арізонщині, має бути музей ракетних військ, такий, як в нашому Первомайську. Відкрив Вікімапію, і чим більше часу роздивлявся околиці Тусона, тим круглішими ставали мої очі, щелепа відвисала, а з писка текла слина. Крім музею з ракетою Титан-2, там був діючий кар’єр з можливістю його відвідати, кілька закинутих кар’єрів, здоровенний авіаційний музей, найбільше в світі кладовище літаків, два природні парки в пустелі, пішохідні стежки в кам’янистих горах і ще купа всього. Стало зрозуміло, що одних вихідних точно не вистачить і що їхати точно треба! А вже на місці розберуся куди йти.Asarco Mineral Discovery Center
Перша точка, на яку я прибув пізніше, ніж запланував через значну затримку літака. В Штатах літаки шалено популярні, в результаті аеропорти переповнені і працюють на межі можливостей. Найменший збій викликає ланцюгову реакцію в розкладі і, як результат, запізнюються всі. По дорозі назад я сидів біля бортпровідниці і та жалілася комусь, що за останні три місяці її літак з Фінікса жодного разу не відправився вчасно.
Музей компанії ASARCO, присвячений видобуванню міді. Офіційний сайт музею

Відкритий з жовтня по квітень, влітку через екстримальну жару туристам тут не раді. Щоб хтось випадково ласти не склеїв) Час роботи та розклад екскурсій уточняйте на сайті.

На території безкоштовного музею можна побачити виставку, присвячену історії видобування міді, шматки породи, навчальні фільми. Надворі навічно запарковані кілька вражаючих кар’єрних самоскидів Тут же можна придбати квиток на автобусну екскурсію діючим мідним комбінатом. Це власне те, за чим я сюди і приперся!

Надворі поміж кар’єрної техніки ростуть здорові як шляк кактуси, а з нір визирають суслики. Погода в лютому тут просто бомба: дме холодний вітер, так що фліска з трекінговою курткою стають дуже доречними. Визирає сонечко - роздіваєшся до футболки. І так разів з десять протягом дня).У визначений час приїжджає білий автобус, народ з квитками пакується всередину. В автобусі я наймолодший, всі решта - американські пенсіонери. Не знаю, де вся молодь і як можна при здоровому розумі ігнорити екскурсію на діючий мідний комбінат. Ми їдемо по арізонській пустелі, здіймаючи за собою хмару куряви. Види американської пустелі - це мабуть найкрутіше, що я бачив в своєму житті (після Перкалаби, звичайно). Відразу з тобою улюблені вестерни та фільми Тарантіно та Родрігеса. І розумієш, що вони зовсім не перебільшували в своїх сценаріях, а навіть часом трохи недоговорювали, щоб не шокувати непідготовлену публіку зі, скажімо, Східної Галичини. 

Збоку простягається величезний відвал терикону, а екскурсовод тим часом розповідає історію видобутку міді в цих краях. ASARCO (American Smelting And Refining COmpany) була заснована в 1899 році і є одним з найбільших виробників міді в Північній Америці та світі. Компанія має кілька кар’єрів в Арізоні та Техасі, кілька років тому відкрили комерційні тури для туристів.Перша зупинка автобуса на вершині величезного кар’єру. Майданчик обгороджений  і обладнаний біноклями, щоб можна було ближче роздивитися грузовики та екскаватори внизу. Кар’єр працює безперервно, без вихідних і в три зміни. Загальна кількість працівників - біля 600Наступна (вона ж остання) зупинка - цех з дробилкою. Руда подається сюди і розмелюється, згодом методом пінної флотації з руди розділяються мінерали. Групу туристів супроводжує працівник цеху, який в теорії мав би відповідати на різні каверзні запитання. На практиці це не зовсім вдається, бо звук від дробилки як… від дробилки))) Тому (принаймні в мене склалося таке враження) народ запитує одне, працівник відповідає зовсім про інше, ніхто нікого не чує, всі посміхаються і всі щасливі. Ще більше вражень додають великі круглі відстійники, з яких штинить так, що аж очі сльозяться. Тому туристи довго в тому місці не затримуються, а чемно і без нагадувань пакуються в автобус. Після приїзду назад до музею кожному вручають на згадку зеленуватий камінчик мідної руди.

Всі фото в альбомі
23
Плани / Re: Здибанка лампових ліхтариків №2
« Остання відповідь від Roy 07.12.2018 21:31:22 »
Вилазка відбулась успішно.
Звіт не за горами :)
24
Плани / Re: Здибанка лампових ліхтариків №2
« Остання відповідь від Golem 07.12.2018 19:00:09 »
Ми коло входу в лощину
25
Плани / Re: Є ідея!
« Остання відповідь від Блондинка в кедах 07.12.2018 18:18:16 »
Конкретно в мене ще покишо незайняті вівторок і четвер. Але давайте тоді в понеділок після зборів ГО вирішимо?

Пропоную вівторок, 18.00
Якраз розкажеш, що було на Зборах ГО
26
Плани / Re: Є ідея!
« Остання відповідь від Golem 07.12.2018 17:38:45 »
Конкретно в мене ще покишо незайняті вівторок і четвер. Але давайте тоді в понеділок після зборів ГО вирішимо?
27
Плани / Re: Є ідея!
« Остання відповідь від Блондинка в кедах 07.12.2018 17:11:48 »
Я знаю про шо ідея і можу підтвердити шо вона дуже зачотна! Так шо народ - підтягуйтеся. буде клласно! Конкретно я на ці вихідні не можу, сім'я.

Пропонуй на коли можеш. Твої ідеї будуть цінними + ти, як ніхто інший, вмієш швиденько все нотувати  ;)
28
Плани / Re: Є ідея!
« Остання відповідь від Stinger 07.12.2018 16:09:36 »
Саботер взагалі прикольна гра, але можна і в шось інше зіграти, в мафію чи шось ще, але я якось не фанат настолок
29
Плани / Re: Є ідея!
« Остання відповідь від Golem 07.12.2018 13:06:34 »
Я знаю про шо ідея і можу підтвердити шо вона дуже зачотна! Так шо народ - підтягуйтеся. буде клласно! Конкретно я на ці вихідні не можу, сім'я.
30
Плани / Re: Є ідея!
« Остання відповідь від Блондинка в кедах 07.12.2018 11:14:43 »
Для того, щоб реалізувати ідею, потрібно спершу зіграти 2 веселі настолки. По результатам фідбеку і буде прийнято рішення  ;)
Буде весело.
PS: для тих, хто не любить настолки візьму доміно, Трушне, Радянське :P
Сторінок: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »