Останні повідомлення

Сторінок: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
51
Дороги в лісі в одному катастрофічному стані! Це було дуже складно і бігти затруднительно там.
І в бункері було ще більше кількість води.
52
Спорядження / Re: Драбина для Полтви
« Остання відповідь від Golem 12.08.2019 11:59:15 »
Згадав як майже десять років тому під час зйомок фільму ми вже використовували будівельну драбину для переходу на іншу сторону Полтви. Виходило непогано. Така драбина зручна якшо треба перейти десь коло люка. Але вона троха заважка для польових досліджень коли треба далеко йти.ну і додам сюди кілька свіжих фото з телескопічною драбинкою

Колектор на Липинського
А це свіжі фото для затравки. Драбинку ми називаємо "Єврейська". І це не просто так ;) Чекайте скоро звіту від Зеленої Миші
53
Природні Об'єкти / Re: Печери в Стільському
« Остання відповідь від Golem 12.08.2019 11:45:00 »
Дякую за Ваш допис. Стільське це троха суперечлива тема. Аргументи типу "інша держава перед Київською Руссю невигідна офіційній історії" попахують розмовами дідусів на лавочках біля памятника Федорова. Тому я утримуюся і в Стільське не пхаюся. Натомість поруч в Хоросно займаюся іншим комплексом. Троха інформації є тут Якщо цікаво - приєднуйтеся!

На форум можна вставляти фото будь-якого розміру. тут є Інструкція.

На рахунок погребів у Демні то це сучасна каменоломня і робили їх місцеві. Маю з цього села хороших знайомих, тому знаю не з інтернету :)
54
Фотки не передають цього масштабу і величі. Але якщо глянути вживу то воно зачіпає. Вчора гуляли там з Стінгером і Зеленою Мишою. Їм дуже сподобалося.

Є вже фотозона. 116 виборчий округ :)


Закамянілі рештки чогось в пісковику


Тризуб?


Наглядна спелеологія


Іконостас. Яйце на плато має підозріло гарну форму. Напевно для вогню чи просто шоб на образки дивитися знизу вверх


В цій печері теж на стіні є всюдисуща буква W


To Dig or not to Dig?


Найперший грот


Читається як Шванці?


Відкрита частина що тут була завжди


Закладні для деревяних брусків


Всередині пусто


одне око відьми


тут де овал є ця закамяніла кістка що смахує на птаха


Йдемо тропічними джунглями


Чиясь нора. Значить всередині під каміннями буде пустота


Там є дуже зручне місце під сідниці


тут насправді дуже вигідне місце. Сонце світить весь день. Ззаду був густий ліс. А спереду провалля і річка.
55
Природні Об'єкти / Re: Печери в Стільському
« Остання відповідь від Brat Lee 12.08.2019 00:14:39 »
Вітання, Форумчани!
Попав на цікаву тему на рахунок поселення в Стільському - і своїх пару думок тут докину. Бо кілька років тому натрапив на інтернет-сторінках на статті про столицю Білих Хорватів і усілякі таємниці, які із нею пов'язані. Дещо скинув для прочитання, тому можу Вам тут скріни виставити:


Ну і як після таких заголовків туди не поїхати!
Щоправда, насторожили певні відмінності у описі місцевості (які я видів жирним шрифтом):
« В результаті тривалих археологічних досліджень було встановлено, що дійсно, на залісненому плато, над селом у ІХ–ХІ ст. існувало велике місто. На це вказують потужні земляні вали, оточені ровами та штучно споруджені тераси, на поверхні валів височіли дерев’яні стіни та вежі. До них із середини були прибудовані численні будівлі житлового, господарського та військового призначення. В одному із головних проїздів до міста було розкопано кам’яний брук, який за давні переказом називали "Білою дорогою"»
« Укріплена площа стольного Стільська становила 250 га, а довжина валів і оборонних стін сягала 10 км. Щоправда, зараз розгледіти у ледь помітних земельних насипах оборонні вали й залишки давнього міста нелегко. «Гуляти Стільськом без фахівця – втрачений час, – зазначає завідувач кафедри історії середніх віків та візантиністики ЛНУ імені Івана Франка професор Леонтій Войтович. – Висота валів зменшується, рови коло валів міліють. Заради збереження історичної пам’ятки на місці Стільського городища потрібно зробити національний заповідник, тобто заборонити лісову експлуатацію»
Але цікавість взяла гору - і ми поїхали... Ну і що Вам сказати? Пан Леонтій Войтович був правий - ходили-ходили ми лісом, а казки, навіть чорно-білої, не побачили.
Але видно Дух предків почув наші слова (в основному - ненормативні) і послав нам свого адепта - якогось патлатого чоловіка з гарячим серцем і твердими переконаннями. Зустріли ми його на лісовій стежині і він нам почав розказувати ту саму історію про давніх жителів і їхнє місто. "Оце там були вали, а он там, бачите яр - то це залишок рову, а ота округла купка - то святилище. І такого тут багато, просто походіть і поспостерігайте..." Дав вказівки - і розтанув поміж деревами. Але ми так і не переконались його полум'яними словами. Вийшли сумні з лісу, а далі були і Діброва, і Дірявець...
Отже, кажу свою думку, тому прошу не кидати у мій город камінці, порожні пляшки і пластиковий посуд.
1. Ті скріни не даремно вставив - бо Ви всі гарно бачите, що там за фото. Отже, даю лише дві цитати з інтернету за і проти, а відповідь (принаймні, з нею погоджуюсь) дав Голем вище.
«…Археолог наголосив, що значення печерних комплексів у Миколаєві намагалися знівелювати, переконуючи, що їх споруджено для театру військових дій російської армії генерала Брусилова у період Першої світової війни, однак дослідник вважає такі твердження безпідставними і закликає всіх, хто з ними не погоджується і здебільшого дискутує в кулуарах, спростувати це в спосіб толерантної дискусії у поважних наукових виданнях. Орест Корчинський додав, що без усякого сенсу було споруджувати такі величезні об’єкти, вибирати сотні тисяч кубічних метрів каменю, мистецьки вирізати в камені напівсферичні стелі, доводити до ідеального стану горизонтальність долівок, щоб якимось одним вибухом снаряду з гармати рознести вщент увесь такий комплекс…»
«…Нещодавно автор (це зі статті пана Вуса Олега Володимировича) особисто став свідком того як складаються новітні легенди, а точніше байки. Наприкінці травня 2009 року біля австрійських потерн на горі Тарандовій поважний сивочолий чоловік розповідав приїжджим туристам зі Львова про «язичників-семибожників», про поганське капище, що нібито існувало перед потернами, та, найцікавіше, про призначення цих тоннелів. Мовляв, у кожному з них стояло по одному ідолу, якому і вклонялися міфічні місцеві погани. Шановні краяни! Це – неправда! Хоча первісні люди мешкали в околицях Миколаїва-Дністровського задовго до Нової ери, походження «печер» з ними аж ніяк не пов’язане. І археологічні пам’ятки Стільского та Ілова так само ніяк не пов’язані з миколаївськими укріпленнями. Час створення тоннелів на Тарандовій – 1910–1913 роки. Це особливо стає зрозумілим після відвідин так званого миколаївського «ДОТу» – австрійського командно-дальномірного пункту (КДП) на в'їзді до Миколаїва від с. Тростянець. З його амбразур австрійський командир міг візуально контролювати дефіле (гірський прохід) біля г. Малявка, Миколаїв та мости через Дністер, та найголовніше, керувати вогнем розташованої на тиловому скаті Тарандової гаубичної батареї. Уламки шрапнельних стаканів австрійських гаубиць були неодноразово знайдені автором на полях між с.с. Демня і Лубяни, тобто, саме там, звідки наступали російські війська…»
2. Щодо самих Білих Хорватів. Насправді, багато речей ми називаємо так, а вони могли колись називатися інакше. І по різному навіть у тих же літописах у одному і тому ж часі. Наприклад, коли за 1000 років потомки будуть читати сучасні "літописи", знайдені на території північного сусіда, то у них буде дискусія, чи одна національна група "бЕндерівці" і "бендерофашисти", чи різна. І хто з них здійснив державний переворот. На тему таких різних назв щодо хорватів-горватів-горян можна прочитати у книзі О.Ковалевського «Ілюстрована історія України від найдавніших часів до сучасності». Як на мене, дещо з претензіями книга, але там навіть мапа Білої Хорватії є:І різні розмірковування про династії та взаємини із сусідами. Правда, і фото австрійських гаубичних позицій теж наявне.
3. Щодо історії загибелі міста - це просто якась режисерська версія "13 воїна" з Бандерасом. У того ж Ковалевського вона виглядає не так приречено:
« Після смерті короля Самослава і подальшого розпаду Великої Хорватії Стільське городище, враховуючи його вигідне стратегічне розташування та рівень економічного розвитку, стало столицею новоутвореного Стільського князівства і кілька століть було головним містом краю. Але в 11 столітті городище приходить до занепаду і за якийсь час безлюдніє. Важко сказати, що стало причиною загибелі міста. Мало імовірно, аби воно було зруйноване загарбниками, оскільки вважалось невразливим. Можливо жителі добровільно залишили городище, наприклад, рятуючись від якоїсь епідемії.»
4. Щодо знахідок. Хто копав, той може підтвердити - там де жили люди, там повно різного сміття - від металу до кераміки. Але менш-більш адекватні висновки робляться лише після грунтовного вивчення накопаного і того місця, де копалося. Тому фраза із однієї з статей про пана Корчинського «…Археолог продовжує вивчати слов’янський мегаполіс, який знайшов, самотужки. За цей час йому вдалося дослідити 0,5% його загальної території…» доводить, що багато висновків, щиро кажучи, шиті білими нитками. А музеї історії рідного краю є у кожній школі, де нормальний вчитель історії. І там такого діти наносили, що деколи і професійним археологам не снилося...
Втомив вже Вас читати. Але ще родзинка з вишнею має бути на тортик. Тому прошу подивитися, як черговий печерний "монастир" виглядає (сфотографовано з дороги десь в районі села Лубяни біля Демні):


Тобто, відстань від Стільська - десь кілометрів до 30. Може, у тих краях ще й інші залишки таких "печерок" є? Не знаю, не шукав. Але виглядає так, що це є типовим для даного району і що дає надію на справді якусь сконцентровану історичну активність на цих землях багато століть тому. І питання потребує аналізу серйозними історичними методами. Бо, ІМХО, наразі історія Стільського городища не дуже краща від "досліджень" професора Бебика.
ЗІ. Фотки "галімі", бо порізав до малого розміру (менше 250 кБ). Якщо можна більші, то в наступних дописах вклею "кращіші".
56
Інженерні Споруди / Re: Хлібзавод №5
« Остання відповідь від Golem 11.08.2019 12:40:03 »
Перенесено з Для Своїх за терміном давності. Давно всі забули за ту екскурсію. Зрештою нічого компроментуючого в цій темі нема. Навпаки все дуже культурно
57
Про explorer.lviv.ua / Re: Пісенник Дослідника
« Остання відповідь від Golem 11.08.2019 12:35:23 »
ну і всьому адмін-корпусу Експлорера присвячується

Адміни! Атака!

Музика
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=x05Z6SjLZF0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=x05Z6SjLZF0</a>

Усе життя, як командна стрічка
На ній так добре видно, що ти за мудак
Завжди шукаєш усюди кнопки
А твоя клава майже як нова

Вчора в проксі купу-купу вад шук-шукав
А сьогодні фаєр-фаєрвол вида видаляв
Триста фільмів вчора поки спав, диски стерла швидко
Ні тебе, ні мишки, поламались флешки

Адміни! Атака!
Він вночі назвав мене срака, а я не срака
Я юзер! Атака
Видаліть, бо ляже, як зайду
Якщо я зайду
Все ляже, все ляже, все ляже
Ляже все, як зайду я
Все ляже, все ляже, все ляже
Ляже все, як зайду я

Усе життя як погані патчі
Бекап не треба, може знову пронести
Мої паролі кидав їй в лічку
І підло грабаєш мої пости

Вчора в проксі купу-купу вад шук-шукав
А сьогодні фаєр-фаєрвол вида видаляв
Триста фільмів вчора поки спав, диски стерла швидко
Ні тебе, ні мишки, поламались флешки

Адміни! Атака!
Він вночі назвав мене срака, а я не срака
Я юзер! Атака
Видаліть, бо ляже, як зайду
Якщо я зайду
Все ляже, все ляже, все ляже
Ляже все, як зайду я
Все ляже, все ляже, все ляже
Ляже все, як зайду я
58
Перенесено з Для Своїх за терміном давності. Там давно все помінялося, нічого компроментуючого в цій темі нема.
59
Інженерні Споруди / Re: Бурштинська станція
« Остання відповідь від Golem 11.08.2019 12:08:32 »
Перенесено з Для Своїх. Десять років вже пройшло
60
Про explorer.lviv.ua / Re: Пісенник Дослідника
« Остання відповідь від Golem 11.08.2019 10:48:16 »
Стара цегла

музика
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LOt7WfEIcX0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LOt7WfEIcX0</a>

Стара цегла в центрі Львова,
Я знайшов тебе раптово.
Ти лежала у підвалі, на глибині…
Штукатурку з порохами
Елеганцько, двома руками
Ми здирали
І розбирали стіну

Стара цегла, мені бракує твоїх сторін
Стара цегла, мені бракує твоєї форми
Стара цегла, мені бракує твого штампу
Стара цегла, і тих червоних кутів

Потім нас звідти прогнали,
Били довго та завзято,
І руками, і ногами і просто так.
Потім ніц не пам’ятаю
Рано очі відкриваю,
А під ногами - Жовте твоє клеймо!

Стара цегла, мені бракує твоїх сторін
Стара цегла, мені бракує твоєї форми
Стара цегла, мені бракує твого штампу
Стара цегла, і тих червоних кутів

А в наступний понеділок
Копи в двері подзвонили,
Їх райвідділ я аж до верху розібрав.
Сіро-Синій клей купив
І мастив, мастив, мастив.
Стара цегло, скільки тебе ще є?

Стара цегла, мені бракує твоїх сторін
Стара цегла, мені бракує твоєї форми
Стара цегла, мені бракує твого штампу
Стара цегла, і тих червоних кутів
Сторінок: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »