Останні повідомлення

Сторінок: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
81
Обговорення / Re: Об'єкт біля с. Сасів
« Остання відповідь від Bottlehunter 18.05.2018 23:48:23 »
А для чого потрібно це дізнатися, якщо не секрет?
82
Обговорення / Об'єкт біля с. Сасів
« Остання відповідь від Lyide 18.05.2018 23:20:21 »
Всім привіт.
Потрібно дізнатись максимально інформації про об'єкт біля с. Сасів (Золочівський р-йн).
Чи працює, які функції виконує, при можливості якісь контакти до керівництва, або зв'язки з людьми, що мають відношення до нього
83
Теоретично +2
88
Увага!
У зв'язку з дощовою погодою, святкування річниці попередньо переноситься на тиждень вперед - 26-27 травня.
Також, хто прийде, ставте традиційно +
89
Спорядження / Re: Дозиметрія
« Остання відповідь від Segfault 16.05.2018 01:04:58 »
Сьогодні з ми користувачем Stinger випробували радіаційний пейджер. Прилад зацікавив Stinger'а і він порадив написати про ньго на форумі. Я вирішив написати міні-огляд пейджера:

Radiadion Pager, радіаційний пейджер - це пошуковий радіометр-сигналізатор виробництва компанії Sensor Technology Engineering, Inc. . Прилад базується на сцинтиляційному детекторі на кристалі з йодиду цезію, і призначений для контролю контрабанди радіаційних матеріалів, тобто здатен знаходити відносно слабкі джерела радіації на відносно великих відстанях. В Інтернеті доволі мало інформації про цей девайс, але є інфа, що він входив до спорядження американських спецслужб та митних органів.За розмірами пейджер подібний до Терри - Терра має дещо довший, але вужчий корпус. Прилад має мінімум органів управління і індикації - трьохпозиційний перемикач, кнопку перемикання режимів, два світлодіоди і семисегментний індикатор. При перемиканні перемикача в крайнє праве положення пейджер переходить в режим звукової сигналізації про підвищення фону, в середньому положенні сигналізація подається вібрацією. Прилад живиться від двух AA-батарей, всередині батарейного відсіку також є десятипозиційний перемикач для налаштування чутливості приладу. Мені пейджер дістався з рідним, доволі зручним чохлом для носіння на поясі.

При підвищенні радіаційного фону пейджер голосно і набридливо пищить - не почути його складно :) За суб'єктивними відчуттями - сигналізує голосніше, ніж Терра, добре, що пейджер можна перевести в режим вібрації. Для того, щоб вимкнути сигналізацію, треба натиснути на кнопку перемикання режимів. Утримання кнопки переводить пейджер в режим пошуку, в якому він відображає інтенсивність радіаційного випромінювання за допомогою світлодіодів, семисегментного індикатора і звукового сигналу. На індикатор виводиться цифра від 0 до 9, яка показує приблизну експозиційну дозу випромінювання. На одній із стінок прилада знаходиться таблиця для переведення цифри з індикатора у мікрорентгени на годину. Можна помітити, що шкала індикації розрахована на відносно невеликі значення - до 3.8 мР/год.

Під час тестів пейджера ми використали три джерела - контрольне джерело бета-випромінювання Б-8, чарівну гамма-коробочку з СПД і гранітний пам'ятник Іванові Франку :)
Пейджер "завівся" на коробочку з СПД, як тільки Stinger витяг її з рюкзака :) В результаті тестів ми виявили, що пейджер знаходить її за секунду на відстані в 45-50 см. Тестовий екземпляр СПД фонить доволі відчутно - до 2 мілірентген на годину (заміряли чорною Террою, яка на фотках уміло маскується під жовту Терру-П). Покази індикатора поблизу коробки скакали від 8 до 9 (на фотках не видно).А ось Б-8 пейджер зовсім не побачив, навіть впритул. Очевидно, сцинтилятор в даному приладі дуже слабко реагує на бета-випромінювання. Терра (без кришки бета-фільтру) реагує на це джерело.

Біля пам'ятника Франку наміряли рівень 3 (до 60 мкР/год). Терра показала 58 мкР/год.


У підсумку - радіаційний пейджер показав себе як непоганий пошуковик, що допоможе вчасно виявити і уникнути джерел радіаційного забруднення (або навпаки, знайти їх ;) ). Прилад можна закріпити на поясі і ввімкнути - при підвищенні фону він дасть знати про потенційну небезпеку. Щоправда, через чутливість пейджера можливі хибні спрацювання, їх частота залежить від налаштувань чутливості приладу. Крім того, його недоліками є слабка, приблизна індикація експозиційної дози i не дуже зручний режим пошуку - для його активації необхідно постійно утримувати відповідну кнопку.

90
пробували з другом потрапити туди десь місяць тому. на стоянці закинутої техніки за пару метрів від костелу нас побачили двоє вмазаних, але сумлінних охоронців і попросили піти. точніше поїхати, бо ми були на роверах).
сказали, шо на костел їм пофіг, і туди можна потрапити десь з іншого боку, але шоб по їхній території ми не лазили.
іншого шляху ми не знайшли.
Сторінок: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »