Перегляд повідомлень

У цьому розділі можна переглянути всі повідомлення, зроблені цим користувачем.


Повідомлення - Bottlehunter

1
Шкода фаворит, вже починає пускати коріння в асфальт від довгого стояння на одному місці.

2
Теж там побували минулого року. Місце гарне, приємно, що тими нещасними медведями хтось переймається.
Проект створений за підтримки і під наглядом австрійців, можливо тим і пояснюється "несовковість" місця і підходу до тварин та відвідувачів.
Без екскурсовода тоді і справді не дозволяли ходити, але це і краще - людей було просто море.

На території є облаштоване місце для парковки, магазин з сувенірами (гарними) і палатка  з кавою-морозивом. А ще дитячий майданчик, щоб батьки трохи відпочили за столиками)  Загалом дуже атмосферно та релаксивно)
3
Інженерні Споруди / Re: Полтва
« : 10.04.2019 14:49:53 »
Це мабуть пов'язано з інформаційною кампанією за зменшення використання поліетилену. Ось ще одна недавня новина на цю тему. До речі, від тієї ж авторки

https://zaxid.net/lvivski_supermarketi_pokazali_yaku_alternativu_proponuyut_polietilenu_n1479189

4
Не зважаючи на пафосний заголовок, не очікуйте, будь ласка, чогось надзвичайного всередині) Так називають це місце на всіх чеських сайтах, де я пробував шукати про нього інфу, хоча власне на завод воно схоже на так щоб дуже)))

Однак тема підземних нацистських заводів в Чехії - щось нове для мене і безумовно цікаве. Зараз активно збираю інфу по цих об'єктах, виявляється, їх було не один і не два. Одну зі статей чеською (ще не маю ради якісно перекласти) можете прочитати тут.

Є в Празі місцина, яка називається Браніцькі скали (Branické skály), це дуже красива вскеля, яка спускається майже до Влтави. Здавна тут видобували вапняк, в підніжжі скелі залишилися кілька штолень. Одну із них наприкінці 2 Св. війни нацисти почали розбудовувати, щоб розмістити тут чи то якісь майстерні чи то повноцінний військовий завод. Підземелля мали захистити виробництво від бомбардувань. Роботи так і не були закінчені, частина прокладених ходів підірвана. Документації чи свідчень, яким можна було б довіряти, не збереглося.

Вчора в Прагу прийшла справжня весна, я навіть перший раз в році ходив в шортах і пив пиво на столиках  ;D ;D ;D Побічним продуктом сімейної прогулянки стали неочікувані відвідини цього підземелля і нечіткі фото на мобільний. Всі ходи я не пройшов, то хотів би сюди повернутися ще раз, зі штативом і нормальним світлом як мінімум.

Щоб дістатися до скель, потрібно вийти на трамвайній зупинці Přístaviště. Навпроти неї розміщений отакий незвичний євангелистський костеликІ чудово видно круту скелю

Трохи далі за костелом можна побачити земляний насип, паралельний дорозі. В деяких джерелах вказано, що він мав захисну функцію, в деяких - що там ще й була чи мала бути вузькоколійка.Відразу за насипом легко помітити вхід всерединуВсередині починаються розлогі і високі ходи, на землі трапляються рельси. Видно, що порівняно недавно ходи позамуровували, проте хтось наполегливий і озброєний кувалдою звільнив шлях товаришам-дігерам

Ще один вихідВін же ззовніЩе один вхід всередину, метрів за 200 від того, де я залазив. Швидше за все, вони навіть не сполученіКамінь, підозріло схожий на бульбуЩе раз перепрошую за якість фото. Сподіваюся, ще раз сходжу сюди з нормальним фотоапаратом і світлом, ну і заодно пройду штольні до кінця.

5
Продавати крадене негарно, тому тобі бан на три дні ;)

6
На Мартовича 2 хороша прийомка радіодеталей, це прямо в центрі. Вони також можуть і інший хабар купити, треба питати.

7
Про інші поки не знаю. В це записуватися не треба було, просто приходиш і вештаєшся всюди, де замка на дверях нема)

8
В 2033 році, коли Лесик добуватиме свій другий президентський строк, а Чотирнадцятий Клон Ілона Маска відкриє телепорт зі Львова до Сан Франциско, це місто стане шалено популярним місцем для відпочинку на вихідні. Бо ж дуже зручно: зайшов в будку в центрі Львова і відразу вийшов біля Голден Гейт. Тим більше, що в нас з США безвіз, Лесик ще в 2029 році порішав)

Сподіваюся, в пригоді стане оця тема, де я постараюся розповісти про місця, які можуть бути цікаві різного роду Експлорерам і які в туристичних путівниках зазвичай не займають перших позицій. Спочатку це мали бути повноцінні великі звіти (ну бо Америка велика і все тут таке грандіозне, тому розповісти хочеться багато). Але часу пройшло до...багато, а я так і не зібрався щось вродити. Тому хай краще буде синиця в руках, тобто маленький опис кожного місця з парою фоток, аніж зовсім нічого)

Перший такий об’єкт - музей ігрових автоматів, розташований на 45 пірсі. Це великий ангар, в якому зібрана приватна колекція з ігрових автоматів, більше 200. Це і механічні сценки з ярмарок кінця 19 століття, і сучасніші ігри типу бейсболу чи механічних гонок, еротичні картинки довоєнного часу, автомати, які передбачають долю та багато-багато-багато іншого. Основна фішка в тому, що вся ця господарка повністю робоча і доступна всім відвідувачам, головне наміняти побільше четвертаків в спеціальному автоматі. Відчуття, коли ти граєш в справжнього Пакмана - безцінні!
 
Офіційний сайт - http://museemecaniquesf.com/

Той самий Пакман

ВідеогонкиРізноманітні сценки з життя, кидаєш монетку і вони "оживають""Веселі картинки".

Ще кілька цікаввих екземплярівНасправді ніякими фотками не передати атмосферу всередині ангару. Хочеться спробувати буквально все, відповідно і четвертаки з кишень зникають з космічною швидкістю)))

9
Чоткий звіт. Ще один з моїх улюблених тру-олдскульна прогулянка Дедміта та АйЕмНейм
https://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,2037.0.html

10
Звіт сі пише, троха зачекайте
11
Два клейма з Праги

12
Спочатку я хотів назвати цю тему "Лощина здорової людини", бо дуже хотів би, щоб і у Львові були схожі об'єкти, відкриті для загального відвідування. Вчора в одному з бомбосховищ Праги був день відкритих дверей. Атракція дуже популярна, люди приходили разом з сім'ями і дітьми у возиках, активно спілкувалися і робили знимки на пам'ять.

ТТХ об'єкту:
Загальна площа - 1332м2
Площа технічного блоку - 712м2
Кількість обслуговуючого персоналу - 4 + 1 командир
Місткість - 1300 людей

Для побудови укриття Фоліманка була використана штольня, яка в була викопана в часи Другої світової в схилі гори для цивільного населення. Люди мали б сюди ховатися у випадку авіаційного нальоту на місто. Не збереглося жодної інформації ні про тип цієї штольні, ні про її розмір.
Будівництво бомбосховища розпочалося в другій половині 50-х років. Згідно документації, роботи були закінчені в 1962 році. Весь час укриття перебувало на балансі армії під номером STOU 01 02 0004. На баланс міста його перевели наприкінці 1994 року і довгі роки бункер стояв закинутий та зачинений.

Всередині є дві кімнати ФВУ, дизельгенераторна, приміщення, де зберігався кисень, кімната зв’язку, два евакуаційні виходи, душові, туалети (один для чоловіків та один для жінок), спостережний пункт, два морги.

В 2014 році з ініціативи муніципалітету Прага 2 сховище відкрили для відвідування. Зараз там є світло та опалення, один з двох виходів зачинений.Частина приміщення функціонує як виставковий простір, тут можна побачити фото інших великих бомбосховищ Праги і невеличку експозицію, присвячену пам’яті бомбардування Праги в лютому 1945 року.

Бункер Фоліманка відкритий для відвідувачів один раз в місяць, в суботу. Відвідування безкоштовне. Точнішу інформацію щодо дати та часу можна знайти на офіційному сайті https://krytfolimanka.cz/ Також тут можете знайти більше інформації та фоток на тему ЦО в Празі та Чехії.

А тепер фото:

Горб, в який вкопаний бомбік

Книга відгуків відвідувачів та оригінальна печатка

Найбільша залізяка - знешкоджена американська авіаційна бомба AN-M43, такими щедро посипали Чехословаччину в 1945р.Двері

Частина фотовиставки, присвяченої великим бомбосховищам ПрагиСелфі в зеркалі над умивальникомПлан сховища та карта укриттів містаФВУДизель-генератор "Шкода". Рік випуску 1955, потужність 32кВт. Цього достатньо, щоб живити світло, вентиляцію та водяні насоси.Аварійний вихід, веде з туалету)

Душова, для тих, хто прийшов з вулиці, весь в радіоактивній пилюці і хотів би помити не тільки руки)СкладПовітряні клапани.


13
Так само, як на Львівщині багацько закинутих костелів (я навіть не даю посилання, бо постів про них на Експлорері є кілька десятків і ви можете скористатися пошуком), в Східній Польщі є багато закинутих українських церков, греко-католицьких та православних храмів. Більшість із них були полишені після сумнозвісної операції "Вісла". Думаю, дослідження таких місць може стати цікавою темою поїздки, можливо навіть не на один день. Черг на кордонах зараз майже нема, можна скинутися з товаришами на бензин і "зелену карту" - і вйо до Європи. Як бонус - похід в Бєдронку по Йогобеллу  ;D ;D ;D ;

Закинутими храмами, зокрема, цікавиться польський журналіст Пйотр ДУрак, в цих статтях є інфа про нього та його діяльність: https://risu.org.ua/ua/relig_tourism/krayeznavstvo_digest/61904/
http://vsviti.com.ua/makepeaple/56727

Думаю, при складанні маршруту можна буде проштудіювати його сторінку в Фейсбуку або сконтактуватися особисто.

А це українська церква в селі Олешичі, недалеко від нашого Грушова. Фото мої, зроблені минулого тижня. Не зважаючи на те, що храмом ніхто не користується, будівля доглянута, вікна і двері цілі і зачинені.14
Наступна точка на карті - костел на території колишнього авіаційного полігону в Кам'янці. Його добре видно зі сторони КПП біля спостережної вежі. Проте як ми не гримали по воротах, але нікого живого так і не добудилися. Питання залишається відкритим, ця споруда має бути дуже цікавою до відвідування і в неті про неї інфи немає. В крайньому разі, влітку можна роверами під'їхати зі сторони лісу, навряд чи в охорони будуть якісь питання.Зате неподалік бродить отака симпатична свиня:
І як бонус до поїздки: якась закинута споруда, явно довоєнна, на території недіючої військової частини в Кам'янці-Бузькій. Мабуть колишні склади чи щось схоже.

15
Наступний костел - в селі Середпільці біля Радехова. Стоїть він чомусь на краю села і виглядає дуже симпатично. Інфи про нього дуже мало, відомо тільки, що збудований на початку 20 століття, а в радянські часи тут був колгоспний склад. Колишні типові будівлі ферми і досі стоять в полі за костелом.

 
Всередині збереглися ковані елементи, прості і невибагливі, але від того не менш гарні: решітка на дверях, кручені сходи на хори і навіть невеличка скарбничка.Вид зверху і дірка в даху)

16
Наступна точка - перевірити чи часом нема доступу до костелу в селі Жвирка, на території якого розміщувалася виправна колонія і котрий в 2012 році серйозно постраждав від вогню. Нічого подібного, там і далі охорона та кілька рядів колючки. Хоча, думаю, можна спробувати попросити дозволу через ГО. Саму колонію мали закрити ще наприкінці 2017 року, а всіх в'язнів перевести в інші місця.


Далі був невеличкий костел в селі Новий Витків, що по дорозі з Червонограда в Радехів. Дорога, до речі, якісно відремонтована, що мене неабияк здивувало.
Про нього теж вже є у нас згадка

Костелик використовувався як склад хімікатів, там і досі стоїть специфічний запах селітри і валяються з-під неї мішки. Навпроти дзвіниця, а поруч - фундамент великого будинку, мабуть там жив колись священик.

Залазимо через невеличкий отвір до підвальчика і...Знаходимо цілу купу людських кісток! Підлога двох невеличких кімнаток буквально встелена ними, вперемішку зі сміттям.Може хтось підкаже куди можна звернутися, щоб тих бідолах нарешті поховали по-людськи? Я думаю, їм зовсім некомфортно там лежати вперемішку з різним непотребом. Крім того, в кісток явний некомплект - немає жодного черепа. Мабуть "туристи" на сувеніри забрали  :-[ :-[ :-[17
Зібралися якось ми з братом в сімейно-експлорерський автопохід, глянути на закинуті костели. При плануванні за основу взяли оцю статтю https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/explorertest/IMG_3230.JPG і склали маршрут Сокальським, Радехівським і Кам'янко-Бузькими районами, так, щоб і цікаво, і більш-менш по дорозі, не гасати полями ну і встигнути за день. Автоподорож має свої переваги - ти мобільний і не залежиш від графіку маршруток, спорядження можна більше взяти. Але є і недолік, принаймні для мене особисто - завжди переоцінюєш свій час і можливості (типу, ну я ж машиною, все встигну) і в результаті ганяєш як пес з висолопеним язиком і все одно всього не встигаєш. Крім того, час від часу виникає спокуса зупинитися, коли побачиш щось цікаве по дорозі, кілька таких зупинок - і мінус дві години в графіку.

Карта з мітками виглядала отак, всі точки ми і не об'їхали за браком часу.Першою точкою мав стати костел в прикордонному селі Варяж. Але по дорозі трапився бонус - невеличкий костел в селі Бояничі, збудованого на початку 20-го століття (на мапі). На території розташована якась господарка, а з-під зачинених воріт привітно посміхалася паща алабая. Тому ми обмежилися кількома фотками з-за паркану і поїхали далі.

Трохи далі по дорозі закинутий цвинтарик, а біля нього висока колона. Думаю, колись тут були якісь релігійні статуї, чи щось таке, судячи з ніш збоку.Моя вірна шкодувка, на своїй, як виявилося, останній вилазці. Вона ще не знає, що за кілька днів я її продам і вона поїде кудись в район Козятина.Така ж колона, як біля цвинтаря, але відновлена і побілена, стоїть на в'їзді у Варяж.

Костел у Варяжі виглядає монументально, зовсім не пошкодував, що зробили гак, щоб потрапити сюди. Про нього вже є тема на Експлорері, отут. З часу відколи там побував goom, нічого не змінилося. Костел так і стоїть закинутий, потрапити всередину можна через здоровенну дірку.

Дзвіниця на подвір'ї сусідів і камінь з гербом

Всередині, цегла-пальцівка і залишки фресок. А щодо всього іншого - суцільна руїна.

Результат роботи вітру і води18
Молодший брат Експлорера, з Праги. Матеріалу тут небагато, але хай буде, може комусь пригодиться.
http://druhapraha.cz/

І ще один чеський блог, з потужними фотографіями і небаянними місцями
http://mistamehomesta.cz/

19
Австріяк з Добромиля, клеймо "P. D."


20
В неділю мав (не)щастя побувати в Радехові і не пройшов повз ушатану будівлю колишнього пивзаводу.
Заснований він був в далекому 1887 році, а остаточно виробництво закрилося в 2007. Коротку історію іноземною мовою можна прочитати тут.

Місце на Вікімапії

Якщо чесно, я взагалі не пригадую чи бачив колись в очі радехівське пиво. Зразки етикеток, нашукані в інтернеті:


Ворота на вході прочинені, є вагончик охоронця, але сходи на ньому були заметені снігом.

За браком часу, ми полазили тільки по старій будівлі, що на фото. Новіші цехи, споруджені в радянський час, тотально роздестроєні. Піднімаємося дерев'яними сходами з поверху на поверх, всюди напівтемрява і лежить зерно

Залишки обладнанняВиди з вікон та дірок в дасі:

Дірки в цеху, мабуть тут стояли колись пивні баняки)Ось такий короенький звіт,